MAANDAG 29 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT I VIERDE BLAD. PAG. 12 UH DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. WEDSTRIJDEN OM DE „ORIFLAMME". De K. J. C.'ers zetten hun beste beentje voor. Zondag was het feest voor het St. Aloy- sius-patronaat te Leidschendam ter gele genheid van de installatie der nieuwe groepen. De dag werd begonnen met een alge- meene H. Communie, waaraan allen in hun mooie uniform deelnamen. Des middags te 3.30 uur trok men met vanen en wimpels in optocht onder trom geroffel naar de kerk, waar de installatie der aspiranten plaats had en de jongens trouw zwoeren aan Christus Koning. Na afloop trok men naar het Patronaat, waar op plechtige wijze de hernieuwing van de toewijding aan het H. Hart ge schiedde. Zeer vele ouders gaven blijk van hun belangstelling. Des avonds te 8.15 uur werd een aanvang gemaakt met den feestavond in het Pa tronaat, waarbij wederom zeer vele ouders aanwezig waren. De Directeur, kap. Dunselman opende den avond en heette allen hartelijk wel kom in het bijzonder de ouders. Dezen avond, aldus zijneerw. zullen de diverse groepen een wedstrijd houden en de groep, welke het meeste aantal punten behaald, zal in het bezit komen van de „Oriflam", een speer met wimpel, enz., een symbool uit de Middeleeuwen; dit symbool zal drie maanden in het bezit blijven van de winnende groep, waarna hierom op nieuw moet gestreden worden. Deze dag is een mooie dag voor de jongens; opnieuw hebben zij trouw gezworen aan Christus Koning, en deze avond is belegd om de ouders te doen meeleven met het werk der jeugdleiders, die geen moeiten sparen voor dit zoo mooie en nuttige en vooral ook noodzakelijke werk. Hij hoopt dan ook in deze op de volle medewerking van alle ouders. De jongens spoort hij aan allen hun best te doen bezitter te worden van deze „Oriflam". Het allereerst krijgen wij dan de groep „St. Ignatius", die een stukje opvoerde, getiteld ,,'t Is maar een weet". Het geheel werd door de jongens zeer goed gespeeld en duidelijk bleek, dat de jongens zelf aan voelden, hoe het moest. Door de Jury, be staande uit 3 leden, werd hun dan ook den len prijs toegekend met 26 punten. De volgende „St. Alfonsus" kwamen met een gedicht van Guido Gezelle, zij kregen 16*4 punt; de 3e groep „Don Bosco" be haalde 19 3/ punt, de 4e groep „St. Willi- brordus" 15 y, punt, de 5e groep „St. An- tonius" 19 punten; de 6e groep „St. Aloy- sius" 21 punten, de 7e groep „St.. Tarcisius" 21 y2 punt; en de 8e groep „St. Bonifacius" 19 punten. Het geheel was werkelijk heel aardig en alle jongens deden hun best de begeerden prijs te verdienen. Duidelijk bleek, dat alle leiders hun best hadden ge daan en door hun werk dat zeer zeker verre van gemakkelijk is, bij de jongens heel wat hadden bereikt en een woord van dank mag hun niet onthouden worden. De ouders leefden vanzelf met het ge presteerde der jongens mee, zoodat er den geheelen avond een prettige en aangename sfeer heerschte. De zeereerw. heer pastoor reikte na af loop de „Oriflamme" aan de winnende lijk toesprak en hen aanspoorde hun best lijk toesprak en hun aanspoorde hun best te doen een volgende maal in het bezit te komen van dit mooie symbool; de win nende groep feliciteerde hij met de over winning. De Directeur feliciteerde .eveneens de winnende groep en spoorde de overigen aan te trachten de winnende groep de vol gende maal te overvleugelen. Hij bracht dank aan de leiders voor hun vele en mooie en moeilijke werk en de Jury voor hun onpartijdige uitspraak. Hij sprak de hoop uit, dat dezen avond er het zijne toe mogen bijdragen nog meer belangstelling te wekken voor het jeugd werk en de medewerking der ouders, die