HHP MSI! ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. EENIGE WIJZIGINGEN IN HET SLACHTHUIS -TARIEF. De Commissie van Beheer over het Openbaar Slachthuis acht het noodig de verordening, regelende de heffing van be lastingen voor het gebruik van die inrich ting, op enkele punten te wijzigen. De eerste van de door haar voorgestelde wijzigingen betreft een verlaging van het in bovengenoemde verordening opgenomen tarief, mede geldende voor eventueele slachtingen ten behoeve van de Nederland- sche Veehouderij-Centrale door vleesch- warenfabrikanten. Zooals bekend, heeft de Regeering onlangs besloten opnieuw over te gaan tot afslachting van een groot aan tal runderen (150.000 stuks), waarvan het vleesch weder in blik zal worden geconser veerd. In verband nu met de door de Re geering vastgestelde vergoeding per blik zijn de vleeschwarenfabrikanten eerst dan bereid van hun zijde aan de uitvoering van dezen Regeeringsmaatregel mede te wer ken, wanneer die voor hen door verlaging van het slacht- en keurloon iets meer loo- nend kan worden. Onder deze omstandig heden acht de Commissie van Beheer het noodig het thans geldende tarief van 3.— en 2.per dier uitsluitend voor boven bedoelde slachtingen te verlagen tot 2. en ƒ1.50, al naar gelang het te slachten dier niet of wel in het bezit van de beide binnenmelktanden is. Met dit voorstel kunnen B. en W. zich geheel vereenigen, aangezien het doen slachten van de runderen door de alhier gevestigde vleeschfabrikanten tot een niet onbelangrijke verruiming van de werkge legenheid gedurende eenige maanden zal leiden en derhalve aan de bestrijding van de werkloosheid bevorderlijk zal zijn, ter wijl de gemeente door de groote uitbrei ding van het aantal slachtingen ook recht streeks zal worden gebaat. In de tweede plaats geeft de Commissie van Beheer in overweging het invoerkeur- loon van spek, dat door de zgn. Leidsche Spekcentrale ten behoeve van de Neder- landsche Veehouderij-Centrale aan het slachthuis alhier wordt ingezouten of op geslagen in afwachting van den uitvoer naar het buitenland, te verlagen van 2 cent tot 1 cent per K.G. Ook dit voorstel, dat er toe zal kunnen leiden, dat mede spek, afkomstig uit niet bij den Leidschen keuringsdienst aangesloten gemeenten, al hier wordt ingezouten en opgeslagen, heeft de instemming van B. en W. WERK VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN In verband met de mogelijkheid van verkoop van voor bouwterrein bestemde gronden der gemeente nabij de zwemin richting „De Zijl", zal het terrein aldaar, hetwelk thans is verhuurd aan de Veree- niging tot Aanleg en Onderhoud van Volkstuinen „Ons Genoegen" vermoedelijk binnen niet te lang tijdsverloop gedeelte lijk uit de huur moeten worden genomen. Genoemde vereeniging heeft nu verzocht, in de plaats van het uit de huur te nemen gedeelte, haar het nabij gelegen terrein, hetwelk aan het Leidsch Crisis-Comité, Sub-Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning, in gebruik is gegeven voor het doen beoefenen van de voetbalsport door werkloozen te verhuren, opdat zij dit ter rein voor eigen rekening tot volkstuintjes kan inrichten. Het komt B. en W., gelet op het nut van het werk van de vereeniging, voor, dat t.z.t. aan het verzoek van de vereeniging kan worden voldaan. Het spreekt vanzelf, dat het voor de vereeniging