VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 VERBODEN BLADEN OVER DE GRENS. Nedcrlandsche chauffeur in moeilijkheden gebracht. De chauffeur Blauw uit Boertange kr;eg Woensdagmorgen opdracht een dame uit Duitschland naar Nederland te vervoeren. Hiertegen bestond niet het minste bezwaar, want de papieren van den chauffeur waren in orde. Hij ging dan ook, zonder zich van iets bewust te zijn, de grens over. De Duit- sche douane, die bekend schijnt te zijn met alle verborgen hoekjes waarin men iets kan verstoppen, haalde bij het grensonder- zoek enkele exemplaren van het in Dui sch- land verboden blad „De Tribune" onder een autokussen vandaan. De doodelijk ver schrikte chauffeur kon geen verklar ng geven van de aanwezigheid van deze bladen en veronderstelde dat hier boos opzet n het spel was. In gedaenten zag de chauH.ur reeds de poorten van een nabij f.1,gen concentratie-kamp voor zich open - Hij zag kans, aldus „De Telegraaf", h_. ai kenbaar te maken aan het Ne h grenskantoor. Dadelijk deed men .„r behulp van de politie moeite om den man vrij te krijgen, door een verklaring af te geven, dat B. niet tot een dergelijke partij behoorde. De Duitsche beambten en de in middels reeds gearriveerde autoriteiten kregen dan ook de overtuiging, dat B. on schuldig was, wat tot gevolg heeft gehad, dat hij op vrije voeten werd gesteld. SPORT VOETBAL ENGELAND—ITALIË. Engelschen verontwaardigd door ruw Italiaansch spel. Het ruwe spel der Italianen heeft in En geland grooter verontwaardiging gewekt, dan was verwacht. Er gaan weder stemmen op om geen wedstrijden tegen ploegen van het vasteland meer te spelen. De meesten van de Engelsche spelers hebben meer of minder ernstige kwetsuren opgeloopen en voor de Arsenal, die dit absoluut niet ver wacht had, is dit een ramp, daar zij Zater dag moet spelen tegen Aston Villa en Zon dag te Parijs tegen de Racing, met in de daarop volgende 14 dagen weer drie zware wedstrijden. Haar halve ploeg loopt te hinken en Hapgood, wiens neus gebroken is, zal de eerste veertien dagen wel niet kunnen spelen. De Engelsche bladen zijn er verder niet erg over gesticht, dat de verslagen in con tinentale bladen, voornamelijk in Italië en Frankrijk, weinig of geen melding maken van het ruwe en daardoor gevaarlijke spel der Italianen. AJAX WINT IN ENGELAND. Islington Corinthians met 60 geslagen. Ajax, op bezoek in Engeland, speelde gis teren te Londen en behaalde, hoewel on volledig door het gemis van Anderiessen en v. Diepenbeek, een gemakkelijke over winning op de Londen Islington Corinthians een der sterkste Londensche amateur-elf tallen. Het spel van de Amsterdammers stak stukken uit boven dat der Londenaars. Na ongeveer 10 minuten spelen opende v. d. Wijngaarden de score en met 10 ging de rust in. Na een ietwat aarzelende inzet speelde Ajax een goed open voetbal, het geen voor velen van de Engelsche toeschou wers een openbaring was. In de tweede helft werd de score door toedoen van Mulders, van Reenen en Vol kers opgevoerd tot 60. De middenvoor van de Corinthians moest tegen het einde van de tweede helft uitvallen, doch zijn plaats werd spoedig ingenomen door een reserve. Het was een fair gespeelde wedstrijd, die door ongeveer 2000 man werd bijgewoond. Men zal Ajax hier graag tegen een ster ker elftal zien uitkomen. Ajax heeft ongetwijfeld door dezen wed strijd aan de reputatie van het Nederland- sche voetbal in Engeland een goeden dienst bewezen. Onder de toeschouwers waren on der meer Sir Fredrick Hall, de oud-secre taris van den Engelschen Voetbalbond en S. F. Rous, da tegenwoordige secretaris. Enkele avondbladen brengen veel lof over het spel van Ajax. De Star zegt bijv. dat in verband met het ruwe spel der Ita lianen men met meer dan gewone belang stelling het spel van Ajax volgde. Het was werkelijk een verfrisschend contrast. Het spel was volkomen eerlijk en sportief. De Nederlanders hielden op het zware veld het spel aanvankelijk te kort, doch vrij spoedig veranderde dit. Veel lof wordt gebracht aan het spel van Van Dijcke als spil. Het elftal van Ajax werkte als een goed sluitende machine. Met dergelijke beoordeelingen kan Ajax zeker tevreden zijn. Merkwaardig was het, dat Ajax dadelijk na afloop van den wedstrijd een voorstel kreeg om tegen een behoorlijke vergoeding een wedstrijd tegen South End United te spelen. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de gisteren te Delft ter gelegenheid van het negende lustrum van de Delftsche Studenten Voetbalvereeniging gehouden interacademiale voetbalwedstrij den luiden: Leiden IIDelft II 41; Leiden I Utrecht II G0; Delft IAmsterdam I 50; Leiden IIUtrecht I 18; Rotterdam I— Delft III 7—0; Delft II—Rotterdam I 8—2; Rotterdam IWagcningen I 14. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen- middag luidt: le klasse: ARC 1Rijnsb. Boys 1; F. Paeta 1LRC 1; Quick B 1Noord- wijk 1. 2 k i. A.: SCO 2—Quid B. 2; Woubrug- ge 1—Koudekerk 1. 2 e k 1. B.: SLF 2—LRC 2; Ter Leede 2— Quick B. 3; Katwijk 2Noordwijk 2; Sleu tels 1—Rijnsb. B. 2. 3 i kl. A.: Noordwijk 3Katwijk 3. 3e kl. B.: Ons Clubje 3—SCO 3. 4e klasse: LRC 4--Noordwijk 5; Kat wijk 4Quick B. 6 (Kijterrein); Weter. B. 3Kagia.. J uniores: Rijnsb. B.F. Pacta; Ter LeedeSCO (bijterrein). A. p. A: NoordwijkTer Leede (bijter rein). Ai'p, B.: Quick B. bAlphia (bijter rein); KoudekerkKatwijk b. Alle wedstrijder, vangen aan kwart vóór drie. Nederlaagwedstrijden „P. C. L." De Leidsche Voetbalvereeniging „P. C. L." organiseert dezen winter nederlaag- j wedstrijden voor bedrijfs- en fabriekself- tallan. Er wordt gespeeld in twee afdeelin- gen, voor beide afdeelingen zijn 3 fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Voor deze nederlaagwedstrijden hebben o. a. de navolgende vereenigingen inge schreven: V. V. S., C. H., Fortuna, S. V. W., Arva, Incassobank, H. R. M., Algemee- ne Fabrieksarbeiders en Tramboys. De wedstrijden worden gespeeld op Zaterdag middag op het terrein van V. V. S. De eerste wedstrijd P. C. L. IC. H. I zal plaats hebben op Zaterdag a-s.„ aan vang half drie uur. HOCKEV R. K. SPORTVER. „ROOD-WIT". Oprichting van de Dames Hockey Afd. Gisteravond vond in een der bovenzalen van café-rest. „In den Vergulden Turk" de bijeenkomst plaats ter oprichting van een R. K. Dames Hockey Club. Dat deze ver gadering doel trof bleek wel uit de enthou siaste opkomst van zeer vele Leidsche jon ge dames. Te ongeveer half negen opende de voor zitter van Rood-Wit, de heer G. Molken- boer, de vergadering en heette de aanwezi gen, inzonderheid den geestelijk adviseur, Rector v. d. Ven, van harte welkom, waar na hij in eenige korte trekken, het sche ma voor de oprichting uiteenzette. Er ont spon zich hierna een prettige gedachten- wisseling, welke uiteindelijk de definitieve oprichting tot een feit bracht. Dat de jonge afdeeling in een groot gemis voorziet, ge tuigde het applaus, waarmede deze afdee ling het levenslicht aanschouwde. Staande de vergadering gaven zich vele dames als lid op, terwijl velen nog een definitieve toe treding in beraad wilden houden. Hierna werd uit de damesleden het afdeelingsbe- stuur gekozen en gevormd door de dames: Mej. G. Stumpel, presidente, mej. J. Mol- kenboer en Mej. v. d. Oord. Vanzelfsprekend zal de Dames Hockey- Afd., evenals de Heeren Afd. den naam STICK dragen. Wij wenschen van ganscher harte de af deeling een succesvol bestaan en talrijke overwinningen in de toekomst. Tenslotte maken wij opmerkzaam, dat het adres voor eventueele leden aangifte en inlichtingen gevestigd is op Secretariaat van R. K. Sportver. „Rood-Wit", Breestr. 