hij de volgende maal in nog grooter getal aanwezig hoopte te zien. Vermeld zij nog, dat de heer Suijten met pianomuziek voor een aangename afwis seling zorg droeg. OEGSTGEEST. Uit de oogen kijken. Nu de wintertijd weer nadert, komen verschillende personen van heinde en ver, die trachten een min derwaardige brandstof te verkoopen. Zoo nu en dan gelukt zulks. Deze soort zaken lieden verkoopen in den regel de brand stof per zak, terwijl de koopers dan reke nen een H.L. te zullen ontvangen, hetwelk in den regel belangrijk minder is. Thans is het weer voorgekomen, dat „Wales An traciet" werd aangeboden, terwijl een soort smeedkolen werd geleverd. Men zij voor deze zakenlieden gewaarschuwd! Zij komen met een vrachtauto en zijn in den regel met hun drieën. „Sport". Door C. v. L., wonende te Leiden, werd aangifte gedaan van mis handeling door een zekere D. D. eveneens wonende te Leiden, v. L. leidde eeen voet balwedstrijd niet naar genoegen van een der spelers en werd, toen hij dien speler gelastte het veld te verlaten, door hem zoodanig in het gelaat geslagen, dat hij bloedend verwond werd en de leiding even moest staken. De politie maakte proces verbaal op. Te nauw voor twee. Op de Kanaal- brug had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een vrachtauto, waar door het rijverkeer werd gestremd. Beide auto's konden nog op eigen gelegenheid verder rijden, terwijl de schade onderling werd geregeld. NOORDWIJK. Ned. Roode Kruis. In „Royal" hield dr. H. van Dijk, van het Franciscus-Zie- kenhuis te Rotterdam, een lezing over „Bloedtransfusie". Op het vastgestelde uur was de groote bioscoopzaal reeds bijna ge heel gevuld met belangstellenden, waaron der we o.a. opmerkten het bijna voltallige politiecorps. Even na 8 uur sprak de waarnemend voorzitster, mevr. van Gilzen, een woord van welkom tot dc aanwezigen, en in het bijzonder tot den spreker van dezen avond dr. v. Dijk. Spreekster gaf een korte be schouwing over het doel van het Roode Kruis. Niet alleen in oorlogstijd, doch ook in vredestijd kan het Roode Kruis vele diensten bewijzen aan de lijdende even- mensch. Spreekster zeide verheugd te zijn over de groote opkomst, en gaf hierna het woord aan Dr. van Dijk. De zeergeleerde spreker had tot onder werp gekozen „De bloedtransfusie" d. i. het bloed van den eenen mensch overbren gen in het lichaam van den andere. Dit is, aldus spr., niet iets nieuws, reeds in ouden tijden kwam dit voor. Doch veel strijd heeft het gegeven tusschen voor- en tegen standers vooraleer men hiermede zoover was als thans het geval is. In zeer duide lijke taal, en met vele teekeningen, illus treerde spreker de vele moeilijkheden die zich voordoen, en het onderzoek dat plaats heeft alvorens mei tot transfusie kan over gaan. Spreker gaf daarna nog een overzicht van de Bloedtransfusiedienst welke in 1921 in Rotterdam is opgericht, en daaraan een leger vrijwilligers is aangesloten die wan neer zulks noodig is, geheel belangloos hün bloed offeren voor hun lijdende mede- mensch. Spr. herdacht ook nog Z. K. H. Prins Hendrik, als de ziel van het Ned. Roode Kruis, en waaraan het Roode Kruis ontzettend veel verloren heeft. Een daverend applaus was de dank der aanwezigen voor de mooie lezing. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een zestal aanwezigen gebruik ge maakt. Zeer interessante vragen kwamen hierbij naar voren, welke allen op bevredi gende wijze door dr. van Dijk werden be antwoord. De waarnemend voorzitster dankte hier na dr. v. Dijk voor de mooie en hoogst in teressante lezing, en bood namens de afd. Noordwijk aan mevr. van Dijk, welke ook aanwezig was. een schitterend bouquet rozen aan. Spreekste dankte de aanwezi gen voor de getoonde belangstelling, en na nog medegedeeld te hebben, dat aan de bestuurstafel gelegenheid bestond zich op te geven als lid van het Roode Kruis werd deze bijeenkomst gesloten. Bloembollencultuur. In de bovenzaal van Hotel „Royal", kwam de afd. Noord- wijk van B. B. C. bijeen onder voorzitter schap van den heer J. C. v. d. Meer. De opkomst was slechts matig en wij kunnen ons levendig indenken dat de voorz. zijn groote teleurstelling moest uitspreken, nu op deze bijeenkomst een zeer brandend vraagstuk voor het bollenvak besproken moest worden, nl. moeten saneering, teelt- beperking, minimum prijzen en daaraan verwante maatregelen gehandhaafd blij ven. Vraagstukken waarvan de ernst en het belang voor alle kweekers een gebie dende eisch inhield allen ter vergadering >,e komen. Na lezing der notulen, deed de voorz. me- dedeeling dat door de afd. een zeer gun stige plaats is bekomen op de groote ten- toonstellng in 1935 te Heemstede. In samenwerking met de plaatselijke tentoon stellingscommissie is besloten om de be- noodigde bollen, t. w. 35000 vroege tulpen, 3000 hyacinthen en een kwantum narcissen voor groepjes en wild-beplanting te doen aankoopen uit de tentoonstellings-kas, dit om een zoo goed mogelijke inzending te verkrijgen. Dank werd gebracht door het bestuur en de commissie voor de spontane en daadwerkelijk hulp hierbij ondervon den van de Vereenigde Bloembollen-cul turen. Met de getroffen maatregelen kan de vergadering zich vereenigen. De voorz. deelde alsnog mede, dat deze tentoonstel ling iets grootsch belooft te worden. Door de groote deelname is reeds nu het de moeite waard op het terrein een kijkje fe gaan nemen. Op een schrijven van de afd. Texel om adhaesie te betuigen aan haar voornemen om bij het H. B. een voorstel in te dienen, waarin noodzakelijkheid wordt uitgesproken van het verlaten van de gou den standaard en deze kwestie nader uit te doen werken, werd na ampele bespre king besloten, instemming te betuigen. Enkele ingekomen brieven, waaronder de mededeeling van het aannemen van een drietal nieuwe leden, werden voor kennis geving aangenomen. Alsnu kwam in be spreking de beschrijvingsbrief der 174e alg. vergadering op 5 November a.s. te Haarlem. Het voornaamste punt dezer ver gadering is de beantwoording van een drie tal vragen. 1. Moeten de maatregelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven? 2. Moeten de minimum prijzen gehand haafd blijven? 3. Blijven maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk? De voorz. leidde deze besprekingen in door er op te wijzen, dat in 1933 de hulp der regeering is ingeroepen voor saneering en hulp in het bollenvak, doch dat men heel iets anders gekregen heeft dan men gevraagd had en tenslotte zijn deze maat regelen een zware druk voor de kweekers geworden. Men is thans gerechtigd, nog eens goed te bekijken of de saneerings-maat- regelen nog langer noodig zijn. EcKter staat het bij spr. vast, dat als men niet zorgt dat het surplus en voor uitvoer afgekeurde bollen niet op de markt komen, de sanee- ringsmaatregelen een fiasco beloven te worden en aan den handel een groote scha de zal worden berokkend. Over punt 1 en 2 ontspon zich een zeer breedvoerige discussie, waaruit bleek dat men van gevoelen was, de getroffen maat regelen nog niet prijs te kunnen geven. Na stemming werd met 177 en 186 stem men besloten het H. B. te adviseeren hand having der maatregelen. Waar punt 3 aan sluit aan de twee voorgaande wordt zon der h. st. aangenomen ook tot handhaving te adviseeren. Een schrijven van de afd. Voorhout over minimum contra garan tie-prijzen, wordt voor kennisgeving aan genomen. Tot afgevaardigden werden ge kozen