VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 DE LEiDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 ZEVENJARIG KNAAPJE DOODGESCHOTEN. Noodlottig spel. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft zich te Beugen een drama afgespeeld, waarbij de 18-jarige L. zijn zevenjarig broertje met een geweer heeft doodgescho ten. De 18-jarige jongeman was bezig zijn wapen schoon te maken en daarbij schijnt het geweer te zijn afgegaan. Het parket uit 's-Hertogenbosch heeft zich gisteravond naar Beugen begeven, om deze zaak nader te onderzoeken. Omtrent dit drama verneemt de „Tel." nader, dat het jeugdige slachtoffer met het geweer aan het spelen was. Herhaal delijk had zijn broer al gezegd, dat het ventje het geweer moest neerleggen. Toen het kind hieraan echter niet voldeed, dreigde zijn broer hem dood te zullen schieten. Hij nam het geweer van hem af en richtte het op het kind. Plotseling ging het geweer af en trof het knaapje, dat spoedig daarna overleed. De moeder van de beide jongens is een arme weduwe, die ondersteuning geniet en een groot gezin heeft. De familie staat niet ongunstig be kend. De dader blijft in arrest. Heden zal de sectie op het lijkje worden verricht. KOLENDAMPVERGIFTIGING AAN BOORD. Kapitein en eerste stuurman bedwelmd en naar het ziekenhuis gebracht. Gistermorgen zijn aan boord van het Engelsche stoomschip „Louise Rose", lig gende in de tweede Katendrechtsche ha ven te Rotterdam, ernstige gevallen van kolendampvergiftiging ontdekt. Om zes uur is de kapitein in zijn hut wakker ge worden. Hij voelde zich toen zeer onwel, doch was nog in staat te constateeren, dat ee kolendamp in zijn hut hing. Daar hij de deur niet meer kon bereiken, heeft hij met een zwaar voorwerp de patrijspoort in geslagen. Hierdoor zijn' de andere leden van de bemanning opgeschrikt en gaan kijken. Zij hebben den kapitein uit zijn hut gehaald. Deze was toen bewusteloos. Vlak in de na- byheid van de hut van den kapitein is de hut van den steward gelegen. Deze was door het lawaai wakker geworden; ook hij voelde zich zeer onwel, doch toen hij in de buitenlucht kwam, herstelde hij vrij spoedig. Boven de hut van den kapitein zijn de hutten van den eersten en den tweeden stuurman gelegen. Personeel, dat daar ging kijken, ontdekte, dat zoowel eerste als tweede stuurman bewusteloos waren. Een dokter heeft de patiënten behandeld. De kolendamp was ontstaan door het stoken in kleine kacheltjes van zooge naamde stoomkolen, dat zijn bunkerkolen, die op het schip gebruikt worden en die feitelijk niet geschikt zijn om in kachels gestookt te worden. De bewusteloozen, die naar het zieken huis moesten worden gebracht, hadden, behalve hun 'deuren, ook de patrijspoorten gesloten. De mannen, die vrij spoedig weer tot het bewustzijn konden worden ge bracht, hadden de patrijspoorten opengela ten. EEN GEFANTASEERDE BEROOVING. Woensdagavond heeft een man, die in een café aan den Schiedamschen Dijk te Rotterdam nog al veel verteringen had ge maakt, toen het op betalen aankwam, ver teld, dat hij geen geld had, omdat hij was beroofd. De caféhouder haalde er een agent bij, die den man mee nam naar een politiebureau, meldt het „Vad.". Daar herhaalde hij, dat hij was beroofd en hij deed een heel omstandig verhaal omtrent allerlei bijzonderheden. En mid den in zijn verhaal moest hy' even onder breken, omdat de telefoon ging. Het was een mededeeling, dat in Den Ha&g een mo torfiets was gestolen. De klager had een motorfiets bij zich van hetzelfde