fi MAANDAG 29 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 ALPHEN—MAETIN1T 4—2. Deze Schiedammers gaven menigmaal een verrassend open spel te zien. Zij be schikten over een snelle voorhoede, waarin mid voor en rechtsbuiten bijzonder van zich deden spreken. Alphen daarentegen hield als gewoonlijk het spel weer veel te kort, waardoor de verdediging der bezoekers met ingrijpen vrij gemakkelijk werk had. Onder leiding van scheidsrechter van der Veer wordt afgetarpt. De bezoekers nemen het spel reeds spoedig in handen. Het leder belandt bij Broer, hij plaatst naar keeper Tuinenburg, deze mist. De Schiedammers hebben binnen enkele minuten reeds de leiding (01). Het spel gaat daarna meer gelijk op. Na eenigen tijd brengt Alphen den stand op gelijken voet, wanneer Rijs- dam goed voorzet en v. Leeuwen deze kans benut (11). De tegenaanvallen der Schie dammers leveren intusschen veel gevaar op, de Alphendefensie weet echter stand te houden. Aan de andere zijde ontstaat een corner en hieruit verovert de thuisclub door Windhorst de leiding. In de tweede helft oefenen de bezoekers dadelijk eenig overwicht uit. Nadat een tweetal corners op het Alphendoel onbenut worden gelaten, maakt Martinit vervolgens door den rechtsbinnen gelijk (22). Alphen begint dan flinker aan te pakken en heeft het genoegen bij een voorzet van links door Windhorst het net te vinden (32). Even later vergroot Tuinenburg op dezelfde wijze den voorsprong (4wegens een overtre ding moet deze laatste speler enkele oogen- blikken later het veld verlaten. Alphen, hoewel thans met 10 man spelende, weet tegen de vinnige aanvallen der bezoekers stand te houden. Ook aan de andere zijde blijft de verdediging de situatie meester,- zoodat einde ongewijzigd aanbreekt. LUGDUNUMG.S.V. 1—2 In een onaangenaam gespeelden wed strijd heeft G.S.V. een geflatteerde over winning behaald. Voor de rust had de scheidsrechter den wedstrijd in handen, maar in de tweede helft trad hij niet streng genoeg op tegen eenige G.S.V -spe lers, zoodat de wedstrijd een ruw karak ter kreeg, waarvan v. d. Berg en Weerlee de dupe werden, zoodat zij van verder spelen af moesten zien, waarbij Weerlee een dusdanige schouderverwonding had opgeloopen, dat overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk bleek. En tot slot beging de scheidsrechter de groote fout den wedstrijd 5 minuten te vroeg te doen eindigen. Het publiek bemoeide zich na tuurlijk geheel ten onrechte met" de lei ding. Afgezien van het feit, dat de thuis- spelende vereeniging best weet wat zij in zulk een geval moet doen, heeft zij bij in menging van buitenstaanders de kans on aangenaamheden met den bond te krijgen. Over den wedstrijd het volgende: Lugdunum wint den toss en speelt met den straffen wind mee, Reeds na 5 minuten spelen neemt zij de leiding, als een G.S.V.-back een overtreding begaat in 't beruchte gebied en de toege stane strafschop door v. d. Berg in een doelpunt wordt omgezet (10). G.S.V. maakt totaal geen kampioensindruk. Lug dunum oefent een zwaren druk uit op het G.S.V.