DINSDAG 23 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Oct. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst. te De Bildt Hoogste barometerst.: 767.3 te Boedapest. Laagste barometerst.: 735.7 te Röst. Verwachting tot den avond van 24 Oct.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, ne velig tot half be wolkt, weinig of geen regen, aanvan kelijk iets kouder. De depressie, die gisteren bij de Faroër zeer diep werd, en zwaren storm bracht aan de Schotsche en Noorsche kust, trok Noord-Oostwaarts. Op IJsland stijgt de ba rometer snel bij stormachtigen Noordelijken wind, die de temper, tot onder nul graden deed dalen'. In onze omgeving herstelt zich de hooge druk terwijl in het Zuid-Westen een nieuwe daling nadert. Ook heden stormt het nog zwaar uit Zuid-West aan de Noor sche kust en de warme Zuid-Westelijke strooming heeft de vorst geheel uit Scan dinavië verdreven. In het hooge druk ge bied op het vaste land is tengevolge van nachtelijke afkoeling de temperatuur in Zuid-Duitschland onder hef vriespunt ge komen. In het gebied der Zuid-Westelijke winden en om de Noordzee is de tempera tuur nog ver boven normaal, in Ierland en Schotland is eenige afkoeling merkbaar. Wanneer de bovenlucht opklaart, is ook in onze omgeving eenige afkoeling te wachten waarbij de groote vochtigheid nog veel kans op ochtendmist geeft. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur dee middags te half drie 14.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 5.20 uur tot Woensdagmorgen 6.09 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 24 Oct. voorm. 2.59 uur en nam. 3.18 uur. gemaakt, en in twee dagen een voorsprong van ongeveer acht uur heeft weten te be halen. Want een lijndienst heeft met duur zame, comfortabele lijntoestellen en niet met voor één beperkt speciaal doel gebouw de race-machines te rekenen. En nu be wijzen Parmentier en zijn mannen hoeveel uit een lijndienst te halen valt, wanneer alle krachten tot het uiterste worden in gespannen. De ervaring van de „Uiver" zal straks, wanneer de race voorbij is, onge twijfeld nauwkeurig worden bestudeerd om na te gaan in hoeverre deze buitenge wone prestatie kan worden dienstbaar ge maakt aan het normale verkeer. Wanneer één machine met één bemanning dit ver mag te doen, dan zal bij een andere orga nisatie met meer machines en meer beman ningen de normalisatie van deze uiterste krachtproef op den duur wellioht tot de goed verantwoorde mogelijkheden behoo- ren. In het kader van de toekomstplannen der K.L.M., die zich met de gedachte van een tweemaal in de weekschen dienst op Indië bezighouden, zou een zoodanige ont wikkeling voorzeker passen. Intusschen, dat is toekomstmuziek. DE LANDING OP TJILILITAN Het vliegveld Tjililitan, de luchthaven van Batavia, in afwachting van de komst van de Holandsche Douglasmachine „De Uiver", kon het aantal toeschouwers haast riet bergen, die getuigen wilden zijn van de glorieuze komst en vertrek van „De Uiver". Het vliegveld was afgezet door een cordon militairen en fel verlicht door het schijnsel van zoeklichten. Om het veld heen waren overal grondlichten geplaatst. Talrijke autoriteiten waren eveneens op het vliegveld aanwezig, waaronder de di recteur van Waterstaat, van Loon, die de bemanning officieel zal verwelkomen. Ook was een vliegtuig geariveerd, dat geheel gezet was met Hollandsche piloten, die ge komen waren om hun kameraden te ver welkomen. De spanning werd steeds grooter en be reikte