ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 i)E LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 NOOTDORP DE BEGROOTING Geen belastingverhooging; verlaging electriciteitstarieven Burgemeester en wethouders hebben de begrooting voor het dienstjaar 1935 aan de Raad aangeboden. Het college merkt hierbij het volgende op: Stonden reeds vorige begrootingen in 't crisisteeken, die voor het dienstjaar 1935 kan eerst recht een crisisbegrooting wor den genoemd. Een viertal factoren doen vn.l. hun in vloed gelden: de onlangs ingediende wets voorstellen inzake de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten, de in stelling van een werkloosheidssubsidie- fonds, de uitgaven voor werkloozensteun en armenzorg. Opgemerkt zij, dat genoemde wetsvoor stellen nog niet in de Staten-Generaal be- itandeld zijn, zoodat met wijzigingen reke ning moet worden gehouden. Deze twee regeeringsmaatregelen geven '.en opzichte van onze gemeentefinanciën het volgende resultaat: Vergeleken bij de begrooting 1934 geven de uitkeering uit het gemeentefonds onder a en b voordeelen van onderscheidenlijk 185.63 en ƒ511.44, terwijl een nadere uit keering wegens de plaatsing van de ge meente in de 3e klasse op ƒ1000 te ramen is Totaal wordt aldus meer ontvangen 1697.07. De instelling van het werkloosheids-sub sidiefonds 1935 heeft tot gevolg, dat even wel minder zal worden ontvangen: 1400 op de posten „Rijksuitkeering van de grondbelasting", 2740 aan uitkeering der hoofdsom van de personeele belasting en 999 op de post „uitkeering wegens de ge meenteclassificatie", samen alzoo 5139. Daartegenover zal nog een uitkeering uit laatstgenoemd fonds meer ontvangen wor den, bedoeld als een correctie voor de der de klas-gemeenten op de van Rijkswege extra te heffen 25 opcenten ten bate van genoemd fonds, welke uitkeering op 200 tc ramen is. Het totaal nadeelig verschil is dus ƒ4939. In verband met de nog ongunstiger wor dende vooruitzichten in het tuindersbedrijf mede vanwege de verder doorgevoerde teeltbeperking, het afloopen van de werk zaamheden aan den nieuwen Rijksweg no. 12 en de nieuwe steunregeling moet de uit gave wegens steun aan werkloozen naar ons oordeel 1350 hooger geraamd wor- aen, en alzoo gebracht op 4700. Daartegenover staat, dat de vooruit zichten voor de bouwnijverheid in deze ge meente bemoedigend zijn. Ware dit laatste anders, dan zou met de aangegeven ra ming niet volstaan kunnen worden. Ook van de nieuwe inzichten, welke ten opzichte van het landbouw- en veeteeltbe drijf mede in regeeringskringen baan breken en welke neerkomen vnl. op een beperking der veeteelt en het gebruiken van het daar voor vrijkomende land voor het verbouwen van graan en veevoerproducten, mag niet alleen ten aanzien van een hooger inkomen voor de landbouwers, maar ook van eenige verruiming der werkgelegenheid iets ver wacht worden. Al zal ook reeds een ge deeltelijke omzetting voor de betrokkenen niet. zonder moeite en lasten in het begin bepaard gaan. Mede is op te merken, dat het aantal werklooze tuinarbeiders periodiek vermin derd, zoo gauw de regeeringssubsidie aan de tuinders is uitbetaald of in uitzicht ge steld. Ook uit de dezer dagen verhoogde regeeringsbijdrage aan de tuinders mag worden afgeleid, dat de in de toekomst verder door te voeren teeltbeperking door het meer en meer benaderen der richtprij zen de uitgaven voor steun en armenzorg eenigszins zal doen minderen, althans niet hooger worden. De uit het werkloosheidssubsiöiefonds 1935 te ontvangen uitkeering kan op 39.2 pet. worden geschat, welk percentage in- tusschen over 1933 60 pet en over 1934 28 pet. was, zoodat op deze post een be drag van 1122.40 meer ontvangen zal worden. Het totaal nadeelig verschil is alzoo 