-doel, maar door steeds buitenspel te loopen gaan legio kansen verloren, waarbij zelfs twee doelpunten geannuleerd wer den. Een prachtige aanval van Lugdu num wordt op een meter voor open doel gemist, terwijl even later de mid voor langs den uitloopenden keeper tegen de paal schiet. Met een mageren 1O-voor sprong voor Lugdunum fluit de scheids rechter rusten. Na de rust is het G.S.V., dat de toon aangeeft, maar hoe de gasten ook sjouwen en zwoegen, er is geen doorkomen aan. G.S.V. gaat dan het spel forceeren met het bovengenoemde noodlottig gevolg. Met nog 10 minuten speeltijd moet de invaller- keeper eindelijk zwichten voor een schot van den midvoor (11). Lugd. is nog niet bekomen van den schrik of nummer twee ligt reeds in het Lug.-doel (1—2). Als dan ieder denkt, dat er nog 5 minuten te spe len zijn, fluit de scheidsrechter einde van dezen onaangenamen wedstrijd. S.E.P.—U.V.S. 4—3. In vriendschappelijke- en bekerwedstrij den ontbreekt de sfeer, die aanwezig is bij competitiewedstrijden. Ook deze wedstrijd maakte hierop geen uitzondering. U.V.S. die reeds vrij spoedig een 20 voorsprong genoot, veroorloofde zich de weelde de za ken nu maar kalm aan te pakken, want zulk een voorsprong was voldoende voor de overwinning. De achterhoede, steeds het sterkste gedeelte der U.V.S.-ploeg, was deze meening eveneens toegedaan, waardoor de hachelijkste situaties ontstonden die men zich maar kan denken. Hierdoor ging de rust niet meit een voorsprong in, maar juist het tegenovergestelde, want S.E.P., die van de fouten profiteerde, maakte 3 goals, al- zoo een achterstand in een voorsprong om zettend. De tweede helft pakken de U.V.S.-ers iets beter aan en wanneer de stand dan gelijk is, vervallen zij weer in dezelfde fout van voor de rust. De thuisclub wil winnen en speelt een aardig open spel. De Blauw-witten maken den indruk zich te willen sparen, hetgeen aan te bevelen is, maar toch geen motief mag zijn de zaken zoo laks en fuitloos aan te pakken. We weten dat in de competitie uit een ander vaatje getapt wordt. Maar toch, op passen tegen deze enthousiaste ploeg is aan te bevelen. Nadat de thuisclub in de laatste minuten nog een doelpunt aan hun totaal wisten toe te voegen, plaatste S.E.P. zich in de volgende ronde. Liefdadigheidswedstrijd. Morgenmiddag te 3 uur speelt C.G.W. I versterkt tegen een Studentenelftal op het L.F.C.-terrein. De toegang is 10 cent. Scheidsrechter is de heer J. Arnoldus. De De Studenten komen allen uit met eerste klasse spelers. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van de Zaterdag gespeelde' League-wedstrijden zijn: Eerste afdeeling Aston VillaManchester City 42 ChelseaStoke City 02 Derby CountyMiddlesborough 20 EvertonWestbromwich Albion 4 Grimsby TownLeeds United 32 Huddersf. TownSheff. Wednesday 40 Leicester CityBlackburn Rovers 0—1 Preston NorthendLiverpool 22 Sunderl&ndArsenal 21 Tottenham HotspursPortsmouth 41 Wolverhampt. WanderersBirmingh. 31 Tweede afdeeling BarnsleyNorwich City 21 Bolton WandersNottingham Forest 22 Bradford CityBradford 31 BurnleyBury 33 Manchester UnitedWestham Uniter 31 Notts County Fulham. 11 Oldham AthleticHuil City 50 Port ValeNewcastle United 13 Sheffield UnitedPlymouth Argyle 12 SouthamptonBrentford 10 Swansea TownBlackpool 21 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klasse N.H.: Koog ZaandijkSwift 4—4; DVD—Blauw Wit 5—2; Sportief— DTV 2—0. Ie klasse Z.H.: DKCOns Eibernest 3—2. 2e klasse A: Die HagheGymnasias ten 11; HKV IIDeetos II 32; Velox Regenboog 10. 