de heeren J Lindhout e.i W S. v d. Meer, secundi C. Hoek en C. Hoogeveen. Na rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM WEDSTRIJDEN VAN DE K.J.C. De vliegers hadden te véél wind. Het feest van Christus-Koning was voor de jonge wachters alhier een ware feest dag. Vanzelfsprekend werd het feest in gezet met een H. Mis, waarbij de jonge wachters dezelfde gebeden uitspraken als de misdienaars, de z.g. missa dialogata en daarbij de vaste gezangen uitvoerden. Een indrukwekkend gezicht is wel de jongens in hun kleurige pakjes bij de al- gemeene H. Communie. Na de H. Mis had een gezamenlijk ont bijt plaats in het K.S.A.-gebouw en daar na rust tot 12 uur. Intusschen was het weer een weinig be ter geworden, waarna te 12 uur voor de Kleintjes een vliegerwedstrijd begon op het K.J.S.-sportveld. Vooreerst werden de vlie gers gekeurd, waarvoor nog enkele prij zen beschikbaar waren gesteld. Daar het weer wat al te ruw was, is van oplating niet veel gekomen. Hierna werden aanstalten gemaakt om aan de kamp wedstrijden te beginnen. De opstelling had plaats aan het K.SA.-gebouw waar men in marschtempo optrok naar Sporthof, welwillend afgestaan door „Teij- lingen". De harmonie St. Ambrosius speel de marschmuziek, om de pauzen aan te vullen. Over de belangstelling op dit terrein valt wel niet te roemen, wat moet toege schreven worden aan het grillige weer. Men heeft echter alle nummers ten uitvoer ge bracht. Wat meer regel op 't veld was wel te wenschen in 't vervolg, opdat iedereen al les goed kan zien. De uitslagen laten we hieronder volgen. Na de wedstrijden werd een kort Lof met preek, door den geestel. adviseur ge houden. Tot slot, om half acht een bijeenkomst in het K.S.A.-gebouw van de Jonge Wach ters, voor uitreiking der prijzen, waar ook de jongens uit Leiden, aanwezig waren. Hier werd het feest besloten met het ge ven van eenige komische films, welke de fect raakten en een ontijdig einde brach ten aan den zeer genoegelijken avond. De uitslagen zijn als volgt: Vliegerswedstrijd, 1ste serie: 1. L. van der Voort, 2. Th. de Zwart, 2. W. Koppers, 3. J. v. d. Geest; 2e serie wer den 5 eerste prijzen toegekend aan H. Brou- wed, P. v. d. Voort, H. v. Dellen, H. Zwet sloot, K. v. d. Zwet. Hindernisloop boven 15 jaar: 1. W. Krogt (S.), 2. A. Vuurpijl (L.), 3. Noor- dermeer (S.) Baldrippelen: 1. J. v. d. Geest (L.), G. Hoogervorst, 3. K. Noordermeer, 4. P. Roe- landse, allen te Sassenheim. Vèrspringen: 1. W. v. d. Krogt (S.), 2. A. Vuurpijl (L.), 3. J. v. Hoekelen (S.), 4 D. Homan (S.), 5. G. v. Kesteren (S.). Hindernisloop onder 15 jaar: 1. Zwetsloot 2.K. Noordermeer, 3. K. v. Diest, J. v. Stein, allen te Sassenheim. Antilooprace onder 15 jaar: 1. J. Casper, 2. G. v. Kesteren, 3. C. Hoogervorst, 4. A. Berg (S.). Antilopenrace boven 15 jaar: 1.. P. Via- nen (L.), 2. A. Vuurpijl (L.) 3. D. Ho- man (S.). Touwtrekken: 1. P. Vianen (L.), 2. W. Krogt (S.), 3. Fr. Ruigrok (S.). Handbal 30 vo:r Sassenheim. Negerwagen-race: 1 en 2 voor Sassen heim. 4.x 80 M. estafette onder en boven 15 j., waarvan de eerste prijs toegekend aan Sassenheim. Hiermede is deze dag weer ten einde en door de zorgen van hoofdleider en leiders tot aller tevredenheid geslaagd. De op brengst van het terrein bedroeg ongeveer 25, wat tot kasversterking en kostendek king zal worden aangewend. Biljarten. De biljartclub „Ons Genoe gen", onderafdeeling van de St. Josephs- gezellen alhier, heeft in de afgeloopen week een massakamp gehouden tegen 10 leden van de K.J.M.V. alhier. Deze kamp is be slist in het voordeel van O. G. Met een winst van 1 caramb. wist O. G. beslag te leggen op de lauwertak, welke hiervoor was uitgeloofd. Speldjesdag. De gehouden