SPORT VOOR DE SCHAT IN HET OUDE HOLLAND VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 MIS STEWED STRIJD. LIS SE I—S. J. C. (NOORD WIJK) I 4—7 Het was van de vereeniging Lisse goed gezien dezen wedstrijd te spelen voor drie naar de Missie vertrekkende Broeders. We hopen tenminste, dat het saldo mede zal vallen, want niemand minder dan de al oude tegenstander S. J. C. is op bezoek ge weest. Spontaan nam S. J. C. de uitnoo- diging aan, omdat ze hiermede een daad verrichte van missiewerk en beide veree- nigingen Lisse zoowel als S. J. C. wilden als om strijd het beste geven wat zij konden schenken, nl. het beste spel. Als om kwart voor drie uur scheidsrech ter Bezu de elftallen tusschen de lijnen laat komen heeft Lisse en S. J. C. ieder 4 invallers. Er ontwikkeld zich direct een snellen strijd met Lisse in de meerderheid. De wedstrijd is 5 minuten oud, als de S. J. C. keeper voor een schot van den Lisse- rechtsbinnen moet vlsschen. Lisse speelt een aantrekkelijke partij voetbal en even later is de bal weer bij den rechtsbinnen van Lisse, die den keeper van S. J. C. het nakijken geeft (20). S. J. C. zit ook niet stil, doch verder dan eenige corners bren gen zij het niet. De rechtsbinnen van Lisse benut wederom een kans en als de wed strijd een half uur oud is heeft Lisse een 30 voorsprong. S. J. C. wijzigt haar op stelling en in 10 minuten heeft S. J. C. ge lijk gemaakt. Rust 33. Na de rust is S. J. C. het meest in den aanval geweest. Al spoedig is de stand 35. We krijgen nu een periode van overwicht van Lisse en spoedig weet de linksbinnen met een mooi schot den achterstand te verkleinen (45). Had Lisse nu niet in zijn oude fout hervallen, de eindstand had anders geweest. Nu voeg de S. J. C. nog 2 mooie goals aan de 5 toe en de eindstand was een 47 verdiende overwinning voor S. J. C. De scheidsrech ter leidde correct. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-Competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: F. Parta 1SCO 1; Noord- wijk 1Rijnsb. Boys 1. 2e klasse A: ARC 2Koudekerk 1; Quick B 2Ons Clubje 1. 2e klasse BI Rijnsb. Boys 2Ter Lee- de 2; SLF 2Noordwijk 2; Sleutels 1 LRC 2. 3e klasse A: F. Pacta 3Woubrugge 2 (bijterrein); Koudekerk 2Weter. B. 1; Katwijk 3ARC 3; Ons Clubje 2Quick Boys 4. 3e klasse B Ter Leedèr 3SCO 3; Weter. B. 2Noordwijk 4. 4 e k 1 a s s e LRC 4Koudekerk 3; Quick B. 6Sleutels 2 (bijterrein); Wou brugge 3Kagia. J uniores: NoordwijkQuick B. (bij terrein): SCOTer Leede. A d s p. A: Ter LeedeKatwijk a (bij terrein). A d s p. B: Katwijk bAlphia (bijterrein) RouwkoopKoudekerk. Alle wedstrijden vangen aan om drie uur. ENGELAND—SCHOTLAND 2—1. Woensdag heeft in het Stadion van Stam ford-Bridge de met spanning tegemoet ge ziene landen wedstrijd EngelandSchotland plaats gehad, welke is geëindigd meteen 21 overwinning voor de Engelschen. De wedstrijd was van bijzonder belang in ver band met de a.s. ontmoeting met Italië. Het Engelsche team heeft den proef goed doorstaan en algemeen aan de verwachtin gen voldaan. De Schotten boden goed tegenstand en speelden eveneens een prachtige partij. Met de rust hadden zij nog met 10 de leiding. Na de hervatting was Engeland be ter op dreef en slaagde het erin gelijk te maken en daarna de leiding te veroveren. Waarschijnlijk zal de Engelsche ploeg on gewijzigd op 14 November tegen de Ita- liaansche wereldkampioenen in het veld komen. Het team van de Engelsche League was als volgt samengesteld: Doel: Moss (Arsenal); achter: Cooper (Derby County) en Hapgood (Arsenal); midden: Britton (Everton), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City); voor: Matthews (Stoke City), Bowden (Arsenal), Tilson (Manchester City), Hall (Totten- ham Hotspur) en Brook (Manchester City). ROODE DUIVELS—LONDEN 4—8 Gisterenmiddag werd te Brussel onder leiding van den Nederlandsche scheidsrech ter J. Mutters een wedstrijd gespeeld tus schen het Belgische elftal en een elftal van Londen. De Engelschen wonnen met 84, nadat de rust met 33 was ingegaan. WATERPOLO Z. I. A. N.