2e klasse B: Fluks nALO 32. Ie klasse Gelderland: Rapiditas Onder Ons 33; WilskrachtOverschotje 2—1. Ie klasse Over ij se 1: DOSWit Blauw 21 (gest.); RigtersbleekZwart Wit 1—0 (gest.). Ie klasse Noo rd: Wordt Kwiek Rood Wit 4—0. FLUKS H—AX.O. 3—2. A.L.O. mist een dame, waartegenover Fluks laat uitvallen. Fluks verkiest met wind mee te beginnen. Het spel der Leide- naars is in middenvak en verdediging heel goed, maar de aanval knoeit hopeloos. Schotvaardigheid ontbreekt eveneens, want al krijgt de Fluks-aanval veel meer kansen dan die van A.L.O., toch zijn het de gas ten, die kort vóór de rust de leiding nemen. Na de thee gaat 't eerst gelijk op en ver groot A.L.O. zijn voorsprong door een mooi ver schot van mej. Leeksma. Wisselen is voor Fluks voordeel door een beteren aan val. Wel blijft succes eerst uit en wordt ook een strafworp gemist, maar dan komt het eerste tegenpunt door A. Rijnsburger. Nogmaals wordt een strafworp gemist, maar het derde wordt door Rijnsburger in den gelijkmaker veranderd. Intusschen is ook A.L.O. weer meer op dreef gekomen, maar heeft geen succes door te ver schieten. In den strijd om het winnende puntje ver ruwt het spel. De scheidsrechter treedt daar onvoldoende tegenop. De rest van den strijd verloopt in een onaangename verstandhou ding. Als nog vier minuten te spelen zijn, zorgt Wassenaar voor de Leidsche over winning. Dan wordt aan Fluks het vierde strafschot toegekend, doch gemist, waarna spoedig het einde komt. GYMNASTIEK DIOC. HAARL. GYMNASTIEKBOND De a.s. bondswedstrijden te A'dam Nu de inschrijving voor de bondswed strijden van den D. H. G. B. gesloten is, blijkt dat 42 ploegen zijn ingeschreven. De groote en bekende vereenigingen van ons bisdom zullen evenwel allen present zijn. Van den turnkring West-Friesland hebben dezen keer ook twee vereenigingen inge schreven, n.l. D.O.S. Hoorn en Voorwaarts uit Hoorn. Verder zijn het in hoofdzaak de vereenigingen, die ook in het begin 1934 hebben meegedaan aan de bondswedstrij den te Zoeterwoude. Van de Amsterdamsche vereenigingen schreven in: Wilskracht U.D.I. en Jong Leven. Jammer dat door de zware eerste graads oefeningen Wilskracht niet heeft ingeschreven in den hoofdwedstrijd. Wedstrijd A. Vijfkamp turners in drie graden. Christophorus, Rotterdam; U.D.I. Amsterdam en Jong Leven. Wedstrijd B. Vijfkamp turners in 2 graden: Christophorus, Wilskracht, Al phen, Spartaan, Rotterdam; Jong Leven; Pelops, De Lijnden; Turnlust, Lisse; Win -fried, Haarlem; S.S.S., Leidschendam; D. O.K., Delft en D.O.S., Hoorn. Wedstrijd C. Vijfkamp turners in een graad: Wilskracht, Alphen; Voorwaarts; Jong Leven; Twee ploegen; Wilskracht, Amsterdam; Pelops. Wedstrijd D. Vierkamp, turners 1516 j. Christophorus; Voorwaarts; Jong Leven; Wilskracht, Amsterdam; St. Lode wijk, Rot terdam; Pelops; Winfried. Wedstrijd E. Vierkamp turners onder de 15 jaar: Christophorus; Jong Leven; Wils kracht; St. Lodewijk; Pelops; Winfried; D.O.S. Wedstrijd F. Eigen gekozen werk hee- ren: Christophorus; Jong Leven; Wils kracht, Amsterdam. Wedstrijd G. Eigen gekozen werk hee- ren: Pelops Turnlust; D.O.K. Wedstrijd H. Eigen gekozen werk jon gens: Jong Leven; Wilskracht, Amsterdam; Pelops. In totaal dus 42 ploegen. DAMMEN „ZILVEREN DAM" WEDSTRIJDEN L. X. V. In maison Bernsen, Breestraat 157, werd gisteren de derde ronde gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Eerste klasse v. d. Wijngaardv. d. Bosch 2—0 BernsenJ. Klinkenberg 0—2 de WaterDekker 1—1 Teleng—E. Sladek 2—0 OptendreesMarck 2—0 KlinkenbergWijngaard 2—0 Tweede klasse A. Sladekde Bree 