speldjes dag ten bate van het kleedingmagazijn van den R.K. Vrouwenbond, heeft opgebracht bruto 65.54. Een woord van dank voor de damesverkoopsters, welke zich beschik baar hebben gesteld en het slechte weer hebben getrotseerd is hierbij zeker op zijn plaats. ZILK. Halstarrig strooper! Niettegenstaande dat de wildstrooper v. B. van Hillegom in de duinen alhier bekeurd werd wegens loopen op verboden grond en overtreding der Jachtwet en door een jachtopziener terzake uit de duinen werd verwijderd, kon hij zijn bedrijf echter niet staken, maar betrad hij wederom het jachtveld en werd wederom, nu door een ambtenaar der waterleidingen, op de bon geslingerd. Hij had nu 3 verbalen binnen een uur en heeft nu ook een record op zijn naam. Geslaagd. Ook onze plaatsgenoot A. Klinkenberg, slaagde te 's-Hertogenbosch voor het politie-diploma van den R.K. Po litiebond „St. Michaël". Hij werd opgeleid door den chef van politie te Noord wij ker- hout. WASSENAAR. JONGEN DOOR AUTO OVERREDEN Handkar was onvoldoende verlicht Zaterdagavond omstreeks zes uur had op den Rijksstraatweg alhier, ter hoogte van huize „Zuidwijck", een aanrijding plaats, waarvan de vijftienjarige jongen N. B. uit Rijnsburg het slachtoffer is ge worden. B. reed met een handwagen in de rich ting Leiden. Een personenauto, bestuurd door den heer van O. uit Oegstgeest, reed den jongen achterop: De handwagen voer de geen verlichting mee en was evenmin voorzien van een reflector. De automobilist merkte den jongen met de kar op het al lerlaatste oogenblik pas op, toen een aan rijding reeds onvermijdelijk was. Een he vige botsing volgde, ten gevolge waarvan de jongen zwaar werd gewond. Hulp mocht reeds niet meer baten, het vijftienjarige slachtoffer overleed ter plaatse, enkele minuten na de aanrijding. Het lijk is naar het schouwlokaal van het politiebureau in de Van Zuylen van Neyeveltstraat overgebracht. De auto en de wagen zijn ten dienste van 't politioneel onderzoek in beslag genomen. De automo- oilist bleef vrijwel ongedeerd. De politie roept getuigen op die de aan rijding gezien hebben, alsook hen, die ge zien hebben,, dat de jongen zonder eenige verlichting met de handwagen reed. GOUDEN KOORZANGERSJUBILEUM. Van den heer L. P. Grevers. Zondag herdacht de heer L. P. Grevers den dag, waarop hij voor 50 jaren als zan ger zijn medewerking verleende op het koor in de St. Willibrorduskerk alhier, ter wijl hij tevens zijn 35-jarig huwelijksfeest vierde. Voor deze gelegenheid was op het zang koor een passende versiering aangebracht van palmen en dennengroen, waartus- schen witte dahlia's waren gestoken, ter wijl van de ballustrade fraaie tapijten af hingen, waarop schilden in goud waren aangebracht vermeldende de jaartallen 18841934. Op het koor was voorts voor den jubilaris een zetel opgericht, waarbo ven een gouden kroon. De plechtige hoogmis werd opgedragen tot zekere intentie door kapelaan Blan- kert, waaronder het koor uitvoerde een 3- stemmige mis van Licinio Refice. Na de Hoogmis werd gezongen Cantate Domino van Leo Hassler. Hierna begaf de jubilaris zich, vergezeld van zijn echtgenoote en gevolgd door de leden van het kerkbestuur en van het zangkoor naar de Pastorie. Nadat allen in de zaal hadden plaats genomen, nam pas toor Tholenaar het woord om den jubila ris geluk te wenschen. Hij wees op de groote verdiensten, welke de jubilaris had. 50 jaar lang heeft hij zijn stem beschik baar gesteld om God te verheerlijken en de geloovigen te stichten. Daarom bracht zijneerw. hem op dezen dag dank namens zichzelf, namens het Kerkbestuur en na mens de Parochianen. Spreker wees er op, dat de heer Grevers een krachtig man is, zoodat hij menschelijkerwijs