WOENSDAG 21 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG.S LUCHTFESTIJN Mok van elven is nauwelijks koud als de omroeper van het veld, de heer E. Smits, chef van de propaganda-afdee- ling der Fokkerfabriek, die reeds eenige malen hartgrondige waarschuwingen tot het publiek heeft gericht om de afzettin gen niet te verbreken en en passant de massa over het afrijden na de huldiging en over de standplaatsen van taxi's en autobussen heeft ingelicht, den aanvang aankondigt van de door de Nationale I uchtvaartschool te geven demonstraties. Dank zij op tal van plaatsen aangebrachte luidsprekers, dringt zijn stem tot in alle uithoeken van het veld door. In de richting van de vliegweide klinkt zwaar motorgeronk en even later stormt een sierlijke Koolhoven-F.K. 46, bemand met de instructeurs De Mul en Postma, de hemel tegemoet voor het demonstree- ren van een aantal lessen en kunstvluch- ten. De duizenden op den grond krijgen, wat het eerste gedeelte betreft, zelf een lesje in de kunst van het sportvliegen, want de stem op den verkeerstoren maakt het publiek attent op de fouten, die met opzet door den zoogenaamden leerling worden gemaakt. Krasse fouten zijn er bij 'en vooral'het behoorlijk vertegenwoordig de jeugdige element onder de toeschou wers genoot er hoorbaar van. Ook de kunstvluchten vallen zeer in den smaak en een hartelijk applaus weerklinkt als het vliegtuig geland is. Maar reeds doet zich opnieuw het ge ronk van motoren hooren. Thans is het een escadrille C.V.-vliegtuigen licht grijze machines van het marinevlieg kamp „De Kooy", dat onder commando van den officier-vlieger le klasse Th. J. van Midde komt aanstormen en alvorens te landen een serie met bewonderens waardige bekwaamheid uitgevoerde lucht- exerrtties te zien geeft. Nog is het applaus riet bedaard of een nieuwe en buitenge woon interessante afwisseling van het programma wordt 'gebracht door den be kenden zweefvlieger Van Nijenhoff, die zich in Neerland's grootste zweefvliegtuig, de „Adelaar", door zijn trouwen helper, den instructeur Sluyter van de N.L.S. met een sleepvliegtuig tot eenige honderden meters laat optrekken. Kort daarna de monstreert de heer Nijenhoff op prachtige wijze hoe men zoo'n motorloos vliegtuig, mits men de knepen van het vak kent, ook zonder sleepkracht in de lucht kan hou den en er zelfs veilig loopings en andere toeren mee kan uithalen. Maar vóór het zoover is, vragen twee Koolhoven-lestoestellen, bestuurd door de instructeurs Somer en de Mul en luide bijvalskreten stijgen mede omhoog! de auto-giro, waarin de chef-instructeur der N.L.S., de heer Schmidt Crans, heeft plaats genomen, de aandacht voor een formatie- vlucht, die, nadat de Koolhoventjes geland zij, gevolgd wqrdt door een bijzonder in teressante demonstratie van laatst ge roemd toestel alleen, waarbij duidelijk wordt aangetoond dat snelheidsverlies voor zulk een machine van geen beteeke- nis is. Een serie-knap uitgevoerde kunst- vluchten met een Tiger Moth, wederom door den heer Schmidt Crans, de aan komst en een demonstratie van de be roemde „vijf vingers aan één hand" een escadrille jachtvliegtuigen van de Luchtvaartafdeeling Soesterberg onder commando van den kapitein-vlieger Van Weerden Poelman en lesdemonstraties met drie schoolvliegtuigen van de Natio nale Luchtvaartschool besluiten dit uitne mend geslaagde luchtfestijn, dat boven dien om het eens zoo te zeggen rij kelijk „besprenkeld" was geworden met de opwekkende muziek van de Koninklij