—L. Z. C. Voor de winter competitie van den Haag- schen Zwembond wordt Zondagmiddag 1.30 uur in „De Regentes" te Den Haag, een waterpolowedstrijd gespeeld tusschen Z. I. A. N. I en L. Z. C. I. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Zondag a.s. wordt te Duindigt een aan vang gemaakt met de laatste courses in de maand November. Zij beginnen ditmaal te 13.40 uur. Het programma bestaat uit een Aanmoedigingsdraverij voor vierde klasse paarden over 1740 meter, twee handicap- draverijen eerste klasse over 2000 meter, een prijzen draverij tweede en derde klasse over 2040 meter, te rijden voor heerrijders en een prijzendraverij derde en vierde klasse over 2040 meter. Verder worden er nog twee rennen geloopen, waarvan één over 1800 meter, te rijden door dames en één over 1200 meter, te ryden door heer rijders en officieren. DE CAMBRIGESHIRE. Wychwood Abbot wint. Te Newmarket is Woensdag de Cambrid geshire Stakes, de bekende handicapwed strijd, geloopen. Winnaar werd het paard Wychwood Abbot, eigenaar de heer O. V. Watney, noteering 9/1. Tweede werd Com mander III, eigenaar de heer Briscoe, no teering 40/1, terwijl als derde eindigde Highlander van Lord Derby, dat 22/1 ge noteerd stond. HET CONCOURS H1PPIQUE TE GENEVE Luitenant van Schalk derde in het Championnat de Genève. Voor de gisteren in het tentoonstellings gebouw te Genève gehouden wedstrijden van het Internationaal Concours Hippique bestond van de zijde van het publiek greo- te belangstelling. Het Hoofdnummer werd ge\ormd door het Championnat de Geneve. De Neder landsche ruiters zijn bij het publiek zeer bemind en maken een goeden indruk. In de middaguren vond het twee-p Tir- den-springen plaats om don Prix St. Hu bert. In dit concours moesten de ruiters zonder te rusten onmiddellijk overstijgen van het eerste op het tweede paari Er wa ren 15 hindernissen tot een Noogte van 1.40 meter. Eerste werd Vicomte de Jonghe (België) met de paarden „Nuit de Chine" en „Trou vaille" met 0 fouten. Luitenant Greter bezette op „Ernica" en „Trixie" met 4 fouten de achtste plaats. Des avonds werd het Championnat de Geneve verreden. Hierbij waren 6 hinder nissen van 1.10 tot 1.60 meter. Er waren 48 deelnemende paarden. Uit de eerste ronden wisten 26 paarden met 0 fouten te komen. De hindernissen werden nu op 1.60 en 1.70 meter gebracht- Voor de derde ronde wisten zich 20 paar den te plaatsen, waaronder 5 Hollandsche De hindernissen werden nu verhoogd tot 1.85 meter. Uit deze ronde bleven nog 6 paarden zonder fouten over, waaronder „Santa Bell" van luitenant van Schaik. Er werd nu gesprongen over hindernissen van 1.90 en 2 meter. Winnaar werd luitenant Bizard (Frank rijk) met „Trévoux" De tweede plaats werd bezet door majoor Bettoni (Italië) op „Ju dex". Derde werd luitenant van Schaik (Nederland) met „Santa Bell". Daarna volgden resp. op de vierde, vijfde en zesde plaats: kapitein Ganshof (België) op „Ibra him", kapitein v. d. Ton (België) op „Gi golo" en luitenant Bizard (Frankrijk) op „Asmodee". Onze landgenooten luitenant van Lennep op „Danseuse Rose", luitenant Greter op „Ernica" en luitenant Grester op „Trixie" die in de derde ronde uitgeschakeld wer den doordat zij enkele kleine foutjes maak ten, wisten zich in het totaal klassement van de drie volgende plaatsen te verzeke ren. Woensdagavond had nog een concours de puissance plaats gevonden om den Prix de HoteL, waaraan door 65 paarden werd deelgenomen. Na barage won hier de Zwit- sersche kapitein Mueller met „Notas" die 0 fouten behaalde. Luitenant Van Lennep bezette hier met „Danseuse Rose" de der tiende plaats. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De eerste Nederlandsche inschrijvingen. Naar wij vernemen hebben reeds twee Nederlandsche automobilisten ingeschreven voor den Sterrit naar Monte-Carlo, die eind Januari 1935 zal, worden gehouden. Deze twee automobilisten zijn van Beek, Calkoen uit Maartensdijk en Bakker Schut uit Voorburg. Beide renners hebben inge schreven met Ford V8. potty EN NOOIT EEN TEGELS STEEDS VIM EEN GEWOON SCHUURMIDDEL.' VtrmIJdt h«t eindeloze wrijven en schuren, dat de te reini gen voorwerpen vernielt en U zelf vermoeit. Gebruik het ongeëvenaarde VIM, omdat het een dubbele werking heeft. VIM Is heel wat anders dan gewone, scherpe reinigings middelen. waarvan de werking berust op hard schuren. VIM bezit twee bijzondere bestanddelen. Het ene maakt het vuil los en het andere stelt U in staat om het ge makkelijk weg te wrijven. Daarom de enorme hulp, die VIM U biedt De K. N. A. C. looft twee bekers uit. In de laatste jaren heeft de K. N. A. C. in verband met de steeds groeiende be langstelling der Nederlandsche automobi listen voor den Sterrit naar Monte-Carlo, een beker beschikbaar gesteld, bestemd voor den Nederlandsche deelnemei, lid der Club, die de beste prestatie van alle land genooten zou hebben geleverd. Aangezien mag verwacht worden, dat ook in de kleine klassen het aantal Nederlandsche deelne mers d;.tmaaj grooter zal worden dan tot nu toe het geval was, heeft het Bestuur van de K. N. A. C. besloten, voor den Sterrit naar Monte-Carlo van eind Januari 1935 twee bekers beschikbaar te stellen met de bedoeling ook de inschrijving voor de klei nere klasse wagens aan te moedigen. Zoo als men weet zijn er in den rit twee klas sen: namelijk één voor automobielen tot een cylinderinhoud van 1 Yi liter en een andere, waarin alle wagens worden onder gebrachte, welke een cylinderinhoud heb ben boven 1 V, liter. Voor de deelnemers in beide klassen is dus door dit Bestuursbe sluit een K. N. A. C.-beker beschikbaar, met dien verstande, dat in de klasse tot 1 y liter cylinderinhoud minstens vijf deel nemers en in de klasse boven 1 y, liter cy linderinhoud minstens 10 deelnemers allen leden der Club - van de partij zul len zijn. Mocht in één ran beide klassen dit aantal niet zijn bereikt, dan behoudt het bestuur der K. N. A. C. zich het recht voor, der. Beker niet toe te kennen. WIELRENNEN ZiJ DL\ «iziNS VRIENDEN WAREN. Eenigen tijd geleden heeft le „Nwe Tilb. Crt." de vraag gesteld of Pijnenburg en Wals tegen den zin van beide renners, in het bijzonder tegen den zin van Pijnenburg voor de komende Zesda-gsche aan elkaar zijn gekoppeld. Het blad deed dat op voor hem betrouwbare gegevens. De Int. Sportonderneming, welke de Zesdaagsche organiseert heeft daarover een brief geschreven aan de redactie van het Tilburgsche blad. De conclusie van dien brief luidt: De vorming van het koppel Pijnenburg Wals is met de volkomen overeenstem ming van beide renners gebeurd en beiden hebben de beste voornemens 'om hun zege van den tweeden Amsterdamschen Zes daagsche door een nieuwe overwinning in den derden Zesdaagsche te laten volgen. Het blad heeft zich weer met Pijnenburg in verbinding gesteld en deze bevestigde wat daarover in het blad geschreven was. De zaak zit zoo: Zoowel Wals als Pij nenburg hebben een contract waardoor de directie aan zich de bevoegdheid heeft ge houden met de individueele renners te doen wat zy wil. Vormt zij dus een koppel uit Pijnenburg Wals dan hebben de renners maar samen te rijden, indien zij tenminste hun contract willen nakomen. Er zit niets anders op. En juist daarom zal Pijnenburg ook met Wals rijden volgens den wil der directie, die de macht in han den heeft maar absoluut tegen zijn eigen wil. GYMNASTIEK K. K. S. V. „DE BATAVEN". Op 25 November vindt de groote ktrn- dag plaats te Rotterdam in de schouwburg