MAANDAG 29 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Oct. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned Met. last, te De Bildt. Hoogste barometerst.: 772.4 te Isafjord. Laagste barometerst.: 734.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 30 Oct.: Meest matige Weste lijke tot Noordelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, nog kans op enkele regenbuien, koude nacht, overdag iets kouder. De diepe depressiekern, die Zaterdag ten Oosten van IJsland was gelegen, heeft zich Oostwaarts verplaatst en bevindt zich thans boven Lapland. Zij nam in diepte af en vooral aan haar Westzijde steeg de baro meter snel. Dientengevolge werd bij Noor denwinden koude lucht over IJsland aan gevoerd, die zich ook verder Zuidwaarts uitbreidt. Daardoor is ook over Groot- Brittannië en ons land de temperatuur la ger geworden. De daling van de thermome ter over Frankrijk en Duitschland moet eerder aan nachtelijke uitstraling in het zich aldaar bevindende hooge druk gebied, toegeschreven worden. De depressie be- heerscht op het oogenblik het weer over Noord-Europa nog geheel; hier en daar waaien nog krachtige winden. Plaatselijk komt nog zware regen voor. Over Centraal Europa, Midden- en Zuid-Frankrijk, is het weer rustig. De kans op buitjes blijft bij ruimende winden ten onzent nog bestaan. De afkoeling is vooral des nachts te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 10.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 5.03 uur tot Dinsdagmorgen 6.21 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 30 October v.m. 7.10 uur en nam. 7.50 uur. vader en moeder gewijd door het Sacra ment van hun priesterschap. Daar krijgt de toekomstige vader en moeder den titel en het recht, de wijding en de- roeping om waarlijk geschikte elementen te worden voor de heiliging en vorming hunner kin deren. Christus de Koning van het huisgezin. Daarom het stichten van het huisgezin voorbereid in hoogen levensernst, met een heilige meening, met een zuiver geweten. Acht gij daarom een jongen en meisje, die met weinig geloof maar wellicht met veel zonden, tot het christelijk huwelijk naderen, acht gij hen geschikt en in staat om in het heiligdom van het gezin hun ouderlijke en priesterlijke taak te gaan ver vullen? Acht gij een verkeering doorgebracht ver van God in een roes van hartstocht, waarin de liefde heeft moeten wijken voor de brute zinnelijkheid, acht gij zulk een ver keering een geschikte voorbereiding om een huisgezin te stichten, waarin Christus de Koning is?? Jonge menschen, wilt gij een echt chris telijk huwelijksleven, wilt gij een huisge zin stichten in welks heiligdom Christus als koning heerscht? Welnu, hereid. u voor tof die verheven taak, gaat het huwelijk in met een ideale opvatting van dit groote Sacra ment, met een zuivere en heilige meening en met een rein geweten. Christus de Koning van het huisgezin!! Daarom echtgenooten, hoog tiet ideaal der huwelijksliefde! Lectuur, film en tooneel geven de moderne theorieën over het huwe lijk in verhaal, in woord en beeld. En wat is de inhoud? „Verboden liefde", in honderd variaties, zietdaar de korte inhoud van de moderne Tomans, films en tooneelstukken. En de moderne practijk?? Ik moet mij be perken, het is hier niet de plaats daarop uitvoerig in te gaan. Slechts dit een: dui- zende huwelijken in onze moderne samen leving zijn geworden tot een afschuwelijke hoon op huwelijkstrouw en huwelyks- kuischheid door den ontrouw van den man en het overspel van de vrouw, door de vrees voor het kind bij man en vrouw beide. Christus de Koning van het huisgezin! Daarom, ouders, uw kinderen leexen leven niet volgens de beginselen der wereld, maar volgens het groote ideaal van Jesus Christus. Daarom in uw huis niet slechts het kruis aan den wand gehangen, niet slechts door de hand van vader of moeder geteekend op het voorhoofd uwer kinderen, maar door uw ouderlijke hand zacht doch diep geplant in de kinderharten. Ouders, geen offer moge u te