ke Militaire Kapel en de Amsterdamsche Post Harmonie. DE „UIVER" NADERT SCHIPHOL Intusschen heeft zich van de duizend koppige menigte de talryke autoritei ten niet uitgezonderd een nerveuze spanning meester gemaakt. Uit de door den omroeper op gezette tijden ver strekte mededeelingen is gebleken, dat de „Uiver" met de laatste étappe Parijs Amsterdam uitnemend weg weet! Een deining gaat door de massa, als bekend wordt dat het vliegtuig zich boven Neder - landsch gebied bevindt en met groote snelheid naar Schiphol koers zet. (Om 5 minuten vóór twee kwam de Uiver over Leiden. Van alle kanten kwa men de menschen op het motorgeronk naar buiten; de meesten echter te laat, om de Uiver nog goed te kunnen zien). Op de tribunes en op het eere-terras verheffen velen zich van hun plaatsen en dit voorbeeld wordt door allen, die gezeten zijn, gevolgd als de sirene be gint te loeien, ten teeken dat de „Uiver" in zicht is. En op hetzelfde oogenblik klinkt uit honderden kelen de kreet: „Daar is ie!" En waarlijS: daar komt de trotsche vogel pijlsnel aanschieten. Nog enkele seconden, dan daveren de motoren hun lied van kracht en durf boven het veld en scheuren zij, mét het gejuich van de tienduizenden, de lucht aan stukken.. Tweemaal maakt het groote, glanzende vliegtuig met ingetrokken landingsgestel een eere-ronde boven Schiphol, daarna staken de motoren hun lied en verricht de „Uiver" het landingsgestel is zicht baar geworden in prachtige glijvlucht een volmaakte landing op het grastapijt. Weer klinkt veel zwakker nu het geluid van de motoren, als de machine haar neus naar het plat'orm richt en langzaam komt aanrijden. Het wordt overstemd door de daverende kreten der massa. „Parmentier! Parmen- tier!" klinkt het op tribunes en staan plaatsen. Gezagvoerder Parmentier en de zijnen weten wat hun te doen staat. De „Uiver" taxiet langs het front van het publiek. De UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. Stompwijksche weg. De reconstructie van den Stompwijksche weg is zoover ge reed, dat op Donderdag 22 November a.s. de officieele opening door burgemeester W. Keyzer zal plaats hebben. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen en hebben onze be wondering uitgesproken over het mooie stuk werk, dat hier voltooid is en de groote en doelmatige verandering, welke de weg heeft ondergaan, zoodat het thans een prachtige verkeersweg is geworden. Alles is op keurige en soliede wijze uitgevoerd. Daarom meenen wij een woord van hulde niet te mogen onthouden aan hen, die dit mooie stuk werk hebben gemaakt en ook aan B. en W. en den Raad, die hiertoe be sloten. De gemeente Stompwijk kan met voldoening en trots op dezen weg wijzen. VOORHOUT. Muziekuitvoering „St. Caecilia". On der zeer groote belangstelling, welke nog steeds aangroeide naar mate het later werd, gaf de R.-K. Muziekvereeniging „St. Caecilia" haar 25ste groote uitvoering in het Parochiehuis. Zij opende met de pit tige marsch „Voorhouts' Roem" van den directeur M. Bolderdijk, waarna deze avond officieel werd geopend door den voorzitter, den heer G. Witteman, wien het van het hart moest te vertellen, dat deze vereeniging toch zoo'n moeilijke tijd doormaakt, en zoo'n groote behoefte heeft aan liquide middelen, om de aankoop en reparatie van instrumenten, muziek en zaalhuur enz. te kunnen bekostigen. Spr. hoopte, dat deze stille wenk tijdens de pauze goed begrepen zou worden. Bericht van verhindering was ingekomen van den beschermheer, burgemeester