MAANDAG 29 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. DE K.J.C.-ERS EN HUN BELOFTE. Voor Christus onzen Koning! Op echt innerlijke manier hebben de K.J.C.-ers zich gisteren toegewijd aan hun Koning Christus. Te kwart over negen waren gistermor gen alle leden verzameld in de kerk, waar, na voorbereiding, de algemeene H. Com munie gehouden werd. Met vieren besteeg men de altaartrappen, alwaar men com municeerde. Na afloop werd algemeene dankzegging verricht. Het een en ander stond onder leiding van den directeur der K.J.C., de weleerw. heer kapelaan L. van Teijlingen. Te kwart voor tien was in het Parochie huis het tafeltje welbereid, waar het ge meenschappelijk ontbijt plaats had. Geza menlijk werd hierna de Hoogmis in K.J.C.- costuum gediend, welke werd opgedragen door den weleerw. kapelaan C. J. Roest. De achtste Mis (De Angelis) werd door koor en communiteit afwisselend gezongen. 's Avonds onder het Lof had de instal latie plaats van 6 leden, tevens toewijding van de geheele Parochie aan Christus Ko ning. Tevens waren vijftien adspiranten aanwezig, welke binnenkort tot de K.J.C. zullen toetreden. In een korte toespraak van den Directeur wees spr. de jongens er op, dat zij nu sol daten van Christus zijn, een strijd moeten strijden in hun jonge leven, moedig, dap per moeten zijn, moeten durven, onder be scherming van hun Hemelschen Koning. Aanpakken moeten onze jongens, zichzelf verloochenen, Christus woorden indachtig „Wie Mijn leerling wil zijn, nemen zijn kruis op en volge Mij na". Spr. spoort de jongens aan, hun best te doen, de gehoor zaamheid stipt te beoefenen; dat zal wel eens offertjes kosten, maar juist in deze klein offers ligt zeer groote verdienste. Spr. zegt, hoe ze vanavond de gehoorzaamheid aan Christus Koning gaan beloven, en dit nooit mogen vergeten, om later van zich zelf te kunnen getuigen, een goede strijd gestreden te hebben, en de eerekroon te hebben behaald. Na het Lof werd door de K.J.C. een Ouderavond aangeboden, waartoe alle ouders en leden der K.J.C. genoodigd wa ren. Te acht uur opent kapelaan van Teijlin gen de bijeenkomst met den Chr. groet en heet alle aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder Pastoor Lühn en kapelaan W. Hermans uit Noorden. Op de eerste plaats brengt spr. openlijk dank aan Pastoor voor de warme sympa thie welke zijneerw. de K.J.C. toedraagt, in 't belang van onze jongens. Ook het K.J.C.- bestuur brengt spr. hulde voor de opoffe rende liefde, welke zij aan den dag leg gen om de leden in goede banen te behou den en te leiden. Spr. noemt de leiderstaak „een rozenpad, echter niet zonder door nen". Tenslotte feliciteert spr. de ouders met hun jongens, welke hedenavond zoo'n schoone belofte hebben afgelegd, vraagt den oudem vooral om medewerking, welke onmisbaar is, wil onze K.J.C. goed slagen. Een goed bedoeld lidmaatschap van de K.J.C. is voor een katholieke jongen onmis baar. Eindelijk feliciteert spr. de jongens zelf met dezen mooien dag en vraagt, dat zij ook aan hun Directeur gehoorzaamheid, plichtsgetrouwheid en medewerking zullen toonen. Pastoor Lühn, het woord nemende, ver telt, hoe het een mensch goed kan doen, eens een zekere waardeering te ontvangen van zijn werk en hoe zoo'n waardeering den Directeur, die nog slechts enkele maanden hier werkzaam is, ten volle verdient. Spr. noemt dezen dag stichtend voor 'n ieder, propagandistisch voor de vereeniging. Voor al wil spr. de woorden van den Directeur onderstreepen n.l. de medewerking van de ouders. Tenslotte laat spr. ook de leiders der K.J.C. de revue passeeren en wenscht dat zij zeer veel goed mogen doen voor de jon genszielen. Het overige gedeelte van den avond werd opgeluisterd door den humorist Spaander man uit Leiden, die met behulp van een pianist de aanwezigen een vroolijke avond bezorgde. Te kwart over tien was de mooie K.J.C.