zaal, Stationsplein 10. Aan St. Ghristopho- rus, is de organisatie van dezen dag opge dragen. De Bataven mogen daar niet ont breken! De entree is zoo laag mogelijk ge steld, slechts 50 cent per persoon. Geeft u dus zoo spoedig mogelijk op bij den secr. der gymnastiek. Nadere mededeelingen volgen op de oefenavonden. Zooals waarschijnlijk wel bekend zal zijn, zijn de lessen veranderd en wel de leden turnen vanaf 1 November van 89 uur dus tegelijk met de groep, welke reeds van 89 uur oefende in de R. K. H. B. S. Groep A turnt op Vrijdagavond in de zaal aan het Pieterskerkhof. HOCKEY DE KATH. HOCKEY-COMPETITIE. Zondag jl. is de vriendschappelijke Hoc- 'key-competitie begonnen met een wed strijd LeonidasH. A. C. H. A. C. heeft de competitie goed Inge zet en wist op Leonidas een overwinning te behalen met 41 (met de rust 21). A.s. Zondag komen er meerdere elftallen in het strijdperk. N. V. A. I en 2 gaan op bezoek bij Leonidas 1 en 2, Stick 1 en 2 gaan op bezoek bij H. A. C. 1 en 2. Deze wedstrijden vangen aan om 1 uur. Wat de resultaten zullen zijn moeten wij afwachten, daar wij de sterkte van geen der elftallen kennen. Voor deze competitie zijn voorloopig en kele bepalingen gemaakt, welke luiden als volgt: le. De kosten tot deelname aan de vriend schappelijke competitie bedraagt 2.50 per elftal. 2e. Binnen 24 uur na den dag van de competitiewedstrijd moet door de ontvan gende vereeniging de uitslag aan het se cretariaat worden bekend gemaakt. 3e. Wanneer de wedstrijd niet is gespeeld moet eveneens een bericht aan het secreta riaat worden gezonden. 4e. Zoowel de ontvangende als de bezoe kende vereeniging draagt zorg voor een scheidsrechter. 5e. Zij, die zich aan deze bepalingen niet houden, worden beboet met een boete van 0.50. 6e. In alle gevallen waarin deze bepalin gen niet voorzien beslist het Bestuur. R. K. clubs in ons Bisdom, welke als lid wenschen toe te treden, kunnen zich in verbinding stellen met den heer G. Mol- kenboer Jr., Morschweg 6a Leiden, Secr. Penningmeester van het voorloopig Be stuur. DAMMEN INTERNATIONALE VIERKAMP IJMUIDEN. Keiler winnaar. Gisteren werd te IJmuiden de laatste ron de gespeeld van de Internationalen Vier kamp, georganiseerd door de Damclub IJmuiden. De belangstelling was buitengewoon groot en gold voornamelijk de partij Keller- Raichenbach. Het scheen oorspronkelijk een ingewikkelde partij te zullen worden, maar de Franschman zorgde na een grooten ruil voor een meer overzichtelijke positie. Hij behaalde in het eindspel eenig voor deel, kwam zelfs 1 schijf voor te staan, maar toen Keiler de juiste voortzetting koos, was de partij na enkele zetten remi se. Hiermede werd Keiler tevens winnaar van het tournooi. Demesmacher speelde tegen Dukel een zwakke party en wel zoo, dat hij in het middenspel reeds verloren stond. Hij liep in een 'eenvoudigen slagzet bovendien en verloor toen na enkele zetten. De eindstand is nu als volgt: 1. Keiler 9 punten, 2. Raichenbach 8 punten, 3. Dukel 5 punten, 4. Demesmacher 2 punten. Competitie R. K. Dambond. De competitiewedstrijd tusschen O. D. I (Den Haag) en G. S. (Leiden) is gewonnen door G. S. met 144. Daarbij zij nog ver meld, dat G. S. over het geheel een solide partij heeft gespeeld. De resultaten zijn: O. D. I.—G. S. T. G. BolleG. Geerlings 02 DiependaalA. Terhaar 02 A. WaasdorpH. Stijndonk 11 L. v. NoortA. H. Jansen 92 HendriksC. Klein 0- -2 J. MolhoekK. Langezaal 1—1 C. MolyhoekP. Geerlings afgebr. N. VerhaarW. v. d. Veer 02 H. LadrakA. Bonte 20 4- 14 As. Donderdag 8 Nov. In den R. K. Volks bond G. S. (Leiden) tegen O. D. B. (Voor burg). FEUILLETON. (Een geval 'uit de practijk van Wil. J. Sanders, detective), door UDO VAN EWOUD. 