MAANDAG 22 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 ENGELAND—ITALIË. Het Engelsche team. Het Engelsche elftal, dat op 14 Novem ber a.s. te Londen tegen Italië speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham). Achter: Cooper (Derby County) en Hap- good (Arsenal). Midden: Britton (Everton), Barker (Derby County), Bray (Manchester City). Voor: Matthews (Stoke City), Bowden (Arsenal), Tilson (Manchester City), West- wood (Bolton Wanderers) en Brook (Man chester City). L. F. C.—SCHOTEN 1—1. Door een gelijk spel tegen Schoten te for- ceeren heeft L. F. C. het eerste punt in de competitie binnengehaald. Bij L. F. C. speelde J. Koning thans midvoor, wat een totale mislukking bleek.. Hij speelde als op de backplaats, zoodat de bal veel te ver naar voren werd gekogeld en er voor de andere voorhoedespelers geen bijloopen aan was. Deze voorhoede bleek niet tot doelpunten maken in staat, immers het eenige doelpunt van L. F. C. kwam met behulp van den Schoten-keeper tot stand, die den bal uit een corner in eigen doel sloeg. Over den wedstrijd valt niet veel te ver melden. Schoten wint den toss en speelt eerst met wind tegen, wat niet belet, dat zij gedurende een kwartier zoodanig in de meerderheid is, dat de Schoten-keeper in die periode geen bal heeft aan te raken. Eindelijk weet L. F. C. zich eenigszins los te werken. Een goede aanval volgt, maar de prachtkans, die ontstaat, wordt door de Koning op 1 M. voor open doel gemist. Van Leeuwen probeert het dan eens, maar zijn schot wordt subliem gestopt. Schoten, daarna weer ten aanval tijgend, maakt er ook niets van. We denken L. F. C. de lei ding te zien nemen, maar het harde schot van v. Leeuwen ketst van den binnenkant der paal in het veld terug. Eindelijk 2 mi nuten voor de rust komt het zoo zeer be geerde doelpunt voor L. F. C., als bij een corner de keeper den bal in zijn doel slaat (10). Na de hervatting heeft L. F. C. haar verdediging versterkt, waarvan Schoten dankbaar profiteert door aanval na aanval op de L. F. C.-veste te onderne men; maar verder dan een schot tegen de lat brengen zij het niet. Toch moet de L. F. C.-keeper ten laatste voor een hard hoog schot van den midvoor zwichten en het is 11. Met nog een kwartier speeltijd krijgt de wedstrijd een spannend verloop. Zou het de zesde nederlaag voor L. F. C. worden, of zou stand weten te houden en zoodoende een puntje binnenhalen? L. F. C. kruipt door het oog van de bekende naald als een kogel van den linksbinnen van de paal terugketst en opnieuw hard ingeschoten wordt, echter precies in ês kee pers handen. Luid aangemoedigd door het publiek weten zij echter in de resteerende minuten doelpunten te voorkomen, zoodat als de scheidsrechter einde fluit een kost baar punt is thuisgehouden. BODEGRAVEN—AMSVORDE 9—1. Algemeen was de verwachting, dat Bo degraven aan de Amersfoortsche gasten een zacht eitje zou hebben en de rood zwarten hebben deze verwachtingen niet beschaamd, al moeten we daarbij toch constateeren, dat het spel der thuisclub, ondanks de groote zege, geen algeheeele bevrediging heeft geschonken. We hebben dit seizoen wel betere wedstrijden van Bodegraven gezien en hieruit blijkt weer, dat Bodegraven doorgaans tegen sterke tegenstanders zijn beste spel speelt. Intus- schen, de winstpunten zijn binnen en het doelgemiddelde is op wat hooger peil ge bracht. Beide ploegen waren volledig. Amsvorde won den toss en Bodegraven trapt af. Direct waren de rood-zwarten in den aanval en forceerden een corner, wel ke geen succes bracht. Als Bodegraven het dan wat gemakkelijk opneemt en de gas ten met wat meer overtuiging gaan spe len, zien we na 8 minuten zelfs Amsvorde de leiding nemen, als handig van een ver keerd begrijpen der Bodegravendefensie