VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 Onder voorzitterschap van Burg. Keizer kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in Openbare Vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na een opmer king van de heeren Bloemheuvel en Vink onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Bericht van Ged. Staten inzake goedkeuring opzegging Gemeen schappelijke regeling, enz. met de O. L. School te Veur. Goedkeuring van den Kroon der Straatbelasting. Goedkeuring Ged. Staten van af- en overschrijvingen. Ver slag politievakcursus 19331934. Op voor stel van B. en W. werden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt overlegging Gemeente rekening 1933 en aanbieding Gemeentebe- grooting 1935 en benoeming Commissie van Onderzoek. De voorzitter laat het aan de heeren over, of zij 3 dan wel 5 leden benoemen. Vroeger, aldus de voorzitter, werden de leden door mij aangewezen doch de heeren wenschen liever stemming. De heer de Langen wil 5 leden benoe men en bepleit dit op diverse gronden. De heer Vink is voor benoeming van de zelfde leden in beide Commissies. Hij wil voor zijn fractie in de le Commissie be noemen de heer Elswijk en in de 2e Com missie wil hij zich zelf beschikbaar stellen. Op voorstel van den voorzitter worden dan, nadat ook de R. K. Fractie zich over de candidaten heeft uitgesproken, benoemd de heeren Willemse, Elswijk, Bloemheuvel, de Langen en Waaijer voor de rekening en voor de begrooting dezelfde heeren, doch in plaats van den heer Elswijk den heer Vink, hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd Punt 5 begrooting Burgerlijk Armbe stuur 1935 wordt teruggenomen, daar het Burgerlijk Armbestuur nog geen begroo ting heeft kunnen inzenden. Het voorstel tot wijziging verordening op het Burgerlijk Armbestuur wordt z.hst. aangenomen, alsmede het voorstel tot con verteering geldleening, oorsp. groot 17.000 (N.V. Bank v. Ned. Gemeenten). Ter tafel komt het voorstel tot overname perceel weg (gedeelte Broekweg) van de erven de Zwart. De heer Bloemheuvel heeft in de stuk ken gelezen, dat de overeenkomst was, dat alle palen, welke verplaatst moeten wor den, voor rekening van de gemeente kwam. In dit verband wijst hij op den onhoudba- ren toestand, welke aan den Broekweg heerscht, waar nog steeds, ondanks diverse verzoeken, enz de draden van de Electri- citeit langs de ramen der bewoners loopen. Alle beloften ten spijt, zijn deze nog steeds niet weggenomen. De voorzitter antwoordt, dat dit steeds de voile aandacht heeft gehad van B. en W., doch er nog geen gelegenheid voor is geweest, doch zoodra het bedrijf aan den weg gereed is, zal dit het eerste werk zijn. Het voorstel wordt z.h.s. goedgekeurd. De verlichting van den Vlietweg. In bespreking komt het voorstel tot ver vanging gaslantaarns door electrische (Vlietwég). De heer Willemse zegt met genoegen te hebben gezien, dat B. en W. het Raad huis met gas willen verwarmen om zoo doende het gasdebiet te vergrooten en daarom bevreemdt het hem, dat B. en W. hier het gas willen wegnemen en willen vervangen door electrisch. Waarom hebben B. en W. dit voorstel gedaan? Omdat het een verbetering is en dan moet spreker antwoorden, neen, daar gasverlichting beter is dan electrisch. Hij vindt het niet wenschelijk het gasdebiet te gaan verklei nen, te meer nog, daar wij het electrisch moeten koopen en het gas zelf kunnen pro- duceeren. Hjj vindt het daarom jammer, dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen en hij geeft den Raad in overweging het gas hier te laten en daar moderne goede gaslantaarns te plaatsen, waarvan hij het voordeel nader toelicht. De heer Bloemheuvel onderschrijft de woorden van den heer Willemse, doch wenscht, als deze gaslantaarns daar komen, dat deze dan branden als het noodig is en niet overdag. De voorzitter zet uiteen, waarom het wel eens voorkomt, dat er overdag hier of daar een lantaarn brandt. VAN STOMPWIJK Verder merkt de voorzitter op, dat de aanschaffing van klokken, enz. duur is en ook het onderhoud meer kost dan bij elec trisch. De heer Willemse zegt, dat geen klokken noodig zijn, hoogstens enkele uurwerken, welke 14 dagen loopen; een en ander wordt overigens geregeld door een