merk en bij onderzoek bleek, dat deze fiets precies aan het opgegeven signalement beant woordde. Bovendien bleek, dat de klager juist uit Den Haag was gekomen. Het onderzoek kreeg op die manier een andere wending en ten slotte bekende de man, dat de be- rooving gefingeerd was en dat hij de mo torfiets in Den Haag had gestolen. Hij is opgesloten. SMOKKELAARS MET BREUKBANDEN. Dicht bij de Nederlandsche grens is iemand gearresteerd, omdat hij een breuk band droeg, maar geen breuk had. Het was wel een breukband van zeer bijzon dere constructie: zeer groot, met dik zeem leer bekleed en gedeeltelijk hoL In dit holle gedeelte, dat eerst was toe gesoldeerd en daarna met een zeemleer was bekleed, bevond zich een geheim kluisje, waarin eenige duizenden marken verborgen wa ren, die in den breukband naar het bui tenland moesten worden gesmokkeld. Het is gebleken, dat talrijke smokkelaars on der het leder van den breukband 'bankbil jetten of andere papieren van waarde smokkelen. ELECTRICITEITSSTORING. Gisteravond omstreeks kwart voor zes ontstond te Utrecht storing op het elec- trisch net, waardoor de stad en de provin cie eenigen tijd in duister zijn gehuld ge weest. In de electrische centrale van de P.U.E.M. aan het Merwedekanaal ontslor.d een breuk in twee pijpen, die het condens- water afkoelen. Als gevolg daarvan liep de condensor leeg en stopte de turbine bij welke zich de breuk voordeed. De andere turbine, er loopen er twee. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Paters Minderbroeders. Op voordracht van den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal heeft Z. Hoogw. Exc. de Eisschop van Haarlem met ingang van 5 November benoemd tot Kapelaan te Rot terdam, H. Antonius van Padua, Pater H. J. Gianotten en tot Kapelaan te Leiden, H. Leonardus a Portu Mauritio Pater J. J. ten Brink. Pater H. Hulsbosch, die om gezondheids redenen eervol ontslag ontving als kape laan te Rotterdam, werd verplaatst naar Heerlerheide, eveneens werd aan Pater P. A. de Vries, die reeds eenigen tijd verbleef in het klooster Alverna te Wychen, eervol ontslag verleend als kapelaan te Leiden, om gezondheidsredenen. Priesters van het H. Hart. Door Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, is, op voordracht van den HoogEerw. Pa ter Provinciaal der Priesters van het H. Hart, benoemd tot Directeur van het Sint Franciscus Liefdewerk te Amsterdam, Afd. IV, de Weleerw. Pater J. Belt, S.C.J. De HoogEerw. Pater Provinciaal der Priesters van het H. Hart van Jesus heeft benoemd: voor de Missie van Finland: R. P. G. Kuipers S C.J. en Broeder Stephanus de Greeff; voor de Missie van Zweden: R. R. P. P. Th. Schwering S.C.J. en H. Koevoets S.C.J.; voor het Rectoraat te Maastricht: R. P. S. v. d. Lans S.C.J.; voor Katendrecht: R. P. A. Klomp Alberts S.C.J.; tot Directeur van het Broeder-Ju- venaat te Heer bij Maastricht: R. P. H. Groot S.C.J. PASTOOR H. N. COLLA. t Op 67-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de zeereerw. heer H. N. Colla, pastoor van de St. Maria Magdalenakerk te Amsterdam. Het overlijden van dezen priester betee- kent voor talloozen een groot verlies. Pastoor Colla heeft zich in de jaren van zijn priesterlijke werkzaamheid vele vrien den verworven en vele aan zich gebonden door hechte banden van erkentelijkheid en dankbaarheid. Wie Pastoor Colla kende beschouwde en voelde dat terecht als een voorrecht. Het was een harde werker in het be lang der aan zijn zorgen toevertrouwde geloovigen, een hartelijk