DONDERDAG 8 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT lERSTE BLAD - PAG. 3 VAN ONZE ADVERTEERDERS. N.V. TECHNISCH BUREAU v.h. VAN DUUREN. Wanneer wij heden de aandacht onzer lezers vragen voor de zaak van de N.V. Technisch Bureau v.h. van Duuren, Mare 74, dan zal de voorbijganger van de Mare zich afvragen, wat daar voor bijzonders is geschied. Want uitwendig is er aan de zaak niets veranderd indien men haar van de Mare-zijde beziet. Doch de groote ver andering, die hier heeft plaats gegrepen, ligt aan de andere zijde. De sedert 24 jaar b; aande handel in smeeroliën en vetten moest noodgedwgn- gen naar nieuwere eischen worden opge zet en daartoe moest er uitbreiding ko men in de richting Clarasteeg en Kodde- steeg. Zoo werden in de eerste steeg twee oude panden opgeruimd en in de laatste één. Hierdoor werd 'n prachtige ruimte verkregen voor magazijn, een oppervlakte van 460 M.2 beslaande met flinke uitgan gen, waardoor het mogelijk is vlug af en aan te voeren. De olievaten kunnen boven dien heel gemakkelijk worden vervoerd op een te verstellen lorrie, zoodat de nieuwe inrichting wel aan alle eischen voldoet. Behalve dat het in dezen tijd van ver sobering blijk geeft van energie om een dergelijke moderniseering aan te durven, is deze verandering bovendien ten goede ge komen aan het exterieur van de Clarasteeg, want boven de magazijnruimte zijn daar thans twee uitstekende bovenhuizen ver rezen, waarmede een stap in de goede rich ting naar vernieuwing en betere behuizing is gezet. Wij wenschen den energieken onderne mer hiermede veel succes. SLAGERIJ J. DE ROODE. Hedenmiddag te 5 uur heeft de opening palats gehad van de slagerij annex fijne vleeschwaren van den heer J. de Roode, Kraaierstraat 33. De vroegere groentenwinkel ter plaatse zal uit deze nieuw opgebouwde zaak nau welijks te herkennen zijn. Deze verbouwing geschiedde onder leiding van den aanne mer A. H. Volleberg uit Zoeterwoude. Het timmerwerk werd verricht door den heer W. v. Beek, het schilderwerk door Gebrs. Pasman, de heer H. v. d. Zeeuw verzorgde het lood-, zink- en mastiekwerk en de heer Joh. de Best het stucadoorswerk, terwijl ten slotte de heer J. v. Schooten voor 'n uitstekende verlichting zorgde. Allen werk ten alzoo samen om "het geheel te maken tot een naar de eischen des tijds ingerichte zaak en waar het de bedoeling is van den jongen zakenman, der^ heer J. de Roode, om alleen in eerste kwaliteit zijn kracht te zoeken, gelooven we, dat hij in deze volk rijke buurt ongetwijfeld een goed afzetge bied zal vinden, hetgeen we hem ook van harte toewencshen. BINNEN- EN BUITENVERLICHTING DOOR MIDDEL VAN NATRIUM- EN KWIKDAMPLAMPEN. Lezing van ir. van Dijk. Op uitnoodiging van den Ned. Bond van Technici, afd. Leiden en de Federatie van erkende Leidsche Installateurs heeft gis teravond in de bovenzaal van café-restau rant „In den vergulden Turk" de heer Ir. van Dijk, verbonden aan de Philipsfabrie- ken te Eindhoven, een met lichtbeelden verduidelijkte" lezing gehouden over „Bin nen- en buitenverlichting door middel van natrium- en kwikdamplampen". Namens de tweede voornoemde organi saties heette de heer C. van der Hoogt den spreker en de vrij talrijke aanwezigen har telijk welkom, waarna de heer van Dijk het woord verkreeg. In het eerste gedeelte van zijn lezing be handelde spr. het wezen en de geschiedenis der gasontladingslampen om zich daarna te bepalen tot de toepassingen daarvan. De gasontlaclingslampen bestaan uit een met gas gevulde