VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 KANTONGERECHT ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen: Wegens overtreding van Art. 314 wetb. van strafrecht: M. B. v. d. N. te Boskoop 2.subs. 1 wk. tuchtschool; Overtre ding Motor en Rijwielwet: J. P. te Deven ter 20.subs. 5 dg. civiele vordering ad 26.20 toegewezen aan N. E. te Hoogland; L. J. S. te Delft ƒ4.— subs. 2 dg.; G. de J. te Hazerswoude 2 X f 1.subs. 1 dag; J. de B. te Voorburg 3.subs. 2 dg.; J. K. 3.50 subs. 3 dg L. A. 10.— subs. 5 dg.; L. A. 5 subs. 3 dg.; A. P. te Gouda 3.50 subs. 2 dg.; D. M. te Bodegraven 2.— subs. 1 dg.; Overtreding Landbouw Crisiswet: J. v. T. 4.- subs. 2 dg. met ver beurd verklaring aardappelen; Overtreding Arbeidswet: L. O. te Wageningen 5 x 1 subs. 1 dg.; J. v. J. te Moordrecht 5. subs. 3 dg.; Overtreding Leerplichtwet: L. D. te Woubrugge 2.subs. 1 dg.; Over treding Visscherijwet: A. J. M. den Haag 4.subs. 2 dg.; C. A. M. S. te Delft 2 X 4.subs. 4 dg. met verb, verklaring van het wargaren; Overtreding der Algemeene Politieverordening der gemeente Hazers woude: W. H. D. te Leiden 4.subs. 2 dg.; Overtreding art. 460 wetb. van straf recht: J. J. l.A. 2.— subs. 1 dg.; Overtre ding art. 453 wetb. van strafrecht: W. S. zonder bek. woonplaats 5.subs. 3 dg.; J. K. zonder bek. woonplaats 5.subs. 3 dg.; Overtreding der algemeene politiever ordening der gemeente Alphen a. d. Rijn: C. G. 1.subs. 1 dg.; G. K. te Leiden 2.subs. 1 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. LUCHTVAART VLUCHT DOOR DE STRATOSFEER. Kapitein Richenbacher te Los Angeles gestart naar Newark. De bekende Amerikaansche vlieger, ka pitein Richenbacher. is gistermorgen vroeg om 5.42 uur (plaatselijke tijd) d.i. om twee uur namiddag M.E.T., te Los Ange les in een speciaal tot dit doel gebouw pas sagiersvliegtuig opgestegen voor een vlucht naar Newark aan de Oostkust van de Ver- eenigde Staten. Richenbacher is voornemens het thans op dertien uur, twee minuten staande snel heidsrecord voor een tocht over het Noord- Amerikaansche continent van de Westkust naar de Oostkust te breken. Hij wil met zijn driemotorig Douglas- vliegtuig, dat veel gelijkenis vertoont met het Nederlandsche. verkeersvliegtuig van de Australië-vleigers, Parmentier en Moll het voornaamste deel van de vlucht in de stra tosfeer afleggen. Aan het vliegtuig zijn speciale apparaten aangebracht, die het vliegen in de stratos feer moeten vergemakkelijken. Aan de recordvlucht van Richenbacher nemen een aantal journalisten als passa gier deel, o.a. de president van het bekende krantenconcern Shipps-Howard, Roy Hall. EEN NIEUWE LUCHTREUS. Het grootste watervliegtuig ter wereld in Frankrijk in aanbouw. De „Excelsior" kondigt aan, dat tegen het einde van het jaar proefvluchten zullen worden ondernomen met een te Toulouse gebouwd watervliegtuig, dat het grootste ter wereld zal zijn. Het vliegtuig zal niet minder dan zeven tig personen kunnen vervoeren. Twaalf luxe-cabines, welke evengroot zijn als die op de passagierschepen voor den trans- Atlantischen dienst en uitgerust zijn met twee bedden en beschikken over toilet ruimte, staan ter beschikking van de eerste klas-passagiers. Het toestel zal 32 meter lang zijn en negen meter hoog, terwijl het een vleugelwijdte krijgt van 50 meter. De zes motoren, elk van 850 P.K., kunnen op 2000 meter hoogte een snelheid ontwikkelen van 250 K.M-. Het toestel heeft een actie radius van 3000 K.M. en kan een benzine voorraad van 27.000 liter meenemen. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 10 November Huizen, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-or- kest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd, waarna gramofoon. 3.00 Kinderuurtje. 4.10 Het K.R.O.-orkest. 5.00 Gramofoon. 