mee-voelend mensch, eenvoudig, oprecht en joviaal in alle kringen, waarin hij zich bewoog. In alle parochies waarin hij heeft ge werkt, heeft hij hoogachting, waardeering en vriendschap gewekt bij velen in het bijzonder in de parochie van de H. Maria Magdalena, waarvan hij ruim dertig jaar de pastoor is geweest. De „Maasbode" schrijft in een in-memoriam o.m.: „Als een waardig opvolger van mgr. Ko- nings z.g., die de parochie van de H. Maria Magdalena heeft gesticht, heeft pastoor Colla er met alle kracht naar gestreej'd, het geloofsleven in 2ijn uitgebreide pa rochie steeds hooger op te voeren en daar in is hij dit dient onomwonden erkend te worden geslaagd. Voor al zyn paro chianen is pastoor Colla een ervaren gees telijk leidsman geweest, die ook een open oog had voor de stoffelijke belangen van de gezinnen. Voor zijn parochie is hij in den waren zin des woords een weldoener geweest. Hoeveel goeds pastoor Colla on opgemerkt en in stilte heeft verricht, hoe veel weldaden door hem zijn bewezen, zon der dat daarvan iets tot de openbaarheid doordrong, weet God alleen. Maar het goede werk, dat hy in stilte deed, is minstens van zoo grooten om vang, als de daden, die wél van hem be kend zijn geworden. Onder zijn pastoraat kwam het bijzon der onderwijs in de Spaarndammerstraat tot hoogen bloei. Een fröbelschool, een la gere school, een huishoudschool werden onder zijn bewind gebouwd. Verder schonx. hij zijn parochie een aan de eischen des tijds beantwoordend patronaatsgebouw en droeg hij zorg voor de verfraaiing van zijn kerk". „De zorg van pastoor Colla ging op een heel bijzondere wijze uit naar de jeugd en de jeugdorganisaties. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat hy ook na zijn instor ting geregeld voortging, iederen morgen de H. Communie uit te reiken aan zyn jeugdige parochianen. Zijn liefde tot de jeugd bleek echter ook uit den grooten steun, dien de katholieke jeugdbeweging van hem ondervond. De Graai en de K.J.C. bloeien in zijn parochie en datzelfde kan ook gezegd wor den van de St. Josephsgezellenvereeni- ging". Pastoor Colla werd geboren te Haarlem 16 April 1867 en Priester gewijd 16 Augus tus 1891. Achtereenvolgens werd hij be noemd tot kapelaan te Bovenkerk 17 Sept. 1891, tot kapelaan te A'dam (H. Wiilibr. buiten de V.) 17 April 1893; kapelaan te Grootebroek 2 Dec. 1899 en tot kapelaan te Den Haag (H. Agnes) 6 Febr. 1903. 1 Fe bruari 1908 volgde zijn benoeming tot pas toor te Akersloot, terwijl hij 20 Septem ber 1913 werd benoemd tot pastoor der kon het alleen niet af en zakte weg in haar stoomontwikkeling. De stoomspanning daalde aanzienlijk^ en als gevolg daar weer van moest de turbine worden uitge schakeld, teneinde den ketel op verhaal te laten komen. Andere turbines moesten worden aan gezet, doch daar ging eenigen tijd mee heen. Om ongeveer half zeven was het on geluk weer verholpen. kerk van de H. Maria Magdalena, te Am sterdam. Tegen 1 November had pastoor Colla die tweemaal door een beroerte getroffen v/as op zijn verzoek eervol ontslag ge kregen uit de priesterlijke bediening; hy zou gaan wonen in „Huize Duinzicht" te Overveen. (In zyn plaats was reeds be noemd pastoor Jansen, uit den Haag). Op den laatsten dag van zijn pastoraat is hy overleden. De nagedachtenis van dezen priester blijft bij allen, die hem hebben gekend, in waarachtige hoogachting. De H.H. Uitvaartdiensten en de begra fenis zullen morgen plaats hebben. De stille H.H. Missen zijn te 7, half 8 en 8 uur. De Lauden worden gezongen om half tien en om 10 uur is de plechtige H. Mis van Requiem. Daarna heeft de begrafenis plaats op het kerkhof „St. Barbara". De plechtige Metten worden gezongen hedenavond om 8 uur. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verleenen RECHTZAKEN POGING TOT DOODSLAG TE EINDHOVEN De rechtbank te Den Bosch veroordeel de Woensdag den chauffeur P. G. van A. te Eindhoven wegens poging tot doodslag tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op 21 Mei j.l. had hij een revolverschot op mej. 3. Cuypers, zijn meisje gelost, zonder haar te treffen. De officier van Justitie had drie jaren gevan genisstraf geëischt. BRANDSTICHTING TE VELDHOVEN De Rechtbank alhier veroordeelde Woensdag den 26-jarigen groentehandelaar W. D. te Veldhoven, die op 29 Juli 1.1. brand had gesticht in zijn woning, tot drie jaren gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. De eisch was vijf jaren. DE VERDUISTERING BIJ DE BOEREN LEENBANK TE BEUGEN De Bossche Rechtbank wees Woensdag arrest in de strafzaak tegen den 33-jarigen E. G. H. te Beugen, die als kassier van de Boerenleenbank tusschen 1929 en 1933 18000 had verduisterd en op 30 December j.l. valschelijk een kwitantie van ƒ5000 had opgemaakt. TI., tegen wien drie jaar was geëischt, werd tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest veroor deeld. urr DE OMGEVINH HILLEGOM. Blombollencultuur. De afd. Hillegom der Alg. Ver. hield Woensdagavond een ledenvergadering in hotel Sistermans. Meer dan 150 leden waren tegenwoordig, waaronder Burgemeester Pont en Notaris Lodder. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent met een korte beschouwing. Tot af gevaardigden naar de Alg. Verg. werden benoemd de heeren Jan Hylkema en D. van Egmond Jr., secundi de heeren Th. W. C. Jonkheer en C. Ph. Freriks. Voor het behandelen van den Beschrij vingsbrief geeft de voorzitter een korte inleiding. Hij zou de saneering liever van daag dan morgen opzij zeiten, maar gezien de bizondere omstandigheden, mist hij den moed, ze zonder meer overboord te gooien. Spr. adviseert daarom, een en ander voor 1935 aan te houden. Men zette in dezen het eigenbelang opzij ter wille van het alge- meene. Dank en hulde brengt de voorzit ter aan die mannen, die tijd en moeite ga ven om een en ander zoo goed te doen sla gen. De tegenstanders der saneering betoo- gen: 1. men is bang voor de groote kosten; 2. fraude in binnen- en buitenland is niet te voorkomen; 3. indirect worden de bui- tenlandsche kweekerijen erdoor gesteund en 4. we missen onze vrijheid. De voor standers voeren aan: 1. er is door de sa neering 3,5 millioen meer uitvoer ge weest, zoodat het vak eenigszins heeft kun nen draaien; 2. het voorkomt auktieprijzen en dumping in het buitenland; 3. het voor komt totale inzinking der binnenlandsctie prijzen; 4. het houdt Engeland terug van contingenteering. Bij art. 4 der agenoa Alg. Verg. gaat het over de volgende vra gen: 1. moet de saneering gehandhaafd blijven; 2. Moeten de minimumprijzen ge handhaafd blijven? 