van belang is, dat de bij haar in gebruik zijnde gronden in elkanders nabijheid zijn gelegen. Evenwel brengt dit mede, dat voor de werkloozen èen ander voetbalterrein be hoort te worden beschikbaar gesteld. De Sub-Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning heeft naar aanleiding daar van het denkbeeld aan de hand gedaan, om, bij wijze van werkverschaffing aan jeugdige werkloozen, meerdere terreinen tot voetbalveld te doen inrichten. B. en W. juichen het denkbeeld van de Sub-Commissie, om aan jeugdige werkloo zen eenige arbeidsgelegenheid te verschaf fen toe, en zij hebben daarom door den dienst van Gemeentewerken, in overleg met de genoemde Sub-Commissie, een plan doen ontwerpen voor het inrichten van drie voetbalvelden op terreinen der gemeente in den Stadspolder, achter de Lucas van Leydenstraat en de Bakker Korffstraat Het werk voldoet geheel aan de voor waarden, welke de minister van Sociale Zaken aan werkobjecten voor jeugdige werkloozen stelt. De kosten worden op ƒ3500 geraamd, in welk bedrag is begrepen een som van 2300 aan arbeidsloonen. Deze kosten moe ten nog worden verhoogd met het loon van den werkman, die als voorman zal optreden 1 begroot op 7 250. De duur van het werk wordt geschat op 10 heele of 20 halve weken. De Sub-Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning wil zich met de uitvoering van het werk belasten, zulks in overleg met en onder controle van den Dienst van Gemeentewerken. Het is de bedoeling de jeugdige werk loozen halve dagen te doen werken; de an dere helft van den dag zullen zij verplicht zijn de bestaande ontwikkelingscursussen te volgen. Als tegemoetkoming in de kosten van slijtage van kleeren e.d. acht de Commis sie een vergoeding van ƒ0.10 per uur bil lijk. Bij de berekening van den steun van het gezin, waartoe de jeugdige werklooze behoort, dient die vergoeding buiten be schouwing te worden gelaten. B. en W. hebben zich terzake van het scheppen van deze arbeidsgelegenheid voor jeugdige werkloozen in verbinding gesteld met het Departement van Sociale Zaken en heeft de toezegging verkregen, dat de Minister in beginsel bereid is in de kosten van dit werkobject subsidie te ver- leenen onder nader te bepalen voorwaarden Verkoop van grond. Van M. Bink en A. P. Valk, beiden wo nende te Leiden, is het verzoek ingeko men om van de gemeente te mogen kpo- pen een terrein aan de Timorstraat, hoek Sumatrastraat, groot ongeveer 450 M2. De adressanten zijn bereid den gevraagd en prijs van 9.per M2. te betalen. We gens het beschikbaar stellen door de ge meente van een strook grond voor den aanleg van een tegeltrottoir langs den te bouwen winkel aan de Timorstraat, zal echter de verkoopprijs worden verhoogd tot 9.60 per M2. Gegadigden gaan voorts accoord met de aan den verkoop te ver binden gebruikelijke voorwaarden. Een servituut toegestaan. Van den heer W. L. F. J. Vorst is het verzoek ingekomen om voor het bouwen van een garage met bergplaats en boven woning aan de Langegracht No. 111 ge bruik te mogen maken van den westelijken muur van het aan de gemeente toebehoo- rende perceel Langegracht No. 113 door het leggen van binten daarin tot op de helft der dikte. Hiertegen bestaat geen bezwaar, ook niet met het oog op het doel, waarvoor dit per ceel werd aangekocht, aangezien de weste lijke muur bij eventueele slooping van het gebouw toch zal moeten blijven staan ter verkrijging van een straatafsluiting. De gelden van het Crisis Comité komen voor de volle 100 ten bate van de crisis-slachtoffers. Bedenk dat bij het vaststellen van Uw bijdrage. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. NIEUWE UITGAVEN „NIVAM", off. orgaan van het Ned Informatie-bureau voor auto- en motor-bezitters. Wij ontvingen het eerste nummer van derlandsch Inofrmatiebureau voor auto- en derlandsch Informatiebureau voor auto- en motorbezitters. NIVAM is 'n maandblad, dat ten behoeve van bezitters van motorrijtuigen hen van al lerlei gemakkelijke en moeilijke, vervelen de en lastige karweitjes verlost en dat't rij den met motoorijtuigen tot 'n genot wil maken. NIVAM verschaft den auto- en mo torrijder alle denkbare faciliteiten, zoodat we ieder, die van zijn auto of motor niet het hoogste genot smaakt, willen aanraden, ter nadere kennismaking inlichtingen in te winnen bij den vertegenwoordiger voor Leiden, den heer Th. C. T. Stijnman, Burg- steeg 7, te Leiden. „Verkeersboekje" der N.V. Oliehandel Americol te Delft. We leven in den tijd van verkeer, van modern verkeer, waaraan het grootste ge deelte van het publiek zich nog moet aan passen. Het verkeersonderwijs vormt daar om een belangrijk punt in den tegenwoor- digen tijd en hoewel de diverse daarvoor in de eerste plaats aangewezen instanties voornamelijk de Verkeers- en Toeris tenbonden ruime propaganda in dien geest voeren, kan het toch niet anders dan toegejuicht worden, indien ook particulie re firma's haar belangstelling in dien geest toonen en trachten een steentje bij te dra gen ter verspreiding en betere toepassing van de regels van het verkeer en het be ter doen leeren van de groote menigte ver keersborden, die de wegen tegenwoordig „sieren". Van de N.V. Oliehandel „Americol" v.-h. Jac. Trinshamer en Co., te Delft, ontvin gen we thans een keurig verzorgd ver keersboekje met de nieuwe teekens.... niet minder dan 53 in getal. En elk teeken wordt nader verklaard door daarbijpasscn- de rijmpjes. Verder bevat het boekje de nieuwste bepalingen van de motor- en rij- wielwet, benevens de teekens of seinen tot regeling van het verkeer. 'n Uitstekend verzorgd boekje, dat een goede plaats verdient tusschen de vele uit gaven van dien aard. Wij wenschen het een ruime verspreiding toe. KERKNIEUWS UITVAART KANUNNIK J. W. PEETERS. Onder zeer groote belangstelling had hedenmorgen te Roermond de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den hoogeerw. heer J. W. Peeters, kanunnik van het kathedraal kapittel en oud-direc teur van het bisschoppelijk college aldaar. Om 10 uur had in de kerk van het H. Hart de plechtige lijkdienst plaats, welke werd bijgewoond door Z. H. Exc. mgr. Lemmens, bisschop van Roermond en talryke gees telijke en wereldlijke autoriteiten, w.o. de dekens van Roermond, Weert, Maastricht, Sittard en Venlo. Mgr. Lemmens ver richtte de absoute. Hedenmiddag werd het stoffelijk overschot te Neer bijgezet. 