MAANDAG 5 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 R. K. Sportver „Foreholte". Het was gisteren een goede dag voor de Foreholte elftallen, in 't bijzonder voor de Senioren. Ze scoorden er lustig op los, niet minder dan 23 doelpunten werden in hun voordeel gemaakt. Foreholte III won thuis met 90 van v. Nispen III. Deze groote zege knapten hun doelgemiddelde wat op en bracht te vens de derde elftallers naar hoogere re gionen. Ook Foreholte II nam de geboden kans waar en wilde blijkbaar niet onder doen voor hun jongere sportbroeders. Teylingen III moest het met 100 ontgelden. Voor onze reserven beteekent dit van een goed kunnen. Een goede oefening voor komende zware wedstrijden. Prachtig! Foreholte I won in Langeraar van Ad. Kolping I. Daarmee is het ongeslagen re gister weer gehandhaafd. Op het zware terrein is een 24 zege zeker een goed re sultaat. Deze strijd werd nu eens van de goede kant bekeken. Van 't begin af pakten onze jongens goed aan, reeds in de eerste 15 minuten hadden ze een 02 voorsprong. Nog voor de rust intrad doelpuntte de linksbuiten vanaf de zijlijn in de boven hoek. (03). In de tweede helft was al spoedig de stand op 04 gebracht. Nu kwam Ad. Kolping was los en in de 12e minuut scoort hun midvoor met een ver schot. (14). Dat moedigt Ad. Kolping aan tot doorzetten en menige aanval wordt on dernomen! Even later hebben ze weer suc ces (24). Foreholte verplaatst dan het spel, maar tot doelpunten komt het niet meer. Scheidsrechter Looze trad beslist op in dezen nogal forsch gespeelden wedstrijd. Forenolte a-Jun. stelde danig teleur in Lisse. Met 90 bleef Lisse a de onzen den R. K. Sportver. „Van Nispen". Mede door het feit dat de 4 gebroeders v. Maris, waarvan 3 in het eerste elftal uit komen, door familieomstandigheden ver hinderd waren om mee te spelen, trok het eerste met een gehavend elftal naar Heem stede om D.S.S. I te bekampen By van Nis pen is Fr. van der Ploeg weer van de party en deze speler was het die het eenigste doelpunt voor v. N. wist te scoren, waar tegenover D.S.S. echter niet minder dan 9 maal de v. N.-netten deed trillen, v. N. weet het eerste half uur stand te houden, toen echter brak D.S.S. los en was de stand met rust reeds 40. Na rust voert D.S.S. deze geleidelijk op en tot slot was de uit slag 91 voor D.S.S. Het tweede, dat ook met invallers speel de, deed het tegen V.V.I. I beter-en klopte de gasten met 62. Er werd door van Nis pen belabberd zonder geest, gevoetbald. Met rust had v. N. 'n 2—1 voorsprong. Na rust weer een zelfde saaie vertooning met zoo nu en dan eenige opleving. Op merke lijk zijn de vele valpartijen, waaraan het terrein echter de meeste schuld heeft. Wan neer V.V.I. den stand gelijk maakt (22), weet v. N. deze, door toedoen van P. Klin kenberg, die goed speelde, maar het beter kan, op te voeren tot 62. De leiding was correct. Het derde werd te Voorhout door Fore holte 3 ingemaakt met niet minder dan 9—0, hoewel keeper A. de Winter legio ballen wist te keeren en subliem keepte, anders waren de doelpunten niet om te tel len geweest. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". *t Was gisteren een goeden dag voor onze club: drie van de vier elftallen wonnen. Alleen het tweede, waarvan 2 spelers op het appèl ontbraken (waarvan ze nog wel zullen vernemen) verloor. Ons eerste elftal ging op den goeden weg voort en won zyn vijfden competitiewed strijd. 