VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 NOORD WIJK. DE BEGROOTING SLUITEND. Zonder belastingverhooging. Bij het aanbieden der begrooting 1935 deelen Burgemeester en Wethouders met genoegen aan den raad mede, dat het hun is gelukt de begrooting sluitende te ma ken zonder belastingverhooging. Dit re sultaat is van te meer beteekenis als in aanmerking wordt genomen, dat in deze begrooting zijn verwerkt de voor deze ge meente ongunstige gevolgen van de ont worpen wijziging van de wet regelende de financieele verhouding tusschen het ryk en gemeenten en van het reeds aan de Staten-Generaal aangeboden ontwerp van wet tot instelling van een werkloosheids- subsidiefonds. Een oorspronkelijk tekort op deze begrooting van 58.750 is wegge werkt door op de eerste plaats te beschik ken over het restant van het voordeelige slot van den dienst 1933 groot ƒ41.251.57 en door voorts te beschikken over een be drag van 17.500 van de algemeene reser ve, welke daardoor zal dalen tot een be drag van rond 157.500, hetgeen altijd nog een respectabel appeltje voor den dorst is in deze crisistijden. De versobering in de uitgaven, waar mede het vorige jaar is aangevangen is ook in deze begrooting voortgezet en op alle daarvoor in aanmerking komende posten doorgevoerd, hetgeen intusschen niet heeft kunnen beletten, dat de kosten voor Armenzorg en steun aan werkloozen weer bijna 35.000 hooger zijn moeten worden geraamd dan bij de begrooting 1934. In totaal is hiervoor thans uitgetrok ken een bedrag van bruto 232.000. Van de geraamde winst der gasfabriek is voorts in de begrooting 10.000 bestemd voor een tariefsverlaging. De bedoeling is deze ver laging dienstbaar te maken aan een prin- cipieele wijziging van het tarief door n.l. in te voeren een z.g. vastrechttarief, dat den prikkel in zich heeft het verbruik te stimuleeren.. Als gevolg van de instelling van het werkloosheidssubsidiefonds zal de gemeen te in 1935 een belangrijk hooger percen tage subsidie ontvangen in de werkloos heidsuitgaven dan in 1934. In 1934 was dit percentage ongeveer 46 pet., terwijl dit voor 1935 wordt geraamd op ruim 76 pet., hetgeen voor de gemeente een groote baat beteekent als in aanmerking wordt geno men, dat deze subsidie wordt genoten in een totaal aan uitgaven van 199.000. Te genover deze baac van het in'te stellen werkloosheidssubsidiefonds staat echter een belangrijk nadeel n.l. doordat dit fonds een bedrag aan de gemeentekas van ver schillende belastingen onttrekt van 69.360, hetgeen tot gevolg heeft, dat de instelling van dit fonds voor de begrooting 1935 een nadeelig verschil oplevert van on geveer 16.00. Ook de aanhangige wijziging van de wet regelende de financieelé verhoüding tus schen het rijk en de gemeenten beteekent voor de gemeente een blijvend verlies van ongeveer 18.000, hetgeen in de begrooting 1935 echter nog maar voor ongeveer een negende gedeelte of 2000 tot uitdrukking komt. Dat de begrooting 1935 niettegen staande deze ongunstige factoren toch nog een betrekkelijk gunstig beeld vertoont vindt zijn oorzaak in verschillende om standigheden als de uitwerking van aan gebrachte bezuinigingen, salarisverlagin gen, rentewinst als gevolg van conversie van verschillende geldleeningen, verlaging van de afschrijvingspercentages van ver schillende bedrijven en dergelijke. Over eenige dagen hopen wij u eenige cijfers uit de begrooting 1935 zelf te kun nen overleggen. Strandvonderij. Naar wij vernemen is door den Minister van Staat Commissa ris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land benoemd tot hulp strandvonder voor de geheele gemeente Noordwijk, de heer C. den Hollander, Noord Boulevard te Noord- wijk aan -Zee. De heer den Hollander volgt als zoodanig zijn vadef op. Tarieven bedrijfsverlichting. Ingeko men is een adres van de Winkeliersver- eeniging „Noordwijk-Binnen", de Winke- liersvereeniging „Noordwijk aan