136. In de Bus: „Ik heb thuis een vischzaak." „En vang je dan zelf de visch?" „Ja, ik zorg voor de visch. Die bak ik zelf en eet ik zelf op." „En ik dacht, dat je een vischwinkel had?" „Heb ik niet gezegd. Ik heb gezegd, dat ik een vischz aak heb. En dat is ook zoo. Mijn dochters zijn katvisschies of bakvis* schies, mijn jongens zijn brasempjes, mijn schoonmoeder is een steur en mijn tante Jannik is een wal visch." „Zoo, een aardig gezelschap. Is je vrouw dood?" „Zou ik warempel nog vergeten. Neen hoor. Dat is een stekelbaarsje en nog springlevend. En als ik je nou vertel, dat ik Bot heet en mijn vrouw van der eigen Baars heet en dat we nog een kom hebben met een goudvisch, die we naar onzen sui- keroome genoemd hebben, zeg jij dan maar eens dat het bij ons geen vischzaak is? Bent u geestelijke? „Ik ben hengelaar." „Ja, ik ben hengelaar. Je kijkt net of je het niet gelooft?" „En u hebt geen vischtuig bij u. „Mijn hengel zit in mijn mond en ik heb er thuis dok nog een op mijn bureau staan. Ik heb vischwater in Hoorn, Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Leiden. „Nou snap ik er heelemaal niks meer van." „Ik zal het je verklaren: Ik bedel met mijn tong en met mijn pen, in de Katho lieke kranten van de genoemde plaatsen. Ik hengel onder de goedgeefsche menschen naar giften om een opleidingsschool voor missionarissen, voor Roomsche zendelin gen, gaande te houden." „Ik heb bij mijn Roomschen buurman wel eens hooren praten over een Pater Liefhebber uit Hoorn. Die doet dat ook, geloof ik. Op buurman's verjaardag werd er voor dien pater gecollecteerd. Toen heb ik er ook nog wat ingegooid." „Moet je weer doen. Die Pater Liefheb ber kan het erg best gebruiken. Goede reis verder." FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld of stukken te geven tegen rente zoolang u leeft. HAAR LAATSTE Treffende gebeurtenis bij het beleg van Weenen. Men schreef den 2den September van 't jaar 1683. Schreiend zat vrouw Martha in haar eenvoudig kamertje. Als ze uit het ven ster keek, zag ze slechts de opgebroken straten van Weenen, die ook den laatsten steen hadden moeten offeren voor de ver dedigingswerken. Telkens weer zag ze baren met gewonden voorbijgaan naar 't naburige Heronimusklooster. Vier zoons had vrouw Martha gehad, en nu. Eén ervan was er voor jaren op uit ge trokken, om een ambacht te leeren en had niets meer van zich laten hooren. De tweede was aan een der besmettelijke ziekten gestorven, die sinds weken in de stad woedden; de derde was Capucijn ge worden, dien had ze aan God afgestaan en hij stond op 't slagveld te midden van de hevige gevechten, die om 't bastion woed den. Dus bezat ze nog slechts haar Frits, haar jongste. Hij had zich als vrijwilliger gemeld. Wel is waar was hij pas zestien jaar, maar hij had rust noch duur meer gehad in zijn moeders huisje, toen zijn vaderstad in nood verkeerde. Tot heden was hij nog iederen avond bij haar terug gekeerd. Heden was hij alleen gekomen om afscheid te nemen. Hij stond onder den vermetelen hoofdman Heistermann bij den burcht Ravelin, waaromheen de strijd het hevigst woedde. In den morgen had men den kop van 't bastion en 't derde deel van den burcht Ravelin door mijnen laten springen. Tegen de Bastions konden de vijanden niets uitrichten, op 't Ravelin echter hadden zij vasten voet gekregen. Graaf Starhemberg had ingezien, dat dit niet meer te behouden was en had bevel tot ontruiming gegeven. Maar daar buiten lagen nog een groot aantal gewonden, die naar de stad getransporteerd moesten wor den en Heistermann had gezworen, niet te wijken vóór ook den laatsten kameraad- den terugtocht verzekerd was. De Turken hadden