T ZATERDAG 3 NOVEMBER 1934 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R K DIOC VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger- laan* 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. ALLERZIELEN -MAAND. Toen de Duitsche schrijver Schiller na Jaren getob en geploeter over eigen levens staat en levensonderhoud in zijn groote eenzaamheid een brief van een vereeren den vriendenkring kreeg, die hem hun vriendschap en hulp aanbood, toen heeft Schiller in de groote vreugde en blijdschap van het diepe besef, dat hij niet meer alleen stond, maar dat er een groot contact be stond en levend was tusschen hem en de menschen, zijn gedicht „An die Freude" ge schreven, wat vooral bekend is geworden door Beethoven's negende symphonie. Hot is een vreugdelied geworden, dat tot motto heeft, alle menschen zijn broers en zusters van elkaar, en de goede God zorgt als een goede Vader voor al die millioenen men- schenkinderen. In deze Novembermaand kunnen wij katholieken weer ons groot geloofsartikel beleven: .Ik geloof in de Gemeenschap der Heiligen". Begint November met den groo- ten feestdag van Allerheiligen, waarop we God hulde en dank brengen voor al liet mooie, dat God aan al die zielen heeft ge geven, op Allerzielen en in de November maand zijn wij de smeekenden, die God om genade en erbarming bidden voor al de genen, die gestorven zijn en ons dierbaar waren. Weten wij eigenlijk wel hoe rijk wij zijn met ons sterk gemeenschapsgevoel, dat sterker is dan de dood; hoe gelukkig we zijn, dat we onze liefde en onze pië teit voor allen, die ons lief en dierbaar zijn in daden kunnen omzetten en hen met onze gebeden, offers en liefdegedachten kunnen omgeven. Pas, als je de troosteloos heid heb', meegemaakt van hen, „die geen geloof hadden", weet je, welk een wel daad het is, dat ons het geloof in de eeuwig heid is gegeven en dat we altijd voor elkaar iets kunnen zijn. Heer geef aan de geloovige zielen de eeuwige rust. En het eeuwige licht verlichte hen. OFFICIEEL NIEUWS. Ledenvergadering. Donderdag 25 October in de KI. Stadszaal. De presidente opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezi gen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer en mevr. Schneiders, 't Speet mevr. Manders, dat zoo weinigen waren opgeko men! De notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. De presidente spoorde allen aan, de plechtige herdenking van Christus Ko ningschap cp Zondag 28 Oct. by te wonen. De boekjes over de opvoeding van mevr. Schelfhout-v. d. Meulen zullen worden aan. geschaft. Voorts was er een convocatie van 'n diocesane vergadering in den Haag. De leden kunnen deze vergadering voor eigen kosten bijwonen. In 't reglement van het rustfonds komen eenige veranderingen, die volledig elders in deze rubriek worden af gedrukt. De spaarbusjes zijn besteld, wie er voor in aanmerking wil komen kon zich daarvoor opgeven. Daarna kreeg de heer Schneiders het woord tot het houden van zijn lezing met lichtbeelden over Honga rije. Voor de aanwezige Hongaren (vele ouders hadden 'n pleegdochter meege bracht) werd begonnen met het Hongaar- sche volkslied, dat door allen staande werd aanhoord. In 't eerste deel van zyn lezing verhaal de de heer Schneiders over de geschiedenis van Hongarije vanaf de 5e eeuw. Hoe het land zich verder en verder ontwikkelde, vooral onder Koning Stephanus, hoe de verschillende volken als Slowaken, Roe menen, Duitschers, Kroaten etc. er zich ves tigden en hun eigen scholen hadden en hun eigen tgal spraken. In den tyd van den oorlog gebruikte Frankrijk de minder heidskwestie, om zich vrienden te maken, achter Duitschland en Italië. De oorzaak van de wereldoorlog werd verder bespro ken, en