Advertentiën t WOENSDAG 21 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 leeraar Alfred, doch hij trof het ook wel bijzonder slecht. Brommen voor een an der valt niet mee. Heel aardig was in de 2e acte het ballet van Darja Collin en haar ensemble. Een nummer moest op uitdrukkelijk verlan gen van de heele zaal gebisseerd worden. De decors, ontworpen door een drietal leden van het L. S. T., voldeden uitste ken. In één woord, de propvolle zaal heeft genoten en was zeer voldaan. Het Crisis-Comité vermoedelijk niet minder, want in de pauze werden zoetig- hedei verkocht, die de toch al niet onaar dige opbrengst der recette hebben doen groeien tot een zoet winstje. Na afloop van de voorstelling dankte de burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen, het L. S. T. het Fritz Hirsch-gezel- schap en „Sempre Crescendo" namens het Leidsche Crisis Comité en sprak zijn op rechte hulde uit voor hetgeen vertoond was. „U bent wel niet met een „Uiver" naar Melbourne gevlogen, doch u hebt slechts 'n tournee gemaakt met een „Vleermuis", zeide spr., „maar ge hebt daarmede toch ook een bewonderenswaardig succes be haald". Hoewel het iederen rechtgeaarden ouderwetschen vader angstig om het hart wordt, waneer hij zijn zoon of dochter zul ke nauwe relaties met het beroepstooneel ziet onderhouden, is dit engagement tus- schen Fritz Hirsch en de eerste twee rijen parterre (de studentenplaatsen) toch een buitengewoon goed geslaagde te noemen. Spr. hoopte, dat deze samenwerking nog meerdere goed vruchten moge afwerpen. Vervolgens overhandigde de praeses van het L. S. C. een krans met een toepasselijk speech je. Met een daverend „Io vivat" eindigde de avond. 'W In Leiden gevestigd: L. W. Alders, Merelstraat 31. M. H. v. d. Berg, Stadhouderslaan 20. B. Beijl, ass. Sterrewacht, Vree wijkstraat 25. M. F. Boot, bakkersknecht, Levendaal 163. H. Broekema, Breestraat 33a. R. J. Coor- des, koopman, Oranjegracht 62. J. v. Daalen, dienstbode, Korevaarstraat 35. ADeana, granietwerker, Nw. Beesten markt 23. W. C. v. Dorp, Botermarkt 28. Th. v. Dijk, hulp ir. de huish., Haarlem merweg 7. H. Dyserinck, Oegstgeesterln 24. Chr. v. Egmond, dienstbode, Breestr. 84. C. J. Hakemulder, melkhandelaar, Morschweg 102. M. Hanemaaijer, Schel penkade 60. P. Hartman, architect, de M. v. Streefkerkstraat 10. J. A. Hassing, Haarlemmerstraat 141. P. H. Koek, dienstbode, Rijnsburgerweg 143. C. Koreman, kantoorbed., Tib. Siegenbeek- straat 7. M. Chr. Laman, electr. techn. installateur, Rijnsb.weg 60. M. H. I. Graafland-ter Linden, Donkersteeg 11. H. J. M. v. Löben Seis, Witte singel 97. H. E. v. Lokhorst, secretaresse, Rijnsb.weg 29a. E. Maarseveen, huisknecht, Konin- ginnelaan 74. F. Markus, kantoorbed., Leliestraat 40. P. B. Mazurel, koopman, Nieuwe Rijn 23a. H. K. Mumsen, Oegst- geesterlaan 49. M. H. C. Pels, ZoeLer- woudsche singel 105. G. Th. v. d. Ploeg, chrijfmach. monteur, Haagweg 33. P. v. Roon, dienstbode, Haazdemmerstraat 43a. C. C. de Rooij, controleur BB, Breestr. 133a. J. Ph. de Rooij, chauffeur, Oude singel 168. A. F. Sandbergen, Oegstgees- terlaan 14. J. M. Stevels, Koninginne- laan 84. J. W. Stoffers, Stationsweg 2. G. Wenneker-Swart, Merelstraat 1. W. G. M. Thoen, Hoogewoerd 57. D. Tieman, Havenkade 17. J. M. A. Triebeis, Rapen burg 24. F. M. A. v. Velzen, Meezenstr. 2. C. C. Verbrugge, handelsagent, Oude Vest 191. M. Verfaille, Rijnsb. weg 10. A. J. Vos, tabakskerver, Sophiastraat 53a. J. E. de Vreede, dienstbode, Meezenstr. 