glazen buis, afgesloten met twee metalen plaatjes, waarop een spanning wordt aangesloten. Wanneer deze spanning hoog genoeg wordt opgevoerd, wordt het gas ontstoken. Zoo althans is het principe. In werkelijkheid zijn de metalen plaatjes vervangen door gloeikathodes, overdekt met een oplossing van barium- oxyde, waardoor het niet noodig is de spanning zoo hoog op te voeren. Evenals de aethertrillingen op een bepaalde golf lengte ons oor bereiken in den vorm van radioklanken, zoo neemt ook ons oog het licht waar. Alleen is de golflengte van het licht oneindig veel kleiner. In de natriumlamp nu hebben wij een lichtbron gevonden, welke bij minimaal stroomverbruik een maximale lichthoe- veelheid geeft. Zij heeft echter het nadeel, dat wij er geen kleuren bij kunnen onder scheiden, waardoor het toepassingsgebied van natriumlicht begrensd is. Een voordeel is daarentegen weer, dat bij eenzelfde stroomverbruik de lichthoeveelheid van een natriumlamp driemaal zoo groot is als van een gloeilamp. Spr. wijdde vervolgens uit over de chro matische aberratie, welke bij natriumlicht tot een minimum is beperkt, waardoor de grootst mogelijke lichtscherpte wordt ver kregen zonder dat het ooit verblindend werkt. Blijft het verkleurings-bezwaar, dat evenwel voor wegverlichting en tal van industricele doeleinden geen bezwaar mag heeten, gelet op de groote voordeelen aan het gebruik van natriumlicht verbonden. Spr. vertelde vervolgens verschillende technische bijzonderheden over de natrium lamp, waarover het geen zin heeft om op deze plaats uit te weiden. In tegenstelling met de natriumlamp, die geel licht geeft, verspreidt de kwikdamp lamp een blauw-groen licht met eveneens een groote gezichtsscherpte. Het rendement is ook hier belangrijk grooter dan van een gloeilamp, doch blijft beneden dat van natriumlicht. In het tweede gedeelte van zijn voor dracht liet spr. middels een serie lantaarn plaatjes een groot aantal toepassingen zien van deze beide lampen, zoowel voor weg- als voor interieurverlichting. De heer van der Hoogt dankte tenslotte, nadat een aangename gedachtenwisseling was gevolgd, den heer van Dijk voor zijn duidelijke en met groote aandacht gevolg de uiteenzetting. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 4126. Bouw- en Architec tenbureau J. A. Knetemann, Oegstgeest, Mauritslaan 8. Met ingang van 1 Novem ber 1934 wordt geen bouwbureau meer ge dreven, doch uitsluitend een architecten bureau. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Winkeliersverceniging T.O.S.E.A.. Gisteravond werd in Hotel Deurloo een le denvergadering gehouden van de winke- liiersvereeniging T.O.S.E.A. onder leiding van den heer P. Kaayk. Na opening en voorlezing der notulen, sprak de voorqzitter een woord van welkom tot de leden en in het bijzonder tot den af getreden voorzitter, den heer D. J. van Cuilenborg. Hij sprak namens de leden, hiervan was hij overtuigd, met groote waardeering over den tijd, dat de heer van Cuilenborg voorzitter was. Zijne leiding was vast en doortastend en een ieder heeft van het helder inzicht en zakelijke be handeling der verschillende voorstellen en besluiten iets kunnen leeren. Uit de leden was de gedachten gekomen den heer van Cuilenborg een blijvend aandenken te schenken en het bestuur heeft deze ge dachten gaarne gesteund en uitgewerkt Hij dankte hem nogmaals voor alles was hij voor de vereeniging heeft gedaan en spreekt den wensch uit, dat zijne gezond heidstoestand zoodanig mag worden, dat hij