Leidsch Crisis-Gomité MAANDAG 5 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 DE AANKOMST VAN DE „ÜIVER". Wat de spoorwegen doen. Naar wij vernemen zullen de spoorwe gen op 21 November, bij gelegenheid van de aankomst van de Uiver, die te ongeveer twee uur op Schiphl verwacht wordt, en de huldiging van de bemanning, de vol gende voor het publiek gunstige maatrege len nemen: In de grootere plaatsen zullen bij de reisbureaux en wederverkoopers, (niet aan de stations) speciale retourbiljetten ver krijgbaar gesteld worden, tegen bereke ning van den prijs van het gezelschapsta rief voor 25 personen, vermeerderd met 60 cent voor het vervoer met tram en boot, heen en terug, naar Schiphol. Op de klei nere plaatsen zullen deze biljetten ver krijgbaar zijn aan de stations. Deze plaatsbewijzen zijn alleen geldig in de treinen, die voor 13 uur te Amster dam aankomen. Bovendien zullen ten behoeve van hen, die de huldiging van de bemanning willen bijwonen, aan de stations Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Leiden, speciale plaatsbewijzen worden afgegeven tegen hetzelfde, bovengenoemde tarief (zonder tram of boot) die alleen geldig zullen zijn in de treinen, die na elf uur en voor vijf tien uur te Amsterdam aankomen. Is de toeloop te groot voor de gewone treinen dan zullen extra-treinen worden in gelegd. PALEIS TE TILBURG WORDT GEMEENTEHUIS. De gemeenteraad te Tilburg aanvaardde gisteren in openbare vergadering het voor stel van B. en W. tot het inrichten van het voormalig Paleis van Koning Willem II tot Gemeentehuis, na een toelichting van den bouwmeester Oscar Leeuw, architect te Nijmegen, die tevens de maquette toonde. De kosten der restauratie worden ge raamd op 316.170, terwijl voor de meubi leering 34.250 is uitgetrokken. Er zijn echter reeds kosten vooraf geweest, nl. 45.000 als schadevergoeding aan de Duit- sche vorstenhuizen van Saksen en Reuss, verwant aan onze koninklijke familie. H. M. de Koningin heeft in een schenkingsac- te onmiddellijk van aanspraken afgezien. De nevengebouwen worden gesloopt, zoodat het geheele paleis, waaraan uit wendig geen veranderingen worden aange bracht, geheel vrij komt te staan. „Tel." LETTEREN EN KUNST EEN BURGERVADER SCHILDERT. Jo Schrijnder In *t Center te 's-Gravenhage. Jan Nieuwenhuis geeft in „De Maas bode" een beschouwing over het schilder werk van Burgemeester Schrijnder van Grootebroek (oud-secretaris der gemeente Voorhout): We hebben roman-schrijvende artsen, een beeldhouwend officier, een schilde rend burgemeester. Het is niet met volledige opgewektheid dat wij ons naar de tentoonstelling bege ven hebben van ,,'t Center", Torenstraat in den Haag. Indertijd is bericht, dat de burgemeester van Grootebroek in Noord- Holland, de edelachtbare heer J. A. Schrijn der, eigenhandig het nieuwe raadhuis voor zijn dorp had ontworpen en het bovendien had versierd, zelfs met glas in .lood. Ook zonder de foto's ervan gezien te hebben kan men zich weinig geestdriftig gestemd voelen over zulk een voortvarendheid. Al te bekend zijn de pastoors, die er niet van af te brengen zijn hun eigen kerk te „ont werpen" en de zakenlieden, die maling hebben aan het scheppend werk van des kundigen. Deze ondernemende opdrachtgevers zijn de wanhoop van een degelijk en verantwoor delijk architect, hun ijver is de volstrekte miskenning van het kunstenaarschap in zijn bijzondere en unieke waarde. De tentoonstelling van Jo Schrijnder valt gelukkig mee. Hij is zeker een talent, heeft