3. Blijven controle maatregelen voor den uitvoer noodzake lijk? De voorzitter geeft kort de meening van het Hoofdbestuur. De heer W. A. F. Murk wil in afwijking der gestelde vragen slechts één vraag la ten beantwoorden, n.l. deze: is de verga dering al dan niet voor contingenteering der maatregelen; dan is alles meteen be antwoord. De voorz.: dat kan hier niet, we zijn sa mengekomen, om het gevraagde door het Hoofdbestuur te beantwoorden. De heer Freriks is het eens met de zienswijze van den heer Murk. Na eenig debat, wordt gehandeld conform het ver zoek van het Hoofdbestuur. De vraag komt dus eerst aan de orde: al dan niet teeltbeperking. De heeren De Brabander, Freriks en Murk verdedigen hun standpunt tegen het continueeren, zij wijken meermalen van de zaak af. De voorzitter en de heeren J. van Til en J. Hylkema hebben onjuistheden ontdekt in het betoog van den heer Murk. De heer P. Goemans Antz. brengt hulde aan de betoogen der heeren Murk en De Brabander, doch waar ging het heen zon der teeltvergunningen? Nadat de heer Van Koeveringe nog bepleit heeft, de punten te combineeren en de voorzitter dit niet wenscht toe te laten, komt de stemming en verklaren zich 98 voor en 48 tegen met 5 blanco, zoodat de afgevaardigden zullen stemmen voor het continueeren der teelt- regeling. De heer R. v. Til wil het lid zijn der Sier- centrale onvereenigbaar verklaren met het verplaatsen naar en stichten van kweeke rijen in het buitenland. De voorzitter ad viseert, dit straks bij de randvraag naar voren te brengen. Vervolgens komt in bespreking: zullen de minimumprijzen gehandhaafd worden? Met groote meerderheid van stemmen wordt besloten, deze vraag met „neen" te beantwoorden. In de plaats daarvan wordt een garantieprijs bepleit, welke minder kostbaar zal zijn en fraude beter voor komt. Hierbij wordt ook het voorstel-Voor- hout behandeld, waarin de voorzitter veel goeds ontdekt heeft. De heer Goemans Antz. bespreekt een en ander, doch advi seert, er alles in weg te laten, wat achter het woord „mits" komt. De voorzitter is het er geheel mee eens. Na wat heen en weer praten komt punt 3 in stemming, waarbij zich 94 voor en 53 tegen verkla ren, bij 3 blanco. In verband met deze uitslagen is men niet tegen blijvende controle. De heer Murk verzoekt den voorzitter, gezien deze stemmingen, dat de Pers ge wag zal maken van de wijze, waarop hier gestemd wordt. De voorzitter zegt, dit wel aan de heeren van de Pers over te laten. De heer Bakker zegt, dat de pers de offi- cieele uitslagen van de Bestuurstafel ont vangt en ieder weet, welke methode ge volgd wordt krachtens het reglement (naar mate de contributie hooger is, hebben de leden 1, 2 of 3 stemmen). Het bestuur wil op deze vergadering nog geen candidaten stellen voor het Hoofd bestuur, daar het een goede gewoonte ïs, indien geen zittend lid onzer afdeeiing af treedt, candidaten van zusterafdeelingen te steunen. De hser Goemans Antz. stelt den heer W. A. F. Murk als candidaat voor;, deze is een goed verdediger van zijn ziens wijze, ook al is men het niet met hem eens. De voorzitter wil eerst uitgemaakt zien, of we nu candidaten zullen stelien dan wel op de volgende vergadering. De stemming hierover stelde het bestuur in het gelijk, zy het met een zeer kleine meerderheid: 7067 en 5 blanco. De heer R. v. Til brengt nu zijn vraag van straks weer ter sprake. Het bestuur zal een en ander nader overwegen en er de volgende maal op terug komen. De heer Freriks stelt de vraag, of wij belang hebben ons individueel of als vereeniging aan te sluiten by de vereeni- ging voor waardevast geld. De Burgemeester vraagt, of men beker.d is met de bedoeling van het instituut; dit wil geen dévaluatie; het is een zeer moei lijk vraagstuk. De heer B. Rijnveld merkt op, dat we voor ons vak groot belang hebben bij dé valuatie. De Burgemeester wijst op het moeilijke van een juist oordeel daarover; spr. zou willen aanraden een voor- en te genstander van dit vraagstuk te laten ko