Zee", de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" en de Christ. Handeldrijvende en Industr. Midden standsvereeniging, aan den raad, waarin wordt verzocht de tarieven voor winkel en bedrijfsverlichting te herzien in voor de winkels en bedrijven gunstigen zin. Verzocht wordt het geldende z.g. wocn- huistarief eveneens te doen gelden voor winkel en bedrijfsgebruik. Geen hoogere steun voor visschers. Naar wij vernemen is door den Minister van Sociale Zaken afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur van Noordwijk om aan den onbillijken toestand een einde te maken, dat werklooze vis schers minder steun ontvangen dan werk looze landarbeiders. Er zullen echter nog pogingen worden in het werk gesteld om hierin verbetering te brengen. Inkwartiering. Naar wij vernemen zal er op 14 en 15 November een tweedaagschc veldoefening worden gehouden o.m. in de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout, uitgaande van het 6e Regt. Veldartillerie. De inkwartiering heeft plaats in de beide genoemde gemeenten. NOOTDORP. Afsluiting Achterweg. Naar wij ver nemen zijn door vele belanghebbenden be zwaren ingediend bij Provinciale Staten tegen het plan tot afsluiting van een ge deelte van den Achterweg. Zoo kunnen wij mededeelen, dat bezwaarschriften zijn ge zonden o.a. door Kerkeraad en Kerkvoog den van de Ned. Herv. Gemeente, het be stuur van de Chr. Hist. Kiesvereeniging en dat van de School met den Bijbel. B. V. L.-avond. De afdeeling Noot dorp van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm zal 22 November a.s. in het Ge bouw Nove een propaganda-samen komst houden; de aanvang is op half acht gesteld. De samenkomst zal worden geopend door burgemeester H. C. A. M. Schölvinck, voorzitter van de plaatselijke commissie; allereerst zal hierna plaats hebben de in stallatie van den zeereerw. heer pastoor A. G. Rhee tot eer-voorzitter. Het programma vermeldt verder een rede van Zijne Exc. W. J. C. Schuurman, luitenant-generaal der artillerie b.d.; ver tooning van een klankfilm; uitreiking van den burgemeester Schölvinck-beker; uit reiking brevetten en schietprijzen door res-majoor J. P. Boots, commandant van het Vrijwillig Landstormcorps Zuid-Hol land West; toespraak res. Ie luitenant D. J. Karres, lid en secretaris van de Geweste lijke Landstormcommissie Zuid-Holland West. Afsluiting electrisch net. Belangheb benden worden er op gewezen, dat het elec trisch net Maandag 12 November a.s. des morgens van half zeven tot half acht van stroom zal zijn afgesloten. R.-K. Voetbalver. „V.O.G.E.L.". As. Zondag zullen de Vogel-junioren A thuis spelen tegen „Quick Steps" B; wij hopen, dat onze jongens het er beter van af zul len brengen dan de vorige week, toen zij tegen G. D. A. B met 41 verloren. Het eerste elftal speelt eveneens op het terrein, gelegen aan de Dorpsstraat, en zal in een wedstrijd, welke om half drie aan vangt, de overwinning op V.D.L. I trachten te behalen. OUD-ADE. Aanrijding. Gisteravond werd de wielrijder K. woonachtig te Amsterdam door een vrachtwagen aangereden en wel op zoodanige wijze, dat de man in de sloot geraakte. De bestuurder van de vrachtauto, die weliswaar de aanrijding had bemerkt reed door. De bestuurder van een onmid dellijk daarna passeerende auto, die het ongeval op eenigen afstand had gezien, verleende aan den drenkeling de eerste hulp, waarna de personen-auto de vracht wagen achterna zette. Aan de Nieuwe-We- tering gekomen werd deze achterhaald en naar het politiebureau geleid. K. had eenige lichte ontvellingen bekomen. Na van droge kleeren te zijn voorzien kon hij zich weder huiswaarts begeven. Tegen den bestuurder van de vrachtauto is proces verbaal opgemaakt. OEGSTGEEST. Hanze. Gisteravond hield „de Hanze" een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooij. De notulen werden na voorlezing goed gekeurd. Verschillende stukken van het hoofdbestuur werden voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelde het hoofdbestuur mede, dat a.s. voorjaar een alg. middenstandsactie zal worden gehouden. Naar aanleiding van een schrijven o.m. in verband met de leverantie van consump tie aan het vereenigingsgebouw door niet- parochiaan, ontstond eenige discussie. De kwestie zal door den voorzitter nader met het Kerkbestuur worden besproken en op een volgende vergadering worden behan deld. Na ampele bespreking werd besloten dit jaar geen winkelweek te houden, doch daar mede te wachten tot het volgend jaar Augustus. Voor collectieve reclame voelde de ver gadering ook weinig, daar slechts een paar niet-katholieke winkeliers zijn georgani seerd. Besloten werd, dat de eerstvolgende ver gadering zal worden gehouden op 12 Dec. De rondvraag léverde niets belangrijks op, waarop sluiting volgde. Volksbond. Men verzocht ons eraan te willen herinneren, dat Zondagochtend na de H. Mis van 7 uur een algemeene H. Com munie der leden van den Volksbond zal worden gehouden. De H. Mis van half elf zal worden opgedragen voor overleden en levende leden der vereeniging. Het bestuur vertrouwt, dat zoo mogelijk alle leden daarbij tegenwoordig zullen zijn. ROELOFARENDSVEEN. Missiefilm. Gisteravond werd door den eerw. paters van 't Misiehuis te Uden de prachtige Missiefilm vertoond Ria Rago. Jammer, was het dat voor deze mooie film zoo weinig belangstelling was, want allen welke deze film hebben gezien, zul len moeten getuigen, het was wel een droevige, maar.... toch een mooie en prachtige film. Ingezetenen van Roelofarendsveen als gij iets meer van het werk der eerw. pa ters, maar ook van het werk der eerw. Veensche broeders in de verre missie wilt zien, dan raad ik u allen aan, kom dan hedenavond naar de St. Pancratiuszaal, en ik ben er van overtuigd dat allen te vreden, maar ook met geestdrift bezield voor het mooie missiewerk, naar huis te rug zullen keeren. Steunt het missiewerk en gaat allen he denavond naar de St. Pancratiuszaal. Hinderwetvergunning. Door het ge meentebestuur van Alkemade is aan de Coöp. Verbruiksvereeniging „De Samen werking" alhier vergunning verleend tot het oprichten van een bakkerij met heete luchtoven. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer van bloemkool is van weinig beteekenis meer, doch van de grovere producten als uien, peen, roode en gele kool, wordt het kwantum grooter. De prijzen vertoonden weinig wijziging. Voor de goede kwaliteit bloemkool is vol doende vraag tegen prijzen van 9.50 10.40 per 100. Tweede soort brengt van ƒ2.105.10 op. Uien per 100 K.G. van 2.302.80 naar gelang van kwaliteit. Voor roode kool wordt van ƒ4.906.10 per 100 betaald, gele kool 4.205.30 per 100. Waschpeen is nog goed gevraagd. Dit pro duct brengt van ƒ3.604.50 per 100 K.G. op. Andijvie f 0.901.60. TER AAR. HETA. In het café Verhoef werd de leden-jaarvergadering gehouden van de Onderlinge Broei-glasverzekering „Helpt Elkander", onder praesidium van den heer A. Hijdra. Ruim half acht is het wanneer de voorz. de bijeenkomst opent en allen een hartelijk welkom toeroept, in het bij zonder het eere-lid J. Hogenboom. Spre ker uit zijn teleurstelling over de zoo ge ringe opkomst en hoopt verder dat de be sprekingen een aangenaam en zakelijk ver loop mogen hebben. De secretaris, de heer Ant. Hoogervorst, geeft de notulen weer van de volgende bijeenkomst, welke on der dank zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Bij de mededeelingen zegt de voorz., dat het bestuur opnieuw beslo ten heeft om glas te verkoopen aan de le den. Liefst contant, doch een ander sys teem kan evenzoo goed in practijk ge bracht worden. De voorz. wijst op het be langrijke voordeel wat behaald wordt met de glasverkoop, daar het bestuur een gun stige regeling getroffen heeft met de fir mant, van wie zij haar glas betrekt. Min der prettig was de voorzitter gestemd over de verzorging van het verzekerde glas