MAANDAG 29 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 R. K. Sportver. „D.O.S." In een stevig gespeelden wedstrijd wis ten de DOS-reserven beide puntjes thuis te houden. HBC profiteerde het eerst van den sterken wind, die van doel tot doel stond. Niettemin waren de eerste aanval len voor DOS. Van links en rechts ko men pracht-voorzetten, doch het binnen- trio weet deze niet te benutten. Als er dan 10 minuten gespeeld is, lost de linksbuiten een schot, waarbij de bal via een HBC-ver- dediger in het net vliegt (10). Daarna, als HBC een corner krijgt te nemen en dit prachtig doet, wordt deze buiten bereik van de Koning in gekopt (11). Lang duurt het dan niet, want als de HBC keeper met trappen wil redden, schopt hij de bal juist tegen den DOS-rechtsbinnen en 't is (21). Met dezen stand wordt gedraaid. In de tweede helft was het een tamelijk gelijke strijd en ook het DOS-doel beleeft spannende momenten, de achterhoede weet echter steeds redding te brengen. Bij een der vele corners .op het HBC-doel kopt Akerboom rakelings naast. Het loopt reeds tegen het einde als de DOS-rechtsbinnen met een onhoudbaar schot 31 maakt. HBC zet er dan alles nog eens op en voor het DOS-doel ontstaan verschillende scrim mage's. Bij een hiervan ontstaat een pe nalty, die keihard op de paal wordt gescho ten; direct daarna is het einde. DOS II en Geel Wit III speelden een mooien gelijken wedstrijd; rust stand 22, eindstand 44. DOS aLisse a .34. DOS bMajella a 2—1. R. K. Sportver. „Van Nispen". Het is V. N. niet mogen gelukken een overwinning op „Vogelenzang" te beha len, hoewel een gelijk spel de verhouding zeker beter had weergeven. Hoewel het geluk niet aan de zijde der roodzwarten was, bracht V. Nispen er ook niet veel van terecht, al moge de zeer slechte toestand van het terrein dat door regenval nog glad geworden was eenigszins tot verzach ting dienen. Het vervangen van P. Klin kenberg en J. van Maris bracht ook niet het gewenschte licht in het steeds duister der wordende V. N.-kamp. De wedstrijd bleek bij scheidsrechter v. d. Geer in goe de handen te zijn en zulks was, gezien het legio aantal strafschoppen, die aan weers zijden werden uitgedeeld ook niet overbo dig. Wanneer de wedstrijd een kwartier oud is, weet W. Nederstigt voor de thuis club te doelpunten (10), met welken stand rust intreedt. Na rust vallen beide partijen vinnig aan en worden de doelverdedigers om beurten danig aan het werk gezet, hetgeen hun echter goed af gaat, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. De spanning stijgt zienderoogen en er hangen ook doelpun ten in de lucht. Bij een uitval van V. N. vangt Theo van Maris den van den keeper terug springenden bal op de borst en loopt, deze in het doel. Het doelpunt werd ech ter, tot groote verbazing van den V. N.- aanhang, die in grooten getale aanwezig was, door den scheidsrechter geannuleerd wegens hands. Direct daarop een aanval der Vogelenzangers en uit een kluwen van spelers weet de midvoor 'der bezoekers gelijk te maken (11). V. Nispen schijnt de kluts geheel kwijt te raken, maar strijd toch wanhopig verder. Wanneer echter de bezoekers hun voorsprong verhoogen 12) is V. Nispen een geslagen elftal en brengt zij er niet veel meer van terecht, hoewel Vogelenzang niet bepaald sterker was. Hoewel V. Nispen tracht gelijk te maken, is het succes aan de andere zijde en verhoogt Vogelenzang haar voorsprong (13). Spoedig hierna klinkt tot ieders genoegen het eindsignaal en staat V. Nis pen vaster onderaan de ranglijst genageld. Het tweede verloor uit tegen Geel Wit 4 met 23, terwijl het derde thuis met 61 werd ingemaakt door H.B.C. IV, zoodat deze dag voor Van Nispen wel een zeer droevig verloop had. Indien wij goed ingelicht zijn, is het Van Nispen-terrein door den Bond afge keurd, zoodat V. N. noodgedwongen een andere heimat zal moeten opzoeken of is het terrein nog op te knappen? R.