DINSDAG 23 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De inschrijving voor de comp. L. B. B. sluit Zondag 28 Oct. a.s. FEDERATIE VAN BILJARTBONDEN OPGERICHT. In het café Lion d'Or, Koningstraat 14, Den Haag, heeft er een samenkomst plaats gehad tusschen den Haagschen-, den Rot- terdamschen- en den Leidschen Biljart bond, waarna besloten werd tot oprichting van een federatie van Biljartbonden. De bedoeling hiervan is jaarlijks na afloop der competitie, federatiewedstrijden te houden, welke na loting om beurten in Den Haag, Rotterdam of Leiden worden verspeeld. De kosten hieraan verbonden worden onder ling betaald. Ter kennismaking heeft er Zondag 18 Nov. e.k. een vriendschappelijke wedstrijd tusschen bovengenoemde bonden plaats, waarbij Utrecht ook wordt uitge- noodigd. Voor iederen Bond komen 7 per sonen uit, n.L 1 speler boven 6 cadre, 1 speler 4.516 cadre, 1 speler v. 3.514.50 libre, 1 speler van 2.513.50 libre, 1 speler van 2.012.50 libre, 1 speler van 1.612 libre en 1 speler tot 1.60 libre. Deze wed strijd heeft plaats in het café van den heer H. van Alsum, Apeldoornschelaan 46, Den Haag. Het voorloopige bestuur bestaat uit: 3. Ha IJzendoorn, le voorzitter H. B. B.; J. J. de Bruijn, le secr. R. B. B.; G. M. Teegelaar, le penningm. L. B. B.; J. Otten, 2e voorz. R. B. B.; J. H. Baptiste 2e secr. H. B. B.; A. J. Offenberg, 2e penningm. L. B. B.; Joh. Bouman, comm. L. B. B.. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: De Naamlooze Vennootschap Gebrs. Vrugt's Bloembollenkweekerij „Petten", Petten. Cur. mr. A. J. M. Leesberg, Alk maar. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden. Na opening der vergadering en voorle zing van het gebed, werden de notulen goedgekeurd. Mcdedeelingen» Door de Kroon is niet ontvankelijk ver klaard het door C. den Ouden en J. C. v. Zanten ingesteld beroep tegen de goedkeu ring door de Gedeputeerde Staten van de raadsbesluiten d.d. 12 Februari en 26 Maart 1934 betreffende de opheffing der openba re school te Aarlanderveen. Mededeeling van B. en W. dat de Minis ter van Sociale Zaken beslist heeft, dat deze gemeente voor de steunverleening niet in de 4e klasse geplaatst wordt en dat geen huurtoeslagregeling wordt inge voerd. Ingekomen stukken: Mededeeling van den heer C. den Uijl, dat hij ontslag neemt als lid van de le commissie tot wering van schoolverzuim. Adres van het bestuur v. cL Ned. Bond van Slijters in gedistilleerd „Vergunning B." te Amsterdam, houdende het verzoek om tot wijziging der Winkelssluitingswet, ten opzichte van de winkels waarvoor een vergunning, als bedoeld in artikel 1, onder e. of g. der Drankwet geldt. Waar ten aanzien van de onderwerplijke zaak door uwen raad reeds een beslissing is genomen in afwijzenden zin, stellen B. en W. voor daarvan mededeeling te doen aan adressant. Verzoek van de Pluimvee- en Konijnen- fokvereeniging „Eendracht" te Aarlander veen, om beschikbaarstelling van een eere- prijs voor haar a.s. tentoonsteling. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, aangezien voor dit doel geen gelden beschikbaar zijn. Verzoek van het bestuur der afd. Al phen aan den Rijn van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies, om toekenning van een subsidie. B. en W. stellen voor dit adres te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1935. Adres van mevr. de wed. C. DelfosVan Heijst te Aarlanderveen, betreffende de voorgestelde verhuring van het gebouw der voormalige o.l. school te Aarlanderveen en mededeeling dat dit gebouw behoort te worden ingericht als nood-slachtplaats. B. en W. stellen voor op dit adres te let ten bij punt 9 der agenda. Deze punten werden alle voor kennisge ving aangenomen. 