MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 Res. 4e k 1. F: v. Nispen IIIForeholte III 1—5. Res. 4e k 1. G: SMC IV—SMC III 0—3; Kolp. Boys IIAdolf Kolp. II 04; St. Bernardus IISt. Hooger III?; KRV II VVL III 2—3. Res. 4e k 1. H: Steeds Hooger IIMa jella II 5—2; Nic. Boys II—AVB II 1—4. Res. 4e k 1. I: Leiden IIIASC II 50; VVL II—SNA II 8—0: ODI II—RWD II 0—3. AFDEELING ZUID. 2e klasse A: KRVC—AVV 3—1. 2e klasse C: Alph. BoysRVC 30; VEP ITrekvogels 23. Res. 2e k 1. A: BI. Zwart II—PFC III 10—0. 3e klasse B: VEP III—Alph. Boys II terr, afgek. Res. 3e k 1. A: AVV II—KRVC II 2—1. Res. 4e k 1. A: VVP III—AVV Hl 9—3. Juniorencompetitie District Leiden. Afd.A: Lisse a—DOS a 3—3: SJC a— Foreholte a 30: Teylingen aKRV a 01. Afd. B: Meerburg aKolping Boys a 21; Leiden aSt. Bernardus a 22; SNA a—NVC b 3—0. A f d. C: Meerburg b—NVC c 10—0; ASC aKRV c 180: Teylingen bKRV b 35; Foreholte bNVC d 60. A f d. D: DOS b—ODI a 5—0; Adolf Kol ping aMojella a 52. R. K. S. V. „LEIDEN". Leiden I heeft het in Wijk aan Zee tegen V. V. E. niet kunnen bolwerken, al dient gezegd te worden dat de stand met een beetje meer geluk evengoed gelijk had kunnen zijn. Er is verloren, doch Leiden heeft een vrij goede wedstrijd gespeeld. De reserves hebben een prachtige 2l zegen bevochten op K. R. V. uit Katwijk. Zag het er in de tweede helft naar uit dat Leiden II haar 20 voorsprong niet zou kunnen behouden, de achterhoede en half- linie dachten er anders over en slechts éénmaal kreeg K. R. V. gelegenheid te doel punten. Jongens de puntjes zijn binnen en dat is hoofdzaak. Leiden III spande de kroon en stuurde A. S. C. II met 50 naar huis. Ook de Junioren hielden zich kranig en snoepten het sterke Bernardur een kostbaar puntje af. R. K. Sportver. „V. E. P." V. E. P. I heeft het helaas in Rotterdam niet kunnen bolwerken tegen het sterke Celer, waarvan met 3—1 werd verloren. Hierdoor wordt de toestand voor het eerste steeds ongunstiger. Op eigen terrein werd ook V. E. P. II verslagen door Trekvogels I uit Boskoop, een wedstrijd waarin de Woerdenaars lang niet de minderen waren en welke deels door eigenaardige beslis singen van den scheidsrechter in minder vriendschappelijke verhouding gespeeld is. De uitslag 3—2 was onverdiend. V. E. P. III—Alphensche Boys II ging niet door. De junioren a vermochten een 22 gelijk resultaat te behalen tegenu.Donk a. terwijl de b'ers met 3—0 ten onder gingen tegen Donk b. R.K. Sportver. „N.V.C." De uitslagen van gisteren zijn teleur stellend. Van de vijf wedstrijden werden vier verloren.. N.V.C. I wint den toss en S.J.C. II trapt af. Van weerszijden wat ter reinverkenning. om de zenuwen te kalmee- ren. Dan trekt N.V.C. ten aanval, maar het schot gaat naast. S.J.C. II onderneemt dan een aanval, welke op een corner uitloopt en niets oplevert. Daarna is het woord aan N.V.C.; corner op corner volgt op 't S.J.C.- doel, een prachtige doorbraak van N.V.C.'s rechtsbinnen, maar hij wordt teveel gehin derd, en 't schot mislukt. Weer corner op corner op 't S.J.C.-doel, maar verder niets. Nog zien we een mooien aanval van N. V.C., maar de bal springt via de lat weer in het veld terug en de rust breekt aan met blanken stand (00), al zijn er dan ook 11 corners genomen. Na de thee weer hetzelfde vlugge spel met N.V.C. in de meerderheid, tot einde- liik bij een snelle aanval van rechts een schot door S.J.C.'s keeper in 't veld wordt teruggeslagen. De midvoor van N.V.C. vangt op en schiet onhoudbaar in. Dan komt nogmaal de rechtsbuiten van N.V.C. voor open doel, maar de zenuwen doen hem huizenhoog overschieten. Nog tal van corners op 't S.J.C.