zwaar zijn als het er om gaat uw kinderen te vormen tot „filii Dei" tot echte kinderen Gods. Christus heersche weer als Koning in onze Roomsche huisgezinnen. Hij z»i a* Koning van uw huwelijk, echtgenooten. Niet naar de heidensrhe beginselen der wereld, mier naar zijn eeuwige wetten van huwelijks trouw en huwelijks kuischheid in uw hu welijk geleefd. Christus zij de Koning van uw huisgezin. Voor dien Koning moet gij uw kinderen opvoeden door voorbeeld en waakzaam heid. Naar Koning Christus met uw kinde ren in de schoolmis, naar den Christus-Ko ning der Eucharistie met uw kinderen aan de Communiebank. Uw jongens en meisjes trouw aan Koning Christus in verkeerir.g en jeugdjaren. Christus de Koning van uw huwelijksleven, de Koning over uw kinde ren dat beteekent voor u: de vrede van Christus in uw christelijk gezin. Na de pauze zijn rede voorzettend behan delde spr. de rechtvaardigheid en naasten liefde, de groote beginselen voor het maat schappelijk leven. Wanneer nu het leven van Christus zijn hoogtepunt bereikt in zijn Kruisdood en zijn sterven tegelijk met zijn rechtvaardig heid ook zijn liefde bewijst dan is Chris tus niet alleen de wereldverlosser maar ook de wereldhervormer. Zeker Hij heeft nooit scherp geformuleerde voorschriften gegeven omtrent economie, politiek, straf recht e.d. Maar toch is Christus de Ko ning van 't maatschappelijk leven door zijn groote rijkswetten: rechtvaardigheid en naastenliefde. Rechtvaardigheid! Is hiertegen in het verleden niet gruwelijk gezondigd door alle standen der maatschappij? Door de winkelier en zakenman die het oude ge bod „gij zult niet stelen" verving door het heidensch beginsel: zaken zijn zaken: en „ieder is 'n dief in zijn eigen nering"? Door de werkgevers die volkomen vervreemd waren van alle sociaal gevoel en erkenning der rechten hunner arbeiders, die mis bruik maakten van benarde omstandighe den om aan hun personeel een hongerloon uit te betalen. Er is gezondigd tegen de rechtvaardigheid door sommige arbeiders zelf door sabotage en ongemotiveerde sta king, maar meer nog door luiheid en lyn- trekkerij, door loon op te strijken voor ar beid, die zij niet hadden geleverd. Het is nu hoog tijd, dat wij, volgelingen van Christus, beginnen sociaal te denken, d.w.z. te denken als leden van een groote gemeenschap. Niet alleen eigen voordeel als motief nemen van ons handelen, maar bovenal ons laten leiden door de rechtvaar digheid jegens ieder in navolging van Christus, onzen Koning. Er is maar één mogelijkheid: om den socialen vrede, zoo jammerlijk verloren, te rug te krijgen en die eene mogelijkheid is „de daad der christelijke naastenliefde". Nu moet ge me niet verkeerd verstaan. Ik bedoel niet dat het sociale vraagstuk al leen en uitsluitend een godsdienstig vraag stuk is. Neen, dat is volstrekt niet de be doeling der Pausen dieChüistus uitriepen tot Koning van het sociale leven, die de maat schappij in Christtus willen hervormen. In zijn magistrale encycliek „Quadragesimo An no" zegt de Paus volstrekt niet dat er niets gedaan kan worden ter verbetering, tenzij eerst alle menschen goede katholieken ge worden zijn. Hij verwijt daarin juist aan den Staat dat deze met zijn wetgeving veel te laat is gekomen en niet ver genoeg ge gaan is. De Paus acht het dus wel degelijk mogelijk en dus ook noodzakelijk, dat door wetgeving en organisaties de toestanden verbeterd worden. Maar voegt de Paus er by: „dit alles zal geen afdoende oplos sing van het vraagstuk brengen en alle pogingen om de Maatschappij te hervor men zullen vruchteloos zijn en geen genees middel zal hier baten tenzij de menschen weer openlijk en oprecht terugkeeren naar de leer van het Evangelie". En daarm: nieuwe wetten maken tegen de wantoestanden op sociaal terrein? Het is de plicht van de Staat. De be staande organisaties versterken? Dat is ge heel volgens het verlangen van Paus en Bisschoppen. Maar dat alles hoe onmis baar ook is niet het voornaamste, is niet voldoende. De verwezenlijking van het