't Was somtijds een aantrekkelijk spel met goed opgezette aanvallen van de Boys. D.S.V. speelde enthousiast maar de meerdere balcontrole en samenspel van de Boys bracht hen, na een 20 voorsprong met rust, een 50 overwinning. D.S.V. had zeker 1 of 2 tegenpunten verdiend. Het tweede smaakte nog het zoet der overwinning niet; nog wat meer samen spel en trouwe opkomst en ook met het tweede komt het voor mekaar! De a-jun. gingen op den goeden weg voort en boekten een verdiende overwin ning op V.V.L.a met 20. Kolp. Boysb-jun. N.V.C.a-jun. 62. RN. Sportver. „Nicolaas Boys". Het eerste elftal was gisteren toeschou wer bij de minder gelukkige wedstrijden der lagere ploegen. De junioren begonnen met thuis te verliezen van DOS-b met 10. De ruststand gaf nog 00. Nicolaas Boys II moest met 15 de ne derlaag lijden tegen St. Hooger II. De gas ten waren veel sterker en gaven goed sa menspel. Met 03 in hun voordeel kwam de rust. N.B. kwam er toen beter in en wist zelfs een tegenpunt te maken (13}. De meeste aanvallen kwamen toch van St. H., die gelukkig door de tchterhoede van N.B. veelal gestuit werden. Algemeen dacht men, dat het einde met 14 voor de gas ten zou komen. Kort voor het eindsignaal echter maakte een N.B. heel onnoodig hands, wat een penalty op ons doel gaf. Met een 15-overwinning zochten de gas ten hun haardsteden weer op. R. K. Sportver. „V.VX." Gisteren is het voor de Senioren een for tuinlijke dag geweest. Het 1ste elftal wist zich tegen St, Martinus te handhaven in een gelijk spel (44). Het tweede wist het op het SNA-terrein tot een overwinning te brengen n.l. met 1—6. Het derde wist het ook tot een overwin ning te brengen en won van Adolf Kolping met 36. Het a-Junioren elftal had Kolping Boys op bezoek en moesten daar het onderspit van delven met 20. Het b-Junioren elftal ging by ASC op bezoek en brachten het er nog slechter af en verloor daar met 102. R.K. Sportver. „S.M.C." Gisteren hebben de diverse elftallen veel van de vorige week goedgemaakt. SMC I speelde in Heemstede tegen Geel Wit II en bracht beide punten mee naar huis door een 30 zege. Met genoegen kan op deze wedstrijd worden teruggezien. SMC IV begon de competitie tegen Kol ping Boys II en wist zoowaar een 41 overwinning te behalen. Wanneer onze jongste senioren met hetzelfde vuur be zield blijven in eensgezindheid kunnen we van hen nog veel goeds verwachten. SMC II speelde hierna tegen Odi II een waarlijk niet te onderschatten tegenstan der. Met een aardig gangetje en goed sa menspelend waren zij een voortdurend ge vaar voor SMC. Tot doelpunten kwamen beide partijen vóór de rust nie^In de twee de helft kreeg SMC de zwp geworden wind in den rug, welke spoedig een gun stige invloed op de SMC'ers bleek te heb ben, want binnen 20 minuten werd een 30 voorsprong verkregen. Hierna gelukte het Odi de eer te redden. In het laatste kwar tier werd er van weerskanten nog een schepje opgegooid, maar alleen SMC geluk te het nog een gat in de Odi-veste te bo ren, waarmede de strijd beslecht was (4 1). Nog eenig heen en weer getrap in het middenveld volgde nu, totdat scheidsrech ter J. v. Elk, welke een goed leider bleek te zijn, einde floot. Alzoo een goeden dag voor SMC. Een laatste aansporing voor de indoor- training op Donderdag a.s. geven we hier bij aan onze leden. Komen er niet meer liefhebbers, dan is hiervan het einde spoe dig nabij. R.K. Sportver. „D.O.S." DOS 1 deed zooals we verwachtten en klopte de Hillegommers met flinke cijfers. De eerste helft wees reeds op een uOS- meerderheid, doch de Concordia-menschen gaven zich geheel en speelden enthou siast. Voor het Concordia-doel ontstaan meermalen hachelijke momenten, maar doelpunten blyven nog uit. Wel schiet van Ruiten keihard op de deklat en kopt Bos man rakelings over, terwijl Hoogeboom