meer dan één pijl op zijn boog en verheft zich in zijn beste oogenblikken boven het niveau van een goed bedoeld dilettantisme. Het meest is hij dunkt ons te waardee- ren in eenige uitingen van toegepaste kunst, in een aantal affiches en boekban den. Ook hier is het gehalte ongelijk, maar de omslagen voor de boeken van Adam, Guiliotti en Papini zien er goed uit. Voor het schilderen van Jo Schrijnder is het niet op de eerste plaats van belang, dat hij een gemeente bestuurt, maar wél, dat hij tevens een groot jager is voor den Heer. De notities van de jacht toonen een opmerkelijke kundigheid om een moment te grijpen, om snel-bewegende dingen le vendig vast te houden op het doek. Het natuurlijk elan van opvliegende vogels, van een zwemmende hond, van een vluch tenden haas weet Schrijnder raak te tref fen. Maar daarmee is dan ook de hoofd zaak gezegd. Want als schilderkunst is dit werk nog onvoldragen, het is te spoedig losgelaten en de kleur mist de fijnheid en de suggestiviteit, die een schilderij belang rijk maken. Dit geldt wel voor het landschap in het algemeen bij Schrijnder en zijn kansen als schilder zouden dan ook vooralsnog hoogst twijfelachtig zijn, ware het niet, dat een paar stillevens van bloemen en doode vogels betere verwachtingen wek ten en dat vooral een .Tubaspeler" ver reweg het beste werk op de tentoonstel ling in zijn vlotte voordracht" en be- heerschte techniek toch wel overtuigend is voor de gaven van dezen schilderenden burgemeester. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Ter zitting van het kantongerecht stonden Vrijdag 46 zaken ter rolle. Kanton rechter mr. J. H. W. N. Nicolai. Een paar dure appeltjes. Allereerst kwam in behandeling een zaak tegen een tweetal jongelui ge naamd H. v. d. L. en P. v. V., uit Hazerswoude, wien ten laste was ge legd het zich wederrechtelijk toe-eigenen van appels en peren uit den boomgaard van den landbouwer V. Verdachten gaven bei den toe, doch met restrictie dat zij geen pe ren doch slechts appels hadden weggehaald. Als getuige werd gehoord zekere J. v. d. W,. die de ten laste gelegde feiten wat de ap pels betrof, bevestigde. De ambtenaar van het O. M. requireerde tegen ieder der ver dachten een geldboete van 6 subs. 2 dagen. Uitspraak 3.50 subs. 2 dagen. Een automobilist en een bloe- menkoopman. K. Sch. was in verzet gekomen van een vonnis waarbij hij was veroordeeld wegens overtreding der motor- en rijwielwet en te vens aan den bloemenkoopman v. D. te be talen het bedrag van diens civiele vorde ring ad 10.Het betrof hier de zaak, die wij de vorige zitting hebben vermeld, dat verdachte met zijn auto de Raadhuisstraat kwam uitrijden en plotseling op den hoek .van de Bruggestraat stopte, terwijl de bloe men koopman v. D. met zijn wagen de brug kwam afrijden. Als getuige werd ge hoord van D. en de glazenwasscher v. d. V Getuigen gaven eenzelfde lezing als de vorige zitting. Verdachte beweerde even wel te hebben gestopt omdat hij zag aanko men dat v. D. zijn wagen, die zwaar bela den was, niet wist te houden. Van D. had moeten wachten, omdat verdachte de voor rang van het verkeer had. Hieraan had v. D. niet voldaan. De ambtenaar vroeg be vestiging van het vonnis. Doch de kanton rechter ging met de lezing van verdachte mede en meende dat verdachte geenszins de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht en verklaarde derhalve ver dachte ontslagen van rechtsvervolging. De wet ontdoken. A. J. H. M. had zich te verantwoorden wegens