5.20 De K.R.O.-boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na gramofoon. 7.15 Kath. Radio Volksuniversiteit. Dr. L. Veeger over gezondheidszorg in het gezin. 7.45 R.K.F.-kwartiertje. 8.00 Vaz Dias, waarna K.R.O.-Sympho- nie-orkest (opera-programma) m. m. v. Gerda Muller, sopraan. 8.35 Pater J. Thewissen S.J. „Tusschen twee werelden". 9.05 Vervolg K.R.O.-symphonie-orkest. 10.15 De K.R.O.-boys. 10.30 Vaz Dias, waarna K.R.O.-boys. 11.30 Gramofoon. H i I v ers u m, 301 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr. 12.00 Radio Select Trio en Gramofoon. 2.00 Zenderverz. 2.15 Lezing. 2.25 Pianorecital. 3.30 Filmpraatje. 3.45 Gramofoon. 4.00 Orgelspel. 4.30 Causerie. 4.50 Voordracht F. Nienhuys en gram, 6.20 Literaire causerie. 6.40 Gramofoon. 7.10 Groningsche uitzending. 8.00 Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Gramofoon. 8.25 Uit Zwolle; V.A.R.A.-orkest, Eddy Walis en zijn orkest, E. Busch (zang), J. Vogel (piano) en Oome Keesje. 9.35 Vaz Vias en V.A.R.A.-Varia. 9.50 Uitslag Uiver-prijsvraag. 10.00 „De verkeerde trein", hoorspel. 10.20 Uit Zwolle: C. Steijn en de Vara- Syncopaters, de Flierefluiters, E. Busch (zang) en J. Vogel (piano). 11.30 Orgelspel. 11.4012.00 Gramofoon. D r o 11 w i c h. 1500 M.' 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoon. 12.05 B.B.C.-Northern Orkest. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.25 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Caroll Gibbons en zijn Band. 4.35 Het Victor Olof Sextet. 5.35 Ambrose en zyn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Reportage. 7.50 Fred Hartley's Novelty Kwintet. EEN RUBBERBOOM ALS LANDINGS PLAATS. Wegens een defect aan den motor was een vliegtuig, dat zich boven de vrijwel on doordringbare wildernis van Nieuw-Guinea bevond, genoodzaakt te dalen. Daar de piloot geen geschikte plaats kon vinden om te landen, deed hij zijn toestel dalen op den breeden kruin van een meer dan 50 meter hoogen rubberboom. De machine bleef in de takken hangen en de piloot en zijn passagier, die volkomen on gedeerd waren, konden langs lianen naar beneden klimmen. GEMENGDE BERICHTEN NOODLOTTIGE AANRIJDING. Jongen overreden en gedood. Gisteravond kwart over zeven reed op den Rijksstraatweg onder Breda tusschen de Drie Hoefijzers en Zevenbergschehoek de heer Van B. uit Rotterdam met zijn auto in de richting Moerdijk, toen hij ter plaatse van de aanrijding werd verblind door het licht van een uit de tegenovergestelde richting komenden auto. Op het fietspad aldaar liep een viertal jongens. Een hunner, de veertienjarige Ch. R., werd door den auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Hij bleef daar, zonder teeken van leven te geven, liggen. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch mocht niet meer baten. Dr. Verhaak uit Zevenbergschehoek kon slechts den dood constateeren. De jongen had een schedelbreuk, een beenbreuk en vermoedelijk inwendige ver wondingen opgeloopen. Hij moet onmid dellijk dood zijn geweest. De vrij ernstig beschadigde auto werd door de maréchaussée uit Moerdyk, die met de rijksveldwacht uit Zevenbergsche hoek het onderzoek leidt, in beslag geno men. Het lijk van het slachtoffer is naar Ze venbergschehoek overgebracht. JONGETJE DOODGEREDEN Toen Woensdagavond het driejarig zoon tje van de familie van de Bosch plotseling de Wilhelminastraat te Heerlen overstak, werd het door een passeerenden auto over reden en in zorgwekkenden toestand naar het St. Jozef-ziekenhuis overgebracht, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. DOOR DEN STOOMTRAM GEDOOD. Gisteravond tegen 9 uur is een ongeveer 40-jarige onbekende vrouw op het Stations plein te Leeuwarden onder de locomotief van een rangeerende stoomtram geraakt. Nadat