WOENSDAG 21 NOVEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN AUTOMOBILIST VERBLIND EN IN SLOOT GEREDEN Ondanks zware kwetsuren redt hij zich Toen de heer v. d. B., vertegenwoordi ger der firma Hulst uit Utrecht, in den nacht van Maandag op Dinsdag zich met zijn auto tusschen Rijen en Dorst bevond, werd hij, naar de „Msbd." meldt, ver blind door het licht van een motorrijwiel, v. d. B. raakte de richting kwijt, reed te gen een boompje en kwam daarna in een sloot terecht. Hier sloeg de wagen over den kop en bleef in de naast de sloot staande struiken hangen. Met moeite werkte de heer B., die ernstig gewond was, zich uit den half hangenden wagen en kwam daarna in de sloot terecht, waar hij bleef liggen. Hij behield in tusschen zijn tegenwoordigheid van geest en het ge lukte hem met licht de aandacht te trek ken van twee voorbijrijdende wielrijders, die hem uit zijn benarde positie hielpen. Op hun beurt brachten zij met lichtsigna len een naderende auto tot stilstand. De bestuurder hiervan, de heer Pr., uit Bre da, waarschuwde de marechaussée's te Rijen en haalde geneeskundige hulp, wel ke door dr. v. Glabbeek werd verleend. Met de auto van den heer Pr. werd v. d. B overgebracht naar het Diaconessenzie- kenhuis te Breda, waar dr. Van Hilten verder hulp verleende. Het bleek dat het slachtoffer een enkel had gebroken en een hersenschudding had opgeloopen, terwijl bovendien een van zijn lippen was ge scheurd. De auto, die vrij ernstig werd bescha digd, is door garage Pruis naar Breda ge sleept. De toestand van v. d. B. was Dins dagavond vooruitgaande. AUTO IN HET MERWEDE-KANAAL Tengevolge van 'n defecte stuur-inrichting Een zware vrachtauto, geladen met stukgoederen, is gisteren even voorbij Jut- phaas in het Merwede-kanaal gereden. De wagen, die uit Amsterdam afkomstig was, reed met vrij groote snelheid, toen hij, waarschijnijk ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting, begon te slingeren De auto kwam daarbij aan de rechterzijde van den weg terecht, waar het diepe Mer- wedekanaal onmiddellijk aan den weg grenst en raakte in groote vaart te water. Bestuurder en een mede-inzittende had den de grootste moeite, zich uit hun nete lige positie te bevrijden. Zij slaagden daar in door het stukslaan van een ruit. Later werd gepoogd den wagen met een kraan- wagen uit het kanaal te takelen, hetgeen nog al eenigen tijd vorderde tengevolge van de moeilijke positie, waarin het ve hikel lag. BRAND TE NIJMEGEN. Gisternamidag heeft brand gewoed in de Amsterdamsche brood- en banketbakkerij van den heer A. de Vries aan de Zieker- straat te Nijmegen. De brand bleek te zijn ontstaan in een pakkamer, grenzende aan de bakkerij. Het vuur deelde zich mede aan den winkel en trok langs de trap naar de eerste en tweede verdieping, waar de ka mers aan de voorzijde door het vuur wer den aangetast. De vlammen drongen door tot den zolder, waardoor een deel van het dak wegbrandde. De brandweer bestreed het vuur met eenige stralen op de water leiding en was den brand weldra meester. De schade aan winkel en bakkerij vallen nogal mede. De bovenkamers zijn uitge brand. Verzekering dekt de schade. DE AFVAART VAN PRINSES JULIANA Incident met fotograaf Gisteravond om zeven uur is prinses Juliana met de „Batavier II" van Rotter dam naar Engeland vertrokken. Daarbij heeft zich een zeer ongewoon incident voorgedaan, meldt de „Vooruit". De omgeving van de Jobskade van de firma Müller en Co. was geheel afgezet. Buiten het hek stonden een paar honderd belangstellenden, terwijl