heerlijk ideaal „de vrede van Christus in het Rijk van Christus" verwachten wij niet allereerst van de Staat, niet aller meest van de werkzaamheid onzer organi saties maar bovenal van de daad van de christelijke naastenliefde. Spr. vestigt dan de aandacht op den toe stand der Staten, waar koningen en lei ders worden vermoord en doortegenover op alles wat door de Kath. Charitas op zoo ve lerlei gebied gedaan werd. Ja, aldus spr., men heeft de Kerk bespot om haar geloofsleer, gevloekt om haar ze- deleer, maar gezegend om haar liefde. Als volgelingen van Koning Christus, als kin deren der eene Katholieke Moederkerk daarom de daad gesteld van waarachtige naastenliefde. Christus Koningschap erken nen in het maatschappelijk leven betee kent naarstig vervullen het groote gebod, beteekent uit al onze daden de liefde la ten spreken, de liefde den naaste om God gebracht. De huidige wereld is niet aller eerst aan stoffelijke goederen arm, maar aan het goud der echte christelijke liefde. De menschheid bidt en smeekt om lief de, oprechte, christelijke liefde. En van wie anders kan zij die liefde verwachten dan van ons, die zich de leerlingen van Chris tus noemen? Is het niet onze meest gewich tige taak in deze zware tijden een lichtend voorbeeld te zijn van waarachtige naas tenliefde? Wü zijn toch immers de volge lingen van Koning Christus, die verkee- rend onder de menschen wel deed aan al len, die tot Hem kwamen, die in waarheid was de dienende liefde, die heelde en troostte en niets vragend voor zichzelf al les voor allen was, voor de armen en mis- deelden het eerst. Die liefde zal niet alleen de vaak te groote afstand tusschen de ver schillende klassen der maatschappij over bruggen. maar ook in ons werken op maat schappelijk, cultureel en charitatief terrein brengen de zóó noodzakelijke saamhoorig- heid. Een saamhoorigheid zoo prachtig be lichaamd in een instelling als „Katholiek Leiden". Wij vergaderen immers niet orn samen te twisten, neen om samen te bidden en samen te werken. Waar het op aankomt is allereerst: hoe kunnen onze prachtige organisaties op maatschappelijk, cultureel en charitatief gebied het vruchtbaarst hun taak vervullen en dus het vruchtbaarst arbeiden voor Koning Christus? Welnu: het meest gezegend leeken-apostolaat is nog altijd de samenwerking van geloofsgenoo- ten in christelijke saamhoorigheid. Omdat dit haar levensdoel is en de reden zelf van haar bestaan, daarom breng ik gaarne vanaf deze plaats in naam van u allen mijn oprechte hulde aan de zoo sympathieke vereeniging: „Katholiek Leiden". Christus is ten slotte ook Koning in het staatkundige leven. Hij is het die het bur gerlijk gezag heeft ingesteld. Niet in de veranderlijke volkswil mar in God zelf vindt het gezag in het staatkundig leven zijn oorsprong. „Door Mij regeeren de ko ningen en verordenen de wetgevers het geen recht is". „Luistert gij, die heerscht over het volk want door den Heer werd u de heerschappij geschonken". En antwoord de Christus zelf niet aan den Romeinschen landvoogd, die zich op zijn macht beriep: „Gij zoudt over Mij geen macht hebben, ware u die niet van boven gegeven." Wij, Katholieken, eerbiedigen de burger lijke overheid om haar waardigheid, wij gehoorzamen haar om het gezag, dat - zij van God ontving. Want er is geen macht op aarde dan alleen die van den Koning der Koningen, aan wien alle burgerlijke overheid haar macht ontleent. Christus' Koningschap in het staatkun dig leven brengt echter ook voor de over heid strenge plichten mede. Het is niet al leen haar taak het tijdelijk welzijn der burgers te bevorderen maar ook en voor al te handhaven en verder door te voeren de christelijke beginselen in het staatkun dig leven en te waken voor de vrijheid en de rechten van de Katholieke Kerk. Maar hoe wordt in vele landen door de regeerders Christus' Koningschap erkend? Men heeft Hem verdreven uit de scholen, waar de kinderen worden onderwezen in alle aardsche wijsheid en technische ken nis. Maar over den goddelijken