overtreding der invaliditeitswet, ziektewet en ongevallenwet. Verdachte, die in Woubrugge een jachthaven heeft, had van het loon der aldaar in dienst ge houden arbeiders, gedurende het tijdvak FebruariMei afgetrokken de premie verschuldigd voor deze wetten. Ver dachte voerde ter verdediging aan, dat hij met genoemde arbeiders een zeker loon was overeengekomen, hun een toeslag op dit loon gaf, doch dit aan wende tot betaling der sociale lasten. Het was dus geenszins de bedoeling geweest om fraude te plegen, doch hij had het be schouwd als een opvoedende maatregel. Dezen opvoedenden maatregel konden de ambtenaar en de kantonrechter echter niet toejuichen. Als verbalisant werd gehoord een controleur van den Raad van Arbeid, N.. uit Boskoop. Deze gaf een uitvoerige uiteenzetting om trent dit geval, z.i. was er geen sprake van toeslag, daar in de loonboekjes na optelling van het loon alleen werd afgetrokken een bedrag voor premie b.v. 1.40 dat voor de verschillende wetten verschuldigd was. Te vens werd als getuige gehoord een vroegere bedrijfsleider van verdachte, zekere W., die op minder vriendelijke voet met verdachte bleek te verkeeren. Ook deze bevestigde de feiten en deed er nog een schepje op door aan te voeren dat hpt speciaal de bedoeling van verdachte was deze wetten te ontduiken en hij zich hier meerdere malen over had geuit. De ambtenaar van 't O.M. overwoog in zijn requisitoir dat de overtredingen wet tig en overtuigend bewezen waren en z.i. de werkgever hier misbruik had gemaakt van de tijdsomstandigheden, hij vorderde tegen verdachte dan ook niet minder dan 3 geldboeten van ieder ƒ30 subs. 3 x 10 da gen. Verdachte, repliceerende, bleef er bij zich niet te hebben bevoordeeld of het rijk te hebben benadeeld en geen fraude te hebben willen plegen. De kantonrechter terstond vonnis wijzende veroordeelde ver dachte tot 3 x ƒ20 subs. 3x5 dagen. Aanrijdingen. De J. uit Hazerswoude had aldaar een voor hem uit rijdende auto op den avond van 11 Juni die de Zonneveldstraat in wilde rijden - aangereden, waardoor deze belangrijk was beschadigd. Als ge tuigen werden gehoord de bestuurder en inzittenden die allen verklaarden vroegtij dig de verandering van richting te heb ben aangegeven en met matige snelheid te hebben gereden. Verdachte wist weinig in te brengen, wat de ambtenaar dan ook aanleiding gaf op te merken, dat de voor hem uit rijdende bestuurder alle voor zorgsmaatregelen in acht had genomen. Hij kenmerkte de handeling van verdach te als hoogst onvoorzichtig en vorderde een geldboete van ƒ30 subs. 10 dagen. Ver oordeeling 20 subs. 5 dagen. H. J. Sch. te Ter Aar had op 13 Aug. j.l. te Ter Aar komende uit de Kerkbuurt en gaande met zijn luxe auto in de rich ting \an de Aardammerbrug precies op het kruispunt van deze brug de autobe stuurder A. B. uit Rotterdam met zijn luxe auto aangeredne, waardoor deze wa gen belangrijk was beschadigd. Als getui ge werd allereerst gehoord genoemde A. B., die thans als gedetineerde door een rijksveldwachter en marechaussée de rechtszaal werd binnengeleid. Deze ge tuige gaf een uitvoerige uiteenzetting, zoomede ook mej. M. v. d. B. als getuige gehoord. Het verschilpunt tusschen getui gen en verdachte liep echter daarover of verdachte al of niet signalen had gege ven. Getuige A. B. beweerde signalen te WIJ K0MCH W0CN5DAG BIJ U AAM! U STELT 0MS TOCH MICT TELEUR hebben gegeven die verdachte verklaarde evenwel niet te hebben gehoord. Boven dien bleek het op het moment van aan rijding