op de kade on geveer honderd menschen waren toege laten. Daaronder bevonden zich, behalve de hoofdcommissaris van politie, mr. L. Einthoven, een groot aantal inspecteurs, rechercheurs en agenten. Sommigen van de aanwezigen werden gefouilleerd op fototoestellen, omdat er een streng verbod tot fotografeeren was gegeven. Enkele fotografen wisten dat en hadden zich daarom niet naar de Jobs kade begeven, maar een Spido motorboot gehuurd en voeren naarmee jp de rivier. Op stoom lag ook een politieboot. Toen het signaal tot vertrekken was ge geven, moest de „Batavier II" nog zwaaien en van die gelegenheid maakte de Spido- boot gebruik om tusschen den wal en de Batavier II in te komen. De Prinses stond op het promonadedek en wuifde de aan wezigen toe. Plotseling zag men bliksem licht en de politie begreep, dat er gefoto grafeerd werd. Maar omdat de modern ste lampen werden gebruikt en het weer vrij mistig was, kon men niet vaststellen, waar de lichtbron was geweest. Men dacht aanvankelijk dat er van den wal af een foto was gemaakt en een van de belang stellenden, die zich juist verwijderde, werd aangehouden, omdat men vermoedde, dat hij het wel gedaan zou hebben. Zeer ver ontwaardigd holden agenten en recher cheurs heen en weer op zoek naar den boosdoener, want de man, dien men aan gehouden had, had geen fototoestel in zijn bezit. Tenslotte drong het tot de politie door, dat er dan van de rivier af gefotografeerd i moest worden zijn. De politieboot kreeg, 1 nadat de Batavier II was vertrokken, op dracht de Spidoboot, die intusschen even eens vertrokken was, op te sporen Men slaagde daarin en de motorboot, alsmede de zich daarop bevindende fotograaf wer den overgebracht naar het bureau aan de Parkhaven. Daar werd de fotograaf ge fouilleerd, maar men vond geen plaat op hem. Toen kreeg de motorboot een beurt, maar ook nu leverde het onderzoek niets op. Er bleef de politie niets anders over dan de fotoman angst aan te jagen en zij dreigde hem den heelen nacht in arrest1 te stellen en de motorboot aan de ketting te leggen. Dit had succes. De fotograaf ging liever naar huis dan dat hij den ge- heelen nacht op het politiebureau moest vertoeven. Hij deelde mede, dat hij de plaat aan boord had verstopt. Onder ge leide begaf hij zich aan boord van de Soidoboot en haalde het negatief van de W. C. De plaat is in beslag genomen en de fotograaf kon daarop vertrekken. SPORT VOETBAL DIOC. IIAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag 18 November luiden: Afd. A: Lisse aRWD a 1—0; DOS a— Foreholte a 4—0; SJC aKRV a 4—1. Afd. B.: Meerburg aSNA a 21; SMC aSt. Bernardus a 14; Leiden aVVL a 1—2. Afd. C.: NVC dMeerburg b 07; Tey- lingen bForeholte b 42; KRV bASC a 1—1. Afd. D.: DOS bAdolf Kolping a 02; Majella aNic. Boys a 20; VCH aODI a 2—1. Het wedstrijdprogramma voor a. s. Zon dag luidt: Afd. A: Lisse aDOS a, 12.30 uur, F. Homan; SJC aForeholte a, 12.30 uur, J. Hoogduin; Teylingen aKRV a, 1ste ter rein, 12.30 uur, M. Heuzen. Afd. B.: Meerburg aKolping Boys a, 3 uur, G. E. Bakker; Leiden aSt. Bernar dus a, 2 uur, N. J. v. d. Akker; SNA a NVC b, 12.30 uur, A. Brouwer. Afd. C. Meerburg bNVC c, 1.30 uur, G. E. Bakker; ASC a—KRV c, 12.30 uur, C. J. v. Leeuwen; Teylingen bKRV b, 2de terrein 12.30 uur, P. J. v. d. Werf; Fore holte bNVC d, 12.30 uur, Th. Gijlswijk. Afd. D.: DOS b—ODI a, 12.30 uur, H. van Ruiten; Adolf Kolping aMajella a, 12.30 uur, P. Speel. In afd. C. is alsnog ingedeeld Teylingen c. Het tweede terrein van Teylingen is ge legen: De Kooi, ingang