UIT DE OMGEVING UIT DE RADIOWERELD IAANDAG 3 DECEMBER 1934 DE LEmSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1( ROOFOVERVAL OP SLAGERSKNECHT. Van 25 gulden beroofd? In het donkerste gedeelte van Blijdorp te Rotterdam, op den Stad houders weg, zou Zaterdagavond de zestienjarige fietsjongen R. Ultee door een onbekenden man zijn aangevallen en tegen den grond geslagen. Toen de jongen bij kennis kwam bleek hem, dat van een bedrag van zeventig gul den, dat bij voor zijn patroon meebracht, vijfentwintig gulden was geroofd, meldt de Courant". De fiets jongen Ultee is in dienst bij den slager V. aan den Statenweg. Zaterdag avond had de jongen voor zijn patroon een bedrag van zeventig gulden geïnd, waar mee hij op weg naar den Statenweg was. Op den Stadhoudersweg. een zeer afgele gen, nog onbebouwd gedeelte van Blij dorp, waar de verlichting nog alles te wen- schen overlaat, werd hij potseling bespron gen, zoo vertelde hij, door een onbekenden 'man, die op hoogen toon om geld vreg. De jongen gaf voor geen geld bij zich te heb ben, doch de man nam hiermee geen ge noegen. Onverwacht gaf hij hem een he- vigen slag in de maagstreek, waarvan de jongen bewusteloos geraakte. Toen hij on geveer een kwartier later weer bij ken nis kwam bemerkte hij, dat van het geld een bedrag van vijfentwintig gulden ver dwenen was. Hij kwam hevig ontdaan bij zijn patroon terug en vertelde hier, wat hem overkomen was. De patroon stond eenigszins sceptisch tegenover het verhaal, doch hij ging sa men met den jongen naar den politiepost aan den Schieweg, waar aangifte van het gebeulde volgde. De Geneeskundige Dienst werd ontboden om eventueel vast te stel len, of de jongen inderdaad gestompt was, i doch dit kon niet worden vastgesteld. De politie stelt nu een grondig onderzoek in j naar de waarheid van het verhaal van den I jongen en naar den eventueelen roover. POGING TOT ROOF OP DEN WEG Een val opgesteld onder Bennekom Vrijdag tegen den avond is, naar het „Hbld." meldt, onder Bennekom een po ging tot roof gepleegd, welke was gericht tegen den looper van een boerenleenbank, van wien het bekend was, dat hij regel matig vrij groote bedragen bij zich had. Op den eenzamen landweg onder Benne kom, waar de incaseerder langs moest, had men tusschen de boomen een ijzer- draad over den weg gespannen. Toen de man kwam aanfietsen zag hij echter den draad, zoodat hij, door zich diep over zijn r ij wiel te bukken, kon voorkomen, dat hij van de fiets werd geslingerd. Hij zag tus schen de boomen twee mannen verdekt opgesteld. Zoo snel hij kon fietste de man door en waarschuwde de politie te Ede, die onmiddellijk de politie uit omliggen de gemeenten op de hoogte stelde. In den loop van den avond werden twee verdach ten gearresteerd, die echter weer moesten worden vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. CHINEES IN CAFé UITGEPLUNDERD. Een laffe nandelwijze. Gisteravond is een pindamannetje in een café te Berghem van zijn schamel handeltje 1 beroofd en daarna door een aantal café- bezoekers ernstig mishandeld. De pindaman, die behalve zijn lekker nijen, nog een koffertje met zijden dassen bij zich had, vervoegde zich aan een café op de z.g. kleine Koolwijk om zaken te doen. De chinees toonde zijn koopwaar aan de i cafébezoekers en liet de dassen van hand j tot hand gaan. Inderdaad slaagde hij er in, een das van de hand te doen en na het geld i ontvangen te hebben verliet hij de her- I berg. Buiten gekomen, wilde hij zijn handeltje ordenen, doch tot zijn niet geringe schrik bemerkte hij, dat men in het café kans ge zien had hem een tiental dassen te ontfut selen. Dientengevolge ging hij weer terug en trachtte in zijn verward taaltje den kaste- leid en cafébezoekers aan het verstand te brengen, dat men hem bestolen had, meldt de Mndmrg."'