men. Hierna sluiting met een passend, kort dankwoord te ruim half 12. K. J. C. In het Gezellengebouw aan de Hoofdstraat had een vergadering plaats van ouders, wier jongens lid zijn van de K. J. C. of dit moesten zijn. De avond werd geopend met een kort woord van kapelaan B. Schneiders, waar na de Fluitclub van Meester J. van Roo- de eenige aardige nummers ten gehoore bracht. Vervolgens was het woord aan rector Schneiders van Amsterdam, die op zeer treffende en duidelijke wijze de ka raktervorming van jongens van 14—18 jaar uiteen zette en daarna en in verband daarmede wees op het groote nut van het lidmaatschap der K. J. C. Spreker vond hierbij een zeer aandachtig gehoor en oogstte een welverdiend applaus. Pastoor Krook wees er nog op, van hoe groot belang het voor de parochie is, een goed geordende Jeugdorganisatie te heb ben; echter moeten de ouders op de eerste plaats de opvoeders van de kinderen zijn. In samenwerking met de jeugdleiders is er heel veel te bereiken. Spieker hoopte, dat deze avond vele goede vruchten zal afwer pen tot heil der parochie en tot zaligheid van de ouders en van de kinderen. De avond werd besloten met eenige aar dige muziekstukjes voor piano, viool en fluit onder leiding van kapelaan B. Schnei ders. Allerheiligentocht. De eerste Aller- heiligentocht, gehouden op Woensdagavond door 160 Graalleden, is uitnemend ge slaagd. Het weer was Woensdag bitter slecht en gevreesd werd, dat de felle regen vlagen de bescheiden bedetocht onmogelijk zou maken. Maar tegen 7 uur werd het' droog enhet bleef droog. Er waren talloos velen, die de licht- en bidstoet ga desloegen, maar geen enkele wanklank werd vernomen en alles had een schitte rend en ordelijk verloop. LEIMUIDEN. Groene Kruis. Door het bestuur van de afd. Leimuiden van de Z.-H. Vereeni ging het Groene Kruis is tot penninmees- ter benoemd in de vacature ontstaan door het aftreden van den heer P. de Jeu, de heer C. A. Beuk, alhier. De heer C. A. Beuk is ook penningmees ter geworden van de Ver. voor noodzake lijke Ziekenhuisverpleging „Draagt elkan ders lasten." Kalslagerpolder. Tot bestuurslid van den Kalslagerpolder is bij enkele candi- daatstelling benoemd de heer J. A. Bak ker, alhier. HET WEER OP ZONDAG. NOG KOUD WEER MET EEN LICHTE VERBETERING TE WACHTEN Sedert de vorige week is de algemeene weerstoestand in West-Europa wel zeer veel veranderd. Toen werd het geheele groote gebied tusschen Groenland en het Vasteland overstroomd door warm-vochti- ge lucht, die o.a. hier tè lande bijzonder hooge temperaturen had veroorzaakt. Er lag een diepe stormdepressie over Noord west-Europa en er woei dientengevolge bij ons en over de Noordzee een stormachtige Westenwind. Voor een sterke afkoeling be stonden toen nog geen duidelijke aanwij zingen. Kort daarna is er een groote verandering gekomen, doordat de depressie in Ooste lijke richting begon weg te trekken en in het gebied tusschen Oost-Groenland en IJs land een krachtige Noordelijke luchtstroom doordrong, die zeer koude luchtmassa's uit het poolgebied naar het Zuiden voerde. Daardoor ontwikkelde zich over den Atlan- tischen Oceaan een krachtig gebied van hhogen druk. De toevoer van warme lucht uit het Zuiden werd afgesneden en de warm-vochtige luchtstroom, die eerst over West-Europa vloeide, Werd naar het Oos ten afgeleid. Dit had weer ten gevolge, dat zich over het Noordzee-gebied en de om geving kleinere depressies vormden, die buiig weer uit het Noordwesten onderhiel den. De koude polaire luchtstroom drong als N.W. en W.