-doel leveren niets op, zoodat het einde kwam met een 10-over- winning voor N.V.C. I. De leiding was schitterend. N.V.C. II kon het in de Veen tegen D.O. S III niet bolwerken, ook zij hadden alles tegen en verloren met 32. N.V.C. b ver loor van S.N.A. a met 3J0. N.V.C. c ver loor van Meerburg b met 100. dat is nog ^ens de moeite waard. En N.V.C. d ver loor eveneens met 60 van Foreholte b. R.K. Sportver. „Steeds Hooger". Het eerste trok tevergeefs naar Majella, de scheidsrechter kwam gemakshalve maar niet. Om de supporters van Majella maar niet geheel teleur te stellen, heeft men maar een genoeglijk spelletje vriendschap pelijk gespeeld met eindstand 44. Met het tweede was het ernst, ze stuurde Majella II met een 5—2 nederlaag naar Oudewetering. De reserve van het derde boekte een fraaie 20 overwinning op St. Bernar dus II. St. Hooger trapt af en neemt direct het spel in handen en voert de stand op tot 40. Een min. voor rust doen de gasten den eersten aanval en weten e doelpunten. Na de thee zitten de gasten er goed op, wat de strijd geheel wat aantrekkelijker maakt. Beide doelen zijn nu nog al eens in gevaar. De onzen doelpunten nog eenmaal, maar de gasten krijgen ook nog een puntje erbij. Hiermede heeft ons tweede uit acht wed strijden 16 punten. En naar wij meenen ook het kampioenschap van hun afdeeling. R.K. Sportver. „V.V.L." Na de algem. Heilige Communie, des morgens 8.30 uur, opende onzen grooten feestdag met den wedstrijd V.V.L. IIS. N.A. II. De reserves waren zoo op dreef, dat ze de S.N.A.-reserven met 80 in de pan hakten. Inmiddels was het groote moment geko men, dat onze geestelijk adviseur, kapelaan Brabander, de nieuwe kleedgelegenheid zou inwijden. Pastoor Meijer was wegens onge- gesteldheid verhinderd tegenwoordig te zijn, doch gaf schriftelijk blijk van zijn ge waardeerde belangstelling. Om twee uur heerscht reeds een gezel lige drukte in en om het gebouw. We zien o.a. de Raad van Bestuur der St. Jozef gezellen, onderwijzers der L. School, wet houder Mens, enz. Wanneer tien minu ten de kapelaan, vergezeld van pater van Reijden, arriveert, stellen zich aan beide zijden van den ingang de junioren van V.V.L. op, zoodoende een haag vormende, waardoor de kapelaan het clubhuis be treedt, onder het spelen van een vroolijke marsch, ten beste gegeven door de St. Laurens Harmonie. Na de plechtige inwijding sprak de geestel. adviseur een gloedvolle rede uit, de hoop uitsprekend dat katholiek Voor schoten, de R.K. sportbeweging metter daad steunen zal. Hierna nam namens Con cordia (Hillegom) de secretaris dezer ver- eeniging het woord, V.V.L. feliciteerende met het prachtwerk hier tot stand geko men. De vice-voorzitter dankte met eenige woorden voor het gesprokene, waarna de kapelaan de aftrap deed voor den wed strijd. V.V.L.Concordia Onmiddellijk na den aftrap neemt V.V.L het leer over, om direct al een kogel op cioel te lossen, weike de keeper van Con cordia onschadelijk maakt. Even golft het spel op en neer, tot plotseling uit 'n scrim mage op het Concordia-doel een doelpunt ontstaat, spoedig gevolgd door een tweede, gemaakt uit een pracht score van den middenvoor. Voor de rust weet V.V.L. de stand op te voeren tot 40. In deze perio de had Concordia zeker een tegenpunt ver diend. Na de rust pakt Concordia direct goed aan, zoodat V.V.L. zich even op ver dedigen moet toe leggen, doch Concordia heeft pech en kan niet tot doelpunten ko men. Dan is het gedaan met Concordia en keer op keer komt de V.V.L.-aanval voor de vijandelijke veste, met mooi open spel waartegenover de backs der tegenpartij machteloos stonden. De keeper evenwél is in prachtvorm. Springende en vallende weet hij zijYi club voor erger te behoeden en menig applausje heeft hij in ontvangst te nemen. Inmiddels zijn zelfs de V.V.L.