de locomotief was opgevijzeld en het lichaam was bevrijd, bleek het, dat de dood reeds was ingetreden. Per politiebrancard is het lijk naar het Stadsziekenhuis vervoerd. In de tasch van het slachtoffer werd een tramkaartje naar het Station gevonden. De machinist had, voor het ongeluk ge beurde, voortdurend signalen gegeven, zoo dat men nog niet verklaren kan, hoe het on geval zich heeft toegedragen. BEJAARDE MAN DOODGEVALLEN Toen gistermiddag om 12 uur de 60-ja- rige schoenmaker R. Buurma uit Wijk een winkel in de Hoofdstraat te Meppel ver liet, botste hij tegen een jongen aan. De oude man viel achterover met het hoofd tegen de straatsteenen en was o)p slag dood. KNAAP DOOR HOND GEBETEN. Woensdagavond heeft zich te Oss een er gerlijk geval van baldadigheid voorgedaan. De 14-jarige zoon van den landbouwer van E. bevond zich op den Heeschenweg in ge zelschap van zijn hond. Deze hond, een groote Duitsche herder, staat als zeer ge vaarlijk bekend, meldt het „Vad.". Toen een 11-jarig zoontje van den heer N. voorbijging begon van E. zonder eenige aanleiding zijn hond tegen den jongen op te hitsen. Het dier vloog den jongen naar de keel en beet hem vervolgens een stuk uit den rechter bovenarm. De jeugdige N. bleef hevig bloe dend op den weg liggen. Voorbijgangers hebben het slachtoffer opgenomen en bij een dokter binnengedragen. Later op den avond verergerde de toestand van het jongetje dermate, dat nog optatief moest worden ingegrepen. De kleine jongen is in hei St. Anna Ziekenhuis te Oss opgeno- rif n. FEUILLETON. DE SCHAT IN HET OUDE HOLL AND (Een geval uit de practfo'k van Wil. J. Sanders, detective), door UDO VAN EWOUD. 42) Het geheimzinnige optreden van den man met de geruite pet, dat aan de in braak in het Woningbureau vooraf ging, bewijst dat afdoende. Daar beide compag nons dezen man hadden gezien, kon na tuurlijk aan een derde persoon worden ge dacht, maar in werkelijkheid was die der de persoon niemand anders dan Nieuwen- huis. Het was er hem dus om te doen een, in wezen niet bestaande derde op het ta pijt te brengen, op wien de verdenking zou kunnen vallen en, hoewel ik dat niet heb kunnen nagaan, zal het wel voorname lijk op zijn aandringen zijn geweest, dat men besloot niet de politie, maar een par ticulier detective in den arm te nemen. I)at pleit in dit geval niet voor myn repu tatie, Miel, want de keus viel slechts op mij, omdat Nieuwenhuis vreesde, dat de politie hem te slim af zou zijn. Dit echter tusschen haakjes. Teneinde de aandacht van hem af te lei den, zocht hij dus naar een persoon, op wien de verdenking zou kunnen vallen. Gemakkelijk was dat natuurlijk niet, om dat, wanneer hij er al in zou slagen iemand uit den kring van zijn kennissen of per soneel onder verdenking te brengen, spoe dig genoeg aan het licht zou komen, dat DRIE WOONHUIZEN TE ALMELO AFGEBRAND Een felle brand heeft gisterenmiddag te Almelo in korten tijd drie woonhuizen in de asch gelegd. De huizen, die gelegen zijn aan de Bor- nebroekschestraat en in eigendom toebe hoorden aan de weduwe Kamp, waren be woond door de familie Simmerink, Zegge- link en Ten Hoopen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon weinig meer uitrichten en moest zich ertoe bepalen uit breiding van den brand te voorkomen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. DE ONVEILIGHEID TE OSS Verijdelde poging tot inbraak Gisteravond omstreeks zeven uur is bij den winkelier v. H. in de Klaphekken- straat te Oss een poging tot inbraak ge schied. Toen de vrouw des huizes in den winkel bezig was, bemer-kte zij, dat eenige personen, die blijkbaar weinig goeds in den zin hadden, op verdachte wyze rond om de woning zwierven. De vrouw, die zeer bevreesd is, daar er eenigen tijd ge leden ook bij hen