Kinder vriend en zijn liefde voor de jeugd mag niet worden gesproken. Men heeft Hem verdreven uit de volksvergadering waar de wetten worden gemaakt voor het welzijn van het land en het volk zonder de erken ning van Hem, den besten vriend van het volk. Men heeft Hem verdreven uit de leer zalen der universiteiten waar de mensche- lijke wetenschap meent het te kunnen stel len zonder Hem, den Christus, het Licht der wereld. Zoo wordt in veel landen het Koning schap van Jezus Christus door volkeren en regeerders niet alleen ontkend, maar be streden met de meest verbeten woede. Tot vorsten en volkeren heeft de Christus zijn woord gesproken: „zonder Mij kunt ge niets doen". En het antwoord is ook nu weer zoowel bij het verblinde volk als bij de ongeloovige regeerders: „weg met Hem, wij willen niet dat deze over ons heersche". En het gevolg? Nooit is de ellende van het volk, de zedelijke verwildering, maar ook de stoffelijke nood zóó groot geweest. En er is geen verbetering in den treuri- gen toestand onzer maatschappij, geen waarachtig geluk denkbaar totdat de ver dwaasde wereld weer erkent het Koning schap van Jezus Christus. Het ziet er niet naar uit, dat Christus als Koning heerscht, het schijnt zelfs of zijn Rijk ten einde loopt. Maar neen, geen ontmoediging. Hoe duister en somber ook schijnen de vooruitzichten voor den tijd die komen gaat; wij hebben niet te vreezen. Hij is de Keer der Heeren en de Koning der konin gen. Ons leven en onze toekomst zijn in zijn hand. Blijft trouw aan uw Koning in leven en sterven. De eindoverwinning over iederen mensch die Hem verwerpt, over de wereld die zijn koningsrechten niet wil erkennen, blijft aan hem, den Koning der Koningen. Eens zullen de millioenen menschenkinderen staan voor zijn Koningstroon. Daar zal Hij zijn vonnis spreken. „Komt, gezegenden" ofwel „gaat weg van Mij". Blijft dan in uw persoonlijk leven, uw huiselijk leven en in uw huwelijk, op maatschappelijk terrein en in het staatkundig leven trouw aan de wetten van uw Konine Jezus Christus, den Koning der Koningen. Nadat het applaus op deze begeesteren de redevoering was verstorven zong mej. Jo Stallinga, wederom op de vleugel bege leid door mej. Cor Bots „O Jesulein Süss O Jesulein, mild" van Bach, „Ogni Sabato" van Gordigiani en „Agnus Dei" van Mo zart. Na hetgeen we reeds over zang en kla- vierspel in den aanvang schreven, behoeft het geen betoog, dat ook nu een luisterstille menigte van deze hoogstaande uitvoering genoot. Het meest voldeed wel het zoete en liefelijke „O Jesulein Süss O Jesulein mild". De Graalleden gaven hierna in zang, dans en declamatie wederom een gedeelte uit: „Nu gaat de Heer voorbij", dat reeds bij andere gelegenheden door ons bespror- ken werd. Wij herinneren slechts aan de prachtige boetedans, aan de mooie tekst, culminee- rend in het met overtuiging gesproken: Aan het kruis is het leven, Aan het kruis de zaligheid. Aan het kruis de zielekracht, Aan het kruis de geestelijke vreugden, Aan het kruis alle volmaaktheid en heiligheid. Wij herinneren aan het prachtige „Ver bum Supernum", begeleid en gedragen door die doordacht-gestyleerde bewegin gen, ieder oogenblik fijn als figuren va:i Toorop, een levend geworden schilder kunst, alles een streeling voor het oog en een klank voor het oor tot aan het: „Wy aanbidden U, Christus, en loven U, omdat Gij door Uw Kruis de wereld verlost hebt". Ook bij deze prachtige vertolking stond het koor onder leiding van den heer Mizee, DE MELBOURNE-RACE. DE TERUGKOMST VAN DE „UIVER". De ontvangst nog niet geregeld. Reeds zeer velen hebben zich tot de kantoren der K. L. M. gewend ten einde inlichtingen en ook toegangsbewijzen te verkrijgen voor de ontvangst en huldi ging van de bemanning van de „Uiver", welke op Zaterdag 17 November zal plaats vinden. Deze ontvangst is nog niet in alle onder deden geregeld en toegangsbewijzen zijn ook nog niet verkrijgbaar. Het publiek zal echter door berichten in de pers volkomen op de hoogte worden gesteld en