WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND VAN HET VATICAAN. DE GODSDIENSTVERVOLGING IN MEXICO. Het Vaticaan verzamelt bewijsmateriaal. Naar de „Neue Zuercher Nachtrichten" uit de Vaticaansche Stad verneemt, is de H. Congregatie voor Buitengewone Kerkelijke Aangelegenheden van plan een zeer nauw keurige aktenverzameling over de jongste anti-godsdienstige gebeurtenissen in Mexi co aan te leggen. Deze verzameling zou als basis moeten dienen voor de in de pers reeds aangekon digde encycliek over den toestand der Ka tholieke Kerk in Mexico. 3ELGIE. DE REGEERING AFGETREDEN. Een smadelijk heengaan. Na in een lange redevoering getracht te hebben, de door hem gepresideerde vol- machtenregeering te verdedigen, heeft mi nister-president de Broqueville in de ka merzitting van gistermiddag het bekende besluit medegedeeld, dat hij het ontslag van de regeering aan den koning zal aan bieden. De Broqueville sprak de geruchten te gen, volgens welke de eensgezindheid on der de ministers was zoekgeraakt, doch, toen hij dit zeide, werd deze verklaring met gelach ontvangen. Kort daarop volgde de verklaring, dat de regeering aftrad o.m., omdat de twee fi- nancieele specialisten, die met den minis ter van financiën het geldwezen beheerden, zich kest wat kost wilden terug trekken. Het grootste gedeelte van zijn rede las de minister-president voor met een alge- meene onverschilligheid, terwijl de ge sprekken op de banken der kamerleden volop voortgingen. Nadat het ontslag der regeering was aangekondigd, verlieten de ministers de zittingzaal. De socialisten slaakten wat on verstaanbare kreten op de hun eigen on beschaamde manier, waarop de voorzitter opstond en de zitting voor gesloten ver klaarde. De aftocht der regeering in deze omstan digheden had iets vernederends en smade lijks tevens en algemeen is men van oor deel, dat de Broqueville nu maar voor goed vaarwel zou moeten zeggen aan zijn poli tieke loopbaan. Na de kamerzitting heeft de koning de voorzitters van kamer en senaat en de lei ders van de drie groote partijen ieder af zonderlijk ontboden, om hun meening om trent den toestand te vernemen. In parlementaire kringen verwacht men, dat, na het heengaan van de regeering-de Broqueville, getracht zal worden een par lementair kabinet te vormen. DUITSCHLAND. HET KERKCONFLICT. Hitier aan Müllcr's zijde. De houding van rijksbisschop MüUer, die vastbesloten schynt te zijn ondanks de groote desertie uit de rijen van zijn Duit- sche christenen naar de Belijdeniskerk den strijd tegen de oppositie voort te zetten, wekt in Duitschland groote bezorgdheid, schrijft de Berlijnsche correspondent van de „Tel.". Hoe scherp zijn optreden sedert het publicatieverbod van dr. Frick van Za terdag j.l. is geworden, blijkt wel uit on derstaande circulaire der Duitsche christe lijke gouw Gross Berlin, die deze aan haar leden heeft gezonden en waarin zij er den nadruk op legt, dat rijkskanselier Hitier aan hun zijde staat. Wat de ontwikkeling der kerkelijke kwestie van de laatste dagen betreft, zegt de circulaire: „Nadat dr. Jager door de teleurstellende wijze, waarop hij zijn taak vervulde en door zijn manier van handelen tegenover ons Duitsche christenen door ons uit zijn kerkelijke ambt is ontzet en tevens zijn staatsambt met verlof heeft moeten verla ten, is de normale toestand in de Duitsche evangelische kerk weer hersteld. Daar dr. Muller het vertrouwen van de Duitsche christenen en van alle Duitsche evangeli sche bisschoppen met uitzondering van de bisschoppen Meiser en Mahrarens bezit, zal hij onder alle omstandigheden als rijks bisschop in zijn ambt blijven. Rijksleider dr. Kinder heeft het ambt van juridisch adviseur van den rijkscom missaris op zich genomen. Hij zal er on verwijld voor zorg dragen, dat de noodza kelijke wetten gemaakt worden, die voor de Duitsche gerechtshoven rechtsgeldig heid bezitten en die definitief