de vergaderingen weer kan bijwonen. Vervolgens bood hij den heer van Cui lenborg een blijvend aandenken aan, be staande uit een zilveren voorzittershamer op mahoniehouten voetje, een getrouwe weergave van de origineele hamer op de helft der grootte. De heer van Cuilenborg bedankte den voorzitter voor dit bewijs van toegenegen heid en zal met waardeering blijven den ken aan den vervlogen tijd. Spr. besloot zijn dankwoord onder het uitspreken van de beste wenschen voor de vereeniging. Hierna volgde de behandeling van de agenda, waaruit wij nog kunnen aanstip pen, dat weer een St. Nicolaascampagne zal worden gevoerd, echter geheel ver schillend van vorige jaren. UIT DE RUNSTREEK NIEUWVEEN De kruik gaat zóó lang te water Vier jaar geleden geraakte onze vreedzame gemeente in opspraak door een stel opge schoten jongens, die hun zakcenten in don- derbussen, voetzoekers en rotjes belegden, om deze 's avonds als alle katjes grauw zien te ontsteken. De uitwerking joeg argelooze voorbijgangers en omwonenden de stuipen op het lijf. P%litie patrouilleer de, doch dwong slechts ontzag af zoolang zij de belhamels in het vizier had. Toon den de ordebewaarders hun hielen dan vlo gen de voetzoekers en d.g. hen achterna. Een paar konden ten laatste op heeterdaad t**apt worden. Een behoorlijke geldboete bracht hen en de handlangers tot bezin ning. L'históire se repète! Sinds eenige we ken wordt het centrum der gemeente weer onveilig gemaakt. Al zijn de projectielen door de crisis kwantitatief achteruit ge gaan, het kaliber blijkt zwaarder. De rijks veldwachter loerde, zij het niet zichtbaar. Jammer dat de vlegels pas gegrepen kon den worden, nadat zij een slachtoffer ge maakt hadden. Door een hevige knal is n.l. een jonggehuwde vrouw thuis zóó ge schrokken, dat medische hulp moest wor den ingegrepen. Drie schuldigen zijn reeds bekend, terwijl een vierde onder ernstige verdenking staat. Gisteravond zijn zij ter gemeente-secretarie verhoord en verbali- seerd. Allen zijn plm. zeventien jaar. Mo gelijk zal de rechter hun zakcenten solie- der zien te belegggen. Ten einde in het vervolg herhaling te voorkomen, doet de politie langs dezen weg een dringend beroep on de ouders, wier kind (eren) buiten Nieuwveen op school gaat(n), dat zij hun invloed zullen laten "gelden om invoer van dergelijke rom mel te weren. Bij onderzoek is n.l. geble ken, dat Alnhen de leveranties genoot en scholieren als commissonair optraden. SPORT WIELRENNEN DE DERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCnE Ongemeen felle eindstrijd verwacht Extra contract voor dc winnaars in uitzicht gesteld Teneinde ook harerzijds alles te doen om een eerlijken en sportieven eindstrijd van den Zesdaagsche te bewerkstelligen, heeft de directie besloten om den winnaars een contract voor den 4den Amsterdamschen Zesdaagsche aan te bieden tegen een be duidend hoogere gage, dan zij thans gehad hebben. Reeds liggen de contracten gereed. De winners hebben het recht deze onmiddelijk na afloop te doen invullen en onderteeke nen. Verder zal de door Croese Bosman Uni versal Film uitgeloofde premie van duizend gulden voor een der zes leidende koppels, dat in de laatste drie uren een ronde uit loopt er zeker toe bijdragen den eindstrijd ongemeen fel te doen zijn, terwijl tenslotte het feit, dat voor de sprints van het laat ste uur dubbele punten toegekend worden vooral gezien den huidigen stand van den wedstrijd, elke voorspelling gevaarlijk maakt. VOETBAL OOSTENRIJK—ZWITSERLAND