1. Voorstel van B. en W. inzake inwis seling van obligatiën van Ned. Indische geldleeningen wegens conversie. Z.h.st. goedgekeurd. De belaagde caféhouders 2. Vooi-stel van B. en W. inzake het te rug brengen van de betaalbare huurwaar de der koffiehuizen enz. voor de Perso- neele Belasting tot 2/3. De heer Boeren betuigde zijn spijt, dat het niet mogelijk is de betrokkenen die re ductie reeds over 1935 te verleenen. Het is waar, er is te laat geadresseerd. Het was echter reeds meermalen in den Raad be sproken. Intusschen heeft er zich een nieuw feit voorgedaan door een aanhangig ontwerp tot wetswijziging. Zou hier de gelegenheid niet worden geopend om over 1935 nog een reductie te geven? Dan zou spr. tege- LUCHTVAART TEGEN IJSVORMING OP DE VLEUGELS VAN VLIEGTUIGEN. Interessante proeven te Le Bourget. Te Le Bourget zijn proeven genomen, die ten doel hebben ijsvorming op de vleugels van vliegtuigen tegen te gaan. Men heeft de vleugels voorzien van een rubber-over trek, waaronder lucht kan worden gebla zen. Zoodra zich nu op de vleugels ijs vormt, kan de piloot van zijn zitplaats af lucht onder het rubberovertrek persen, waardoor het ijs breekt. Dit systeem schijnt goede resultaten te hebben opgeleverd, ter wijl de snelheid van het vliegtuig er niet door verminderde. In Amerika moet het reeds met succes gebruikt zijn. WILT U IETS WETEN? Vraag: In een familie van twee zusters en drie broers, zonder ouders, is de oudste broer aan 't werk. Komt nu een van de andere broers voor steun of werkverschaf fing in aanmerking, of moet de broer die werkt, maar voor hen zorgen? Antwoord: Art. 9 der rijkssteunre geling luidt als volgt: „Slechts een lid van het gezin kan voor steun overeenkomstig deze regeling in aan merking komen". Leven de in de vraag bedoelde broers en zusters dus in gezinsverband, dan is genoemd artikel op dit geval van toepas sing zoodat de overige gezinsleden noch steun genieten, noch in de werkverschaf fing worden opgenomen. Hierbij wordt aangenomen, dat de werkende broer meer dan 15 verdient. I lijkertijd de grondslag voor de billard-be- lasting willen verlagen. De heer Van Kleef meent, dat het voor stel niet ver genoeg gaat. Deze bedrijven worden reeds op allerlei wijzen belast, waarom spr. zou willen voorstellen de huurwaarde met 2/3 te verminderen. Spr. juicht het denkbeeld van den heer Boe ren toe, om de reductie nog voor 1935 te doen ingaan. De voorzitter zeide, dat B. en W. tegen over het denkbeeld van den heer Boeren sympathiek staan. Ook zij hebben overwo gen een vervroeging van de reductie-toe- passing. De mogelijkheid daarvan is echter zeer twijfelachtig. Spr. kon mededeelen, dat de Bond het adres bereids heeft inge trokken. De heer Boeren wilde besluiten, dat als de mogelijkheid tot vervroeging reductie nader mocht blijken, B. en W. dit zullen overwegen. B. en W. zouden dan him voor stel moeten aanhouden. De voorzitter kon zich hiermede vereeni gen, waarop besloten werd déze zaak aan te houden. 3. Voorstel van B. en W. om opnieuw vast te stellen de op verzoek van Ged. Sta ten gewijzigde verordening op het agent schap der arbeidsbemiddeling. Z.h.s.t goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. inzake benoe ming van de Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. Benoemd werden de heeren A. van Dam, H. van Leeuwen en A. Verruyt (werkgevers) en de heeren H. van Dongen, J. van Capel en W. Geerlof (werknemers). Wethouder Sprey werd benoemd als voor zitter. Ons legaat in Friesland. 5. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding van een legaat aan de gemeente vermaakt door wijlen den heer C. W. C. Th. Visser, oud-burgemeester der gemeente. Eenige leden informeerden naar de staat, waarin het legaat zich bevindt. De voorzitter lichtte toe, dat de grond goed verzorgd is, doch de boerderij is oud en niet bijzonder goed onderhouden. Vol gens taxatie zou de waarde op dit oogen- blik altijd nog bedragen een 57.000, zoo dat B. en W. het wel gerechtvaardigd ach ten eenige herstellingen aan te brengen. Er zitten wel eenige bezwaren aan het legaat. Niettemin wil spr. groote waardee ring uitspreken voor het legaat van bur gemeester Visser. De heer Van Kleef meende namens den geheelen raad te spreken als hij dank bracht aan de nagedachtenis van burge meester Visser. Spr. voegde er de wensch aan toe, dat dit voorbeeld door de opvolgende'burge meesters moge worden nagevolgd. (De voorzitter boog met hoofsche zwier!) 