een einde zullen maken aan het revolutionnaire op treden in de kerk zooals de laatste weken het geval was. Wij zijn er geheel van op de hoogte, hoe ontzet de Führer is over den strijd en het ongehoorde optreden van den Pfarrer Not- blind, doch wij weten, dat zijn vriendschap pelijke houding tegenover de Duitsche christenen ongeschokt is. De Führer zal zijn nationaal-socialisten nooit in den steek laten. Bisschop Meiser is door rijksbisschop Müller weer in zijn ambt hersteld, daar zijn afzetting in strijd met de wet wa3. Bisschop Wurm blijft echter met verlof, daar tegen hem een gerechtelijke vervol ging zal plaats vinden. Bisschop Zünker, die de vorige week met 850 Van de 900 Silezische predikanten naai de oppositie overliep, is wegens het weige ren van gehoorzaamheid voor onbepaalden tijd met verlof gezonden. De Pfarrer Notbund, aldus eindigt de circulaire, „tracht met alle mogelijke mid delen leugenberichten onder de opgewon den aanhangers der kerk uit te strooien. Dr. Kinder heeft echter krachtig de teu gels in handen genomen. Wij zullen daar van spoedig de uitwerking beleven". FRANKRIJK. REGEERING-FLANDIN GOED ONTVANGEN. Vertrouwensvotum met groote meerder heid. De nieuwe Fransche regeering onder presidium van Flandin heeft gistermiddag haar program aan het parlement voorge legd. Aan het einde der regeeringsverkla- ring werd Flandin geestdriftig toegejuicht, geestdriftiger zeker dan een zijner voor gangers in de huidige wetgevende periode. Ook tijdens de voorlezing ontving de minister-president herhaaldelijk blijken van instemming. De Kamer heeft haar vertrouwen in de regeering-Flandin uitgesproken met 423 tegen 118 stemmen. Tegen Flandin stemden de communis ten, socialisten en de volks-socialisten. De neo-socialisten, de republikeinsche socia listen en de Fransche socialisten onthiel den zich van stemming. Alle overige par tijen spraken haar vertrouwen in Flandin en zijn regeering uit. ITALIË. DE A.S. DOOPCEREMONIE VAN MARIA PIA. Haar introductie in de society. Naar de Italiaansche bladen melden, zal de officieele Doopplechtigheid van prinses Maria Pia van Savoye, die thans definitief is vastgesteld op 18 December a.s., met groote pracht en praal plaats hebben in de kapel van het koninklijk paleis te Napels. Dezer dagen reeds werd te Napels ver wacht graaf Macchi de Cellese, oppercere- moniemeester van het Italiaansche hof, die de voorberidingen van de plechtigheid zal leiden. De doopceremonie zal worden bijgewoond door de koningin-weduwe Elisabeth van België, koningin Giovanna van Bulgarije, de prinsessen Mafalda van Hessen en Maria van Savoye, prinses Yolanda Calvi di Ber- golo, den graaf van Piemont, alsmede alle leden van het huis van Savoye, de Itali aansche Ministers en andere wereldlijke hoogwaardigheidsbekleders, de Napoli- taansche aristocratie en tal van andere ge- noodigden. Na afloop van de plechtigheid zal de ko ning van Italië aan de genoodigden een groot banket aanbieden in de somptueuze zalen van het koninklijke paleis en aan het slot daarvan zal de jeugdige prinses Maria Pia ingebakerd in een weelde van kant en zijde, aan de aanwezigen worden „voor gesteld". Dat zal dan de eerste maal zijn, dat de vorstelijke baby in de society zal verschijnen. De moeder van Maria Pia, prinses Marie José, geniet een uitstekende gezondheid. Het grootste deel van den dag brengt zij door aan den wieg van het blonde prinsesje. Alleen in den namiddag brengt zij, wan neer het weer goed is, een bezoek aan de villa Rosebery, zooals zij dit reeds geregeld voor de geboorte van het prinsesje deed. SPANJE. NIEUWE KABINETSCRISIS OP KOMST? A.s. Donderdag zou zij acuut worden. In Spaansche politieke kringen is men van meening, dat Spanje voor een nieuwe kabinetscrisis staat, die in den minister raad van a.s. Donderdag acuut zou worden. De den minister van buiten la ndsche za ken en vroegeren minister-president