bij de verschillende tuinders, gebleken by de controle. Met krafchtwordt aangedrongen dat het de volgende weer correct in orde moet zijn, want ook de vereeniging staat onder controle. De bode Adr. Mank heeft op z'n verzoek eervol ontslag gekregen en voorloopig wordt deze functie waargeno men door den voorzitter. Nog te licht wordt er over heengeloopen wanneer een verzekerde schade heèft, die, alhoewel niet in aanmerking komepde voor vergoeding, toch opgegeven moet worden, hoe gering het bedrag ook' is. Wfant, zegt de voorz., onze Maatschappij ;houdt hier- rekening mee, en wordt hetaldus een voordeeltje voor de vereeniging, "wat wij dankbaar aanvaarden. Het iripings-systeem per kwartaal, dit jaar voor het eerst inge voerd, blijkt goed te werken en zal dan ook gehandhaafd wörQen. Tot slot deelt de voorz. mede, dat de; juridisch adviseur verhinderd is de bijeenkomst bij te wonen. Zooals gebruikelijk is op een jaarvergade ring, geeft de secrêta^is een verslag weer over het afgeloopen vereenigingsjaar. Uit dit verslag, wat punctueel is verzorgd, lichten wij het volgende: In het jaar wat achter ons ligt hebben er acht schade-ge- vallen plaats gehad, waarin een gezamen lijke aangifte van 789 eenruiters, 252 stuks kleinglas, tot een bedrag van 913.35, waarvan na aftrek der eigen risico 647.47 werd uitgekeerd. Hiervan heeft de maatschappij ƒ585.68 op betaald, de ïest kwam ten laste onzer Vereeniging. Het loopende contract is wederom met een jaar verlengd. De samenwerking met de herverzekering is uitstekend te noemen. Het ledental is met 11 leden vermeerderd en bedraagt nu 166. Het totaal verzekerd bedrag is 176070. Aan platglas ƒ27086. Gasglas 107781. Onderbouw 13209. Lijs ten ƒ825. Brandschade ƒ17167. Nogmaals wordt aangedrongen het goed vastleggen der ramen wat eerugewichtige factor is De rekening en verantwoording der fi nanciën, tevens in beheer bij een secreta ris wordt nu bekend gemaakt. De ont-* vangsten zijn ƒ2722.83 en de uitgaven 2624.75, nog in kas 98.08. De Algemeene Verlies- en Winstrekening geeft een winst aan over het afgeloopen jaar van 899.74 (met winstsaldo vorig jaar inbegrepen). De verificateurscommissie brengt bij mon de van den heer R. de Regt verslag uit, dat de boeken en bescheiden in juiste vorm zijn. Het rapport van de Accountant, burgemeester Gee^ihk, luidt als volgt: Al de gegevens werdeh door mij in onderling verband vergeleken, daaruit mij bleek, dat de cijfers ten volle met de werkelijkheid overeenstemmen, reden waarom ik voorstel uw penningmeester algeheele acquit en décharge te verleenen voor he* gevoerd beheer. Met applaus werden beide versla gen vastgesteld en de voorzitter als tolk van allen, dankte den secr.-penn. voor zijn werkzaamheden en accuraat beheer. Be sloten werd het bedrag wat de vereeniging ontvangen heeft van de Maatschappij van schade-bedragen die niet uitgekeerd wor den, te storten op de reserve. Het bedrag is ongeveer 98. De aftredende bestuursleden J. de Bruin, C. Bósland, W. v. d. Hoorn Jzn. en A. A. Hoogervorst werden bij en kele candidaattselling herkozen en namen hun benoeming aan met dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De eere-voorzit- ter, de heer J. Hogenboom, sprak nog een opwekkend woord en spoorde de leden aan, onderling samen te werken en steeds het vertrouwen te blijven schenken aan "t bestuur, die toch uw vertrouwensmen- schen zijn. Moge deze vereeniging onder saamhoorigheid en eendracht blijven groeien en bloeien was sprekers wensch. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Nog vroeg was het toen de voorzitter overging tot sluiting van deze zakelijke bij eenkomst en toch prettig. Hij dankte allen voor hun medewerking en met het parool: „Verzorg je glas zoo goed mogelijk" werd de vergadering gesloten. Graal. Vrijdagavond, dus niet Zater dagavond om zeven uur declamatieclub. Zaterdag om zeven uur repetitie van „Ll- dwina" voor alle medespeelsters. Doet al lemaal een beetje moeite om op tijd aan wezig te zijn. Zondag van half twee tot twee uur inkleed in gscursus. Na het Lof tot de Congregatie en van vier tot vijf uur club voor de kleineren. Van drie tot vier uur voor de grooten. Gra'alleden laat de komende week zien, dat je ook Mariakinderen bent. Vanaf Donderdag zijn er die week geen clubs. Excelsior! VOORHOUT. Gemeenteraad. Dinsdag 13 Nov. a.s. des avonds ^.m half acht, komt de Raad in openbare vergadering bijeen, om te behan delen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente-begrooting 1935 en de begrooting van het Waterbedrijf. 4. Voorziening in de vacatures stembureaux, door het vertrek van den heer J. H. van der Voet. B. en W. stellen voor te benoe men: als voorzitter stembureau, district II, P. L. v. d. Hulst; als lid, stembureau dis trict II. L. van der Geer, als 3e plaatsverv. lid, stembureau district II, F. M. Ange- vaare en als lid van het hoofdstembureau: G. Witteman. 5. Schrijven van Gedeputeer de Staten, nopens de ingezonden bouwver ordening. 6. Vaststelling vergoeding der schoolbesturen ex art. 101 der L. O.-wet, over 1932. 7. Rondvraag. Crisis Aardappel Centrale. De con troleur van bovengenoemde centrale, wel ke wekelijks ten gemeentehuize alhier op 2 dagen in de week zitting had, tot af gifte van vervoerbewijzen, zal in het ver volg voor dit c.oel alleen te spreken zijn en vervoerbewijzen afgeven op eiken Donder dag van 12 uur tot half één in het stempel lokaal voor werkloozen aan het gemeente huis. Loterijvergunning. Door B. en W. de zer gemeente is heden vergunning ver leend aan de Kleinveevereeniging D.V.V. tot uitgifte van ïpOQ.loten a 10 ct. tot ge deeltelijke dekking van de kosten aan de in januari te houden pluimvee-tentoonstel ling. verbonden. Deze vergunning is ver leend met inachtneming van de bepalingen dei- Loterij wet. Onderwijsvergoeding. B. en W. deelen den Raad mede, dat bij de vaststelling van het voorschot der vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet, over 1932 werd genomen de gemeente Hardinxveld met een bedrag van ƒ11.95 per leerling. Thans blijkt, dat de werkelijke uitgaven in die gemeente zijn 9.33 per leerling, zoodat het B. en W. niet billijk voorkomt, ook nu de vaststelling der vergoeding moet plaats vinden, deze gemeente te blijven volgen. Voor de af rekening stellen B. en W. thans voor als basis te nemen de uitgaven der geeente Numansdorp met 11.03 per leerling. Geboren: Leonardus z. v. A. J. Lan- gelaan en H. J. Zwetsloot. Hendrikus Andreas z. v. F. van Dam en C. de Groot. Theodorus Johannes Grardus Maria z. v. Q. W. van der Klugt en J. J. M. van Stijn. Wilhelmina Maria Johanna d. v. N. J. Hoogervorst en M. M. van Rooij en. Cornelia Maria Geertruida d. v. W. J. Turnhout en M. P. Kapel. Rosalia Ma ria d. v. A. J. A. Haverkort en M. B. Kar- rer. Elisabeth Maria d. v. A. W. Deute- kom en H. J. Plukker. Petrus Wilhel mus z. v. J. van Egmond en J. B. Vink. Cornelis Nicolaas z. v. Jac. van Egmond en J. B. Vink. Overleden: Maria Anna Elizabeth Nelissen wed. van A. Evers 83 j. Ondertrouwd: Hubertus Leonardus Johannes van der Lans 31 j. te Sassenheim en Theodora Adriana van der Voort 24 j. Petrus Jacobus Warmerdam 27 j. en Jo hanna Wilhelmina Jacoba Langeveld 21 j. beiden te Voohout. Getrouwd: Johannes Gerardus Te- trus Spronsen 22 j. te Wassenaar en Cor nelia Hoogevorst 21 j. Jeroen Petrus van Dijk 20 j. en Apolina Anthonia van der Post 26 j. Bernardus Antonius Bos kamp 29 j. te Katwijk en Petronella Cor nelia van den Berg 23 j. Theodorus Re:- nardus van Rhijn 26 j. te Noordwijk en Maria Catharina Heemskerk 25 j. Pe trus Wilhelmus van Schie 27 j. te Noord wijk en Elisabeth Jacoba Hiigersom 25 j. WASSENAAR. Geboren: Maria Frederika, d. van J. P. H. Paardekooper en E. J. Lange Ger- hardus Johannes Joachem, z. van G. J. ter Braak en G. J. v. Noort Atonia Fre derika Maria