gesproken gemakkelijk zijn diamanten feest zal mo gen vieren. Spreker wenschte hem dat toe en hij, de 78-jarige pastoor, hoopte hiervan nog getuige te zijn. Verder dankte hij hem voor de zorgen, die de penningmeester al zooveel jaren heeft gehad voor de financiën van het koor. Het kerkbestuur had gemeend, dezen dag niet enkel met een dankwoord voorbij te mogen laten gaan. Het had ook een cadeau voor den jubilaris hetwelk de pas toor daarom onthulde. Een fraai olieverf schilderij, een stilleven van W. Raaphorst, werd daarna overhandigd, onder applaus van alle aanwezigen. Hierna werd koffie en gebak geserveerd benevens een sigaar, waarna allen nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. De jubilaris dankte getroffen voor de hem geboden wenschen en het cadeau. Het zij hier vermeld, dat in den loop der ■afgeloopen week de jubilaris reeds door de leden van het koor werd gehuldigd waarbij hem een kristallen rookstel met zilver gemónteerd werd aangeboden, ter wijl zijn echtgenoote een bijpassende bloemvaas ontving. Fietsendief aangehouden. Een in Lei den aangehouden Duitscher K. heeft be kend, dat hij zich te Wassenaar aan rijwiel diefstal heeft schuldig gemaakt. Het bleek de ontvreemding te betreffen van een rij wiel van E. alhier, dat voor een winkel aan den rijksstraatweg was geplaatst. VOORHOUT. Bloembollencultuur. De heer Adr. v. d. Berg te Anna Paulowna, door de afd. Voorhout van bovengenoemde vereeniging candidaat gesteld in de vacature- Jos. Braam heeft, naar verluidt, een eventueele candidatuur niet aanvaard. VOORSCHOTEN Een kluizenaar! Op aanwijzing van Durgers werd door de politie alhier, in een leege woning aan den Veurschen weg al hier aangehouden een 17-jarige jongeman, volgens opgave genaamd A. J. G., wonen de te 's Gravenhage. Hij verklaarde in ver band met een strafmaatregel op Donder dag 25 Oct. j.l. de H.B.S. aan het Swee- lincbsplein te Den Haag niet te hebben be zocht, doch per geleend rijwiel te zijn weg gereden naar Leiden. Daar heeft hij het rijwiel verkocht voor ƒ3.50 en voor dat geld boeken, kaarsen en eten gekocht. La ter is hij naar Voorschoten gekomen en heeft met een boek na forceering van een ruitje zich toegang verschaft tot een leeg staande woning, alwaar hij bij kaarslicht had gelezen en zich op een bed, gemaakt van blaren, had te slapen gelegd. Door de politie wordt de zaak onderzocht en is hij naar Den Haag getransporteerd, om aldaar ter beschikking van de politie te worden gesteld. Een schadepost. Bij den landbouwer v. d. M. aan den Veurscheweg alhier, wer den in den afgeloopen nacht, blijkbaar door honden eenige kalkoenen en kippen vermoord, terwijl anderen zoodanig ver wond waren, dat zij afgemaakt moetsen worden. In het weiland werden later en kele doode dieren teruggevonden. De po litie alhier en in Veur stelde terstond een onderzoek in ter opsporing van de honden en hun eigenaars. Ieder, die eenige inlich tingen kan verschaffen, wordt verzocht zich bij de politie te willen aanmelden. Geboren: Hubertus- Petrus z. van A. van Wetten en P. J. Ammerlaan Catha- rina Petronella Maria d. van F. J. van Vliet en A. P. J. Groenewegen Fran- ciscus Wilhelmus z. van F. T. Zonneveld en A. M. van Veen. Ondertrouwd: B. Kooijman 23 j. en J. Suurland 26 j. Gevestigd: F. H. Bloemgarten van Den Haag J. Braam van idem J. I. Bril van Voorburg A. B. G. Baron van Dedem van Bloemendaal R. L. van Delden van Den Haag J. G. Holtrop van idem B. E. van Ditmar van Wassenaar R. Klein van Den Haag O. F. Koetse van Haarlem A. J. Th. Koreman van Bloemendaal L. E. Larive van den Haag W. G. Libbers van Laren N.