in het zijnet schiet. De eerste helft is reeds 35 minuten oud, als Hoogeboom goed voor geeft en L. v. e'a onhoudbaar doelpunt (10). De DOS-doel- man krijgt niet veel werk, want aauiiine en backstel zijn in prachtvorm. Zoo ver strijkt de eerste helft. De tweede helft is eveneens spannend, nu krijgt de Koning een paar moeilijke ballen, doch hij is goed op dreef en grijpt goed in. Al houdt echter Concordia goed stand, de betere DOS-techniek moest hier tot uiting komen en Bosman kopt no. 2 in het net (20). Niet lang daarna scoort Th. v. Es in den Uitersten hoek (30). Nog geeft Concordia zich niet gewonnen, en als zij een corner krijgen te nemen, wordt deze vanuit een scrimmage in geschoten (31). Dan weer is DOS aan de beurt en Bosman maakt 41. Concordia houdt goed vol, doch vooral de DOS-middenlinie is prachtig op dreef, en levert naast berekend spel fraai kopwerk. In de stand komt ech ter geen verandering meer. DOS 3 klopte de Concordia-reserven met 31, en bracht hiermee de Hillegomsche reserven de eerste nederlaag toe. DOS 4 TYBB 4 werd 5—4 vo:r TYBB. DOS-a— SVC-a werd uitgesteld en DOS-b won in Nieuwveen van Nic. Boys-a met de eenig ste goal van den wedstrijd. RN. Sportver. „Meerburg". Gisteren speelde de Senioren een uit wedstrijd tegen Majella I uit Oude Wete ring. Meerburg won den toss en koos te gen wind. Door een mooie voorzet nam Majella spoedig de leiding, maar heel gauw maakte de midvoor van Meerburg gelijk. Meerburg wist daarna nog tweemaal te doelpunten, zoodat de rust aanbrak met 31 in 't voordeel van Meerburg. Na de thee wist Majella nog eenmaal te scoren en een kwartier voor 't einde gaf de mid voor van Meerburg den keeper van Ma jella wederom 't nakijken, zoodat 't einde aanbrak met 42 voor Meerburg. De wedstrijd van de Junioren-a tegen SMC-a werd uitgesteld en de Junioren-b hebben wederom een mooie overwinning behaalt op KRV-b van Katwijk a..d. Rijn en wel met 50. RN. Sportver. „Majella". Majella 1 heeft alweer pech gehad. Van den 1 Yt uur speeltijd is Majella zeker 1 uur voor het Meerburg-doel geweest! Met rust was de stand 31 voor Meerburg. Na rust maakt Majella er 32 van. Een be wijs, dat Majella steeds het Meerburg-doel belegerde, waren twee toegekende penal ty's. Beide worden echter gemist! Eind komt met 42 voor Meerburg. Scheidsrech ter Persoon leidde uitstekend. Majella 2 was onvolledig. Dit was de reden waarom dit elftal met 31 van ODI verloor. Majella-a deed beter. Met 10 werd VCH overwonnen. RN. Voetbalver. „K.R.V." Over de behaalde resultaten kunnen w(j, gezien de uitslagen, tevreden zijn. Het eerste elftal herstelde zich gisteren in den wedstrijd tegen Teylingen 2 en won deze met 30. Dat de Rijn vogels niet on deraan behoeven te komen is bekend, al leen is het de vraag hoe ver zij het zullen brengen. KRV-b speelde eveneens uit, en wel in Zoeterwoude tegen Meerburg-b. Onze jon gens waren blykbaar tegen dit elftal niet opgewassen, daar zij met 05 verloren. Thuis vond allereerst de ontmoeting KRV-aRWD-a plaats, welke door KRV met 20 werd gewonnen. Toch moet ons elftal nog beter worden wil het zich hand haven. KRV 2 wist van 8 St. Bernardus 2-spelers nauwelijks te winnen (42). Ook hier is dringend verbetering noodig. RN. Sportver. „Rood-Wit". In Rijpwetering deelde RWD I de punt jes broederlijk met St. Hooger L Over 't geheel genomen werd er behoorlijk ge speeld, hoewel men op dit kleine en gladde terrein 't beste spel niet kon ontplooien (3-3). De reserven waren wederom uitstekend op dreef en wisten de versterkte Leiden- comb. uitstekend party te geven. Eindstand 2—1. Met goeden moed