gevangenen vooruitgeschoven om de strijders het schieten moeilijk te ma ken. Daar bevond zich Pater Ausgar, de Capucijn, en leidde sinds achttien uur, ge dekt door de dappere schaar van Heister ij mann, 't werk van barmhartigheid. Niets was in staat geweest, hem van dezen zwa- ren post te verdrijven. Met slechts vijftig man hield Heister mann stand tegen de geweldige overmacht. Deze vijftig dapperen waren sinds des morgens 4 uur al in den strijd. Toen had Starhemberg vrijwilligers opgeroepen, die bereid waren de strijders af te lossen. En toen had ook vrouw Martha's jongste zoon Frits zich voor den nacht gemeld. Dat had hij zijn moeder gezegd en voor haar knielend gevraagd: „Zegen mij, moe der!" „Jongen", had ze 't uitgeschreid, „je bent mijn laatste". „Ik kan niet anders, moeder, en God laat geen offer onbeloond". Met gebroken ha;t had ze hem gezegend en nu stroomde haar de tranen over de wangen, terwijl ze bad: „Heer, ik schonk ze U alle vier, laat mij deze eene behou den! Laat me niet eenzaam op deze we reld achter blijven! Maar, Heer, Uw wil geschiede!" Zij stond op en begaf zich naar den St. Stephanus-dom, welks deuren dag en nacht wijd open stond^ji en waar de stroom van biddenden niet ophield. Ze wou den nacht biddend doorwaken. Daar lagen ontelbare moeders op de knieën. Daar wilde ook zij haar offer voltooien, als 't God behaagde. Buiten werd den strijd voortgezet. Star hemberg liet het slagveld vóór 't bastion verlichten en Pater Ansgar met zijn on verschrokken helpers brachten den eenen gewonde na den andere in de stad. Om ne gen uur verschenen de vrijwilligers om de vermoeide strijders af té lossen. Heistermann scheen slaap noch uitput ting te voelen. Sinds bijna dertig uur had hij niet geslapen, maar hij gaf ook gedu rende den nacht het opperbevel niet uit de hand. Overal verscheen hij juist op 't oogenblik dat de verdediging scheen te wankelen en Ibra Mustapha noemde de burcht Ravelin tandenknarsend de toover- terp, waaronder de christenen hun hel- sche kunsten aan 't daglicht onttrokken. Frits weerde zich als een in den strijd vergrijsd soldaat. Overal waar Pater'Ans gar zich bevond, was ook hij en be schermde zijn broeder en diens heilig werk tegen de aanvallen van den vijand. Tegen den morgen waren ook de laatste gewon den en een groot aantal verloste gevange nen in de stad geborgen. Heistermann liet nog 't geschut wegbrengen en verliet toen 't schemerde reeds 't bijna tot een puinhoop geschoten Ravelin, nadat hij ge durende meer dan drie weken tegen den aanstormenden vijand stand gehouden had Tegen dén morgen keerde ook vrouw Martha naar huis terug. Haar kleine wo ning scheen haar nu als uitgestorven. Frits was er niet, Uitgeput viel zij in slaap. Omstreeks middag werd er geklopt: „Vrouw Martha, doe open!" Was dat de Jobsbode al? De onvermoeide vrouw wan kelde naar de deur. „Vrouw Martha, daar is een bode. Pa ter Ansgar laat U naar 't hospitaal roe pen". Toen meende vrouw Martha alles be grepen te hebben en ze wapende zich met bloedend hart tegen het vreeselijke, dat haar zoon zou hebben mee te deelen. De priester ontving zgn moeder in de kleine spreekkamer des kloosters, dat tot hospitaal was ingericht. „Frits is licht gewond, 'moeder. Hij heeft zich gedragen als een man. Wij kunnen trotsch zijn op onze jongste broeder. Eens heeft 't er erg