Jozephina, d. van W. T. Noordoven en R. Toonen. Ondertrouwd: H. Kreeft en P. Stigter A. R. Kievit en J. A. Alkemade. Gehuwd: W. Moermond en L. W. J. de Klerk H. van der Sman en B. M. Schleicher W. A. van Leeuwen en C. E. Looijestein G. E. van der Horst en P. M. Melse. Overleden: Alexander Charles Nieu- wenhuys 81 j., echtgen. van F. M. Bouw- mans Teuntje Scolk 75 j., wed. C. Tim- mers Elisabeth Johanna Maria Tap 70 j., wed. E. T. Landré Maria Catharina Joanna Been 33 j., echtgen. van J. Al Augusta Gertruda Hoefftoke 52 j., ongeh. Gevestigd: A. van Leeuwen en gez. uit Den Haag E. Berckhoven uit Den Haag B. J. W. Beunders en gez. uit Den Haag P. G. Croes en vr. uit Helden M. C. Drepper uit Den Haag E. Egers- dorfer uit Den Haag Wed. C. Langeveld geb. Ernst uit Den Haag A. G. Floor uit Zeist Ph. Geenjaar en gez. uit Den Haag H. E. van Geldere uit Zaandam A. L. Halverhout uit Veur G. S. D. Ha mel en gez. uit Den Haag W. Hop uit Noordwyk K. Ibelings uit Den Haag J. B. M. Janzen uit Den Haag H. Knap- penberger uit Den Haag Th. P. J. Koks hoorn en vr. uil Den Haag J. Koppers uit Leiden T. Korevaar uit R'dam L. J. A. M. Lammers en vr. uit Den Haag A. P. C. de Leeuw uit Schoonrewoerd A. A. van Leeuwen uit Waddinxveen C. de Mars uit Rotterdam E. J. de Men- thon Bake uit Den Haag J. Meijnen en vr. uit Hillegersberg H. P. Ooslerbaan uit Den Haag J. W. M. Peek en gez. uit Den Haag J. J. Peppinck en gez. uit Den Haag C. Remigius uit Amster dam Th. M. Ruedisulj uit Den Haag E. J. D. Schildknecht uit Den Haag J. W. G. Baron Sloet van Oldruitenborgh uit Den Haag A. Steinbrugger uit Den Haag J. S. Steinz uit Schoonrewoerd G. Trama uit Den Haag M. M. Verloop uit Den Haag A. Wassenburg en gez. uit Leiden. Vertrokken: J. A. Valewink naar Benthuizen W. J. v. d. Meij en gez. naar Noordwijk M. Tarond naar Gronau, Dl. A. C. van Velzen naar Zoeterwoude A. H. M. Page naar Amsterdam A. van Doorn naar Zeist G. M. van Schaick naar Den Haag H. J. Timimnga naar Amsterdam Chr. Ronge naar Den Haag D. J. de Jong naar Amsterdam M. C. Orta naar Den Haag L. H. A. van Wijk naar Den Haag P. F. M. Hendriks naar Bussum P. K. Pel en gez. naar Den Haag H. van der Sman naar Den Haag A. Feldkamp naar Rijswijk Z.-H. T. A. van Zwienen en gez. naar Den Haag L P. Vioen naar Leiden I. G. M. Ger- haidt naar Leiden H. Habel naar Den Haag Th. R. H. Vreede naar Leiden G. Bergsma naar Leiden E. Breedveld naar Warmond A. den Uil naar Hille gersberg J. A. A. Behn naar Warsenveld H. Reineke naar Kaapstad E. II. Classen naar Zeist J. Ie Mahieu naar Amsterdam L. Zaaijer naar Den Haag M. L. Backhaus naar Den Haag P. van Bohemen naar Noordwijkerhout. ZILK. Missiefilm. Zondagavond wordt in het parochiehuis alhier een missiefilm ver toond ten bate van de missie. Onder de beide H. Missie zal een pater een predika tie houden over de missie. Zichzelf aan de haak geslagen. Toen de slagersbediende M., werkzaam in de slagerij van den heer H. alhier, een stuk vleesch aan de haak wilde hangen, kwam hij ongelukkigerwijs met zijn hand in de haak terecht, hing zichzelf zoodoende fi guurlijk op' en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Hij kan voor loopig geen werkzaamheden verrichten. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. 7. Hopla, daar kroop me die kerel onder het zeil vandaan en eer Pjet begreep wat er gebeurde, was hij zelf onder dat zeil geduwd en had die zwartkop de roerpen gegre pen. Piet kon zwemmen als een geoliede paling en trachtte onder het zeil vandaan te komen om in de rivier te kun nen springen. Gedroomde avonturen op zijn eiland waren fijn, maar dit. 8. „Mismispoesia" riep de kerel en duwde hem weer on der het zeil terug en knoopte dit stevig dicht, zoodat Piet het leelijk benauwd kreeg. Hij gilde: „Ik wil eruit!" Maar hoe hij ook schreeuwde, trapte en rukte, het baatte niets. hij zat in den val.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11