173, Leiden. RIEK MASTENBROEK NAAR STOCKHOLM. Naar wij vernemen zal de Rotterdamsche zwemster Riek Mastenbroek op 1 en 2 De cember a.s. te Stockholm starten op inter nationale zwemwedstrijden, welke aldaar worden gegeven door de zwemclub K. K. S. Stockholm. Riek Mastenbroek, die op deze reis ver gezeld wordt door Mevrouw Braun, start te Stockholm op de 100 meter vrije slag en op de 100 meter rugslag. INTERNATIONAAL ZWEMFEEST BARCELONA. Op 5, 6 en 7 December a.s. vindt te Bar- I celona een internationaal zwemfeest plaats, waaraan o. m. zullen deelnemen de Euro- I peesche kampioen Czik (Hongarije), I Schwarz (Duitschland) en de schoonsprin- ger Leikert (Duitschland). I Ook Willy den Ouden had een uitnoodi- ging ontvangen om te Barcelona te starten, doch zij heeft deze invitatie niet geaccep teerd. JAPANSCHE ZWEMSTERS NAAR EUROPA? Een initiatief van Nederland. Naar wij vernemen worden momenteel pogingen in het werk gesteld de beste Ja- pansche zwemsters het volgend jaar een tournee door enkele Europeesche landen te laten maken. Het initiatief hiervan is uitgegaan van Nederland, waar de Japan- sche zwemsters zeker enkele malen op een dergelijke tournee zouden starten. De re geling van deze tour zou echter in handen van de" Internationalen Zwembond (F. I. N. A.) zijn. Behalve Nederland zouden de Japansehs zwemsters ook in Duitschland, Hongarije en Frankrijk starten, en mis schien in nog enkele andere landen. De F. I. N. A. zal zich nu tot den Japanschen Zwembond wenden om tot principieele over eenstemming te komen. Het initiatief van den Koninklijken Ne derlandsehen Zwembond is inderdaad sterk toe te juichen. Immers, de Olympische Spe len 1938 naderen snel en terecht vreest men de Japansche zwemsters het meest in den strijd om de Olympische titels. Wed strijden in 1935 tusschen Willy den Ouden, Riek Mastenbroek en onze andere sterke zwemsters tegen de beste Japansche dames zouden dan ook buitengewoon interessant zijn. SCHAATSENRIJDEN HET KUNSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Nederlandsche en internationale kampioenen komen uit. Aan het kunstrijden, en wat onze land- genooten betreft het schoonrijden zal bij de feestelijke opening van de Amster- damsche Kunstijsbaan op 24 en 25 Novem ber te Amsterdam een voorname plaats in geruimd worden. De beste Hollandsche schoonrijdsters en schoonrijders zullen op beide dagen uitkomen, o.a. mevr. de Boer Blaauboer, mej. J. J. van Wijngaarden en de heeren E. Cantenbach en J. de Waal. Van de buitenlanders van bekende repu tatie noemen we de oud-wereldkampioe nen paarr(jden Hansi Kast en Otto Kaiser, die ook gistermorgen bij het ingebruikstel- len van de baan reeds blijken van hun kun nen gaven. Voorts zullen aan dit ijsfeest luister bijzetten Liselotte Landbeck, twee de in het wereldkampioenschap kunstrij den voor dames en na Sonja Henie (die later in dezen winter ook te Amsterdam komt) de beste kunstrijdster van de we reld, voorts Gretc Lainer en Felix Kaspar van de Wiener Eislaufverein en de Euro peesche kampioenen paarrijden Ida Papetz en Karl Zwack die een buitengewone repu tatie genieten als ijsdansers. WIELRENNEN L. R. EN T. V. „SWIFT." Zondag zal er getraind kunnen worden op de hometrainers van 10 tot 12 uur in het clublokaal van den heer J. van Meizen, N. Beestenmarkt 13. Door de Sportcommissie is vastgesteld, dat de versnelling der A. en B.-klassers niet hooger mag zijn dan 108 inch, de maat der cracks 6 inch. Voor de C-klassers mag de versnelling hoogstens 95 inch zijn, de rest mag gelijk zijn als bij de A. en B.- klassers. Vermoedelijk zullen er buiten het deel nemen aan de Zuid-Hollandsche, en de Ne derlandsche kampioenschappen, invitatie wedstrijden gereden worden tegen „Excel sior" Gouda, „De Rijnstreek" Alphen en „Feijenoord" Rotterdam. De club wedstrijden zullen nader bekend gemaakt worden. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cl. 2 S. D. O. 2 voor de 2e kl. comp. L. B. B. luidt.: L. A. Icerson (S.D.O.) A. L. Iterson (P.v.Cl.) R. Kantebeen G. Teegelaar 100 40 12 2.50 60 39 5 1.53 91 50 10 1.80 90 50 9 1.80 37 34 5 1,54 60 24 13 2.50 A. J. Kantebeen R. Schouten P. van Cleef 2 en S. D. O. 1 gew. partij. In d.n plaats van den heer A. L. Iterson P. van Cleef speelt de heer H. Rietbergen; D. O. S. in klasse D. voor den wedstrijd der federatie. VRIENDENKRING I—EXCELSIOR I 0—3. De return wedstrijd tusschen bovenge noemde vereenigingen, welke te Haarlem gespeeld werd vooo de 1ste klasse F. B. H. O. eindigde in een schitterende overwin ning voor Excelsior (Lisse). Door deze overwinning zijn de kam pioenskansen van Excelsior ten zeerste ge stegen, en met nog 4 wedstrijden te spelen, is de positie van Excelsior buitengewoon fraai. De volledige uitslag luidt: J. Waasdorp 200 34 54 5.33 G. Klooster 166 33 19 5.03 B. Duivenvoorden 150 40 22 3.75 H. Kuijper 143 39 13 3.66 J. Duivenvoorden 125 27 13 4.46 A. van ,'t Schip 108 26 21 4.— Hoogste serie J. Waasdorp. Excelsior 475 en Vriendenkring 417 car. PAARDENSPORT POSTDUIVEN A.s. Zondag worden op Duindigt de courses ingezet met den negenden en laat- sten Aanmoedigingsprijs voor de vierde klasse, over een afstand van 1740 meter. Voorts wordt de Wellingtonprijs verreden, een handicapdraverij le klasse over 2000 meter, en de Wilhelminaprijs, een handi capdraverij voor de 2e en 3e klasse, over een afstand van 2000 meter. Ook vindt dien dag het rennen van de Reerrijdersprijs plaats, dit is de 25ste, om het kampioen schap der heerrijders, over 2800 meter en de Waterlooprijs, een pr ij zendraverij 3e en 4e klasse over 2040 meter. Voor deze drave rijen zijn 85 paarden ingeschreven. Verder staan nog twee rennen op het pro- i gramma, nl. de Windsorprijs over 1700 me- I ter te rijden door dames en de Weinbley- I prijs over 2400 meter, te rijden door offi cieren en heerrijders. Op 25 November sluti het seizoen te Duindigt l POSTDUIVENTENTOONSTELLING. Door de postduivenvereniging „De Vriendenclub" en de postduivereeniging „De Snelvlieger" beiden te Leiden zal een postduivententoonstelling gehouden wor den op 25 en 23 December a.s. in de zaal van den heer Bremmer, Beestenmarkt al hier. Als keurmeester zal optreden de heer H. Slagboom uit Leerdam en als hulp en schrij ver bij den keurmeester de heer J. W. Broeksema. De heeren A. P. v. d. Voort en L. Gijs- man zijn benoemd als reclame commissie leden. De tentoonstelling zal bestaan uit 18 klassen en het ligt in de bedoeling er nog een eereklas bij te voegen voor jonge vo gels, welke in hun geboortejaar minstens 3 buitenlandsche prijzen hebben gewonnen. Het geheel zal zeer leerzaam en geheel gratis te bezichtigen zijn. LUCHTVAART DE „UIVER" TE BANGKOK. Grootsche ontvangst van de bemanning. De „Uiver" is op de retourvlucht naar Nederland gisteren te Bangkok gearri veerd. De bemanning is een grootsche ont vangst bereid. De belangstelling was zoo groot, dat men een speciale trein naar het vliegveld heeft laten rijden. De piloten zaten aan een lunch aan, welke werd gepresideerd door den Siameenschen Minister van Defensie, die de bemanning de onderscheidingsteekenen overhandigde van de Koninklijke Siameesche Lucht macht. Verder waren aanwezig, de Neder landsche zaakgelastigde M. J. van Schre ven, de Amerikaansche consul, het volle dig commando van de Siameesche Lucht macht en personen van allerlei nationali teit. De Handelsvereeniging HollandSiam schonk den leden der bemanning Siamee sche zilveren sigarettenkokers. Parmentier, de gezagvoerder van de „Uiver", dankte met eenige welgekozen woorden, voor de huldiging. De „Uiver" is daarna naar Rangoon ver trokken, waar het toestel inmiddels is geland. VLIEGTUIG DER IMPERIAL AIRWAYS IN AUSTRALIË VERONGELUKT. Mogelijk effect op den maildienst. Een vliegtuig van de Imperial Airways, dat uit Sydney vertrokken was, is omlaag- gestort en vernield. Drie personen kwamen om het leven, terwijl een vierde inzittende zwaar gewond werd. In verband hiermede heeft de Queensland and Northern Terri tory Airservice (de Qantas) medegedeeld dat alle plannen tot samenwerking met de Imperial Airways voor een maildienst En gelandAustralië zullen worden uitgesteld totdat de resultaten van het onderzoek naar deze vliegramp bekend zullen zijn. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te houdt een openbare vergadering op Dinsdag 20 November 1934 des namiddags te 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststel ling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verleenen van de bevoegd heid aan Burgemeester en Wethouders in zake ontheffing bedoeld in artikel 54 van het Motor- en Rijwielreglement. 4. Voor stel tot wijziging van de behearsverorde- ning voor het gas- en waterleidingbedrijf. 6 Voorstel tot het verleenen van ontslag aan eenige stokers bij het gasbedrijf en be noeming wachtgelders. 6. Voorstel tot wij ziging der leges-verordening. 7. Reclames hondenbelasting. 8. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting. 9. Voorstel tot het verleenen van ontslag aan een onderwij zer bij het openbaar lager onderwijs. 10 Vaststelling kohier straatvelasting. 11. Voorstel tot wijziging der gastarieven. 12 Aanbieding van de gemeente-begrooting en de bedrijfsbegrootingen voor het dienst jaar 1935. 13. Mededeelingen. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen waren deze week bevredigend. Alleen het artikel uien was in prijs dalende. Betaald werd voor uien van f 1.702.40 per 100 K.G., Groene kool ging voor f 2.103.50 per 100, Bloem kool 1ste soort f 5.609.10, Waschpeen per kist van 20 K.G. f 0.650 90, Peen per 100 bos f 4.106.10, Andijvie f 0.701.05 per 100 stuks, Knolselderie f 2.504.10 per 100, Roode kool f 4.206.40, Gele kool f 3.40 5.20 per 100, Boerenkool f 0.150.20 per kist. SASSENHEIM. Geboren: Anthonius Franciseus z. v. A. F. Berg en W. J. van Veen. Gerardus Jacobus z. van J. Kühn en B. v. Borstelen. Ingekomen: K. F. Daudeij van Hille- gom. L. van der Meij, van Noordwij- kerhout. A. M. van Campen, van Lei den. C. W. van Noort, van Leiden. U. L. C. Huijg van Leiden. P. van der Aart van Lisse. C. J. Bakker van Lisse. A. N. van den Dries van Fijnaart en Heinin gen. Vertrokken: C. W. Wagemans naar Leiden. J. Wisse naar Gennep. M. Groot id. G. A. Bovenga, naar Balk. W. F. van Andel, naar Uithoorn. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad de zer gemeente op Donderdagmiddag te 2 uur. Aanwezig alle leden behalve dr. T. Lodder. Het eerst komt in behandeling een voor stel van B. en W. om aan de gemeente Zui len een kasgeldleening te verstrekken ad 70.000.Deze gemeente heeft verzocht om gedurende het 1ste halfjaar van 1935 een kasgeldleening van Katwijk te mogen ontvangen van 70.000.waarvoor het be reid is een ren te-vergoeding te betalen naar 2 y2 pet. 's jaars. Het creditsaldo dat Katwijk bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten heeft, bedraagt op heden ruim 120.000.waarvoor slechts een rente vergoeding van 1 pet. wordt ontvangen. Bovendien zal dit saldo per 1 Dec. e.k. nog worden vermeerderd met 50.000 wegens aflossing door de gemeente Lek- kerkerk van de thans loop end e kasgeldlee ning. Aangezien uit een raming van in komsten en uitgaven is gebleken, dat het gevraagde bedrag van 70.000.in het genoemde tijdvak door Katwijk niet be- noodigd zal zyn, stellen B. en W. voor aan het verzoek van Zuilen te voldoen. De heer C. van Tongeren vraagt welke waarborgen de gemeente hiervoor heeft. Wordt er in dergelijke gevallen geïnfor meerd naar de credietwaardigheid van zoo'n gemeente. De voorzitter zegt, dat eigenlijk alle eigendommen van een ge meente en mag Zuilen