wel haar toppunt toen om 10.50 Hol la ndschen tijd, de snelle vogel in zicht kwam De bemanning had nog even te voren een telegram gezonden naar het radiosta tion van het vliegveld, luidende: Radio Uiver Vol goeden moed, slapen af en toe een uurtje op een heerlijk bed. Par mentier. Een groote tankauto reed het vliegveld op zoo dicht mogelijk bij de plaats, waar het vliegtuig zou landen. Dan daveren de motoren van de „Dou- DE POSITIE DER DEELNEMERS. De namen der toestellen en laatste posi tie der piloten zijn: 1) Cornet (de beide Mollisons). Opgege ven. 2) Boeing (Col. Roscoe Turner en Cly de Pangborn): Op weg naar Mel bourne. 3) Comet (Cahtcart Jones en K. H. F. Waller): Batavia gepasseerd. 4) Pander jager (Geysendorffer en As jes): Allahabad, opgegeven. 5) Airspeed (Capt. Neville Stack en S. L. Turner): Marseille, opgegeven. 6) Comet (C. W. A. Scott en T. Camp bell Black): Te Melbourne als eer ste aangekomen. 7) Douglas (K. D. Parmentier en J. J. Moll): Op weg naar Melbourne. 8) Granville (Miss Jacq. Cochran en Westley Smith): Boekarest opgege ven. 9) Lambert (John H. Wright): Aleppo gepasseerd. 10) Fairey III (C. G. Davies en C. N. Hill): Te Nicosia. 11) Fairey Fox (H. D. Gilman): Neerge stort in Italië. 12) Lockheed Vega (J. Woods en D. C. Bennett): Aleppo over de kop gesla gen; opgegeven. 13) D. H. Dragon (J. D. Heweett en C. E. Kay): Bagdad gepasseerd. 14) Fairey Fox (R. Parer en G. E. Hems- worth): Opgegeven. 15) Desoutter Mark II (M. Hansen): Bus- hir gepasseerd. 16) Miles „Falcon" (H. L. Brook): 10.43 te Marseille. Motorpech. 17) Miles Hawk (Mac Gregor en Henry Walker): Jodphur 6.06 aangekomen. 18) Klemm (G. Shaw): Te Athene. 19) Airspeed Courier (D. E. Stodart en K. G.): Aleppo voorbij. 20) Dehavilland (C. J. Melrose en H. Mott): Cyprus gepasseerd. glas" over het vliegveld. De verlichte ca bine is goed te zien en zelfs de bemanning was zichtbaar. Precies negen minuten voor elf Hollandschen tijd raak de „Uiver" den Nederlandsch-Indischen bodem. Als eerst komt de eerste bestuurder, Parmentier, uit 't vliegtuig. De mecaniciens van het vlieg terrein snellen dadelijk toe en gaan on middellijk aan het werk om de „Douglas" nog eens te inspecteeren. Bij de bemanning is geen spoor van ver moeienis te ontdekken. Parmentier en de marconist en de passagiers begeven zich even naar de plaats waar de autoriteiten zich verzameld hebben en zij ontkomen er niet aan om een paar woorden voor de microfoon te spreken. Parmentier ver klaarde onder andere, dat de race tot nu toe schitterend was verloopen. Speciaal roemde hij de werking van radio. Onderweg heeft de „Uiver" geen regen gehad. Terwijl men aan den eenen kant van het vliegtuig benzine bijvulde, was men aan den anderen kant bezig met de post uit te laden, doch ook werd nog een groote hoeveelheid post ingeladen, die van Bata via voor Melbourne bestemd is. Dan inspecteeren Parmentier en Mol nog voor de laatste maal het vliegtuig. Mol wordt ook nog verzocht even een paar woorden voor de microfoon te spreken maar deze antwoordt: „Ik heb geen tijd meer!" De passagiers stappen dan weer in. Wan neer ook Parmentier en Mol het vliegtuig weer bestijgen, gaat er een ontzaglijk ge juich op, dat overgaat in een enthousiast gezongen „Wilhelmus". DE MOLLISONS ZETTEN DE REIS VOORT. Tot voor kort hoopten Jim en Amy Mol- lisson nog in staat te zijn hun vlucht naar Melbourne voort te zetten, doch thans heb ben zij uit het rapport van de monteurs van de De Havilland, die