drukstoot aan het bedrijf. Weth. v. d. Bosch prefereert electrisch boven gebrekkige gaslantaarns. Weth. Van Wijk merkt op, dat het gas debiet terugloopt; hy heeft wel zijn stem aan het voorstel gegeven, doch bij nader inzien, lijkt gas hem ook beter en zet hier omtrent zijn standpunt nader uiteen. Na enkeie besprekingen wordt het voor stel Willemse om daar goede moderne gas lantaarns te plaatsen, door B. en W. over genomen en met algemeene stemmen aan genomen. Bij het voorstel tot aanschaffing gas kachels voor raadhuis, zegt de heer Bloem heuvel, dat hij dit voorstel toejuicht. Hij klaagt er echter over, dat wat de kolen- leverantie betreft, B. en W. niet steeds alle leveranciers in de gemeente hebben laten leveren en dringt er op aan, dat bij leve rantie steeds met alle menschen rekening moet worden gehouden, daar allen hier ook hun belasting betalen. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit steeds doen, daar het B. en W. koud laat, wie er levert. De heer Willemse bepleit gasverwarming ook van de bodekamer, daar B. en W. hier mede blijkbaar iets anders voor hebben, z.i. komt de bodekamer het meest voor gas verwarming in aanmerking. Het voors.el wordt dan z.hs. aangenomen; ook de bode kamer zal gasverwarming krijgen. Aan de orde komt de vaststelling vergoe dingen 1929 en 1930 ex art. 101 L.O.-wet 1920 en 3 jaarlijksche afrekening 1928— 1930. Een pluimpje voor de Kath. scholen. De heer Vink merkt op, dat wij zoo dik wijls in de krant kunnen lezen, dat het Christelijk en Bijzonder onderwijs eens moest gaan bezuinigen, hij wil er daarom hier op wyzen, dat ie R. K. Jongensschool 1500.— minder heeft gebruikt dan zij mocht gebruiken en dat ook de R. K. Meis jesschool veel minder heeft gebruikt. An ders zijn er mogelijk nog menschen, die meenen, dat het bijzonder onderwijs zoo duur is. Hij wil dit niet zeggen, opdat de bijzondere school ook zal gaan werken om aan het vastgestelde bedrag te komen, doch hij zegt dit, opdat deze zal blijven bezuini gen en hij vraagt B. en W. ook bij het openbare onderwijs op bezuiniging aan te dringen. De heer Bloemheuvel merkt op, dat het hoofd der O. L. Schoei hier in de Gemeente zeer zuinig beheert, zoodat wat de heer Vink betoogt, hierop geen betrekking heeft. De heer Vink is dankbaar voor deze mededeeling. De heer Willemse is het met den heer Vink eens en zegt, dat het schoolbestuur der R. K. Jongens- en Meisjesschool hier zeer zeker een pluimpje verdient; hij biijft op bezuiniging aandringen zooveel als mo gelijk is, ook bij de O. L. School. Hierna wordt een en ander z.h.s. goedgekeurd. Een verzoek is nog ingekomen van den Bestuurdersraad over diverse aangelegen heden. B. en W. stellen voor dit terug te nemen, daar zij dit verzoek nog niet heb ben kunnen behandelen. De heer Vink zegt, dat hij iets van dit stuk afweet en hy wil dit behandelen bij de begrooting. Weth. v. d. Bosch vindt het beter het stuk te behandelen in een vergadering dan bij de begrooting, omdat het gaat over een aandringen bij de regeering van eenige noodzakelijke verandering in de steunrege ling. De heer Bloemheuvel is het hiermede eens en dringt op spoed aan. De heer Willemse is eveneens tegen be handeling bij de begrooting, omdat men' dan eerst geen inzage heeft van het ver zoek. De voorzitter zegt toe een afschrift bij de begrooting te zullen voegen, waarna be sloten wordt tot behandeling bij de begroo ting. Hierna sluiting. Verkoop van het oude Raadhuis. De openbare vergadering wordt hierna geschorst ter behandeling van het voorstel tot verkoop van het raadhuis. Na heropening dient de voorz. namens B. en W. het voorstel in om het raadhuis voor den prijs van ƒ4250 aan den heer W. V. Post te Nootdorp te verkoopen, waartoe de Raad met algemeene stemmen besluit. In verband hiermede stellen B. en W. voor dit bedrag te beleggen in aandeelen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De heer J. A. Post voelt hier weinig voor, want dan moet voor 't nieuwe Raad huis weer geleend worden. „Neen", zegt de voorz., „hiervoor is geen leening noo dig. De verbouwirgskosten kunnen uit het kasgeld betaald worden, elk jaar zal dan van den gewonen dienst een bedrag naar den kapitaaldienst worden overgebracht". Spr. heeft