WOENSDAG 24 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UH DE OMGEVING LISSE. Groene Kruis. De afdeeling van het .Groene Kruis" hield gisteravond in haar Wijkgebouw in de Wagenstraat haar 31ste Jaarvergadering onder presidium van den heer dr. Blok. De opkomst was niet groot. Nadat de voorzitter allen had welkom geheeten, werden door den secretaris, den heer A. H. Schrama, de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarver slag stippen we aan, dat het ledental ver minderde van 1520 tot 1443, hetgeen ver moedelijk haar oorzaak vindt in het feit, dat in het Zuidelijk deel onzer gemeente een afdeeling van het Wit-Gele Kruis is opgericht. Uit het magazijn werden ver strekt 693 verplegingsartikelen aan 230 ge zinnen en 108 porties ijs aan 28 gezinnen. Zuster Bosman verpleegde dit jaar 70 pa tiënten in 67 gezinnen en legde daarvoor 4764 bezoeken af. Dit jaar sloot de reke ning der Gezinsverpleging met een nadeelig saldo van 76.06. Het Consultatiebureau voor Zuigelingen stond weer onder leiding van dr. F. S. L. v. Brero. In 1933 waren 114 kinderen ingeschreven en er kwamen er 187 bij. Er werden 1979 consulten gegeven, ter wijl de Zusters 670 huisbezoeken aflegden. Voorts bezochten de Zusters 103 gezinnen met 109 patiënten met het doel om de ver pleging der patiënten in alle opzichten na te gaan. Twee patiënten werden uitgezonden naar Heliomare te Wijk aan Zee, een naar Berg en Bosch en een naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ter behandeling in de T.B.C.-af- deeling. In de lighal werden 26 kinderen verpleegd te zamen met 3726 bezoekdagen. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer A. v. Pelt, bleek dat de ontvangsten van de algemeene afdee ling hadden bedragen 2081.44%, tegen een uitgave van 1824.33. Alzoo een voordeelig saldo van 217.09 Bij de afdeeling Gezinsverpleging waren de ontvangst f 1336.11 gelijk aan de uit gaven. Bij de afdeeling T.B.C.-bestryding sloten de inkomsten en uitgaven op een bedrag van 3908.66, waarvan nog in kas is 107.72. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Burg. en Weth., waarin zij mededeelde, dat de kosten voor een afdoen de rattenbestrijding op te hooge kosten kwamen. Van Mej. Scheepmaker, die belast is over het magazijn, was een schrijven van dank baarheid ingekomen voor het geschenk bij haar 12%-jarig ambtsveryulling. Tot verificateurs werden benoemd de heeren K. Tanis, Jac. Kingma en J. Vermey. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende heeren dr. D. Blok, A. v. Pelt en Dr. Th. Ruys Jr. op voorstel van den heer Spaargaren bij acclamatie wer den herbenoemd. Hierna is aan de orde de behandeling van de Beschrijvingsbrief voor de 36ste Al gemeene Vergadering, welke zal worden gehouden op 26 October a.s. te Rotterdam. Deze ging onder den hamer door. Tot afge vaardigde werd benoemd de heer dr. D. Blok, die zijn benoeming aannam. De rondvraag leverde niets bijzonders op, zoodat de voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot, nadat hy een woord van weemoedige hulde bracht aan de overleden Mej. Been, die veel voor de afdeeling van het Groene Kruis heeft ge daan en wel in hoofdzaak de jaarlijksche, door haar ten bate van het Groene Kruis georganiseerde verloting. Spr. meende, dat deze leemte niet gemakkelijk zal worden aangevuld. Het is voor het „Groene Kruis" een groot verlies. „Theorie en practijk". Gisteravond hield de heer D. v. Egmond Jr., Hoofdcon troleur van de Ver. „De Narcis" voor de Ver. „Theorie en Parctijk", bestaande uit oud-leerlingen der Rijkstuinbouw-winter- school een zeer interessante lezing in de groote zaal van het Café-Restaurant „De Nachtegaal". Spr. gaf een beschouwing over de Narcissencultuur. Wij