was ingebroken, maakte alarm. Hierop verdwenen de mannen, doch later kwamen zij weer terug. Zij werden aan de achterzijde van een nabu rig perceel opgemerkt, toen "ij trachtten de woning van v. H. aan de achterzijde binnen te dringen. Toevalligerwijze pas seerden juist eenige politiemannen, die door een buurvrouw van het geval op de noogte werden gesteld. Bij het zien van de agenten namen de indringers hals over kop de vlucht. De politiemannen stelden een achtervolgnig in, doch de mannen wisten door behendig over hekken en schuttingen te klimmen een poort te be reiken, waardoor zij in de Molenstraat te rechtkwamen. Hier raakte men hun spoor bijster. De agenten zijn er niet in geslaagd de mannen, die in „inbrekerstenue" waren en op gummischoenen liepen, te herken nen. Bij het politie-onderzoek is gebleken, dat het konijnenhok achter de woning van een buurman van v. H. was opengebroken Er wordt echter niets vermist. „Vad." r j LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. RECHTZAKEN DE STEEKPARTIJ TE AALSMEER. Jongeman tot 3 y3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen geleden heeft de Haar- lemsche Rechtbank de zaak behandeld tegen den 29-jarigen M. W. K., die in een kermisnacht te Aalsmeer met den 23-jari- gen J. J. P. V. ruzie had gekregen over de verloving van hem met K.'s zusier. Een vechtpartij was gevolgd. V. had K. met een stok geslagen, waarna K.. een broodmes had getrokken en zijn tegenstan der eenige steken in den buik had toege bracht. Hevig bloedend werd het slacht offer naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht, waar hij eenige dagen later overleed. De Officier eischte wegens het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel, den dood ten gevolge hebbend, vier jaar gevangenis straf. De verdachte werd met het oog op ontvluchten meteen in hechtenis genomen. Gistermorgen deed de Rechtbank uit spraak en veroordeelde den verdachte tot drie jaren en zes maanden, met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. W. Loeb, heeft echter appèl aangeteekend, zoodat de zaak eerst daags voor het Amsterdamsche Hof op nieuw in behandeling zal komen. men zich vergist had. Een krantenbericht hielp hem echter uit de impasse...." „Waar de krant al niet goed voor is!" viel ik hem in de rede, maar Sanders ver beterde: „Waar de krant al niet slecht voor is!" Gelukkig was het in dit geval niet de „Mercuur", maar „De Hoofdstad", die, zij het dan onbewust, meewerkte aan het enscèneeren van een misdaad. Ik heb dat eerst Donderdag ontdekt. Je zult je her inneren, dat ik den avond, voorafgaande aan den nacht, waarin Van Dobben werd vermoord, een telegram uit Oslo ontving, waarin mij op een desbetreffende informa tie door de politie aldaar werd meegedeeld, dat professor Christianson sinds jaren een zeer geacht hoogleeraar is aan de univer siteit in de Noorsche hoofdstad en dat hij op dat oogenblik buitenslands vertoefde. De conclusie lag voor de hand, dat ook de man, die zich voor den professor uitgaf, hiervan op de hoogte was. Ik verzocht daarom telegrafisch omgaande te willen berichten, of aan het vertrek van den pro fessor naar het buitenland op een of an dere wijze publiciteit was gegeven en prompt kwam daarop het antwoord je zult je herinneren, dat ik dit telegram reeds in den loop van Dinsdag ontving, dat de Oslosche bladen „Aftenposten" en „Morgenbladet" van een en ander melding hadden gemaakt. Bij een Donderdag inge steld onderzoek is mij daarop gebleken, dat „De Hoofdstad" het bericht belangrijk genoeg heeft gevonden om het' over te ne men, hetgeen trouwens niet zoo heel vreemd was, omdat de buitenlandsche reis van den professor o.m. ten doel had een bezoek te brengen aan eenige oudheidkun dige musea in Duitschland en