- dag besloten. KOUDEKERK. Voetbal. Koudekerk I speelde Zater dag tegen „Fides Pacta II". Te kwart over drie stelden beide elftallen zich op. Kou dekerk I heeft 3 invallers. Scheidsrechter Warnaar fluit de aanvang. Het spel gaat vlug op, zoodat na 5 minuten spelen al spoedig de keeper van de gasten verrast werd door een mooi schot van de links buiten en Koudekerk de leiding heeft 10. Het samenspel wordt dan ook beter en goed open gehouden en weldra is de stand 20. Hoewel de kasten er beter inkomen, blijkt dat het samenspel ontbreekt en Kou dekerk er 3—0 van maakt, totdat even voor de rust nog eenmaal gedoelpunt wordt 40. Na de rust zijn de aanvallen geregeld op Koudekerk's doel doch zonder resultaat, want nogmaals verdwijnt de bal in het net van de gasten 50. Nu komt er nog eenige spanning, totdat het de rechtsbuiten van de gasten gelukt de eer te redden 51. Er wordt nog driemaal gedoelpunt bij de gasten, zoodat Koudekerk een verdiende overwinning kan boeken met 81. Scheidsrechter Warnaar leidde goed. BOSKOOP. Gemeenteraad. Morgenavond te 7 uur zal de Raad dezer gemeente een vergade ring houden. Agenda: 1. Opening, trekking van num mer voor stemming en rondvraag. 2. Instal latie van den heer W. van Bergen als lid van den Raad. 3. Vaststelling van de no tulen der vergadering van 30 Augustus 1934. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededee- lingen. 6. Aanbieding van het ontwerp der begrootingen voor 1935 van gemeentebe drijven en het burgelrjjk armbestuur. 7. Voorstel tot benoeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuin- bouwcursus. 8. Voorstel om over te gaan tot de benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der raadscommissie voor onderzoek van begootingen én reke ningen. 9. Voorstel tot benoeming van ge delegeerden der gemeente in de besturen van de woningbouwvereenigingen en -stichting. 10. Voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie. 11. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 12. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot verdeeling van de gemeente in stemdistnc- ten voor de verkiezing van leden van den Raad. 13. Voorstel tot het instellen van beroep tegen de aanslag in de omzetbelas ting. 14. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. 15. Voorstel tot het aangaan van een ledleening. 16. Voorstel tot onbe woonbaarverklaring van de woning, plaat selijk gemerkt Zijde No. 60. 17. Voorstel tot vaststelling van de verordening op de hef fing en van die op de invordering van schoolgeld voor het gewoon lager- en uit gebreid lager onderwijs. 18. Voorstel tot onbcwoonbaarverklaring van de womng plaatselijk gemerkt Koninginneweg 28. 19. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot afwijking van de bepalingen der winkelsluitingswet. 20. Voorstel tot onder- handsche verhuring van de perceelen Kerk straat Nos. 10 en 12 aan den heer A. Pos. 21. Voorstel tot het verleen en van een cre- diet voor 2 bruggen toegang gevende resp. tot de woning van den directeur der Rijks tuinbouwschool en de tuinbouwschool. 23. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de tentoonstellingsver- eeniging „Boskoop" Coöp. G.A. tot deelne ming in het waarborgfonds en tot het in gebruik afstaan van een terrein. 