2—0 ZaalbergBeij 2—0 v. HeeringenDillen 2—0 Eppinga—C. Klinkenberg 2 2—0 De stand is thans: J. Klinkenberg 3 2 6 I. Teleng 3 3 6 Optendrees 3 2 1 4 Wijngaard 3 2 1 4 de Water 2 1 1 3 Dekker 3 1 1 1 3 Bernsen 3 1 2 2 Marck 2 2 0 v. d. Bosch 3 3 0 E. Sladek 3 3 0 A. J. Heeringen 3 3 A. Sladek 3 3 6 D. A. Eppinga 2 2 4 J Huisman 2 2 4 M. Sweris 2 2 4 J. Zaalberg 2 1 1 3 J. Dreef 2 1 1 2 C. Klinkenberg 3 1 2 2 C. Teunissen 2 1 1 1 J. Beij 3 1 2 1 J de Bree 3 1 2 1 P. Lepelaer 2 2 0 G. P. Dillen 3 3 0 MOTORSPORT LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Tijdens den gehouden kampioenswed strijd van Zondag j.l. uitgeschreven door de L.M.T.C., werd aan den heer Hoppen brouwer door de vele aanwezige leden en andere motorrijders, verzocht alsnog een Terrein-Rit te organiseeren. Deze wedstrijd zal op Zondag 4 November a.s. verreden worden. KAMPIOENSRIT DER K.N.M.V. Zaterdag is de jaarlijksche kampioenrit van de Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeni- ging op de Leusderheide bij Amersfoort on der groote publieke belangstelling verre den. Men had een traject uitgezet van 15 km., dat 10 maal gereden moest worden. Het aantal deelnemers bedroeg in de A-klasse motoren 250 c.c. 15; B-Klasse-mo- toren 350 c.c. 23 en in de C-Klasse met mo toren 500 c.c. 20. Verder namen deel 2 teams van de Ariël, één Velocette, één New Imperial, één Cal- throp, één B. S. A., één A. J. S., één team van de Motorclub Assen en Omstreken en een van de 2de Schoolcompagnie Motorbri gade Arnhem op F. N. Precies 1 uur startte de A-Klasse, 2 mi nuten later gevolgd door de B-Klasse en weer 2 minuten daarna door de C-Klasse. Het parcours was 15 K.M. lang en er moesten 10 ronden gereden worden, totaal 150 K.M. De heer D. Eysink, welke uitkwam in de zware klasse C., nam direct de leiding en heeft deze gedurende den geheelen wed strijd gehandhaafd. De uitslagen luiden als volgt: A-Klasse: 1. De Wit met Velocette; 2. Van Eijs met New Imperial; 3. Smeets met New Imperial. B-Klasse: 1. Wittenberg met Velocette; 2. v. d. Voort met Velocette; 3. Jabrink mét F. N.; 4. Vermaak met New Imperial. C-Klasse: 1. D. Eysink met Eysink; 2. Moeke met Velocette; 3. Teeke met New Imperial; 4. Fijma met Eysink. AUTOMOBILISME 320 K.M. GEMIDDELD PER UUR. Op den nieuwen betonweg nabij Gyon, 43 K.M. ten Zuiden van Boedapest, vonden gisteren verschillende recordpogingen platas. Hierbij bereikte Carraciola met zijn Mercedes-Benz wagen een gemiddelde uur snelheid van meer dan 300 K.M. Bij zijn achtste poging reed hij de kilometer met een gemiddelde uursnelheid van 317.460 K.M. met vliegenden stary en over den mijl 316.591 K.M. gem. per uur. Zijn snelste tijd over de kilometer was 11.22 sec. of wel 320.855 K.M. gemiddeld per uur. Henne, de Duitsche motorrenner reed op een 1000 c.m. BMW me tzijspan de kilo meter met een gemiddelde uursnelheid van 207.852 K.M. en de mijl met een gemiddel de uursnelheid van 207.395 K.M. Dit betee- kende nieuwe wereldrecords, de oude stonden op naam van den Engelschman Bruce sedert 1932. Op een 750 c.m.-machine verbeterde Hen ne met 246.238 resp. 246.013 K.M. gemid delde per uur voor den kilometer en den mijl zijn eigen records. In de halve liter klasse vestigde Henne over den mijl een nieuw wereldrecord met een gemiddelde uursnelheid van 220.112 K.M. De prestatie van Carracciola beteeke- nen klasserecords in de categorie der 5000 c.m. De absolute records staan nog steeds op naam van den Engelschen Campbell met een gemiddelde uursnelheid van meer dan 400 K.M. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? WIELRENNEN L. R. EN T. V. „SWIFT" Gisteren werd het lange afstandskam pioenschap van bovengenoemde club ver reden voor A, B en C. klasse over resp. 100, 60 en 35 K.M. Het traject, dat rond de Haarlemmermeer voerde, was zeer zwaar, terwijl wind en regen dit nog aanmerke lijk verzwaarden. Door een misverstand bij het starten der A klasse, was A. v. Eg- mond direct al kansloos yoor de eerste plaats, daar de renners al ruim 2 K.M. weg waren, toen Arie nog moest vertrekken. Dat een zoo ernstige candidaat voor de eer ste plaats door een fout van den starter werd uitgeschakeld, zal genoemde starter zeker wel spijten,, alhoewel v. Egmond het erg sportief opnam en moedig de achter volging inzette. Het peleton had er inmid dels voor den wind een geweldig tempo ingezet, hetgeen later zijn slachtoffers maakte. F. de Roode was de eerste, die een inzinking kreeg en moest lossen. Daarna volgde Groz en vlak daarop A. Strijk, die door het herhaaldelijk demareeren van Collee en J. Rietbroek het peleton moesten loslaten. Ook Chr. Vink en J. Wezel moes ten bij een uitloop-poging van Collee, Riet- broek en Chr. de Roode het loodje leggen. Vlak daarop verloor Chr. de Roode zijn toeclips en raakte een eind achter, hetwelk hij op een prachtige manier wederom wist in te loopen. Jammer voor hem verloor hij zijn goed kans door even daarna door een lekken band uitgeschakeld te worden. Col lee en Rietbroek zetten samen den strijd voort, doch Rietbroek, die door zijn her haaldelijk demareeren veel kracht had ver speeld, kreeg een inzinking en A. Collee zette op 15 K.M. voor den eindstreep alleen door. Iedereen, die Collee aan het werk heeft gezien, zag in hem den winnaar. Een verrassing bleef echter niet uit, twee kilo meter achter Collee, kwam een renndi: aan stuiven met een vaart, die deed vermoeden dat hij net van start was gegaan. Deze ren ner bleek J. v. Wezel te zijn, die in een flink tempo Collee spoedig inhaalde en voordat deze van zijn verbazing was beko men, maakte van Wezel tactisch gebruik van de inzinking, welke Collee had en was spoedig voor dezen onbereikbaar wegge vlucht. Hulde aan van Wezel voor zyn schitterend rijden, hulde ook aan Collee en Rietbroek voor hun fel demareeren en doorzetten, maar vooral aan A. v. Egmond, die geheel alleen deze zware course uit reed en nog vijfde eindigde. De uitslag was: 1. J. v. Wezel, 2. A. Collee, 3. J. Riet broek, 4. F. de Roode, 5. A. v. Egmond. De B klasse, welke 60 K.M. reed, gaf ook een aardigen stryd te zien. J. Droog wist hier ten zeerste verdiend in den eindspurt van den kop af te winnen. 2e werd C. v. Amsterdam, 3e K. de Haas, (wien zeker wel een woord van lof toekomt, daar hij als C.-klasser op eigen initiatief met de B klasse meereed en hierin een zeer goe den wedstrijd reed), 4e. J. Schüler. De C klasse (35 K.M.), bracht een zege voor C. Verburg, die hierdoor meteen de finitief beslag legde op den wisselprijs. Ge feliciteerd, hoor! 2. W. v. d. Berg, 3. Ben- ning, 4. A. Kamp, 5. J. de Haas, 6. Geerts- ma, 7. A. Lodewijks. Lodewijks ook alle lof voor zijn moedig volhouden. SUCCESSEN VOOR HUYBRECHTS. In sprint- en koppelwedstrijd. De uitslagen van de Zaterdagavond in het „Sportpark" te Antwerpen gehouden weiier wedstrijden luiden: Sprintrace: 1. Huybrechts. 