227.60. De uitgaven wegens armenzorg moeten wederom verhoogd worden met ƒ316.67, en in totaal gebracht op ƒ6988.33, de inkom sten zijn op ƒ2516,66 te stellen, zoodbt het nadeelig saldo op 4471.67 geraamd dient te worden. Het totaal nadeelig saldo wegens werk loozensteun en armenzorg bedraagt intus- schen voor 1935 8598.77. Om als deze factoren moest voor 1935 wegens de genoemde meerdere uitgaven en minder inkomsten, vergeleken bij 1934, een grooter nadeelig verschil gedekt worden van rond ƒ5483. Tot dekking van dit nadeelig verschil is aanwezig een hooger batig saldo over 1933 van ƒ2832. Een nieuwe inkomst wegens 't verplicht 10 pet. pensioensbijdrageverhaal levert 650 op. Een op het bijzonder on derwijs door te voeren en te verantwoorden bezuiniging geeft een mindere uitgave van f 500, terwijl een hoogere uitkeering van het electriciteitsbedrijf ad 375 te ra men is. Door een hoogere raming van eenige in- komslposten en eenige aangebrachte be zuinigingen en mindere uitgaven-ramingen tengevolge van leening-conversie en ver sterkte aflossing, welke in 1934 hebben plaats gehad, kan de resteerende 1125 ge vonden worden, waardoor het nadeelig verschil gedekt is. Terwijl aan eenige kleinere nieuw op gekomen behoeften aandacht is geschon ken, is het mogelijk gebleken de post „On voorziene uitgaven" 800 hooger te ramen, welke hoogere raming intusschen noodza kelijk is voor een in de toekomst juist te voeren financieel beleid. De gewone dienst sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ49034.16 en de kapitaaldienst met een nadeelig slot van ƒ4990.95. In verband met de onlangs plaats gehad hebbende verkoop van het oude raadhuis, de aankoop van aandeelen in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten en de uit gaven wegens meerderwerk aan het nieu we raadhuis zal het genoemd nadeelig ka pitaalsaldo wijziging moeten ondergaan. Al is de toekomst ook voor de financiën dezer gemeente niet rooskleurig, waarbij wij niet alleen aan de crisis denken, maar cok aan de zienswijze der regeering ten opzichte van de geldelijke middelen, welke de gemeenten in staat dienen te stellen, zij het dan ook op sobere wijze, haar roeping na te komen; toch beteekent het voor ons college een zekere voldoening, dat de ge meentebelastingen niet verhoogd behoefden te worden. Waarbij wij aanteekenen, dat uw Raad voor de eerstvolgende raadsvergadering voorstellen zullen bereiken tot een merk bare verlaging der electriciteitstarieven per 1 Januari 1935. Wij zijn van oordeel, dat er zooveel mo gelijk naar gestreefd moet worden de aan trekkelijkheid der gemeente, mede vanwe ge haar gunstige ligging, niet alleen te be waren, maar ook te verhoogen, o.a. door het laag houden der belastingen, omdat en kel daardoor ontstaan werkverruiming^ en hooger op te voeren voorzieningen van grooter wordende behoeften voor bijna alle groepen der bevolking. SASSENHEIM. Tuinbouwonderwijs. Bij beschikking van den Minister van Economicshe Zaken is met 16 Nov. 1934 benoemd tot lid der Commissie van Toezicht op de Rijkstuin bouwschool te Lisse de heer J. M. L. A. Speelman, alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. ..Aanrijding. Gisteravond omstreeks 6 uur is de wielrijder v. G. aan een groot ge vaar ontsnapt, v. G. kwam de Gouwslui- sche brug afrijden toen plotseling uit tegenovergestelde richting met verblin dend liclit een auto naderde, v. G. kon niets meer zien en botste dientengevolge tegen een boom op, waarna hij kwam te vallen. De auto reed over de fiets heen en passeer de rakelings den op den grond liggenden wielrijder. De fiets werd vernield, v. G. kreeg builen aan het hoofd. Het nummer van den auto is bekend. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag a.s., des na middags te 2.