Het Oostenrijksche team Het Oostenrijksche elftal voor de wed strijd tegen Zwitserland is als volgt samen gesteld: Doel: Platzer (Admira); achter: Pavlicek (Admira). Sesta (WAC.); midden Wagner. Smistik, Skoumal (allen Rapid); voor: Zischek (Wacker), Geschweidl (Vien na), Kaburek (Rapid), Walzhofer (Wac ker), Hassmann (F.C. Wien). LAATSTF. RRRJCHTEN H. M. de Koningin. Naar wij vernemen wordt het Paleis „Huis ten Bosch" in gereedheid gebracht voor het winterverblijf van H. M. de Ko ningin in de Residentie. Het ligt in het voornemen van Hare Ma jesteit, om tegen het einde van de maand November naar Den Haag terug te keeren en alsdan het.„Huis ten Bosch" te betrek ken. Prinses Juliana. Naar ons wordt gemeld, ligt het in de bedoeling van H. K. H. Prinses Juliana, om zich Maandag 12 dezer naar Burg Stein- furt te begeven, ten einde aldaar enkele dagen te vertoeven bij Hare familie den Vorst en Vorstin van Bentheim en Stein- furt. STATIONS-AMBTEN A AR ONDER DEN TREIN. Hedenmorgen voor het vertrek van trein 5635, die te 5.55 uur van Zwolle in de richting Leeuwarden vertrekt, kwam een dienstdoend stations-ambtenaar, de 59- jarige De Wilde, op het rangeerterrein te vallen, met het treurig gevolg, dat zijn rechtervoet onderden trein raakte. Dit lichaamsdeel werd zoo ernstig gekwetst dat hij dit hoogstwaarschijnlijk zal moeten missen. De stationschef en een arts wa ren spoedig ter plaatse. Na voorloopig. ver bonden te zijn, is de man naar het So- phiaziekenhuis vervoerd. ZIJN REVOLVER LEEGGESCHOTEN. Nachtelijk incident te Amsterdam. Een aantal schoten, snel achter elkaar afgevuurd, bracht in den afgeloopen nacht te ongeveer kwart over vier een gedeelte van den O. Z. Achterburgwal en het Oude- kerksplein te Amsterdam in beroering. In de buurt patrouilleerende agenten snel den toe en ontdekten een man, die zijn revolver, blijkbaar voor een tweede salvo, opnieuw stond te laden. Voor het zoover was gekomen was hij gegrepen. Van een of meer slachtoffers van de schoten scheen geen sprake te zijn; wel kwamen zich spoedig eenige personen on der wie een berucht kaartspeler, melden, om te vertellen, dat de man van de revol ver het op hen gemunt had gehad. De kaartspeler had zich. toen hij het eerste schot hoorde, van schrik op den grond la ten vallen. Aan het politiebureau Warmoesstraat verklaarde de arrestant, een ongeveer 25- jarig koopman, die uit het Noorden afkom stig is, en sinds enkele jaren te Amster dam in de Doelenstraat woont, dat hij op de brug van den O. Z. Achterburgwal en het Oudekerksplein met de andere mannen een oogenblik had staan praten. Er werd toen een grapje over hem gemaakt, waar door hij zich beleedigd gevoelde. Aange zien hij vaak in België is en men daar, volgens zijn verklaringen, mensohen van wien men niet gediend is afschrikt door in de lucht te schieten, had hij ook hier deze methode toegepast. De man is tot de komst van den com missaris op het bureau vastgehouden. Hij zal vermoedelijk worden vervolgd wegens overtreding van de vuurwapenwet. WEDEROM INBRAAK IN OSS. Gebrs. v. G. gearresteerd. Tydens afwezigheid der bewoners is gis teravond ingebroken in de woning van den molenaar van de Zwaluw op de Kruis straat te Oss. De dieven zijn de woning aan de achterzijde binnengedrongen, heb ben het geheele huis van onder tot boven onderzocht, kasten en laden geforceerd en een belangrijk bedrag aan geld ontvreemd, terwgl tevens voor een bedrag van 30. aan postzegels werd meegenomen. Ook de aanwezige gouden en zilveren sieraden werden buitgemaakt. Onder leiding van burgemeester Ploeg makers werd direct een uitgebreid onder zoek ingesteld. Men heeft de gebrs. v. G. gearresteerd. Deze blijven evenwel hard nekkig ontkennen de inbraak te hebben gepleegd. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. DE VERVALSCHING BIJ DE VARKENSCENTRALE. Door den directeur van den Centralen Crisis-Contróle-Dienst wordt een premie uitgeloofd van 500.voor dengene, die vóór 1 Maart 1935 de noodige aanwijzingen heeft gegeven tot het ontdekken van de fabrikanten van groote hoeveelheden val- sche metalen merken, als bedoeld in art. 5 onder a. van de Crisis-Varkensbeschikking 1933 II, zoodat deze fabrikanten ter be schikking van de justitie kunnen worden gèsteld. Leeuwarder boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 45 ct. BRAND IN EEN VISCIIBAKKERIJ. Vannacht om 3 uur werd een felle uit slaande brand ontdekt in de viséhbakkerg van den heer S. W. de Vries in de Brug straat te Groningen in het hartje van de stad. Voor de vier bewoners van de tweede étage, man, vrouw en twee kinderen, die door het knetteren van de vlammen wa ren wakker geworden, was het niet meer mogelijk langs de trap naar beneden te komen. Zij lieten zich langs aan elkaar geknoop te lakens en dekens uit het raam zakken en kwamen over een muur bij de buren in veiligheid. Het gezin van den heer Veerbeek, dat eveneens de tweede étage van het perceel bewoonde, man, vrouw en twee kleine kin deren, kon nog langs de trap in veilig heid komen. Het vuur vernielde de geheele visch- bakkerij, hoewel de brandweer met twee stralen het vuur bestreed. Na drie kwartier was men den brand meester. Reeds gisteren was in de vischbakkerij tweemaal brand ontdekt. Men was er ech ter in geslaagd het vuur te dooven. Het dienstmeisje van de familie De Vries, die vlak boven de bakkerij sliep, weigerde echter dien nacht daar te slapen. Men vermoedt dat het vuur in den schoorsteen is blijven smeulen. Verzeke ring dekt de schade. TELEGRAMMEN HET CONFLICT MET DE KERK IN MEXICO MEXICO CITY, 8 Nov. Het dagblad „La Prensa" meldt uit Merida dat de di recteur voor het schoolwezen te Hampolol in den staat Campeche 20 heiligenbeelden, die door de politie bij particulieren in be slag zijn genomen heeft laten verbranden. oorts heeft de politie alle kerken gesloten en den aartsbisschop van Yucatan verzocht Mexico te verlaten. Voorts meldt de „Presa", dat de politie een samenzwering tegen den Slaat heeft ontdekt en verscheidene wapens in beslag heeft genomen. Het blad bevat verder nog een fantastisch bericht uit Matamoros in den Staat Tamaulipas, waar een aantal onderwijzers de Mexicaansche Kamer zou hebben verzocht alle aartsbisschoppen, bis schoppen en priesters te fusilleeren aange zien zij landverraders zijn en. waar zij hun orders ontvangen van het Vaticaan, als buitenlanders beschouwd moeten worden. Zij zijn vijanden der regeering en een be lemmering voor de vooruitgang van het Mexicaansche proletariaat. Het voorstel werd in de Kamer met ho merisch gelach ontvangen en naar een der commissies verwezen, waar het waarschijn lijk in de prullemand is gedeponeerd. OUD-PRESIDENT MACHADO ERNSTIG VERGIFTIGD LONDEN, 8 Nov. Volgens de „New York Mitoor" is de vroeger president van Cuba, Machado, die in de nabijheid van Santo Domingo vertoeft, tengevolge van een ver giftiging doodelijk ziek. Nader meldt de correspondent van de „Daily Teiegraph" uit New-York, dat de spijzen van Machado in opdracht van een