Sam per en den minister van oorlog, Hidalgo, onlangs in de cortes gemaakte verwijten, dat zij door hun nalatigheid het uitbreken van den jongsten Spaanschen opstand ver haast hebben, worden thans ook door de rechtsgeoriënteerde leden van de regee- ring-Lerroux gesteund. Minister-president Lerroux acht den toe stand zóó ernstig, dat hij beiden ministers duidelijk te verstaan wil geven dat zij moe ten aftreden, om een demissie van het ge- heele kabinet te voorkomen. Hoewel bekend is, dat Samper niet be reid is zijn ontslag in te dienen, gelooft men toch, dat het den minister-president gelukken zal zijn plan door te zetten en dat hij een reorganisatie van zijn kabinet door een nieuwe bezetting van de ministeries van buitenlandsche zaken en van oorlog zal kunnen doorvoeren. HONGARIJE. NA DEN MOORD TE MARSEILLE. Hongaarschc politïe-onderzoek. Het Hongaarsche Correspondentiebureau deelt officieel mede: De Hongaarsche politie heeft het onder zoek in verband met den aanslag te Mar seille, mits geen andere, tot dusverre on bekende feiten opduiken, beëindigd. De leiding van de Hongaarschet staats politie deelt in verband hiermede het vol gende mede: „In de dagen, die onmiddellijk volgden op den aanslag te Marseille, hebben de Hongaarsche politie-autoriteiten de verst- strekkende onderzoekingen ingesteld. Bo vendien hebben zij op urgente wijze alle onderzoekingen ten uitvoer gelegd, waar om van de zijde der Parijsche politie of via he ministerie van buitenlandsche zaken door het Zuid-Slavische gezantschap te Boe dapest, verzocht was. De politie heeft verscheidene honderden personen verhoord en 21 personen in arrest gesteld. In den loop van het onderzoek werd vast gesteld, dat geen enkel persoon, ook niet onder de verhoorden en gearresteerden, ge vonden werd, die in verband kon worden gebracht met den aanslag. Ook bleek geen enkel bewijs te bestaan dat de koningsmoordenaar Wlada Geor- gieff ooit in Hongarije is geweest, of zich daar heeft opgehouden. Het instand houden van het politietoezicht op de in Hongarije verblijvende Zuid-Slavische staatsburgers, die als Kroatische politieke emigranten kunnen worden beschouwd, is bevolen. CHINA. ECHEC DER COMMUNISTEN IN CHINA. Hun voornaamste sterkte gevallen. Volgens geloofwaardige berichten zou de communistische versterking in het bergach tige gebied in Centraal-China, welke zes jaar lang weerstand heeft geboden aan alle regeeringstroepen, thans in handen der Chineesche strijdkrachten zijn gevallen. Be doelde versterking is Joejchau in de pro vincie Kiangsi, de hoofdstad van den com- munistischen staat, die thans na een lang durige campagne door Tsjang Kai-sjek's troepen is ingenomen. De communisten trekken thans in kleine groepen af in de richting van de provincies Hoenan en Kwantoeng, waar de provinciale strijd krachten zich gereedmaken om hen te ver nietigen. Honderden vrouwen en kinderen door communisten vennoord. De communisten hebben in de stad, waar zij jarenlang hebben geheerscht, een ver schrikkelijk bloedbad aangericht. Toen een sterk contingent Nankingtroe- pen onder leiding van generaal Li Moan, de stad zegevierend binnenrukte, lagen hon derden vermoorde vrouwen en kinderen badend in hun bloed in de straten. Boven dien hebben de communisten duizenden vrouwen gdwongen, hen op hun vlucht te vergezellen. De geheele stad is één treurige puinhoop. In de hoofdstad van de provincie Honan heeft de politie den gevolmachtigde van de communistische internationale van China, Wang Tsjing Lin, en vier zijner begelei ders, op de vlucht neergeschoten. Zij waren naar China gekomen, om de Chineesche communistische partij te reor- ganiseeren. De politie heeft voorts een omvangrijke communistische organisatie ontdekt, die een nieuwe poging tot opstand tegen de Chineesche regeering voorbereidt. Twee honderd personen zijn gearresteerd. AMERIKA. GEEN HOOP MEER. Op overeenstemming