startten de junioren in Katwijk, maar 't geluk was niet met hen en zij verloren ten slotte met 20. RN. Sportver. „V.CN." Op het VCH-terrein speelde het tweede elftal tegen het tweede elftal van AVB van Aarlanderveen. Deze ploegen waren aardig tegen elkaar opgewassen en daardoor ook was het een mooie wedstrijd, die eindigde in een gelijk spel (22). Het eerste elftal toog naar Nieuwkoop om tegen ODV I den strijd aan te binden. De spelers waren goed op dreef en de rust ging in met 20 voor VCH. Na de rust ging dit zoo door. De uitslag was 51 voor VCH. De Junioren waren naar Oudewetering om tegen de Junloren-a van Majella te kampen. De zege kwam aan Majella-a met 1—0. RN. Sportver. „A.V.V." Het eerste elftal speelde om 2.30 uur op Hoornpark tegen D.F.C. I. Ofschoon het eerste elftal met enkele invallers ver scheen, wisten zij een schitterende 72- overwinning te behalen. Het tweede elftal speelde om 2.30 uur op eigen terrein tegen G.D.A. IV. Als de scheidsrechter beginnen blaast, ontwikkelt er zich terstond een vlugge en gelijk- gaande strijd, waarbij beide deelen om beurten in gevaar zijn. G.D.A. heeft het eerste succes en neemt op mooie wijze de leiding. A.V.V. speelt niet ontmoedigd verder, doch de G.D.A.-verdediging weet alle aanvallen af te slaan, eindelijk weet A.W.. op mooie wijze den gelijkmaker in het G.D.A.-doel te deponeeren. Met dezen stand komt de rust. Na de rust blijft het eenzelfde spel, nu is het A.V.V.-doel in gevaar, dan weder het G.D.A.-doel, doch weer is het G.D.A. dat de leiding herovert (12), doch wederom maakt A.V.V. ge lijk. Geestdriftig wordt er dan verder ge streden om de leiding en wederom is G. D. A. de gelukkige (23). A.V.V. laat zich niet onbetuigd en even voor het eind signaal wordt de gelijkmaker gescoord, waarna de scheidsrechter direct het einde aankondigt. Het derde elftal speelde eveneens thuis om 12.30 tegen Gr. Willem. A.V.V. was voor de rust in de meerderheid en wist deze meerderheid in een drietal doelpun ten om te zetten, doch na de rust kwam Gr. Willem IV sterk opzetten, doch zij wisten slechts 2 maal te doelpunten, zoo dat A.V.V. met 32 de overwinning be haalde. Het Juniorenelftal wist uitspelend tegen Gr. Floris a eveneens een 32-overwin- ning te behalen. „RN. Sportv. „Esto". Het eerste elftal, dat te Reeuwijk tegen RVC speelde, wist een succes te boeken van 10. De leiding was slechts matig! Het tweede elftal, dat thuis tegen Trek vogels II speelde, kan niet op tijd begin nen, daar de scheidsrechter niet kwam opdagen. Tenslotte was J. Ouwendijk „de reddende engel" en te 10 voor drie trapt Trekvogels af, nadat Esto den toss gewon nen heeft. Een vlug spel wordt gegeven, waarbij Esto's achterhoede de handen vol heeft en niet verhinderen kan, dat na slechts 5 minuten spelen Trekvogels de leiding neemt. De Esto-reserven laten het er echter niet bij zitten en weten, na eerst te hebben gelijk gemaakt, zelfs de leiding te nemen, waarmee de rust aanbreekt. Na de hervatting gaat v. Helmond er van door en mikt no. 3 in de touwen. Nog niet tevreden, weten ze nog tweemaal te sco ren, terwijl dan de gasten de achterstaand nog verkleinen op 52, waarmee het ein de aanbreekt. RN. Sportver. „Alphensche Boys"* De vele niet-aanwezige katholieke sup porters hebben 'n sensatie gemist. Oyze jongens kregen in dezelfde sterke op stelling van vorige week Donk III uit Gouda op bezoek. Tegen deze hekkesluiters konden ze de score 'ns flink opvoeren, maar dat ze de 50ste goal van dit seizoen zouden bereiken, neendat was te veel verwacht..Eilacie, arme Gouwenaars Ideale verliezers bleken ze, 'n voorbeeld