gespanen, maar hij heeft er zichzelf en mij dapper doorheen geslagen en zelfs daarbij een gedpchte sabelhouw opgeloopen. Intusschen is de wonde niet levensgevaarlijk en 't litteeken zal hem levenslang tot eer strekken. Het bloedver- verlies heeft hem weliswaar uitgeput, maar u mag hem later even spreken. Zijn oogen stralen van trots ojn de wonde voor het vaderland. Dengene, dien hij met de zen sabelhouw heeft helpen redden en die ik anders niet den vijanden had kunnen ontrukken hij was een gevangene, dien zij in hun woede, als zooveel anderen, wil den neersabelen die zou U opk graag even spreken .moeder. Frits heeft hij al bedankt, maar hij zou nu ook nog de held haftige moeder persoonlijk willen danken, die haar laatsten zoon met haar zegen op de meest bedreigde poort heeft gezonden, overgegeven aan Gods wil. Mag ik hem roepen?" „Och, Ansgar. „Hij staat aan de deur te wachten, moe der; ik zal hem naar binnen laten, niet waar?" Pater Ansgar opende de deur. De man, die met van geluk stralende oogen op vrouw Martha toetrad, was bleek, geha vend en droeg een verband om 't hoofd, liet duurde echter maer eenige seconden of vrouw Martha breidde de armen uit met den uitroep: „Berthold, mijn zoon!" Haar knieën knikten en zij viel op haar stoel terug. „Niet waar, moeder", zei Pater Ansgar, „God is liefde". Gij hébt Hem ook uw laatsten zoon niet geweigerd in 't belang der christenheid. En juist door dit offer werd uw zoon gered, dien gij verloren waandet. Berthold was op zijn terugtocht tot voor de poorten van Weenen gekomen toen hij een rond zwervende Turkenhorde in handen viel, juist op 't oogenblik dat hij dacht spoedig thuis te zijn". Met drieën stonden ze even later om 't bed van Frits. Zijn gewonde schouder ver hinderde hem, zijn moeder de rechterhand te reiken, maar met de linker greep hij de hare: „Eén zoon hebt gij laten gaan, Moeder, en drie heeft de goede God er u teruggegeven". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Nov. Turf. Aanvoer Lan ge turf 120.000. Pér 1000 stuks 9. 10 Nov. Boter. Aanvoer 650 k.g. fabrieksboter 1.54, boerenboter prima ƒ1.451.55. Handel kalm. 9 Nov. Groenten. Per 1000 stuks: Andijvie ƒ0.501.10, Kroten ƒ0.600.70, Bloemkool I ƒ5.10—10.10, id. II 1.50—6.90, Roode Kool ƒ2.706, Savoye kool ƒ2.30 5.80, Groene kool 0.403.20, China Kool 0.801.70, Pieterselie 0.300.50, Prei 0.802, Kropsalade 0.502.80, Selderie 0.300.90, Bleekselderie 4, Knolselderie ƒ1—2.80. Per 100 kilo: Kroten 1—1.20, Kroten gekookt 35, Snijboonen ƒ2244 Stokboonen 49, Stamboonen 7 18, Witloof 1024, Boerenkool 7 23, Spinazie 7 3— 20, tomaten A 4.90—11.60, id. B 7 6.10— 16.20, id. C. ƒ2.40—5.60, id. CC 2—2.40, Uien ƒ1.20—3.10, Wortelen 2—3.90 Sprui ten I ƒ6—15, id .II 2—8. DEN HAAG, 9 November. Fruit. Ap pelen: Goudreinette extra 2025 ct., I 10 18 ct., II 48 ct., Present van Engeland 1416 ct., Brabantsch Belefleui; I 1216 ct., II 8—10 ct., Bellefleur I 12—15 c., II 7 10 c., Serappelen I 1520 ct., II 814 ct. III 47 ct., Beerszuur 79 ct., Pomme D'Orange 1315 ct., Jasappeeln I 913 ct. II 58 ct., Paradijsappelen 79 ct., IJs- dener Klumkens 1012 ct., Campagnezoet 1113 ct., Landsbergerreinette 1013 ct., Bramly Seedling 1012 ct. Peren: Winter- jannep I 79 ct., II 36 ct., Masmelade- peren 46 ct., Léghiponts extra 1821 ct. I 1217 ct., II 710 ct.,- Nouveau Poiteau 912 