- backs ver over het middenveld gekomen, hetwelk hen op zeker moment noodlottig wordt. De Concordia-middenvoor breekt alleen door en maakt het eenige tegen punt, waarna V.V.L. nog de score ver hoogde. R.-K. Sportver. „Van Nispen". De wedstrijd V. N. ID.S.S. I, vond op vezoek van V. N. geen doorgang wegens zeer bijzondere omstandigheden. Het tweede trok echter met vollen moed naar het Velserfront om langs het Noord- zeekanaal den strijd te aanvaarden tegen D. I. V. 2. V. N. is reeds spoedig het meest in den aanval en weet uit een scrimmage voor het doel te doelpunten. W. Pompe weet nog voor de rust de voorsprong voor V. N. te verhoogen (20). Na de rust blijft V. N. sterker, maar weet toch de thuisclub de eer te redden (21). De scheidsrechter, die over het geheel vol deed, nam wel eens vreemde beslissingen. Het derde kon het óók in eigen home niet tegen Foreholte 3 bolwerken en moest met 51 het loodje leggen. Voor rust bezorgde de keeper der bezoe kers V. N. een 10 voorsprong door den bal in eigen doel te werken. Na rust was Foeholte overwegend sterker en wist zulks, ondanks het fraaie werk van keeper A. de Winter, met niet minder dan 5 doelpunten tot uiting te brengen. Scheidsrechter H. v. d. List leidde naar genoegen. Voor V. N. 3 ziet de toekomst er wel duister uit. R.K. Sportver. „Meerburg" Gisteren speelde Meerburg I tegen Fore holte I te Voorhout. Deze wedstrijd heeft geen vriendschappelijk verloop gehad door het al te forsche spel. Meerburg II staakte 12 minuten voor het einde de strijd, zoo dat de stand was 31 voor Foreholte. De Jun. a speelden tegen Kolping Boys a uit Leiden. Onze jongens wisten de beide pun ten thuis te houden (21). Onze b-junio ren speelden ook op eigen terrein tegen N.V.C. e. en wisten met 100 van N.V.C. te winnen. R.-K. Sportver. „Rood Wit". 't Was gisteren wederom een goede dag voor onze vereeniging. Op 't Sportpark speelde het eerste een fraaie en spannende wedstrijd tegen S. N. A. I, vooral na rust onplooiden beide elftallen hun beste spel, wat ten slotte aan R. W. D. de overwinning bracht (42). Ook in Leimuiden stonden de reserven tegen een zwaren tegenstander, maar zij keerden toch met een overwinning huis waarts (03). Dames Hockey Afd. Stick Gezien het onverwacht groot aantal le den, dat zich bij onS secretariaat is opko men geven, heeft het bestuur van Rood- Wit besloten, dat de opgave van leden voor de Dames-Hockey afd. uitsluitend aan het afdeelings-secretariaat: Hooigracht 40 kan geschieden, terwijl het al of niet als lid beschouwen van onze vereeniging zal af hangen van het besluit der bestuursverga dering", welk besluit drie weken na de aanvrage ter kennis van de aspirante zal komen. R.K. Sportver. „Foreholte" De dag van gisteren kunnnen we be schouwen als een succesdag. Drie van de vier spelende elftallen boekten overwinnin gen. Ook Foreholte I ging weer op den goeden weg voort. Meerburg I moest met 31 de meerderen in de onzen erkennen. Na den onfortuinlijken strijd tegen St. Hooger schijnen de eerste elftallers wat van plan te zijn. A.s. Zondag gaat Foreholte I naar St. Bernardus I. In verband hiermee, verzoe ken we aan supporters die de reis per auto willen meemaken, dit op te geven aan het adres: Mgr. Broerestraat 1. De kosten hiervan zijn ongeveer 60 ct. Aanmelden voor Donderdagavond. Helpt zoodoende mee om te komen tot oprichting van een supportersvereeniging, welke zeker de prestaties van uw favorieten zal verhoogen Verder won Foreholte III in de Zilk van v Nispen III met 15. Een zeer goede uit slag. Eveneens zooals we verwachten klop ten Foreholte b ju. de N.V.C. d jun.; 60 was het resultaat. We hebben bijzonder ge noten van het spel der kleine N.V.C.