aangetoond, hoe Hongarije ge dwongen werd, mee oorlog te voeren, en deze verloor. Bij het verdrag van Trianon in 1920 werd 72 pet. van het beste, vruchtbaarste land afgenomen. Aan de hand van een kaart werd ons dit aangetoond, hoe groot 't land eerst was, en hoe klein nu. In- tusschen is het in de afgescheiden landen niet beter geworden, dit weten we uit den moord op Koning Alexander van Joego slavië, in Tsjecho-Slowakije waarde Katho lieken werden verdrukt, i Roemenië waar men altijd en op allerlei mogelijke wijzen de nog aanwezige Hongaren tart. Daarna za gen we op plaatjes, eenige van deze mooie, afgenomen streken, -n konden we ons voorstellen, dat 't verlies niet denkbeeldig was. Na de pauze behandelde spreker het ka rakter en 't leven der Hongaren. Hun Godsvertrouwen, hun dankbaarheid, maar ook, dat zij nooit 't groote onrecht van 't verdrag van Trianon zullen vergeten, en boe het land vecht met litteratuur, films, en alles wat kunst en wetenschap dienst baar kunnen maken aan het recht. Honga rije voert een cultureele strijd en bouwde de stad van Trianon, Széged, en andere kolossale monumenten. Hierna sprak de heer Schneiders nog over Hongaarsch leven en de mooie, Hon- gaarsche muziek etc., en toonde ons eenige schitterende plaatjes van Hongarije's hoofdstad, Budapest. De aanwezigen geno ten hiervan volop, en menig Hongaarsch hart zal warmer geklopt hebben, by weer zien van deze echte Donaustad. Verder za gen we nog eenige typische kleederdrach ten, en tot slot een engel met een vlam mend zwaard, staande op het verscheurde Hongarije, waaronder het woord: Gerech tigheid. Hierbij werd de Hong. Geloofsbelijdenis ten gehoore gebracht, wat op de aanwezi gen 'n diepen indruk maakte. Tijdens de pauze en tijdens de vertoo ning der plaatjes hoorden we mooie Hon gaarsch e muziek. Mevr. Manders dankte den heer Schnei ders voor zyn prachtige lezing en hoopte, dat de aanwezigen hier veel liefde voor Hongarije hadden gekregen, maar ook, dat zy zouden bidden, opdat het groote on recht, Hongarije aangedaan, eenmaal zal worden hersteld. Verder nerinnerde de presidente de le den van het Wachtuur eraan, dat op Aller zielen géén aanbidding zal worden gehou den. Daarna volgde sluiting op de gebrui kelijke wyze. Namens het bestuur dank ik nogmaals de dames, die ons j.l. Zondag zoo bereid willig geholpen hebben met de verkoop van de schildjes op den feestdag van Chris tus Koningschap. S. v. DEENE, secretaresse. „SANCTA VERONICA". Wij herinneren er nog even aan, dat on ze zitting deze keer op den 2en Donder dag, dus op 8 November gehouden wordt, in verband met 't feest van Allerheiligen. Onnoodig te zeggen, dat wij vertrouwen op een groote opkomst van onze trouwe helpsters en zeker ook van eenige nieuwe werksters, die zich eens een wandeling naar de Hoogl. Kerkgracht 32 willen ge troosten. De voorraad in de kast mindert van dag tot dag, zoodat er gestadig en hard gewerkt moet worden, willen er geen hia ten komen. Juist in dezen tyd, nu 't wat kouder gaat worden, is de vraag groot en wij willen zoo graag niemand afwijzen! Het materiaal ligt voor u gereed, wij vragen alleen uw werkkracht en wie heeft er zoo nu en dan geen kwartiertje over? Door uw gratis vervaardigen wordt voor ons veel maakloon uitgespaard en zijn wij hierdoor in staat de Stille Armen méér te helpen, dan wanneer alles kant en klaar gekocht wordt! Steunt ons dus door uw arbeid, 't zij door te naaien, haken of breien! Wie hier toe niet in de gelegenheid is, kan ook nog op 'n andere manier helpen! Wij zijn n.l. aan den bodem van onze kas!! Méér be hoeven wy dan niet te zeggen!!! DIOCESANE R.K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Vergadering te 's Gravenhage op Maan dag 19 November 1934 te half elf in een der zalen van Restaurant Dorius-Dyers, Bui tenhof 4142. Te bereiken vanaf Station Holl. Spoor met lijn 9; vanaf Station Staatsspoor met lyn 3, bij beide tramlijnen uitstappen hal te Buitenhof. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. In 1935 zijn aan de beurt van aftreden: (in alphabetische volgorde): mejuffrouw L. Heeren, mevrouw M. J. Koenen-Koel man en mevrouw V. Schlüter-de Nijs, die zich allen herkiesbaar stellen. Eventueel namen van tegen-candidaten in te zenden vóór 1 Februari a.s. 5. Begrooting 1935. 6. Benoeming van een Commissie tot nazien der boeken over 1934. 7. Voorstellen. 1. Commissie van het Rustfonds: In het Reglement van het Rustfonds de volgende wijzigingen aan te brengen: Art. 3. Om een uitkeering te ontvangen moeten zij één jaar lid zijn van het rust fonds, te veranderen in twee jaar. Art. 4, 2e alinea. Tijdelijke overspanning te veranderen in ernstige. Art. 5. Hieraan toe te voegen: en bereidverklaring van de aanvraagster, om eventueel een bezoek van den contro leerenden medicus te ontvangen. Art 7. Geheel in den ouden vorm te doen ver vallen. en aldus te wijzigen: De uitkeering wordt alleen verstrekt voor den duur van het verblijf in een door de Commissie goedgekeurd rustverblijf. Art. 13, le en 2e alinea aldus te wijzigen: De aanvraag om uitkeering geschiedt rechtstreeks aan de plaatselijke adviseuse, die de aanvraag zoo spoedig mogelijk be handelt en rapport uitbrengt aan de secre taresse der Diocesane Commissie. Deze is verplicht binnen 3 dagen enz. Praeadvies: Deze wyzigingen hebben de instemming van het Dagelyksch Bestuur. Toelichting ter vergadering. II. Kring Zeeland. Ter aanmoediging van de kleine afdee- lingen de verslagen in de „Katholieke Vrouw" meer uitgebreid weer te geven en vervolgens per half jaar de verslagen sa men uit te geven. Praeadvies: De plaats aan ons diocesaan verslag in de „Katholieke Vrouw" toegewezen is aan maat gebonden. 8. Vlagonthulling. 9. De propaganda-brochure van den Vrouwenbond. 10. Rondvraag en sluiting. 11. Gemeenschappelijke lunch. (Het Dice. Dagel. Bestuur dringt er op aan, dat allen zooveel mogelijk aan deze lunch deelnemen). 12. Inleiding door mevrouw mr. M. Kramer-Feber. Onderwerp: De beroepsarbeid der vrouw Om een vruchtbare gedachtenwisseling mogelijk te maken, worden de afgevaar digden verzocht de hierbij toegezonden brochure „Waarom wij werken" te bestu- deeren. Namens het Dioc. DageL Bestuur: TOOS POST, Voorzitster. L. C. M. HEEREN, Secretaresse. By algeheele verhindering worden de Besturen verzocht twee afgevaardigden uit de leden aan te wijzen, die de afdeeling \n de algemeene vergadering kunnen verte genwoordigen, en die dan ook ditmaal de brochure „Waarom wy Werken" aandach tig hebben gelezen en zich een oordeel om trent den inhoud hebben gevormd. Het stemrecht vervalt, indien de contri butie over 1934 en de reispenning van de voorjaarsvergadering niet vóór 17 Novem ber e.k. is voldaan. Op den dag der vergadering kan aan de Penningmeesteresse geen contributie noch reispenning meer worden afgedragen. Alleen afgevaardigden hebben het recht het woord te voeren. Lunch a 1.40 per persoon. Opgaaf ver zocht vóór 15 November aan mejuffrouw M. Berger, 85 Statenlaan, 's-Gravenhage. Na dien datum kan men slechts aan de lunch deelnemen met een toeslag van 0.50 per persoon, ten bate van de kas. De leden worden verzocht in gesloten kleeding ter vergadering te komen. UITNOODIGING AAN DE DAMES VAN DEN R.K- VROUWENBOND. Op Donderdag 8 November a.s. zal in de zaal van Zomerlust 's avonds te 8.15 uur een groote Propaganda-avond gehouden worden var. de Mariabond afd. Leiden, waarbij alle leden van den Vrouwenbond