. De aanwezigen maakten zich over de aan hun adres geuite beschuldiging zoo kwaad, dat zij den Chinees een flinke aframmeling toedienden en hem daarna op allesbehalve zachtzinnige wijze den straatweg op wier pen. Geheel versuft en bloedend verwond bleef de pindaman op den weg liggen. Medelijdende voorbijgangers waarschuw den de politie. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in naar de bedrijvers van deze laffe daad. ZIGEUNERS LANGS DE GRENS. Waakzaam burgervader gewond. Gedurende de laatste dagen verschenen aan de Nederlandsche grens eenige Zigeu nertroepen, die poogden via België Neder land binnen te dringen. Onder leiding van den burgemeester van Putten, den heer v. d. Ven, werden de Zi geuners telkens door de autoriteiten van ons land terug gedrongen. Vrijdagnacht is de burgemeester daarbij, door onbekend heid met het terrein, in een sloot terecht gekomen, waardoor hij zijn rechtervoet verstuikte en medische hulp noodzakelijk was. Thans is bericht binnen gekomen, dat de zigeuners vrij in België kunnen blijven, daar is komen vast te staan, dat zij niet on bemiddeld zijn. noch stelen, noch bedelen, doch in werkelijkheid, paarden kooplieden Zijn. MOORDAANSLAG TE BOEKEL Jongeman ernstig gewond. Eenige jongelui uit Boekei, die den avond te Zeeland (N.B.) hadden doorgebracht, keerden per rijwiel huiswaarts, toen plot seling uit het struikgewas langen den weg, een viertal jonge kerels, met knuppels ge wapend, naar voren sprong. Zij wierpen zich, aldus vertelt „Het Volk", op den twin tig jarigen Van Berlo uit Boekei, die tegen den grond werd geslagen en ernstig mis handeld. Toen hij ineenzakte, kozen de aanranders het hazenpad. De kameraden van v. B., die ijlings de vlucht hadden genomen, keerden thans te rug en vonden hem ernstig gewond en be wusteloos. Zij droegen hem een huis bin nen, waarna geneeskundige hulp werd in geroepen. Behalve een zware hersenschudding had hij ernstige verwondingen aan de borstkas opgeloopen, terwijl een groot aantal rib ben was stukgeslagen. Zijn toestand was zoo ernstig, dat hem de laatste H.H. Sacra menten moesten worden toegediend. De politie legde Zaterdag de hand op twee der knuppelhelden, zekeren B. en V. De aanleiding tot het misdrijf is waar schijnlijk minnenijd. INVAL IN EEN SPEELHOL? In den laatsten tijd bereikte de politie te Amsterdam aanwijzingen, dat in de Ver verstraat 31 aldaar gelegenheid zou wor den gegeven tot hazardspel. Zaterdagmid dag heeft de politie een inval gedaan. Op de eerste verdieping vond zij een gezel schap bijeen van ongeveer 20 personen. De aanwezigen werden overgebracht naar het bureau Singel, er waren onder hen wel eenige personen, die bekend staan in de spelers wereld. Er is echter niet geconsta teerd, dat er gespeeld werd. Nadat de na men waren genoteerd konden zij weer ver trekken. GEEN „ONTVOERING" TE WILP Na veel moeite gelukte het aan de politie van Voorst, den chauffeur op te sporen, die Donderdagmiddag met zijn vrachtauto een 8-jarig meisje uit Wilp- Achterhoek naar Beemte onder Apeldoorn had medegenomen. Men hield den man in verzekerde bewaring. Hij was uit Vorden atkomstig en zeide, dat het kind hem had verzocht mede te mogen rijden naar een familielid te