Bulten, den zeereerw. heer pastoor H. F. Heijtveldt en kapelaan G. P. Bakker, wegens conferen tie te Noord wij kerhout. Spreker liet thans in korte trekken de revue passeeren de ver schillende succesen door de vereeniging in het afgeloopen jaar behaald, o.a. te Noord- wijkerhout en op het solisten-concours te Hillegom, waar 4 leden met een eerste prijs huistoe togen, en als er dan gefeliciteerd wordt, dan past op de allereerste plaats deze felicitatie aan de prijswinnaars met hun eminenten directeur, den heer M. Bol derdijk, die geen moeite teveel was, om de solisten bij te staan, om dit ^ucces te bereiken. Meer bijzonder werden welkom geheeten de vertegenwoordigers van het politie-muziekkorps en van de Postharmo- nie te Leiden, van Warmond's Fanfare en „St. Matthias" te Warmond, terwijl „Trouw moet Blij eken" uit Lisse eveneens verte- genwordigd was, waarna men het vervolg van het programma afwerkte, onder de be kwame leiding van den heer M. Bolder- dijk, die bij de samenstelling van het pro gramma blijk gegeven heeft een goede smaak te bezitten in de keuze der onder scheidene nummers. Met bijzondere atten tie werden de 4 solisten, te weten Chr. van der Geer, P. van der Geer, L. v. d. Holst en G. Zoet, allen eerste prijswinnaars op het 1.1. gehouden solictenconcours, gevolgd, zij werden begeleid door den heer M. Hek- ker van Warmond, die bij het eerste num mer zijn vaardigheid en muzikaliteit toonde door de geschreven pianobegeleiding a vue te transponeeren, aangezien de fluit in een andere stemming staat dan de piano welke begeleidde. Na al deze soli, die wer den gevolgd door een uitbundig handge klap, sprak de directeur „zijn" jóngens toe, en feliciteerde hen op echt hartelijke wijze, en bracht onder de aandacht, dat na een zwaar programma van zeven num mers, de soli nog zoo schitterend werden uitgevoerd. Gij hebt, vervolgde spr., de aanwezigen laten genieten van uw kunst, hulde aan uw studiezin en ambitievol stre ven om het beoogde doel te bereiken, en te komen op een hoogere sport van den mu- zikalen ladder. Laten we hopen, dat door velen uw voorbeeld wordt gevolgd, dan zal ik bereid gevonden worden allen bij hun studie behulpzaam te zijn." (Applaus). Na 'n korte pauze waaronder een taart en tul band werden verloot, waarvan de loten verdwenen als sneeuw voor de zon, ging men over tot het amusementsgedeelte, dat ditmaal verzorgd worde door „The Dutch Players" uit Leiden. Met beschaafde voor drachten en muziek, waarvan de Xylo- phoonsoli de hoofdschotel vormde, wist dit gezelschap den aanwezigen aangenaam be zig te houden. Het was dan ook reeds middernacht geweest, toen een aanvang werd gemaakt met het gezellig samenzijn, waarvan de leiding berustte bij den heer P. v. d. Geer, die zich kranig van zijn taak wist te kwijten. Een succesvolle avond voor „Sint Cae cilia" behoorde met deze avond weer tot het verleden en met graagte zal het mu zieklief hebbend publiek van Voorhout een tweede optreden dezer vereeniging tege moet zien. bemanning en de passagiers, Gilissen en Dominie die de gansche vlucht heen en terug hebben meegemaakt, zijn duidelijk te zien. Het publiek, dol van vreugde dat het lang verbeide oogenblik werkelijkheid is geworden, roert zich geweldig. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Maria-vereeniging ten tooneele. Op 28 Nov. wordt de jaarlijksche tooneel- avond gegeven, welke de vorige nog be looft te overtreffen. Opgevoerd wordt „Fa- miliejuweelen" een zeer mooi tooneelspel voor dames, een stuk tot in de finesses af gewerkt. Met een nieuwe klucht (één-acter) wordt de avond besloten. Winkelweek 1934. De Winkelweek commissie deelt ons mede, dat B. en W. onzer gemeente op haar verzoek onthef fing hebben verleend van de Winkelslui tingswet, zoodat gedurende de winkelweek van 28 Nov.8 Dec. de winkels op de ge wone dagen tot 's avonds 10 en des Zater dagsavonds tot 11 uur geopend zullen mo gen zijn. E.H.B.O. Door de afdeeling der E.H. B.O., alhier, is onder leiding van dr. Hil- dernisse een cursus en volgcursus aange vangen voor bedrijfs-ongevallen. De cur sus-avonden worden gehouden in de M.U.L.O.-school. Kopje onder. Gisteravond is de manu facturer C. R. alhier, toen hij met zijn auto langs den Westkanaalweg reed, ten gevolge van de mist in het kanaal gere den, zoodat de auto geheel onder water verdween. Hoewel er dadelijk geen hulp aanwezig was wist de heer R. door het ver brijzelen eener ruit uit de auto te komen en zwemmende den wal te bereiken. R., die hevig verschrokken was, werd ten huize van den landbouwer v. L. van droge klee- ren voorzien. De auto zal door v. Nielens garage-bedrijf worden gelicht. KOUDEKERK. Vingers afgekneld. Gisterenmiddag overkwam de 18-jarige fabrieksarbeider H. Schellingerhout, wonende in de Lagewaard alhier, een ongeval waarbij hij zijn beide wijsvingers heeft verloren. Bij het huiswaarts keeren met de klei- vlet in den Rijn, wilde hij achter een sleep meevaren. Bij het vastmaken hieraan ge raakte zijn beide wijsvingers tusschen de ketting waardoor zij geheel werden afge kneld. Met veel bloedverlies en hevige pijnen werd hij, na eerst door dr. VI. alhier verbonden te zijn, voor verdere behande ling overgebracht naar het Acad. Zieken huis te Leiden. WOERDEN. Bijna 100 jaar. Alhier is overleden de oudste inwoner van Woerden, de weduwe v.' Wijngaarden, in den ouderdom van 99 jaar en 4 maanden. IJsclub. Gisteravond vergaderde de IJsclub in hotel Ruys. De voorzitter opende deze jaarvergade ring met een hartelijk welkom tot de tal rijke aanwezigen. Spr. hoopte op een win ter met ijsvermaak, maar niet te lang wegens de werkloosheid en de slechte tij den. Naar aanleiding van de notulen ontspint zich een. discussie over het nazien van het kasboek, wat op voorstel van den heer v. Ekeren door een commissie zal moeten geschieden over het afgeloopen jaar. Ingekomen is een schrijven van de con trole-commissie over 1932, waarin wordt medegedeeld dat alle bescheiden in orde zijn bevonden. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester over het afgeloopen jaar gaf de volgende bijzonderheden. Het ledental van de vereeniging steeg van 414 tot 530 op 1 Nov. De entreegelden bedroegen in totaal 658.30, het jaar daar voor 641. De ontvangsten bedroegen in totaal 2231.58, verwijl de uitgaven kwamen op 2138.46. De vrijwillige bijdragen, die werden op gehaald, bedroegen 12, waarmede het te kort van het vorig jaar niet kon worden gedekt. De stemming voor de verkiezing van be stuursleden heeft het volgende resultaat: De beide aftredende de heeren ten Hoeve en M. Nap zijn herkozen, terwijl in de va caturen o staan door het bedanken van de heeren G. P. Baelde en J. Griffioen, worden gekozen de heeren Kromwijk en v. d. Heyden. Na deze stemming komt aan de orde het voorstel van het bestuur tot handhaving van de contributie ad 3, volgens art. 5 van het Reglement. Deze contributie is twee jaar geleden tijdelijk op f 2.ge bracht. Verleden jaar is