voor A.B. als 't eens zoover mocht komen. Dadelijk na 't begin bleek, dat de pijpen- menschen niet ongevaarlijk zouden zyn. Ze brachten het tot 'n paar aanvallen, ech ter zonder succes. De Boys hadden al heel gauw 'n 30 voorsprong, die met de rust tot 60 opgevoerd werd! Na de thee bleek Donk echter totaal niets meer in te brengen te hebben, hoewel ze nu hun elfde speler in 't veld kregen. Onder voortdurend stu wen van de voorbeeldig-werkende halflinie begon de goal-regen. Het dozijn werd vol- gemaakt.... en toen.... kwam no. 13.... die met 'n hoera-tje begroet werd: de 50ste goal was bereikt! (in 7 wedstrijden!). Donk bracht 't met één aanval nog tot 't doel, maar zonder succes, 't Einde kwam met 170. Of de trainer ook succes heeft met z'n werk! 't Tweede elftal wist't in 'n uitwedstrijd tegen z'n sterkste en gelijkstaande con current Unio II tot 'n gelijk spel te bren gen (2—2). De junioren moesten in Gouda (Donk-a) 'n 10 voorsprong bij de rust zien omzet ten in 'n 41 nederlaag, 't Goede spel be looft echter nog veel. Daarom niet getreurd, moed houden en.... goede verliezers zyn. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Overzicht. Het was gisteren weer 'n slechte dag voor de Leidsche roodwitten. Fluks verloor n.l. met 62 van HKV, waardoor de Lei- denaars weer vaster op de onderste plaats kwamen. Ons Eibernest liep bovendien twee punten uit door Het Zuiden te klop pen, waardoor meer en meer blijkt, dat de strijd dit seizoen wel zal gaan tusschen HSV en Deetos, welke beide clubs gisteren opnieuw wonnen. De stand is nu: H.S.V. 7 6 1 24—17 13 Deetos 6 5 1 319 11 Het Zuiden 7 4 3 24—16 8 Ons Eibernest 8 2 2 *4 1828 6 H.K.V. 5 2 12 14—12 5 D.K.C. 7 2 1 4 15—20 5 Rozenburg 7 2 5 1829 4 Fluks 7 2 5 19—32 2 De uitslagen. Ie klasse N.H.: Swift—Westerkwar tier 5—8; DVD—DTV 2—4; BI. Wit—Spor tief 5—1. Ie klasse Z.H.: RozenburgDeetos 16; HSV—DKC 32; Ons Eibernest Het Zuid 3—2; HKV—Fluks 6—2. 2e klas B: Het Zuiden IISpangen II 0—2; Fluks IIReady 1—0; HBSVree wijk 6—0; ALO—OSCR 5—1. Ie klas Gelderland: EKCAOn der Ons 20. Ie klas Overijssel: AchillesHKC 53; RigtersbleekWit Blauw 40; Zwart Wit—AKC 7—0. Ie klas Noord: Vitesse Dio 21; Nic Wordt Kwiek 05; Rood WitWWMD 0—3. H. K. V.FLUKS 6—2. Fluks trof het niet, dat zij het in dezen voor haar belangrijken wedstrijd zonder de steun van De Wolf moest stellen. Hor- rée verving hem intusschen niet slecht. Fluks begon met een ware overrompe ling, want binnen tien minuten hadden de Leidenaars door zuivere schoten van v. Nierop en mej. Buys een mooie 02 voor- voorsprong. Later zou echter blijken, dat daarmede het Leidsche kruit verschoten zou zijn. H. K. V. komt daarna krachtig in den aanval, en komt nog verder in de meer derheid doordat Nieuwland zich blesseert, waardoor de Fluks-aanval weinig heeft te beteekenen. De Leidsche verdediging houdt stand, doch veroorzaakt bij een der aan vallen een strafworp, welke Ledeman voor H.K.V. genut (21). Daarna moet Nieuw land van verder spelen afzien, zoodat Fluks met een drietal spelers moet aanvallen. Nog voor de rust wordt het door Cordes 2—2. In de tweede helft is H. K. V. steeds ster ker, terwijl de tegenstand der bezoekers duidelijk vermindert. H. K. V. neemt de leiding wanneer v. d. Vlist inschiet (32), en even later weet v. Koert een kans te benutten, zoodat de thuisclub het pleit al vrijwel gewonnen heeft (42). In de be ginopstelling gaat het enkele oogenblik- ken wat beter bij Fluks, doch de doelpun ten women slechts aan de kant van de thuisclub. Tweemaal heeft Nell nog succes (52, 6—2), zoodat deze goed begonnen wedstrijd wel