zeer slecht weer te zijn geweest, het stortregende, terwijl het uitzicht voor verdachte die getuige die van rechts kwam voorrang had moeten verleenen, zeer slecht was. De ambtenaar de omstandigheden van slecht weer en slecht uitzicht in acht ne mende, vorderde tegen verdachte een geldboete van 10 subs. 6 dagen. Veroor deeling 8 subs. 4 dagen, waarop getuige B. weer door den rijksveldwacht en ma réchaussee werd weggeleid. Een koppige automobilist. S. J. V. uit Voorburg had op den avond var 14 Juni j.l. op 't weggedeelte Zwam- merda mA1 p h e n a. d. R ij n, enkele achter hem rijdende autobestuurders ge hinderd én wel door over 'n afstand van VA K.M. geen gelegenheid gegeven om te passeeren, alhoewel hij met een kleine Austin reed en het weggedeelte ter plaat se ruimschoots breed genoeg was. Als ge tuigen werden gehoord de heeren S. K., J. A. J. en v. T. die .allen een zelfde ver klaring aflegden. Verdachten trachtte ver schillende beweringen naar voren te bren gen, dat hij o.a. was gepasseerd door een bestuurder die den indruk gaf beschonken te zijn, terwijl rij den weg te gevaarlijk acht te om iemand te laten passeeren. Kortom een relaas waaraan weinig waarde werd gehecht. De ambtenaar vond het feit dan ook zeer ernstig. Verdachte had eenvoudig vertikt iemand te laten passeeren niette genstaande er herhaaldelijk signalen wa ren gegeven, hij vorderde tegen verdachte dan ook een geldboete van niet minder dan 50 subs 20 dagen. Ook de kanton rechter vond dit eigenmachtig optreden van verdachte onjuist en veroordeelde hem tot ƒ20 subs. 5 dagen. In de overige zaken werd verstek en aanhouding verleend. Waar geen woonplaats is vermeld, wo nen veroordeelden te Alphen aan den Rijn NED. OOST-INDIE TWINTIG MILLE VERDUISTERD. Aneta seint uit Palembang: Na een boek- onderzoek is gebleken, dat de procuratie houder van de Industrieele Maatschappij Palembang, L. D., in den loop der jaren verduisteringen heeft gepleegd .Thans is een tekort van 20.000 geconstateerd. UIT DE OMGEVING KORENBOND „MGR. LANS" Voor de Bloembollenstreek te De Zilk opgericht Bij de kerkelijke overheid van de H. Hart-parochie te Zilk waren reeds lang plannen beraamd, om, ter navolging van de naaste omgeving, o.a. WassenaarRijn streek enz., te geraken tot de oprichting van een korenbond. Daar het initiatief echter grootendeels uitging van den wel- eerw. kapelaan E. A. M. Paap, dezer pa rochie en zijn overplaatsing naar elders nog kort geleden werd gevreesd, werden de plannen voorloopig opgeschort. Nu de kapelaan echter in ons midden bleef, is tot het oprichten alle kracht bijgezet en het gestelde doel inmiddels bereikt: De Korenbond is thans definitief in het leven geroepen. Een bestuur, gedeeltelijk be staande uit geestelijken, waarin o.a. zit ting hebben de zeereerw. heer pastoor de zer parochie, pastoor Krook van de St. Martin usparochie te Hillegom enz. en an derdeels uit afgevaardigden der verschil lende koren, is reeds samengesteld. Het doel is o.a. in de komende wintermaanden een cursus te doen plaats vinden over de Gregoriaansche muziek, welke zal wor den geleid door kapelaan Paap, dezer pa rochie, bij wien deze leiding zeker in goede handen is. Maandagavond 12 November a.s. te 7.30 uur zal de officieele oprichting plaats heb ben in het Parochiehuis alhier en zullen de deelnemende of aangesloten koren, en wel van de St. Joseph- en St. M a r- t i n u s-parochie te Hillegom, St. Agatha en H. Engelbewaarders van L i s s s e, S t. V i c t o