worden uitgenoodigd deze avond bij te wo nen. De Propaganda-rede zal door een bekend spreker geiiouden worden, dat nog nader zal worden bekend gemaakt. Daarna zal worden opgevoerd het „Het Barmeisje", modern tooneclstuk in vijf be drijven door R.K. Dames van de tooneei- club „Mesa". Het doel van deze propaganda-avond is om er u op te wijzen, dat het alcoholisme als volksziekte en volkszonde, waarvan dronkenschap een der geweldigste uitingen is, nog steeds wortelt in de zeden van ons. volk en dat onbekendheid met den nadee- ligen invloed, niet alleen van de werkmans borrel, maar ook van het likeurtje en het aristocratische glas wijn oorzaak is ge weest, dat zelfs ontwikkelde vrouwen de drankbestrijding zonder eenige belang stelling gade sloegen. Het is bewezen, dat nu vooral in deze sombere tijden, de maatschappelijke noo- den niet gelenigd kunnen worden, zonder medewerking van de vrouw en met het alcoholisme is dit een volstrekte onmoge lijkheid. Wanneer de vrouw, de a.s. moeder, alco hol gebruikt, dan veroorzaakt of bevordert zij de drankzucht bij haar normaal of mis schien erfelijk belast kind; zoolang de vrouw drank aanbiedt, zij het dan ook in den meest verfijnden vorm, draagt zy me de de schuld aan de vermeerdering van het aantal krankzinnigen of zwakzinnigen kinderen, en de deliriumlijders, dat de al cohol jaarlijks van ons volk eischt. Zoolang wij vrouwen, onze kinderen niet in geheel-onthouding opvoeden, ook daar, waar wij de gevolgen niet in onze onmid- delijke omgeving waarnemen, hebben wij aandeel in het dalen van het zedelijkheids peil. Op 8 November a.s. hopen wij u uiteen te zetten, en te doen begrijpen dat ook, wanneer deze uitersten niet zijn aan te wijzen, de alcohol den geest benevelt, de zenuwen verslapt, den wil verzwakt, en het lichaam ondermijnt. Het is van zelf sprekend, dat kwalen van onzen tijd, ook met middelen van onzen tijd bestreden moeten worden en het alco holisme als maatschappelijk kwaad eisclil den strijd der gemeenschap. Zonder samenwerking, zonder leiding, zonder een krachtige organisatie is het voor de toekomst onmogelijk een kwaal ie bestrijden, waardoor de vrouwen niet al leen ontzettend lijden, maar dien tevens onder de vrouwen zooveel slachtoffers maakt, waarvan zy zelve grootendeels de oorzaak zijn geweest. Het is werkelijk noodig, dat wij vrou- IMTÉRPAROCHIEELE K B - t i»! J 5TJ05EPHS GEZELLEN VEREEMIGIMG WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (81) De rijkdom van het Kolpingsprogram, getoetst aan de Encycliek „Quadragesimo Anno" biedt enorme perspectieven. Dat za] elke aandachtige lezer erkennen moeten, omdat het begrip van den arbeid als roe ping Gods, van het katholieke gezin als sterke schakel in de maatschappij en van arbeider met patroon één, niet enkel is het doelbewust streven van den Paus, maar evenzeer de grondslag van Kolping's werk. Als dan ook de H. Vader de middelen ter verbetering aangeeft, dan betee- kent het voor den katholiek om zich te herzien en op veel moeilijk werk voor te bereiden. Maar, al klinkt het misschien paradoxaal, voor een Gezel beteekent dit alles: uitvoeren, wat Kolping van ons vraagt. We constateerden de vorige maal, hoe het bederf der zielen de massa brengt tot afval, lichaamscultuur en catastrofale op standen. Want de kanker van onzen tijd is de zedelijke ontwrichting. Voorop moet dus staan de sterke bele ving van ons katholiek geloof. En hierin zij men niet te angstig ten opzichte der niet-katholieken. Natuurlijk moeten wy irenisch, verdraagzaam zijn. Maar in vre desnaam nooit neutraal, of zoogenaamd al gemeen zijn. En durven wij als katholieken opkomen voor onze beginselen? Een per centage wel, maar een veel te groot deel