2. Pijnenburg (op 1 lengte), 3. Os mella, 4. Degraeve. Tandem wedstrijd over 6. K.M.: 1. Van RijnenVan Isselt (7 min. 12 1/5 sec.). 2. PelserDomhof. 3. Van de BroeckKer sten. 4. DewinterVroomans. 5. Grams Peters. Af val wedstrijd: 1. Verdijck. Op 1 ron de 2. Guimbretière, 3. Broccardo, 4. Mer- tens, 5. Haesendonck, 6. Wals (gevallen). 7. v. d. Redt, 8. Bogaert, 9. Pellenaars, 10 v. Hout. Internationale koppelwedstrijd over 75 K.M.: 1. DictusHuybrechts in 1 uur 35 min. 18 2/5 sec. 2. PijnenburgWals, 3. DerijckBogaert, 4. HaesendonckVer- eyeken, 5. ChouryFabre, 6. Mertens Duerla, 7. DegraeveVerdijck, 8. Lape- biele Calve, 9. Van Oersv. d. Reydt, 10. Braspenning/Peelenaars, 11. Haemer- linckDebrucker. Op 1 ronde: 12. v. d. Horstv. Hout. 13. SmitsMartin. 14. ZimsKuster. 15. Broc cardo—Guimbretière. Op 2 ronden: 16. OszmelaMaas. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Gisteren hebben op de renbaan van Duin- digt wederom rennen en draverijen plaats gehad. De resultaten luiden als volgt: Troubadourprijs, handicaps-draverij 4e klasse over 2000 Meter: 1. Ulysses (eig. K. Korver). 2. Yankee Scott (eig. Stal B.) Tipperaryprijs, handicapdraverij le kl- over 2000 M.: 1. Nelly Duffy (eig. U. W. de Jong). 2. Rabenhaupt (eig. stal Oegst- geest). Aoscaprijs, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1. Alouette (eig. luit. L. N. M. v. d. Put). 2. Phrynette (eig. K. Hen- sen). Twee-en-twintigste heerrijdersprijs, prij- zendraverij 2e en 3e klasse over 2040 M.: 1. Weidlooper (eig. R. F. Sormani). 2. Wel vaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). Tricoloreprijs, ren op de vlakke baan over 2000 M.: Dead heat tusschen Epatant (eig. luit. G. L. Kepper) en Florentin (eig. C. van.'t Hoff). Prijs der gemeente Hilversum, heatprij- zendraverij le klasse over 1720 M.: 1 Eerste heat: 1. Nelly Duffy (eig. U. W. de Jong). d Tweede heat: 1. Axkit (eig. A. P. Kaiser). Derde heat: 1. Axkit. 2. Epinard III (eig. Stal O.l OLYMPISCHE SPELEN JAARVERGADERING NEDERLANDSCH OLYMPISCH COMITé. De Van Tuylbeker voor den K.N.Z.B. In hotel Krasnajpolsky te Amsterdam heeft Zaterdagmiddag de jaarlijksche alge- meene vergadering plaats gehad van het Nederlandsch Olympisch Comité, onder presidium van mr. A. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter het overlijden van H. M. de Konin gin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik. In het vervolg van zijn openingsrede constateerde de heer Schimmelpenninck van der Oye, dat het- afgeloopen jaar geen ongunstig jaar voor de sport is geweest. Minder goed was het met de lichamelijke opvoeding in engeren zin gesteld en spr. memoreerde in dit verband het opheffen van de Rijksinspectie wegens bezuiniging. Aan het slot van zyn rede bracht spr. hulde aan de prestaties van de Uiver en de K.L.M. De notulen van de buitengewone alge- meene vergadering van 11 Mei 1934 werden onveranderd goedgekeurd. Bij de bespreking van het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer G. van Rossem, drong de heer A. J. G. Strengholt (K.N.A.U.) er bij het bestuur op aan iets anders in de plaats te stellen voor de opgeheven Rijksinspectie voor de lichamelijke opvoeding. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter, mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, met algemeene stemmen herko zen, terwijl Ihet periodiek aftredende be stuurslid, de heer D. J. Couvée, werd her benoemd. Het voorstel van het bestuur tot toelating van de K.N.A.C. als lid van het N.O.C. werd zonder eenige discussie goedgekeurd. Een verzoek van de Ned. Wandelsportbond werd echter afgewezen. Het voorstel van het bestuur tot erken ning van het getuigschrift voor sportmas sage, ingesteld door het Nederlandsche Ge nootschap voor Heilgymnastiek en Massa ge werd op verzoek van den heer Sabel (Kon. Ned. Zwembond) van de agenda af gevoerd zonder verder eenige discussie. Van Tuyllbeker voor den K.N.Z.B. De jaarlijksohe uitreiking van den Van Tuylbeker viel ditmaal weer eens ten deel aan den Kon. Ned. Zwembond, die den fraaien wisselbeker bij monde van zijn voorzitter, den heer C. F. Kellenbach, in ontvangst mocht nemen. De voorzitter van het N.O.C. deelde ver volgens mede, dat het bestuur had beslo ten aan eiken bond, die het kleinood reeds een- of meermalen heeft mogen ontvangen, een aandenken te schenken in den vorm van een verkleinde uitgave van den Van Tuyllbeker. De K.N.Z.B. kon, daar dit be sluit van terugwerkende kracht was, niet minder dan vier van deze bekers in ont vangst nemen. De Ned. Roeibond ontving twee exemplaren, evenals de Kon. Ned, Amateur Schermbond en de Nederl. Hippi sche Sportbond. De N.W.U., de K.N.A.U., de Ned. Biljart Bond en de Kon. Hockey en Bandybond ontvingen elk één beker. Bij de rondvraag voerde de heer Edo Bergsma (A.N.W.B.) het woord, die er op wees, dat nu de Rijksinspectie voor de Lichamelijke Opvoeding was verdwenen, de mogelijkheid misschien onder de oogen zou kunnen worden gezien om in verschei dene plaatsen gemeentelijke commissies voor de lichamelijke opvoeding te vormen, omdat daaraan de grootste behoefte is. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur van het N.O.C. ten deze diligent is. POSTDUIVEN Gecombineerde wedstrijden. Voor de wedvluchten van den N. A. B. vv. P. afd. C, groep West 1934, waren in- gekorfd in het vluchtseizoen 3161 duiven, iedere liefhebber kon op elke vlucht 6 dui ven aanteekenen welke voor de kampioen schappen van 1 tot en met 6 geteekende in aanmerking konden komen. De heer G. A. L. v. d. Reyden, lid van de P. V. „De Vriendenclub" Leiden, wist zich op al deze kampioenschappen als eerste te plaatsen, een succes dat slechts zelden een liefhebber te beurt valt en bewijst dat de liefhebber met zijn duiven te zamen de hoofdrol speelt. De gespecificeerde uitslag is als volgt: 1. G. A. L. v. d. Reijden, Leiden 51.6%; 2. J. J. Nipius, Middelharnis 35%; 3. Dors man en Verburg, Den Haag 31.6%; 4. Roos, Den Haag 25%; 5. L. W. Veen, Den Haag 23.3%; 6. Chr. v. d. Pluijm, Leiden 21,6%; 7. A. W. Krol, Leiden 20%; 8. Jacobs, Delft 20%; 9. H. E. Reij, Den Haag 16.6%; 10. A. P. v. Vliet, Den Haag 15%. Uit dit overzicht kan men de prestaties of wel de kijk op zijn duivencolonne aflei den. De heer G. A. L. v. d. Reijden heeft hiermede een zilveren medaille veroverd, welke was uitgeloofd door den N.A.B. v. P. voor den Kampioen-Generaal en welke op de as. Groep West-vergadering zal wor den uitgereikt. Als rekenaar groep West fungeerde de heer L. W. Veen, keurmeester op vliegtypc, Den Haag. Kolossaal, Jouw teencn zijn nóg vuiler dan de müne. Ja, maar ik ben ook acht jaar ouder. (Fantasio).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7