Gouveneurslaan, naast het Park, met neme hiervan goede nota als er achter der vastgestelde wed strijden staat 1ste of 2de terrein. De Competitieleider. VOETBAL IN LEIDEN. Tijdens het Sportpraatje van de Ge meentelijke Radio Distributie Donderdag avond te 7.30 uur zal in een vraaggesprek met den heer P. H. Steenhauer, voorzitter van den Leidschen Voetbalbond, de vraag worden behandeld aan welke oorzaken het is toe te schrijven, dat de voetbalsport in Leiden op een zooveel lager niveau staat dan in veel kleinere plaatsen. Over die vraag hebben ook de leiders van enkele grootere vereenigingen hun meening kenbaar gemaakt, o.a. de heeren: H. Laman, secretaris van U. V. S.; J. J. Planjer, voorzitter van A. S. C.; J. Segaar, secretaris van L. F. C. en H. J. Teeuwen, secretaris van Lugdunum. Voorts nog de bekende oud-A. S. C.-speler, de heer P. J. Roem, centerhalf uit den eerste-klas tyd van A. S. C. WANDELSPORT W. S. V. „Leidsche Trekkers". Het secretariaat van bovengenoemde ver-r eeniging is verplaatst van Boerhaavestraat 6 naar Kaiserstraat 41. WIELRENNEN „SWIFT". Hedenavond zullen in het clublokaal van den heer J. 'van Meizen, Nieuwe Beesten markt 13, de wedstrijden aanvangen op den home-trainer om het „Avanti-Maillot" ■uitgeloofd door het Sporthuis „de Jong". Aanvang 8 uur. De leden worden er-, op attent gemaakt, dat voor A.- en B.-klasse de versnelling 108 bedraagt, voor de C-klasse 95. Met andere versnellingen zal niet aan wedstrij den. mogen worden deelgenomen. Tevens zal hedenavond de prijsuitreiking plaats vinden van de kampioenschappen en de kliprit. „DE RIJNSTREEK". Bovengenoemde "vereéniging hield een trainingsrit naaf Woerden. IJoewel de op komst niet groot was, ontbrak het tijdens den rit niet.aan spanning. Vooral Paling reed goed, want na een grooten achter stand, wist hij zich nog tweede te plaatsen, met gering verschil op no. 1. De uitslag werd: 1. Krumpelman, 2. Paling, 3. Zout- UIT DE RADIOWERELD Propramma's voor Donderdag 22 Nov. Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Landwerkcursus. 3.003.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Voordracht. 6.15 Gramofoonpl. 6.50 Friesch halfuur. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Chr. Kinderkoor „Laus Deo". 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert door „The Hollandia Three", voordracht en Gramofoonpl. 12.00 Omroeporkest. 2.00 Halfuur voor de Vrouw. 2.30 Omroeporkest en solisten. 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor de zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Radiotooneel, voor de jeugd. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 The Ramblers. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Straussconcert door het Concertge bouw-orkest o. 1. v. dr. W. Mengelberg m. m. v. E. Schelling (piano) en L. Zimmer- mann (viool). 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonpl. 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.25 Gramofoonpl. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rutland Square en New Victoria- orkest. 1.20 Gramofoonpl. 2.25' Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoonpl. 5.05 Orgelconcert. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.10 Duitscbé causerie. 7.40 GramofoonpL 7.50 Causerie. 8.20 „Charing Cross Road", gevar. pro gramma. 9.20 Berichten. 9.50 Toespraak door Sir Giles Gilbert Scott. 10.05 Pianorecital. 