2. R. IJzerman, Mariënpoelstraat 43. W. M. Zöllner, filiaalhouder, de Meij van Streefkerkstraat 9. Personen uit Leiden vertrokken. L. J. Boekwijt, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65 P. v. KruistumBuijs, H. en L. Mierde, Vloereind J. M. Colenbrander Donkers, Maartensdijk, Prof. L. Fuchlaan 36 J. C. Esseveld, Breezand, Kleiweg 28 -J. de Haas, Den Haag, Zwetstraat 40 K. Halbmeijer, Den Haag, Theresiastraat 73 A. C. v. d. Heijden, Schiedam Langehaven 85 S. T. Holsbergen, Den Haag. v. Nyen- rodestraat 78 H. Holverda, Gouda, Tol lensstraat 125 L. Z. Jansma, Den Haag, v. Blankenb^tr. 104 K. Jonkers, Oegst- geest, Morschweg 105 F. W. v. Ketwich Verschuur, Wassenaar, Lange Kerkdam 43 A. E. Koefoed, Wageningen, Pr. Hendrik- weg 27 J. Lankhorst, Utrecht, Lorentz- laan 14 C. R. A. Ph. Legein, Den Haag, C. Speelmanstraat 17 W. L. Loth, Wou- brugge, Wijk A M. N Louwri-»r, Petit Couronne, Rue A. Brian 79 H. L. Maal- drink, Rotterdam, Kon. Emmapiein 8 M. W. de HaasMuys, Den Haag, Zwetstraat 40 TH. E. Mulder, Den Haag, Pastoor- straat 73 N. H. Peeters, Heemstede, Md- lenwerflaan 3 M. Ie Mairv. d. Reijden, Den Haag, Stationsplein 75a U. Rosa Bian, Den Haag, Reitzstraat 116 L. van Schie, Katwijk, Klokkepoort 17 A. Schoenmaker, Oegstgeest, H. Morschweg 106 J. Slijkhuis, Utrecht, Grebbestraat 2bis Raden Mas K. O. Soetodo, Apel doorn, v. d. Heijdenlaan 70 D. L. Steven son, Delft v. d. Bruggestraat 18 J. Suur- land, Voorschoten H. F. A. J. Terwindt Utrecht, Lepelaarstraat 53 P. Tetteroo, Voorhout, Hoofdstraat 46 M. Thoridt, Duitburg P. Tomeij, Mook Middelaar, B 28 G. v. d. Veen, Dantumadeel, Ach terweg 45 M. C. van Velzen, Naaldwijk, Dijkweg 41 E. M. J. Verhoeven, Linne B 55 A. B. Vincente, Den Haag, Stations plein 24 J. M. H. E. de Visch Eij bergen Voorburg, Rusthoflaan 15 W. L. M. Vlek- ke, Bergen op Zoom, Antwerpschestraat 11 E. v. d. Wal, Deventer, Hoveniersstraat 22 J. J. de Wilde, Haarlem, Kloppersin gel 165 T. Zunderman, Eindhoven, W. de Zwijgerlaan 34. UIT DE OMGEVING HILLEGOM GEMEENTERAAD Gistermiddag hield de Raad een open bare vergadering; aanwezig rlle leden. Voor den zetel van den burgemeester prijkte een fraai bloemstuk. De voorzitter opent met gebed. Hij roept een hartelijk die na een langdurige ziekte voor het welkom toe aan den heer J. O. Vermeer, eerst weer in ons midden is. De heer Jansen heeft hem naar 'beste kre-chten vervangen, waarvan spr. hem dank zegt Weth. Vermeer dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden; hij brengt ook dank aan den Raad en aan de Pers voor de belangstelling en het medeleven met zijn gezin in de bange dagen, die thans achter hem liggen. Weth. Klaver en de heer B. N. Loerak ker complimenteeren daarna den voorzit ter, die per 15 dezer is herbenoemd als burgemester. De voorz. zal een kort woord van dank brengen voor de bijzonder sympathieke woorden der sprekers, die hij niet had verwacht. Zes jaar is kort om veel te doen, temeer omdat de meeste tijd wordt gebruikt aan de voorbereiding om iets te bereiken, hetgeen niet immer gelukt; dos siers vol, zijn daarvan de getuigen, doch de buitenwereld weet zulks niet. Mijn eer zucht is immer zoo geweeest, om in bete re tijden slechts een lade te hoeven open te trekken om door mij zelve of mijn op volger te kunnen voortbouwen. Dat ik veel kon bereiken is het gevolg, van de beide secretarissen, is mede te danken aan het corps ambtenaren, dat steeds met on- verflauwden ijver" arbeidde. Het is mede te danken aan de prettige verhouding tus- schen den Raad en mij en tusschen de wethouders en mij. Een hetfig debat hin dert mij niet: ik ben zelf ook heftig en kan openhartigheid van anderen velen. Als we elkanders overtuiging eerbiedigen kan er geen heftig debat plaats hebben of het is zo oweer vergeten. Ik heb vele fou ten gelijk ieder ander, maar ik ben blij te hebben mogen beluistere.n dat gewaar deerd wordt wat ik deed. In dit leven wordt veel beslist buiten ons door hooge- re Machten en het is vaak moeilijk te be grijpen, hoe onze God het ziet. Als we kunnen getuigen, steeds getracht te heb ben naar het goede, treft ons geen ver wijt, zelfs al zouden geen resultaten wor den geboekt (Applaus). Hierna werden de notulen onveranderd vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De bevoegd heid aan B. en W. tot ontheffing geven in alle gevallen, bedoeld in art. 