Apeldoorn, hetgeen hij had toegestaan. Meer wist hij van het geval niet af. Uit medisch onderzoek bleek, dat het kind niets geweldigs was overkomen. De chauffeur is daarop op vrije voeten gesteld. EEN FLAUWE AARDIGHEID Het gebeurde in een der vredige West- landsche gemeenen, waar de sensatie ge woonlijk ver te zoeken is, doch waar .som mige lieden zich weliswaar bezig houden met het smokkelen van clandestiene mar garine, ongebanderolleerde sigaren en •aardappelen zonder vergunning, meldt het „Vad.". De politie had reeds eenigen tijd het oog gehouden op een dier schuldigen en ook reeds te kennen gegeven, dat hij be trapt zou worden. Dat gebeurde toen de man vanuit de richting De Lier naar Naaldwijk toog, bepakt en beladen met kistjes, waarvan de inhoud geheimzinnig voor de buitenwereld verborgen was ge bleven. De agenten lieten zich echter niet zoo gauw verschalken en de man werd aangehouden en de kistjes waarin na tuurlijk gesmokkelde sigaren zouden zit ten aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. De inhoud bleek echter te be staan uit hooi, verzwaard met een steen, Wat de bedoeling van. deze maskerade was is niet bekend geworaen, doch wel dëed 't lachje van den aangehoudene vermoeden, dat hij van de voorgenomen aanhouding tevoren iets begrepen moet hebben. LEIDSCHENDAM Crisis-Comité. Vrijdag werd in hotel „De Zwaan" alhier een liefdadigheids uitvoering gegeven ten bate van het Cri sis-comité te Stompwijk-Veur, welke uit voering jammer genoeg, niet alleen om 't goede doel, doch ook om hetgeen dezen avond gegeven werd, maar matig bezocht was. Om pl.m. 8.30 uur opende burgemeester Keijzer den avond met een hartelijk woord van welkom. Het spijt hem, dat het be zoek zoo slecht is; spr. kan niet begrijpen, hoe dit komt, daar er toch voldoende kaarten zijn verkocht. Het spijt hem nog te meer voor degenen, die, zich dezen avond hebben bschikbaar gesteld. Hij heet nog bijzonder welkom het Rijswijksche Dubbel Gem. Kwartet en het Leidschen- damsch Strijkoctet, terwijl de heer Oost- dam nog niet aanwezig is, doch spoedig komen zal. Hij is overtuigd, dat ondanks de minder goede opkomst, het. een gezel lige avond worden zal, wat hij allen toe- wenscht. Wij krijgen allereerst het Leidschen- damsch Strijkoctet, dat de aanwezigen ge durende dezen avond heeft vergast op keurige en kunstvolle muziek: de groote en zware stukken, als Lustspiel-Ouverture, Unsere Groszen Meister, Faust Fantasie, etc. werd gespeeld op een wijze, die ieders bewondering afdwong, dat was wer kelijk kunst en wij zeggen niet te veel, als wij dit octet onder de beste rangschikken Aan de heeren komt zeer zeker voor 'tge- bodene een woord van hulde toe. Het Rijswijksche Dubbel Gem. Kwartet vergastte vervolgens de aanwezigen op eenige keurige zangnummers, welke even eens ieders bewondering afdwongen. Ook zij hebben allen eenige heerlijke en kunst volle oogenblikken geboden en ook hun komt een woord van lof en hulde toe. En tenslotte het optreden van den heer Joop Oostdam; wij behoeven hierover niet veel te zeggen. Leidschendam kent de heer Oostdam en wanneer hij optreedt, kan men gerust zeggen, dat de avond is ge slaagd. Zoo was het ook dezen avond en het applaus, dat de heer Oostdam telkens mocht ontvangen, bewees dit voldoende. Dat ook het Octet en het Dubbel Kwartet telkens een luid en dankbaar applaus hadden te accepteeren, behoeft geen be toog. Gedurende de pauze had nog een verlo ting plaats, welke een vroolijk verloop had Op het einde dankte burgemeester