6. Voorstel van B. en W. inzake de aan vaarding van de schenking van mej. M. A. van Walsem van een beker bij een ambts jubileum aangeboden aan oud-burgemees ter C. W. Th. Visser. In dank aanvaard. 7. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring der panden Bruggestraat 23 en Van Mandersloostraat 1. Datum van ingang huur met N.V. Van Heuzen's Lingeriehuis moet worden veran derd van 15 en 22 October 1934. De heer B. Sprey zou er de voorkeur aan willen geven gemeente-eigendommen aan inwoners der gemeente te verhuren, en niet aam een grootbedrijf, wat een nadeel is voor de middenstand. De voorzitter voelde voor een dergelijke voorkeur niet veel. Aldus handelend zou men uitbreiding der gemeente beletten. B. en W. hebben in het beste gezocht in het belang der gemeente. Het voorstel werd daarna z.h.s. goedge keurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de woonhuizen Lindenhovestraat No. 1 en 3. Na een opmerking van den heer B. Sprey goedgekeurd. Een „Stadsgehoorzaal" voor Aarlanderveen. 9. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van het gebouw der voormalige open bare lagere school te Aarlanderveen aan den heer J. Blom. De heer Den Uuyl vond de huurprijs van 100.per jaar belachelijk. Spr. vroeg zich af, of de Aarlanderveensche belan gen wel van dien aard waren, dat de ge meente dit niet onbelangrijke perceel voor bijna niets verhuurt. Spr. achtte het billijk, dat, als de exploitatie gunstig is, het door de gemeente ten koste gelegde in de ge meente-kas terugvloeit. De heer Van Kleef vroeg voorlezing van het adres van mevr. Delfos, hetgeen ge schiedde. Spr. vroeg, of er in het dorp Aarlanderveen wel werkelijk zoo'n be hoefte bestaat aan een vergaderzaal. Fi nancieel vond spr. deze regeling ook niet juist opgezet. De heer Lam beschouwde dit voorstel als een verkapte subsidieering van de vereeni- gingen te Aarlanderveen. Spr. heeft nage speurd, dat de onderhoudskosten reeds 60.bedragen; de huur is veel te laag. Spr. kan zich met dit voorstel niet vereeni gen, omdat daardoor concurrentie wordt aangedaan aan de plaatselijke zaalhouders. De heer Cocx sloot zich bij dit laatste aan spr. achtte 't eenige tegemoetkoming voor de caféhouders, als aan deze in de gemeentezaal de levering van de con sumptie werd toevertrouwd. De heer Boeren kon in dit voorstel geen gunstige financieele kant ontdekken. Treedt de overheid hier niet min of meer concurreerend op? Als het voorstel toch wordt aangenomen, zou spr. na een jaar exploiteeren de huurprijs opnieuw willen vaststellen. De heer den Ouden sloot zich aan bij het gesprokene door den heer Den Uijl. Voor spr. is dit voorstel niet te aanvaar den. De heer B. Sprey verdedigde het voor stel. Spr. zou wel mede kunnen gaan met het denkbeeld van den heer Boeren, om de huur na een jaar weer eens te bekijken. De voorzitter beantwoordde de sprekers. Spr. gaf toe, dat de huur wel zeer mini maal is, doch dit houdt ook verband met de beperkte doeleinden, waarvoor het ge bouw geschikt is. B. en W. willen voor- loopig nog in 't oog houden de mogelijk heid, dat hét gebouw nog eens als school zal moeten dienst doen. Den heer Boeren beantwoordend, die had opgemerkt, dat de overheid zich op verkeerd terrein gaat be geven, zeide de voorzitter, dat men deze inrichting dient te beschouwen als de Stadsgehoorzaal van Aarlanderveen. Wat de consumptie-levering betreft, spr. voelde er wel iets voor, dat de caféhouders deze in handen kregen. De beide