54 van het Motor- en Rijwielreglement werd met alg. st verleend. Eveneens de wijziging der beheersverordening voor het Gas- en Wa terbedrijf. Conform het voorstel van B. en W. werd aan 4 stokers der Gasfabriek per 1 Januari 1935 pensioen verleend en in hun plaats 4 wachtgelders benoemd. Het voorstel tot het verleenen van eervol ont slag aan een onderwijzer bij het ULO. werd aangehouden. Conform het voorstel der Gascommissie, overgenomen door B. en W. werden de gastarieven gewijzigd en beduidend verlaagd. Bij de mededeelin- gen was een voorstel de tarieven van het Badhuih voor Dinsdag en Woensdag te verlagen. Op voorstal van den heer Loe- i akker werd dit aangehouden tot de he- handeling der begrooting. Ingekomen was een van den Hill. Be- stuurdersbond, opdat de Raad zich uit- spreke voor verschillende gunstige bepa lingen voor de werkloozen. De heer Loe rakker meent, dat deze uitspraak niet in den Raad thuis behoort. B. en W. doen daarover de volgende keer mededeelingen. Bij de rondvraag meent de heer Loerak ker, dat van de doktoren van het Zieken fonds Haarlemmermeer niet veel medewer king mag tegemoet worden gezien; spr. licht een en ander toe. De heer Van Lierop in formeert nogmaals naar verbetering der verlichting, de voorz. zegt, dat daarover bij de begrooting gunstige voorstellen ko men. Nog klaagt de heer van L. er over, dat menschen, die heeten te zijn voor ge zag en orde met pamfletten de palen der tram ontsieren. De voorz. meenende, dat de N. S. B. bedoeld wordt (hetgeen de vra ger bevestigt) vindt dit ook ergerlijk, maar het gebeurt in den nacht en is moei lijk achterhaalbaar. Hierna sluiting. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Reeds drie vakgroepen telt de K. J. M. V., doch van verschillende zijden gaan er stemmen op, om te komen tot oprichting van een manufacturenvakgroep. Natuur lijk is het bestuur paraat. Bij voldoende deelnamen zullen wij er toe overgaan. Deze cursus zal dit jaar dan omvatten uit sluitend textielgoederen o.m.: a. Behande ling der verschillende grondstoffen: ka toen, vlas, wol en zijde. B. Weven, behan deling van het weefgetouw. Verder de meest voorkomende weefsels. C. Afwer king der grondstoffen en weefsels. D. Be voordeeling en onderzoek der weefsels enz. Allen, die hiervoor belangstelling heb ben, roepen wij op om a.s. Woensdag te ko men naar het „Eigen Huis", Breestraat 157, alwaar u nadere gegevens zal worden ge geven. H. VREEBURG. B. v. CLEEF. LEIDEN'S ONTZET TE BERLIJN. Op 30 November wordt, naar het „Vad." meldt, door „Hollandia" te Berlijn in de Kaisersaal van „Zoo" een cultur-v?1 m;.-:. kale Groot-Nederlandsche avond georgani seerd. Prof. Martens van de Hochschule für Kirchenrnusik dirigeert het bekende mannenkoor „Typographia", versterkt door het koor der muziekstudenten, tezamen 180 zangers, die de Nederlandsche werken zullen zingen. Het hoogtepunt van den avond zal zijn de uitvoering van Roels' cantate „Leidens Ontzet" (tekst van prol von Liegésar), die eindigt met een mach tige 12-stemmige bewerking van het „Wil helmus". Elilit Backström zingt Nederland sche liederen, mevr. Breyne Z.-Afrikaan- sche, terwijl prof. dr. Breyne een rede zal houden over de beteekenis van Leidens ontzet voor Noord-Nederland, Vlaanderen, Zuid-Afrika en Duitschland, Van een hooizolder gevallen. Gistermorgen is de 47-jarige W. H. J. Z. in de achter zijn woning aan de Haarlem mervaart gelegen koestal van een hooizol der gevallen. Van drie meter hoogte kwam hij op de betonnen vloer terecht. Met een ernstige hoofdwonde en waarschijnlijk ge broken ribben is Z. naar het St. Elisabeth- ziekenhuis gebracht. De Wethouders van Onderwijs en van Financiën en Bedrijven zijn verhinderd morgen spreekuur te houden. De heer J. Schmal alhier is geslaagd voor het gehouden Staatspractijk-examen voor Handel en Administratie. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 26 November, des nam. te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steen- schuur 21. Te behandelen onderwerpen: 1. Prae-advies op het voorstel van den Inspecteur van het lager onderwijs in de Inspectie Leiden om het hoofd van de o. 1. school aan het Schuttersveld niet-eervol te ontslaan. B. en W. stellen voor, dit voorstel te aan vaarden en het niet-eervol ontslag te ver leenen met ingang van 27 Nov. jl. 2. Voorstel tot verkoop van gedeelte wa teer en verdronken rietland, gelegen aan de Haarlemmertrekvaart, kad. bekend ge meente Warmond, Sectie C no. 333 (ged.) aan C. Brandse. 3. Voorstel: a. tot verkoop van een gedeelte bouw terrein ten Z. O. van den Van Slingelandt- weg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P Nis 100 (ged.) en 101 (ged.) aan Prof. Dr. B. A. van Groningen; b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van gedeeltelijken aanleg van de tusschen de Ledenberghstraat en den Van Slingelandtweg ten Z. O. van het sub. a bedoelde bouwterrein, geprojecteerde straat 4. Voorstel tot wijziging van de verorde ning betreffende het verleenen van een bij slag op de pensioenen aan gemeente-amb tenaren en hunne weduwen en weezen, toegekend, krachtens de verordening rege lende het verleenen van pensioen en wacht geld aan gemeente-ambtenaren en de ver ordening regelende het verleenen van pen sioen aan weduwen en kinderen van ge meente-ambtenaren, zooals deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. 5. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen A. van Driel te Briel- le, strekkende tot vergoeding aan de ge meente van de schade, haar toegebracht door aanvaring van het Z. O. remmings- werk van de Groote Havenbrug. 6. Prae-advies op het adres van het Werkloozen-Strijd-Comité in zake het ne men van verschillende maatregelen ten be hoeve van werkloozen, alsmede in zake ver laging van de gas- en electriciteistarieven voor alle arbeiders en kleine middenstan ders. 7. Verzoek van het Plaatselijk Arbeidsse cretariaat om in overleg met de Regee ring maatregelen te treffen in zake intrek king van de verlaging van de steunnormen, tot het aanbrengen van verbeteringen in de steunregeling en tot het nemen van maatregelen, welke er toe leiden, om ook jeugdige werkloozen te steunen. 8. Verzoek van den Leidschen Bestuur- dersbond om bij de Regeering aan te drin gen op verschillende verbeteringen in den steun aan werkloozen. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenochtend elf uur in het ge bouw der Eerste Kamer in tweede gewone zitting bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, minister van Staat Jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek. Nadat de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden mr. W. F. Baars (R.K.) te Rotterdam en L van der Loa (A.R.) te 's Gravenhage (vacatures-Van Duin en jhr. mr. A. K. C. de Brauw) accoord zijn bevonden, worden genoemde beide heeren beëedigd en geïnstalleerd. De voorzitter spreekt erikeel woorden van waardeering aan het adres van de afgetreden 'leden Van Duin en De Brauw. Hierna geschiedt de trekking der afdce- ?en. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem Johannes, z. van L. J. Lange en W. M. v. d. Valk Klaas IJme, z. van B. Bouma en T. Vellenga Jelger Thomas, z. van B. Bouma en T. Vellenga Willem, z. van W. Zuijderduijn eu P. Koekebakker Nicolaas, z. van H. v. d. Vlist en A. H. Swaak. De verschillende op de agenda voorko mende missives en voorstellen worden hetzij voor kennisgeving aangenomen, dan wel in handen van Ged. Staten of van De- paalde commissies gesteld. De heer mr. J. A. de Visser (C.H.) maakt naar aanleiding van een schryven van de Staten leden J. ter Laan c.s. hou dende toezending van een tweetal voor ttellen (inzake wegen verbetering en -aan leg en instelling van een Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, alsmede overweging van de stichting eer.er prov.nciale industriebank) de opmerking, dat deze