WAT WILT U BESTEDEN? 7 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURAN'l VIJFDE BUD. - PAG. 17 STADSNIEUWS De Allerheiligentocht van de Graal Ö9 Stille Omgang der Vrouwelijke Jeugd De sombere herfstbuien kondigden reeds dagen tevoren het naderend Allerheiligen en A .ler/ielenfeest. Donkere wolken en regenvlagen, de kermerken van den herfst, verdrongen zich als 't ware, strijdend om den voorrang Al die somberheid vermocht echter niet de plannen der Graal te storen. Evenals voorgaande jaren bereidden de leden zich voor tot hun stillen omgang door Leiden's straten en de vooravond van Allerheiligen zag weer 'n groote schare jonge vrouwen en meisjes. Van alle kanten kwamen zij Woensdag avond naar de Hartebrugskerk, waar een kort lof en een korte toespraak ter opwek king het begin vormde van deze schoone door velen onbegrepen en alz dwaas gekenmerkte demonstratie. In bonte kleurenmengeling van groen. rood, wit, paars en geel lagen zij daar geknield voor het Allerheiligste, zich ver- eenigend met de leden der zegepralende Kerk, biddend voor het behoud dergenen, die den goeden strijd nog niet beëindigd hebben, biddend ook en vooral voor de zoo talrijk velen, die nog gedompeld zijn in de duisternis van heidendom en onge loof. Zij schaarden zich rond den troon van den Allerhoogste, hun gebeden vereeni- gend met de duizenden en millioenen, die voor het aanschijn van God onafgebroken bidden en smeeken voor de stervelingen. De weleerw. pater Evodius van der Snoek sprak dan de Graalleden toe en noemde hen het «Lux mundi, ut filii lucis ambulatis", „het licht der wereld, opdat zij als kinderen des lichts zouden wande len". Spr. herinnerde dan aan S. Stephanus, den eersten martelaar, die, staande voor zijn rechters, nauwelijks hoorde wat zij tot hem zeiden, begeesterd als hij was, toen hij uitriep: „Video caelos apertos", „ik zie de hemelen geopend!" Datzelfde woord, aldus spr., past ook ons op de lippen op den vooravond van het Al- lerheiligenfeest. Het is alsof wij den Kemel zien geopend met onze broeders, en zusters, de heiligen, voor het aanschijn van God. Zij hebben beantwoord aan Gods genade- en verwierven het geluk, waarvoor God hen bestemd had. Heel in 't bijzonder wees spr. op dat leger van heilige" vrouwen en meisjes van Chris tus tijd af tot op onzen dag. Verhaalt het evangelie met van de H. Vrouwen, die Christus volgden, ook toen Zijn apostelen hem verlieten? Spr. gaat dan de eeuwen door en noemt de heilige vrouwen uit den martelaarstijd, uit de middeleeuwen en onzen modernen tijd, waarnaar wij allen thans met bewon dering opzien. Zij allen, in welke levensom standigheden zij ook verkeerden, in één punt stemmen zij overeen: zij hebben den Christus boven alles gesteld! Zij waren voor ons het lux mundi, het licht der wereld en zij hebben zóóveel warmte achtergelaten, dat er van hen nog warmte over ons uitstraalt. Ieder uwer, aldus vervolgt spr„ heeft van God een taak verkregen en, in welke omstandigheden gij ook verkeert, die op dracht hebt gij te vervullen in het licht der echte levensvreugde, om aldus iets te stellen tegenover den zoo grooten wan hoop van onzen tijd. Die levensblijheid moet weerleggen de valsche idee, dat de Godsdienst van den gekruisten Christus saai is en vervelend, want: hoe dichter by Christus, des te ge lukkiger mensch. Houdt hoog boven u in dezen tijd van twijfel en godsdienstloosheid de heldere fakkel van uw geloof. Denkt daarbij ock een oogenblik aan degenen, die staan in het donker, voor wie de vraag: „eeuwig heid?" zulk een beklagenswaardige vraag is, die niet weten