ontleenen hieraan het volgende: De Narcissenkweekers hebben in het bij zonder hun déél gekregen in de crisis met al zijn gevolgen. De prijzen zijn beneden de productie-kosten, het product is voor tweederde onverkoopbaar en het is vooral voor de narcissencultuur, dat er een groot gevaar dreigt. Men kan nu een maal een cultuur als die van de bloembollen, niet stop zetten wanneer het niet meer rendeert. Het is geen fabriek. Het bedrijf moet voort gang hebben, anders is de totale ondergang slechts een quaestie van zeer korten tijd. Al wordt er voortdurend verloren, dan tracht men nog, met inspanning van alle krachten, dit verlies zoo klein mogelijk te maken. Er wordt voorts stilgestaan bij de Narcissen cultuur in het algemeen. Het ontstaan der cultuur, de groote vooruitgang der Nar cissencultuur, de algemeene belangstelling, welke de Narcissen zoo in ruime mate steeds hebben genoten, zoowel in Enge land als in ons land, de winning van nieuwe soorten, het importeeren van nieuwe soor ten en van versch plantgoed. De Narcis sencultuur is met rasse schreden vooruit gegaan en met dat al kwamen ook de onge makken, ziekten, cultuurmoeilijkheden enz. enz. Door wetenschappelijk onderzoek werd de ziekte-bestrijding met kracht ter hand genomen onder leiding van Prof. v. Slog- teren. Door de Vereeniging „De Narcis" werd een keuringsdienst ingesteld ter voor lichting der kweekers en ter bestrijding der ziekten ten velde. Toen dreigde dat Amerika sluiten zou voor Narcissen, hebben de kweekers zoo wel als de handel zich groote offers ge troost, om zooveel mogelijk Amerika open te houden. Het mocht echte- niet gelukken. Amerika werd gesloten en sindsdien, toen Amerika ook tenslotte geen plantgoed meer tot zich nam, is de Narcissencultuur in het gedrang gekomen. Het vorstjaar 1929 heeft over het algemeen de Narcissen zeer ver zwakt en eischen de Narcissen onze zorg als nooit te voren, ja zelfs nu, wanneer er aan de cultuur geen cent verdiend wordt. In eigen belang, zoowel in het belang van den handel moeten de kweekers paraat blijven. Steeds is veel zorg besteed aan de Narcissen, niets is onbeproefd gebleven, om meerderen afzet van dit product te krij gen, b.v. vervroeging broei, koelen enz. Voorts werd door den heer v. Egmond de aandacht gevestigd op de bestrijding der ziekten. Wij mogen ook in dezen tijd daar mede niet verslappen, want anders gaat onze mooie Narcissencultuur ten gornde. Eenige ziekten werden besproken als zoowel de bestrijding en de behandeling, zooals: Bolrot, Aaltjesziek, groote- en kleine Narcissenvliek, Mozaiekziek, enz. Ten slotte wees de heer v. Egmond er op, dat onze Narcissen vereischen een correcte behandeling, zij mogen in geen geval achter staan bij de Hyacinthen en tulpen en wij moeten zorgen, dat onze Hollandsche Nar cissen, steeds een goeden naam blijven hou den en aan de spits blijven staan. Het was een leerzame avond. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Chrysanthen en nog eens Chrysanthen, hierin bestaat de aan- vo reaangevuld met partijen Asters, Dah lia's, Zinnia's enz. De op den kouden grond staande bloemen hebben veel van hun waarde verloren. De gemaakte prijzen zijn de laatste dagen: Troschrysanthen van 920 ct., eenbloemige 409 ct. Dahlia's van 3570 ct., Zinnia's van 5595 ct. Ro zen per bos 1524 ct., Pompon-dahlia's 20 35 ct., Asters in diverse kleuren 817 ct. RIJNZATERWOUDE. Landstormavond. De afdeeling Lei- muiden, Rijnzaterwoude van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal op Vrijdagavond 26 October as. te half acht uur in de zaal van den heer Sneeboer een propaganda- avond houden. Vertoond zal worden de speciaal voor de Landstorm vervaardigde klankfilm „Sluit de