wethouders wilden zich daar echter geheel buiten houden. Er werden nog verschilende besprekin gen gevoerd, waarna de voorzitter mee ging met het verlangen van den heer Boe ren om na drie jaren de huur-bepaling nogmaals 'in den Raad te bespreken. Ook kwam spr. tegemoet aan enkele bezwa ren van den heer Den Uijl, wat betreft het algemeen karakter van het vergaderlo kaal. Een amendement van den heer Den Uijl met betrekking tot de jaarlijksche terug betaling bij gedeelten van de verbouwings- kosten, wordt aangenomen met 116 stem men. Tegen stemden de heeren Groene- veld, Verdonk, B. Sprey, Van Kleef, Hern- green en Lam. Het voorstel van B. en W. werd daarna, gewijzigd, z.h.s.t aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot verhuring van gemeentewoningen te Aarlanderveen aan A. Berger en G. Heimei, aldaar. Z.h.st. aangenomen. Punt 11 werd aangehouden tot het ein de der agenda. 12. Voorstel van B. en W. inzake een adres van P. H. van Keeken en A. van Dam, betreffende het toelaten van een als winkel gebezigd woonhuis in de Zaalberg straat. Z.h.st. goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan de Van Velzenstraat aan den heer S. D. van Hemsbergen. Z.h.st. goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een 41/4 pet. geldleening, groot 184000, ter conversie van een 4 1/2 pet. geldleening. Z.h.st. goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. tot: a. het aangaan van een 4 pet. geldlee ning ad 163.000, ter conversie eener lee ning van 4 3/4 pet.; b. verstrekking van tijdelijk kasgeld aan de gemeente Krimpen aan den IJssel. Z.h.st. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een 4 pet. geldleening ad f 23200, ter convbrsie van verschillende leeningen van 4 1/2 en 4 3/4 pet. Zh.st. goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van de kasgeldleening ad 125000 aan de gemeente Rotterdam tot 27 December 1934. Zh.st. goedgekeurd. 18. Vaststelling ontwerp-besluit tot wij ziging der gemeente-begrooting, dienst 1934. Z.hst. goedgekeurd. 19. Benoeming van een lid van de le commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van den heer C. den Uil. Aanbevolen worden: 1. M. Broekman, Wil lemstraat 46. 2. H. Burggraaf, Juliana- straat 55. Gekozen werd de heer Broekman. 20. Benoeming van: a. leden der com missie van bijstand; bij. de leden der com missie voor de strafverordeningen; c. de leden der commissie voor het nazien der rekeningen. De heer Den Uijl herinnerde er aan, dat hij destijds de wensch had te kennen gegeven voor de commisie van publieke werken te bedanken, wegens de nieuwe koers door het college van B. en W. inge slagen. Spr. kan echter tot zijn vreugde verklaren, dat de samenwerking met B. en W. thans goed is, zoodat hij zich wederom als lid beschikbaar stelt. De onderscheidene commissiën werden als volgt samengesteld: Commissie van Bijstand voor de Water en Lichtbedrijven. Leden: de heeren J. L. H. Boeren en W. A. Lam; plaatsvervan gende leden de heeren F. L. van Muiswin kel en J. H. Ruting. Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf. Leden: de heeren H. van Kleef en C. Koren; plaatsvervangende leden de hee ren J. H. Ruting en A. den Ouden. Commisie van Bijstand voor de Open bare Werken. Leden: de heeren A. den Ouden en C. den Uijl; plaatsvervangende leden de heeren M. G. Veltman en C. Ko ren. Commissie voor het ontwerpen van straf verordeningen. Leden: ,de heeren H. van Kleef, P. Verdonk en F. L. van Muiswin kel. Commissie voor het nazien der rekenin gen. Leden: de heeren B. van 't Riet, C. den Uijl en B. Spreij; plaatsvervangende leden J. L. H. Boeren, H. van Kleef en P. J. Koelewijn. Aan de orde was daarna: De salaris-verlaging. 