Cubaansch geheim genootschap, door een Cubaanschen kok zouden zijn vergiftigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Nov. Groentcnveiling. An dijvie f 0 50—1.90; Bloemkool I f 4.808.50; idem II f 1.502.50; Roode kool f 2.405,70; Savoye kool f 3.106.00; Groene kool f 0.80 —3.00; China kool f 0.60—0.90; Pieterselie f 0.501.00; Prei f 1.002.10; Kropsalade f 0.50—1.60; Selderie f 0.30—0.80; Ble-k- selderie f 1216; Knolselderie f 1.102.70; Wortelen f 1.506.70 per 110 stuks. Kroten f 1.101.40; idem gekookt f 3.006.00; Snij- boonen f 1339; Pronkboonen f 67; Stam- boonen 10; Witloof f 521; Boeren kool f 23; Postelein f 1011; Spinazie f 316; Tomaten A f 2.40—4.20; B f 3—5; C f 2.10 —3.20; Uien f 1.70—3.10; Wortelen f 3—5; Spruiten I f 513; Spruiten II f 2—8. Melkveiling Week van 11 tot 17 Nov. Consumptiemelk 1ste klas f 6.50; 2e klas f 6.25; 3de klas f 6.00. Industriemelk van f 5.10 tot f 3.40. Meer vraag dan aanbod. Rotterdamsche combinatie federatieprijs melk voor industriedoeleinden week van 4 tot 10 November f 4.70. Alles af boerderij. BOSKOOP. 7 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophelia 1020, Hadlcy 3055. Claudius Pernet 40 90, Columbia 1225, Butterfly 2550, Mac Keiler 1025, Rosalandia 2550, Flo- rex 4060, Phoebe 3652, Steward 25, Edith Helen 4080, Aug. Noaelc 1739, Else Poulsen 5080, Gloria Mundi 2035, Wendland 6080, Ellen Poulsen 1426, Johanna Hill 2030, Briarcliff 1530, Kraus 3065, Chrysanten, grootbloemig 601.20, id. tros 1025. Physalis Fran- chetii 816, Clematis Prins Hendrik 1.20 1.80, Pernettia 2030, Eikenblad 712, Cotoneaster 1522. R'VEEN, 7 Nov. Groentcnveiling. Druiven 1424 cent per kilo, Andijvie 50 80 ct., Sla 0.502.10 per 100 krop. Toma ten A 3.50—5.80, id. B. 3.50—8.60, id. C. 1.50—3.90, id. C C. 1.1.60 per 50 K.G. Sng- boonen 2.253.35 per 10 kilo. TER AAR, 7 Nov. Centrale Veiling. Kasboonen 2.30-1.25, Kats-stok 1.503. Witte Pronkers 5065 ct., Postelein 9 10, Breekpeen 2.803.90. Bospeen 24 ct. Spi nazie per bak 1318 ct.. Andijvie 1325 cent, Uien 2.102.40, Herfstknollen 1.60, Sla 0.50—2.40. Bloemkool 1.50—9.10, Drui ven per pond 1416 ct.. Witte kool per 100 stuks 5.20, Roode 3.104 40, Savoye 5 80, Groene 1.70, Tomaten A 2.804.80, id. B. 2.90—5.40, Id. C 1.30—2.50. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. tï e b o r e n: Cornelis z. van P. Ligtvoet en F. A. M. Seesink Jonas Johannes z. van A. Piket en M. C. de Boer Chris- tiaan z. van W. C. Ligtvoet en C. Kahre Adrianus Wouter Antonius z. van L. C. Muntz en C. G. Duineveld Elias Arent z. van J. de Heer en M. C. Jongman Eli sabeth d. van J. Wijtsma en H. M. Meijer Anna Therese d. van N. de Vogel en A. Th. Braun Gerard z. van A. L. de Vo gel en A. Th. Braun Gerard z. van A. L. de Vogel en A. J. Senne Cornelia d. van C. v. d. Groef en T. Schijff Jo hannes Wilhelmus z. van J. M. v. d. Meij en H. Randsdorp Maria Elisabeth d. van J. de Vreugd en C. v. d. Boon Pieter Willem z. van F. J. v. Milaan en F. Blaauw Getrouwd: B. v. Helden jm. en C. Hoek jd. H. v. Leeuwen jm. en J. Pouw jd. J. Neuteboom jm. en H. v. d. Kleut jd. H. J. Pot jm. en C. J. H. Hanselaar jd. M. Raatsie jm. en W. J. Mol jd. W. J. Sirach jm. en A. Roman jd. J. L. Questrco jm. en T. Kloos jd. A. Koren hof jm. en S. M. Ranselaar jd. Overleden: W. StavleuBenning wed. 76 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen Luxor: Volwassenen. Roxy: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 Nov. Groentenvciling. Bloemkool I per 100 f6.10—10.60, 