inzake ontwapening. De Amerikaansche minister van buiten landsche zaken Huil, verklaarde dat de Vereenigde Staten alle hoop hadden opge geven op een onmiddellijke algemeene over eenkomst inzake de ontwapening. Hij bevestigde dat de Amerikaansche re geering streeft naar een afzonderlijke over eenkomst voor het internationale toezicht op den handel in wapenen. Huil hoopt dat een dergelijke overeenkomst zonder verder talmen mogelijk zal zijn en meent, dat men ze kan inlasschen in elke mogelijke alge meene overeenkomst inzake ontwapening. De regeering der Vereenigde Staten heeft Hugh Wilson opgedragen de mogendheden in Europa en Azië te polsen om te weten te komen, of zij bereid zouden zijn om deel te nemen aan de opstelling van zulk een overeenkomst inzake het toezicht op den handel in wapenen. Huil legde deze verklaring af na een con ferentie met president Roosevelt betref fende het ontwapeningsvraagstuk, het vlootvraagstuk, de petroleumquaestie, in zake Mandsjoekwo en Japan en omtrent deelneming der Vereenigde Staten aan de pogingen om het conflict inzake de Gran Chaco op te lossen. Verklaard wordt, dat de Vereenigde Sta ten hun besluit tot samenwerking met den Volkenbond voor het regelen van deze quaesties handhaven. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. PETROLEUMKACHEL ONTPLOFT. Viér kleine kinderen levend verbrand. Vier kinderen van vier weken tot vijf jaren, die te New-York alleen thuis wa ren, zijn levend verbrand, tengevolge van de ontploffing van een petroleumkachel. 1400 VISSCHERS UIT KOREA WEER TERECHT. Thans nog 350 vermist. Uit Seoel wordt gemeld, dat het meeren- deel der 1100 Japansche visschers, die bij een storm aan de kust van Korea zouden zijn verdwenen, gered is. Men heeft echter 356 opvarenden van 65 booten niet weer gevonden. GROOTE BRAND OP LANDGOEDEREN. Kwaadwilligheid in het spel? Op 2 landgoederen in de nabijheid van Koningsbergen ontstond Maandagavond groote brand. Op het landgoed Friedrichswald brand de een ongeveer 40 meter lange met koren gevulde schuur af. Terwijl de brandweer nog met het blusschen van de vlammen be zig was, kwam het bericht binnen, dat ook op het goed Klein-Ratshof brand was uit gebroken. Ook daarging een groote schuur in vlam men op. Daar reeds in de afgeloopen week op het landgoed Klein Ratshof een groot schuur- gebouw met rijken graan-voorraad was af gebrand en ook in het voorjaar reeds een groote brand op het landgoed had gewoed, heeft de Kriminal-Polizei een ernstig on derzoek ingesteld. In den loop van den avond werd reeds een jonge man gearresteerd, die tot dus verre echter alle schuld ontkent. ZEEROOVERSSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Ook de heele bemanning gekelderd. Een Chineesche kanonneerboot heeft in de Golf van Tsjifoe een piratenschip tot zinken gebracht, dat in den afgeloopen zo mer meer dan 40 overvallen op schepen heeft gepleegd, waarbij tal van personen werden doodgeschoten. Daar de bemanning van het piratenschip weigerde, zich over te geven, werd het schip met man en muis in den grond ge boord. UIT DE OMGEVING KORENBOND „MGR. LANS". Groote deelname aan de cursussen. Dat voor de deelname a.an den cursus voor Gregoriaansche kerkzang, verbonden aan den Maandag j.l. opgerichten Koren- bond welke cursus zal worden gegeven door kapelaan Paap te Zilk veel belang stelling en behoefte wordt gevoeld, moge blijken uit het feit, dat van de 132 aange sloten leden niet minder dan 88 zich opga ven om aan dien cursus deel te nemen. Ook voor de eerw. Zusters van de St. Maria-stichting te Noordwijk zal een der gelijke cursus gegeven worden in het ge sticht. HILLEGOM. 55 jaar getrouwd. Gisteren was het 55 jaar geleden, dat het echtpaar C. v. d. ValkMedenblik in het huwelijk trad. Dat feest is op luisterrijke wijze gevierd. Des morgens werd in de St. Josephkerk een gezongen H. Mis van dankbaarheid opge dragen. voorafgegaan door het Veni Crea tor. Daarna had de verdere feestviering plaats in café „Zomerzorg". Velen kwa men de krasse oudjes complimenteeren, terwijl de post het overige deed. Des avonds bracht de R.