voorstellen wegens hun beteeke nis, doch vooral wegens hun vaagheid, nietrechtstreeks naar de af deelingen die nen te worden gezonden, maar om prae- advies in handen van Ged. Staten dienen te worden gesteld. Spr. dient, mede na mens andere Statenleden, een voorstel daartoe in. De heer Ter Laan (S.D.) heeft daar tegen geen enkel bezwaar. Besloten wordt z. h. s., de voorstellen van de heeren Ter Laan c.s. in handen van Ged: Staten te stellen. De voorzitter deelt mede, dat hij het tweede deel van deze zitting, dat 11 December zal aanvangen, niet zal bijwo nen, aangezien spr. verlof heeft gekregen om zijn zoon in Indië, zoomede zijn zwa ger, den Gouverneur-Generaal, te gaan bezoeken. Het is niet wel mogelijk, tus schen deze twee vergaderingen in een dergelijke reis te ondernemen. Het doet spr. echter leed dat hy 11 December niet op zijn post zal kunnen zijn, doch hy weet de leiding by jhr. van Fisenne, het oudste lid van Ged. Staten, in goed handen. De heer Van Baren A.R.) meent wel de tolk van de leden te zyn, wanneer hij zyn leedwezen uitspreekt over de aan staande afwezigheid van jhr. van Kame- beek, op wiens leiding wij zeer gesteld zyn. Spr. wenscht hem een goede reis en hoopt, dat hij in goede gezondheid zal terugkee- ren. (Applaus). Te 11.40 wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdag 11 December. LAATSTE BERICHTEN GRENSVERKEER MET DUITSCHLAND De Ned. R.K. Middenstandsbond vraagt maatregelen tegen achteruitzetting van ons land Naar zich begrijpen laat, ondervinden speciaal de detailhandel en het restau- rant-hotelbedrijf in de Nederlandsche grensgebieden groote schade van het feit, dat het aan inwoners van het Duitsche Rijk, die Nederland bezoeken, zonder bij zondere toestemming niet is toegestaan meer dan 10 Mark per verblijfdag mede te nemen. Des te pijnlijker wordt deze schade ge voeld, waar het Duitsche Rijk aan zijn in woners voor verblijf in België en Zwitser land het medenemen van aanzienlijk hoo- gere bedragen toestaat. De Ned. R.K. Middenstandsbond heeft daarom den Minister van Economische Zaken verzocht de noodige maatregelen te willen nemen en stappen ie doen ver richten, opdat aan deze benadeeling en achteruitzetting van ons land een eind kome Voor het geval onverhoopt in deze zin geen succes mocht kunnen worden be reikt, heeft de Ned. R.K. Middenstands bond verzocht voor de belangen van han del en bedrijf in Nederland te willen wa ken door te bevorderen, dat, zoolang deze benadeeling en achteruitzetting duurt, aan Nederlanders, die het Duitsche Rijk be zoeken, het medenemen zonder bijzondere toestemming van niet meer dan vijf gul den per verblijfdag wordt toegestaan. DE CLAERING MET DUITSCHLAND. Naar ons ter oore komt zouden de Neder- landsch-Duitsche besprekingen inzake een clearingovereenkomst morgen te Den Haag aanvangen. Enkele leden der Duitsche delegatie zijn reeds in Dan Haag aangekomen teneinde enkele niet-officieele voorbesprekingen te voeren. ONTSPORING OP HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Belangrijke vertraging der treinen naar en uit Oostelijke richting. Hedenmorgen te ongeveer 10.40 uur is tengevolge van een ontsporing op het Oos telijk eiland van het stationemplacement van het Centraal Station te Amsterdam een vrij ernstige vertraging ontstaan in de aan komst en het vertrek van treinen uit en voor de richting Amersfoort en Utrecht. Bij het rangeeren van een trein geraakte een wagon uit de rails. Hierdoor raakte een der afgaande sporen op het Oostelijk em placementseiland verspreid, zoodat geen treinen konden vertrekken. Het ontspoorde rijtuig werd van den rest van den trein losgekoppeld, waarna het grootste trein- gedeelte kon worden weggereden en men vervolgens aan het werk ging om den ont spoorden wagon op te ruimen. Zoowel de aankomst als het vertrek dei treinen in Oostelijke richting ondervond groote vertraging. Tusschen 11 en 12 uur liet meti de meeste treinen