getracht om het tekort, wat toen bestond, te dekken door vrijwillige bijdragen. Nu blijkt echter dat de opbrengst niet genoeg is voor dekking van het tekort. Daarom wordt deze verhoo ging door den voorzitter aldus gemotiveerd. Degenen, die vrijwillig hebben bijgedra gen zullen dit bedrag öp hun contributie gekort zien, tenzij zij het tegendeel verlan gen. De heer v. Soeren kan met deze verhoo ging instemmen, mits op Zondag mag wor den gereden op de ijsbaan. Op een opwerping uit de vergadering, dat sommige leden, speciaal werkloozen, dit bedrag niet ineens zullen kunnen beta len, antwoordt de voorzitter, dat de noo- dige soepelheid hiermede zal worden be tracht. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Eke- len of het niet mogelijk is op de ijsbaan de werkzaamheden zoodanig te doen verrich ten, dat hier niet meer dan één persoon uit een gezin bij betrokken is. De voorzitter antwoordt dat hiervoor zal worden gezorgd. Betreffende de aanschaffing van een motor- rolbezem zal het bestuur nader beraadsla gen. Dan sluiting. NIEUWKOOP. Een „grappig" drietal. Een drietal per sonen uit deze gemeente neemt het leven van den vroolijken kant op. Steeds ziet men ze bij elkaar, van alles wordt verzon nen en uitgehaald, doch de zoogenaamde grappen zijn of worden zooals dat ge woonlijk gaat meermalen van minder gunstig allooi. Zoo waren ze Maandag per spoor naar Amsterdam gegaan en vermoedelijk geno ten zij zoozeer van het groote-stads-leven, dat hen de laatste trein terug ontging, waarom ze naar een ander middel van ver voer moesten uitzien. Wat zouden ze vootdeeliger en beter kunnen doen dan een taxi te nemen, welke hen voor 5.weer Nieuwkooper zou ma ken? Ze waren echter nog in het bezit van een retourbiljet en dus 5.uitgeven, daar gevoelden ze niets voor. Spoedig werd een plannetje gemaakt. Een taxi-chauffeur werd aangehouden, met wien ze accoor- deerden, dat hij ze naarAlphen aan den Rijn moest brengen. In een vroolijke stemming verlieten zij de groote stad en taxiden door het polderland naar Nieuw koop. Zij leidden den chauffeur van den Nieuwveenschen weg op den Aarlander- veenschen weg achter het dorp en lieten hem stoppen bij het pad van Valkenet. Hief moesten zij er even uit om bij een boer een geit te koopen, over 10 minuten zouden ze terugkomen om de reis voort te zetten naar Alphen aan den Rijn. De chauffeur had niet den minsten arg waan, wachtte, bleef wachten, doch.zijn passagiers bleven weg en hij had nog niets ontvangen. Op het eind begon hij de bedriegerij in te zien en wist toen niet beter te doen, dan de hulp in te roepen van de politie. De ge meente- en rijksveldwachter vond hij aan wezig op straat en na zijn verhaal gedaan te hebben besloten deze ofschoon geen enkel spoor aanwezig was om maar da delijk met het onderzoek te beginnen. Op straat werd iedereen ondervraagd, menig gezin, waar men dacht, dat aanwij zingen konden gegeven worden, werd uit den siaap gewekt, tot men eindelijk meen de een der drie op het spoor te zijn. Deze lag echter in een zoodanigen slaaproes, dat men nu maar rechtstreeks naar zijn vriend K. ging. Deze werd gewekt, opende de deur en onze chauffeur wees hem terstond en zonder meer aan als een van zijn vroo lijke pasagiers. K. kon al niet anders dan bekennen. Nu was de eerste eisch betalen. Het ging wel schoorvoetend, doch hij meende ten slotte toch maar niet beter te kunnen doen, en moest het aandeel van zijn kameraads maar zien te krijgen. De chauffeur ontving zijn rijloon en vroeg en kreeg bovendien 3.wachtgeld. Mogelijk dat de justitie daar nog al wat aan toevoegt, waarmede deze onbehoorlijke „grap" althans alweer behoorlijk haar loon heeft en een les moge zijn voor de toekomst. ZOETERWOUDE (H.R.). 