wat Christus is! Trekt dan uit en verlicht met uw fakkel des geloofs de niet-Katholieken der stad! Luceat lux vestra, dat uw licht schijne en deze tocht een symbool moge zijn van dien anderen tocht, den tocht door het donke re leven naar Christus, het eeuwige Licht! Nadat het Lof ten einde was stelde de stoet van omstreeks 150 vrouwelijke pro pagandisten uit onzen modernen tijd zich op de Mare op. En, nadat allen voorzien waren van fak kels en lampions, zette de stoet zich in be weging. Langzaam trokken ze voort en het wit der reinheid, het rood der liefde en het groen der hope stak indrukwekkend af te gen den zwarten avond. Langzaam en zwijgend, biddend en me- diteerend trokken ze voort, deze belijdsters van onzen tijd, voor zich uitdragend den lichtfakkel, symbool van het Geloof, eenig lichtpunt in dezen somberen tijd. Langzaam trokken ze voort, gadegesla gen door tientallen en honderdtallen, be wonderd door den een, uitgelachen wel licht en als dwaas gekenmerkt door den anderzij volgden het voetspoor van die heilige broeders en zusters, die, vervolgd of veracht, den weg des levens aflegden om tenslotte te worden opgenomen in de schare van engelen, die onopnoudelijk voor het aanschijn Gods het „Heii.'g, heilig, hei lig" zingen en jubelen. In de bochtige singels der stad maakte deze merkwaardige stoet van „stille om- megangers" een indrukwekkend effect; te kwart voor tien werd de parochiekerk van den H. Leonardus aan den Haagweg bereikt. Daar ontsproten uit het gemoed der me- diteerende jonge vrouwen spreekkoren van smeekingen en lofzangen tot den Christus, aller voorbeeld, tot Maria en tot alle Gods lieve heiligen en na elk spreekkoor heerschte er een indrukwekkende stilte, welke ook door de vele bewonderende ge- loovigen niet werd gebroken. En toen het einde daar was vertrokken allen weer, den donkeren nacht tegemoet, maar in zich meedragend het vlammend licht van liefde en van offergeest, het hei lig licht van Godsvertrouwen en Godsge loof, dat een baken zal zijn op den weg door het leven. WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG" Uitslag tuintjes-wedstrijd Onder groote belangstelling an de zijde der deelnemers aan den tuintjes-wedstrijd, had gisteravond in een der zalen van den Theetuin „Oud-Hortuszicht", de uitreiking der prijzen plaats. De voorzitter der commissie, de heer Joh. Ph. v. d. Bosch, opende de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot ile aanwezigen, in het bijzonder het be stuur van de woningbouwvereniging, de jury: de heeren Jonker, Mater en Lagen dijk, genoodigde van.de tuintjes-commissie „Ons Doel" en de belanglooze muzikale medwerkers voor dien avond: mej. Annie de Roo, en de heeren J. Zonneveld, J. W. Harting en H. A. J. Franken. Hij bespreekt in 't kort de gedane werk zaamheden van de commissie in het afge- loopen jaar, o.m. de met succes gehouden excursies en de welwillende medewerking van de jury. De secretaris, de heer W. J. Wittenaar, doet, aan de hand van het rapport, mede- deeling van het aantal punten en knoopt hieraan vast een beschouwing over doel en streven der commissie en spoort de deelne mers aan te zorgen, dat het aantal grooter wordt (momenteel 49 deelnemers), wijzen de op de gezonde tak van tuinarbeid en 't daardoor vanzelf meer krijgen van liefde voor de natuur. Nu liet de heer J. Zonneveld zich hooren. Met 'n drietal muziekstukken bewees hij de aanwezigen 'n bekwaam accordeon-bespe- led te zijn. Een dankbaar applaus .werd hem hiervoor. Hierop volgde eer samenspel van viool en piano, resp. door de heeren Harting en Franken. Als