24. Voor stel tot het aangaan van een overeenkomst met het Destructiebedrijf Overschie N.V. „Gekro". 25. Voorstel tot verhuur van het weiland gelegen in de Hoogeveen. 26. Rondvraag. ZOETERWOUDE. AFLEGGEN VAN DE KRUISVAART- BELOFTE. Voor het altaar in de St. Janskerk. Schoone verwachtingen hadden wij ge steld in het feest van Christus Koning bij het verschijnen van het feestnummer van de Kruisvaart; het programma tintelde van geestdrift en enthousiasme komende uit de frissche jeugdbeweging van onzen tijd. Maar schooner, veel schooner, dan onze hoog gespannen verwachtingen, is de vie ring geweest, zoo verheven en grootsch dat wij nooit de taak om een feestviering weer te geven zoo moeilijk begonnen zijn als deze, omdat deze niet naar volle schoon heid weer te geven is. Wel behoeven wij niet te vreezen iets te vergeten of te noemen; onze jeugdbeweging en hare leiders heeft Goddank een opvatting van de taak, die verre staat boven het inoogsten van dank. En toch wij zouden zoo gaarne aan de beweging, die beter staat dan ooit te voren, als waardeering, een mooie bladzijde in hare geschiedenis willen schrijven; een overzicht, dat de bloei en groei van onze jeugdorganisatie weergaf. Met recht was de jeugd den geheelen dag gewijd aan Christus Koning want in de pik donkere ochtendstond gingen de jongens al naar de kerk van St. Jan, waar de H. Mis om zes uur zou aanvangen. ZooaLs reeds bij de Kruisvaart vast staat, was deze H. Mis een Missa dialogata. Hoe wel hier nog altijd veel te verbeteren is, waren er weer vorderingen gemaakt en gingen de antwoorden flink, gelijk en op toon. Onder de H. Mis gingen alle Jonge Wach ters en de Kruisvaders ter H. Tafel. Na de H. Mis -vereenigden allen zich in de versierde Burcht aan den Schinkelweg aan een vroolijk ontbijt, waar de weleerw. Directeur, kap. Brans, en de herauten er spoedig een beschaafde en prettige stem ming inbrachten. Ook Prof. Dr. van Rooijen O.S.Cr, gaf weder blijk van zijn groote be langstelling in de Kruisvaart en kwam de gezelligheid er helpen verhoogen. Te tien uur werd de Plechtige Hoogmis bijgewoond door alle Jonge Wachters en Kruisvaarders, want deze H. Mis was met volkszang. Deze volkszang was reeds de vorige Zon dag na het Lof gerepeteerd en zoo ging deze volkszang voor de eerste maal reeds heel goed. In den namiddag werd in de parochie kerk van St. Jan een repetitie gehouden voor de installatieplechtigheid en om 7 uur werd deze installatie aangevangen, bijge woond door vele ouders en belangstellen den. De eerw. Directeur hield bij den aanvang een treffende toespraak, en sprak over de hooge beteekenis van het Koningschap van Christus en over den dienst waarin de Kruisvaarders zijn geplaatst. Na deze toespraak werd op het Hoogal taar de vendelvlag tot voor het tabernakel gedragen en werd deze vlag gewijd. Toen werden in goede slagorde alle Jonge Wachters en Kruisvaarders in het priesterkoor opgesteld, met alle vlaggen en werden in deze carré-formatie de eerste Kruisvaarders geïnstalleerd volgens de nieuwe methodiek. Toen 't laatste „Christo Regi" was beantwoord met „In Aeternum", gingen allen weer naar hun plaatsen en be sloot een kort Lof déze indrukwekkende plechtigheid. Weer ging het toen naar de Burcht waar in de groote zaal een open ruimte was ge houden en aan de kanten plaats kon ge geven worden aan bijna alle ouders van de jongens en vele belangstellenden, afgevaar digden van de K.G.V. en de Graal. Ook hier was Prof. Dr. van Rooijen weder belang stellende. Toen allen