ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. HET DERDE RIJK EN HET VATIC A AN. De onderhandelingen over het Concordaat. Woensdagnamiddag zijn de intermediaire besprekingen tusschen de vertegenwoor digers van het Duitsche Episcopaat en de afgevaardigden der Duitsche Regeering te Berlijn weer hervat. Ook Donderdag werd heel den dag geconfereerd. In verband met de volksstemming in het Saargebied heeft de Duitsche Rijksregce- ring blijkbaar besloten om een zeer verzoe ningsgezinde houding 'aan te nemen. Men wil niets laten blijken van de groo- te ontstemming, die er in regeeringskrin- gen heerscht over den brief die Kardinaal Pacelli tijdens zijn reis naar Buenos Aires aan den Duitschen Minister van Binnen!. Zaken dr. Frick heeft geschreven. Het is zeer waarschijnlijk, dat de ka tholieke Bisschoppen sterk zullen aandrin gen op de godsdienstige opvoeding der jeugd en op een achterwege laten van de godsdienstlooze en godsvijandige beïnvloe ding der jeugd door de theorieën van Ro senberg, die door de Kerk veroordeeld zijn. HET CONFLICT IN DE EVANGELISCHE KERK. Dr. Müller's strijd om zijn ambt. Rijksbisschop Müller heeft gisteren den bisschop van Silezië, Zanker, die naar de belijdeniskerk was overgegaan en tot de predikanten van zijn diocees met succes de uitnoodiging had gericht om zijn voor beeld te volgen, uit zijn ambt ontzet. Hier uit blijkt wel, dat dr. Müller nog steeds bereid is, strijd te voeren om het behoud van zijn functie. Duitsche pers moet zwijgen. De minister van binnenlandsche Zaken, dr. Frick, heeft gisteren een algeheel pu blicatieverbod voor al hetgeen met den kerkelijken strijd in verband staat, onder teekend. Heden zal dit verbod in den vorm van twee decreten, gedateerd 6 en 7 November, in de „Reichs kirchenmittillungen" worden gepubliceerd. Bij het eerste decreet wordt het verbod van kracht verklaard voor alle dag- en weekbladen, tijdschriften en pam fletten, hetgeen bij het tweede decreet wordt uitgebreid tot alle kerkelijke tijd schriften. Dit verbod is waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat in verschillende deelen van het Rijk den laatsten tijd publicaties over den kerkelijken strijd zijn verschenen. DE DUITSCHE LUCHTVLOOT. Zal het „Reich" in 1935 over 25.000 vliegtuigen beschikken? De „Daily Mail" meldt, dat Duitschland gereed gekomen is met den bouw van de grootste fabriek ter wereld voor vliegtuig bouw, waar 30.000 arbeiders werk zullen vinden. Andere fabrieken zullen worden opge richt aan de kust van de Oostzee. In de fabriek van Friedrichshaven ver laten iederen nacht een of twee vliegtui gen het gebouw met onbekende bestem ming. De „Daily Mail" meent, dat 15.000 arbei ders bij den vliegtuigbouw werkzaam zijn en dat Duitschland in 1935 minstens over 25.000 vliegtuigen zal beschikken. ONDRAGELIJKE PRIJSSTIJGING. Een klacht van dr. Gördeler. De Duitsche Rijkscommissaris voor prijs controle, dr. Gördeler, heeft gisteren een rede gehouden voor de pers, waarin hij be toogde, dat de prijzen en loonen van groot belang zijn voor het welslagen van de werkverschaffingsplannen der regeering. De laatste maanden, aldus Gördeler, heeft de prijsstijging op vele gebieden een omvang aangenomen, die voor de groote massa der bevolking ondragelijk is. Gezien de verarming van het Duitsche volk is het noodig alle krachten op één doel te richten. In dien zin verwacht de Rijkskanselier op alle takken van het ge bied der prijsvorming een soortgelijk offer als de arbeider brengen moet door te be rusten in het huidige loonpeil. Dit offer mag des te eer worden gevergd, daar de belangrijkste prijsbepalende factoren niet verhoogd zijn. De loonen zijn niet geste gen, de belastingen zijn niet gestegen, in tegendeel, de rente is niet gestegen, de be drijfskosten zijn niet gestegen. Wat het schaarscher en duurder