hun machine hebben onderzocht, vernomen, dat zij nog vier dagen te Allahabad zullen moeten blij ven, tenzij een vliegtuig van de Imperial Airways onderdeelen uit Bagdad mee brengt. De beschadigde deelen zijn twee gebarsten zuigers en een verbrande koel- ribbe. Desondanks zijn zij niet geneigd uit den wedstrijd zich terug te trekken en zij zijn vastbesloten in den kortst mogelijken tijd Australië te bereiken. DE AANKOMST VAN SCOTT TE MELBOURNE. Reeds vele uren vóór de aankomst van de „Cornet" stond een menigte van vele duizenden op en nabij het vliegveld in spanning te wachten, ondanks het feit, dat de regen het wachten niet aangenaam maakte. Meer dan 30.000 personen hadden rich naar het vliegveld begeven. Na de berichten uit Port Darwin dat Scott motorpech had gehad was de span ning omtrent het verder verloop van zijn vlucht nog gestegen. Na zijn landing te Charleville was de hoop dat de beide Engelsche vliegers erin zouden slagen de race te winnen weer ge stegen. Het vliegterrein was bij aankomst van de Cornet geheel afgezet en eerst toen het toestel was geland, werden de autori teiten toegelaten. De eerste die de vliegers gelukwenschte met hun overwinning was de Nieuw Zeelandsche aviatrice Jeane Batten. De officieele tijd, waarop de lan ding geschiedde was te 5.54 uur. De vliegers waren oververmoeid. Zij had den gedurende de geheele vlucht onge veer niet geslapen. DE KRANS DER K.LJVI. Bewondering voor de prestaties van de „Uiver". Zichtbaar verheugd waren Soott en Black, toen na aankomst op het vliegveld te Melbourne en na de eerste begroetings redevoeringen hun een groote krans werd aangeboden voorzien van een lint in de Nederlandsche kleuren, die de Nederland- sche consul te Melbourne den kranigen vlie gers in opdracht van de directie der K.L.M. overhandigde met een woord van hulde voor hun prestatie. Scott en Black verklaarden, dat zij deze krans het meest op prijs stelden van alle huldebetuigingen, die hun ten deel vielen, terwijl zij hun bewondering uitspraken voor de prachtige prestatie van de K.L.M.- machine „Uiver" en zijn kranige beman ning. De officieele Britscihe draadlooze pers dienst seint dat de „Uiver" een prestatie heeft geleverd, die nauwelijks minder be wonderenswaardig is dan die van den win naar van de snelheidsrace. De regelmatig heid, waarmede deze groote machine het geheele traject heeft gevlogen, heeft diepen indruk gemaakt en warme bewondering ge wekt in de heele Britsche pers. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming privaat-docent. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is dr. J. Haantjes, te Delft, tot wederopzeg- gens toegelaten als privaatdocent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te ge ven in de meetkunde. Openbare les mr. ir. van Praag. Mr. ir. M. M. van Praag, benoemd tot privaat-docent in het administratief recht van den stedebouw, zal zijn colleges aan vangen met een openbare les op 5 Novem ber in het Klein auditorium der Leidsche Universiteit. DE LEIDSCHE BURGERWACHT. Gisterenavond had in. de schietzaal van de Morschpoort-kazerne de eerste bijeen komst plaats voor de leden van de Leid sche Burgerwacht, .bij welke gelegenheid commandant van Mens het openingswoord sprak ter inleiding van het winter-schiet- seizoen. Spreker begint met er op te wij zen dat in de eerste plaats een woord van dank gebracht moet worden aan de leden voor de trouwe opkomst bij de afgeloopen schietoefeningen met scherp te JKatwijk. Het doet hem