inleiding van de prijsuitreiking, hield de heer Jonker een krachtig propaganda- speechje, erop doelende, dat ieder bewoner (tuinbezitter) ook deelnemer aan den wed strijd moet worden. Al krijgt men nu di rect geen prijs, daarom behoeft men niet afkeerig te worden en te blijven voor deel name. Het is zoo langzamerhand 'n goede gedachte geworden van de bewoners, dat bij een geriefelijke woning een mooie tuin past. Vooral van vóórtuinen is dit op z'n plaats. Het verhoogt 't aspect van de wo ningen. Daarom juicht spr. de samenwer king tusschen het bestuur van de woning bouwvereniging en tuintjes-commissie, ook wat betreft het financieele gedeelte, van harte toe. Tenslotte wekte hij een ieder met kracht op: propagandist te worden voor het tuinieren. Allen moeten hieraan medewerken, dan zeer zeker zal een vol gend jaar de deelname grooter zijn, wat direct de woningbouwvereniging en in direct de stad onzer inwoning ten goede komt. Een hartelijk applaus was ie belooning voor dit met overtuiging uitgesproken woord. Mej. Annie de Roo liet nu 'n tweetal klassieke stukjes op de piano hooren, waar na de heer Jonker andermaal het woord nam om tot de prijsuitreiking over te gaan. Dit was dan ook, zooals spr. opmerkte, de clou van den avond. Hij kweet zich uit muntend van zijn taak. Hieronder volgen de prijswinnaars: Groote achtertuinen. Drie eerste prijzen: 1. v. d. Berg 5 5p., A. Wendt 54 p., 3. A. Cornet 53 p. Vier tweede prijzen: M. M. 52 p., Ruis 52 p., H, W. Wittenaar 50 p., C. D. J. Janssen 50 p. .'Ver derde prijzen: H. v. d. Wijngaard 49 p., S Kokkedee 48 p, B Brandt 47)4 p., Jac. de Tombe 46 p. Ze ven vierde prijzen: J. Janssen 45 p., Hun- dersmarek 45 p., D. Pelt 44 p., J. Di'eef 43 p., Jac. v. d. Mark 43 p., A. de Water 43 p., H. v. Donselaar 42 p. Zeven troostprijzen: Joh v. d. Bosch 41 p., T. Pet 41 p., H. de Graaf 41 p., W. Poelyoe 40 p., N. Stikvoort 40 p., J. P. Ouwerkerk 39 p., J. Gerritsen 39 punten. Kleine achtertuinen. Eerste pr.: D. Galjaard 45 p., tweede pr.: Brouwer 44 p., derde pr.: Joh. v. d. Bos 42 p. Drie troostprijzen: v. d. Meer 41)4 p., J. v. Es 41 p., W. Verhoogt 41 p. Voortuinen. Eerste prijs: A. Wendt 49 p., drie derde prijzen: M. Bol 44)4 p., S. Kokkedee 44 p., Abspoel 43 p. Drie troostprijzen D. Pelt 39 p., Paats 38 p., C. DJ. Janssen 38 p. De heer Jonker complimenteerde alle prijswinnaars en hoopte, dat op dezen nut tigen avond met dezelfde ambitie voortge bouwd zal worden en daardoor het punten- aantal hooger zal komen. De voorz. van de woningbouwvereni ging, de heer J. Gerritsen, wilde ook gaar ne, 'namens het bestuur, zijn hartelijken dank brengen aan de commissie, de jury en deelnemers en sprak o.m. over de goede verstandhouding tusschen comm. en be stuur. Spr. verheugde zich over de groote ommekeer ten goede van verschillende tui nen en zeide, dat dit alles zeker het aan zien van de woningen verhoogt. Bij e.v. verhuring van woningen zal hij gaarne de leden-bewoners wijzen op 't groote nut, om deelnemer te worden van de tuintjes-ver een iging. Nog memoreert spr. in 't kort de gevoer de strijd tusschen Bouw- en Woningtoezicht en de chef van Plantsoenen hier ter stede eenerzijds en het bestuur van de woningb.- vereen. anderzijds, in 't Haagwegkwartier, ontstaan door het dempen van een sloot, waardoor de tuinen iets verlengd werden en de noodzakelijk geworden ophooging daarvan nu niet bepaald geschiedt is met deugdelijken grond, althans niet voor een amateur-tuinman. Spr. hoopte in een der gelijk geval, vooral als het een woningb.