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Rooi en boomen; 3. Gratificatie Secretaris-Pen ningmeester Burgerlijk Armbestuur; 4. Ge bruik schoolgebouw door Instituut Arb. ontwikkeling; 5. Keurloon verordening; 6. a. Aanbieding begrooting 1935; b. Aanbie ding rekening 1933; c. Voorloopige vaststel ling rekening Woningbedrijf 1933; 7. Be noemingen van commissarissen; 8. Verstel ling paardenmarkt; 9. Adres W. B. B. in zake Burgerlijk Armbestuur; 10. Woning- huren; 11. Eervol ontslag D. de Vries on derwijzer U.L.O. school; 12. Opheffing UL.O. school; 13. Eervol ontslag W. J. Ko ning hoofd der U.L.O. school; 14. Leermid delen Wilhelminaschool U.L.O.; 15. Subsi die leerlingen H.B.S.; 16. Onderhandsche verpachting perceeltje teelland. De tanden uit den mond geslagen. Gis teravond 7 uur is een luxe auto uit Rijswijk op Geestdorp tegen een boom gereden. De beide inzittenden werden de tanden uit de mond geslagen en in het R. K. Ziekenhuis verbonden. De oorzaak lag in het harde rijden bij de bekende bocht ter plaatse. De auto, die ernstig beschadigd was, werd door v. R.'s sleepdienst weggehaald. ZOETERWOUDE. IJsclub. Gisteravond vergaderde de IJsclub „Zoeterwoude" en de toeloop van de leden was zoo groot, dat enkele bezoe kers zioh met een staanplaats tevreden moesten stellen; de presentielijst werd af gesloten met 131 namen. De heer F. J. Parlevliet, tweede voorzit ter, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de heer J. J. Rode- wijk de notulen voorlas. Hierna bracht de secretaris het jaarver slag uit. Dit verslag wijdde een ..In Me- moriam" aan den overleden voorzitter, den heer Jac. v. Leeuwen, wiens hooge ver diensten en goede leiding voor de vereeni- ging werd geroemd tot een blijvende na gedachtenis aan den gestorvene. Voorts geeft het verslag een overzicht op de ijsperiode van den vorigen winter. Reeds vroeg viel de winter in en hield stevig aan, zoodat vele werkzaamheden werden uitgevoerd. Het sportieve gedeelte kon ook geheel afgewerkt worden en er werden op drie verschillende dagen wed strijden gehouden voor senioren, junioren en schooljongens. De kampioenen zijn in dit jaar voor deze drie groepen Wout van Klink. Aad Paar- dekooper en Versteegen. Uit het finacieel verslag bleek ook dat er veel gewerkt is. Begon de vereeniging in dit jaar met een bezit van 633.30, aan het einde was dit geslonken tot 284.23. De contributies brachten 240.50 op en aan arbeidsloonen werd 350.93 betaald. De wedstrijd-prijzen bedroegen tezamen 57.25 De voorzitter deelt mede dat de commis sarissen zijn herbenoemd en dat tot nieuwe commissaris benoemd is de heer Nic. Berg Azn. (Weipoort). Ook deelt de voorzitter mede, dat de con tributie voor 15 November zal geïnd wor den. Het aftredend bestuurslid de heer J. J. Rode wijk wordt bij acclamatie herkozen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de verkiezing van een lid van het Bestuur we gens overlijden van den heer Jac. v. Leeu wen. Hierbij wijdt de voorzitter eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den overledene en deelt mede, dat het bestuur en commissarissen den heer Jac. v. Leeuwen Johz. candidaat stellen. Bij en kele candidaatstelling wordt de heer Jac. v. Leeuwen Johz. gekozen. De gekozene neemt het woord en zegt eerst van het bestuur een candidatuur te hebben gekregen, later ook van de com missarissen en nu ook de leden deze be noeming hebben gedaan, zal spr. de functie aanvaarden, hoewel hij reeds in het vorig jaar het bestuur heeft verlaten en tot eere lid was benoemd. Het college bestuur en commissarissen beleggen nu een kort vergadering waarin de stemming plaats heeft van een voorzit ter. Na heropening deelt de voorzitter mede dat de heer Jac. van Leeuwen