Keij zer den heer Oostdam, het Octet en het Kwartet voor de hoog gewaardeerde me dewerking; iedereen heeft genoten en de avond is schitterend geslaagd. Hij stelt voor dezen avond nog eens over te doen in den Vastenavond en dan met een volle zaal, want er is zooveel noodig en de nood is zoo groot. Hij dankt nog zijn medebe stuursleden voor de medewerking en sluit den werkelijk schitterend geslaagden avond met een tot weerziens. K.J.M.V. Hedenavond te 8.30 uur zal de heer Herman Engels inleiden „Katho liek Filmfront". Alle K.J.M.V.ers komen natuurlijk luisteren. Te 7 uur Oriëntatie cursus. Vrijdagavond St. Nicolaasfeest. Vele attracties, w.o. bezoek van St. Nico- laas. Alleen toegang voor leden en aspï- rantleden der K.J.M.V., K.J.M.V.'ers iaat je dezen avond niet ontgaan. Komt zoo vroeg mogelijk. VEUR R.K. Huishoud onder wijs L.T.B. Vrij dag had de sluiting plaats van den be- staanden cursus van het R.K. Huisonder- onderwijs van den L.T.B. alhier in de O.L. School. Om pl.m. 4 uur opende de geestel. ad viseur, professor Cleophas, de bijeenkomst met den christel. groet. Het is mij een waar genoegen, aldus zij neer w., bij de sluiting van dezen cursus, burgemeester Keijzer en de wethouders en zoovele ouders en belangstellenden tegenwoordig te zien. Hij heet allen hartelijk welkom. Het is prettig, als men ziet, dat er be langstelling is met den gang van zaken en het geeft een groote voldoening, als de cursus met goed resultaat is volbracht. Spr. deelt mede, dat er bericht van ver hindering is ingekomen van de inspectri- ce, mej. Smit. Alvorens tot de uitreiking der diplo ma's werd overgegaan, werd er eerst nog een eindles gehouden. Door een der leeraressen, mej. Duinstee, werd deze les afgenomen, waarbij door de leerlingen zeer vlotte antwoorden werden gegeven; ook door den leeraar in de plantenleer werd een eindles afgenomen, waarbij eveneens duidelijke en vlotte antwoorden werdfen gegeven. Prof. Cleophas dankt de leeraressen en den leeraar voor de goede les en de leer lingen voor de~ correcte antwoorden, waar uit ook zoo duidelijk blijkt de goede ver standhouding onderling, wat voor goed onderwijs zoo noodig is. Burg. Keijser, die hierna het woord ver krijgt, zegt o.m., dat hij met groote be langstelling de lessen heeft gevolgd en of schoon hij beloofd had eens te zullen ko men. heeft hij wegens drukte hieraan niet kunnen voldoen. Hij prijst den ijver der dames, die zoo uitstekend de lessen ge volgd hebben. Hij hoopt, dat allen deze lessen zullen ter harte nemen en daardoor hun dankbaarheid toonen aan de ouders, die de kosten betaalden en aan de leer aressen en leeraar, die hun best deden deze lessen te doen slagen; hij hoopt, dat allen dit zullen waardeeren en uit de les sen profijt zullen trekken. Hierna werden met eenige hartelijke woorden de behaal de diploma's door hem uitgereikt aan: C. A. Waaijer, A. J. Waaijer, A. M. H. Weer denburg, J. C. Hendriks, M. A. Hendriks, M. E. de Haas, I. Th. van Heiningen, J. M. Groenewegn, C. M. Boonekamp. CL C. van Bohemen, M. B. van Bohemen, C. J. van Bohemen, G. M. Belt en B. J. Belt. De burgemeester spreekt de hoop uit, dat de nieuwe cursus in alle opzichten moge slagen, waarbij de Commissie op de me dewerking van het Gemeentebestuur kan rekenen. Hij hoopt ook, dat professof Cleo phas lange jaren adviseur van den L. T. B. moge zijn. De professor dankt den burgemeester hartelijk voor zijn mooie woorden en voor het uitreiken der diploma's, ook namens de leerlingen. Een der leerlingen, mej. van Bohemen, brengt namens alle leerlingen dank aan de leeraressen en leeraar, de Commissie, het bestuur van den L.T.B., burgemeester Keijzer, enz. voor alles, wat deze voor hen gedurende den cursus deden. Mej. Duijnstee feliciteert de leerlingen met het behaalde diploma, wat volkomen verdiend is en dankt allen voor de pret- Programma's voor Dinsdag 4 Dec. Huizen, 1875 M. K. R. O.-Programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 12.45 Lunchconcert door het K. R. O.- orkest, afgewisseld door gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus. 4.15 Het K. R. O.-Kamerorkest m. m. v. Piet Far tv lt, viool. 5.Jan Creyghton over „Een nieuwe Mis in den Dorischen kerktoon." 5.15 De K. R. O.-boys, afgewisseld door gramofoon. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Mr. dr. Jac. F. A. Derks over ge zinsvoogdij, Daarna gramofoon. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Vaz Dias, waarna Solistenconcert door het K. R. O.-Symphonie-orkest m. m. v. Jo Helligrathv. Rijmenam, sopraan en Jan Wagenaar, klavier. 8.50 Voordracht door den Dré. 9.10 Vervolg K. R. O. Symphonie-orkest afgewisseld te 9.35 door een causerie over de wintersport in Zwitserland. 10.30 Vaz Dias, waarna Marek Weber en zijin orkest, afgewisseld van 11.1511.30 door gramofoonmuziek. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 uur RVU 5.00 uur VPRO, 6.30 uur RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Vervolg ensembleconcert. 11.00 RVU Causerie. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Omroeporkest. 2.00 Vioolrecital. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00—4.00 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 VPRO. Causerie. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU Causerie.1 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. tige samenwerking, enz.; steeds zal zij met dankbare herinneringen aan dezen cursus terugdenken. Namens de ouders brengt de heer Groe- newegen dank aan leeraressen en leeraar, aan de Commissie voor de bevordering van het R.K. landbouw-huishoudonderwijs voor Poeldijk en Omstreken, het bestuur van den L.T.B., het Gemeentebestuur van Veur voor alles voor de leerlingen gedaan Verder werd nog het woord gevoerd door den heer Valk, voorzitter, van de commissie, wethouder de Koning, de heer van Heiningen, voorz. van den L.T.B., waarbij weth. de Koning, die tevens secre taris is van den L.T.B.. allen aanspoorde propaganda te maken voor den nieuwen cursus. Op het einde bracht prof. Cleophas nog- j maals dank aan allen voor de groote me- j ciewerking, beveelt den nieuwen cursus in aller belangstelling aan en hoopt, dat deze j in alle opzichten moge slagen, waarna hij deze bijeenkomst sloot met den christelij- ken groei. j Wij hebben nog even een kijkje geno- men bij de tentoongestelde werkstukken- proeven van kookkunst enz. en wij kun nen niets anders dan lof hebben voor het geen in dezen cursus is tot stand gebracht. WOUBRUGGE. De winkelweek geopend. Vrijdag- avond is er een groot aantal belangstellen- den bij 't Raadhuis bijeen gekomen om bij de opening der winkelweek tegenwoordig te zijn. In 't Raadhuis waren aanwezig 't Gemeentebestuur en de leden der Midden- standsvereeniging. Nadat 't muziekcorps eenige marschen had gespeeld, hield de Burgemeester een korte rede, waarmede hij de winkelweek opende. Spr. wees er op, dat het publiek hier schouder aan schou der stond om van zijn medeleven te getui gen. Zoo ook staat de Middenstand schou der aan schouder om dit publiek zoo voor- deelig mogelijk van de ruime voorraad op elk gebied te voorzien. Spr. wenschte, dat deze winkelweken een waar succes mogen zijn. Hierna bracht de voorzitter dank aan 't Gemeentebestuur en het muziekcorps voor de welwillende medewerking. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Zie de maan schijnt door de boo men...." St. Nicolaas-programma m. m v. het Omroeporkest, Kovacs Lajos en zijn orkest, Pierre Palla (orgel), E. Veen (piano Alex de Haas (zang), Lia Fuldauer (so praan), de AVRO-girls, en Eddy Meenk (step). 9.30 „Smaadschrift", spel van E. Wooli. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3*510.50 Morgenwijding. 11.05 en 11.20 Lezingen. 11.40 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Pierre Fol-kwintet. I.20 Birmingham Hippodrome-orkest 2.25 Voor de scholen. 4.20 Gramofoonplaten. 4.50 Parkington Trio. 5.35 Ernesco-kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Zang door J. Armstrong (tenor).. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 Orgelconcert. 8.50 Fragmenten uit Stranss „Zigeuner baron". 9.50 Berichten. 10.20 Discussie. 10.35 Radiokoor. II.30 Voordracht. 11.3512.20 Lew Stone en zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Symphonieconcert. 9.05 Literair-muzikaal programma. 10.50 Dansmuziek. Kalund borg, 1261 HL 11.201.20 Strijkensemble. 2.204.20 C. Rydahl's Instrumentaal En semble. 7.20 Holberg-concert d. h. Omroeporkest. In de pauze: RadiotooneeL 9.50—11.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Instr. en vocaal concert. 9.50 Pianorecital. 11.20 Orkestconcert. 1.35 Gramofoonplaten. 3.20 Omroepkleiniorkest. 4.50 Folklor. muziek. 5.30 Gramofoonplaten. 7.30 Dansmuziek uit Leipzig m. m. or kest en solisten. 8.20 Chemin-Petit-concert o. 1. r. den componist. Rome, 421 M. 8.05 Concert m. m. v. orkest en sofisten. 8.50 RadiotooneeL 9.20 Dansmuziek.è B r u s s e 1 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Omroeporkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20, 6.50 en 7.:35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianoduetten. 7.05 Salonorkest. 8.20 „La Passion", hoorspel met koor en orkest. D.eutseh land sender, 1571 M. 7.35 Dansmuziek. 9.20 Berichten. Causerie. Weerbericht. 10.2011.20 Populair concert uit Ko ningsbergen. Gemeentelijk Radiodistrïbutlebediijf en de R.O.V. Radio-centrale. Derde programma 8.0012.20 Deutschl. Zender. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2015.20 Kalundborg en Luxemburg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—19.35 Brussel VI. 19.35—20.20 Stuttgart. 20.20—22.00 Weenen. 22.00afloop Boedapest. Vierde programma 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio. 11.1517.35 Londen Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.20—19.20 Stuttgart. 20.20—21.50 Droitwich. 21.5022.30 Londen Reg. 22.30afloop. Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 45. De machine zoo scheef was gaan hangen, dat hij op nieuw een buiteling maakte, en pardoes tegen de rug van een der mannen aanviel. Gelukkig niet degeen, die de stuurinrichting bediende, want anders hadden ze een rare val kunnen maken. 46. Piet had minstens een flinke draai om zijn ooren ver wacht, maar in plaats daarvan werd hij eenvoudig op de stoel gezet, vastgebonden met sterke riemen en na een paar woorden met den bestuurder greep de man zelf een paar stangen vast en eer Piet het wistrrrt, daar gin gen ze kopje-duikelen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12