worden der grondstoffen betreft, verzekerde dr. Gördeler, dat er gezien de hoeveelheden fabrikaten, halffabrikaten en grondstoffen, dit in Duitschland voorradig zijn, geen re den is om te vreezen, dat de dagelijksche behoeften niet kunnen worden gedekt. Omtrent zijn plannen deelde dr. Görde ler mede, dat hij zich in de eerste plaats zou bewegen op het terrein van de belang rijke levensmiddelen en de kleedingstuk- ken. Hier ligt de belangrijkste taak. Nieu we prijsgrenzen zullen zonder mijn toe stemming niet mogen worden vastgesteld. Ik ben altijd een uitgesproken tegenstan der geweest van prijsafspraken. Deze zijn afgezien van de internationale sfeer, alleen dan goed, wanneer zij een voordeel voor de gemeenschap beteekenen. Ik heb dan ook alle prijsafspraken afhankelijk gesteld van mijn toestemming. Vele afspraken zullen worden onderzocht met het oog op haar beteekenis voor de geheele volkshuis houding; blijken zij tegen dit onderzoek niet opgewassen, dan verdwijnen zij en maken plaats voor een redelijke vrije con currentie. FRANKRIJK. KABINET-FLANDIN AAN HET WERK. Een crisis-commissie gevormd. Het kabinet-Flandin heeft gisteren zijn eerste zitting gehouden. Besloten is, een ministerieele commissie te vormen, die speciaal tot taak zal hebben maatregelen te bestudeeren, welke ter be strijding van de economische crisis geno men kunnen worden. De „Paris Soir" meldt, dat het program van het ministerie-Flandin de volgende punten omvat, die het kabinet in de na te noemen volgorde wil verwezenlijken: 1. Een zoo spoedig mogelijke aanne ming door het parlement van de begrooting, zonder voorloopige twaalfden. 2. Opstelling van een plan tot econo misch herstel. 3. Hervorming van den staat, waarbij van ontbinding der Kamer geen sprake zal zijn, wanneer deze haar werkzaamheden op normale wijze voortzet. VERSTERKTE ORDEDIENST IN PARIJS. In den loop van den avond hebben giste ren op de Place de l'Opera manifestaties plaats gehad, waarbij geroepen werd: „Weg met Herriot! De deputés aan de lantaarn!" Er hadden een 50-tal arrestaties plaats. Een groot aantal mobiele gardisten was op de been, zoodat de manifestanten spoedig uit eengejaagd waren. De „Echo de Paris" schrijft te hebben vernomen, dat ter versterking van den po litiedienst 50 afdeelingen mobiele garde naar Parijs zijn gedirigeerd, teneinde zoo noodig iedere wanordelijkheid den kop te kunnen indrukken. In den loop van den avond heeft bereden garde gepatrouilleerd door de straten van Parijs, voornamelijk op de boulevards. De troepen van het garnizoen van Prijs zou den bevel hebben gekregen, in de kazernes te blijven en zich gereed te houden. MEXICO. DE GODSDIENSTSTRIJD IN MEXICO. „Operette-achtige werkzaamheid der kerkelijke hoogwaardigheids bekleders". Naar gemeld wordt, bereidt de Mexicaan- sche regeering de uitwijzing van eenige ka tholieke aartsbisschoppen en andere ker kelijke leiders voor, die een bijzondere actieve rol gespeeld hebben. Het thans gereed gekomen regeerings- rapport over de „kuiperijen" der Katholieke Kerk in Mexico, zou de „operette-achtige werkzaamheid der hoogwaardigheidsbeklee- ders" bewijzen. In dit rapport wordt, naar werd medege deeld, een poging gedaan te bewijzen, dat van „clericale" zijde, groote wapenvoor- raden zijn aangelegd en dat in zekere dee len van den Mexicaanschen bondsstaat deze wapens reeds onder de katholieke bevol king zouden zijn verdeeld. Uit Katholieke kringen verluidt, dat het regeeringsrapport over de werkzaamheid der Katholieke Kerk in Mexico blijkbaar niet anders ten doel heeft dan 'n reden te scheppen 't eigendom der Katholieke Kerk in Mexico als „staatsgevaarlijk eigendom" te confisqueeren. Het socialistische blok van den staat Yucatan heeft besloten, bij het bondscon- gres een voorstel in te dienen, volgens het welk alle geestelijken gehuwd en Mexicaan van geboorte moeten zijn. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. AMERIKAANSCH TANKSCHIP IN BRAND. Vijftien leden der bemanning door ontploffing gewond. Uit Mobile (Alabama) wordt gemeld: Op de Amerikaansche tankboot „Caliche", die 4767 bruto register ton meet, is op onge veer 25 kilometer afstand van de kust na een hevige benzine-ontploffing brand uit gebroken, waardoor het schip dreigt te worden vernietigd. Een- vijftiental leden der bemanning liep tengevolge van de explosie en de snel om zich heen grijpende vlammen zware ver wondingen op. Het ergst er aan toe is de kapitein, die zich op het oogenblik van de explosie op de commando-brug bevond. De brug werd door den geweldigen slag der ontploffing vernield en stortte met den kapitein naar beneden. Men vond hem met zware verwondingen tusschen de overblijfselen Toen men den kapitein daar na met touwen naar een inmiddels te hulp geschoten kleiner vaartuig wilde over brengen, schoten plotseling vlammen uit de luiken van de tankboot, waardoor de touwen verbrandden en de kapitein van een groote hoogte op het lager gelegen andere vaartuig neerstortte. Hij brak hier bij beide armen en beenen. Men vreest voor zijn leven. Op het oogenblik bevinden zich tal van andere schepen in de nabijheid van het brandende schip om hulp te bieden, en er wordt een verwoede strijd geleverd om de oplaaiende vlammen te blusschen. Men vreest echter er niet in te zullen slagen het schip van den ondergang te redden. HEVIGE SNEEUWSTORMEN IN ZWEDEN Uit het Zweedsche disgtrict Sorsele, dat bewoond wordt door Lappen, komen be richten over sneeuwstormen van ongeken- HET GEHEIM VAN WOLVEGA. Precies een week geleden, heeft de pers het groote nieuws gebracht van de brand- stof-looze motor, een Wolvega'sche uitvin ding. Het nieuws is als sensationeel medege deeld, niet uit sensatie-zucht, maar omdat aan die zóó uiterst belangrijke mededee- lingen waarde werd gehecht, vertrouwen werd geschonken. Te weinig critisch en te weinig voorzichtig misschien, achteraf beschouwd! Intusschen wordt er steeds meer gemeld, dat twijfel wekt aan de waarde der eerste berichten. Donderdag, zoo meldt men uit Leeuwar den aan de „N.R.Crt.", is de heer Warde nier in de gelegenheid gesteld het bewijs voor zijn uitvinding te leveren. Hij is daar bij in gebreke gebleven. Hij erkende in een conferentie met den burgemeester van Weststellingwerf, mr. Maas, en twee veldwachters, dat hij nooit octrooi had aangevraagd bij den Octrooi- raad, doch slechts bij een particulier oc trooibureau. Later erkende hij nog, dat de motor in Zwolle nooit heeft gedraaid. Ein delijk beweerde hij, dat zijn mtor bijna be drijfsklaar was. Des avonds is de conferentie ten huize van den burgemeester voortgezet. Daarbij was ook dr. Baarda aanwezig. Na afloop werd Wardenier naar men zeide voor zijn rust en veiligheid, naar de afdeeling voor zenuwzieken van het academisch zieken huis van prof. Van der Scheer te Gronin gen overgebracht. Ir. W. K. Koster van de Grooss heeft op de vraag van de Leeuwarder Crt.: „Be staat de brandstoflooze motor?" het volgen de antwoord gegeven: „Ja, maar hij is slechter dan de gewone motor; in plaats van 80 pCt. winst, is er 85 pCt. verlies. In de mijnen wordt hy dan ook alleen gebruikt, omdat deze motor niet de gevaarlijke mijn explosies kan veroor zaken. Deze motor zal allicht de gemoederen niet zoo verhitten, als we in de couranten lezen. Maar de heer Wardenier zeide ook: „Ik verwacht er een algeheele omkeering in de wereld van". Welnu, dat zal gebeuren, als die gecom primeerde lucht, bevattende de chemische energie van 10 K.G. benzine, een energie schept uit niets van 2150 K.G. benzine. Schept men die energie uit niets, dan is het een geweldige uitvinding. Alleen: dit is onmogelijk. De heer Wardenier zegt: het is geen