Gelederen" waarvan de afgeloopen week de prémière draaide te Den Haag voor enkele autoriteiten. Van deze film, waarvan de pers zich nog geen oordeel heeft kunnen vormen, gaat reeds een zeer groote roep uit. In de eerste plaats is deze avond toegankelijk voor de landstormers, doch ook niet leden kunnen dezen avond bijwonen. Verschillende spre kers zullen dien avond het woord voeren. Naar het aantal kaarten te oordeelen die reeds verkocht zijn zal het dien avond vol worden. De toegangsprijs voor niet-leden is dan ook zeer laag gesteld n.l. 0.25 per persoon boven de 18 jaar. We wenschen de afd. Leimuiden en Rijnzauterwoude succes met dezen avond. RIJPWETERING. Filmvertooning. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een vertooning van de „Credo-film", he denavond 8 uur in de zaal van Hotel van Benten, door Aug. de Laat. SASSENHEIM. Groene Kruis. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis een ledenvergadering in „Het Bruine Paard". De opening geschiedde door den voorzitter, dr. P. Le Grand, die de aanwe zigen verwelkomde en zijn genoegen uit sprak over de opkomst. Er waren 8 leden aanwezig! De notulen werden op keurige wijze uit gebracht en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat zuster Pijpers na den cursus, welke zij heeft meegemaakt, is geslaagd als kraamverpleegster en heeft het diploma gekregen. Medegedeeld werd, dat de heeren A. Warnaar en v. Breda met kennisgeving af wezig zijn. Bij de ingekomen stukken werd voorge lezen een schrijven van dr. v. Bredo, als consulente van het consulatie-bureau, dat zij haar honorarium in dank heeft ontvan gen, tegelijk verzoekende om een bedrag van 35.over te maken voor gedane on kosten. Vervolgens, dat voor de tuberculose bestrijding door de provincie 5% wordt ge kort op de subsidie, welke jaarlijks gege ven wordt. Door den heer Jos. van Diest werd ver slag uitgebracht van de algemeene verga dering gehouden te Rotterdam en onder dankzegging aanvaard. Wegens afwezigheid van den penning meester werd een toelichting op de finan- tiën gegeven. Het batig saldo bedroeg 699.98. De uitgaven en inkomsten sluiten met een bedrag van f 1627.94, zoodat het saldo is geslonken met een bedrag van 296.51. Uit deze cijfers blijkt, dat telken- jare de kas inkrimpt en zullen middelen worden beraamd om dit bij te werken. Een vraag werd gesteld over de zorg voor het achterlijke kind, wat zooveel kosten geeft. Uiteengezet werd, dat de vereeniging, pro vincie en gemeente dit gezamenlijk bekos tigen. Omdat deze post zooveel vraag, wor den de belanghebbenden aangemaand om hieraan te betalen, anders moet de ver eeniging hiervoor bedanken. Over dit punt werd breedvoerig gesproken en plannen beraamd om met het Wit-Gele Kruis samen te werken. Voorgesteld werd om aan de zusters van het consultatie-'bureau de 100.gratifi catie dit jaar niet te verleenen. Alsnu volgt verslag van de T.B.C.-com- missie, waarvan we aanstippen dat elke maand vergaderd wordt in de Burgerzaal. In het afgeloopen jaar zijn verpleegd ver schillende patiënten met 1576 ligdagen; 1169 ligdagen in de serre en 407 ligdagen in de lighallen. Uit het finantieel verslag merken we op dat de inkomsten en uitgaven zijn 4169.42 met een batig saldo van 217.61. Alsnu volgt verkiezing van 3 bestuurs leden wegens bedanken van de heeren A. Warnaar en J. Pereboom en periodiek af treden van K. W. v. Breda. Bij stemming werden gekozen de heeren J. P. du Croix, A. Vogelaar en L. van Leeu wen. Hierna volgt benoeming van een afge vaardigde voor den Centr. Raad, te houden op Vrijdag 26 Oct. as. te Rotterdam. De heeren v. Diest en Danrnjs stelden zich be schikbaar. Na rondvraag sluiting. Bouwvakarbeiders. De afdeed ing van den R. K. Bouwvakarbeidetsbond hield Maandagavond een goedbezette ledenver gadering in het K.S.A.