r-, St. Jo seph- en H. Hart van J e z u s-parochie allen te Noordwykerhout, deze ver gadering bijwonen erf allen eenige num mers ten beste geven naar verkiezing, mu ziek of gregoriaansch. De officieele naam van den bond is „Mgr. Lans", een der meest bekende voor vechters van den Gregoriaanschen kerk zang. Moge de oprichting van den Korenbond aan de gestelde verwachtingen voldoen en het zijne bijdragen om den kerkzang op te voeren, tot meerdere eer van God, en tot heil van Kerk en volk. HILLEGOM Een contrast. Was het tot voor kort bijna niet doenlijk een woning der wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" te bemachtigen, thans er niet minder dan 17 leeg en 't zal nog erger worden als de huren niet omlaag gaan. Mooi resultaat. De eindopbrengst der gehouden bazar ten bate der Prot. Zieken verpleging is 1802.41, een schitterend re sultaat. Holl. Bloemb. Kw. Genootschap. De afd. Hillegom van het Genootschap hield gisteravond een ledenvergadering in Flo ra. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer D. E. Nieuwen huis, opent met een woord van welkom. Sins onze laatste ledenvergadering heb ben zich geen wereldschokkende gebeur tenissen in ons vak voorgedaan. Het is in het bedrijf niet veel beter dan voor een jaar. Waarom wordt dan deze verga dering belegd? Bloembollencultuur heeft diverse vragen onder de oogen der leden gebracht en ons hoofdbestuur achtte het raadzaam, niet achteraan te komen. We moeien paraat zijn, indien zich moeilijk heden mochten voordoen. De secretaris leest nu de notulen, die onder dank worden vastgesteld. De voor zitter deelt nu het volgende mede: op 8 October werd een vergadering door ons bestuur gehouden, inzake onze overge schoten bollen. Het resultaat dier verga dering is meegedeeld aan het hoofdbe stuur Verder is een schrijven naar alle afdeelingen verzonden, met verzoek, dat de besturen adhaesie zouden betuigen. Het hoofdbestuur verzocht .dienaangaande een bespreking, hetgeen gebeurd is. Het gevoelde de moeilijkheid der tenuitvoer legging en ried ons aan, dat we ons zou den wenden to den regeeringseommissaris van den tuinbouw, hetgeen is getuurd. Antwoord daarop laat zich nog wachten. De heer Bakker brengt hulde aan het bestuur voor betoonde activiteit en voor het vele daaraan verbonden werk; het is weder een aanklacht jegens, die altoos den mond vol hebben met „het H.B.G. doet toch niets". De heer D. v Egmond Jr. had het raad zamer gevonden, zoo de afdeeling aan het hoofdbestuur verzocht had, dat dit met den Bond van Veilingen had overlegd, daar de belangen van de veilingen parel- lel loopen met die der kweekers, hetgeen spr. aantoont. De voorz. geeft een verdere uiteenzet ting. het betreft hier de kwestie van zoo gering mogelijke kosten, we hebben in de eerste plaats met de regeering te maken en staan feitelijk los van de veilingen. De heer P. Goemans Antz. zet uiteen, dat 't niet de bedoeling geweest is, de veilingen tegen te werken. Hierna komen de vol gende vragen in behandeling: 1. Moeten de saneeringsmaatregelen ook voor 1935 bestendigd blijven. Na eenig hoor en we derhoor wordt de vraag bevestigend be antwoord. Vraag 2: Moet de teelt van hyacinthen, tulpen en narcissen beperkt blijven tot de beteelde oppervlakte van 19331934 of moet deze uitgebreid wor den? De heer Van Egmond wil de schei ding tusschen vroege en late tulpen op heffen. De voorz. zegt, dat zulks voor dit seizoen niet meer mogelijk is. Bij de rondvraag der alg. vergadering zullen de afgevaardigden dit bespreken. De vraag werd beantwoord met: „nog geen uitbreiding". 