gezeten waren kwamen de Kruisvaarders onder tromgeroffel in flinke opmarsch binnen. De gelederen werden ge opend en de herauten en schildknapen droegen toen het groote ruwhouten kruis en de banvlag naar het midden, tot het, onder groote ernst en stilte, werd geplaatst yoor het houden van een banuur. Op de houten blokken voor het groote ruwe kruis zaten de Kruisvaarders nu als iederen Zaterdagavond gebeurd om de heraut. Alle methodische-vormen wer den stipt uitgevoerd. Het aanvangsgebed, de lezing van de Wet en toen werd onder ademlooze stilte bij de aanwezigen door de heraut een toespraak gehouden, als een echt vaderlijk woord en toch ook weer in de jongenstaal gezet, pakkend en mede sleepend. Eerst wenschte de heraut zijn kruisvaar ders geluk met hun installatie en vertelde dat een adspirant van de ban dat geluk niet mocht hebben; toen hij gisteren het feestblad op zijn ziekbed kreeg, heeft hij gehuild en zijn moeder kon hem bijna niet troosten in het verdriet, doordat hij ook niet gewijd kon worden plechtig in den dienst van Christus Koning. Zoo ging het banuur verder als een les en een ontspanning, geheel volgens de nieuwe methodiek. Wij stippen aan de uit legging van het Christus monogram, het mooi insigne, het verbinden van een vin gertop die gewond is, het zingen van een lied en verder een gezelschapsspel. Na dit banuur gaven alle aanwezigen blijk van hun groote waardeering voor deze mooie demonstratie. Nu volgden vele demonstraties, een* koor tje zong mooie liederen; er werden vele spelen uitgevoerd, alles onder eigen leiding van de herauten. Vooral de vlaggeseinen werden heel goed uitgevoerd en hadden veel succes. Het opgevoerde getuigde van warme be schaving en opvoedende kracht. De aanwe zigen hebben zich verbaasd over de een voud, waarmede alles gepaard ging en dertig jongens zoo uit te laten in hunne ontspanning zonder ruwheid enridder lijk te laten blijven in hun spel. Wij weten eigenlijk niet, wat wij het meeste moeten roemen, maar van zulk een beweging moet toch wel veel voor de jon gens bereikt worden. Een der jeugdleiders dankte toen het einde kwam, voor de belangstelling en sprak een afscheidswoord tot de Jonge Wachters die nu naar de Katholieke Ge zellen vereeniging gaan, hun voorhoudende de woorden die de eerw. Directeur in het feestblad schreef, zijn stille hoop, dat zij het „Aan Christus trouw" zullen weten te verbinden met „Trouw aan Kolping". Toen werd geformeerd voor het avond gebed, de eerw. Directeur sprak een kort woord; in de Kruisvaart worden geen dank woorden gesproken, daar hebben de kruis vaarders en herauten geen behoefte aan, maar wel wil Zijneerw. de waarde noemen van de sterke stoot die de leekenleiders hem zoo vaak gegeven hebben als er iets moest aangevangen worden in de nieuwe richting. Toen de jeugdleiders van het oude patronaat aandrongen de nieuwe beweging „De Jonge Wacht" in te stellen en later de Kruisvaart op te richten, hebben wij dit gedaan en zoo waren het de herauten van de Kruisvaart, die de doorslag gaven om op het feest van Christus Koning de volks zang onder de H. Mis in te voeren. Toen werd het avondgebed gezongen en gebeden; allen knielden neder en met den priesterlijken zegen werd deze schoone feestdag "gesloten. Wij getuigen oprecht staande buiten het jeugdwerk in de dertig jaren van het bestaan van eenige vorm van jeugdbe weging zoo'n verheven demonstratie nog niet gezien te hebben. Moge deze ware eenvoud en ernstige methode nog steeds volmaakter worden uit gevoerd tot heil van onze hoop der toe komst. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN R.K.S.V.OJ).I. Gisteren speelde O. D.I. II thuis tegen S.M.C. II een competitie wedstrijd. Het veld was uitstekend doch er stond een flinke wind hinderlijk voor een mooi spel. Even over tijd blies de scheidsrechter beide elftallen in 't veld. S. M.C. won den toss en verkoos te spelen voor den wind. O.D.I. trapte af. Direct werd van beide kanten flink aangepakt, doch beide partijen wogen tegen elkaar op en doelpunten bleven dan ook uit. Even voor rust nam S.M.C. onverwacht de lei ding met 10. Na de rust was 't een mooi spannend spel, waarin beide elftallen om beurten in den aanval waren. O.D.I. brak echter door en scoorde den gelijkmaker. Spoedig daarop nam S.M.C. echter weer met 21 de leiding. Nu ontplooide O.D.I. zich echter en joeg drie maal achter el kaar den bal in het vijandelijke net. Stand 42. S.M.S. liet zich echter niet ontmoedi gen en 't scheen of O.D.I. verflauwde, want tweemaal scoorde S.M.C. Toen werd het einde gefloten en de stand was nu 44 Hierna kwamen O.D.I. I en Kolp. Boys in 't veld. O.D.I. won den toss en speelde tegen wind. We hadden ons veel van dezen wedstrijd voorgesteld, doch 't viel bitter tegen. Er werd geheel geen mooi open spel gegeven. De spelers zaten veel te veel op een kluwen. Doelpunten bleven dan ook uit, dank de uitstekende keepers in beide doelen.' Even voor rust gelukte het echter aan Kolp. Boys door een onverwacht schot den keeper van O.D.I. te verschalken. De rust trad in met 01 voor O.D.I. Na rust weer 't zelfde spel en 't scheen of de stand 01 zou blijven, toen onver wachts door een geforceerde aanval van O.D.I. de gelijkmaker werd gescoord 11. Wel werd er nu vuriger gespeeld, doch het spel werd niet te mooier om. De Kolp. Boys werden echter de baas en toen de scheidsrechter het einde blies won Kolp. Boys den strijd met 21. De spelers wa ren amper in de kleedkamers toen de scheidsrechter de elftallen weer in het veld riep. De wedstrijd was een paar minuten te vroeg beëindigd door een vergissing van den scheidsrechter Er werd nu nog een paar minuten ge speeld. De uitslag bleef echter onveran derd. De O.D.I.-jun. speelden tegen Nic. Boys- jun. en verloren met 02. O.D.I. III speelde tegen Nic. Boys II en het werd 12. A.s. Donderdag zal op 't terrein van O. D.I. geen wedstrijd gespeeld worden, LAATSTE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Drie gewonden. Hedenmorgen te omstreeks half drie heeft op den Rijksstraatweg onder Elburg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto uit Utrecht, waarin vier per sonen waren gezeten, kwam in volle vaart uit de richting Nunspeet aangereden. De chauffeur reed door onbekende oorzaak eerst tegen het verhoogde betonnen gedeel te van de Goorpoortbrug, waardoor hij de macht over het stuur geheel kwijt raakte en vervolgens tegen een ter plaatse staand zwaar ijzeren hek. Een staaf van dit hek raakte los en drong aan de linkervoorzijde de auto binnen om dwars door de auto heen aan den rechterachterkant er weer uit te komen. Den chauffeur, W. v. d. Heuvel, werd een arm afgerukt. Mejuffrouw H. van Putten, die naast hem zat bekwam een beenbreuk. Het in den auto geschoven ijzer verbrijzel de het dijbeen van den achter in de wagen gezeten heer J. van Maris. De naast den heer van Maris gezeten heer J. van Put ten bleef ongedeerd. Nadat ter plaatse de wonden naar het ziekenhuis te Zwolle eerste hulp was verleend zijn de drie ge- overgebracht. De toestand van den heer Maris is ernstig. De auto heeft ernstige