-H. A. O. Meyer van Hoogezand G. O. A. Munters van Den Haag R. W. Palm van idem H. Smalhout van idem F. N. de Dreu van Amsterdam H. A. Hoff mann van Overschie G. C. Jager van Naar den H. A. Redingius van Rijswijk Z.-H. M. F. Tydeman van Amsterdam G. J. Vos van idem J. D. Wilton van Rotterdam J. D. Kok van Bloemendaal J. W. Caviet van Bussum N. L. de Oude van Serooskerke W. G. J. van Zelm van Eldik van Bergen op Zoom E. Fransen van Schimmert J. Brouwer van Leiden E. G. L. Engelen van Noordwijk C. P. M. Velu van Den Plaag J. Arentsen van idem L. Ouwerkerk van Leiden A. M. Wagenaar van idem. Vertrokken: J. Enterpfarrer naar Den Haag C. H. van der Mey naar Val- kenburgh Z.-H. A. H. Eigeman naar Den Haag J. H. A. Jollie naar Den Haag B. W. J. Heilbron naar Ammerzoden R. Huges naar Wassenaar A. Neumann naar Ter Aar M. Neumann naar Alphen a. d. Rijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE BRAND IN HET STATIONSGEBOUW. Nadere bijzonderheden. Omtrent de fel uitslaande brand, die Za terdagmorgen vroeg in het station der Ned. Staatsspoorwegen alhier utibrak en de derde klasse wachtkamer totaal ver nielde, kunnen we nog de volgende bijzon derheden mededeelen. De brand werd het eerst ontdekt door zekere C. N., die toen hij in het weiland vertoefde om te gaan melken, boven het station een roode gloed en rookwolken waarnam. Onmiddellijk snelde N. langs den spoorlijn om den chef en omwonenden te waarschuwen. De brandweer, die, zooals gemeld, spoedig met twee motorspuiten ter plaatse kwam, had geen gemakkelijke taak. Door den vrij sterken wind laaiden de vlammen hoog op. Haar eerste zorg was dan ook, het hoofdgebouw waarvan de dakgoot reeds had vlam gevat te behouden en daarin is zij door het krachtig optreden volkomen geslaagd. De keurig gerestau reerde wachtkamer is echter in een ruïne herschapen. Slechts de muren bleven staan. Den geheelen dag was er in de omgeving van het station een groote belangstelling van kijklustigen. WOERDEN. Het venten met blaadjes. Een wijzi ging van de politie-verordening behelst het volgende: Het is verboden op of aan den openba ren weg te koop of om niet aan te bieden couranten, dag- en weekbladen en andere gedrukte stuken (of geschreven), de le zing van zoodanige stukken aan te bevelen of den inhoud daarvan bekend te maken; a. indien zulks luid roepende of schreeuwende geschiedt; b. op de door B. en W. in een door hen af te kondigen besluit aan te wijzen open bare wegen of in dit besluit te bepalen da gen en uren. Door B. en W. zijn aangewezen de vol gende wegen: a. Oostdam, Voorstraat, Westdam, Leid- sche Straatweg met alle daarop uitkomen de straten en wegen. De volgende uren: b. Zondags den geheelen dag; 's Woensdags van 814 uur en van 17 tot 23 uur; 's Zaterdags van 1423 uur. Overige dagen van 1723 uur. Personalia. Voor het examen Radio techniek theorie te Den Haag is geslaagd onze stadgenoot de heer J. F. Heeres. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) De Sweepstaue. Gisteravond werd door de tooneelclub der St. Josephsgezellen- vereeniging een uitvoering gegeven in het patronaatsgebouw. De vice-president, kape laan Ruhé, opende deze feestavond met den Kolpingsgroet, sprak een woord van welkom en hoopte, dat allen zich heden avond zullen amuseeren. In tegenstelling met menige andere uit voering, gelooft zijneerw. dat het stuk niet zal stichten, het is alleen voor amusement bedoeld. Hierna werd opgevoerd: „Salty wint de Sweepstake", klucht in drie bedrijven. Dit stuk werd door allen goed gespeeld, het gaf ons een kijkje hoe het in de Am- sterdamsche jodenbuurt, kan gaan. Vooral Sally speelde zijn, voor hem dankbare rol, heel goed. Het was een svond van humor en velen hebben echt genoten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12