50 jaar IJsclub. Maandag zal op de jaarvergadering van de IJsclub „Leider- dorp-Zoeterwoude" de herdenking van het 50-jarig bestaan der vereeniging worden besproken. Eerste Hulp bij Ongelukken. De cursus E.H.B.O., welke de vorige winter gegeven is onder leiding van dr. Persant Snoep, is schitterend geslaagd. Voor 30 deelnémers werd van de Nationale Vereeniging „Het Oranjekruis" een diploma ontvangen. Op Vrijdag a.s. des avonds te 8 uur zal met de voorgeschreven herhalingscursus wor den begonnen. Alle deelnemers van het vorig jaar wor den verwacht en ook kunnen nieuwe per sonen aan deze cursus deelnemen. Opgave hiervoor kan geschieden bij Mej. Clarys, Hooge Rijndijk F 70 en bij den heer P. Bruines, Rijngommerstraat 6 en Vrijdag avond te 8 uur in het Patronaat. Voor tal van jongelieden is dit een pracht gelegenheid hiervan te profiteeren. De kennis van eerste hulp kan van het grootste belang zijn, zoowel in huis als in het openbare leven. SPORT SCHAKEN HAAo,o~— SCHAAKBOND. De competitie. In den Haag werd gisteravond een com petitiewedstrijd gespeeld tusschen de eer ste tientallen van het Leidsch Schaakge nootschap en van de Haagsche Arbeiders- schaakclub. De Leidenaars telden twee in vallers voor Van Eijbergen wegens ver hindering en voor Van der Nat wegens on gesteldheid. Daar ook de Hagenaars twee invallers hadden, woog dit ongeveer tegen elkaar op. De uitslag was de volgende: F. Teleng (H.)W. Demmendal (L.) X—X F. W. BodaanG. Bosscha 01 G. de BruinIr. J. J. G. v. Hoek XX W. PreeIr. J. Wes tra V»A C. BommeljéMr. A. deBlécourt XX S. PezarroL. J. Rutten 01 J. WijnstraM. M. Segaar 01 L. J. KeizerS. P. Ouwerkerk V2'A Th. BoersmaMr. C. J. Goudsmit V2A K. BijlM. Koert 01 Totaal IVjXXX—5 A xxx Drie partijen zijn afgebroken. De eindstand is waarschijnlijk een 73 overwinning voor de Leidenaars. RUSTIG WEER IS MISTIG WEER Sedert de kern van het gebied van hoo- gen druk in de omgeving van ons land is komen te liggen is het weer mistig ge weest over een groote uitgestrektheid. Verleden week lag reeds een uitgebreid mistgebied over Duitschland, dat met den Oostelijken wind langzaam Westwaarts verplaatst werd. In hoofdzaak is ae grw te luchtmassa, die zwaar beladen is met vrije neveldeeltjes bij gebrek aan ean krachtige strooming over de Kanaalstreek en de omgevende landen blijven liggen. Wind is de vijand van mist en dus, nu het niet waait zijn de meteorologische om standigheden voor het vormen en het voortduren van den mist bijzonder gun stig. Wij hooren dan ook van dichte mist banken in Engeland en over het Kanaal, terwijl in ons land de mist bij tijden vrij dicht is. Gisterenmorgen was het zelfs ge durende eenigen tijd opmerkelijk donker in verband met een zware wolkenbank, die langzaam overtrok. De mistlaag schijnt over het algemeen tamelijk dik te zijn, maar niet heel goed aaneengesloten, zoo dat op een en dezelfde plaats afwisselend dikke mist en opklaring voorkomen, ter wijl anderzijds veel plaatsen mist hebben terwijl op ander plaatsen de lucht tame lijk weinig bewolkt is. Over een groot ge deelte van het Westelijk Vasteland en de omgeving van het Engelsche Kanaal ligt de groote mistbank als het ware vast. De diepe depressie, die ver weg in het Noord westen ligt, schijnt geen neiging te hebben zich Z.O.