-gebouw. In zijn openingswoord besprak de voor zitter de moeilijkheden, waarin vele leden verkeeren als gevolg van langdurige werk loosheid. Zag het er in het begin van dit jaar uit, dat zoo hier en daar voor de bouw vakarbeiders meer werk zou komen, thans wijzen de statistieken uit dat het aantal werkloozen ook in de bouwbedrijven onge kend hoog is. Spr. deed een beroep op de leden om vooral toch het vertrouwen niet te verliezen, al is het voor velen misschien hopeloos. Na voorlezing der notulen werd de col lectieve arbeidsovereenkomst aan een zake lijke bespreking onderworpen, waarbij vooral de verkorting van de arbeidsduur werd aanbevolen, om werklooze collega's aan werk te helpen. Met een korte toespraak installeerde de voorzitter den nieuwbenoemden Geestelijk Adviseur, kapelaan Redeker, en uitte daar bij den wensch dat Zijneerw. van zijn druk bezette tijd, ook iets zal afstaan in het be lang van de bouwvakarbeiders. Kapelaan Redeker beloofde deze mede werking, en spoorde de aanwezigen aan trouw te blijven aan den vakbond, en de eensgezindheid te bevorderen. Aan het slot dankte de voorzitter voor de zakelijke besprekingen en constateerde een frisch medeleven met de organisatie. Hierna volgde sluiting. WOUBRUGGE. Groene Kruis. Maandagavond hield de afdeeling Woubrugge van het „Groene Kruis" in een der zalen van hotel Swama haar jaarlijksche vergadering. De vergade ring werd geleid door den waarnemend voorzitter, de heer F. Kroes, die, na ope ning der bijeenkomst, enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van het over leden lid van het bestuur, de heer A. D. H. Hsenk. Nadat de notulen door den secretaris waren voorgelezen en onveranderd waren goedgekeurd, werd door hem een uitvoe rig verslag gegeven over de in het afgeloo pen jaar verrichtte werkzaamheden. Hier uit bleek o.m. dat door de wijkzuster 574 huisbezoeken waren afgelegd in verband met t.b.c.-bestrijding. Uit het verslag van den magazijnmeester werd gememoreerd, dat 151 stuks materiaalgoederen van de vereeniging bij de verschillende leden is geplaatst. De benoemde commissie voor het onder zoek der materialen, inventaris en gebou wen bracht een gunstig verslag uit. De zelfde commissie, welke zich belast had met het nazien der rekening over 1933 con stateerde, dat de inkomsten hadden bedra gen 2224.69 en de uitgaven 2167.02, zoo dat een batig saldo geboekt kon worden van ƒ57.67. Dit saldo is echter verkregen kunnen worden, doordat uit de reserve een bedrag geput is van 425. Het aantal leden bedroeg tot heden 310. Bezwaren werden geopperd tegen het deelnemen van perso nen aan de" gegeven moedercursus, alhoe wel enkele personen geen lid der vereeni ging waren. Besloten werd deze personen op hun verkeerde daad te wijzen en hen alsnog te verzoeken toe te treden tot de vereeniging. Als vanzelf sprekend werd lang en breedvoerig gediscussieerd over de inning der contributie. Dat velen niet bij machte waren te betalen, bleek wel uit den loop van de besprekingen. Algemeen werd dan ook goedgevonden, dat zij, die niet in staat waren him verplichtingen na te komen, geen contributie behoefden te betalen en toch gebruik mochten maken van de ma terialen der vereeniging. Tegen hen, die moedwillig of uit lakschheid niet betaal den of wenschten te betalen, zou echter streng worden opgetreden. Den magazijn meester zou een lijst van personen worden verstrekt, aan wiel alleen maar uitdeeling mocht plaats hebben. De begrooting voor 1935 werd vastge steld op 1980. De heer G. Windhgorst werd herkozen als bestuurslid, terwijl tot lid, in de vacature A. D. H. Heenk geko zen werd de heer