heel smadelijk voor Fluks afloopt! Hemaar daar H.K.V. na de rust nog twee strafworpen miste. FLUKS II—READY 1—0. In een van beide zijden goed gespeelden wedstrijd hebben de Fluksreserves een verdiende overwinning weten te behalen. Dat er zoo weinig doelpunten zijn ge maakt, ligt eensdeels aan de veixlediging, die van Ready zoowel als van Fluks zeer goed was. Anderzijds ligt het aan geringe schotvaardigheid. De Leidsche verdediging en het middenvak waren heel goed. Maar de aanval miste snelheid en uithoudings vermogen. Zoo kwam de meerderheid van Fluks pas tot uiting, toen een minuut of tien voor rust mep. Meyer onder de paal vrij kwam en het eerste en eenige doel punt zette. In de tweede helft kwam Ready flink opzetten en was door een gevaarlijken aan val soms zelfs de meerderheid. Gelukkig hield de Fluksverdediging vol en deed het middenvak goed werk. Toch ontsnapte Fluks in de laatste minu ten tot driemaal toe ternauwernood aan den gelijkmaker. Ready had echter geen geluk en zoo was 't einde een Fluksover- winning. AUTOMOBILISME HET ANTI-LAWAAI CONGRES DER K.N.A.C. Donderdag 8 November te Delft. De belangstelling voor het Anti-Lawaai Congres, dat de Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club met medewerking van de Geluidsstichting op 8 November e.k. te Delft organiseert, blijkt buitengewoon groot te zijn. Vele autoriteiten op ver keersgebied en besturen van vereen igin- gen welke bestrijding van het straatlawaai ter harte gaat, zullen dit Congres bijwo nen, zoodat verwacht mag worden, dat het in niet geringe mate zal kunnen bijdragen tot de propaganda voor meer stilte. Aangezien gebleken is, dat ook tal van particulieren belangstellen in het Congres achten wij het van belang mede te deelen, dat nog een beperkt aantal toegangsbewij zen kosteloos verkrijgbaar is voor zoo ver de plaatsruimte toelaat ook voor niet- leden der Club waarvoor aanvragen vóór Woensdag 7 November moeten wor den gericht tot het Secretariaat der K.N. A.C., Lange Vijverberg 10 te 's-Graven- hage. In een der zalen van het Gebouw voor technische physica aan het Mijnbouwplein te Delft ln welks groote laboratorium het congres wordt gehouden, is tevens ge legenheid tot koffiedrinken, waarvoor te vens kaarten ad 1.25 per stuk kunnen worden aangevraagd. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De K.NA.C. bericht, dat de heer E. A. C. Cornelius te Arnhem met een D.K.W. Meisterklasse heeft Ingeschreven voor den in Januari te houden Sterrit naar Monte Carlo. Als startplaats heeft hij Palermo gekozen. MOTORSPORT Wedstrijden der LJV1.T.C. te Noordwijkerbout. Nog steeds gaat de L.M.T.C. voort met het organiseeren van wedstrijden en zoo stond voor Zondag op het programma het kampioenschap 1934 voor Leiden en Om streken op het Kampeerterrein te Noord wijkerbout. De wedstrijd zelf was openge steld voor alle motorrijders (solorijders) en was ingedeeld in drie klassen, klasse A tot en met 250 cM3., klasse B tot en met 350 cM3., klasse C boven 350 cM3. Alhoewel het terrein groote eischen stel den, waren deze eisch toch niet tè over dreven maar was er heel wat behendig heid voor noodig om de vaak lastige boch ten en moeilijke hellingen goed te nemen. Wanneer om even twaalf uur het start schot gelost wordt blijkt de strijd in de C-klasse voornamelijk te gaan tusschen Roest en Passier, beide leden van L.M.T.C. Ronde na ronde volgen de de renners elkaar, met tusschenpoozen de kop ne mend, maar zonder kans om elkaar los te rijden. Na tien ronden geeft de strijd nog steeds eenzelfde beeld, met dit verschil, dat Lindner uit Amsterdam sterk komt