-waarts uit te breiden, zoodat er weinig kans is, dat de mistbanken door een krachtigen warmen luchtstroom zullen worden verdreven. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Wegens diefstal van een aantal voorwer- werpen ten nadeele van een Leidschen slager, stond terecht de 24-jarige F. M. de Z. De Z. heeft ten huize van dezen slager, waar hij groote gastvrijheid genoot, o.m. een gouden ring en gouden collier ont vreemd. Mr. Cohen Tervaert zeide, dat de eenige verzachtende omstandigheid is, dat verd. nog no^it is veroordeeld. Spr. vorderde een voorwaardelijke straf van 6 maanden met 3-jaar proeftijd. Mr. V. Vrijbei'ghe Coningh veroordeelde hem tot 4 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van de R. K. Re- classeeringsvereeniging te Leiden. Drie los-werklieden uit Boskoop heb ben in een café te Z w a m m e r d a m den caféhouder mishandeld. Zij hebben, toen deze hun beval zich te verwijderen? den zoon van den caféhouder vastgegrepen en door het raam geworpen, waardoor deze bloedend aan den schouder werd verwond. Later gingen zij den zoon en den vader wederom te lijf. Zij scheurden de kleeren van de beide mannen, mishandelden ze pijnlijk. De zoon, die boomkweeker is, verklaarde, dat hij tengevolge van deze vechtpartij 5 dagen lang niet heeft kunnen werken. Mr. Cohen Tervaert meende, dat men zijn feestvreugde op andere wijze moet uiten dan deze verdachten hebben gedaan. Spr. eischte tegen ieder een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 1 maand, con form welken eisch de politierechter hen veroordeelde. KANTONGERECHT ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den onderstaande verstek-vonnissen gewe zen. Wegens overtreding van de Motor en Rijwielwet: W. A. V. te Boskoop f2.50 subs. 1 wk tuchtsch.; F. A. C. U. te Bos koop idem; W. P. te Wassenaar f 1.50 subs. 1 dg.; H. v. H. te Soest f4.subs. 2 dg.; H. v. H. te Soest idem; S. P. B. te Gouda f4.50 subs. 2 dg.; C. A. te den Haag f2.50 subs. 2 dg.; M. C. J. f3.subs. 2 dg. Over treding Wet op de Evenredige bevrachting: C. de G. te Ouder-Amstel f 6.subs. 4 dg.; A. de G. te Ouder-Amstel idem. Over treding Leerplichtwet: L. J. v. d. Z. te Nieuwkoop f 2.50 subs. 2 dg. Overtreding Visscherijwet: J. B. te Voorburg f 3. subs. 2 dg.; A. C. V. te Zwammerdam f 6. subs. 3 dg.; R. W. v. d. W. te Zwammer dam f 4.subs. 2 dg.; F. B. 2 x f 3.subs. 2x1 dg. met verbeurd verklaring van vischtuig; H. C. v. d. S. te Hazerswoude 2 x f 2.50 subs. 2x2 dg. met verbeurd verklaring van het vischtuig; W. J. te Waarder f5.subs. 3 dg.; C. K. te Am sterdam 2 x f3.subs. 2x2 dg. met ver beurd verklaring van. het vischtuig. Over treding Ar. 453 Wetboek van Strafrecht: S. K. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te landen f 6.subs. 3 dg. Overtre ding der algemeene Politie-voorschriften der gemeente Nieuwkoop: L. W. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f2.— subs. 1 dg. Waar geen woon plaats vermeld wonen veroordeelden te Al phen a. d. Rijn. LUCHTVAART DE PELIKAAN NAAR BATAVIA s Morgen zal het K.L.M.-vliegtuig de „Pe- iikaan" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De bemanning van dit toestel bestaat uit de heeren: J. B. Scholte, eer ste bestuurder, C. M. Schrey, tweede be stuurder, H. de Jong, werktuigkundige en P. H. Pestman, radiotelegrafist. De post voor de „Pelikaan' moet uiter lijk hedenavond te Amsterdam zijn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6