H. M. PIERROT Horloge. Klok, Wekker of Barometer, een gewild cadeau H. NI. PIERROT In Luxe Artikelen en Byouterieën een uitgebreide keuze MAANDAG 3 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MAARSMANSSTEEG 14-21 VAKKUNDIGE BEDIENING. REPARATIEN OP EIGEN WERKPLAATS LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Heden ontvingen wij we derom het keurige maand-programma- blaadje voor de maand December van de K. J. M. V. te Leidschendam. Dit programma belooft wederom heel wat en luidt als volgt: Maandag 3 Dècem- ber: „Katholiek Filmfront". Inleider Her man Engels uit Leiden. Vrijdag 7 Decem ber: St. Nicolaasviering. Maandag 10 De cember: 3e Dies Natalis. Groote voor drachtavond met film. „Met de K. L. M. van Amsterdam naar Batavia", door den weled. heer J. S. van Haselen, chef van het vervoer op de AmsterdamBatavia- lijn. Donderdag 13 December: Studieclub. Inleider G. C. Kasbergen, over het instinct der dieren. Maandag 17 December: „De Nieuwe Jeugd". Inleider Dr. Henri van Rooijen O.S.C. Vrijdag 21 December: So ciëteitsavond. Kaartwedstrijd voor de werkloozen-retraite, Dir. Kap. Vugt. Don derdag 27 December: Studieclub. Inleider Kap. Vugt over „Christus' Voortzetting". Apologie. Van 27 t.m. 30 December Retrai te te Noord wij kerhout. Ziekenfonds. Een dezer dagen werd in hotel American te Amsterdam de instal latievergadering gehouden van de verko zen vertegenwoordigers der leden van het Centraal Ziekenfonds voor Haarlemmer meer, Rijnland en aangrenzende gebieden. Bij de verkiezing van een 7-tal bestuurs leden uit de vertegenwoordigers der ver zekerden, werd voor de gemeente Veur gekozen de heer H. C. Aider wegen te Veur. Deze bestuursleden zullen samen met de 7 aangewezen doktoren het fondsbestuur vormen. Geboren: Bernardus Adrianus z. van W. A. van Leeuwen en A. M. Beerends Nicolaas Martinus Marie z. van W. J. van Benten en B. M. Bolleboom Wilhelmus Johannes z. van A. Schrama en M. P. de Jong. HIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Hals over kop de sloot in. Gisteren middag is op den Steekterweg nabij het woonwagenkamp een auto uit Oudewater, welke met groote snelheid reed na eerst met een K.M.-paal in aanrijding te zijn ge komen over den kop geslagen en daarna in de langs den weg gelegen sloot geraakt. De vier inzittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Winkelweek. De uitslag van de extra prijzen van Zaterdag is als volgt: 1. Jo Jan maat, Raadhuisstr. 267, tulband; 2. Nel Verduyn, Ten Harmsenstr 3, kistje siga ren; T. v. Heusden-de Lange, Visserstr. 43, een paar schoenen naar keuze. 4. C. I. de Vogel, Hoorn 204, een boterletter; 5. Mari- nus Stapper, Aarkade 62, een taartschep; 6. H. Binnenkamp, v. Boetzelaerstr. 27, een taart; 7. P. Wolfert, Hoofstr. 210, een flesch bessensap; 8. Corstiaan Bos. Julianastr. 66, een kistje sigaren; 9. Jo Goedhart, Hooft- straat 136, een pouffe; 10. H. Oossanen, Hooftstr. 16, een wollen deken. De con trole-commissie- werd gevormd door de heeren G. K. Koolj en M. van Vollenho- ven. De fiets en twee dekens zitten er nog in. Crisis-comité. Ten bate van het plaat selijk crisis-comité wordt Dinsdagavond in het Nut en filmavond gegeven. De Aardijk. De afdeeling Wegen en verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat ingevolge besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland opgeheven is de geslotenver klaring van den Aardijk in deze gemeente BOSKOOP. Volksbond. Vrijdagavond werd in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier de 2e apo logetische cursus gehouden, waar als spre ker optrad de heer Keesen uit R'dam. De voorz., de heer G. v. Capelle, opende met den chr. groet en heette de talrijke aan wezigen van harte welkom, in het bijzon der de weleerw. Kap. Broers