Jac. v. d. Voorn, te Hoogmade. Een ingekomen verzoek van het Wit- Gele Kruis te Roelofsarendsveen, om ter ondersteuning van de kas dier ver., enkele loten te koopen, vond bijval, zoodat staan de de vergadering loten verkocht werden. Het salaris van de wijkzuster werd, op voorstel van Chr. v. d. Nagel, verminderd met 5 pet., welk voorstel met één stem meerderheid werd aangenomen. Hierna volgde sluiting der vergadering. Scheuring weiland. De moeilijkheden in de veehouderij hebben er toe geleid, dat vele veehouders hun weilanden- gaan scheuren in bouwland. Dat hiervoor de grond echter geschikt behoort te zijn, be hoeft geen betoog. Dit blijkt voor de gron den, liggende in den Vierambachtspolder het geval te zijn, zoodat, naar wij vernemen een 80 H.A.. zal worden omgezet in bouw land. ZILK. Geslaagd. De heer G. J. Klinkenberg, nog kort geleden als volontair werkzaam bij de gemeente-politie alhier, thans als ambtenaar werkzaam bij de Crisisopspo ringsdienst te Breda, slaagde gisteren te 's-Hertogenbosch voor het politiediploma met aanteekening van den R. K. Politiebond „St. Michaël". Geslaagde genoot zijn opleiding bij den heer F. H. Backer, chef van politie alhier. WASSENAAR. Vereeniging van Oud-leerlingen. In het „Wapen van Leiden" hield de afd. Was senaar van de Vereeniging van Oud-leer lingen der tuinbouwcursussen haar maan- delijksche ledenvergadering. Met een hartelijk welkom werd de ver gadering door den voorzitter geopend in het bijzonder tot den heer C. van der Salm, die hedenavond een lezing zal houden over het onderwerp „Rozen onder Glas". Na goedkeuring der notulen volgden en kele ingekomen stukken die voor kennis geving werden aangenomen. De leden werden vervolgens door den voorzitter opgewekt tot deelname aan de prysvraagopstellen en dankte vervolgens den leden die hadden medegewerkt voor het welslagen der huldiging van den oud- leeraar, den heer Fleuren. In bespreking kwam vervolgens de bondsbrief welke punt voor punt werd be handeld. Hierbij wekte de voorzitter de le den op ook deel te nemen aan de prijs vraag teekenen, uitgeschreven door den bond. Door de afdeeling zal aan de Bond worden voorgesteld de sprekerslijst in- plaats van in het najaar, in het voorjaar samen te stellen, dit ter vergemakkelij king van het samenstellen der winterpro- gramma's. Hierop werd het woord gegeven aan den heer van der Salm tot het houden zijner causerie over het kweeken van rozen on der glas. Spreker memoreerde het ontstaan van het trekken van rozen, hoe dit aanvanke lijk werd toegepast met ramen en riet matten, het ontstaan van de z.g. Brummer- kassen. In 1912 gaf dit reeds zoo'n succes, dat in Aalsmeer een veiling werd opge richt. Allengs verviel men van de kassen met schuifglas in de gestopte kassen. Tij dens den oorlog ontstond eenige terugslag ir het trekken der rozen, er na evenwel breidde kascultuur zich zoo geweldig uit, dat men van een gouden tijd kon spreken. Het vervoer per vliegtuig was hier ook niet vreemd aan. De Raad dezer gemeente kwam Maan dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor- die alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van een tweetal ingekomen stukken w.o. een schrij ven van Ged. Staten met eenige opmerkin gen over de ingezonden Bouwverordening. Dit schrijven wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Voorts doet de voorzitter mededeeling van de plaats gehad hebbende kasopname bij den gemeente-ontvanger en den Admini strateur van het Waterleidingbedrijf, waar uit bleek dat alle bescheiden in orde zijn bevonden. In kas van den Ontvanger was 1018.01 en bij de Bank voor Nederl. Ge meenten 2.960.04. In kas van het bedrijf was 17.53 en in rekening-courant bij de gemeente 