-K. Sportver. „Kolpings Boys". Het eerste elftal trok gisteren naar Lei- muiden om ODI te ontmoeten, een der sterkste elftallen uit de competitie. Direct na den aanvang zetten de Boys enkele verrassend snelle aanvallen op, waarna ook ODI den K. B.-keeper eens aan den tand voelt. Voorloopig blijven doel punten uit, totdat de midvoor na goed spel de ODI-doelman passeert (10). Na de rust komt ODI geweldig opzet ten en weet de rechtsbuiten met een prachtschot gelijk te maken. Langzamer hand weten de Boys zich los te werken en de rechtsbuiten maakt na solospel een doel punt, hetgeen door den scheidsrechter o.i. ten onrechte als buitenspel wordt geannu leerd. Wanneer de Boys uit een strafschop de leiding hernemen, wordt de strijd uiterst spannend. Doelpunten bleven echter uit. Door hun hard werken hebben de Boys verdiend gewonnen, al had een gelijk spel beter de verhouding weergegeven. Het tweede elftal speelde thuis tegen Steeds Hooger III en verloor met 14. Het ging al veel beter als de eerste wedstryd en succsen zullen ook voor het tweede niet uitblijven. De junioren hadden rust. R. K. Sportver. „V. E. P." V. E. P. I kon het wederom in haar uit wedstrijd te Pijnacker niet bolwerken te gen Oliveo I, dat met 42 de meerdere bleef. VEP kwam echter niet volledig uit. VEP II kon op eigen terrein de gasten RVC I ook niet de baas blijven. Met 23 werd hier verloren. De VEP a junioren kwamen met een 52 nederlaag uit Oudewater terug (Unio a), terwijl VEP b thuis een 22 gelijk spel be haalde op de RVC a junioren. Hiermede wisten de b'ers de bovenste plaats op de ranglijst te behouden. R. K. Sportver. „Foreholte". Slechts één enkel puntje kon Foreholte gisteren in de wacht slepen. De verwachtin gen kwamen vrijwel uit der drie uitspe lende elftallen. Immers, verloor Foreholte a-Jun. in Leiden van R.W.D.a met 10. Onze jongens waren met 9 man. We had den goed gezien dat Foreholte b het lastig zou krijgen in Zoeterwoude tegen Meer burg a. Deze laatsten wonnen met 20. Ook de Benjamins waren onvolledig. Dat Foreholte II in Noordwijkerhout het tegen N.V.C. II zwaar te verantwoorden kreeg was te verwachten, maar de onzen gaven de zege niet cadeau. Het werd 42 voor N.V.C. Foreholte I was daarentegen uitermate slecht, al waren ze de eenige ongeslagen van den dag. De absoluut sterkere speelde hier gelijk tegen de zwakkere 44. Ma jella verdiende dit volkomen door haar taai volhouden. De Voorhouters hebben de tegenpartij terdege onderschat. Van goed samenspel was vele malen geen sprake, de goeden niet te na gesproken. Jongens, te beginnen met a.s. Zondag, voortaan van de eerste tot de laatste minuut de volle hon derd procent geven en een gezamenlijk voetbalspel. Onderschat toch de tegenpartij nooit, overschat liever! Nog is het niet te laat. Men zie den stand. R. K. Sportver. „Teylingen". In een doelpuntenrijken wedstrijd is het eindelijk gelukt om de eerste twee pun- jes te veroveren op D.S.S. 2, Met twee in vallers trok men naar Heemstede, en met goeden moed werd van beide kanten een snel tempo ingezet. Teylmgen maakte het eerste doelpunt, doch een minuut later was de stand gelijk (11). Na wederzijdsche aanvallen gelukt het Teylingen om er 21 van te maken. Na