- vereeniging betreft, op een betere samen werking tusschen bedoelde autoriteiten, waarbij ook de betrokken bewoners een goed resultaat hebben. De heer J. Zonneveld gaf hierna een 3- tal stukjes muziek, gevolgd door piano en viool door de heeren Franken en Harting. Als aardige attractie hadden er twee ver lotingen plaats van planten; de eerste te gen 5 ct. per lot, de tweede geheel gratis. Andermaal liet de piano zich hooren. Aan het einde gekomen, sprak de heer H. W. Wittenaar namens de deelnemers, dank aan de jruy en commissie voor hun belanglooze arbeid en het bestuur van de woningbouwvereen. voor den geldelijken steun, waardoor het de commissie ook weer dit jaar mogelijk is gemaakt haar werkzaamheden voort te zetten. Spr. wijdt nog in den breede uit over de onderlinge sociale verstandhouding, door b.v. bij een teveel aan planten, te denken aan hen in 't bijzonder aan de werkloozen die niet kunnen koopen en het hen daardoor mo gelijk te maken, dat ook niet-financieel- krachtigen door het geholpen worden der bewoners rondom hen, ook des zomers hun ledigheid in nuttigheid kunnen omzetten. Nu sluit voorz. v. d. Bosch deze gezellige bijeenkomst met een woord van dank aan allen, in 't bijzonder aan de belanglooze muzikale medewerkers. Moge deze avond daadwerkelijke vruch ten afleveren in vèrstrekkenden zin; dus niet alleen denken aan eigen tuin, maar ook trachten vernielzucht in de tuinen van onze buren en die der gemeente-plantsoe nen tegen te gaan en het goede te bevor deren. Zoo gehandeld, dan is de tuintjes- vereeniging een waar sociaal instituut en voorziet zij in een groote behoefte. In Leiden gevestigd; A. v. Alphen de Veer, Vreewijkstr. 3 H. J. Augustijn, Botermarkt 13 E. Baum- höfner, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 14 J. H. M. Bersee, Jan Vossensteeg 3 F. J. J. Blokhuizen, colporteur, Mare 108 M. G. Boer, Rapenburg 131 E. Bolz, huishoudster, Apothekersdijk 23 A. M. Bos, Witte Singel 70 P. J. v. d. Brinx, winkelbediende, Haarlemmerstr. 46a M. Brinkgreve, le luit. art., Roodenb.str. 23 J. de Bruin, dienstbode, Hoogewoerd 63 H. C. Buning, Witte Singel 94 P. A. Coté, H. Rijndijk 25 J. v. Dijk, radiomonteur, Kraaierstr. 3b J. A. Gerz, vertegenw., Boerhaavestr. 11 C. J. W. Gimbrère, schoenmaker, A. v. Saksenstr. 8a P. J. de Graaf, steenhouwer, Mei- doornstr. 49 J. Harms, kok, Groenhazen- gracht 15 J. P. Honig, Breestr. 121a K. J. Horsman, dienstbode, R. en Schieka- de 5 A. K. Huineman, Hoogewoerd 162 J. Hoekstra, caféhouder, Haarlemmer straat 255 F. B. J. E. v. d. Hooft, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 H. Ch. Kal, Kai- serstr. 36 M. H. Kloos, kapster, Beschuit steeg 4 H. M. Kolman, serveerster, Aloë- laan 8 G. Koree, fabr.arb., Oranjegr. 127 G. Lanzing, dienstbode, Nieuwe Rijn 28 J. M. Leenders, Oegstgeesterln 26 J. P. S. Lucardie, Noordeinde 25 M. Meijer, dienstbode, Noordeinde 30 S. Mooij, Levendaal 8 T. Nawijn, winkel bediende, Cobetstr. 46 J. C. M. Ham- Notenboom, Ger. Brandtstr. 8 M. Stoip- v. Oommen, de Mey v. Streefkerkstr. 32 G. Ouwerkerk, secr. crisis' landbouw org., Tib. Siegenbeekstr. 3 N. Ouwersloot, concierge, Nieuwe Rijn 19 W. Potijka, monteur, Heerensingel 46 M. J. Metse- laar-Reijnhout, Driftstr, 54 D. Rietveld, H. Rijndijk 25 H. M. J. J. la Rivière, Haven 52 A. G. Roeders, 3 Octoberstr. 9a A. M. Spek, huishoudster, Zonne- veldstr. 15 A. J. H. v. d. Steen, tim merman, H. Morschweg 78 Siong Bhir.g Tan, J. v. Goyenkade 1 J. B. Thaïe, arts, Oegstgeesterln 14 J. C. E. Weers- ma-Toose, Haagweg 37 H. J. M. Ver munt, administrateur, Vondellaan 38 H. v. d. Vliet, inkoopster, Korevaarstr. 