per petuum mobile. Allicht, want deze bestaat niet. Maar een „algeheele omkeering" zou involveeren een perpetuum mobile. Ergo: de „algeheele omkeering" bestaat niet. De constructie van den motor laat ons verder onverschillig. Het principe: schep pen van energie is onmogelijk, is een van de grondwetten van de natuurwetenschap; hieraan is evenmin te twijfelen als aan 2 x 2 4. En of men nu allerlei hulpmid delen bezigt, als daar zijn: „ketel", „zijde- lingsche drukcompressor", heel wel, maar dat kan nooit deze natuurwet veranderen. Een vergelijking moge dit duidelijk ma ken. Als men 10 gulden heeft en die legt men in drie stapels A, B en C; als men dan de stapel B kleiner maakt om met de weg genomen guldens de stapels A en C te vergrodten en zoo vervolgens; als men ten slotte onze aandacht wil vragen voor al dit gemanoeuvreer, voor al deze positieveran deringen van al die guldens door te zeggen: de som van de drie stapels A B en C is nu 12 gulden geworden; hiervan zetten we er 2 op de bank en met de overige tien manoeuvreeren we opnieuw, zoodat de bankrekening opnieuw vergroot wordt en zoo fabriceeren we 13 millioen gulden als men ons dit alles op aanlokkelijke wijze voorzet, dan nog gel'ooven wij dit niet, ons baseerende op de onmogelijkheid van de vergrooting van een aantal guldens door eenige veranderingen in de stapels. Op geheel analoge wijze is de schepping van energie uit niets dan „gecomprimeer de lucht" met behulp van „zijdelingsche compressoren" niet te verwachten en wij durven, allerlei ongenoemde deskundigen ten spijt, te verzekeren: Afgaande op de woorden van den heer Warden ier verkla ren we dezen motor zonder eenig technisch en oeconomisch belang". ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" ■Mi „MO DJ O", prima 5 cents Sigaar BBm Fa. Wed. C. J. VISTER - - HAVEN 20 - LEIDEN BINNENLAND de hevigheid. Groote kudden rendieren zijn ingesneeuwd. Men acht deze sneeuw stormen de hevigste van de laatste vijftig jaar. BRUTALE BANKOVERVAL IN IOWA. Vier bandieten hebben gisteren een over val gepleegd op het filiaal van de „Firth National Bank" te Dell Rapids in den staat Iowa. Zij wisten te ontsnappen met een buit van vijfduizend dollars en namen de directeuren Blow en Paulson en den twee den boekhouder Wiek als gijzelaars mede. Heb je gehoord? In Rusland komt een ver ordening, dat iedereen vroolyk moet lachen. Ze zijn daar zeker bang dat het lachen anders uitsterft. (fjaohaiuto Welt)- TEGEN CUMULATIE. Wijziging van de pensioenregeling voor Rijksambtenaren in voorbereiding? De regeering overweegt thans, naar de „Telegraaf" weet mee te deelen, een wijzi ging in de pensioenregeling voor rijksamb tenaren ten einde althans in de toekomst cumilatie te kunnen voorkomen. Het zou niet in de bedoeling liggen, verkregen rech ten aan te tasten(!) Trouwens, de regee ring heeft reeds bij herhaling betoogd, dat naar haar meening de cumulatie niet zulk een omvang heeft aangenomen als soms wordt gedacht. De voorbereiding van de voorgenomen wijziging is nog niet beëindigd, aange-zien nog inter-departementale besprekingen over deze aangelegenheid worden gevoerd. Zoodra deze tot een definitief resultaat heb ben geleid en de regeering haar standpunt heeft bepaald, kan de indiening van een desbetreffend wetsontwerp tegemoet wor den gezien. HET GEBREK AAN GEVANGENIS RUIMTE Toeloop naar de Huizen van Bewaring een crisisverschijnsel Geen geld om boeten te betalen Naar aanleiding van het merkwaardige feit, dat vrijwel iederen dag in de hoofd stad veroordeelden, die zich melden om lichte straffen te gaan uitzitten, niet lot het Huis van Bewaring kunnen worden toegelaten, wijl er geen plaats is, terwijl voorts het nijpend gebrek aan gevangenis ruimte zich ook in andere plaatsen doet gevoelen, heeft onze Haagsche correspon dent aldus de „Tel." zich om