Johz. tot voorzitter is gekozen en wenscht hem geluk met deze benoeming, overhandigt hem de voorzittershamer en verzocht hem de verdere leiding over te nemen. De nieuwe voorzitter dankt voor het zoo ruim gegeven vertrouwen en belooft voor de IJsclub te zullen werken zooveel in zijn vermogen is. Spr. dankt den heer Par levliet voor zijn doortastende leiding bij het openvallen van de voorzitterszetel. De rondvraag wordt nu aangevangen waarbij de heer Godefr. van Leeuwen Az. dank brengt aan de vergadering voor de waardeerende woorden hier gesproken aan de nagedachtenis van zijn overleden broe der, ook namens de familie. De heer Jac. van Haasteren vraagt of het bestuur kan voorkomen, dat motor schippers het ijs in de Miening en in de Vrouwevaart verbreken waardoor de banen niet berijdbaar zijn. De voorzitter antwoordt hierop, dat de verordening der politie alleen kan toege past worden bij ijsbreken als het ijs 10 c.M. dik is. Het bestuur wil echter dit be lang nog wel eens nader bespreken en trachten iets te doen. De vergadering wordt hierna gesloten met een aansporing tot krachtig medeleven en dank voor de groote belangstelling. Hierna werden de leden de gebruikelijke verrassingen gegeven. Sociale avond. Donderdagavond zal de sociale avond plaats hebben, die door de lofwaardige samenwerking tusschen de or ganisaties L.T.B., de Hanze, Volksbond en K.G.V. tot stand gekomen is. Inleiders zijn Rector Bots uit Amster dam met het onderwerp: Het herstel van de maatschappelijk orde en Pastoor Möller met: Het herstel van het gezin. Wij worden verzocht er nogmaals op te wijzen dat alle udtnoodigingen strikt per soonlijk zijn. De leden der organisaties moeten dus be slist zelf komen om het recht te hebben een lid van het gezin mede te introduceeren. Wij verwachten een buitengewone mooie avond, als een mooi resultaat van de goede samenwerking van de organisaties. Er wordenibijzondere maatregelen geno men in de Patronaatszaal om alle genoo- digden te kunnen plaatsen. Dansclub Er worden pogingen in het werk gesteld om hier ter plaatse te komen tot oprichting van een R.K. Dansclub. De eerste stappen hiertoe werden reeds ge daan. De toestemming van den hoogeerw. deken werd verkregen en een voorloopig reglement werd opgemaakt. Er blijft nu nog slechts over. de aanwerving van een flink aantal leerlingen teneinde tot de eer ste cursus te kunnen overgaan. Daartoe is voor a.s. Maandag, des avonds te half acht, een vergadering belegd in het Patronaat, waarbij langs dezen weg alle R.K. dames en heeren boven 18 jaar worden uitgenoo- digd, teneinde een en ander nader te be spreken en tot definitieve oprichting te kunnen overgaan. KERKNIEUWS Bisschoppelijk Retraitenhuis „De Thabor". Maandag 1215 Nov. Verloofde Meisjes (P. Cyprianus) ƒ6.50 P. Capucijn; Zaterdag 1720 Nov. Meisjes ƒ6.50 P. Capucijn; Dinsdag 223 Nov. Meisjes ƒ6.50 P. Fran ciscaan; Maandag 2629 Dec. Meisjes (P. Terstegen) 6.50 P. Dominicaan; Zaterdag 14 Dec. Leden 3de Orde H. Franc, 6.50 P. Cyprianus; Maandag 1013 Dec. Graal- Retraite ƒ6.50; Zondag 1619 Dec. Kloos terroepingen en voor haar die in de we reld meer godsvruchtig willen leven 6.50 P. Jezuiet. Zaterdag 2225 Dec. Jonge Da mes, le Kerstdag 's morgens om 11 u. slui ting P. Jezuiet; Donderdag 2730 Dec. Onderw. en Jonge Dames 8.50 P. Domini caan; Woensdag 710 Jan. Gehuwden ƒ6.50 P. Carmeliet; Zaterdag 1215 Jan. Meisjes 6.50; Dinsdag 1518 Jan. Meisjes (P. Winkel) ƒ6.50 P. Dominicaan; Maan dag 2124 Jan. Gehuwden ƒ6.50 P. Fran ciscaan; Maandag 2831 Jan. Meisjes 6.50 P. Capucijn; Maandag 47 Febr. Gehuw den 6.50 P. Passionist; Zaterdag 912 Febr. Jonge dames 8.50 P. Jezuiet; Dins dag 1922 Febr. Graalwacht Leden 6.50; Zondag 2427 Febr. Ziekenverpleegsters 8.50; Maandag 