Zwitserland, waar hij belangrijke gegevens hoopte te kunnen verzamelen voor een binnenkort verschijnend internationaal werk over oud heidkunde in Europa. Je ziet, het plan hoewel al te doorzichtig van opzet, was niet kwaad bedacht. Het was er Nieuwen huis slechts om te doen gedurende eenige dagen vrij spel te hebben. Als mijn op drachtgever zou er tegen hem niet de min ste verdenking worden opgevat, terwijl hij als mijn medewerker wel zeer gemakkelijk in staat zou zijn aan z'n plan van Dobben van het leven te berooven, uitvoering te geven. De aanslag, welke hij in het bosch bij Wannsee op jullie beiden gepleegd had waarschijnlijk slechts ten doel de aandacht op den persoon van den pseudo-professor te vestigen, die ook reeds op het terras van café „Bauer" in Berlijn jouw aandacht had weten te trekken. De gasaanval, als ik het zoo noemen mag, in den D-trein Berlijn- Königsbergen waarbij hij de vermom ming van den professor tijdelijk had af gelegd en, waarschijnlijk om herinneringen aan den man met de geruite pet bij ons wakker te roepen, zich een zwart knevel tje had aangeschaft was ongetwijfeld ernstiger bedoeld en vermoedelijk zou ook ik daarbij als slachtoffer zijn gevallen, wanneer de Poolsche douane niet tijdig onze slaapcoupé was binnengetreden. Aan de goede bedoelingen van Nieuwen huis als mijn medewerker begon ik echter eerst te twijfelen na den moord op Van Dobben. Voor dien bestond daartoe niet de minste aanleiding. Integendeel: de sluwe wijze, waarop hij zichzelf, kort na zijn aan komst in het hotel een briefje zond, dat van den toen nog onbekenden belager afkom stig heette te zijn, deed zelfs het vermoe den rijzen, dat ook zijn leven gevaar liep en de vrees, die hij toen voorwendde, was zoo ongekunsteld, dat wij allen om den tuin werden geleid. In mijn vermoeden met een landgenoot te doen te hebben, werd ik echter gesterkt bij mijn achtervolging van den professor naar Elbing. „Haha," merkte ik op, „die geheimzin nige trip, over welker resultaat je ons niet wenschte in te lichten;" Sanders lachte hartelijk. „Waarde heer", antwoordde hij, „in de eerste plaats mijn compliment voor je opmerkingsgave. Je zult mij misschien niet gelooven, als ik je zeg, dat ik toen bij mijn mededeelingen slechts één kleinigheid over het hoofd heb gezien. Ik vertelde je, dat de professor zich naar twee bankinstellingen had begeven om geld te wisselen, maar ik verzweeg, dat hij bij de eene bank Nederlandsch geld inwis selde tegen marken en bij de andere bank Noorsche kronen kocht en die met marken betaalde. De verklaring, dat men, bij nood verordening, vreemde valuta slechts kan wisselen bij een filiaal van de Rechsbank was juist, maar niet alle bankinstellingen schijnen het met die noodverordening zoo nauw te nemen, zooals mij bij m'n bezoek aan de „Landesbank für Ost Preusen" bleek. Om kort te gaan, ook dit was dus weer een bevestiging van het vermoeden, dat ik met een landgenoot te doen had, een langenoot, die Noorsche kronen noodig had, om, wan neer men al aan zijn Noorsche nationaliteit mocht twijfelen, alle wantrouwen dienaan gaande weg te nemen. Daarop volgde de nacht, waarin Van Dobben van Let leven werd beroofd. Hoe wel ik er niet aan denk mij geheel van schuld vrij te pleiten, moet ik je toch zeg gen, dat mijn -houding in deze niet zoo achteloos is geweest als ze jou aanvanke lijk zal hebben toegeschenen. Ik paste n.l. hetzelfde trucje toe, waarmee ik dien mid dag in Elbing eenigermate succes had ge had. n.l. dat der contra-spionnage. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 „Scrapbook for 1918", spel. 11.3012.20 B.B.C.-Dansorkest m. m. v. solisten. R a d i o-P a r i s, 1648 M. \7.20 en 8.20 Gramofoon. 12.20 Orkestconcert. 8.20 „La périchole", operette van Offen bach m. m. v. koor en orkest en solisten. 