-aspi- rantjes. Jammer is dat 't tegenpuntje werd geannuleerd wegens buitenspel. Foreholte a jun. kon het niet houden te gen S.J.C. a jun. De Noordwijkers zege vierden met 30. Toch weer iets beter dan verleden week. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". 't Was gisteren geen fortuinlijke dag voor onze club. Het tweede elftal speelde tegen Adolf Kolping II en wist voor de rust uitste kend partij te geven, zoodat de rust aan brak met 00 stand. Toen het echter na re rust even mis ging was de moed er uit, waardoor het beenen- spel minder en het spel der monden beter werd. Resultaat een 04 nederlaag. De A-junioren speelden een spannenden en gelijkopgaanden strijd tegen de Meer burg a-jun„ waarbij de stand tegen het einde nog gelijk was. Meerburg kreeg ech ter een prachtkans die ze benutten, zoodat de wedstrijd met 21 in hun voordeel eindigde. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Nic. Boys I speelde gisteren een pleizie- rige, ofschoon onfortuinlijke wedstrijd te gen V. C. H. Met 60 in haar nadeel keer de Nieuwtfeen huiswaarts. De thuiswedstrijd Nic. Boys IIA. V. B. II had een droevig verloop. De gasten, die technisch de meerderen waren, hadden na deerste helft een 03 voorsprong. Bij een doorbraakpogeing van den spil van N. B., kort na half-time ondernomen, werd deze ongelukkigerwijs door een tegenspeler te gen het linkerscheenbeen geschopt. Dr. Nout was spoedig ter plaatse en constateer de een beenbreuk. Overbrenging naar het St. Elisabeth's Gesticht werd noodig ge oordeeld. Namens de vereen, wenschen wij Arie Hilders, den wakkeren aanvoerder, een voorspoèdig herstel. Wat de wedstrijd verder raakt, na eenige onderbreking werd hij voortgezet, maar alle fut was er bij de onzen uit. Met 14 bleven de gasten mees ter van het veld. Het treurige ongeval houdt voor de spe lers toch een les in. Wij willen niet doelen op deze partij, want hier betreft het een louter ongelukkig toeval. Laten we steeds fair-play geven, hetzij we winnen of ver liezen. Tevens, zijn toevallige ongelukjes van opzettelijk unfair spel te onderschei den. Vooral waar men aan de verliezende kant is, is men spoediger geneigd opzet bij de tegenpartij te vermoeden, wat weer leidt tot veel gekanker en onsympathieke re vanchepogingen in de toekomst.. R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Thuis speelde het eerste elftal tegen Ber nardus I van Hazerswoude onder leiding van den heer Speel. Ruststand 10 voor Bernardus. Na de rust maakte Kolping al spoedig gelijk door een penalty, doch de gelijke stand is van korten duur, want Bernardus neemt opnieuw de leiding, ja zij voert de stand op tot 41. Bij één dezer aanvallen ontstaat een conflict. Onze kee per moet het veld verlaten. Met 10 man speelt Kolping nu verder. Uit een toege stane penalty weet zij de achterstand nog te verkleinen. Wanneer de voorhoede van Bernardus op ons doel afstormt weet onze rechtsback, die als keeper fungeert, de bal te bemachtigen, doch de rechtsbinnen van Bernardus valt hem aan, en zoo hardhan dig, dat onze plaatsvervangend keeper ter stond het terrein moest verlaten, om zijn hand te laten verbinden, die stuk getrapt is. Kort hierop is het einde en heeft Ber nardus met 4—2 gewonnen. De scheidsrech ter zal wel rapporteeren over deze zaak, maar onze speler is er de dime mee, want voorloopig mag hij niet werken. Het 2e elftal ging naar Leiden en won daar met 4—0 van Kolping Boys II. Zou het bestuur van het R- K. Sportpark voortaan de kleedkamer willen sluiten, want een on zer spelers mistte wat. De Junioren bleven niet beneden onze verwachtingen, en wonnen met 52 van Majella. Prachtig! R.K. Sportver. ..D.O.S." b.O.S. I nam op fraaie wijze revanche en klopte B.S.M. in eigen huis met 51. D.O.S. II speelde een onfortuinlijken wedstrijd, bijna de geheele wedstrijd moest met 10 man worden gespeeld, en D.S.S. was geheel volledig; eind 31. D.O.S. had het niet gemakkelijk tegen de N.V.C.