11c J. de Vos, Hartesteeg 3 A. Vree ken, Leeuwerikstr. 18 A. B. J. de Vries, Nachtegaalln 14 J. Vroegrijk, dienstbo de, Morschweg 23 W. L. Walle, Vliet 3 Chr. H. A. Westhoff, Wasstr. 2 A. Wie der, Groeneveldstichting 1 F. P. Zijlstra, kapper, Hansenstr. 43 a. Uit Leiden vertrokken A. Bakker, Haarlem, Rijksstraatweg 86 F. Bakker, Rotterdam, Kralingerplaslaan 25 A. H. Bals, Utrecht, J. v. Riebeekstr. 14 bis Th. E. v. d. Berg, Nijmegen, Hout- Jaan 71 I. R. M. Bernard, Amsterdam, Lauriergacht 37 J. v Blankenstein, Den Haag, Stevinstraat 179 J. A. E. v. Bors- sum Buisman, Haarlem, Damstr. 21 L. G. Bosschart, Haarlem, v. Eedenstr. 2 J. Brouwer, Voorschoten, Papelaan J. J. Brugmans, Den Haag, Deimanstr. 135 J. G Buis, Amsterdam, Marnixstraat 390 J. G. Crabbendam, Amsterdam, Stadhou- dersk. 911 A. Crama, Amsterdam, Gramstraat 1 R. E. v. Duijl Schutz, Am sterdam, Willemspark 29 O. Eisinga, Den Haag, Stokkroosstr. 7 H. B. Elde- ring, Oegstgeest, Fred. Hendrikl. 23 A. C. v. Empel, Middelburg, Molstraat F 94 H. J. M. Goddijn, Breda, Gr. Markt 24 M. A. C. Groeneveld, Rotterdam, Kralin gerplaslaan 25 A. Habing, Sleen, Mw. Amsterdam C 94 M. Holtrust, Wasse naar, Crocusstraat 4 Chr. C. Honsbeek, Den Haag, Maliestraat 14 J. Huidekoper, Delft, Oude Delft 46 J. Huisman, Lei derdorp, Hoofdstraat 104d M. Knotter, Amsterdam, P. C. Hooftstraat 168 II G. Kok, Beverwijk, Boeweg 49 - K. Koster, Velsen, Annaötraat 2 C. H. M. Kostur- kiewicz, Den Haag, ten Hovestraat 43 A. Kottewitz, Oegstgeest, Geversstraat 13 P. Krouwel, Vianen, Valkenstraat 7 Wed. J. KanbierLindner, Den Haag, de Ja, dat is óns gelijkt f In welke prijsklasse U ook denkt een nieuwen Mantel of Japon te koopen, wij, beschikken over dezelfde prima kwaliteit, coupe en afwerking en geven U de zelfde coulante bediening. Tevreden cliënten, dèt ts steeds ons streven, vandaar ook de uiterste zorg die wij aan onze collectie, in welke prijsklasse ook, be steden. Komt U zich daar van eens overtuigen I U slaagt nergens beter den bij: HAARLEMMERSTRAAT 114 Bockstraat 38 A. L. v. Manen, Amster dam, 2e Oosterparkstraat 1501 Ch. F. G. de Menthon Bake, Amsterdam, le Const. Huygensstraat 105 G. H. Meijers, Bre da, Spoorstraat 34 E. C. Moene, Den Haag, A. v. Buerenstraat 114 G. Mole naar, Schiedam, J. Vermeerstraat 2b W. F. Noordhoek Hegt, Den Haag, Laan Copes v. Cattenburg 109 A. v. Noort, Amster dam, Sloterweg 78 H. d. Poel, Deven ter, Belledonkplein 17 E. Polak, Amster dam, Beukenplein 8hs - B. J. G. von Pritzelwitz v. d. Horst, Dei Haag, Ieplaan 81 P. Ressenaar, Den Haag, Nunspeet- laan 473 A. H. D. Schouten, Oegstgeest Emmalaan 4 C .Schrijver, Alphen a. d. Rijn, Mandelostraat 1 F. J. Sirks, Rotter dam, Rozenburglaan 86 W. Steenber gen, Amsterdam, 2e Oosterparkstraat 1501 A. J Storm, Oegstgeest, H. Morschweg 134 M. A. A. Timmermans, Tilburg, Oudedijk 1 L. G. D. Uittenboogaard, Zaandam, Otterspad 39 B. J. Th. Ombon, Rotterdam, Hooidrift 91b H. Veenstra, Hengelo, Enschedeschestraat 277 E. M. J. Verhoeven, Tilburg, Nieuwlandstraat 34 G. J. H. de Vries, Den Haag, Hanenburg laan 182 A. Wassenburg, Wassenaar, Mo lenstraat 4 A. M. Wegenaar, Voorscho ten, Papelaan 90 M. J. v. d. Wolf, Den Haag, 2e P. Burgstraat 15 A. C. IJzer man, Almelo, Bornschestraat 127. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Gevestigd: E. Badehorn van Amster dam Mina Beek van Amersfoort Chris- tiaan Duyn van Haarlem Antonetta E. van Egmond van Mijdrecht Cornelia van den Engh van Monster Wilhelmus H. van Leeuwen van Haarlem Hendrik Linschoten van Utrecht Geertruida W. M. Sessink van Leimuiden Charlotte Thjel van Hilversum Alida Vettevogel van Amsterdam Sjouke Boon van Eg- mond aan Zee Peter van de Voort, van Oegstgeest Hermina H. Slob, van Leer dam Gosewinus G. Slob van Haarlem Anna Hesterman van Amsterdam. Vertrokken: Jan Oldenhage naar Lisse Franciscus B. Bresser naar Zeven hoven Siena Mol naar Amsterdam Frederik van der Klauw naar Waddinxveen Jacob Zuiver naar Haarlem Adriaan Knoop naar Baarn Homme Momsma naar Marrum (Fr.) Cornelia Nieuwdorp, naar Voorburg Johanna M. Homan naar Hillegom Dina A. E. Bos naar 's-Gra- venhage Wed. W. P. Wenteler naar Haarlem Abraham Hendriks naar Am sterdam Pieter Korteweg naar Rotter dam Marius Heijselaar naar Delft Johannes W. van der Breggen naar Noord- wijkerhout Wilhelmina Troos naar Er- melo Wed. G. van Egmond naar Hille gom Dirk van Breda naar Woubrugge Dirk Jongkind naar Haarlemmerliede c.a. Dina Dekker naar Haarlem Gilles J. Lauwers naar Den Helder Jan Boelen naar Heiloo Cornelis de Vries naar Am sterdam Hendricus Th. van de Water naar Den Helder Margaretha M. Cuve- lier naar Haarlem Egbert Warries naar Amsterdam Cornelis F. Dam naar Velsen Santpoort Jakob Noordijk naar Leimui den Hendrikus P. Buckens naar Hille gom Lucia C. van Hilst naar Tilburf Hendrik van Overeem naar Amsterdam Theodora Faas naar Wassenaar Petro- nella M. Verwer naar Lisse Cornelis Verwer naar Sassenheim Lubertus Kok naar Zwolle Jan van Dijk naar Leiden Arie Schreuders naar Haarlem Jozias de Wolf naar Texel, den Burg Jacob Scheiberlich naar Amsterdam Cathari- na Kooiman naar Nieuwer-Amstel Eg- bert Meijer naar Haarlem Louisa A. Ootjers naar Nieuwer-Amstel. VOORSCHOTEN. HEETE THEE OVER 'T LICHAAM. Kinderen ernstig gewond. Gistermiddag trokken enkele kinderen van G. L. een pot met heete thee van een kachel en kregen zij den inhoud over hen heen. De 4-jarige B. L. en de 5-jarige T. L. werden zeer ernstig verwond aan hoofd, armen en beenen en een ouder zusje licht gewond. Doktoren v. d. Stoel en de Boer en een lid E.H.B.O. hebben ze verbonden. Jubileum. De heer W. Riethoven her dacht heden den dag, dat hij vóór 25 jaar werd aangesteld tot brievenbesteller aan de post en telegrafie. Hedenmorgen werd de jubilaris ontvangen ten kantore en toe gesproken door den directeur alhie, den heer J. Brussen, en door den heer Th. Lamboo, die hem toesprak namens de brie venbestellers. Den jubilaris werd een klok je als cadeau aangeboden, waarna ver- verschingen werden rondgediend. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP Damclub. Uitslag 4e ronde. v. d. Wijn gaarden—K. Spek 0—2; P. Vervark—C .v. Sandijk 20; A. SpiesR. Marbus 20; SlootwegJ. Goedhart 02; J. A. Ramaker -M. C. Deegenaar 0—2; M. de Koning— A. Bloemendaal 02; G. v. d. VoortH. Bloemendaal afgebr.; A. BregmanH. v. d. Vecht afgebr. KOUDEKERK Personalia. Onze plaatsgenoot W. Ba telaan slaagde te Den Haag met gunstig gevolg voor het machinistendiploma voor de koopvaardijvloot. Landstorm. De schietoefeningen van de afd. Koudekerk van den Bijz. Vrijw. Landstorm voor dit winterseizoen zijn weer aangevangen en zullen worden gehouden ?n de lokalen der O.L. School des Woens dagsavonds te half acht. ZOETERWOUDE St. Joseph Gezellen Vereeniging. De leden der St. Joseph Gezellen Vereeniging worden er aan herinnerd dat op de laatste verg. is meegedeeld geworden, dat de contri butie voortaan aan huis zal worden opge haald, te beginnen met Zaterdag 3 Nov. a.s. Tevens wordt meegedeeld, dat deze voor leden, die lid van voetbal- en gym nastiekclub tegelijk zijn, voortaan slechts 10 ct. zal bedragen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 17