en den spre ker van dezen avond. Hierna gaf hij het woord aan den heer Keesen, die zou spre ken over „De gevaren die het gezin bedrei gen". Heden ten dage, aldus spreker, zijn er heel wat redenen om te spreken over de ge varen, die het gezin bedreigen. De geheele maatschappij staat tegen het gezin op. De echtscheidingen worden toegejuicht en het in stand blijven van een huwelijk wordt als iets onzedelijks beschouwd. In Sovjet- Rusland werd een 5-jaren plan gemaakt, waarin gezegd werd, dat God in 1931 in Rusland dood zou zijn. Dit is, ondanks alles nog niet gelukt en thans is een nieuw 5-ja- ren plan gemaakt, waarbij in het 2e jaar hoofdzakelijk de strijd zal gevoerd worden tegen de families. Het gezin zal en moét daar verdwijnen. In de toekomst zal overal het gezin bestreden worden door het com munisme. Het gezin is echter noodig voor de samen leving en de redding van de toekomst ligt in het gezin. Het gezin is de grondslag van de maatschappij en niet ieder individu af zonderlijk. De kinderen met hun ouders vormen ieder een kleine maatschappij en deze kleine maatschappijen met elkaar vor men de groote maatschappij. Het huwelijk is door God ingesteld met het doel een gezin te stichten en moet niet beschouwd worden als een overeenkomst, door merrtschen ingesteld. Vele huwelij ken worden gesloten alleen om aan licha melijke genoegens te voldoen. Er worden zelfs huwelijken op proef gesloten. Het grootste gevaar, dat het gezin be dreigt is op het oogenblik de slechte maat schappelijke toestand, waardoor velen niet in staat zijn een gezin te vormen en de ge zinnen die reeds bestaan met een algehee- len ondergang bedreigd worden, zoowel lichamelijk als geestelijk. Ieder heeft recht op een mensehwaardig bestaan, waaronder verstaan wordt, dat men een gezin moet kunnen onderhouden en dan heeft ieder nog recht op eenig bezit. De maatschappe lijke toestand is op het oogenblik echter zoo, dat vele gezinnen dit op het oogenblik niet hebben en velen zelfs geen gezin kun nen oprichten. Daarom moeten wij elkan der in deze ellende zooveel mogelijk be staan en de naastenliefde betrachten, en niet, egoïstisch, slechts aan ons zelf den ken. Vele gezinnen zijn er, waar de kin deren 's nachts slechts onder een paar oude jassen slapen en met halfgevulde magen naar bed gaan. Zoo'n gezin is de wanhoop nabij en gaat, als er niet spoedig ingegre pen wordt, den ondergang tegemoet, zoo wel lichamelijk als geestelijk. En als het eenmaal zoo ver is, wordt God vergeten, daar nergens hulp meer van verwacht wordt. Als daar niet spoedig geholpen wordt zullen zij de knieën niet meer willen bulgen en het mooie gezin gaat door de ellende ten onder. Laten wij daarom elkander zooveel mo gelijk helpen en de naastenliefde betrach ten door de noodlijdende gezinnen op te zoeken en met raad en daad bij te staan, teneinde te zegevieren in dezen strijd, wel ke de maatschappij tegen de gezinnen voert. Kapelaans Broers bracht een woord van dank aan den spreker voor zijn mooie gloedvolle rede en sprak nog een woord van opwekking om de naastenliefde zoo veel mogelijk te betrachten. De voorzitter sloot zich aan bij het dank woord van Kap. Broers en sloot dezen leer- zamen avond met den chr. groet» Geboren: Arie, z. van J. v. d. Kooy en C. M. van Hemert Teuntje, d. van J. Geers en J. Hogenes Adrians Elisabeth, d. van Th. G. de Jong en A. M. van Riet. Getrouwd: A. v. Woerkom 26 j. en S. J. v. Gemeren 27 j. Overleden: Hendrik Stellaart 53 j. LEIDERDORP. Dammen. Uitslag wedstrijd Leider- dorpsche Damclub: A. BregmanR. Mar bus 11 G. v. d. VoortC. v. Zandijk 20 M. A. de KoningK. Spek 20 J. N. RamakerH. v. d. Vechte 11 SlootwegH. Bloemendaal 02 M. C. Degen aarsA. Bloemendaal 20 Uitgespeelde partijen: B. BregmanC. v. Zandijk 20 