ct., Conseille de La Cour II 1012 ct., II 58 ct., Bredero's I 1012 ct. II 5 8 ct., Beurré Clairgeau extra 1722 ct. I 1015 ct., II 79 ct., Gieser Wildeman I 1012 ct., II 69 ct., IJsbouten I 610 ct. II 35 ct., Engelteres I 712 ct., II 46 ct., Witte Kozijnen I 6-^8 ct., II 35 ct.. Bergamotten I 79 ct., II 35 ct. Louwtjes peren I 79 ct. II 46 ct. Herfstbloe- mé 813 ct. St. Remis 58 ct. Maagdepe ren 1315 ct. Groenperen 68 ct., Zwijn- drechtsche Wijnperen 712 c. Dvierse: Hollands Wilof 1322 c„ Sjalot ten 57 ct„ Mispels 13 ct. Spruiten 11 ct. Bloemkool 9.2010.10 per 100 st. Alle prijzen per K.G., tenzij anders ver meld. NOOTDORP, 9 Nov. Vrije veiling. Aanvoer eieren 1440, Kipeieren 5.906.45 kuikeneieren 7 4.204 85, eendeieren 7 4.25 4.35, kippen 3540 ct., hanen 3560 ct., konijnen 1.35, kaas 2122. c BOSKOOP, 9 Nov. Bloemen. Rozen: Gol den Ophelia 1018, Hadley 3045, Clau dius Pernet 3055, Columbia 1525, But terfly 2040, Mac Keiler 1525, Wilh. Kordes 3550, Rosalandia 2040, Florex 20—35, Phoebe 30—45, Chas. P. Kilhem 2030, Edith Helen 4080, Aug. Noack 1525, Else Poulsen 4060, Cloria Mundi 2035, Paul Grampel 2540, Wardland 35 70, Ellen Poulsen 1530, Steward 20 30. Chrysahthen grootbloemig 60120, id. tros 1030, Anjers 60, Seringen 3050, Physalis Franchetti 10, Gerbera 20, Cle matis Prins Hendrik 100180, Pemettia 15—20. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Nov, Groenten. Bloemkool 7 6.2012.20 per 100, id. 2e 7 2.30—5.10, Uien per 100 K.G. 7 2.30—2.80, Waschpeen ƒ3.10—3.80 per 100 K.G. Peen per 100 bos 4.305.50, Kroten per kist 2535 ct., Roode kool 4.406.10, Gele kool 7 4.10—5.20, Andijvie 7 0.70—1.30 ALPHEN AAN DEN RIJN, 9 Nov. Goren tcnveiling. Per 100 K.G. Snijboonen 7 23 31, Spruitkool I 76.60—13.30, id. II 7 2.60 3, Uien 7 2.402.90. Per 100 bos: Sel- dery 71.303, peen 7 1.503.50, Andijvie ƒ0.501.20, Per 100 stuks: Kropsla I ƒ0.80 2.50, Bloemkool le s. ƒ513, id. 2e s. 2, Savoyekool 7 2.603.90, Roodekool 2.904, Wittekool 2—3. 9 Nov. Eieren. Aanvoer 1725 stuks Kipeieren 7 56, eendeieren 7 2.402.70. ZEVENHOVEN. 9 Nov. Vrije veiling. Aanvoer 3020 eieren. Kipeieren 75.20 6.80, henneneieren 34.20, eendeieren 2.903, kaas 2 ct., kippen 4070 ct. ko nijnen ƒ0.701.26 per st. Druiven 2327 Bananen 1517 ct. per 5 stuks. TER AAR, 9 Nov. Centrale veiling. Kasboonen 7 2.053.60, Kas-stek 2.05, Witte Pronkers 2555 ct.. Spinazie per bak 812 ct, Andijvie 1227 ct., druiven per pond 1516 ct., Spruitkool 7 6.7010.70, Uien 7 2—2.40, Kroten 71.10—2.10, Peen 24 ct., Breekpeen 7 1.703.20, Herfstknol- len 71.10, Selderij 71, Sla 7 0.502, Bloem kool ƒ1.508.10, Tomaten 7 33,40, Roo de kool per 100 stuks 35.10, Savoye 7 6, Chineesche 7 0.901.70. Voortaan Woensdag en Vrijdag veiling. ROELOFARENDSVÊEN, 0 Nov. Groenten veiling. Andijvie 7 0.70—1, Sla 7 0.50—2. per 100 krop, Tomaten A 7 2.50—7.10, B. 7 3.10—9.10, C. 71.40—4, C.C. 1—1.60 per 50 kilo. Snijboonen 7 3.15, Dubb.stam 7 2.35 per 10 kilo. VINKEVEEN. 9 Nov. Grocntenvciling. Spercieboonen 7 0.50 per K.G., Snijboo nen 7 0.200.40, Wagenaars 7 0.25, Toma ten A 7 3.10—6.20, B 7 3.10—7.40. C. 7 1 2.20 Bloemkool 2—10, Kropsla 5—20, per 10 krop, Spinazie 6—11, Bleekselder- 2—7 Peen 2—6, Groenekool 3, Witlof 12—17. id. II 811, Andijvie 515 ct. per 10 stronk. Dat wat ik heden schil* der. 'Götz).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11