er zich reeds van verzekerd, dat bij de hoogere instanties tegen dit finan cieel beleid geen bezwaar bestaat. Vervolgens komt aan de orde het vast stellen van een nieuwe bouwverordening. De heer J. A. Post wil de behandeling gaarne aanhouden, opdat de raadsleden eerst nog eens rustig gelegenheid hebben de verordening met deskundigen na te gaan. De voorz. zegt hiertegen geen bezwa ren te hebben. Dit voorstel, door verschil lende raadsleden ondersteund, wordt met algemeene stemmen aangenomen. „De raadsleden zullen wel reeds allen kennis genomen hebben van de openbare afkondigng betreffende een ontwerp-voor- stel van Prov. Staten tot afsluiting voor het openbaar verkeer van een gedeelte van den Achterweg", aldus de voorz. Spr. geeft UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 3 Nov. Huizen, 1875 M. K. R. O.-Uitzending; 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 De KRO-3oys. 1.— „De klokken van Corneville" (ver- koit, gramofoon). I.30 De KRO-Boys. 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.00 Het KRO-orkest, afgewisseld te 5.30 door Esperanto-nieuws. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, gramo foon. 7.15 Dr. L. Veeger, over persoonlijke ge zondheidszorg, waarna gramofoon. 8.00 Vaz Dias en vervolg KRO-orkest. 8.30 Pater J. Thewissen S.J., over Een heid. 9.00 De KRO-boys, afgewisseld te 9.30 door microfoonvertelsel, te 10.30 door Vaz Dias en gramofoon. II.15 Gramofoon. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr. 12.00 Trio Favoriet en Gramofoonpl. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonplaten. 2.45 Causerie. 3.00 VARA-orkest. 3.30 Causerie. 3.50 Gramofoonplaten. 4.15 Vervolg orkestconcert. 4.45 Gramofoonplaten. 5.10 Vervolg orkestconcert. 5.40 Causerie. fi.00 Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 C. Kint (viola d'amore) en R. Schou- te (piano). 7.00 VRO. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Gramofoonplaten. 8.15 „Marie Louise", operette. 10.00 Rep. v. d. Zesdaagsche te Amster dam. 10.30 Gramofoonplaten. 10.45 Vaz Dias. VARA-Varia. 11.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Vervolg reportage. SCHAATSENRIJDEN DE KUNSTIJSBAAN TE AMSTERDAM. Oostenrijksche kunstrijders naar Amsterdam. Ter eere van de opening van de kunst- Ijsbaan te Amsterdam heeft de Sportfond sen IJsclub te Amsterdam toestemming ge kregen van den Koninklijken Nederland- schcn Schaatsenrijders Bond om buiten- landsche kunstrijders uit te noodigen voor he gteven van Schaulaufen op Zaterdag 24 en Zondag 25 November a.s. In dit verband is bericht ontvangen, dat medewerking zal worden verleend door den Oosten rij kschen Schaatsenrydersbond en dat te Amsterdam op die dagen zullen de- monstreeren de bekende kunstrijders Karl Schafer, Lislotte Landbeck, Grete Lainer, Felix Kasper en het beroemde paar Karl ZwackIda Papetz. Verder is van den Noorschen Schaatsen rijders Bond een medeeling ontvangen, dat gaarne medewerking zal worden verleend om Sonja Henie eveneens op dit ijsfestijn te laten rijden. Sonja Henie is echter op die data verhinderd wegens verblijf in Amerika. Er worden momenteel bespre kingen gevoerd om de Noorsche rijdster op haar terugreis van Amerika naar Berlijn, haar te Amsterdam te laten demonstreeren, hetgeen ongeveer midden December zal zyn. BILJARTEN L. U. T. O. I—FLORA I. Onder groote belangstelling had In den R. K. Volksbond de ontmoeting plaats tus- schen L. U. T. O. I, onderafd. van den R. K. Volksbond en Flora I te Noord wijk. Het verloop der partijen is als volgt: pnt. brt. gemr C. H. Duivenvoorde (Luto) 200 31 6.45 Smit (Flora) 191 31 6.16 G. C. Degger 200 43 4.69 B. van der Voort 149 43 3.48 A. Wassenaar 150 42 3.57 C. van Dam 127 42 3.02 A. van Dijk 110 47 2.34 Chr. v. d. Voort 150 48 3.12 P. Halfschepel 128 69 1.85 Jer. Koelewijn 150 70 2.14 Tota'd LUTO 3 gewonnen en 2 verloren partijen of LUTO 788 punten, Flora 767 Volgende week Dinsdag retourwedstrijd in café Flora te Noord wijk. LUCHTVAART ZEPPELIN-DIENST. Eckener's onderhandelingen met Amerika. Naar aan de „United Press" uit Amerik- kaansche regeeringskringen bevestigd werd, is het ministerie van luchtvaart der Veree- nigde Staten met den Duitschen Zeppelin- bestuurder dr. Eckener, in bespreking over de organisatie van een vliegdienst met luchtschepen over den Atlantischen Oceaan. VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Boven het vliegveld van Toronto stortte een lijn vliegtuig neer, met het gevolg, dat de instructeur op slag werd gedood, ter wijl de leerling-vlieger zoodanig werd ge wond, dat hij eenige uren later overleed. Voorts verongelukte op een ander vlieg veld in de omgeving een militair vliegtuig De piloot werd gedood. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: N.V. Exporthandel Duyn Zoon (Duyn Son) te R ij n s b u r g, Heeren weg 1. Cur.: mr. H. R. Goudsmit, Leiden. I. van Rijzen, caféhouder te Leiden, Heerensteeg 1. Cur.: mr. W. Hugenholtz, Leiden. M. Verboon, Rijndijk 172, Voorscho ten. Cur.: mr. I. E. Hes, Den Haag. F. Gijselaar, bollenkweeker, H i 11 e- g o m, Weeresteinstraat 65. Cur.: mr. F. J. Gerritsen, Hillegom, kantoor Haarlem. Opgeheven: W. F. Devilee, Wassenaar. "Waarom slaat die me neer die anderen zoo. Hy slaat alleen maar de maat. En vinden die andere maats dat zoo maar goed. (Le Rire). Onder voorzitterschap van burgemeester Schölvinck kwam de Raad dezer gemeente- Dinsdag j.l. in openbare vergadering bij een. Na opening met ambtsgebed door den voorz. en voorlezing van de ingekomen stukken, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen, deelt de voorz. mede, aat hij met verschillende burgemeesters uit den omtrek 's middags een vergadering heeft gehad, waarin de groote nood in het tuindersbedrijf een onderwerp van bespre king uitmaakte. Door de vergadering is 'n telegram gericht aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken met ver zoek verhoogde spoedige uitkeering aan de tuinders te bevorderen, terwijl voor een deputatie bij den minister audiëntie is aan gevraagd. Naar aanleiding van de veran derde zienswijze van den minister van fi nanciën, inzake den aanslag in de omzet belasting, waardoor Nootdorp niet 4 pet. van den inkoopsprijs van Delft, maar van den verkoopsprijs.aan de verbruikers moet betalen, machtigt de Raad B. en W. een bezwaarschrift in te dienen tegen den aan slag. Vervolgens komt in behandeling 't voor stel van B. en W. de salarisgrenzen van den veldwachter vast te stellen op 1200 tot 1700. In een vorig besluit had de Raad hierboven nog 'n woningtoelage van ƒ170 GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP toegekend,. De minister is echter niet be reid gevonden de koninklijke goedkeuring te bevorderen. Naar aanleiding daarvan ad- viseeren B. en W. den Raad om te beslui ten den min. te berichten, dat hij de ver laging te sterk beoordeelt, maar in de heerschende omstandigheden geen voldoen de termen kan vinden de eischen van den minister niet te aanvaarden. Indien niet- inwiliging van 's ministers eisch resulaat Kan hebben, dan wil de heer J. A. Post, dat de Raad daartoe besluit. De voorz. meent, dat de Raad niet verstandig zou doen een conflict met den minister uit te lokken, resultaat zal het vermoedelijk toch niet hebben. De heeren Th. Lindeman en Steeneveld kunnen zich met de meening van den voorz. vereenigen. De voorz. merkt nog op dat deze regeling niet geheel billijk is; de bedoeling is de salarieering van het gemeentepersoneel gelijk te maken aan die van het rijkspersoneel, terwijl dit salaris lager is dan dat van een rijksveld wachter, die bijv. bij het eerste kind reeds kindertoeslag krijgt. Het initiatief van deze groote verlaging is van den minister uitge gaan, zoodat deze daarvoor ook de verant woordelijkheid draagt. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. D r o i t w i c h, 1500 M.' 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.25 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Parkington Kwintet. 5.05 Studentenliederen. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Reportage. 7.50 Radio-Militair-Orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest. II.15 Voordracht. 11.20—12.20 Ambrose en zyn Embassy Club Orkest. „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy-orkest. 8.20 „Le jongleur de Nölre-Dame", ope ra van Massenet. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex" 2.204.20 L. Preil's orkest. 