schade. DOODELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG. Zaterdagavond omstreeks half twaalf had op den Benoordenhoutsche weg bij den Leidschestraatweg te Den Haag een aanrij ding plaats tusschen een personenauto, be stuurd door een 33-jarigen inwoners van Rijnsburg en den 34-jarigen wielrijder C. J., wonende in de Hobbemastraat te Den Haag. Een te Wassenaar woonachtige geneesheer verleende de eerste hulp aan den wielrijder, die ernstig gewond door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal werd vervoerd, waar hij 's nachts te 4 uur is overleden. Het rijwiel werd geheel vernield. De politie heeft de auto in be slag genomen en den autobestuurder, die onder den invloed van sterken drank ver keerde, aangehouden en in bewaring ge steld. KINDJE VERDRONKEN. Gisterenmiddag werd het 5-jarig doch tertje van de familie Gerritsen te Hasselt door de ouders vermist. Men ging in het Zware Water dreggen. Te omstreeks half negen werd het lijkje opgehaald. BOERDERIJBRAND. Hedenmorgen heeft een zware brand ge woed in de boerderij van den landbouwer Th. van Pinksteren te Hintham nabij Den Bosch. In een oogwenk sloegen de vlam men over van de stal op het woonhuis. In een half uur tijds was de geheele boerderij uitgebrand. Verzekering dekt slechts voor een klein gedeelte de schade, die op eeni ge duizenden geraamd wordt. Behalve het woonhuis en de stallen zijn nog groote voorraden stroo, hooi en bie ten in de asch gelegd. Twee varkens, twee kalveren en een groot aantal kippen wer den een prooi der vlammen. Een kostganger kon zich slechts met de grootste moeite in veiligheid stellen. Hij lag te bed toen de brand uitbrak en zijn bed had reeds vlam gevat toen hij wak ker werd. TECHNSCHE HOOGESCHOOL. Het totaal getal ingeschrevenen op 15 October voor de Technische Hoogeschool bedroeg 1682 (1642) en wel voor: civiel in genieur 309 (314), bouwkundig ingenieur of architect 133 (110), werktuigkundig in genieur 348 (333), scheepsbouwkundig in genieur 20 (24), electrotechnisch ingenieur 284 (269), scheikundig ingenieur of tech noloog 324 (346), mijningenieur 76 (79), natuurkundig ingenieur 101 (78), ijker 2 (1), alle lessen 72 (69), enkele lessen 13 (19). Hieronder waren voor de eerste maal 328 '297) ingeschrevenen en wel voor: civiel- ingenieur 52 (55), bouwkundig ingenieur of architect 32 (23), werktuigkundig inge nieur 82 (61), scheepsbouwkundig inge nieur 3 (1), electrotechnisch ingenieur 62 (62), scheikundig ingenieur of technoloog 46 (53), mijningenieur 9 (8), natuurkundig ingenieur 24 (17), ijker 1 (1), alle lessen 10 (5), enkele lessen 7 (11). De cijfers tus schen haakjes geplaatst geven den toestand aan van het vorige jaar. DE K. L. M. IN WEST-INDIE. Aanstaanden Vrijdag vertrekt de heer L. F. Bouman, chef der afdeeling Speciale Zaken der K. L. M. per s.s. „Costa Rica" van de K. N. S. M. naar Curacao, zulks met het oog op de voorbereidingen voor de Kerstpostvjucht AmsterdamCuracao van de „Snip" en de verdere plannen van de K. L. M. ten aanzien van West-Indië. De heer Bouman zal waarschijnlijk eind Maart naar Nederland terugkeeren. TELEGRAMMEN TREIN DOOR CHINEESCHE BANDIETEN GEPLUNDERD. Veertien dooden en ruim 20 gewonden. SJANGHAI, 29 Oct. (V. D.). Het dag blad „SinwenPao" meldt, dat een Chinee- schen bende in den nacht van Zaterdag op Zondag bij Toenliao een trein heeft laten ontsporen, hoewel de trein geëscorteerd werd door een Mandsjoerijsch commando bewakingstroepen. Veertien personen wer den gedood en meer dan 20 gewond. Onder de dooden bevindt zich o.a. de