DE SCHAT IN HET OUDE HOLL AND MAANDAG 5 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN AUTO GRIJPT DRIE MENSCHEN. twee liedjeszangers gedood. Zaterdagavond omstreeks 9 uur heeft er op de Scheidingsweg op de Mooksche baan nabij de grens NijmegenMalden een noodlottig auto-ongeluk plaats gehad. De familie Nè uit Arcen (Limburg) reed in ♦tnelijk groote vaart daar over den weg, waar drie mannen stonden te praten. Deze drie mannen werden aangereden. Toen de auto tot stilstand was gekomen, bleek dat twee slachtoffers, de 21-jarige P. Finje en de 25-jarige A. Finje, beiden uit Rotterdam, liedjeszangers van beroep, die zich tijdelijk te Nijmegen bevonden, waren gedood. De 27-jarige C. Mink, uit Amsterdam, werd langs den weg geslin gerd en bleef met een beenbreuk liggen. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE HALSTEREN. Thans opgehelderd. De politie heeft klaarheid weten te bren gen in de geheimzinnige aanrijding, welke in den nacht van 25 op 26 October onder Halsteren heeft plaats gehad en tengevolge waarvan de 17-jarige slagersknecht C. -van Eekelen is overleden. Deze aanrijding blijkt te zijn geschied door G. de K. uit Zevenbergen, die met zijn auto zijn meisje, mej. G. de F. uit St. Maartensdijk, naar huis ging brengen. Ze waren na de aanrijding doorgereden en hadden afgesproken over het geval te zullen zwijgen. Toen mej. de F. echter enkele dagen la ter de plaats passeerde en over het geval gesproken werd viel zij op door haar zon derlinge houding. Zij werd in het oog ge houden, waardoor de politie een brief heeft kunnen onderscheppen, welken zij aan De K. had geschreven en waaruit bleek, dat zij gewetenswroeging had ge kregen en De K. verzocht zich bij de po litie te melden. Met dezen brief heeft de politie De K. tot een volledige bekentenis weten te brengen. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Drie vrij ernstig, twee lichtgewonden. Uit Zuid-Laren wordt gemeld: Gister middag om vijf uur heeft op den Rijks straatweg Groningen-Assen in "een scher pen bocht van den weg onder De Punt een botsing plaats gehad tusschen een perso nenauto en een vrachtwagen, waarbij vijf personen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. In de personenauto waren gezeten de heer W. Bakker uit Valthermond, zijn vijf tigjarige huishoudster M. Muntinga en zijn beide zoons, resp. 21 en 16 jaar oud. Allen werden uit den wagen geslingerd. De zes tien-jarige zoon vloog door de voorruit en werd opgenomen met een hersenschudding. Mej. Muntinga bekwam een diepe snijwon- de aan het hoofd, terwijl de 21-jarige jon geman eveneens verwondingen aan het hoofd opliep. De heer Bakker bleef onge deerd. In den vrachtwagen' bevonden zich de heer H. Klip uit Haren, zijn vrouw en twee kinderen. Het echtpaar Klip bleef onge deerd. De beide kinderen kregen lichte verwondingen. Allen werden binnengedragen in het café Jager, waarvoor zich het ongeluk had afgespeeld. Dokter v. d. Berg uit Vries verleende geneeskundige hulp. De beide auto's, die elkaar tegemoet kwamen rij den, werden geheel vernield. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Vrijdagmiddag is het negenjarig doch tertje van de familie Vrieling te Glimmen, gemeente Haren, bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Het kind bekwam een ernstige arm- en been breuk en werd in zorgwekkenden toe stand naar het- Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het giste ren aan de gevolgen is overleden. AUTO TEGEN EEN BOOM. Twee inzittenden ernstig gewond. Zaterdagavond omstreeks half acht is op den weg SluiskilSas van Gent op onge veer 1 yt Kilometer van laastgenoemde plaats een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zwaar werden gewond. Een auto, bestuurd door den knecht van bakker S. te Sas van Gent, reed met vrij groote snelheid tegen een boom. De chauf feur was waarschijnlijk verblind door een tegenligger. De auto werd geheel vernield. De chauffeur werd ernstig gewond. Ook de passagiere, mevrouw Stouthamer, de echtgenoote van den stationschef te Sas van Gent, is zeer ernstig gewond. Een ha- rer polsen is gebroken en haar linkerbeen is versplinterd. Beide patiënten zijn naar het ziekenhuis te Sas van Gent vervoerd. INBREKERS AAN HET WERK TE MADE EN TE GEERTRUIDENBERG. De onveiligheid