op zetten, totdat Passier bij het nemen van een helling ko'm te vallen. Gelukkig is hy spoedig weer op zijn motor, maar heeft toch teveel terrein verloren om Roest nog te kunnen bedreigen. Meer gevaar komt, zooals gezegd van Lindner en waarlijk lukt het dezen rijder Roest te passeeren. Een wedstrijd is echter nog niet gewonnen voordat het eind daar is en wanneer de Amsterdammer voor pech moet stoppen herneemt Roest de leiding om deze niet meer af te staan. Lindner geeft zich nog niet gewonnen en weet de achterstand keurig op te halen, passeert op waarlijk verbluffende wijze diverse tegenstanders om als keurige twee de te eindigen, op de hielen gevolgd door Passier. Het was een keurige, sportieve wedstrijd onder even keurige leiding der L.M.T.C. De totale uitslag werd als volgt: C-klasse: 1. J. Roest L.M.T.C. op Eysink 1 uur 15 min. 30 sec. kampioen. 2. Lindner A'dam op Ariel 1 uur 18 min. 10 sec. 3. Passier L.M.T.C. op Imperial 1 uur 19 min. B-klasse: 1. Q. Verlaan op Rudge M.C.L. O. 1 uur 19 min. 10 sec. kampioen. 2. Rijs- sel op Velocette den Haag 1 uur 22 min. 45 sec. 3. Malverhout op Rudge M.C.L.O. 1 uur 26 min. 17 sec. A-Klasse: 1. J. Ph. Mesters op O.K. Sup- ziens „die Haghe" 1 uur 22 min. 28 sec. kampioen. 2. de Man op Ariel L.M.T.C. 1 uur 30 min. 30 sec. Rest ons te vermelden, dat gereden werd onder auspiciën der K.N.M.V. en deze wed strijd tevens geldig was voor het „Terrein Kampioenschap 1934" van Leiden en Om streken. De M. C. L. O. wint de terrein kampioenschappen. Zondag werden te Noordwykerhout de door den heer Hoppenbouwer alhier geor ganiseerde ritten voor het Terrein-kam pioenschap 1934 voor Leiden en omgeving gehouden. Daaraan werd door een dertigtal lief hebbers deelgenomen waaronder de be kende Motor-club Leiden en omstreken die in clubverband hadden ingeschreven, voor de drie klassen n.l. 250 cM.3, 350 cM.3 en 500 cM.3-klasse. Pe leden der M. C. L. O. wisten in die wedstrijden waaraan door de capaciteiten van vele bekende rijders, zeer zware eischen werden gesteld met het mooie re sultaat te beëindigen door beslag te leg gen op de 250 cM.3 en 350 cM.3 in uitzicht gestelde kampioenschappen. De 500 cM.3 was door motorpech uitgevallen. De gelukkige winnaars waren de heer J. Mesters met O. K. Supreme 250 cM.3 en de heer Q. Verlaan met Rudge Witworth 350 cM.3. De heer N. Halverhout wist zich als der de te plaatsen in de 350 cM.3 klasse. PAARDENSPORT COURSES TE DU1NDIGT. Gisteren hebben te Duindigt rennen en draverijen plaats gehad, waarvan de re sultaten zijn: Achtste Aanmoedigingsprijs, prijzendra- verij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Woud duifje G. (Eig. A. P. Kaiser). 2. Varia (Eig. A. L. Janson). Unionprys, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Rentinus (Eig. P. Kra mer). 2. Olympia (Eig. Stal Oegstgeest). Ucelloprijs, ren op de vlakke baan over 1800 Meter: 1. Epatant (Eig. Luit. G. L. Kepper). 2. Florentin (Eig. C. van 't Hoff). Drie-en-twlntigste Heerrijdersprijs, prij- zendraverij 2e en 3e klasse over 2040 Me ter: 1. Slavin (Eig. Stal Birkhoven). 2. Welkom van Aduard (Eig. J. de Vlieger). Uppertenpr(js, handicapdraverij le klas se over 2000 Meier: 1. Axkit (Eig. A. P. Kaiser). 2. Epinard III (Eig. Stal O). Upsalaprijs, ren op de vlakke baan over 1200 Meter: 1. Elass (Eig. M. J. v. d. Vel de). 2. Omphazit (Eig. Jonkvr. M. G. Quar- les van Ufford). Urbaineprys, prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 Meter: 1. Xaisine Scott (Eig. Mevr. de Wed. Joh. Oosting). 2. Frank (Eig. H. Pijlman).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11