niet. Wie denkt hierbij niet aan die katho lieken, welke bewust ingaan tegen bis schoppelijke bepalingen? Waar blijft ons Katholicisme als we de huiskamer „sieren" met politieke beginnelingen van neutrale soort, en Schaepman of Nolens zelfs nooit een plaats hebben gegeven in ons denken en spreken? Wie bespeurt katholieke prak tijk in die gezinnen, waar met een air de anti-roomsche pers gelezen wordt? Is het soms katholieke logika om den roomschen omroep afbreuk te doen? Op meerdere punten zijn de katholieken hardhoofdig en niet zonder reden is meer dan eens gewezen op zulk een bedenkelij ke mentaliteit. De weelde immers van ex perimenten kunnen de Nederlandsche ka tholieken zich niet veroorloven, omdat zooiets beteekent spelen met vuur. Ten opzichte nu van de economie en van de gebeele maatschappij zegt de Paus: ,.Alle menschelijke vermogens moeten har monisch samenwerken, om die wonder bare eenheid van het goddelijk wereld plan na te volgen, en met de mogelijke menschelijke middelen te verwezenlijken". Wat de Paus bedoelt? Elke mensch richte zich naar God als hoogsfe doel, beschouwe de aardsche middelen niet als doel, maar als middel. En daar mee, zegt de Paus, wordt de arbeid heusch niet minderwaardig, want het is de wil van den Schepper, dat de mensch de aar de bewerkt om in zijn behoeften te voor zien. Evenmin is het verboden dat iemand zijn vermogen vermeerdert, het is zelfs billy'k dat, wie de gemeenschap dient en haarvWelvaart beoogt en verhoogt, overeen komstig zijn prestatie beloond wordt door wen gaan meewerken tot de voorlichting van^het kind omtrent de rol, die de alcohol en ae drinkgewoonten in onze samenleving spelen. Wie zal ontkennen, dat de moeder niet alleen de verzorgster, maar ook het ziele- leven van het kind en zijn toekomst in handen heeft? Op de vraag of er tegenwoordig nog drankbestrijding noodig is, zal u op onze groote propaganda-avond een antwoord gegeven worden> want zoolang er nog te veel gedronken wordt, zoolang nog alco holisme bestaat, kunnen ook de gevolgen van deze volkskwaal niet achterwege blij ven. Alcoholisme sleept ook nu nog met zich mee verval van individu, gezin en maat schappij, ook nu nog worden de stoffelijke en geestelijke goederen van deze verwoest. Vrouwen en meisjes van Leiden, opent uw oogen. Drankbestrijding is geen zaak van liefhebberij, neen, zij vloeit voort uit het inzicht, dat het gaat om de geestelijke en stoffelijke welvaart van ons volk en van onze kinderen. Met het inzicht van den omvang van deze volkskwaal in onze tegenwoordigen tijd zult u overtuigd zijn, dat er voor ons vrouwen en meisjes een ideaal te verwe zenlijken valt, n.l. ons eigen leven rijker maken aan inhoud, door mee te helpen het leed uit ander leven weg te nemen. De maatschappelijke samenleving kan op deze wijze vermooien en veredelen, dan zullen ook wij mogen zeggen „de wereld moet bekeeren en God zal triompheeren ook over den drankduivel". M. E. STEYGER -ASPERSLAGIl Presidente. Pater FRIGGE, Adviseur. posit'everbetering of iets anders. Alleen dient bedacht te worden, dat die handelin gen eerlyk en rechtvaardig moeten zijn. Terdege gelden daarby de wetten van God en de rechten van den evenmensch. Stel dan eens tegenover deze les van den Vader aller Christenen de wezenlijke toe stand. Fel egoïme, laffe oneerlijkheid en vertreding van het recht vieren hoogtij cn daar worden wij tegenovergesteld, om die modder van de aarde weg te spoelen door ons gebed, ons woord en ons voorbeeld. De ontzettende verantwoording van dit al of niet slagen moet ons tezamen binden en houden. Zelf eerst volop beleven wat vóór Pi us XI en zelfs vóór Leo XIII onze Kolping als reddende beginselen gaf. Daar in alleen ligt de