10.20 Korte Dienst. hoorn, 4. v. Veen, 5. v. d. Panne. Vrijdagavond 8 uur worden onderlinge wedstrijden gehouden op hometrainers in café Sportrust, waarvoor alle leden wor den verwacht. MOTORSPORT Motorclub L. en S. Zondag zal door de Motorclub Leiden en Omstreken een prestatierit worden gehou den, waarvoor inschrijvingen, kunnen wor den gericht vóór Vrijdag 23 November 10.35 Johann Strauss in Covent Gar den", operettemuziek. 11.30 St. Cecilia's Day Programme. 11.4012.20 Casani-Cluborkest. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Pascal-orkest. 5.20 „Nicomède", van Corneille. 9.05 Nat. orkest. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.00 Zang en piano. 2.204.05 Concert uit rest. „Ritz". 7.30 Symphonieconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 450 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Omroepkwintet. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Schrammelkwartet, 3.20 Gramofoonpl. 5.05 Concert. 6.20 Zang. 8.05 Soldaten muziek. 9.5011.20 Orkestconcert. Rome, 421 M. 8.05 Concert m. m. v. orkest en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.5010.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Omroeporkest. 5.20 Gramofoonpl. 8.20 Hoorspel. 8.50 Zang en pianorecital. 9.20 Omroeporkest. 10.30111.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 2.20 Salonorkest. I.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonpl. 7.05 Accordeonmuziek. 8.20 Symphonieconcert m. m. v. solisten. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Dansmuziek uit Hamburg. 9.20 Berichten. 9.40 Politiek overzicht. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Concert door Josef Schwarz' orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20-14.20 Luxemburg. 14.2015.20 Kalundborg of Luxemburg. 15.2017.20 Deutschi.sender. 17.2018.20 Brussel VI. 18.20—18.50 Stuttgart. 18.5021.50 Boedapest of Luxemburg. 21.50afloop Stuttgart. 4e-Programma. 8.208.50 Parijs Radio. II.0517.35 Londen Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.20—19.30 Brussel Fr. 19.30—20.00 Sportpraatje. O.a. vraagge sprek tusschen de heeren J. G. A. Janssen, journalist, en P. H. Steenhauer, voorzit+er van den Leidschen Voetbalbond, over: „Voetbal in Leiden". 20.00afloop Londen Reg. tot Th. Segaar Jr., Boommarkt 11, Leiden of café Willem Eckker, Wassenaar. De route is verdeeld in twee trajecten van pl.m. 100 km. De gemiddelde meiheid bedraagt voor beide trajecten 4P- km. per uur. De start van traject 1 vindt plaats om 10 uur bij café W. Bakker. Na traject 1 is een uur rust, op een nader in de route kaart aan te geven plaats. Voor traject 2 wordt opnieuw gegtart en de finish hiervan is weer bij café W. Bakker. Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 8) Honor nam het zwijgend aan en dronk machinaal. Het water, dat uit een van de beschutte poelen tusschen de rotsen kwam, was frisch en koel en deed haar oneindig goed. Langzaam dronk ze alles op en toen ze klaar was, wierp Legrand de kalebas op den grond en bracht haar naar een be schaduwde plek, waar de groene tent haas tig was opgeslagen. „Rust u hier uit", zei hij. Eerst moet u wat eten en dan slapen.