de rust werkten beide party en wat zij kunnen, doch het spel viel tegen. Geleidelijk weet D.S.S. den stand op te voeren tot 4 doelpunten, waarna Teylin gen er 64 van maakte. R. K. Sportver. „Majella". Majella I trok naar Voorhout in de vaste veronderstelling de 4e nederlaag te gaan halen. Het fortuin is wisselvallig: het le puntje in deze competitie werd op het ster ke Foreholte behaald. De voorhoede der tegenpartij was uitstekend, maar in de achterhoede wilde het niet vlotten. Bij Ma jella was dezen keer alles in vorm. De kee per wist een penalty keurig uit z'n heilig dom weg te werken. Nadat Majella met 31 achter gestaan had, eindigde deze wedstrijd met 44. Het 2e elftal, onvolledig, speelde vriend schappelijk tegen DOS 5 en verloor met 7—0. Majella a verloor met 21 van de kam- pioenscandidaat DOS b. R. K. Sportver. „K.R.V.". Het eerste elftal bezorgde ons weer een teleurstelling. De wedstrijd tegen S.J.C. 2 werd met 24 verloren. Een gelijk spel had K.R.V. wel verdiend, maar dat is nu eenmaal het risico van het spel. Voor de rust komen de gastheeren reeds aan 2 doelpunten in het scoren waarvan zij wel medewerking van geluk hadden. In de tweede helft zien wij de hoop weer opleven als de voorhoede een prachtige aan val opzet en de S.J.C.-doelman met een onhoudbaar schot het nakijken geeft. Kort hierop krijgt S.J.C. evenwel een vrije schop: de bal raakt de haren van één der spelers en verdwijnt in het net (13). K.R.V. krijgt een strafschop te nemen, wel ke in een doelpunt wordt omgezet, doch wederom is het S.J.C., wier rechtsbuiten even later de score op 24 brengt, waar mede het einde aanbreekt. K.R.V. 2 had het in Warmond zwaar te verduren, maar wist niettemin een 62 zege uit het vuur te halen. K.R.V.a verloor wederom: met 12 van N.V.C.a. Er schijnt aan dit technisch toch zoo sterk elftal toch iets te mankeeren? K.R.V.b speelde tegen het veel zwak kere N.V.C.d en won met 130. R. K. Sportver. „V.C.H." De Junioren togen naar Langeraar naar Adolf Kolping. Hoewel ze hun best deden was de zege voor Adolf Kloping met 70. Het 2e elftal speelde te Rijpwetering te gen Steeds Hooger II. Na hard werken ging de rust in met 41 voor Steeds Hooger, Na de rust doelpuntte St. Hooger nog twee maal, zoodat de uitslag 61 voor St. H. was. R. K. Sportver. „Alphensche Boys". Vol angst klopten de Boys-harten, toen onder en na de Hoogmis fiksche regenbui en de aarde drenktenDe voetbalmid dag is echter 'n ideale geworden. De Wad- dinxveensche bezoekers wonnen den toss en de scheidsrechter blies beginnen. Al heel gauw bleek, dat W.S.E. weinig in te bren gen zou hebben, want de voorhoede, prach tig gesteund door de half-linie, bestookte 't vijandelijk doel enW.S.E. in 't nauw, deed soms rare sprongen in den vorm van zeer goedkoope goaltjes: de W.S.E.-keeper reageerde n.l. tweemaal te laat op 'n ang- stigen uitroep van z'n back.. (21). Spoe dig maakten de Boys nu heelemaal zelf! er 30 van. Enkele min gevaarlijke door braken werden door de safe Boys-achter hoede op de bekende zekere wijze om hals gebracht. Vooral onze nieuwe trainer-mid- half zwoegde -dat het een lust was, schiep prachtige kansen, zoodat de rust met 50 inging. Na de thee 'n nog beter samenspel, voor hoede en halflinie schiepen dotjes van kan sen by de vleet, zoodat het einde kwam met 120 voor de Boys. De tegenstanders ble ken vrij goede verliezers en hielden kra nig vol tot 't bittere einde toe. En avance, kampioenen! Alph. Boys n wist zijn opgelegde taak ook naar behooren te vervullen. De reser- ven kwamen met 'n pracht