7.20 Concert door Vocaal Kwartet. namens het college van B. en W. den Raad ernstig in overweging zijn bezwaren ken baar te maken. De heeren Joh. Steeneveld en J. A. Post zijn er voor om met alle kracht te protesteeren, zij achten de af sluiting voor de bewoners en landeigena ren een ramp. Met algemeene stemmen wordt 'sRaads besluit om bezwaren tegen die afsluiting in te dienen, genomen. Vervolgens wordt de begrooting 1934 in verband met den verkoop van het Raad huis en de bouw, benevens de inrichting van het nieuwe Raadhuis, gewijzigd. By de rondvraag vestigt de heer Joh. Steeneveld de aandacht op den slechten toestand, waarin de Dorpsstraat, nabij den Achterweg, verkeert. Hij vraagt of repara tie niet mogelijk is. De voorz. antwoordt, dat hiermede beter geacht kan worden tot het extra-zware verkeer in verband met 't aanleggen van den Rijksweg en de zand- afgraving, op is gehouden. Herstel zou nu toch geen zin hebben, daar over eenige weken de 6traat weer net zoo slecht zou zijn. De begrooting laat trouwens deze uit gave niet meer toe. Deze herstelling zal het volgend jaar de aandacht van B. en W, hebben. De heer Joh. Steeneveld legt zich l.ij deze toezegging neer. Hij merkt dan nog op dat het hem is op gevallen, dat de dakpannen op het nieuwe raadhuis zoo verschillend zijn. Zou aanbie ding van nieuwe pannen zoo duur kosten; spr. stelt voor hiertoe over te gaan, indien de uitgaven daarvan niet meer dan 100 Ledragen. Dit voorstel wordt met algemee ne stemmen aangenomen. Hierna volgt sluiting van de openbare vergadering. 8.10 Spaansche muziek. 8.50 Saxofoonrecital. 9.05 Deensche muziek. 9.45 Engelsch Amerikaansche muzlak. 10.2511.35 Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 11.20 Omroeporkest m. m. v. sopraan en bariton. 1.20 Gramofoonplaten. 3.20 Gevarieerd programma uit Stutt gart. 6.20 St. Hubertus-programma. 7.35 Dansmuziek. 9.40 Gramofoonplaten. 10.2012.20 Dansmupziek. Rome, 421 M. Programma, niet opgegeven. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Salonorkest en Zangvoordracht. 1.302.20 G«ramofoonplaten. 6.40 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 8.50 Cabaretprogramma. 9.50 Vervolg Salonorkest. 10.30—11.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.302.20 Salonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Kamermuziek. 7.25 Gramofoonplaten. 8.20 Mendelssohnconcert, 9.20 Hoorspel. 9.35 Symphonieconcert m. m. v. Jacht-? hoorn-ensemble en Gramofoonplaten. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutsc hiandsender, 1571 M. 7.30 „Vorhang auf", gevarieerd program ma. 8.20 Moderne dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie over Autoraces. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Dansmuziek uit München. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Zender Duitsche Zenders. 12.2014.20 Brussel Fr. 14.2015.20 Kalundborg en Luxemburg. 15.2017.20 Deuitsl. sender. 17.20—19.30 Brussel Fr. 19.30—20.20 Keulen. 20.20afd. Brussel VI. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio, II.05—17.35 North Reg. 17.3518.00 Droitwich, 18.0019.20 Keulen. 19.2023.00 Duxemburg. 23.00afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). THUISVAART DER „FLANDRIA", De KJt.O. begroet de Nederlandsche Pelgrims. Dinsdag 6 November a.s. worden de Ne derlandsche pelgrims aan boord van de „Flandria" terug verwacht van het Eucha ristisch Congres te Buenos Aires. Met toestemming van de Koninklijke Hol- landsche Lloyd en medewerking van de douanen zullen de K.R.O.-reporter en technici vóór of in de haven van IJmuiden aan boord gaan om de N'ederlandsche pel grims met de microfoon in de hand van zelfsprekend te begroeten. Van deze laatste etappe der thuisreis zal luisterend Nederland dan getuige kunnen zijn en wat méér zegt, uit den mond van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen diverse indrukken over het grootsche wereldcongres verne men. Om 1.50 uur zal deze uitzending be ginnen, een klein uur nadat de Flandria aan Nêerlands wal en Amsterdams haven kade gemeerd zal worden. Indien deze tijd wyziging ondergaat, wordt er toch om 1.50 uur medegedeeld, wanneer dien dag de uit zending zal plaats hebben.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10