gehouden, zoodat men goed zal doen het uitkomen van deze berichten af te wachten. BRITSCHE LOF VOOR DE UIVER. „Comfort, regelmaat en snelheid". De Engelsche bladen blijven de presta tie van de „Uiver'" met lof bespreken. In de „Observer" schrijft Garvin o.a., dat de indrukwekkende vlucht van Par- mentier en Moll, welke op zulk een veilige wijze werd uitgevoerd, een opvallend con trast vormt met de overwinning van het Engelsche vliegtuig in de Melbourne-race. De „Sunday Times" verklaart, dat de vlucht van de „Uiver" in vier dagen voor de toekomst van grooter beteekenis is dan die van Scott in drie dagen. De K.L.M. heeft het bewijs geleverd, zegt het blad, dat comfort, regelmaat en snelheid gemakkelijk te combineeren zijn, hetgeen meer hoop geeft voor de economi sche toekomst van de luchtvaart dan het heldhaftige doch daardoor oncomfortabel vliegen om recprds te verbeteren. MAC GREGOR EN WALKER AAN HET EINDDOEL. Volgens te Londen ontvangen berichten zijn Mac Gregor en Walker Zaterdagavond om 22 uur 19 A.T. te Melbourne geland. Het toestel van Mc. Gregor en Walker is het eerste te Melbourne aangekomen toe stel, dat alleen voor de handicap-race heeft ingeschreven. JONES EN WALKER BREKEN VIJF RECORDS. LONDEN, 29 Oct. «Uit Singapore wordt gemeld dat de Engelsche vliegers Jones en Waller, op hun terugvlucht van Melbourne naar Engeland, reeds vijf snel heidsrecords hebben gebroken en wel op de trajecten MelbourneCharleville, Char- levillePort Darwin, MelbournePort Darwin, Port DarwinSingapore en Mel bourneSingapore. Bij het vertrek van Cloncurry naar Char- le ville hebben Hewett en Kay hun Dra gon, een De Havilland-machine, bescha digd, waardoor zij in Cloncurry zullen wor den opgehouden aangezien de reparatie twee dagen zal duren. FITSMAURICE HEEFT PECH. Weer het Intrekbare landingsgestel. LONDEN, 29 October. (V. D.) De Ier- sche vlieger Fitzmaurice die vanmorgen vroeg van het vliegveld Lympne was ver trokken om te pogen het record van Scott en Black op het trapect EngelandMel bourne te verbeteren, is om 10.25 (A. T.) op Lympne teruggekeerd aangezien ter hoogte van Brussel een deel van de zeke ring van zijn intrekbaar landingsgestel naar beneden viel. Waarschijnlijk zal het toestel naar Croydon moeten worden ge bracht om daar gerepareerd te worden. EEN ONDERHOUD MET GEYSENDORFFER. „Hoe we ons nog konden redden is een raadsel". Zaterdagmorgen hebben wij de beman ning van den zoo noodlottig verongeluk ten „Panderjager" in 't Europeesch zieken huis te Allahabad een bezoek gebracht le zen wij hr een particulier telegram aan de „Msb.", en Geijsendorffer vonden we on middellijk bereid ons een onderhoud toe te staan. „We hadden juist onzen aanloop geno men en waren al vrij van den grond ge komen, toen plotseling uit het nachtelijk duister twee felle lichtbundels opdoemden, vlak tegenover ons. Bijna onmiddellijk voelden we, dat de onderkant van de ma chine tegen iets aan stootte. Er volgde een gekraak en plotseling zagen wij vlammen te voorschijn komen. Gelukkig waren wij nog in de gelegenheid met een ruk de deur te openen en uit het toestel te sprin gen. Waren wij nu in veiligheid? We kon den het ons eigenlijk moeilijk realiseeren. We hadden slechts lichte kwetsuren opge- loopen, die hier in het hospitaal behandeld zijn". Geijsendorffer zeide verder, dat het z.i. een groote domheid was om midden op het vliegveld een tractor met zoeklichten te laten manoeuvreeren. Het was zoo don ker, dat men geen hand voor oogen zien kon. We startten precies op tijd en wisten terwijl het orgel bespeeld werd door den heer N. Opdam. In zyn slotwoord op dezen schoonen avond bedankte de heer W. Kriek dan ook van harte allen, die dit feest van Christus Koning zoo mooi en verheven hadden ge maakt. Aan de dames Stallinga en Bots bood hij ieder een bouquet bloemen aan; aan mej. Spronk, de leidster der Graal in Leiden, een beeld van Christus-Koning ter plaatsing in het Graalhuis. Met het lied van Christus Koning, dat door allen werd meegezongen