-reserven, doch tenslotte wist D. O.S., een 21-achterstand in een 32- overwinning om te zetten. D.O.S. IV had in T.IJ.B.B. IV een zwa ren tegenstander; toch wisten ze tot een kwartier vóór het eind den stand blank te houden, toen was het gedaan en T.IJ.B.B. scoorde 3 maal. D.O.S. a deelde met Lisse a de punten en D.O.S. b klopte Odi a met 6—0. D.O.S.-leden, die zich weer beschikbaar willen stellen voor het tooneel voor de uit voeringen a.s. voorjaar, geven zich op bij het bestuur. SCHAATSENRIJDEN DE KUNSTIJSBAAN TE AMSTERDAM GEOPEND Hoe Sonja Henie danste... Naar mate de hoofdstad op sportief ge bied steeds meer naar voren treedt, komen ook de buitenlandsche sterren en cracks van verschillende takken van sport naar ons land. Zoo demonstreerden Zaterdag en Zondag bij de opening van de Kunstijs baan te Amsterdam Sonja Henie, Grete Lainer en hoe al die andere sterren op de schaats mogen heeten. De tribunes, rond om het ijsveld gebouwd, waren tjokvol. Talrijke autoriteiten waren aanwezig. Na een woord van welkom door den voorzitter der Sportfondsenijsclub Mr. W. J. Blaisse hield de wethouder voor de Bad en Zweminrichtingen, de heer J. -ter Haar Jr. de openingsrede. Nadat de heer C. V. Kramer namens den Vereenigden Raad van Commissarissen der Sportfondsenbaden de heeren Bieren broodspot en van Olst had gehuldigd voor hun initiatief, hun ondernemingsgeest en doorzettingsvermogen, dankte Mr. Bieren broodspot de respectievelijke sprekers met een kort en hartelijk woord, waarna het Wilhelmus over de duizenden rondom de ijsbaan klonk. Het. omvangrijke programma van dezen middag werd geopend met een eereronde, gereden door den oud-wereldkampioen C. J. J. de Koning en door den oud-interna tionalen crack J. Greve. Met een krans omhangen reden deze cracks uit vroeger dagen hun baantje. Overigens is het eigenlijke hardrijden op deze kunstijsbaan niet wel mogelijk, daarvoor zijn de afmetingen te klein. Zij moge voor het schoon- en kunstrijden per fect zijn, voor het ijshockey prachtig, voor het hardrijden deugt deze baan niet. Maar men heeft dan ook niet de pretentie, dat men een hardrijbaan geschapen heeft. Wel een oefenbaan; voor de training in het bochten nemen is ze uitstekend. Dit bleek overduidelijk op den wedstrijd over 1500 Meter, welke tusschen een achttal rijders, de beste van Nederland, werd verreden. De gemaakte tijden waren: Langedijk 2 min. 50,2 sec. Dijkstra 2 min. 50,3 sec. A. F. van der Scheer 2 min. 52,1 sec. S. Heir den 2 min. 52,2 sec. B. Blaisse 2 min. 53,4" sec. Stelling de Boer 2 min. 54 sec. T. Hooftman 2 min. 54,3 sec. T. Boot 2 min. 54,4 sec. Aan de demonstraties schoonrijden na men deel de dames de BoerBlaauboer, Heemstede; DuysbergCrooswijck, Den Haag; KraakKroon, Amsterdam en de heeren E. Lautenbach, Rotterdam; F. G. van Balen, den Haag en Jac. de Waal, Amsterdam. Toen volgde het kunstrijden. Eerst kwam Bianca Schenk, vervolgens Herta Pexler, daarna Felix Kasper, Grete Lainer, Sonja Henie en tenslotte het paar Idi Papez en Karl Zwack, allen behalve Sonja Henie Oostenrijkers. De duisternis was ingevallen, de lichten boven de baan werden ontstoken. De gra- R.