-" Hij ging zelf wat eten voor haar halen, maar toen hij terug kwam, was Honor al in slaap gevallen. Een oogenblik stond hij naar haar te kijken met een vreemden glimlach op zijn gezicht. Toen draaide hij zich om en keek naar de rivier. Hij kon Mannering's helmhoed juist boven den steilen rand zien uitkomen en hij lachte zacht. Een oogenblik later zette hij het eten naast haar neer, sloot de klep van de tent en ging op een korten afstand er van in de schaduw van een boschje zitten. Zijn oogen vielen dicht, maar hij sliep niet, want toen Mannering langs den oever naar boven klom, gingen de oogen open en hij wierp een minachtenden blik op den -En- gelschman, die met zijn rug naar hem toe stond. Hij mompelde zacht een scheldwoord en sloot de oogen weer. Na een rust van ruim twee uur werd de tocht weer hervat. Honor werd nu gedra gen door twee inboorlingen op een draag baar, die Legrand haastig voor haar ge- improviseerd had. Ze had heftig geprotes teerd, maar Legrand had zich aan haar niet gestoord. „Mademoiselle, ik voer hier het bevel. En wat zijn die dragers anders dan lastdie ren? Maakt u zich maar niet ongerust over hun schouders." Ze schoten flink op. De begroeide heu vel, waar ze recht op aan trokken, .tee- kende zich steeds duidelijker af, het woud kwam naderzij. En vanaf haar hooge zit plaats op de schouders van de dragers zag Honor plotseling tot haar verbazing de omtrekken van een fort. Ze staarde er naar haar oogen niet kunnende gelooven, maar ze zag duidelijk den zwaren ringmuur, want M'Buba was de dichtstbijzijnde post in deze oneindige wildernis en lag op minstens dertien dagreizen verder. Maar het beeld verdween niet; integendeel, het werd steeds duidelijker en ten slotte riep ze Le grand. „Monsieur, ik denk, dat ik droom. Ik' zie een fort daarginds op den heuvel." Legrand lachte. „Het is werkelijkheid en geen droom, mademoiselle. We zullen daar halt houden voor den nacht." „Maar ik dacht, dat M'Buba „Wat u daar ziet is een oude post die verlaten is", legde hij uit. „Er is nu geen bezetting meer, maar in de oorlogsjaren beheerschte het fort de heele omgeving. En- het komt den negers, die hier passee- ren, goed van pas, al is het troosteloos en verlaten." Zijn beschrijving bleek precies overeen te stemmen met de werkelijkheid, toen ze anderhalf uur later den brokkeligen muur bereikten,, die het fort obringde. Het vroe gere exercitieterrein was dicht begroeid met onkruid, de twee of drie leemen gebou wen waren verwaarloosd, van één was het dak verdwenen en alleen de buitenmu ren stonden nog in het wegstervende dag licht. Op Honor maakte het een indruk van oneindige troosteloosheid. En uit het woud rechts van haar klonk een dof geluid, dat steeds sterker werd en aanzwol tot een klankloos geroffel van vele trommels, som ber, gestadig, als het eentonig getik van regendruppels in den stillen nacht. Ze had het geluid al eerder gehoord en er met aan dacht naar geluisterd; maar hier, op deze eenzame plek, wekte het angstige voorge voelens bij haar op en ze huiverde, alsof het doffe geroffel haar een sombere bedrei ging van onbekende machten overbracht. IV. Honor was vroeg naar haar tent gegaan. Legrand was bezig eenige toebereidselen voor den volgenden dag te maken en Man- nering zat alleen op den uitgezakten drem pel van het hoofdgebouw. Een tijdlang zat hij zwijgend voor zich uit te staren in den maanverlichten nacht. Toen stond hij op en liep over de binnen plaats naar een plek, waar de omringde muur geheel verbrokkeld was. Daar stond hij stil en keek langs de heuvelhelling naar het woeste land, dat ze dien dag in den hee- ten zonneschijn doorgetrokken waren. Plotseling zag hij iets bewegen achter een struik rechts van hem en dat vestigde zijn aandacht op een anderen lagen muur, die daar blijkbaar zonder doel opgetrokken was. Maar toen viel zijn oog op twee vreemd gevormde voorwerpen, die glans den in het maanlicht, en nieuwsgierig stapte hij over de overblijfselen van den muur en liep naar de andere omheining. Toen hij