47 Maart Meisjes 6.50 P. Passionist; Maandag 1114 Maart Ge huwde dames ƒ8.50; Maandag 1822 Maart Dames (P. Stracke) 12.50 P. Je zuiet; Maandag 2528 Maart Verloofde meisjes ƒ6.50; Maandag 25 April Open. - M WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij ook zeggen waar de aanbesteding gehouden zal worden van schoolbehoeften voor de scholen te Lei den. Er wordt gesproken van aflevering ten gemeentehuize. Waar staat dit huis? Antwoord: Het gemeentehuis is ge vestigd Rapenburg 12. Vraag: Wat is het juiste adres van Mi nister Steenberghe? Antwoord: Z. Exc. mr. M. P. L. Steenberghe, Minister van Economische Zaken, den Haag. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJK* CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag des namiddags 5 uur vergadering van de Commissie tot Encycliek Herden king, Kring Leiden, Bondsgebouw. Zondag Van 68 uur, Biljartclub groote zaaL Vanaf 7 uur is het Bondsgebouw voor de leden geopend. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, van 6.208 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag Bestuursvergadering St. Eloy, 8 uur. Dinsdag Groepsvergadering afd. Reini ging van de afd. St. Paulus, 8 uur. Woensdag. Boetplichtige ledenvergadering Land- en Tuinbouwarbeiders, 8 uur. Vrijdag Ledenvergadering St. Petrus (propagandaclub) 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibl'.otheek 7.30—8.30 uur. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen worden er aan herinnerd dat vergaderin gen bijtijds bij de concierge worden aange vraagd, doch geen zaaltjes aanvragen een uur voor de vergadering. Het gebouw zal in den vervolgen van 121.30 uur gesloten zijn, men wordt ver zocht, in dien tijd niet te bellen. 1NTERPARÜCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar Iedere Uien Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8—9 uur bibliotheek Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.159.45 u. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van, St Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men dooi: de heer W. Kohlbeck. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een polshorloge, groote deelname verzocht. Beurtrooster: Zondag A. v. Remundt en G. Cambier. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Donderdag: A. v. Remunt en N. Breede- veld. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Friesema. Maandag 8.45 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den eerw. Vice-Praeses, te vens afrekening zelateurs Kempermans- fonds. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Geh. Gezelle. Woensdag 8.30 uur Bijeenkomst Paladij nen. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.45 uur Recollectie oefening voor de oud-retraitanten öp de als kapel ingerichte bovenzaal. Niemand verzuime deze laatste recollectie van dit jaar en ook precies op tijd. Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Vrijdag. 8.15 uur Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Aspirantencursus B. Zaterdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Gezellen 3 dagen doorgebracht in het retraitenhuis, brengt u levensmoed en levensblijheid. Onze Ge zellen retraite is van 2528 Dec. a.s. Men geve zich spoedig op bij het bestuur. Het bestuur verwacht op de eerste plaats deel nemers aan de retraite. Alle Commissaris sen, alle besturen van onderafdeelingen de zen moeten op de eerste plaats het voor beeld geven. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 3.30 uur Vaardigheidsgids; 4.30 5.30 Ontspanning Blauwe Vendel; 8.15 9.15 Ontsomning O. an je vendel. 3.30 Aloysiusb. 3.30 Postzegelclub. Ieder J. W. is op tijd en in costuum aan wezig voor de aanbidding die door iedere ban afzonderlijk wordt gehouden. Maandag 7 uur Teekenclub. 