inlich tingen tot het Departement van Justitie gewend. Men deelde mede, dat deze aangelegen heid de volle aandacht van het Departe ment heeft en dat zoo noodig maatregeleen zullen worden getroffen om aan den on- gewenschten, niet langer toelaatbaren toe stand een einde te maken. De minister van Justitie heeft nog geen beslissing genomen inzake het weder in gebruik nemen van om bezuinigingsrede nen of door reorganisatie van het gevange niswezen, gesloteni straf gestichten. De inspectie van het gevangeniswezen heeft de kwestie reeds geruimen tijd in on derzoek. Over de bestaande reserveruimte is reeds grootendeels beschikt o.m. door 't in gebruik nemen van 500 cellen in de ba rakken te Scheveningen. Voor een deel schrijft men den grooten toevloed van te detineeren personen niet toe aan toeneming van de criminaliteit. Men beschouwt een en ander als een crisis verschijnsel. De meesten, die thans voor- loopig moeten worden afgewezen, zijn men- ten, die een opgelegde boete onder de hui- j dige omstandigheden niet meer kunnen be- talen en dus de vervangende hechtenis i moeten ondergaan. Waar deze toestand voor een belangrijk deel van tijdelijken aard geacht wordt, en vei mindering van de werkloosheid onge- twijfel verbetering zal brengen, wil men voorzichtig zijn met het treffen van groote kosten met zich brengende voorzieningen van meer of minder blijvenden aard. SPOORWEGAMBTENAREN OP WACHTGELD. Naar wij uit goede bron vernemen, be staat bij de Spoorwegen het voornemen, om met Januari a.s. wederom over te gaan tot het op wachtgeld stellen van een aan tal ambtenaren. Hiervoor zouden in aan merking komen de ambtenaren afkomstig van de Staatsspoorwegen, die den 61-jari- gen leeftijd bereikt hebben. Zooals bekend is, zijn deze ambtenaren eerst op 65-jarigen leeftijd pensioengerech tigd in tegenstelling met die, afkomstig van de voormalige H. IJ. S. M., die reeds op 60-jarigen leeftijd recht op pensioen heb ben. ALS DE ..UIYER" KOMT. Naar aanleiding van tot hem gerichte verzoeken heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen beslist, dat aan onder zijn Departement ressorteerende Rijksscholen voor voortgezet onderwijs op den dag van de aankomst van de „Uiver" op Schiphol, of eventueel op den dag voor de huldiging te bepalen, vrijaf kan worden gegeven op zoodanigen tijd, dat de leerlin gen, die dit wenschen, deze nationale ge beurtenis kunnen bijwonen, mits blijkt, dat een belangrijk deel van de leerlingen daar van inderdaad het bedoelde gebruik zal maken. De eventueel aldus verzuimde lessen be hoeven niet te worden ingehaald. Indien besturen van overeenkomstige gesubsidi eerde scholen eenzelfde gedragslijn willen volgen, kan de Minister zich daarmede ver eenigen. WETHOUDERSKWESTIE TE BLARICUM Bestuur der R.K. Kiesvereeniging treedt en bloc af Vorig jaar had te Blaricum een tusschen- tijdsche wethoudersverkiezing plaats, we gens overlijden van één der R.K. wethou ders. Het R.K. raadslid, de heer K. J. de Klerk stemde op een liberaal, waardoor geen tweede R.K. wethouder in Blaricum geko zen werd. De heer de Klerk vond n.l. dat ook de niet-katholieken in den raad recht hadden op een wethouderszetel. Zeer veel is hierover geschreven en gesproken en tenslotte maakte men de kwestie aanhan ging bij den R.K. Kieskring Weesp. Deze onderzocht de zaak en deelde het bestuur der R.K. Kiesvereeniging te Bla ricum mede, dat zij het verkeerde in de houding van den heer de Klerk niet inzag. De R.K. Kiesvereeniging ging in beroep bij de Kamer-Centrale doch ook deze gaf den heer de Kier geen ongelijk. De Centrale deelde n.l. mede, dat de heer de Klerk niet in strijd had gehandeld met de katholieke beginselen. Tevens advi seerde de Centrale de zaak te laten rusten. Het bestuur der kiesvereeniging te Bla ricum ging hiermede niet accoord, benoem de een