-K. Sportver. „S. M. C." De dag van gisteren bracht niet veel nieuws. S. M. C. II dat om 12 uur tegen Lisse III zou spelen wachtte tevergeefs. Daarna speelde om 2 uur S. M. C. IV tegen S.M.C. Ill, die doqr S. M. C. gewonnen werd met 30. Dit was een aardige wed strijd om te zien, maar de juiste verhou ding was de stand niet. S. M. C: IV speelde met 3 invallers. R.K. Sportver. „A.V.B." AVB I toog naar Leimuiden om tegen ODI I den strijd aan te binden. Dat dit een zware strijd was kon vooruit gezien wor den. Voor de rust speelde AVB zeer zwak en de stand was voor rust 61 voor ODI. Na de rust kwam AVB opzetten, doch bei de partijen wisten nog eenmaal het net te vinden. Eindstand 72 voor ODI. AVB speelde met 10 man. AVB II bracht het er beter af en wist Nicolaas Boys II te verslaan met 41. R. K. Sportver. „A. V. V." Het tweede elftal speelde Zondag op eigen terrein tegen K. R. V. C. II. Als om 2 uur de scheidsrechter beginnen fluit, blijken er bij A. V. eenige invallers te zijn; dit neemt echter niet weg, dat er direct wordt aange pakt, waarbij de invallers geen onverdien stelijk werk verrichten. Voorloopig blijft het bij eenige wederzijdsche aanvallen, waarmede de resp. verdedigingen wel raad weten. Langzamerhand komt A. V. V. iets in de meerderheid en het K. R. V. C. doel beleeft angstige momenten, doch de verde diging geeft niet thuis. Dan is K. R. V. C. weder aan het woord, doch eveneens zon der succes. Bij een mooien aanval van A. V. V. wordt de bal voor het doel gebracht en voordat de keeper weet, wat er ge beurt, ligt den bal achter hem (10). Hier door geenszins ontmoedigd, trekt K. R. V. C. ten aanval, doch voor doel gekomen, is men de kluts kwijt, zoodat de verdediging gemakkelijk kan wegwerken. Nog voor de rust weet A. V. op schitterende wijze den voorsprong te vergrooten (20), met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust was het een gelijk opgaanden strijd met diverse wederkeerige aanvallen, waarbij echter de verdedigingen 't veld be- heerschten, zoodat doelpunten uitbleven, totdat eindelijk de A. V. V.-back K. R. V. C. goedkoop aan een doelpunt hielp door in eigen doel te trappen (21). Verder werd er niet meer gedoelpunt, zoodat A. V. V. II met 21 de overwinning behaalde, wat gezien het aantal invallers een zeer mooi resultaat is. Het le elftal moest in een onpleizierigen cieuze figuurtjes in aardige toiletjes gin gen, licht als een veertje over het ijs. Het werd een spel van licht en kleuren, een harmonie van lijn en beweging. Dit was geen schaatsenrijden meer in den gewonen zin van het woord, dit was spel en dans van begin tot eind. Men hoorde geen mu ziek meer, men zag geen schaats en geen ijs, hier boeide de snelheid der beweging, de soepelheid van het lichaam, de elegance, waarmede alles werd uitgevoerd. Een ma zurka volgde, door Sonja Henie gedanst. Langzaam begon het, op de maat der mu ziek, sneller volgden de bewegingen en wendingen, pirouettes, razend vlug, dan in eens stop. En met trippelpasjes ging het verder. Sprongen, draaiingen, standen, het was een techniek tot in de perfectie uit gevoerd. Een prachtig kijkspel, dat ein digde in een klaterend applaus van de verrukte toeschouwsters en toeschouwers. Ook de demonstraties van het paar Idi Papez en Karl Zwack sloegen in en vooral hun acrobatisch nummer, na de pauze uit gevoerd, oogstte veel succes. Als laatste nummer volgde tenslotte een ijshockey wedstrijd tusschen een team van Antwerpen en de Haagsche Hockey en IJshockeyclub. De gasten bleken veel te sterk voor de Hagenaars, die in snelheid, techniek en uithoudingsvermogen nog veel te kort schoten. De Antwerpenaren won nen dan ook met 71. De tweede dag. Zondagavond had de baan een waarlijk feestelijk aanzien, toen het tweedaagsche programma, dat ter gelegenheid van de opening werd georganiseerd, werd voort gezet voor zeer goed bezette tribunes. De felle schijnwerpers overgoten 'de witte ijs vlakte met wel haast overvloedig licht, toen een aanvang werd gemaakt met den uitnoodigingswedstrijd hardrijden voor