J. B. WijngaardeG. Goedhart 20 P. VervarkSlootweg 20 A. BloemendaalA. Spies 11 J. A. RamakerG. v. d. Voor 20 ZEVENHOVEN St Deus Dedit. Donderdagavond ver gaderde de Werkliedenvereeniging St. Deus Dedit in het bondsgebouw. De voor zitter, de heer J. Aartman, heette allen welkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer Pannebakker, lid van het hoofdbestuur. De presentielijst bevatte 29 namen. De secretaris las de notulen, die onver anderd werden goedgekeurd, en geteekend De penningm. gaf daarna zijn jaarverslag van bonds- en werkloozen kas en tenslotte het batig saldo, dat was gegroeid tot ƒ78.19. Tot verificateurs werden voor dit jaar be noemd de heeren L. v. d. Meer en Anth. de Groot. Hierna volgde stemming voor voorzitter wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd van dezen voorzitter. Ge kozen werd de heer P. G. van Tol, die zijn benoeming aannam. Hierna had stem ming plaats wegens een vacature van 2en penningmeester en periodiek aftreden van den len penningmeester, den heer J. v. d. Hoort. Herkozen werd J. v. d. Hoort en gekozen tot 2en penningm. de heer A. Bouwmeester. Beiden namen de benoe ming aan. Besproken werd, dat op 3 Dec. a.s. de wachtdagen beginnen voor de werkloozenkas; tusschen 1011 uur is er gelegenheid om te stempelen bij beide penningmeesters. Hierna was het woord aan den spreker, den heer Pannebakker, die eerst een woord van hulde sprak tot den afgetreden voorzitter, hem dank brengende voor alles wat hij gedaan heeft voor de afd. gedu rende zijn 15-jarig voorzitterschap. Onder applaus werd den oud-voorz. een leun stoel aangeboden. Zichtbaar aangedaan dankte deze voor dit cadeau. Vervolgens besprak de heer Pannebakker de werkloo zenkas en de voorwaarden daaraan ver bonden. De leden, die 18 maanden lid zijn, krijgen 42 en die geen 18 maanden lid zijn 36 uitkeeringsdagen. Hierna besprak spr. de algemeene toestand. Hij drong aan om achter de organisatie te staan en aan deze het volle vertrouwen te geven. Bij de rondvraag werden enkele huise lijke aangelegenheden besproken. De voorz. sloot de vergadering na een dankwoord aan den spreken. WOERDEN. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad kwam Vrijdag in open bare vergadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer v. Genderen. De Burg. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen onveranderd wor den goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Alleen maakt de heer De Kruif de opmerking, dat het aanbeveling zou ver dienen aan de hoofden der UX.O.-scholen een lijst te zenden van de aanwezige leer middelen der opgeheven Openbare U.L.O., ten einde bij behoefte daaruit een keuze te kunnen doen. Zoo wordt besloten. Aan de orde is nu benoeming onderwij zer OX.S. De op de voordracht gebrachte personen worden besproken en ten slotte no. 3 dier voordracht, de heer B. Schuur man te Alphen aan den Rijn, benoemd met 10 tegen 2 stemmen op no. 1. Opnieuw wordt nu ter tafel gebracht het gewijzigde uitbreidingsplan aan den Utrechtsche Straatweg. Na een vrij ver warde discussie blijkt ten slotte, dat aan de bezwaren v. d. Wind goeddeels is tege moet gekomen, de melkfabriek daarente gen van geen toegeven wil weten, terwijl van enkele anderen de ingebrachte bezwa ren van geen groote beteekenis worden ge acht. Het plan wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, de heeren Brunt en v. Doorn. Wordt gevraagd 5500 voor een proef boring waterleiding. Uit een uitgebracht rapport blijkt, dat het water uit onze lei ding niet meer aan redelijke eischen vol doet, al lang niet voldaan heeft, en dus dringend noodzakelijk is daarin de noodi- ge voorzieningen te treffen. Waarschijnlijk zal een algeheele vernieuwing der water leiding noodig blijken, wat