overwinning van Christus op ons, en door ons op gansch de wereld. S. M. HET AFSCHEID VAN DEN CENTRAAL- PRAESES Op ontroerende wijze is afscheid geno men van den heengaanden Centraal-Prae- ses van Galen. Eerst Zondag in A'dam, daarna Woensdag in R'dam en Den Haag. Wie, als schrijver dezes, getuige mocht zijn van het afscheid in A'dam en in den flaag, kan onmogelijk zwijgen over de bo- teekenisvolle invloed van Praeses v. Galen op het Gezellenwerk in Nederland. En geen wonder; want er was byna geen Ge zel of hij had den Centraal-Praeses gehoord en wist dus met hoe sterke begeestering de hoofdleider onze beweging opvoerde en uitbouwde. De huldiging in Den Haag was dan ook verdiend. Praeses Dolle en de Senior van Den Haag I hebben daar namens de Dis tricten 's Gravenhage, Leiden en Westland oprechte woorden gezegd, waarna de Cen traal-Praeses een afscheidsrede hield, waar we later op terug 'zullen komen. Als men ons de vraag stelt, waaraan toch Praeses van Galen zyn populariteit te danken heeft, dan is daarop slechts dit antwoord juist: Hij stond tusschen de Ge zellen en voor hen werkte hij dag aan dag. 't Is zoo gemakkelijk om vanaf een bu reau te decreteeren of een hoe er gewerkt moet worden, maar dat heeft hij juist nooit gewild, In contact met de leiders en de leden kende hij moeilijkheden en triom fen; door dat levend contact behartigde hy de belangen van de 12000 Kolpingszonen. Daarby kwam steeds tot de leden zijn woord van aansporing door middel van ons „Kolpingsblad", en op velerlei wijzen wist hy een vurig en bezielend leider te zijn. We zullen hem missen, heel sterk zelfs, maar wat hij nalaat worde dan ook verder uitgebouwd tot zegen van velen. De trouw aan Kolping blyve ons by en geve ons werkkracht! SEVERUS. LIEDERTAFEL. Donderdag om 8.30 uur houdt deze club een ledenvergadering. De te nemen beslis singen zijn zeer belangrijk, dus worden de leden verwacht. LOTERIJ. Vanavond van 89 uur worden de prijs winnaars verwacht in het Gezellenhuis. De uitslag is reeds gepubliceerd in deze cou rant van Woensdag j.L Trekkingslysten zijn tevens verkrijgbaar. RETRAITECLUB. Nog slechts zeven weken scheiden ons van de retraite. Reeds heeft een aantal deelnemers zich gemeld en sparen geregeld die leden, die wat over hebben voor hun geestelijk leven. Dat zyn kerels. En gij, weifelaars, geeft u nog hedén op bij den huismeester. Een daad, een vast besluit wordt van u gevraagd. Durft het aan. Ga mee! AFDEELING GEHUWDEN. In de laatst gehouden Commissarissen- vergadering der Afdeeling gehuwden is besloten met 't oog op de Congregatie van de H. Familie de verplichte maandvergade ringen niet te houden op Maandag, zooals eerst was bepaald, maar op Dinsdag, re kening houdend met de Heerencongrega tie. Voortaan zal 't zijn de le of de 2e Dinsdag. Onze Gezellen-rubriek zal u tel kens inlichten. DE PIJLTJES-DAG. De Pijltjes-verkoop ten bate van het Diocesane Jeugdwerk zoowel vrouwelijke als mannelijk gehouden heeft in het Dis trict Leiden opgebracht de som van 955.95. Over de verschillende parochies ver deeld was de opbrengst als volgt: Groenendijk-Hazerswoude 20.77)4 Hoogmade 31.47 Katwijk aan den Rijn 27.38)4 Leiden O.L.V. Hemelv. en St. Joseph 65.95)4 O. L. Vr. Onb. Ontv. 94.32)4 St. Petrus 83.45)4 St. Leonardus 36.43 Leimuiden 34.17 Lisse St. Agatha 49.78 H. Engebew. 30.07 *4 Noordwijk 55.50 Noordw.hout. St. Joseph 35.59)4 Noordw.hout St. Victor 19.05 Oegstgeest 43.15 Oud-Ade 8.30 Rijndyk 18.01 )4 Rijpwetering 33.47)4 Roelofarendsveen 22.78 Sassenheim 60.07 Voorschoten 45.67 )4 Voorhout 39.20 Warmond 39.04)4 Zoeterwoude H. Joann. Onth. 43.42 O.L.Vr. Onb Ontv. 20.15)4 Kruisverheffing 7.72

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6