op het platteland. Bijna een jaar geleden werd ingebroken in het station der Staatsspoorwegen Made en Drimmelen (N.B.), een station, dat zich tegenover de woning van den aldaar dienstdoenden chef bevindt. Opnieuw hebben inbrekers een bezoek gebracht aan dit gebouw in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en zy hebben er da nig huis gehouden. Een ruit werd geforceerd, waarna zij het gebouw zijn binnengedrongen. Hier is alles overhoop gehaald. Laden zijn leeg geschud, kasten leeggehaald, een verband- kis^ staande op een hooge kast, werd naar beneden gehaald, wat niet gemakkelijk moet zijn geweest, daar deze ruim 35 K.G. woog en geen ladder aanwezig was. Hoewel een „grondig" onderzoek werd ingesteld, hebben de ongenoode gasten niet veel van hun gading kunnen vinden. Slechts een ijzeren geldkistje waarin zich ongeveer 20 bevond, kon worden mee genomen. Het oogenblik is dus niet al te gunstig geweest. In denzelfden nacht is ook te Geertrui- denberg een diefstal gepleegd. Aldaar is gevestigd een filiaal van de Coöp. Handels vereniging van den N.C.B. In dit filiaal heeft de kantoorhouder zijn eenvoudig kantoortje, om het terrein is een prikkel draadversperring gespannen. Hier hebben de bezoekers op enkele plaatsen de draad doorgeknipt, vervolgens is een deur ge forceerd, waarlangs de dieven het gebouw zijn binnengekomen. Op het kantoortje is evenals te Made een grondig onderzoek ingesteld, maar met niet veel beter resul taat. Hier was zelfs geen cent te vinden en kon slechts voor ongeveer ƒ10 aan zegels worden buit gemaakt. Zoowel te Made als te Geertruidenberg zijn vingerafdrukken gevonden, die veel overeenkomst met elkaar vertoonen, zoo dat aan de mogelijkheid wordt gedacht, dat dezelfde personen aan het werk zijn geweest. Onmogelijk is dit niet, omdat men gemakkelijk langs den spoorbaan van Made naar Geertruidenberg kan komen, of omgekeerd. Door de rijksveldwacht te Geertruiden berg en te Made wordt een uitgebreid on derzoek ingesteld. BELANGRIJKE ARRESTATIES WEGENS OPLICHTING EN DIEFSTAL. Groote partijen goederen achterhaald. Den laatsten tijd waren in het centrum van Amsterdam en in 't bijzonder op de grachten koffers met goederen uit auto's en uit gangen gestolen, ook werden doo- zen met goederen uit de koffers in auto's en portalen weggenomen. Voorts kreeg de politie klachten van firma's, die o.a. partijen overhemden, schoenen, pullovers, e.d. aan een adres op de Keizersgracht bij de Brouwersgracht geleverd hadden, doch, toen daar de rekeningen gepresenteerd werden, bleek de besteller van al die goe deren met de noorderzon vertrokken. Inspecteur L. Visser, van het bureau Raampoort, stelde naar al deze gevallen een uitgebreid onderzoek in dat tot resul taat had, dat Zaterdagmiddag in een wo ning aan de Bloemgracht de dief en in de Bloemstraat de heler en oplichter gear resteerd en bij eerstgenoemde groote par tijen onrechtmatig verkregen goederen in beslag genomen konden worden. De heler bleek een bekende recidivist te zijn. Deze recidivist had eenigen tijd geleden een woning op de Keizersgracht bij de Brouwersgracht gehuurd (of de huur be taald is, zal nog nader moeten blijken) en gaf zich uit voor architect. Hij bezocht verschillende eerste klas winkelzaken en bestelde daar de fijnsgte overhemden, schoenen, enz., te bezorgen op de Keizers gracht. Na een poos verliet hij die woning mèt de goederen en betaling bleef achter wege. Zijn kameraad stal inmiddels auto's en koffers leeg een maakte o.a. stapels monsters van stoffen voor overjassen en 800 monsters van garneeringen voor da meshoeden buit. Het toeval wilde, dat hij twee auto-kof fers op de Heerengracht plunderde en dat in beide hetzelfde artikel, n.l. hoedengar- neering zit! Er viel derhalve op het poli tiebureau heel wat te inventariseeren en men is daarmede zelfs nog niet geheel ge reedgekomen. De beide arrestanten ontkennen alle schuld, maar er zijn reeds getuigen gevon den, die beiden herkend hebben, terwijl het onderzoek naar de herkomst van ver schillende in beslag genomen artikelen nog wordt voortgezet. DUITSCHE BALLON GELAND. Gistermorgen tegen twaalf uur ver scheen boven Veenendaal op slechts gerin ge hoogte een luchtballon. Aan de ma noeuvres van den ballon was te zien, dat aanstalten