natuurlijk een zeer kostbare geschiedenis zal zijn. Alle le den zijn natuurlijk overtuigd van het grbo- te volksbelang, dat hiermee gemoeid is. Maar vooral weth. Fahr en horst en de heer Snel verklaren echter, dat genoemde te wagen en willen een hernieuwd onder zoek of niet op andere, goedkoopere wijze de bestaande gebreken kunnen worden op geheven. Eindelijk, na lang heen en weer praten, wordt besloten de voordracht aan te houden en een bij uitstek deskundige uit te noodigen in den raad een uiteenzetting van den tegen woordigen toestand en de middelen ter verbetering daarvan te geven. De gelden voor een voetbrugje Leidsche Straatweg worden zonder discussie toege staan. H. Wouters blijkt de huur van zijn stuk je gemeente, teelland nog steeds niet te hebben voldaan, trotsch vele aanmaningen. Het gemeentebestuur wil hem nu gerechte lijk daartoe dwingen. De heeren Smits en Snel verklaren echter, dat genoemden huurder onmogelijk in staat is zelfs deze geringe huur te voldoen, zoodat maar be sloten wordt, de zaak nog eens nader te bezien. Als laatste punt voegt de voorz. aan de agenda toe het voorstel tot aanschaffing van een gaslekzoeker ad 196, welk be drag wordt toegestaan; deelt weth. Zon op een betreffende vraag mede, dat de v. d. Valk Boumanlaan zal worden doorgetrok ken tot aan den grooten nieuwen weg Gou daUtrecht. De heer Snel wijst op eenige eigenaar digheden bij de uitbetaling van het loon voor de arbeidsprestaties der werkeloozen en zou willen, dat weder bons voor brand stoffen en geen geld zou worden gegeven, als redenen opgevend, dat in vele geval len het geld niet voor brandstoffen, doch voor andere, weliswaar ook noodzakelijke dingen, zou worden besteed. B. en W. heb ben wel bezwaren, doch zullen de zaak nog eens onder de oogen zien. Daarna slui ting. KOUDEKERK. Groene Kruis. Vrijdagavond hield de afd. Koudekerk van de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering op de bovenzaal van hotel de Bruin alhier. Na opening door den voorzitter de heer Ant. van Egmond,( werden door den seche- taris, de heer J. C. Ketel de notulen en het jaarverslag gelezen, welke beiden werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer M. Schen- keveld bracht financieel verslag uit, waar uit bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het saldo des vorige jaars hadden be dragen ƒ551.78 1/2 en de uitgaven 228è80, batig saldo 262.98 1/2. Op verzoek van den voorzitter werd de rekening nagezien door de heeren ds. Haspers en W. A. van den Dool, welke bij monde van eerstge noemde rapporteerde tot goedkeuring. Tot bestuurslid werd herkozen de heer van Egmond en in de vacture A. Zuidwijk werd gekozen de heer J. E. M. van Beers. Na de gebruikelijke rondvraag verkreeg dr. Vlaanders het woord, welke in een pret tige causerie sprak over: „Verzorging van het gebit", toegelicht met eenige krijttee- keningen en daarna het een en ander illu streerde met een desbetreffende film, het welk zeer in den smaak viel, zoowel bij de deeer* als bij de aanwezige dames. Voor vele aanwezigen sorteerde de nut tige wenken geen effect meer, maar voor de overige jonge moeders zal het een en ander wel betracht worden. Na een woord van dank van den voorzitter aan dr. Vlaanders en na een kort afscheidswoord aan den heer A. Zuidwijk, wleke de ge meente metterwoon heeft verlaten, werd de vergadering gesloten. LAATSTE BERICHTEN DOODELUKE AANRIJDINGEN. Vanmorgen is bij het Frederik Hendrik- plantsoen te Amsterdam de 16-jarige jon geman W. E. uit de Nieuwe Leliestraat, die links van den weg reed om over te steken, door een putzuigmachine van de gemeente, die hem niet meer kon ontwijken, over reden. Hij werd vrijwel onmiddellijk ge dood Zaterdagavond is te Wanroy de 70-jarige vrouw M. H. bij het