2704.44. Ingekomen is een schrijven van den heer A. Zuijdwyk, waarin deze wegens vertrek uit de gemeente bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Tehuis voor Ouden van Dagen en als lid dér commissie tot Wering van schoolverzuim. De voorzitter stelt voor de vacature van het Armbestuur en het Burgerlijk Wees- en Armhuis voorloopig nog onvervuld te laten tot Januari. In de vacature van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim hebben B. en W. een aanbeveling opge maakt luidende: 1. A. J. Lieverse; 2. Herms. van Leeuwen. Na stemming verkreeg de heer Lieverse 5 stemmen, de heer van Leeuwen 1 stem en blanco 1, zoodat de heer Lieverse is benoemd. De voorzitter wenscht hem hiermede geluk. Thans volgt aanbieding begrooting van het Waterleidingbedrijf. De ontvangsten en uitgaven van den gewonen dienst be dragen 6549.52 en van den Kapitaaldienst 3802.48 De begrooting; belastingverla ging aan de eene, belastingver- hooging aan de andere kant. De Gemeente-begrooting dienst 1935, welke eveneens wordt aangeboden sluit in ontvangsten en uitgaven met een totaal van 85.953.13. De Kapitaalsinkomsten be dragen 11.587.52 en de -uitgaven 10.192.12, alzoo een batig saldo van 1395.30. De voorzitter zegt, dat deze begrooting voor een voorloopig onderzoek reeds naar Ged. Staten was gezonden. Thans heeft dit College bericht, dat van het batig slot over 1933 tenminste 2800.gereserveerd moet worden en dat in de raming van de belas tingopbrengsten nog eenige verandering moet worden aangebracht. Tengevolge hier van zal waarschjjnlyk het aantal opcenten op de hoofdsom van de Personeele belasting verhoogd moeten worden van 100 op 140 en de post onvoorziene uitgaven verlaagd met plm. 1500. Daartegenover staat, dat het aantal opcenten fondsbelasting met 20 ver laagd is. Verder is deze begrooting zoo zui nig mogelijk geraamd. De heer Lieverse merkt op, dat tengevol ge van de dwingende voorschriften van hoogerhand, het vaststellen der begrooting door den Raad weinig zin meer heeft, waar op de voorzitter antwoordt, dat vanuit den Haag ten opzichte de belastingregeling wel de touwtjes in handen worden gehouden, doch dat betreffende de verdere ontvang sten en alle uitgaven de Raad wel degelyk zeggenschap heeft. Hierop wijst de voorzitter aan tot leden der commissie van onderzoek der begroo ting dienst 1935 de heeren T. v. d. Lee, de Jong en van der Starre. Alsnu komt aan de orde de behandeling Na deze interessante inleiding ging spre ker over tot het kweeken en veredelen van onze kasrozen, waarvan hij het kwee- ken van zetlingen prefereerde boven het occuleeren buiten. Na het uitplanten der rozen' in de kas kan men drie jaren met succes rozen snijden doch dan is het noo- den aanplant te vernieuwen en de grond te delven. Kennis van het trékken krijgt men pas na jarenlange ervaring. Het sto ken in een roZenkas eischt groote nauw keurigheid evenals het bestrijden van plantaardige en dierlijke vijanden. Na en kele goede en voor ziekten minder vat bare soorten genoemd te hebben, besloot spreker zijn mooie en leerzame lezing, zich gaarne beschikbaar stellende voor even- tueele vragen. Namens de aanwezigen dankte de voor zitter spreker. Naar aanleiding van de ge houden lezing werden vervolgens eenige vragen gesteld die door spreker naar ge noegen werden beantwoord. Vervolgens was aan de orde de nomen clatuur-prijsvraag van kasplanten waarbij vele vrienden van onze kas de revue pas seerden. Na behandeling van eenige huis houdelijke zaken volgde hierop sluiting van deze geanimeerde vergadering. ZOEÏERMEER—ZEGWAART. Personalia. De alhier gestationneerde assitent bij 's Rijks directe belastingen enz. de heer B. Provily wordt met ingang van 1 December