den lagen muur bereikt had, be greep hij opeens, dat hij voor een kerkhof stond; waarschijnlijk de laatste rustplaats van de mannen, die jaren geleden gestor ven waren op deze eenzame plek. Hij haalde zijn schouders op en was op het punt om zich om te keeren, toen een nieuwe gedachte bij hem opkwam. Die twee steenen waren niet oud, want dan zouden ze allang overdekt zijn geweest met het lange gras, dat overal elders binnen de omheining groeide. Ze moesten niet lang geleden zijn opgericht, en nieuwsgierig naar de namen van hen, die daar begra ven waren, stapte hij over den lagen muur en baande zich een weg door het lange gras. Hij had een paar stappen gedaan, toen zijn voet stootte op iets, dat in het dichte inkruid verborgen was, en hij on verwachts in zijn volle lengte op den grond viel. Hij stond op en keek naar de oorzaak van zijn val. Het was een half vergaan hou ten kruis, dat door zijn gewicht in tweeën was gebroken. Een oogenblik aarzelde hij en herva'tte toen zijn weg, voorzichtig om andere graf- teekens te vermijden. In een paar minuten had hij de witte steenen bereikt en daar wachtte hem een tweede verrassing, want het lange gras er omheen was afgesneden. Hij zag de afge sneden halmen om zich heen liggen en in het maanlicht kon hij zien, dat ze versch afgeknipt waren. Hij keek verward om zich heen, zich afvragend, wie zich die nutte- looze moeite getroost zou hebben want het zou niet lang duren, of het gras zou weer hoog opgeschoten zijn. Toen keek hij onverschillig naar de twee grafsteenen. Ze stonden in het volle maan licht, onregelmatige stukken steen, welke ongetwijfeld ergens in de buurt uit de rots- steenen gehouwen waren. Er waren eeni ge woorden op de voorzijde van eiken steen gebeiteld, maar de steenen waren niet zwart gemaakt, zooals men in de meeste beschaafde landen doet en het opschrift was moeilijk te ontcijferen in het witte licht. Hij hurkte neer voor een van de steenen en boog zich voorover om te kun nen lezen. Terwijl hij dat deed, uitte hij plotseling een kreet en bleef onbeweeglijk in dezelfde houding zitten: op zijn knieën, zijn hoofd voorover gebogen, de oogen star gevestigd op den steen voor hem. Toen fluisterde hij ongeloovig en ver schrikt den naam, welke ruw in den steen was uitgehouwen. „SIR ROGER MANNERING." Dat kan nietdat is onmogelijk! Er lag een uitdrukking van diepe ont zetting op zijn gezicht. Hij kon zijn oogen nauwelijks gelooven en begon met zijn vingers de letters op de steenen na te trek ken, alsof hij vreesde, dat het heldere maanlicht hem parten had gespeeld. Maar het was werkelijkheid. De naam, dien hij gelezen had, was werkelijk in den steen gegrift en hij wankelde overeind en keek verbitterd om zich heen. Toen fluisterde hij heesch: „Maar hoe kwam hij hier?" D'e maanbeschenen wereld gaf hem geen antwoord op zijn vraag en hij stond daar, zwaar ademhalend, zijn gezicht was doods bleek en vertrokken. „Dood!" mompelde hij, terwijl hij diep ademhaalde. „In alle gevallen is hij dood". Hij keek weer naar het grafteeken en zijn oog viel op een tweeden steen er naast. Hij liet zich ook voor dezen steen op de knieën vallen en las hardop den naam, die er in gehouwen was: „LADY MADELINE MANNERING." Weer kon hij zijn oogen nauwelijks ge looven. En knielend in het gras voor de twee steenen, trachtte hij zichzelf gerust te stellen en te verzetten tegen datgene, wat het grafschrift op den tweeden steen hem geopenbaard had. Roger getrouwd! Wat een onzin!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14