overwinning van 60 op W.S.E. II thuis. Crisis overal, maar niet in de verjongde, dappere katho lieke voetbalvereeniging in Alphen! R.K. Sportver. „Meerburg". Het is gisteren voor onze jongens een goede dag geweest. Het eerste senioren elf tal is op bezoek geweest bij SNA te Stomp- wijk. Meerburg nam de leiding en met 10 trad de rust in. Na de rust werd we derom flink aangepakt en na wederzijd sche aanvallen gaf de midvoor voor de tweede maal den doelman het nakijken. Dit werd SNA te bar en zij maakte eveneens een paar doelpunten, zoodat het einde aan brak met gelijken stand (33). De Jun. a wisten het er nog beter af te brengen. Deze speelde op eigen terrein om 2 uur tegen NVC b uit Noord wijkerhout en lieten den doelman van NVC 7 maal visschen. De Junioren b speelde eveneens op eigen terrein om 12.30 uur tegen Fore holte uit Voorhout en wisten eveneens een overwinning te boeken van 20. R. K. Sportver. „St. Bavo". Even voor half drie laat scheidsrechter aftrappen. Van 't begin af is Steeds Hooger in den aanval, terwijl V.V.S.B. sporadisch doorbreekt. Doch hun doorbraken zijn ge vaarlijker. Vijf minuten voor rust weet de linksbuiten uit een voorzet van rechts in te koppen. Doch voor dat het rusten is, maakt Steeds Hooger gelijk. Na rust is het de beurt aan V.V.S.B. Het is een harde wedstrijd en men kan zien dat de thuisclub punten zal maken en daar zorgen de linksbuiten, middenvoor en rechtbinnen dan ook voor. Einde komt dan met 61 ten voordeele van V.V.S.B. Steeds Hooger had beter ver diend. R. K. Sportver. „R.WJ)." De wedstrijd R.W.D.A.S.C. werd gespeeld op het nieuwe terrein der Sport-Centrale, maar bleek nog lang niet te voldoen aan verschillende eischen. Het is effectvol en omringd door sloo- ten, zoodat dit aan het spel niet ten goede kwam. ASC wint den toss en verkiest met den schuin over het veld staanden wind in den rug te spelen. De R.W. trappen af en zit ten direct voor het ASC-doel, maar geen enkele kans weten ze te benutten. ASC zwoegt hard, maar ook zij kunnen het net niet vinden. Beide partijen zijn beurte lings in den aanval en als de scheidsrech ter de rust aankondigt is de stand nog 00. Na de rust is het fn erg saaie vertooning geworden, want de Rood-Witters zijn niet van het ASC-doel weg geweest, maar de eenvoudigste kansen werden gemist. Bij een der enkele aanvallen van ASC maakt de rechtsback hands in het beruchte ge bied, doch de toegestane penalty wordt door den keeper gekeerd. Even voor het einde onderneemt ASC weer een van haar sporadische aanvallen, waarbij de rechts buiten met een hard schot weet te doel punten. Spoedig hierna fluit de scheids- rechter het einde van deze prettig gespeel de wedstrijd. Den scheidsrechter een woord van dank voor zijn buitengewoon prettige leiding. Het tweede elftal had een gemakkelijke taak en won met 70 van ASC H. De junioren zetten eveneens hun bestje beentje voor, en wonnen met 10 van Foreholte a. R. K. Sportver. „E.S.T.O." De zeer belangrijke wedstrijd Esto I Trekvogels I werd gisteren te Bodegraven gespeeld. De verwachting dat de Trekvo gels over een beter elftal beschikken dan in de vorige competitie bleek maar al te zeer waar, doch het gemis aan schutters deed hen tenslotte zwichten. Als te half drie beide elftallen zich op stellen, trapt „Trekvogels", nadat Esto den toss gewonnen had en tegen wind koos, af. De eerste helft geeft een tamelijk gel ij k- opgaand spel te zien, vooral ook doordat de gasten het windje in den rug hadden. Een felle aanval van Esto levert in zoo verre geen resultaat op, dat de bal