3. Zijn minimumprij zen of garantieprijzen gewenscht voor 19341935? Men ging accoord met gagan- tieprijzen, doch met nadruk werd erop gewezen, dat een goed systeem voor de regeling van het surplus wordt getroffen, opdat we weten, waar we aan toe zijn. Vraag 4: Moeten de maatregelen ter con trole voor den uitvoer blijven, werd be vestigend beantwoord. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. werden benoemd de heeren P. Goemans Antz. en J. van Til Rzn. Bij de rondvraag werd gewezen op het veel te laat innen der contributie; dit dient half Mei te gebeuren, op de alg. verg. zal daarop worden aangedrongen. Hierna sluiting met een passend dank woord te half elf. KATWIJK Personalia. De heer A. Dubbelaar al hier is met ingang van 1 Jan. a.s. be noemd tot agent van politie te Terneuzen, Stand der werkloosheid. Mannen 18 jaar en ouder: opperlieden 17, grondwer kers 54, timmerlieden 30, metselaars 26, fabrieksarbeiders 7, kuipers 2, losse ar beiders 96, landarbeiders 5?, visschers 26, autogeenlasscher 1, stokers 11, binnen schippers 5, varensgezellen 4, machinist 1, losse arbeiders, venters 4, scheepmakers 7 schilders 12, machinebankwerker 1, lood gieters 3, stucadoors 1, broodbakker 1, tuinlieden 2, smeden, slager 1, molenaar 1, bloemist 1, kantoorbediende 1. Vrouwen: dienstmeisjes 8, werksters 2, kantoor of winkelbediende 1. Jeugdige werkloozen: jongens 5, meisjes 20, totaal 410, waarvan 10 bij de werkverschaffing. Geboren: Gerrie d. van A. Lit en M. v. d. Schrier Alia Cornelia Sophia d. v. C. Steinz en S. A. L. Drost Johan na Egbertina d. van J. U. Mulder en T. Heok Aaltje d. van H. Sip en A. van Duijn Johanna d. v. H. W. F. van Driel en J. C. Janse Jannetje Wilhelmina d. v. S. den Duik en W. D. Wervers Krijntje d. v. A. Hasenoot en W. Vlie land Jeanne Rudolphine Louise d. van J. A. Collette en H. E. van Heijningen Dirk z. van G. van Duijvenvoorde en J. van Duijn Petronella d. van D. Ver hoef en D. van Egmond Maarten z, van J. Hoek en J. Haasnoot Arendje Johan na d. van G. Vooijs en A. Durieux. Ondertrouwd: D. Ruwaard en H. Krijgsman J. van Duijvenvoorde en C. Omer. Getrouwd: H. M. v. d. Kamp en M. E. Paardekooper. Overleden: Wilhelmina Klamer 73 j. wed. van J. Verkerk Krijntje Zwaan 81 j. wed. van H. van Duijn Helena Catha. Johanna Heeg 27 j. d. van J. Heeg en J. G. Bergmah Dirk Cornelis van Leeuwen 71 j. wed. van W. v. d. Gugten. LEIDSCHENDAM. K. J. RI. V. Heden ontvingen wij het keurig uitgevoerde programma voor de maand November van de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" te Leidsehendam. Dit programma belooft weer heel wat moois en leerzaams en luidt als volgt: Maandag 5 November: „De Krant", inlei der ir. J. J. A. de Groot uit Rijswijk. Vrij dag 9 November: Societeitsavond. Sjoel wedstrijd. Maandag 12 November: „De in wendige mobilisatie van den Middenstand voor de Corperatieve Maatschappij. Inlei der de heer Anton de Gruyter, Den Haag. Donderdag 15 November: Feestdag St. Al bertus Magnus. Clubvlagavond. Uitspraak Jury en tentoonstelling. Maandag 19 No vember: „Het geld heeft een te groote in vloed in de Maatschappij". Inleider de zeereerw. heer J. B. Möller, Voorburg. Vrijdag 23 November: Societeitsavond. Ke gelwedstrijd. Maandag 26 November: „Een groot katholiek romanschrijver". Inleider Dirk Coster, kunstcriticus,. Delft. Donder dag 29 November: Studieclub. Apologeti sche avond". De Openbaring Gods". Inlei