36) „Niet veel, Miel", was het antwoord. De chauffeur en wij zullen nu maar aan nemen, dat dat de professor geweest is droeg waarschijnlijk handschoenen, want op het stuurrad konden wij slechts vinger afdrukken ontdekken van den garagehou der, vermoedelijk de eenige, die ooit met dezen nieuwen wagen heeft gereden. Alles, wat wij vonden, waren een paar grijze ha ren op het pluche van de bekleeding, maar aangezien wij reeds wisten, dat de profes sor een bejaard man was, brengt ons dat niet veel verder en vormt het hoogstens een bewijs te meer, dat onze vriend uit Oslo aan het stuurrad heeft gezeten. Het eenige, wat mij onbegrijpelijk voorkomt, is, dat Van Dobben dat niet onmiddellijk ont dekt heeft, toen hij in den auto stapte. „Het was nacht", waagde Nieuwenhuis, die tot dusver slechts aandachtig geluisterd had, od te merken. „Zeer zeker", antwoordde Sanders, „het was nacht, maar toch niet zóó donker, dat men iemand op één meter afstand niet on middellijk zou herkennen. De eenige moge lijkheid is. dunkt mij, dat van Dobben den man niet in het gezich'. gezien heeft. Het zal alles waarschijnlijk wel vlug in zijn werk zijn gegaan: Van Dobben is in den auto gesprongen, de chauffeur zat reeds achter het stuur en vóór dat eerstgenoem de bemerkte, dat hij in den val geloopen was, had een kogel hem misschien al ge troffen." „Vreeselyk", zei Nieuwenhuis zacht voor zich heen en op wat luideren toon liet hij er op volgen: „Het is wel diep tragisch onder dergelijke omstandigheden het leven te moeten laten; dat was het buitenkansje, dat ons ten deel viel toch zeker niet waard." „Overigens", nam Sanders na een korte pauze weer het woord, „heeft de zaak zich geheel overeenkomstig jouw veronderstel ling toegedragen, Miel. Gebleken is, dat de men, die zich voor den chauffeur uitgaf, niet geweten heeft waar wij de auto be stelden. Dat klopt ook, want hij kan den heer Nieuwenhuis en mij, toen wij ons naar het kasteel begaven, niet gevolgd zijn, daar dit anders door jullie zou zijn bemerkt. De professor is dus den geheelen avond in het hotel geweest en eerst om een uur of elf heeft hij zich telefonisch met drie garages in verbinding gesteld om tc weten te ko men van wien wij den wagen zouden be trekken. Toen jij hem achtervolgde, moet je hem één oogenblik uit het oog hebben verloren „Ja", interrumpeerde ik, „toen hij ach ter den auto de straat inliep en ik mij nog op de markt bevond, was ik hem even kwijt." „Juist, maar onmiddellijk toen de wa gen hem aan het gezicht onttrok, is hij om gekeerd om zich achter den auto schuil te houden, zoodat je hem voorbij bent geloo pen. Onder de gegeven omstandigheden volkomen verklaarbaar, zoodat je daarvan jezelf geen enkel verwijt behoeft te ma ken." „Neen, dat zou ieder ander waarschijn lijk ook overkomen zijn", viel Nieuwenhuis hier bij. „Tegenover zooveel raffincsse staat men vrijwel machteloos en ik wil u •dan ook wel eerlijk zeggen, meneer San ders, dat ik steeds meer aan den goeden afloop van deze zaak begin te twijfelen, ja, zelfs met levensgevaar een en ander ge paard gaat, gevoel ik eigenlijk weinig lust meer om het onderzoek naar den verbor gen schat voort te zetten. Zelf zal ik er bovendien voorloopig niet toe in de ge- genheid zijn. Ik wil nog eens overwegen in hoeverre het mogelijk is een paar be trouwbare menschen uit deze streek met het opgravingswerk te belasten, wanneer de vergunning van het gemeentebestuur af komt, maar als mij dat te veel kost zal ik zelfs die risico niet op mij nemen. Achler af te laat natuurlijk betreur ik ten zeerste, dat wij ons met deze schatgravers- affaire hebben ingelaten. Wij hadden ver standiger gedaan door rustig bij onze za ken te blijven; ik geloof niet, dat tot dus ver iemand met het zoeken naar verbor gen schatten rijk is geworden...." „Met een variant op een bekend citaat uit Goethe's Faust zou ik kunnen zeggen, dat het avontuurlijke ons aantrekt", meen de Sanders. „U kunt zich troosten met de gedachte, dat