tegen de binnenzijde van de lat wordt geschoten, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Als de Groot na een kwartier spelen den bal te pakken krijgt, voert hij het spel keurig op en scoort even keurig he\ eerste doelpunt (10). In een zelfde tempo probeert ook Trekvogels het, doch als het critieke mo ment daar is, wordt er niet geschoten, het welk o.i. veel te weinig gebeurde, vooral met een flinken wind. Hierdoor had men in 't middenveld druk werk, Esto's midhalf vooral is in goede conditie en geeft den voorspelers door goed plaatsen mooie kan sen, de midvoor weet dit te benutten en scoort via een tegenstander no. 2. Enkele corners leveren geen resultaten op. Nadat de midvoor tenslotte doorgeeft aan den linksbinnen, schiet deze kogelhard num mer drie in de touwen. Een spannend mo ment volgt, wanneer Trekvogels vlak bui ten het strafschopgebied een vrijen trap krijgt toegewezen. Het goed gerichte schot weet Daan echter even keurig te stoppen, waarvoor hij een welverdiend applaus van het publiek ontvangt. Toch zien de gasten kans na een goeden voorzet van links, een tegenpunt te maken (31). Na de rust gaat het met een vaartje. Esto krijgt een vrijen trap welke door den mid half wordt genomen, welke keihard tegen de lat stuit, de midvoor kopt nog, doch pre cies in keepers handen. Wanneer de bal in snelle vaart komt aanrollen .verwacht men, dat deze achter gaat, doch de midvoor snelt er op aan, haalt om, en plaatst den bal op schitterende wijze in het net. Er volgt een tijd van weinig spanning, de bal gaat heen en weer, totdat de midvoor een kans van den linksbuiten krijgt en goed benut. Een keiharde schuiver op tamelijk verren af stand weet de keeper niet te bereiken, en het einde breekt aan met een 61 over winning voor de onzen. Niettegenstaande de koude natuur was er veel belangstelling. Scheidsrechter L. N. Deegenkamp uit Oudewater leidde onberispelijk. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Het Zwitsersche elftal samengesteld. Het Zwitsersche elftal, dat Zondag a.s. te Bern tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Séchehays (Lausanne). Achter: Minelli en Walter Weiler (Grasshoppers). Midden: Schaub (F. C. Basel), Jaccard (Montreux) en Loertscher (Servette. Voor: Von Kaenel (Biel), Spagnoli (Lau sanne), Kielholz (Servette), Jaeggi (Lau sanne) en Jaeck (F. C. Basel). Als reserves zijn aangewezen Bizzozero (Lugano), Max Weiler (Grasshoppers) en Baumgortner (Bern). In Afdeeling n heeft Hermes DVS mooi werk geleverd door met 20 van Excel sior te winnen. De Schiedammers hebben nog steeds twee punten voorsprong op DFC, dat met den oneven goal van Sparta won. De Stormvogels boekten hun eerste over winning, waardoor HBS op de laatste plaats is gekomen. DWS klopte de Haarlemsche roodbroeken met 32, terwijl ZFC met 1—0 KFC de baas bleef. Hermes D. V. S. 7 4 3 13—4 11 R. K. Sportver. „A.V.V.". Het le elftal speelde op eigen terrein te 2.30 uur tegen H.V.C. 1 uit Hoek van Hol land. Als de scheidsrechter beginnen fluit, trekt A.V.V. direct ten aanval, dooh het spel is nog te doorzichtig en wordt te kort ge houden, zoodat de H.V.C. verdediging tel kens met succes kan ingrijpen. H.V.C. pro beert het met enkele aanvallen, doch ook zij kunnen het niet verder dan de A.V.V. backs brengen. Telkens wordt de A.V.V. voorhoede en het werk gezet en eindelijk hebben zij succes (10). Hierdoor aange moedigd blijven zij aanvallen en met suc ces, want spoedig is de stand 20, met welken stand de rust komt. Na de rust komt H.V.C. fanatiew opzet ten en krijgt de A.V.V .