7.30 uur Declamatie en Spreekkoor. Dinsdag: 8 uur Don Boscoban. 8.00 uur Tarcisiusban. 8.30 Aloysiusban. Woensdag 7.30 Missieclub 8.00 Sloyd. 8.30 Godfriedban. 7.00 Franciscusban. Donderdag: 7.00 E. H. B. O. 7.00 uur Lodewijksban. 8.30 Willibrordusban. Vrijdag: 6.30 Adspirantenban. 8.30 Vaardigheidsseinen. Zaterdag 56 uur Huisvlijt. 7.00—8.00 J. Wachtclub. J. W. bezoekt toch vooral trouw »n op tijd de vrije clubs. Geef bij afwezigheid tij dig kennis. Nieuwe leden op alle bijeen komsten welkom! ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 4 uur Bijeenkomst voor de leden onder de 14 jaar. Na het Lof: 7.30 uur Contributiebetalen en ontspan ning voor de leden boven de 14 jaar. Maandag. Geen bijeenkomst van het Ma- ria-Vendel. Dinsdag: 7 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. En beide aspirantenbans. Inzegening van de nieuwe burcht. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.00 Missieclub. 8.15 Tooneelcluo. Vrijdag 7.45 uur Bijeenkomst van het Maria-Vendel. Zaterdag Geen bijeenkosmt van het Ma ria-Vendel. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen Bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt. Om 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. Maandag 7 uur H. Mis voor de overleden leden, beschermelingen en weldoeners van ons Liefdewerk. Maandag 6.30 uur Vlecht- en cartonnage jongste afd. Dinsdag 7.30 uur Teekencursus. Woensdag 7.30 uur Lof. Donderdag 5.30 uur Zang; 8 uur Sloyd- en Zaagcursus. Vrijdag 6.30 uur Vlecht- en Cartonnagt- werk groote afdeeling. Zaterdag 8 uur Ontspanning. ZIT A - VEREENIGING. Picterskerkkoorsteeg IJ. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag va» 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meit- jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag van 8.009.30 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 26 uur cartonnage-trits. 26 uur trits in Engelsche en Duitsche volksdansen voor Graalwachtleiösters. 4 uur dadenclub „Roode Graal." 4.30 Bijeenkomst van de zangclub. 5 uur zang. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.15 uur cursus voor adj. en asp. leidsters Dinsdag 89 uur gym. club „Parcival" in de gym.zaal van de Ursulasteeg.' 3.15 Verloofdenclub. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in de gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 5.156.15 uur gym. kleuters in de Hee- rensingelschool. 6.307.30 uur Turnclub „Jong Leven". 9.15 uur Inkleedingscursus. Donderdag. 8.159.45 uur huisvlijt cursus voor asp. en adj. leidsters. 8.3010.00 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief" gym. zaal R. K. H. B. S. Vrijdag 8.15 uur costuumnaaien op de Vakschool. 45 uur gym. kleuters in de gymzaal van de Ursulasteeg. 7.8.30 uur Cadetten. Zondag 18 Nov., 3.30 uur gezellige bij eenkomst voor alle leden. Voor de leden van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag 7.008.30 uur knipcursus. 8.009.30 handwerken. Woensdag 8.009.30 uur reidansen en handenarbeid. 7.008.30 uur handwerken. Donderdag 8.009.30 uur Charitatief- naaien. Zaterdag 2.30 uur Muloclub. Voor de leden van de Hartebrug-Paro- chie. Maandag geen clubs. Donderdag 8.00—9.30 uur alg. ontwikke ling. Vrijdag 8.009.30 uur naaien en charita- tiefnaaien. Zaterdag 4.30 uur Muloclub. Voor de leden van de St. Petrusparochie: Maandag 8.00—9.30 uur naaien. Dinsdag 8.15 uur Engelsche conversatie club. Vrijdag 8.009.30 uur Missieclub. 7.008.30 uur reidansen. Zaterdag 2.30 uur Muloclub. Voor de leden van de St. Leonardus- parochie. Maandag 8.009.30 uur naaien. Dinsdag 8.15 uur huisvlijt. ik aan m'n moeder. Mij een xorg. Geef H haar maar. Ik ben niet bjj* geloorig. (Paris Soir).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10