werden gemaakt voor een lan ding. Even buiten Veenendaal werd inder daad het landingsanker uitgeworpen en op het heuvelachtige terrein van de heeren Hugo Kan ter en dr. Kan ter en de dames mevr. dr. Merkens en mej. Zimmermann. De ballon was desmorgens om tien uur opgestegen te Felbert (Wuppertal). Nadat met vereenigde krachten onder toezicht van den marechaussee de ballon met bijbehoo- ren was ingepakt werd deze per vracht auto naar het station Ede vervoerd om tezamen met de opvarenden den terugreis te aanvaarden. Onregelmatigheden in kasbeheer. Sinds eenige dagen loopen te Dintel- oord geruchten, dat er kastekorten zouden zijn bij den kassier van de Boerenleen bank C. van B. aldaar. Gebleken is, dat sinds twee weken twee accountants van het hoofdkantoor te Eindhoven bezig zijn met het controleeren van de boeken. Om deze controle zoo volledig mogelijk te verrichten, zijn alle spaar- en rekening- courantboekjes opgehaald. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat de kas sier is ontslagen. Het tekort zou ongeveer ƒ40.000 bedra gen, maar daarvan is nog niets met zeker heid bekend, aangezien het onderzoek nog niet is afgeloopen. De kassier v. B. was voorts secretaris- penningmeester van den Boerenbond, se cretaris van de Bouwvereeniging, secreta ris-penningmeester van den Dintelpolder, secretaris van de Landarbeidstichting, agent van de varkenscentrale, agent van een eierveiling en secretaris-penningmees ter van de Weegbrug. De inleggers zouden geen financieele nadeelen ondervinden als gevolg van de onregelmatigheden. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 6 Nov. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Mcrgenconcert. 10.— Gramofoon 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 1. Lunchconcert door het KRO-orkest. I.50 De KRO begroet de Nede'landsche deelnemers aan het Eucharistisch Congres aan boord van de „Flandria". 2.Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 „Don Pasquale", verkorte opera (gramofoon). 5.Het KRO-orkest. 5.45 Gramofoon. 6.00 Het KRO-orkest. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Pastoor F. v. Beukering over „Kerk wijding". 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 8.15 Beethoven-concert door het Sted. Orkest van Maastricht, afgewisseld door gramofoon. 9.45 Gramofoon. 10.00 Charles Bakers, de zingende violist met zijn ensemble. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending, 5.306.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Arnhemsch Strijkkwartet. II.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Vervolg kwartetconcert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.15 Ensemble „Lismonde" en Gramo foonplaten. 2.00 Voordracht en Gramofoonplaten. 3.004.00 Kniples. 4.èl5 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-kinderkoorzang o. L v. J. Ha mel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.è00 Omroeporkest. 7.00 C. V. Bos (piano) en J. M. van Veen (viool). 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Het AVRO-Aeolian-orkest. 9.15 Uit „Tivoli", Utrecht: Bruckner's „Grosse Messe", in F Gr. t. Leiding: J. Wagenaar. 10.15 Uit het RAI-Gebouw, Amsterdam: Report, v. d. Zesdaagsche. 10.35 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Boite des Matelots," Den Haag. Het orkest Marco Majo. Droitwich, 1500 M.* 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 en 11.20 Lezingen. 11.40 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Yascha Krein Zigeuner-orkest. 1.20 Het Birmingham Hippodrome Or kest. 2.25 Voor de scholen. 4.'20 Gramofoonplaten. 4.50 Trio-concert. 5.35 Medvedeff's Balalaika-orkest. 6.50 Qude muziek. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 Pianorecital. 9.00 „Maria Marten", spel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 BBC-Orkest. 11.30' Voordracht. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 9.05 Concert m. m. v. kwartet. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.00 Zang en piano. 2.204.20 Concert uit rest. „Ritz". 7.20 Strauss-concert. 7.55 Pianorecital. 8.05 Hoorspel. 8.45 Gramofoonplaten. 8.50 Italiaansche Operamuziek. 9.45 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Blaasconcert. 11.20 Uit Berlijn: Omroepkleinorkest. 12.20 Orgelconcert m. m. v. sopraan. 