en waarbij de Graal een plastische kruisvereeniging gaf, werd deze prachtige avond besloten. AGENDA LEIDEN. Dinsdag St. Barbara-vereeniging. Leden vergadering R. K. Volksbond, 8 uur Dinsdag, Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", Jacobazaal „Den Burcht", 8.15 uur. Woenslag, Openbare propaganda-avond, Sportfondsenbad Leiden. Foyer, Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken wordt van Maandag 29 Oct. tot en met Zondag 4 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; D. J. van Drie- sum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest tel. 274. op geen stukken na, waar wij tegen aan botsten. Aan alle kanten zagen wij vlam men uitslaan. Hoe we nog uit de machine hebben kunnen springen, is me een raad sel. Al ons hebben en houden is een prooi der vlammen geworden. Niets is overge bleven. Asjes zat naast mij. Ik geloof, dat we de deur open getrapt hebben, toen de Pander in brand stond. De benzinetank was gebarsten, de motor was nog blijven draaien. Gelukkig, dat we het er heelhuids afgebracht hebben". Gevraagd, of zij weer gaan vliegen, zei Geijsendorffer lachend: „Natuurlijk! 't Was toch geen vliegon geluk!" RECHTZAKEN HET DRAMA TE NIEUWKOOP. Een „schadevergoeding" van 10.000. opgelegd. Men herinnert zich het drama te Nieuw koop, waarbij de 18-jarige van der W. door een schot hagel werd getroffen uit een ka rabijn, opgesteld door den gepensioneerd majoor der Rijksveldwacht T. om het strco- pen in zijn vischwater tegen te gaan, met het gevolg, dat Van der W. blind werd ge schoten. T. is hiervoor tot 8 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. In een civiele procedure, welke te dezer zake tegen T. voor de Haagsche rechtbank is ingesteld, heeft deze hem thans veroor deeld aan van der W. een schadevergoe ding te betalen van 10.000 en hem tevens in de kosten der procedure veroordeeld STADSNIEUV/S „GELOOF EN WETENSCHAP" Bijeenkomst van morgenavond gaat niet door. De bijeenkomst van „Geloof en Weten schap" op morgenavond, waarop prof. Huib. Luns zou spreken over: Leonardo da Vinei is wegens ziekte van den spreker uitgesteld. AAN DE GEZELLENVEREENIGINGEN VAN ONS DISTRICT. In verband met het vertrek van den Zeereerw. Heer J. v. Galen, als Centraal- Praeses, zal Woensdagavond te 9.30 (haiflO) een korte afscheidsvergadering worden ge houden in het gdbouw van den Haag I, Maasstraat 12. Beleefd noodigen wy alle leden van den Raad van Bestuur, alle Senioren, alle Com missarissen, alsmede een flinke deputatie leden van iederl Joseph-Gezellen-Vereeni- ging van ons district uit tot bijwoning van deze vergadering. Laten wij onze dankbaarheid toonen aan onzen scheidenden Centraal Praeses door in flink aantal aanwezig te zijn. De deelnemers uit Leiden zorge kwart vóór 9 voor 't station Leiden aanwezig te zijn. H. SCHRAMA, Districtspraeses. Parochieele St. Josephs-Gezellen-Vereen. Gezellen van Leiden, ook gij moet den heengaanden „Leider" huldigen. Er wordt gezamenlijk gereisd met den trein van 8.53 uit Leiden, daar die bijeenkomst te half tien begint. Deelnemers kunnen zich melden bij Comm. W. Boogers of bij Senior, uiterlijk tot Dinsdagavond 9 uur. Liedertafel „Seb. Schaffer". In verhand met het bovenstaande vervalt Woensdagavond de repetitie. Loterij Kempermanfonds. Wij herinneren er aan, dat morgenavond de trekking plaats hebben te half negen in de bovenzaal. Houders van loten hebben toegang vrij. De conferenties over „Jeugdliefde en Hu welijkstrouw", 's Woensdagsavonds in de Hartébrugkerk zijn zoo verzoekt men ons te melden niet bestemd voor personen onder de 18 jaar. De gisteren in de Hartebrugskerk gehou den collecte ten bate van het St. Francis- cus Liefdewerk heeft opgebracht de mooie som van 464.Namens het Liefdewerk allen gevers hartelyk dank. De collecte voor de R. K. Werkloozen, gisteravond gehouden na afloop van de viering van Christus' Koningschap in de Stadsgehoorzaal heeft opgebracht de som ma van 30.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2