plotseling oversteken van den weg door de auto van den heer N. uit Cuyk gegrepen. De vrouw werd een eind over den weg gesleurd, waarbij de schedel werd verbrijzeld. Na aankomst in het ziekenhuis te Wanroy is de vrouw over leden. Hedenmorgen reed de vrachtauto van de firma C. Laarhoven uit de richting Eind hoven over den Aalsterweg en moest op een gegeven oogenblik uitwijken voor een wagen, die links van den weg stond. Op dat moment kwam uit de Primulastraat de 60-jarige motorrijder Klein uit Philipsdorp, die in volle vaart tegen de vrachtauto reed. De man sloeg eenige malen over den kop en bleef bewusteloos liggen. Met een ernsti ge schedelfractuur is het slachtoffer naar het St. Joseph-zdekenhuds vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Een half uur later had een aanrijding plaats om den hoek van den Geldropschen weg en den Stratumsche dijh. De 34-jarige fietsrijder C. Waijer slipte met zijn rijwiel en viel met het hoofd tegen een -juist om den hoek komende vrachtauto van de firma Hezemans udt Eindhoven. De man kreeg het achterwiel van de auto over het hoofd en de spoedig gearriveerde G.G.D. kon slechts den dood constateeren PROF. VAN SLOGTEREN GEWOND. Bij een autobotsing. Vrijdag reed prof .dr. E. van Slogteren op den Heeren weg te Heemstede. Hij wilde een auto, die voor hem uit reed, pass eer en, toen van de tegenovergestelde richting een andere naderde. Bij het uitwijken is hij tegen een boom gereden. De motor werd in elkaar gedrukt. Prof. Van Slogteren liep snijwonden op en klaagde over pijn in de borst. Hij is naar de Mariastichting te Haar lem gebracht. ZWARE MISHANDELING. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de Gelkingestraat te Groningen na sluiting van de cafés een ernstige vechtpartij plaats gehad. Zekere B. en ze kere de V. hadden in een café reeds ruzie gehad; op straat werd de twist voortgezet en kwam het tot een ernstige vechtpartij. B. viel tengevolge van een slag, welke hij van de V. op het hoofd ontving, op den grond en kreeg toen nog een trap in het gezicht. In ernstigen toestand werd hij naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De dader, de 26-jarige grondwerker de V., is gearresteerd. VIER WONINGEN INGESTORT. Door den zwaren storm, die hedennacht boven Dieren heeft gewoed, zijn van een blok van vijf huizen, aan den Molenweg vier ingestort. De vier huizen waren reeds onbewoonbaar verklaard, en onbewoond. Het vijfde huis, het eenige dat is blijven staan, wordt nog bewoond. ONGEWENSCHTE VREEMDELING. Heden is in een logement te Maastricht aangehouden de 28-jarige Tsjech Vaclav, tolk van beroep. Bij onderzoek bleek, dat de man wordt verdacht van diefstal met braak te Deventer en den Bosch gepleegd. Bovendien is komen vast te staan, dat nij eenigen tijd te den Haag, Amsterdam. Apeldoorn, Amersfoort, Nijmegen, Tilburg en Sittard heeft vertoefd. Het is niet be kend, of hij zich ook in deze plaatsen aan diefstallen heeft schuldig gemaakt, doch in ieder geval wordt door de betreffende politic-autoriteiten een nader onderzoek ingesteld. De Tsjech is heden op transport gesteld naar den Bosch, waar hij zal wor den verhoord en daarna zal hij worden overgebracht naar Deventer. HEVIGE BRAND IN STROO-VOORRAAD. Gistermiddag te omstreeks half twee ie door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in den groote stroovoorraad van de Coöperatieve Stroocartonfabriek „Ons Belang, te Stadskanaal. Indien de windrich ting niet veranderde kon de brand beperkt blijven tot een hoeveelheid van 800.000 K.G. stroo. Het vuur werd door vier mo torspuiten bestreden. De naast de fabriek opgeslagen voorraad turf werd natgehou- den. De brand woedde gisteravond nog voort. BIOSCOPEN. CasinoA fgekeurd. Lido: AfgekeuixL Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. TELEGRAMMEN DE GEVOLGEN VAN DE JONGSTE TYPHOON. Achttien dooden en zeventig vermisten. MANILLA, 3 Dec. (V.D.). De hervatting van het verkeer maakt het mogelijk een juist overzicht te geven van de schade, die de typhoon van Donderdagavond in drie provincies van de Fhilippijnen heeft aange richt. Er werden achttien personen gedood, terwijl zeventig nog vermist worden. Er zijn vijftienduizend personen dakloos en de schade aan den oogst bedraagt verschei dene millioenen dollars. Sedert September zijn de Philippijnen door 5 cyclonen geteis terd, waarbij 391 personen werden gedood. Het motorschip „Pulapan" verging, waarbij 20 leden van de uit 31 koppen bestaande be manning verdronken. Van het eiland Luzon wordt gemeld, dat reeds weer een nieuwe cycloon in aantocht is. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: H. G. Heidbuurt, Boskoop. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Dec. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 453 Vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwal. 56—60, 2e kwal. 48—55. 3e kwal. 3946 ct. per kg. 6lachtgewicht. 52 Melk- en kalfkoeien 150—190 per stuk; 141 Vette kalveren: le kwal. 4247, 2e kwal. 3641, 3e kwaL 3035 ct. per kg. levend gewicht. 59 Nuchtere kalveren 4— 7.50 per stuk; 54 Schapen 11—16 per stuk; 648 Varkens: Vleescbvarkens, wegende van 90110 kg. 3738 ct. per kg. alachtge- wicht, enkele hooger; zware varkens 3637, vette varkens 35—36 ct. per kg. slachtge- wiaht. 19 Paarden f 60100 per stuk. Runderen matige aanvoer, handel stug, prijshoudend. Vette kalveren flinke aan voer, handel kalm met lagere prijzen. Var kens flinke aanvoer, handel goed en prijs houdend. ROTTERDAM, 3 Dec. Veemarkt. Totaal aanvoer 2641. 512 vette runderen, 304 vette kalveren, 945 schapen en lammeren, 856 varkens, 15 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: vette koeien 5558, 4550, 3036; vette ossen 48—52, 4345. 36—38; vette kalveren 7580. 55—65, 45—50. Varkens (levend gew.) 32 31 30; Schapen 38 34 30; Lammeren 39 35 30. Prijzen per stuk: Scha pen 17108; Lammeren 1197. Vette koeien en ossen, aanvoer iets rui mer, handel willig, prijzen iets hooger, pri ma koe pl. 2, prima os pl. 36. Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen hooger. Schapen en lammeren, aan voer iets ruimer, handel traag, prijzen on veranderd. Varkens, aanvoer korter, han del aanv. flauw, later vlugger, prijzen sta tionair. Enkele prijzen schapen voor ex port verkocht. Aardappelen. Brielsche Eigenheimers 33.40 per H.L Zeeuwsche Blauwe Eigenheimers 2,80—3.00; Zeeuwsche Eigenheimers 2.70—3.00; Zeeuwsche Bonte en Blauwen 2.303.30; GeJdersche Drie- linge 1.802.25; Zandaardappelen 0.06 0.07 per K.G.: Bravo's 2 90—3.30 per H.L.; Redstad 2.70—2.90. Met redelijke aanvoer kalmen handel. Vlas. 3400 K.G. blauw, schoon 0.46 0.55 per KG.; 4000 K.K. Groningsch 0.50 —0.52'/,; 500 K.G. Holl. Geel 0.46—0.55; 600 Dauwroot 0.460.50. Aanvankelijk vroegen de houders hooge prijzen welke niet werden ingewilligd. Ten slotte ging het vlas weg tegen prijzen ge lijk aan vorige week. BOSKOOP, 1 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3055 cent, Columbia 3055 cent. Butterfly 40 61 cent, Wilh. Kordes 4090 cent, Rosa- landia 3065 cent, Briarcliff 2541 cent. Hoover 40 cent, Chrysanten, grootbloemig 5090 cent, idem tros 1240 cent, Ligus- trum 58 cent fVISSKLNOTEICRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.341 Berlijn 59.43 New York 1 4 71.*» Pwu» 9.7.VV» Brussel 3456 Zwitserland 48.04 Milaan 12.65 Madrid 20.2 VL Oslo 36.90 Kopenhagen 32.HO Stockholm 37.85 Ween en Praag 6.181 /4 Boedapest MAARSMANSSTEEG 14-21 AL WAT DE GERO-FABRIEKEN BRENGEN VINDT U BIJ ONS.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3