1.20 Gramofoonplaten. 3.20 Düsseldorfer Orkestvereen. 4.35 Zang en piano. 6.20 Declamatie. 7.30 Operetteconcert. Rome, 421 M. 7.30 Gramofoonplaten. 8.05 Concert m. m. v. Kwintet en vocaal ensemble. Hierna radiotooneel. 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Salonorkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonplaten. 2.002.20 Pianorecital. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Orkelconcert. 8.20 Salonorkest. 9.35 Gramofoonplaten. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Salonorkest. 9.35 Vervolg-concert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutsc hlandsender, 1571 M. 8.00 Dansmuziek uit Hamburg. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek uit Leipzig. Gemeentelijk Radiodistrihutiebedrtff en de R.U.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche Zenders. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.2016.35 Kalundborg of Luxemburg. 16.35—17.20 Keulen. 17.20—19.50 Brussel VI. 19.5020.20 Luxemburg. 2.20—afl. Brussel VI. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. II.05—17.35 Londen Reg. 17.35—18.20 Droitwich. 18.2018.50 Brussel Fr. 18.50afloop: Londen Reg. FEUILLETON. (Een gevaJ uit de practijk van Wil. J Sanders, detective), door UDO VAN EWOUD. 38) Het spijt mij op dit oogenblik geen tekst en uitleg te kunnen geven", zei hij, een reisgids te voorschijn halende en daarmee midden onder de lamp post vat tende. „Het zou mij te veel tijd kosten en bovendien mag ik nog niet spreken, omdat mij de bewijzen ontbreken. Mijn plan wordt omver geworpen door dit briefje, dat ik niet had voorzien en dat bewijst, dat de man zich op een andere plaats be vindt dan ik vermoedde." Hij bladerde haastig ir. het spoorboekje en hield het bij een bepaalde pagina zoo, dat het spaarzame licht van de lamp er bovenop viel. Daarna keek hij op zijn hor loge. „Over een uur zijn we in Scheidenmuhl. Daar verlaat ik den trein. Ik zal dus van deze slaapcoupé geen gebruik maken. Overigens zullen jullie beiden het gerust zonder mij kunnen stellen, wanneer je rechtstreeks doorreist. F ït gevaar is nu geweken." Ik had nog een vraag op de lippen, maar sprak deze niet uit. Sanders be merkte evenwel mijn aarzeling en scheen mijn gedachten te raden. Hij reikte mij de hand en zei: ..Ho* lang ik nog noodig zal hebben om achter de waarheid te komen, weet ik niet, Miel. Het spijt me, dat ik je zoo moet laten gaan, maar ik verzeker je, dat het mij niet aan mededeelzaamheid zal ontbreken, wanneer ik den tijd daartoe gekomen acht." Daarna gaf hij ook Nieu- wenhuis de hand ten afscheid, wenschte ons goede reis en verliet den slaapwagen. Een uur lang bleef ik wakker en toen de trein in Scheidenmuhl stopte, boog ik mij uit het venster van mijn slaapcoupé om te zien waar Sanders bleef. Ik zag hem den trein verlaten en zich haastig naar den uitgang spoeden. „Ook nieuwsgierig?" hoorde ik op dat moment een stem naast mij en ik zag het hoofd van Nieuwenhuis, dat in de aan grenzende coupé eveneens uit het venster stak. Onze verdere reis naar Holland had slechts één bezwaar n.l. dat zij telang duurde. Nu wij door Sanders eenvoudig uitgeschakeld waren en wij dus voorloopig geen aandeel zouden hebben in den loop der dingen, gevoelen wij merkwaardiger wijze beiden nog slechts behoefte zoospoe- dig mogelijk het gewone werk weer te kunnen hervatten. Daarbij kwam nog, dat Nieuwenhuis' aanwezigheid in Haarlem dringend noodzakelijk was en waar ook ik mij verbeeldde, dat de brieven der „Mer- cuur"-correspondenten het niet langer zon der mijn zorg zouden kunnen stellen, dach ten wij er zelfs een oogenblik over den verderen tocht van Berlijn af maar per vliegtuig te maken. Nieuwenhuis begon er over, toen ik den volgenden morgen aan het ontbijt tegen over hem zat, maar een zorgvuldige be studeering van het, door den kellner van den restauratiewagen bezorgde „Verkehrs- buch" leerde ons, dat wij in Berlijn onmid dellijk aansluiting zouden hebben aan den D-trein naar Holland, terwijl met 'n rit naar het Vliegveld Tempelhof en het ver trek van het eerstvolgende vliegtuig naar Amsterdam nog minstens vier uren gemoeid zouden zijn. Dus besloten wjj de reis per trein voort te zetten, maar toen wij ons een half uur later met een flinke hoeveelheid