genoegen hier weer velen aan te treffen, waaruit hij vaststelt dat de Burgerwacht zich in veler sympathie mag verheugen en vertrouwt dat velen van de gelegenheid, om zich in het buksschieten te oefenen, zullen gebruik maken. Mede kun nen de leden zich wederom opgeven voor het beoefenen der gymnastiek en de schermsport, alsmede voor den cursus wel ke gehouden wordt tot bijbrenging van meerdere kennis van de behandeling van het geweer. Een verdere aansporing acht i spreker overbodig want hij is overtuigd van j den goeden wil. i Nadat.de commandant had gememoreerd j het succes, behaald bij den Prov. Schiet- wedstrijd te 's-Graven.hage, reeds eerder in dit blad vermeld, brengt hij een woord van dank aan hen, die daaraan hun krachten hebben verleend. Vervolgens gaat spreker over tot het uitreiken der prijzen van de 1.1. gehouden schietwedstrijden te Katwijk voor leden van de Leidsche Burgerwacht, waarvan de uitslag luidt als volgt: Kampioen 1934: F. v. d. Velden, die daardoor beslag legde voor één jaar op den fraaien zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door den voorz. der Leidsche Bur gerwacht mr. Trapman, benevens een medaille. Afd. A.: Ie prijs J. van Staveren, 2e prijs F. v. d. Velden. Afd. B.: Ie prijs Van Bergen Henegou wen, 2e prijs Haverkorn, 3e prijs Lange- broek. Afd. C.: Ie prijs C. Kaapaan, 2e prijs F. v. d. Mark. Afd. D.: Ie prijs v. Vliet, 2e pry's Zeilstra. Vrije baan (afd. A, B en C): le prijs Van Staveren, 2e prijs Van Es, 3e prijs v. d. Velden, 4e prijs Jaspers en 5e prys Hooyer. Vrije baan (afd. D.): le prijs den Uil. Voor Vaardigheidschieten klasse B. slaag den de heeren Zeilstra, Boot, J. van Ea, F. v. d. Mark en Silvester. Vaardigheidschieten klasse C.: v. Vliet en den Uil. Bovendien behaalde de heer J. van Sta veren den titel van Schutterkoning voor den Kring en B. W., waarmede de comman dant hem van harte gelukwenschte en de aanwezigen met applaus hun instemming betuigden. Na deze uitreiking bracht de comman dant nog een woord van dank aan allen voor alles wat zij in het belang van de Bur gerwacht hadden verricht, waarna hij het winterseizoen voor geopend verklaarde. Eenige heeren spraken nog woorden van dank tot commandant, luitenant Steenhauer en sergeant Blotkamp. waarna er dra weer de sfeer heerschte welke wij op de oefen avonden bij de Leidsche Burgerwacht ge woon zijn. K.JJH.V. „St. Peter Kanis". Morgenavond 24 October spreekt in het Eigen-Huis de Zeereerw. heer dr. v. Rooyen, onderwerp: „De nieuwe jeugd". Wij hopen op dezen .avond naast de leden ook vele niet-leden te zien, die nader met onze K.J.M.V. willen kennis maken. DE PLECHTIGE HERDENKING VAN CHRISTUS-KONING. Naar wy vernemen bestaat er voor de plechtige herdenking van Christus-Koning op a.s. Zondag in de Stadsgehoorzaal groo te belangstelling. De kaarten vliegen weg en wil men Zondagavond niet worden teleurgesteld, dan diene men zich spoedig van kaarten te voorzien. Het zal een prachtige avond wor den en het is dus de moeite waard eenige voorzorgen te nemen. Ten gerieve onzer lezers vermelden wij nog eens de adressen waar de kaarten verkrijgbaar zijn. Deze zijn de volgende: Mevr. Manders-Vermeulen, Oegstgees- terlaan 12; mej. H. J. Doove, Papengracht 40; den heer S. Menken Waard 1; den heer D. Haverkorn, Verl. Bloemistenlaan 45; den heer v. Hamersveld, Papengracht 32/34; den heer S. Verver, Gasstraat 58; den heer v. Deene, Breestraat 12; den heer Lombert, Stationsweg 8a; den heer Lange veld, Aloë- laan 