-K. Muziekvereeniging „Crescendo" een serenade. De Bruidegom is 81 jaar, de Bruid 78 paar oud. Beiden zijn nog kras. Blindenbond. Gisteravond hield de R.-K. Blindenbond „Sint Odilia" van Haar lem in hotel Sistermans een propaganda- avond. Dank zij de nimmer falende actie van den R.-K. Volksbond was de groote zaal uitverkocht, ja te klein. Er heerschte een prettige stemming, ingezet door een harmonika-trio, bestaande uit de heeren H. Warmerdam, H. Zuiderduin en J. Koop. Ook „Crescendo" deed haar uiterste best. Na opening met den chr. groet heette de voorzitter (natuurlyk een blinde) allen hartelijk welkom en wees op het gestage propagandawerk, daarbij bijzonder roe mend den geest, adv., kapelaan Schretlen. Hierna werd het eerste gedeelte gegeven van de film „Het Licht inwendig", waarbij de fotograaf Th. A. Seijsener belangloos als operateur optrad. Daarvan werd zeer genoten. Maar veel meer nog was zulks 't ge val toen de geest. adv. het woord ver kreeg. De spreker vertelde van het leven d?r blinden, waarover wij door ons geld en goed zonnelicht kunnen werpen. Heirna werd gelegenheid gegeven daad werkelijk te steunen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Dan nog wat films, wat mooie Crescendo-nummers ende avond was voorbij, maar als een succes voor het mooie liefdewerk. HOOGMADE. Naaikrans. Op initiatief van het plaat selijk crisiscomité is alhier, met medewer king van den weleerw. kapelaan een naai- kransje opgericht. Het doel van dit krans je is, voorloopig, het behulpzaam zijn van het crisiscomité bij het verstrekken van goederen in natura om, na verloop van tijd, dit liefdadigheidsdoel te combineeren met of te vervangen door andere liefdadige doeleinden. Dat er belangstelling bestaat voor dit kransje bleek uit de (te) groote opkomst bij den eersten avond, dat men aan den ar beid zou gaan. Niet minder dan 20 dames hadden zich in het gemeentelokaal ver voegd. Dat voor al deze dames op den duur geen werk te vinden is, behoeft geen be toog. Eenige reserve zal hierin dan zeer zeker moeten worden aangebracht. TER AAR. De Graal. Alle Graalleden worden er op attent gemaakt te zorgen èn in de voor bereidingsoefeningen èn Zondag bij de Alg. Communie in uniform te zijn. 10 minuten voor tijd gelieve men aan 't clubhuis te zijn, van waaruit we dan ge zamenlijk naar de kerk gaan. Vanaf Donderdag tot en met Zondag is 't clubhuis gesloten voor clubs. Excelsior! KATWIJK. Gemeenteraad. Donderdagmiddag te 2 uur vergadering van den Raad dezer ge meente. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 2 Aug. 1934; 2. Mededeeling van ingekomen stukken: 3. Voorstel tot het verstrekken van kasgeld aan de gemeente Zuilen; 4. Voorstel tot het opnieuw vast stellen der verordeningen op de heffing en invordering van de straatfoelasting; 5. Rond vraag. KATWIJK AAN ZEE. Eet meer haring. Zooals bekend mag worden geacht, mogen op heden de sche pen niet meer ter visscherij gaan om ha ring te vangen voor de zouterij. Alleen mag dus gevischt worden met de bedoeling om versche haring aan te brengen. Een der grootste reederijen had er op gevonden om op dezelfde wijze te blijven visschen als tot heden geschiedde, doch dan de sche pen te laten binnenloopen in een der Duitsche havenplaatsen om daar de ha ring verder te verwerken, Arbeiders en ar beidsters van hier doch ook eenige uit be doelde havenplaats vonden hierdoor werk. Aan deze bevoorrechting van deze reederij is door de Duitsche autoriteiten spoedig een einde gemaakt door de directie te verbie den aldaar de schepen te laten binnen loopen en de haring in Duitschland aan de markt te brengen, zoodat aan dit spelletje weer spoedig een slot is gekomen. LISSE. Uitvoering