-wind geleidelijk tot het Vaste land door en veroorzaakte een sterke af koeling. Met dezen nieuwen algemeenen weers toestand gaan wij het einde der week tege moet. Veel goed is daarvan niet te ver wachten, hoewel wij rekening hebben te houden met eenige verbetering en een vermindering van den wind. die beiden niet onwaarschijnlijk zijn. Daarbij zou dan de temperatuur waarschijnlijk iets milder zijn. In hoofdzaak zal de algeheele verdeeling der luchtdrukking aan het einde der week dezelfde zijn als in het midden, n.l. hoog over den Oceaan ten Westen der Britsche Eilanden en over Z.W.-Europa, laag over N.O.-Europa, waarbij de toevoer van koude lucht uit het hooge Noorden nog niet op houdt, en het weer voor den tijd van het jaar nog te koel zal zijn. Daarbij blijft de kans op buiig weer tengevolge van de ont wikkeling van nieuwe secundaire depres sies over de Noordzee nog groot. Des nachts kan al lichte vorst optreden. KATWIJK AAN BEN RIJN. Tuinbouw. Het bloemkool-seizoen loopt naar het einde. Voornamelijk hier waar men zich vrijwel algemeen bepaald tot de teelt van de soorten „Le Cerf" en Weenerbloemkool. De winterharde soort, Reuzenbloemkool, komt weinig voor in deze streek. De prijzen waren dezer dagen aan het afloopen. Dat zal wel z'n oorzaak vin den in het feit dat er weer geen vraag was voor export. Voor de binnenlandsche mark ten is men spoedig voorzien. Ditzelfde geldt voor uien. Ook hierin komt dadelijk eenige verbetering als er enkele partijen voor buitenland worden gekocht. De prijs is thans wel wat laag voor de tuinders, van 2.30 tot 2.80 per 100 K.G. Waschpeen, die vorige week aan 't afloopen was, ging dezer dagen weer iets hooger in prijs, waar door de 1ste soort weer van 3.20 tot 4.60 per 100 K.G. kon opbrengen. Een redelijke prijs.s De tuinders op den kouden grond hebben niet zoo'n reden tot klagen dan de beoefenaars der intensieve cultuur. Daar is het in het algemeen droevig gesteld. Van een teeltbeperking voor 1935 is officieel nog niets bekend. Toch zal men zich er eenigszins op moeten prepareeren dat er over 1935 weer een extra beperking zal moeten plaats hebben. Het inhuren van nieuw land zal zekerheidshalve achterwege moeten blijven wil men zich teleurstelling besparen. Beperking is in ieder geval altijd beter dan overproductie met ten slotte het product, dat de minimumprijs niet kan op brengen, naar de belt brengen. NIEUWVEEN. Theoretisch voetballen. Zaterdag avond te acht uur wordt in het Vereni gingsgebouw te Langeraar een spelregel avond met lichtbeelden gegeven door den heer Frits van Veen. Leden van Nic, Boys kunnen voor 10 cent deze hoogst nuttige les volgen. TER AAR. Ondertrouwd: J. H. v. Leeuwen 30 j. en M. C. de Bruyn 30 j. J. L. Bos 25 j. en M. M. v. d. Hoorn 26 j. A. W. Lek 24 j. en C. E. A. Koeleman 23 j. Over leden: J. Vonk 71 j. Gevestigd: M. Pieterse van Amster dam. G. van Harten van Woudrichem. A. Neumann, van Voorschoten. Vertrokken: A. C. van Dijkhuizen naar Gouda. H. v. Keessel naar Amster dam, Joh. Veenswijk naar Leimuiden. A. J. van Vliet naar Amsterdam. L. J. W. v. d. Laan, naar Aalsmeer. M. C. de Bruyn naar Amsterdam. VEUR. G eb or er.: Jacobus Nicolazs z. van J. J. Schuijt en H. A. M. Groenewegen. Antonius Jacobus Maria z. van N. F. Beu kers en A. H. Olsthoorn. Marinus Al- bertus z. van M. A. Otte en M. W. v. d. Wilk. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus Vieveen en Johanna Oosterlaken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14