-verdediging han den vol werk, doch de verdediging geeft geen krimp. Bij een der H.V.C.-aanvallen krijgen zij een penalty te nemen, doch op schitterende wyze weet de A.V.V.-keeper j den bal uit het doel te stompen. A.V.V. be gint dan beter aan te pakken en uit een moien aanval wordt de stand op 30 ge bracht. Dit is het sein voor H.V.C. om aan te pakken en uit een aardigen aanval wordt de achterstand verkleind 31. A.V.V. ver slapt dan eenigszins en H.V.C. weet hiervan handig te profiteeren, want als bij een vol gende aanval de A.V.V. voorhoede niet vlug genoeg weg werkt, wordt de A.V.V.-keeper voor de 2de maal onhoudbaar gepasseerd. (32). Aan weerszijden worden dan nog enkele aanvallen opgezet, doch de resp. ver dedigingen blijven verder meester van het terrein en als de scheidsrechter het einde aankondigd, heeft A.V.V. een kleine 32 overwinning behaald. Het 2e elftal speelde te 2.30 uur op Hoornpark tegen Valkeniers 2 en ook zij wisten een 32 overwinning te behalen, terwijl het 4e elftal, dat bij L. en S. 4 op bezoek was een 3—3 gelijk spel boekte, zoodat het een succesvolle dag was voor de A.V.V.-ers. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys". Gisteren hebben de Boys de puntjes bijna allen in de wacht gesleept. Vijf van de zes. N. B. I speelde uit tegen O.D.V. Met 22 werd de strijd beslist. (Rust 20 voor N.B.) N. B. II ontving O.D.I. III. De gasten na men kort na de aanvang reeds de leiding. Kort voor de rust brachten de onzen den stand op 11 door een penalty. Vlak na de thee maakte N. B. de winnende goal. Met 21 voor de gastheeren kwam het einde. N. B.a won thuis van O.D.I.a met 20. R. K. Sportver. „Adolf Kolping." Gistermiddag speelden de Langeraar- sche Veteranen tegen de Veersche. Om nog meer cachet aan de zaak te geven, luisterde Arti deze match op. Als de scheidsrechter beginnen blaast worden eerst de elftallen op de gevoelige plaat gezet door den Vice- Praeses en dan verschijnen zij binnen de lijnen. De een is in een pracht voetbalpak gestoken en staat er even kwiek voor als een Bakhuis, een ander vindt het nog wat koud en heeft verschillende kleedingstuk- ken over zijn costuum getrokken wat een mengelmoes van kleuren geeft, een vol gende staat in vest, halfopgestroopte broek, enz. Kortom de verschijning van die twee en twintig sportmannen is alleen al de moeite waard om te zien. Het verloop van de wedstrijd was sensationeel. Om de beurt werd er gedoelpunt totdat de uitslag 65 was in het voordeel van de Langeraarsche. Over een ding hebben wij bewondering bij de veteranen en wel dat zij de laatste minuten nog even actief waren als bij het begin. Je had eens moe.en zien hoe hard nekkig gestreden werd om den gelijkma ker, doch het doel van Langeraar was niet te passeeren, vooral de keeper grabbelde alles uit z'n doel. De onderlinge verstand houding was fijn. De penalty's werden vriendschappelijk genomen (al ging er een keer een bal in, zonder dat het de bedoe ling was). De Junioren speelden om half een tegen de Junioren van V. C. H. Met 60 klop ten zij de jongens van Hoogmade. KON. NED. VOETBALBOND. FEIJENOORD HEEFT EEN VOORSPRONG VAN VIJF PUNTEN. B.V.V., P.E.C. en Be Quick geslagen. De stormdag van gisteren heeft hier cn daar nogal verrassingen gebracht. In Afd. I van het Westen werd dit gevoeld door VSV en DHC, die beide van Haarlemsche clubs verloren. Feijenoord handhaafde zich op fraaie wijze aan den kop door een 41 zege op Over maas, terwijl Ajax eenzelfde resultaat be haalde op ADO en Xerxes met 42 van VUC won. De stand: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feijenoord 7 7 237 14 Ajax 7 4 1 2 21—6 9 D. H. C. 7 3 2 2 19—19 8 V. S. V. 7 3 1 3 22—19 7 Xerxes 7 3 1 3 22—19 7 R. C. H. 7 2 2 3 14—19. 