a.s. in dezelfde functie en bij denzelfden dienst overgeplaatst naar Am sterdam. ZOETERMEER. Geboren: Bastiaantje d. van G. Rog geveen en C. Verhoef. Wilhelmina Ma ria Johanna d. van G. B. A. de Waal en M. C. van Wijk. Gehuwd: Hendrik Klos 24 j. en Hen- drika Johanna Ruijsbroek. van het adres van de geitenfokvereenïging, afdeeling HazerswoudeKoudekerk, in houdende het verzoek tot het in het le ven roepen van een verordening tot ver betering van het geitenras. De voorzitter stelt voor dit adres voor loopig aan te houden tot een eerstvolgende wijziging van de Algem. Politieverorde ning, daar dit ondérwerp niet van zoo aan grijpend belang wordt geacht. De heer Lieverse had verwacht, dat B. en W. zouden hebben voorgesteld afwij zend op dit adres te beschikken, daar de regeling dezer aangelegenheid niet op den weg van de gemeente ligt. De heer Kok vraagt of de gemeente eigenlijk wel het recht heeft verordeningen als in het adres bedoeld vast te stellen. Bovendien vindt spreker, dat op deze wijze het landbouw bedrijf aan banden zou worden gelegd. De voorzitter zegt, dat hij persoonlijk van oordeel is dat de Raad wel het recht hiertoe heeft. Erg noodzakelijk acht spr. deze bepalingen voor deze gemeente niet. Ook de andere heeren zien het nut van een dergelijke verordening niet in, waarna op voorstel van den heer Lieverse met al gemeene stemmen besloten wordt afwij zend op meergenoemd adres te beschik ken. Uitgeloot worden hierop 4 obligaties van de geldleening oorspronkelijk groot 7500.en wel Nos. 68, 38, 71 en 40. Een besluit tot wijziging van de begroo ting dienst 1934 wordt hierna vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W. De voorzitter licht nog toe, dat door B. en W. eerst nog werd overwogen hierop een post uit te treken voor reparatie van het dak van het Raadhuis, doch dat het hen thans wil voorkomen, dat deze reparatie voorloopig nog kan worden uitgesteld. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meert de heer van der Sterre of er wel vol doend politietoezicht gehouden wordt op de vernieling van de berkenboompjes in de omgeving van het raadhuis. De voorz. zegt, dat deze misdaden ook bij hem groote ergernis hebben gewekt, doch waar het slechts een oogenblik werk is om deze jonge boompjes te vernielen, is hiertegen geen voldoend politie-toezicht opgewassen, waarop spreker dan ook op dracht heeft gegeven extra-politie-toezicht achterwege te laten. De heer van der Lee merkt nog op, dat ook op meerdere plaatsen in de gemeente vernielingen plaats vinden. De gasprijzen. De heer Lieverse informeert of het niet mogelijk is, dat de gasprijzen voor onze gemeente worden verlaagd. De voorzitter zegt, dat juist op dit punt thans onderhandeld wordt met de Lichtbe- drijven te Leiden. Men is bebereid de prijs met 1 cent per M.3 te verlagen, in ieder geval hopen B. en W. in een eerstvolgende raadsvergadering met nadere voorstellen te dezer zake te komen. De heer van der Lee vraagt nog of het niet mogelijk is, dat ook de Watertarieven worden verlaagd. De voorzitter licht hier omtrent toe, dat dit tot groote moeilijkhe den aanleiding zou geven, daor een even tueel verlies der waterleiding dan weer door de gemeente zou moeten worden ge dekt. Ten slotte vraagt de heer van der Lee nog of het niet mogelijk is, dat een gedeelte van het terrein van het Raad huis als bouwgrond wordt verkocht, waar op de voorzitter antwoordt, dat in dat ge val de geringe voordeelen niet zouden op wegen tegen het groote nadeel, dat de ge meente zichzelf hierbij zou berokkenen. Uit de verdere besprekingen blijkt, dat ook bij de andere heeren de meening van den heer van der Lee geen bijval vindt. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7