11. Voorstel van B. en W. inzake her ziening van de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. De heer Verdonk drukte er zijn spijt over uit, dat B. en W. de ambtenaren niet op dezelfde wijze behandelen als de politie, wat de diploma's enz. betreft. De heer B. Spreij acht dit voorstel van B. en W. wèl overwogen. Spr. kan er mede accoord gaan, tenzij de kinder- en rijwiel toelagen komen te vervallen. Op goede sa larissen behoeven geen extra-tjes te wor den toegegeven. De nieuwe regeling be- teekent een Eldorado voor de betrokkenen in vergelijking met de belastingbetalende burgerij. De heer Ruting bracht hulde aan het nauwkeurig en omvangrijk werk der secre tarie en van de bedrijven. Echter is sala ris-wijziging niet te vermijden. Spr. wil ook de rijwiel- en kindertoelagen schrap pen. De heer Boeren had niet verwacht, dat nu het Georganiseerd Overleg is inge voerd alles in orde zou zijn. Maar niet had spr. verwacht, zooals geschied is, dat de bonden daarna nog zouden requestree- ren aan den Raad, over het Georganiseerd Overleg héén. Spr. meent, dat men aan beide zijden te strak heeft gestaan. Spr. acht deze regeling bevredigend. Deze salarissen zijn echter gebaseerd op kinder toeslag. Als de kindertoeslag zou verdwij nen, komt het voorstel in een* geheel an der licht te staan. Spr. zou B. en W. willen uitnoodigen om liefst vóór 1 Januari 1935 te komen met een groepsindeeling, omdat de salaris schalen daarmede onafscheidelijk verbon den is. Vervolgens zag spr. de waardeering der diploma's gaarne ongewijzigd. Ten slotte zou spr. zich eenige opmerkingen willen veroorloven over de aftrek van woning- huur en de vergoeding voor bijzondere diensten. De heer Van Kleef ving aan met een woord van hulde voor het groote werk. Spr. zou vooral echter aandacht willen schenken aan de ingekomen adressen en de punten daarin besproken. Spr. is een principieel tegenstander van kindertoeslag. Evenals bij het politieperso neel zou de toeslag voor de reeds aanwe zige ambtenaren kunnen blijven, doch voor het nieuw aan te stellen personeel kunnen vervallen. Spr. sloot zich aan bij het ver zoek van den heer Boeren om een groeps- indeeling in te voeren. Pater Henricus komt ten tooneele. De heer Den Uijl betreurde dit voorstel, dat een uitvloeisel is van de „aanpassings politiek" der regeering, welke politiek vol gens spr. verderfelijk is. Spr. beriep zich hierbij op de meening van Pater Henricus. Spr. drong aan om in het Georganiseerd Overleg ook tot overeenstemming te ko men op detailpunten. Voor groepsindeeling kon spr. wel gevoelen. Hoewel geen voor stander, zou spr. de kindertoeslag voor de ambtenaren wel willen handhaven. De heer Den Ouden wilde nadrukkelijk vastleggen, dat dit voorstel voor hem niet beteekent, dat in geen twee jaren de loo nen gewijzgid kunnen worden. De heer Koelewijn sloot zich aan bij den geuiten wensch inzake groepsindeeling. Dit zou van goeden invloed zijn bij het Geor ganiseerd Overleg. De heer Koren was ook voor een groeps indeeling. Pingelen gaf geen succes. De voorzitter erkende, dat het Georgani seerd Overleg niet heeft beantwoord aan de verwachtingen. Men zoekt de oorzaak daarvan in den grooten omvang er van. Men werkt er mee, zoo goed en zoo kwaad als het gaat. B. en W. hebben gemeend niet de tac tiek van pingelen te moeten toepassen. Misschien een volgenden keer wel, gezien de opgedane ervaring. Indien de voorstel len thans moesten worden gedaan, is het de groote vraag, of deze wel in deze vorm zouden uitkomen. B. en W. zijn tot het uiterste gegaan. Daarom waarschuwde spr. tegen inwilliging van bescheiden, partiee- le wijzigingen, die de gemeente, naar ra ming, op ruim ƒ3000 zouden komen. Wat de groepsindeeling betreft, deze wilde spr. wel onder de oogen zien, mits men niet de geringste verwachting koes tert dat deze groepsindeeling een loonsver- hooging zou kunnen beteekenen. Waar 10 pet. gekort wordt, is dit niet anders dan verhaal van pensioenstorting. Er wordt dus hoogstens 5 pet. gekort op het salaris. B. en W. zijn geen principieele tegenstan ders