6 A. D. O. 6 2 13 12—12 5 V. U. C. 6 12 3 11—11 4 H. F. C. 7 2 5 15—24 4 Overmaas 7 2 5 1833 4 D. F. C. Z. F. C. Haarlem K. F. C. D. W. S. Sparta Excelsior Stormvogels H. B. S. 7 4 12 11—10 9 7 4_3 911 8 6 3 12 18—11 7 7 2 3 2 8—10 7 7 2 2 3 12—12 6 7 3 4 12—15 6 7 3 4 9—13 6 7 1 3 3 7—10 5 6 1 1 4 9—12 3 Van de lagere afdeelingen valt slechts te vermelden de nieuwe nederlaag van Scheveningen, nu tegen Naaldwijk en van Lugdunum tegen GSV, dat een te pootig spelletje speelt. Het Oosten. Nu PEC zich vorige week een goede kans had geschapen om den strijd met Go Ahead vol te houden, verloren de Zwolle naren op eigen terrein met 31 van En schede. De Deventer club boekte weer een 20 overwinning, Heracles kwam door 'n fiksche zege op Wageningen op de tweede plaats, de Enschedesche Boys wonnen mot 83 van ZAC en Vitesse verloor natuur lijk opnieuw.... Go Ahead 7 6 1 17—2 12 Heracles 7 5 11 18—7 11 P. E. C. 7 5—2 13—7 10 Tubantia 7 4 3 1413 8 Enschedé 7 4 3 1211 8 Ensch. Boys 7 4 3 20—19 8 Z. A. C. 7 2 14 12—18 5 Wageningen 7 2 5 1218 4 A. G. O. V. V. 7 1 1 5 11—23 3 Vitesse 7—16 18—19 1 Het Zuiden. NAC handhaafde zich in Afd. IV en kraakte Eindhoven op eigen terrein, terwijl BW van FSV verloor, zoodat de strijd wel weer zal gaan tusschen PSV en NAC. Noad schijn er maar niet goed in te kunnen ko men, want nu werd in Tilburg weer met 31 van MVV verloren. P. S. V. 6 4 2 17—6 10 N. A. C, 6 4 2 18—9 10 B. V. V. 6 3 12 12—9 7 Juliana 6 3 12 12—13 7 Bleyerheide 6 2 2 2 85 6 M. V. V. 6 2 13 12—10 5 Longa 6 2 13 11—18 5 Willem II 6 2—4 11—16 4 Eindhoven 6 2 4 1118 4 Noad 6 2 4 7—15 2 Het Noorden. De groote strijd tusschen GVAV en Ve- locitas is in een gelijk spel geëindigd. Veel deert dit Velocitas nog niet, nu ook Be Quick weer twee punten moest afstaan, ditmaal aanAchilles. Frisia werd door Leeuwarden gekraakt en komt leelijk in het gedrang. Velocitas 7 5 2 29—8 12 G. V. A. V. 7 4 2 1 27—14 10 Leeuwarden 7 4 1 2 21—18 9 Be Quick 7 3 2 2 18—10 8 Friesland 7 3 1 3 11—16 7 Veendam 7 3 4 16—21 6 Sneek 7 2 2 3 13—22 6 H. S. C. 7 3 4 17—29 6 Achilles 7 1 2 4 11—18 4 Frisia 7 2 5 10—27 2 De uitslagen. AFDEELING I. le klasse: XerxesVUC 42; RCII VSV 32; FeijenoordOvermaas 41; ADO—Ajax 1—4; MFC—DHC 5—3. 3e klasse D: ZeistHolland 42; BaarnAmersfoortsche Boys '51. Res. 3e kl. G: Vriendschaar IIIZeist n 33; Hercules IIVelox III 34. AFDEELING II. le klasse: ExcelsiorHermes DVS 0—2; DWS—Haarlem 3—2; ZFC—KFC 10; StormvogelsHBS 30; DFCSpar ta 1—0. 3e klasse B: NaaldwijkScheveningen 2—1. 3e klasse C: LugdunumGSV 12. 4e klasse A: RoodenburgLDWS 0 1; DSOLeidsche Boys 70. Res. 2e k 1. A: Scheveningen IIHBS III 3—1. Res. 3e kl. A: Terlaak II—UVS II 3—2; ASC II—ADO III 1—3; LFC II—Laakkwar tier II 53; Quick IIIAlphia II 42. AFDEELING III. le klasse: HeraclesWageningen 4 0; Enschedesche BoysZAC 83; AGOVV —GoAhead 02; PECEnschede 13; Vi tesseTubantia 23. AFDEELING IV. le klasse: NOADMW 13; Longa Bleijerheide 05; JulianaWillem II 42; BW—PSV 1—4; Eindhoven—NAC 0—5. AFDEELING V. le klasse: GVAVVelocitas 22; LeeuwardenFrisia 61; HSCSneek 5 0; VeendamFriesland 23; AchillesBe Quick 10. Om den Nederlandschen Voetbal beker. Tweede ronde. MoordrechtAlphia 02; HillinenDe Kennemers 23; OlympiaVOC 22; SchotenHillegom 00; SEPUVS 4S; HVVEmma 33; AlphenMartinit 4 VIOSCW 2—3; Quick—RVC 3—1.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6