2de soort £2.10—5.10, Peen per 100 bos f 4.706.20, Waschpeen per kist f 0.65—0.90, Uien p 100 K.G. f2.20— 2.80, Kroten p. kist f 0.250.35, Andijvie f 0.901.60 per 100, Roode kool f 5.105.90, Gele kool f4.30—5.10, Spruiten f 0.11—0 13 p. K.G. .'s-GRAVENHAGE, 7 Nov. Haagsche Vei ling. Peren: Curé Peren 810 ct., Gra- tioolperen 79 ct.. Beurré Clairgeau I 10 14 ct., II 79 ct., Bredero's I 1113 ct., II 69 ct., St. Rcmis 47ct., Gieser Wil deman I 911 ct., II 36 ct., Bergamotten I 69 ct., II 35 ct., Jodenperen I 710 ct., II 35 ct., Léghiponts extra 20—22 ct., I 1719 ct., Maagdenperen I 911 ct., II 68 ct., Comtesse de Paris I 1012 ct., II 79 ct., Grijze Peren 46 ct., Meys Peren 46 ct., Dubbele Bongerd 35 ct., Driel- sche Peren I 7—9 ct., II 46 ct., Lauwtjes Peren I 79 ct., II 46 ct., Winter jannen I 68 ct., II 35 ct., IJsbouten I 810 ct., II 57 ct., Hoornsche Groenen 36 ct., Pondsperen I 911 ct., II 57 ct., Nouveau Poiteau I 1215 ct., II 810 ct. Appelen: Goudreinetten extra 2025 ct., I 1019 ct., H 48 ct., Sterappelen I 1520 ct., II 8 14 ct.. III 47 ct., Fisher Eersteling 1812 ct., II 87 ct., Lands Bergerreinette I 10 15 ct., II 5—9 ct., Brabantsche Bellefleui I 914 ct., II 48 ct., Bellefleur extra 1416 ct., I 8—12 ct., II 5—7 ct., Campagnezoet 813 ct., Armgaard I 1013 ct., II 79 ct., Wotte Calvill 1115 ct., Geldersche Have- laars 815 ct., Liverlingen 9 ct., Jasappe- len I 912 ct., II 58 ct., Groninger Kroon I 14—20 ct., II 6—12 ct.. Kroonzoet 9—12 ct., Precent van Engeland I 1720 ct., II 1316 ct., Dubbele Bendcrzoet 813 ct., Bosappelen I 911 ct., II 48 ct., Fran- sche Zuren 57 ct., Rabouwen 47 ct., IJsdener Klumkens I 812 ct., II 47 ct., Hondsmuii 610 ct. Diverse: Hollands Wit lof I 1923 ct., II 1218 ct., Preiselberen 11—14 ct., Uien 1.60—2.50 per 100 K.G., Mispels 79 ct., Bloemkool 910 ct. per st., Peen 7090 per 100 K.G., Groenen Sa voy ekool 1.203.20 per 100 K.G., Roode Kool f3.10—5.50 per 100 K.G., Gele Kool f4.90—5.10 per 100 K.G. DEN IIAAG, 7 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 68 aanvoerders verkocht, om in de week van 12 tot 19 Nov. dagelijks te leveren 8700 liter melk. Prijs af boerderij 6.50 7.00, melk voor industrie f 5.6Ó5.80, per 100 liter. GOUDA, 8 Nov. Vee. Aangevoerd in totaal 1651 stuks, waarvan 113 slachtvar- kens. Vette van 16 ct. tot 17 ct. pér pond. leven met 2 pet. korting. Londensche van 12 ct. tot 13 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. 508 magere varkens. Prijzen van 14 tot 22 per stuk. 935 biggen, prijzen van 6 tot 9 per stuk. Geldersche biggen 9 tot 12 per stuk. 14 rund/ren 100 tot 170 per stuk. 59 nuchtere kalveren 3 tot 7 per stuk. 21 bokken en geiten 3.20 tot 6.00 per stuk. Handel matig. Algcmecne markt. 343 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rgksmerk van 22 tot 24.50. 2e kwaliteit met rijksmerk 20 tot 21. Zware 25. Handel stug. 326 pon den boter. Goeboter 75 tot 80 per pond. Wciboter 70 tot 75 per pond. Handel vlug. 47.000 stuks eieren. Kleine kipeieren 3.50 4.Kipeieren 5 tot 5.50 per 100 stuks. Eendeicren 3 per 100 stuks. Handel matig. ZOETERWOUDE, 7 Nov., Eicrcnvciling. Kipcieren f 6.506.65; hanen f 0.400.70; konijnen f 1.301.40; kippen f 0.350.65. WISSLLNOIfcl-JKINGhiN AMSTERDAM) CNiet officieel). Londen 7.39 3/4 Berlijn 59.45 New York 1.4713/, Parus «737 /g Brussel 34 56 Zwitserland 48.16 Milaan 12 65 Madrid *20.18 Oslo 87.20 Kopenhagen 33 05 Stockholm 38.20 Weenen Praag 6.18 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3