geen kasgeldleening vendien is Zuilen een noodlijdende ge meente en mag Zuilen geen kasegldleening aangaan zonder goedkeuring van Ged. Sta ten en de Regesringscommissaris, zonder wiens goedkeuring zulk een gemeente geen uitgaven mag doen. Er is dus voor Katwijk geen risico aan verbonden. Dr. Eikeienboom vraagt hoe het komt, dat Katwijk zooveel kasgeld heeft en of hiermede niet vo'ordeeliger leeningen kun nen worden afgelost. De voorzitter zegt, dat dit laatste niet gaat. Het Grondbedrijf en de Woningbouwveieeniging hebben veelal een nogal groot kapitaal bij de ge meente uitstaan, doch dit is van tijdelijken aard. Op een vraag van dr. Eikelenboom of de gemeente een aanmerkelijk hoogere rente moet betalen aan Grondbedrijf en Woningbouwvereniging antwoordt de voorzitter bevestigend. Da heer B. v. d. Bent zegt in deze niet te willen afhangen, voor wat de solidi teit van Zuilen betreft, aan de goedkeuring van Ged. Staten. Het voorstel wordt aangenomen met al- gemeene stemmen. Punt 4. Voorscel tot het opnieuw vast stellen der verordeningen op de heffing en invordering van de straatbelasting. In de Raadsvergadering van 4 Oct. 1.1. werden de verordeningen op de heffing en invorde ring van de straatbelasting opnieuw onge wijzigd vastgesteld, aangezien de Ko ninklijke goedkeuring daarvan slechts tot 1 Jan. 1935 gold. Ged. Staten hebben ech ter thans enkele technische bezwaren te gen sommige bepalingen der neffingsver- ordening. Zonder h. st. wordt tot wijziging beslo ten. Rondvraag. Op een vraag van den heer Grimbergen, in vorige vergadering gedaan, antwoordt de voorzitter thans, dat aan Ge meentewerken opdracht is gegeven de straat bij de kruising Zeeweg-Callaoweg in orde te brengen. Hierna sluiting der openbare vergade ring met gebed, waarna de raad overgaat tot zitting in Commissiorale vergadering ter voorloope behandeling van de begroo tingen voor 1935. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De werkzaamheden in land- en tuinbouw en bloembollenteelt gaan vlot en voorspoedig. De te veld staan de producten in land- en tuinbouw komen allen zonder nachtvorstschade binnen en het planten van bloembollen heeft een vlot verloop. Er is dezer dagen nog weer eens gelegenheid voor de nakomers om de bollen die volgens het saneeringsplan moe ten worden ingeleverd, af te leveren. Al vele malen is een gelijk verzoek tot de z.g. overtreders gericht en nog hebben niet allen aan dit verzoek voldaan. De prijzen I der tuinbouwproducten ondergaan weinig wijziging. Uien gaan met eenige schomme ling, dan weer eens iets hooger, dan weer lager. De middenprijs gaat om de f2.40 per 100 K.G. Voor peen blijft de gewone belangstelling bestaan met redelijke prijs van f3.10 tot f4.50 per 100 K.G. Ook wordt er, dank zij het uitblijven der nachtvorsten, nog bospeen aangevoerd, die koopers vindt tegen f 4.10 tot f 6.10 per 100 Dos. De prijs der kroten, het meest grove product, blijft stationair, van f 0.25 tot f0.35 per kist. De uitkomst der koudegrond-cultuur 1 is in het algemeen beter dan de glascultuut welke laatste bovendien veel meer op don uitvoer is aangewezen en die thans voor den tuinbouw erg noodlottig is. I „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte". De vereeniging „Onderlinge Hulpkas bij Ziek te" hield haar 19de jaarvergadering in de zaal der Geref. kerk. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het boekjaar 1 Nov.31 Oct. '34 ƒ398.56 hebben badro- j gen. De uitgaven bedroegen 398.53. Het nadeelig saldo van f 11.77 wordt gedekt uit het bezit der vereeniging. De stand der kas op 1 Nov. '34 was 540.31. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren P. A. Sehoneveld en P. Slingerland, terwijl in de vacature van den heer J. P. Bakker gekozen wercl i de heer A. Schouten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14