der de weleerw. heer L. van Vugt. NOORDWIJKERHOUT H.B.G. In café Gouwenberg verga derde Zaterdag j.l. de H.B.G. afd. Noord- wijkerhout. De vergadering stond onder leiding van den heer H. Langeveld, voor zitter der afdeeling. Dez heette de aan wezigen hartelijk welkom, waarna de secretaris de notulen der vorige vergade ring voorlas, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering. De voornaamste punten welke in den beschrijvingsbrief zijn aangegeven zijn: 1. Moeten de saneeringsmaatregelen ook*voor 1935 bestendigd blijven? 2. Moet de teelt beperkt blijven of uitgebreid worden? 3. Zijn minimum- of garantie prijzen gewenscht voor 19341935? 4. Moeten de maatreglen ter controle van den uitvoer blijven? De voorz. gaf deze vragen in bespreking. De vergadering wisselde van gedachten over deze 4 voorname punten. Wat punt 1 betreft of de saneerings maatregelen in 1935 ook moeten gelden was men unaniem van meening, dat deze maatregelen bestendigd moeten blijven. Besloten werd met algemeene stemmen den afgevaardigde van de algemeene ver gadering op te dragen in deze vergade ring vóór de saneeringsmaatregelen in 1935 te stemmen. Ook was de vergadering met algemee ne stemmen voor teeltbeperking, handha ving van minimum-prijzen, en voor con trole van den uitvoer. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer J. R. Zonneveld alhier. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De voorz. sloot tenslotte de slecht be zochte vergadering. SASSENHEIM. Geboren: Marinus z. van B. van Dijl en H. E. van der Spek. Gevestigd: C. Verwer, van Haar lemmermeer J. J. Bergman van 's-Her- togenbosch-. Vertrokken: H. Cornel, naar Was senaar I. M. Le Grand naar Kampen C. G. van der Meer naar Haarlem A. C. van Nobelen naar Loosduinen. STOMPWIJK. Geboren: Bernardus Johannes z. van A. van Nierop en H. J. Evers. Ondertrouwd: Willem Riemens en Gijsberta Martina 't Hart. Overleden: Bartholomeus den Elzen 70 jaar. VOORHOUT. Veiling. De aanvoer was weer zoo buitengewoon groot, en de publieke be langstelling beantwoordde daaraan, zoo zelfs, dat Vrijdag a,s. de aanvang met een half uur zal worden vervroegd en op 7 uur is bepaald. Totaal 145 konijnen waar van jonge dieren 15 tot 40 cent opbrach ten; slacht konijn en gingen van 80 cent tot 2.— ('n buitengewone prijs voor de zen tijd). Verder 32 kippen, jonge hennen; diverse duiven en eenden. De vendu had 65 nummers, welke allen vlug werden ver handeld. VEUR. Geboren: Leonardus Johannes Maria z. van P. J. Weerdenburg en J. P. Koot Agatha d. van K. Zonneveld en W. R. van Oosten. WOUBRUGGE Werkloosheid. Op den laatsten der maand October stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling ingeschreven: land- en tuinbouwarbeiders 18, metaalnijverheid 28, fabrieksarbeiders 2, bouwvakarbeiders 4, losse werklieden 6, schippers 2, korenmo- enaars 1, rijwielhersteller 1, schilders 1. Nog te weinig wordt er door de inge schrevenen aan gedacht, dat elke 14 da gen verlenging der inschrijving moet plaats hebben. Niet alleen geldt deze ver plichting voor hen, die steun ontvangen of in werkverschafifng geplaats zijn, doch ook voor hen, die uit een werklozenkas trekken. Wordt door verschillende afdeelingspcn- r.ingmeesters aan deze, ook in het regle ment voor bondsuitkeeringen voorkomen de bepaling niet altijd e~en streng de hand gehouden, de werkloozen handelen in hun eigen belang, indien zij voor inschrijving blijven zorg dragen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7