heeren op de 1500 Meter. De resultaten van de vier ritten tus schen telkens twee rijders waren asl volgt: le rit: 1. L. Dijkstra 2 min. 45 3/5 sec.; 2. J. Langedijk 2 min. 46 sec.; 2e rit: 1. Stel ling de Boer 2 min. 54 3/5 sec.; 2. B. Blaisse 3 min. 4 3/5 sec.; 3e rit: 1. T. Boot 2 min. 54 4/5 sec.; 2. T. Hooftman 2 min. 55 2/5 sec.; 4e rit: 1. S. Heiden 2 min. 43 2/5 sec.; 2. A. F. v. d. Scheer 2 min. 45 sec. Nadat vervolgens een aantal Holland- sche rijders een zeer geslaagde demon stratie schoonrijden ten beste had gegeven, bewezen daarop de aan de beurt zijnde le den van de Wiener Eislauf Verein en last not least de wereldkampioene Sonja Henie, dat er voor de Hollandsche kunstrijders nog wel een en ander te leeren is. Met veel belangstelling werd de ijshoc- keywedstrijd AntwerpenHolland Wande rers tegemoet gezien, welke weliswaar in een volkomen verdiende nederlaag van het Hollandsche team eindigde, doch waarin met name in de eerste helft door de Hol landers een zoodanigen tegenstand werd geboden, dat men met recht mag hopen, dat een revanche in een niet. al te verre toekomst mogelijk is; wanneer de thans bestaande gelegenheid tot oefening op se rieuze wijze wordt benut, mag ijshockey in Holland steeds betere resultaten in deze thans reeds zoo populaire sport verwach ten. wedstrijd met 31 het onderspit delven te gen K. R. V. C. I. Het 3e elftal verloor eveneens en wel met 93 van V. V. P. III, terwijl het Junioren- elftal b de A. V. V. kleuren hoog hield en •met liefst 80 won van Hercules b. R.K. Sportver. „Majella" Op den vastgestelden tijd kwam geen scheidsrechter opdagen (dit is reeds de vierde maal in acht wedstrijden!), dus de wedstrijd Majella ISteeds Hooger I ging vriendschappelijk door. Het spannende van de match ging daarom eenigszins verloren. Vooral na rust speelden onze jongens weer eens echt, zooals we het in langen tijd niet meer gezien hadden. Het liep nu eens niet tegen en stuk voor stuk gingen er 4 mooie doelpunten in. Zulk voorhoede-spel ook in de competitie! Op één ding mag de aandacht wel eens gevestigd worden: de tegenpartij maakte op iedere aanwijzing van den scheidsrechter, die het toch niet voor z'n plezier doet, op dikwijls zéér un faire wijze, aanmerkingen. Majella II en de junioren moesten beide in hun respectievelijke tegenstanders St. Hooger II en Ad. Kolping a, met 52 hun meerdere erkennen. RJC. Voetbalver. „K.R.V." Het eerste elftal onderging gisteren het zelfde lot wat het deze competitie reeds zooveel malen ondervond: een wedstrijd, waarin het zeker zoo sterk was als de te genpartij, doch die met zeer klein doelpun- tenverschil werd verloren. Dat het spe ciaal de voorhoede is, waarin de fout zit, blijkt uit den stand; in verhouding tot an dere elftallen zeer weinig tegenpunten. De 21-zege van Leiden II is evenwel geens zins verdiend, daar zeker één doelpunt in absolute buitenspel-positie werd gescoord. Met het tweede elftal vlotte het even min. Thuis werd met 23 van V.V.L. III verloren, waardoor onze reserven thans 3 verliespunten meer hebben dan de Voor schotenaren. De twee eerste junioi'en-elftallen ver- richttn schitterend werk. K.R.V. a klopte Teijlingen a, dat anderhalve competitie on geslagen was, in eigen home met 10. K. R.V. b deed voor de grooten niet onder. Reeds zeer vlug stonden onze jongens met 03 achter tegen Teijlingen b. De beloo ning voor hun oversaagd volharden werd een 53 overwinning! De c-junioren konden het tegen A.S.C. a niet bolwerken. Het werd liefst 180. De moed echter niet verliezen jongens, het zal wel beter worden. Niettemin blijkt, dat de indeeling der lagere junioren-elftallen b* ter kon zijn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6