20a; den heer F. Driessen, de Laat de Kanterstraat 33; den heer Kriek, de Laat de Kanterstraat 20, den heer Buel, Witte Singel 100; mej. Elshoff, Hoogewoerd 86a; mevr. Speet-Couturier, Breestraat 11; den heer v. d. Weijden, Roemer Visserstraat 5; De Graal, Hooigracht 31; St. Joseph-Gezel- len-Ver., Rapenburg; R.K. Volksbond, Steenschuur. „LEIHUTENTO." Voor de „Leihutnto", waarvoor de in schrijving morgenavond begint (zie adver tentie in dit blad) hebben de volgende hee ren zich bereid verklaart in het „Eere-Co- mité" zitting te nemen: Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Burge meester Gemeente Leiden, Voorzitter; C. L. van Buuren, gep. Schout bij Nacht; A. Couvée P.J.zn.; F. G. H. Gerlings; A. J. Gerrevink, Burgemeester Oegstgeest; T. S. Goslinga, Wethouder; J. E. Haitsma Muiier, Garnizoenscommandant; J. W. Henny, Di recteur „Leidsch Dagblad"; A. H. M. J. Homulle, Deken; Prof. Dr. W. H. Keesom; Prof. Mr. R. Kranenburg: G. E. E. Kuijen tjes, Directeur Ambachtsschool; W. van der Laan, Voorzitter 3 October Vereeniging; Mr. F. Ligtenberg, Kantonrechter; M. van Mens, Commandant Leidsche Burgerwacht; R. J. Meijer, Commissaris van Politie; B. Moolenburgh, Inspecteur Dir. Belastingen; A. J. B. Poortman, Arts; Mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Dijkgraaf Hoogheemraadschap van Rijnland; Dr. J. Riemens, Pred. Ned. Herv. Gem., Mr. A. J. Romijn, Wethouder; J. Splinter Gzn., Wethouder; Mr. Dr. C. E. van Strijen, Gemeente Secretaris; Dr. F. J. Stuurman, Geneesheer Directeur Gestich ten „Endegeest", „Rhijngeest" en „Voor geest."; Mr. A. F. L, M. Tepe, Wethouder; Jac. F. Vogel, Voorzitter Hoofdbestuur „Dennenheuvel"; Th. B. J. Wilmer, Hoofd redacteur „De Leidsche Courant"; P. C. G. A. Wijkmans, Directeur Gem. Dienst voor Sociale zaken. Van particuliere zijde werden reeds aan geboden: bronzen medaille, zilveren me daille en verguld zilveren medaille. DE TRAM OP DE HOOGEWOERD. Adres aan B. en W. Door de bewoners der Hoogewoerd is aan B. en W. van Leiden het volgende adres gezonden inzake het tramverkeer op de Hoogewoerd. Geven eerbiedig te kennen, ondergetee- kenden, allen bewoners van den Hooge woerd te Leiden: dat hun ter oore is gekomen, dat door het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland aan de Noord-Zuid Holland sche Tramweg Maatschappij de vergunning is verleend de Hoogewoerd te Leiden als interlocale weg voor haar dienst in gebruik te nemen; dat ondergeteekenden met groote ver wondering hebben kennis genomen van dit besluit; dat toch ondergeteekenden meenen, dat reeds gedurende jaren het tramverkeer op den Hoogewoerd herhaalde malen een on derwerp van bespreking heeft uitgemaakt, en dat reeds lang vaststaat, dat het ten zeerste wenschelijk zoude zijn, dat het tramverkeer van de Hoogewoerd liefst ge heel verdween; dat met de, hopelijk spoedige uitvoering van de demping van het Levendaal, het perspectief was geopend, dat, zoo al de tram niet geheel van de Hoogewoerd zou ver dwijnen, een éénrichting verkeer althans eenige verlichting zou brengen; Dat de consequentie van het besluit van Gedeputeerde Staten deze is, dat de moge lijkheid is geopend, dat de N. Z. H. T. M. met tramtreinen van drie en meer wagens over den Hoogewoerd zou mogen ryden; dat ondergeteekende zich ontslagen ach ten van den .plicht om nog nader uiteen te zetten, welke gevaren hieraan verbonden zijn; dat ondergeteekenden evenmin behoeven te wijzen op de zeer nadeelige gevolgen, die het tramverkeer thans reeds, en bij verzwaring van het tramverkeer in groo- tere mate, voor de bedrijven en den win kelstand medebrengt; Weshalve zy verzoeken, dat het Uw Col lege behage al datgene in het werk te stel len, hetwelk noodig is teneinde het voor meld besluit van Gedeputeerde Staten te vernietigen. 