Mandsjoe- rijsche militaire adviseur in de provincie Jehol, Jasaki, die was toegevoegd aan de Japansche militaire missie te Dolonor. DOOD VAN BELGISCH HONORAIR CONSUL IN SPANJE. BRUSSEL, 29 Oct. (V. D.). Omtrent den dood van den Belgische honorair-con- sul Stalars te Oviedo, wordt gemeld, dat hij logeerde in een hotel, dat door de op standelingen belegerd werd. Toen in het hotel gebrek aan voedsel begon te heer- schen wilde hij trachten levensmiddelen te vinden. Toen hij zich voor een der ramen vertoonde, werd hij door een kogel in het hoofd getroffen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 29 Oct. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit "Denemarken: 454 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5660 cent, 2e kwal. 4755 cent, 3e kwal. 3846 cent per kg. slachtgewicht; 109 melk- en kalfkoeien f 160195 per stuk: 131 vette kalveren: le kwal. 4443 cent, 2e kwal. 3442 cent, 3e kwal. 2832 cent per kg. levend gewicht, 80 nuchtere kalveren f 36 per stuk, 557 schapen en lammeren: schapen f 1518 en lammeren f 712 per stuk; 608 varkens: vleeschvar- kens wegende 90110 kg 36—37 cent, zwa re 35J36 cent en vette 3334 cent per kg. slachtgewicht. 20 paarden f 60—100 per stuk. Overzicht: Runderen aanvoer veR minder dan vorige week, handel zeer stug, onveranderde prijzen, melkkoeien onver anderde aanvoer, gewone handel en prij zen. Vette kalveren iets minder aanvoer dan vorige week, handel zeer stug, ge drukte prijzen, weinig beste kwaliteit. Nuchtere kalveren veel minder aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen korte aanvoer, stille handel, iets terugloo- pende prijzen. Varkens aanvoer minder dan vorige week, stille handel en constante prijzen. Slachtpaarden zeer stille aanvoer en handel. ROTTERDAM, 29 Oct. Vee. Aanvoer 2142 stuks. 442 vette runderen, 278 vette kalve ren, 576 schapen en lammeren, 839 varkens 7 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 52—54, 4246 en 32—36 cent, vette ossen 4650, 4244 en 38 cent, vette kal veren 6878, 5464 en 4550 cent, var kens levend gewicht 31, 30 en 29 cent, schapen 39, 35 en 31 cent, lammeren 40, 36 en 30 cent. Prijzen per stuk: schapen 17, 13 en 8 gulden, lameren 11, 9 en 7 gulden. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel flauw, prijzen lager, prima 4 cent boven noteering; vette kalveren rui mer aanvoer handel kalm, prijzen iets lager prima 7 cent b.a not.; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen onveranderd, prima lam van f 13—14; var kens aanvoer korter, handel aanvankelijk kalm, later vlugger, prijzen stijver. DELFT, 27 Oct. Kaas. Aanvoer 18 sta pels komijne kaas, prijs 4047 cent per kg. Handel traag. BOSKOOP, 27 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophelia 1015, Marcel Rouyer 1015, Cladius Per- net 1530, Clumbia 1016, Butterfly 15 25, Mac Keiler 3045, Mme Jules Bouché 1018, Rosalandia 1224, Florex 1526, Phoebe 3560, Chas. P. Kilham 1530. Edith Helen 3050, Aug. Noack 1525, Else Poulsen 3045, Gloria Mundi 2030. Paul Grampel 2730, Ingar Olson 2030, Ellen Poulsen 1520, Briarcliff 1520, Pearson 1017, Kath. Pechtold 1530 Chrysanthen, grootbloemig 601,00, id. tros 1030, Clematis Prins Hendrik 80 1.20. Perneeia 1425, Eikenblad 58, Li- gustrum 410. WISSELNOTEKRINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.3U/4 Berlin 59.4 l>/o New York 1.470 ParU« 9.73? 16 Brusael 34 461/2 Zwitserland 48.15 Milaan 12 65 Madrid 20.16 Oslo 36.75 Kopenhagen 32 70 Stockholm 37.75 Weenen Praag 6.17'/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3