VolksbondGisteravond gaf de R. K. Volksbond haar jaarlijksche feest avond met medewerking van de R. K. Too- neelver. „Nut en Genoegen". Een gezellig stukje muziek onder leiding van den heer J. Reeuwijk verhoogde de gezellige sfeer. De voorzitter, de heer C. Schrama, open de met den Chr. groet. De voorzitter zegt, dat „Nut en Genoegen" hedenavond haar 90ste opvoering geeft, waarvoor wij haal bij voorbaat veel succes wenschen. Spr. vindt het jammer in zijn openingswoord te moeten spreken over den slechten tijd. Met behulp der stands-organisaties zullen wij toch trachten met onze mannen een winter door te brengen, waarin het vele leed ver zacht zal worden. Wij hebben de vorige week een prachtig triduum gehouden met als predikant de weleerw. heer Ettinger. De voorzitter vindt het jammer, dat dit triduum zoo slecht bezocht werd door de leden. Voorts.klaagt de voorzitter over het vergaderingbezoek. Het is onze dure plicht steeds de leden aan te wakkeren, doch wij worden daaronder moedeloos. Welnu, vrou wen, bewerkt uwe mannen, steeds naar de vergadering te komen. Hierna werd het woord verleend aan „Nut en Genoegen". Deze bracht onder re gie van den heer P. v. Kesteren voor het voetlicht „De Adelaar", sociaal tooneelspel in drie bedrijven door H. Burger. De ver tolking was af, hetgeen het dankbaar ap plaus bewees na ieder bedrijf. Na de pauze werd voor gemengd spel als toegift gege ven „De oom uit Amerika". Dit was voor waar een lachsucces. De grime en vooral ook het kapwerk, was in vertrouwde handen van den heer Kouwenberg uit Leiden, die een goede naam geniet bij deze Tooneelvereeniging. Het was een zeer goed geslaagde kunst avond en wij zien met verlangen weer te gemoet de te volgen uitvoeringen door „Nut en Genoegen". VOORSCHOTEN. Holl. Mij. van Landbouw. Gisteravond hield de afdeeling Voorschoten van de Holl. Mij. van Landbouw een vergadering in Hotel Deurloo, waar als spreker optrad de heer P. 't Hoofd, Inspecteur van den vee artsenij kundigen dienst te 's-Gravenhage, met een lezing over „Tuberculosebestrijding onder het rundvee met rijkssteun". Na opening door den voorzitter, den heer E. Vernède, werd terstond het woord gege ven aan den spr. Spr. toonde aan dat tu berculosebestrijding den veehouder direc te voordeelen geeft en rendabel is. Aller eerst zette hij de ziekte op populaire wijze uiteen. Alleen door besmetting, hetzij op directe wijze, een besmet rund in de koppe- of indirecte wijze, bijv. voedsel of neven producten vn de zuivelbereiding, kunnen runderen besmet worden. Men onderscheidt gesloten en open vorm van t. b. c., waarvan de laatste het gevaarlijkste is. Alle rassen zijn vatbaar en wanneer een ander ras, on der dezelfde omstandigheden is gehuisvest, kan de een niet en den ander wel degelijk vatbaar zijn. De regeering heeft zich afge vraagd wat zij kan doen om de schade, die spreker jaarlijks schatte op 4.0000.000, te voorkomen. Dank zij verschillende subsidies en pre- miën is dit mogelijk en wil zij trachten tu berculeus vrije runderen te krijgen. Indien men zich aan een onderzoek on derwerpt, moet men aan enkele voorwaar den voldoen, maar spreker raadde de aan wezigen aan, de geringe kosten te dragen, waardoor aandeel wordt verkregen. Ten slotte werd tot oprichting van een bestrij- dingsvereeniging besloten en zal als voor loopig secretaris fungeeren, de heer C. C. Breukink, alhier. Burgerwacht. Donderdag 15 Nov. a.s. zal de Burgerwacht alhier haar vijftienja rig bestaan herdenken en zal op dien avond een feestavond aanbieden in het R. K. Ver- eenigingsgebouw. Als sprekers zullen op treden de edelachtb. heer J. E. Boddens Hosang, Burgemeester van Woubrugge en de weled. gestr. heer H. W. Snijders, kapi tein. De orkestvereeniging „De oude Ja gerband" te 's Gravenhage zal hare wel willende medewerking verleenen op dezen feestavond.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8