't Welk doende enz. Laiden, October 1934. De heer T. S. Goslinga, wethouder van financiën, is morgen verhinderd spreekuur te houden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. VOORNAAMSTE NIEUWS. BUITENLAND. De Melbourne-snelheidsrace is gewonnen door de Engelschen Scott en Campbell Black. (1ste blad). De beëediging van den Duitschen Evan- gelischen rijksbisschop Müller uitgesteld wegens de oppositie. (2de blad). De koers der nieuwe Joego-Slavische re geering. (2de blad). GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet, B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de N.V. Brood fabriek v/h Z. van der Mey, om vergun ning tot het uitbreiden van de broodbak kerij in het perceel Korte Mare No. 16; b. H. S. J. Snijers om vergunning tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij in heit perceel Botermarkt No. 25; c. de N.V. Nederlandsche Petroleum Mij. „Purfina", om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsohe bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in en op den Apothekersdijk, vóór 't perceel Apo- thekersdijk No. 26; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 3en No vember 1934, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentwerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Leidsche Kunstkring „Voor Al len", Willem Andriessen. Stadsge hoorzaal 8.15 uur. Woensdag, 1ste der serie avonden, waarin wordt gesproken over „Jeugdliefde en huwelijkstrouw", Hartebrugkerk 8.15 uur. Donderdag, Vriendenkring ter eere van het Allerheiligste Sacrament, Jeugdge- bouw, Maria Gijzensteeg, 8.30 uur. Donderdag. R.K. Vrouwenbond. Ledenver gadering. Kleine zaal Stadsgehoor zaal, 8 uur. Vrijdag. R.K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", Volksbondgebouw 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 October a.s. waar genomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85; en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tele foon 274. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heer R. A. M. Engelbrecht, Den Haag; doctoraal-examen theologie, de heer G. J. Hoenderdaal, Utrecht. DE DEELNEMERS AAN DE MELBOURNE-RACE OP DE FILM. Hedenavond in Trianon. Zooals gisteren reeds gemeld, zal een film van de Melbourne-race hedenavond in het Trianon-theater alhier worden ver toond. Naar de Paramount te Amsterdam ons echter mededeelt, geeft deze film geen beeld van de eigenlijke race, maar wel van. den avond vóór de start op het vliegveld te Mildenhall. Men ziet Scott en Campbell, die nu de overwinnaars zijn in de snel heidsrace met hun Comet en men hoort Scott ook spreken. Men ziet de Mollisons en de Deensche deelnemers met hun ma chines. Men ziet de Fairy Fox en hoort hun pi loten, die, naar de laatste berichten melden in Italië jammerlijk zijn neergestort en om het leven zijn gekomen. Dan volgen er speciale opnamen van de „Uiver", waarbij Parmentier voor de mi crofoon spreekt, en van de „Pander-Jager" met een close-up van Geysendorffer, die eveneens spreekt. In verband met de resultaten van al deze machines, moet deze film wel bijzon der interessant zijn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2