anderen secretaris en hield den heer de Klerk buiten de bestuurszaken. Het schreef tevens een algemeene vergade ring uit, om het oordeel der leden te hoo- ren. Deze vergadering is thans gehouden on had een zeer rumoerig verloop. Onder protest van het bestuur nam de heer de Klerk zitting aan de bestuurstafel. Na felle discussies bedankte eerst het raadslid van Hoven als bestuurslid en ver volgens mej. Banis. Tenslotte kwam een der leden met een tusschenvoorstel dat het geheele bestuur zou aftreden, waarop de leden en geheel nieuw bestuur kunnen kiezen. De vergadering besloot het agendapunt om den heer de Klerk niet als bestuurslid te handhaven, door het bestuur te laten terugnemen, waarna het voorstel, dat het geheele bestuur zou aftreden, werd aange nomen. „Msbd." UIT DE OMGEVING STEUN AAN „DE VENEN" DRINGEND NOODIG Commissie benoemd van burgemeesters en tuinders Gisterenavond werd te Ter Aar een ver gadering gehouden van den kring „De Ve nen" van den L.T.B. Uitgenoodigd en te genwoordig waren de burgemeesters van de gemeenten, waarover de kring zich uit strekt: de heer Koeman, rijkstuinbouwcon- sulent te Ter Aar, de leden der Tweede Kamer, Jac. Groen en M. P. van der Weij- c'lerij de pastoor van Langeraar, de zeer- oerw. heer Bilars, de veilingsbesturen van Ter Aar, Roelofarendsveen en Vinkeveen. het bestuur van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond afd. Ter Aar en de besturen der onder deze kring ressorteerende L.T.B.-af deelingen. De noodtoestand werd uitvoerig bespro- Ken, met tot resultaat dat een commissie van actie werd benoemd, bestaande uit de heeren J. A. Bakhuizen, burgemeester van Leimuiden, mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkemade en G. A. L. M. Vos de Wael, burgemeester van Uithoorn en voorts uit de heeren J. Volgering, Ter Aar, C. Huig- sloot te Roelofarendsveen, P. Bakker te Roelofarendsveen en P. van Zwieten te Vinkeveen. Deze commissie zal stappen doen bij de regeering om spoedige steun-in-geld voor de Venen te verkrijgen. (Uitvoerig verslag volgt). NOOTDORP Sport-film. Donderdagavond werd in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg een film vertoond over het voet balspel. Om deze film te vertoonen, en een duide lijke uiteenzetting te geven over de juiste werking en de regels van het voetbalspel, waren een paar heeren overgekomen van den R.K. Voetbalbond. Dat de voetbal bij onze Nootdorpsche katholieke jongens een groote plaats in neemt, bleek dezen avond uit de goede op komst van de jongens, terwijl mede aan wezig waren de directeur kapelaan Dui- nisveld en de burgemeester dezer gemeente Deze avond werd geopend door den heer J. Kneppers, voorz. der R.K. Jonge Man nen Vereeniging: „St. Petrus Canisius", die na de chr. groet te hebben uitgesproken, een woord van welkom richtte tot de aan wezigen in het bijzonder aan heeren fil mers en den heer burgemeester. Bij de vertooning der film, waar al de regels en de punten der voetbal duidelijk te zien waren, werd een duidelijke uiteen zetting gegeven welke door de jongens vol animo werd 'gevolgd. Zeer spijtig moet het worden genoemd, dat er voor deze film zoo weinig propa ganda was gemaakt en om deze reden maar weinig ouderen waren opgekomen, welke juist aanwzig hadden moeten zijn, om eens goede nota te nemen van de werking van het voetbalspel; dit zou voor velen een groote stap zijn, om, gelijk zoovele ande ren, echte voetballiefhebbers te worden. Het bestuur der R.K. sportvereeniging, zal dan ook zeker een volgende keer ook bij de niet-leden meer propaganda maken, om de sportfilm steeds bij te wonen. Deze welgeslaagde avond werd gesloten door den weleerw. heer Duinisveld met een hartelijk dankwoord, en eenn aanmoedi gend woord, steeds de R.K. sport op hoog peil te houden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9