lectuur in een hoekje van de coupé installeerden, kostte het ons toch eenige moeite vrede te hebben met het vooruitzicht nu nog eens een geheelen dag tusschen de wielen te moeten doorbrengen. Het onderwerp, dat ons nu bijna een week lang had bezig gehouden, werd vrij wel niet meer aangeroerd. Het kwam slechts even ter sprake, toen ik in de „Ber liner Illustrirte" een afbeelding zag van een landschap in Oost Pruisen, hetgeen mij aanleiding gaf tot de opm. hing, dat dit deel van het Duitsche rijk zeker heel wat meer door vreemdelingen zou worden be zocht, wanneer 't wat meer onder de aan dacht van het publiek werd gebracht. Nieuwenhuis bleek dit volkomen met mij eens, maar toch", zoo liet hij er op volgen, „hoop ik er nooit meer te komen. De herinnering aan hetgeen zich in dat land der 3000 meren heeft afgespeeld, zal mij m'n geheel leven bijblijven." „De resultaten van het onderzoek van den heer Muhlheim naar den verborgen schat konden echter wel eens van dien aard zijn, dat uw overkomst noodzake lijk is", merkte ik op, maar Nieuwenhuis bleek daarvan voorloopig niet to willen hooreif. „Ik maak mij dienaangaande geen illu sies", zei hij. „Eerlijk gezegd, heb ik m'n vertrouwen in de geheele zaak verloren en niets was mij liever dan dat ik haar bij mijn aankomst in Haarlem voor goed zou kunnen vergeten. Ik geloof niet, dat de heer Muhlheim met zijn opgravingen iets zal bereiken hij zelf bleek trouwens ook verre van optimistisch en wat de be moeiingen van den heer Sanders betreft, ook te dien aanzien koester ik weinig hoop op een goeden uitslag, hoe graag ik ook zou willen, dat de dader van den moord op mijn compagnon zyn gerechte straf ontving." Ik voelde mij gedrongen mijn vriend te gen dit gebrek aan vertrouwen in be scherming te nemen, maar ten slotte be sefte ik zeer wel, dat mij de kracht der overtuiging ontbrak om Nieuwenhuis van gedachten te doen veranderen en eindelijk gaf ik het dan ook maar op. Sanders zou zelf moeten bewijzen, dat zijn principaal zich in hem vregist had. En diep in mij leefde de hoop, dat hem dit inderdaad zou mogen gelukken. Op het Centraal Station te Amsterdam namen wij afscheid van elkaar. Het werd een vluchtige begroeting, daar Nieuwen huis slechts enkele minuten tijd had om de aansluiting naar Haarlem te halen. „Ik hoop u spoedig bij mij te zien", zei hij en ik onderschreef dezen wensch vol komen, daar zeker slechts in dat geval van oen volledig succes van den detective sprake zou zijn. Den volgenden morgen zat ik weer op m'n bureau, brieven openend als voorheen, na ettelijke dozijnen nieuwsgierige vragen van m'n collega's met een nietszeggend schouderophalen te hebben beantwoord. Inderdaad: ik was niet veel wijzer dan toen ik bijna een week geleden Sanders naar Haarlem vergezelde om daar het eerste avontuur in deze duistere zaak te beleven. Ook later op den ochtend moest ik tegenover m'n hoofdredacteur tot déze erkenning komen. „In ieder geval hebt u voldoende stof verzameld voor een paar pakkende arti kelen", zei deze, toen ik hem in korte trekken van mijn belevenissen op de hoog te had gesteld. „Zoodra ik er gebruik van mag maken, hoop ik die artikelen te leveren", ant woordde ik, maar m'n chef bleek hiermee niet tevreden. „Dat voorbehoud geldt toch zeker niet voor den moord op Von Dobben?" meende hij, mij verbaasd aanstarend. „Een moord aanslag op een landgenoot in het buitens landMaar m'n lieve man, dat kunnen wij toch niet verzwijgen! En ik zie waar lijk niet in, welk bezwaar daartegen kan zijn in verband met het onderzoek. Wij kunnen desnoods volstaan met de vermel ding van het feit, met weglating van alle franje „Het spijt me", antwoordde ik zoo kalm mogelijk, omdat ik begreep, dat het uiterst moeilijk zou zijn m'n hoofdredacteur van de noodzakelijkheid van ons stilzwijgen te overtuigen, „het spijt me, maar Sanders heeft mij geen toestemming gegeven tot publicatie." „SandersWat heb ik met Sanders te maken. Is Sanders uitgever van de „Mercuur"? U bent op de hoogte van het feit, dat er een moord heeft plaats gehad en daarmee uit. 't Is toch zeker niet ge bruikelijk in dergelijke geval.en eerst toe stemming tot publicatie te vragen bij de politie." De hoofdredacteur wond zka op. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13