10.50 Dansmuziek. Ka land borg. 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.504.50 L. Preil's orkest. 7.20 Fransche marschen en walsen. 7.50 Reportage. 8.20 Debussy-concert. 8.45 Pianorecital. 9.00 Audran-concert. 9.35 Cabaret. 9.55 Leharconcert. 10.2011.35 Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.20 Gramofoon. 6.35 Omroepkwintet. 11.20 Uit Leipzig: Instr. kwartet-concert. 12.20 Omroepschrammelkwartet. 1.20 Gramofoon. 3.20 Uit Berlijn: Orkest. 6.20 Volksmuziek. 7.35 Uit Stuttgart: „Friedrich Schiller", programma m. m. v. orkest, koren en so listen. 9.4012.20 Vroolijk programma. Rome, 421 M. 8.05 Radiotooneel. 9.20 Gevar. programma. 10.2011.20 Dansmuziek. B r u 5 s e 1. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 Gramofoon. 6.40 Zang. 6.55 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Revue-programma. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoon. I.302.20 Salonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Violarecital. 7.05 Gramofoon. 8.20 Liszt-concert m. m. v. pianosollste. 9.35 Vervolg concert m. m. v. cellosolist. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutsc hiandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 9.20 Berichten. 9.55 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Dansmuziek uit Hamburg. Gemeentelijk Radiodistrihutiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. Derde programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.5015.20 Kalundborg of Luxemburg. 15.2017.20 Duitschl. sender. 17.20—20.35 Brussel Fr. 20.3522.20 Boedapest. 22.20afl. Brussel Fr. Vierde programma. 8.208.30 Parijs Radio. II.0518.00 Londen Reg. 18.0021.30 Duitschl. sender. 21.30afl. Londen Reg. AVIATRICE FREDA THOMPSON VERMIST. Op weg van Port Darwin naar Melbourne. Er bestaat groote ongerustheid over de aviatrice Freda Thompson, die uit Port Darwin was vertrokken met de bedoeling naar Melbourne te vliegen. Sedert Woens dagmiddag heeft men niets meer van haar gehoord. Mijn plan was om, wanneer de profes sor gedurende het tijdstip, waarop Van Dobben en jij de wacht hadden, het hotel zou verlaten, eveneens aan zijn achtervol ging deel te nemen, zij het dan zonder jullie daar vooroopig in te kennen. Tot dat doel hield ik vanaf mijn kamer, die, zooals je weet, uitzicht biedt op de markt, een oogje in het zeil en zoo zag ik dan inder- daar onzen verdachte tegen 1 uur verschij nen. Ik zag ook, hoe jij en Van Dobben hem nagingen, maar daar de auto van uit mijn kamer niet te zien was, ontging mij, wat zich daar afspeelde. Toen ik buiten kwam, was de auto reeds verdwenen, het geen al onmiddellijk mijn verwondering opwekte en toen ik de straat inliep, welke de professor volgens mijn meening moest hebben ingeslagen, zag ik alleen jou. Ik begreep, dat de achtervolgde ons ditmaal te vlug was afgeweest on hoewel ik jou nog eenige minuten lang volgde, besefte ik toch spoedig, dat dit nuttelloas was. Wat er op dat moment in mij omging, Miel, laat zich moeilijk beschrijven. Ik verkeerde in den hopeloozen toestand van den man, die weet, dat er iets ernstigs gebeurt, maar niet in staat is om te helpen. Hoewel ik daar omtrent allerminst zekerheid had, voelde ik intuitief, dat Van Dobben in een hinderlaag was gevallen en dat al mijn goed bedoelde pogingen om dat te voorkomen schipbreuk hadden geleden. Op dat moment dacht ik voor het eerst aan Nieuwenhuis. Hij was er bij geweest, toen ik den auto bestelde en niemand dan hij zou er zoo gemakkelijk in slagen van Dobben goedschiks mee te krijgen, toen de auto in plaats van lang zaam te volgen, zooals jij hem had opge dragen, er onmiddellijk een fflink tempo inzette. Wordt vervol "J

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14