duizenden andere menschen in uw plaats evenzoo zouden hebben gehan deld. Het valt niet mee in dergelijke ge vallen aan de verleiding weerstand te bie den. Ten slotte droomen wij er allen van nog eens door een gril van Fortuna plot seling rijk te worden en als er dan zoo'n kans geboden wordt, och, waarom zou men haar dan niet grijpen? Ik ben het met u eens, dat heel wat schatgravingen op een desillusie zyn uitgeloopen, maar dat neemt niet weg, dat ieder voor zich op deze we reld die teleurstelling graag zal blijven ris- kceren, zoolang er slechts de geringste kans bestaat, dat daarmee een lang ge koesterde wensch in vervulling zal gaan. „U ziet", vervolgde hy, na tevergeefs een weerlegging van een van ons beiden te hebben gewacht, „dat er zelfs men schen zijn, die meer riskeeren dan een te leurstelling alleen om rijk te worden. On ze vriend, de professor, zette heel wat meer op het spel. „Voorloopig niets meer dan den geweld- dadigen dood van een mensch", antwoord de de detective. „En daarmeee zal hij zich misschien zelfs tevreden moeten stellen." „Mag ik dat opvatten als een aankon diging van een spoedig te verwachten ar restatie?", vroeg ik geïnteresseerd. Maar het antwoord van den detective maakte mij niet veel wijzer. „Neen Miel," zei hij, „zoover zijn wij helaas nog niet. Voorloopig is mij slechts bekend, dat hij vanmogen vroeg met den trein vertrokken is." „Vanmorgen vroeg?" „Ja, om half vier ongeveer. De ambte naar van het loket aan het station wist mij met zekerheid te vertellen, dat om streeks dien tijd een bejaarde heer, die geheel aan het door mij opgegeven signa lement beantwoordde, een kaartje heeft gekocht naar Danzig." „Om half vier? Maar toen wisten wij immers reeds, dat Van Dobben vermoord was! Hadden wij dan niet verstandiger gedaan zelf de handen uit de mouwen te steken inplaats van rustig op de komst van de politie te wachten. Wij hadden dan aan het station een oogje in het zeil kunnen houden en dan was hij zeker te gen de lamp geloopen." „Inderdaad", antwoordde Sanders op een toon van gelatenheid, „wanneer ik had kunnen vermoeden, dat de man, dien wij zoeken, na het plegen van zijn daad rustig naar het station zou wandelen, dan zou ik ongetwijfeld bij den ingang zijn gaan staan om hem de hand op den pchouders te kunnen leggen. Maar heb jij ooit gehoord, dat een misdadiger een dergelijke dwaze streek uithaalde? Ik heb er geen moment aan getwijfeld, of hij was er met den auto vandoor. Dat lag het meest voor de hand, maar onze geleerde vriend is wel zoo ge raffineerd, dat hij het meest voor de hand liggende verwerpt. Wij hebben nu natuur lijk naar Danzig getelefoneerd om bij aan komst van den trein naar den verdachte uit te zien, maar daarmee zullen wij wel niet veel verder komen. De man zal na tuurlijk niet zoo dom zijn naar Danzig door te reizen. Ik vermoed, dat hij reeds in Elbing is uitgestapt om daar den D- trein te nemen naar Berlijn." „Met andere woorden: wij zijn z'n spoor weer kwijt en kunnen misschien heel Europa afreizen om dat terug te vinden", zei ik somber. Maar Sanders scheen min der pessimistisch gestemd. „Ik heb vanmorgen per telegram uit Oslo niet onbelangrijke inlichtingen ge kregen met betrekking tot de anteceden ten van professor Christiansen. Het spijt mij daarover op het oogenblik verder geen mededeelingen te kunnen doen, maar ik heb goede hoop, dat deze inlichtingen tot een oplossing van het raadsel zullen lei den. Meer kan ik helaas niet zeggen. Ik zou den heeren echter willen voorstellen vanavond met mij den nachttrein naar Berlijn te nemen. Vandaar zal ik vermoe delijk naar het Noorden moeten trekken, terwijl jullie beiden dan direct door kun nen gaan naar Amsterdam en Haarlem." „Je hebt mij dus niet meer noodig", merkte ik ontstemd op. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9