uit Oostelijke richting aan het station Muiderpoort stop pen. Doorgaande reizigers konden vandaar per tram of taxi door de stad het Centraal Station bereiken. Inmiddels zag men echter kans den sneltrein naar het Noorden van 11.07 uur op tijd te doen vertrekken. De personen trein in de richting Amersfoort van 10.43 uur vertrok echter pas te 11.32 uur. Tegen ruim half 12 was het verkeer reeds zoodanig geregeld, dat het vertrek der trei nen in Oostelijke richting weer op tyd kon geschieden. Slechts in de aankomst der treinen uit deze richting bleef nog vertra ging, doch voor 1 uur was men zoover ge reed met de werkzaamheden, dat de dienst weer normaal verliep. GOEDE VANGST VAN ZEISTER POLITIE Zuivering van de buurtschap Austcrlits Met een drietal aanhoudingen heeft de Zeister pplitie gisteren een goede vangst gedaan. Bij een bewoner te Austerlitz, waar reeds vroeger op onverklaarbare wijze geld was ontvreemd, werden eenige dagen geleden twee geldkistjes wegge haald uit den kelder, waar de eigenaar zijn bezit van ruim 1300 veilig meende. Het gelukte de politie een familielid van den bestolene aan te houden, achter wiens woning de beide geldkistjes werden opge graven, terwijl aan den oorspronkelijken inhoud slechts een gering bedrag ontbrak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zagen eveneens te Austerlitz een tweetal stroopers zich betrapt door den Rijksveld wachter, vergezeld van een jachtopziener en zijn hond. Terwijl een der stroopers het hazenpad koos loste de andere k bout portant een schot op de politiemannen, die ongedeerd bleven, al werd de hond waarschijnlijk door eenige hagelkorrels getroffen. Gisteren gelukte het ook deze daders aan te houden, waarvan de man, die het schot loste, verklaarde uit schrik te heb ben geschoten, wat echter sterk wordt be twijfeld. Derde vangst in twee dagen was de aan houding van dief en heler, twee Utrech tenaren, waarvan de eerste door uitsnij ding van een ruit had ingebroken in een tijdelijk onbewoonde villa in Bosch en Duin, waarbij zoo goed als de geheele los se inventaris werd meegenomen: boeken, dekens, loopers, lijfgoed, sieraden, enz. enz., een groote voorraad. Toen de boeken bij een opkooper in Utrecht werden ge vonden, volgden, al gauw andere artike len, waarna ook de dader en de heler kon den worden gevat. Een drietal van de aangehouden perso nen, de aanslagpleger, de gelddief en de inbreker, die het huisraad meenam, wer den ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. BRAND IN EEN GARAGE In het holst van den nacht te ongeveer half vier werd brand ontdekt in de garage behoorende bij de fabriek van kapok en vulmateriaal van den heer A. E .te Raay, Asterweg 45, aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. De brandweer van de De Ruyterkade was spoedig ter plaatse en wist het vuur met twee stralen te beper ken tot de garage. De brand is waarschijnlijk begonnen in een in de garage staande auto, welke ge laden was met kapok. Garage en auto werden vrijwel geheel vernield. Naar de oorzaak van den brand welke ontstaan is wordt een onderzoek ingesteld door de politie. Verzekering dekt de schade. TELEGRAMMEN TWEE DOOODEN BIJ TREIN ONTSPORING PARIJS, 21 Nov. - Te Mareil-sur-Maul- dre dicht bij Versailles is een goederen trein, bestaande uit een locomotief en vijf wagons ontspoord. De locomotief kwam na de ontsporing in botsing met de pila ren van het viaduct, dat op deze plaats over de spoorbaan loopt. De machinist en de stoker werden pedocd en konden pas na. een uur ingespannen werk uit de in- eengedrukte cabine bevrijd worden. Heden overleod tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na voorzien te sjjn van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JORIS SNEEB0ER in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: A. H. SNEEBOER 'Dimeldorp en kinderen Leimuiden, 20 Nov. 1934

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3