van kindertoeslag. Ook geen princi pieele voorstanders. Dat hangt van de om standigheden af, namelijk van de bepaling van de hoogte van het salaris; of de loon- norm aanvulling behoeft ja dan neen. B. en W. merken op, dat de diploma's wèl betaald worden; het salaris is ver hoogd. Ook B. en W. wenschen zich even min met deze regeling vast te leggen ge durende twee jaren. Wat vergoeding bij zondere diensten betreft, daar staan B. en W. sterk tegenover. Er zijn echter inge groeide toestanden. In geen geval zal ver goeding worden gegeven voor diensten, in den tijd der gemeente verricht. Daarna werd het ontwerp in details be keken. De heer Boeren vroeg eenige waardee ring voor den ambtenaar van den burger lijken stand. De voorzitter antwoordde, dat Ged. Sta ten hebben aangedrongen in een circulaire hiertoe niet over te gaan. De heer Van Kleef kon zich daarbij ech ter niet neerleggen. Een dergelijke ambte naar draagt grooter verantwoordelijkheid. De voorzitter verklaarde nogmaals, dat B. en W. dergelijke belooningen vierkant veroordeelen. Wanneer men op een groote secretarie daarmede begint, dan zijn de consequenties daarvan niet te overzien. Nog bij verschillende punten werden op merkingen gemaakt, zonder dat noemens waardige veranderingen werden aange bracht. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h-st. goedgekeurd. De groepsindeeling. De heer Boeren kwam daarna met het voorstel, waarbij B. en W. worden uitge- noodigd te komen met een grqeps-indee ling, liefst voor 1 Januari, uiterlijk voor Juli 1935. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het wel willen overwegen. Spr. betwij felt of een groepsindeeling prettig zou werken. Het zou geen verhooging doch een verlaging beteekenen. Daarmede dient men ter dege rekening te houden. Zulk een nieuwe regeling zal allerlei ontevredenheid geven. Tegen een opdracht, als de heer Boeren voorstelt, hebben B. en W. ernstig bezwaar. De heer Boeren verwachtte geen onte vredenheid; eerder het tegendeel. Spr. zal geen voorstel doen, doch vertrouwt, dat B. en W. de billijkheid eener andere groepee ring zullen overwegen. De heer Ruting kwam daarna met twee voorstellen: de kindertoeslag en de rijwiel toelagen te schrappen. De voorzitter zeide, dat B. en W. tegen afschaffing der rijwieltoelagen geen over wegend bezwaar hebebn. Het voorstel-Ruting, de rijwieltoelagen af te schaffen, werd aangenomen met 9 te gen 8 stemmen. Nogmaals de kindertoeslag. Daarna kwam de Kindertoeslag nogmaals ter sprake. De heer Boeren kantte er zieh fel tegen. Het is te ingrijpend. De heer Van Kleef zou overgangsbepa lingen willen maken. Weth. Herngreen en de voorzitter ver klaarden, dat B. en W. het meest billijke achten, dat de kindertoeslag gehandhaafd blijft. Een der leden wees erop, dat toch voor de politie de kindertoeslag toch wel was afgeschaft. De voorzitter zeide, dat de Raad dit voorstel heeft aangenomen. De vaststel ling geschiedt door de Kroon. Spr. is zeer benieuwd hoe de regeling uit den Haag terugkomt. Er is alle kans, dat de kinder toeslag Weer erop prijkt! Het voorstel-Ruting werd daarna ver worpen met 107 stemmen. De heer Den Uyl nam daarna het ia- getrokken voorstel van den heer Boeren over ,om B. en W. uit te noodigen een groepsindeeling in te voeren. De heer Den Ouden kon er zich niet mee vereenigen, dat in dit voorstel een datum wordt genoemd. De voorzitter verklaarde zich tegen het geheele voorstel. De salarissen zijn nu ge regeld. Hoe langer deze zaak nu blijft rus ten, zooveel te beter is het voor de men- schen. Het voorstel-den Uyl, aldus geformu leerd, dat de Raad den wensch te kennen geeft, dat B. en W. in het komende jaar met een groepsindeeling komen, werd aan- 1 genomen met. 9 tegen 8 stemmen. Hierna het was inmiddels bijna mid dernacht geworden ging de Raad nog over in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10