wordt geprofiteerd. Niemand bekommert zich echter om deze achterstand en ieder is overtuigd, dat toch wel zal worden ge wonnen. Na 15 minuten spelen scoort de middenvoor van Bodegraven de gelijkma ker, doch verder vlot het nog niet bijster bij Bodegraven. Het spel wordt over het algemeen te kort gehouden en zoo duurt het dan ook ruim twintig minuten, eer de middenvoor een fraaien troughpass van den rechtsbinnen benut (21). Nogmaals doelpunt de middenvoor met een keihard schot en rust breekt aan met 31. Direct na de hervatting wordt een onjuist terug gespeelde bal Bodegraven bijna noodlottig. Een Amsvorde-speler bemachtigt het le der, lost op het reeds door den doelman verlaten Bodegravendoel een hard laag schot, doch op schitterende wijze kopt de linkshalf van Bodegraven al vallende het leder uit den doelmond, daarmede een ze ker doelpunt voorkomend. Na enkele mi nuten scoort de roodzwarte middenvoor geheel op zijn eentje nummer 4, om even daarna een voorzet van den rechtsbuiten keurig te benutten (51). De linksbinnen van Bodegraven brengt vervolgens den stand op 61 en Amsvorde komt niet ver der dan tot enkele doorbraken, welke meestentijds op buitenspel stranden. Met twee doelpunten van middenvoor en een van den linksbinnen wordt de score tot 91 opgevoerd, waarna een tiende doel punt, door den middenvoor gescoord, we gens buitenspel werd geannuleerd. Bode graven blijft aanvallen, doch in den stand komt geen verandering meer. De gasten wier sportiviteit viel te roemen, toonden zich uitstekende verliezers. Het was de captain van Amsvorde, die na afloop den Bodegravenaanvoerder het eerst met de fraaie zege complimenteerde. 'T NOORDEN—LUGDUNUM 3—1. Hoewel in het veld niet minder spelend dan de thuisclub, zag Lugdunum zich in dezen wedstrijd met 31 geslagen. De fout lag bij de Leidsche voorhoede die tal van fraaie kansen op onbenullige wijze onbe nut liet. Reeds na enkele minuten kreeg linksbuiten Breedeveld een schier niet te missen kans, doch in stede van kalm plaat sen, schoot deze speler het leder loodrecht omhaag. Na 10 min. spelen zag de Rotter- damsche rechtsbinnen kans uit een scrim mage het leer langs v. d. Berg te jagen (10). Dit was het sein voor Lugdunum om beter aan te pakken doch de overigens zwak gevoede voorhoede weigerde van de talloos vele kansen te profiteeren. 't Noor den deed het beter toen uit een free-kick de goed spelende linksbinnen Kruisbergen fraai inkopte (20). Voor de rust kwam er in dezen stand geen verandering meer. Direct na de rust mistten zoowel v. Weer- lee als Mom een niet te missen kans. Ein delijk heeft Groen-wit dan succes als rechts buiten Goddijn het leer hard langs keeper Koetzee knalt (21). Dit doelpunt bracht de spanning terug doch de Lugd. voorhoe de stond erbarmelijk te knoeien, zoodat keeper Goetzee er bijna niet aan te pas kwam. De hoop op een voor Lugdunum gunstig resultaat bleef bestaan totdat 10 min. voor het einde, Kruisbergen wederom het leer in het Leidsche net schoot (31). Verdere doelpunten bleven uit, hoewel zich aan beide zijden nog fraaie kansen voordeden. De Lugd. achterhoede had aan de nederlaag geen schuld, terwijl de half- linie er na de rust, speciaal Landesbergen, weinig meer aan deed. Zooals gezegd faal de de voorhoede, zonder uitzondering de zen middag volkomen. KENNEMERS—ALPHIA 10—0. De Alphia-menschen kregen gisteren niet minder dan een 100 nederlaag te slikken. De Kennemers bleken over het geheel ge nomen technisch beter en wisten over het geheel een zuiver spel te ontplooien. Af en toe bleek het of zij konden doen wat zij wilden. Alphia bleek in het algemeen te zwak en was bovendien niet opgewassen tegen het snelle spel der Kennemers. Met de rust was de stand reeds 40, terwijl na de rust de Kennemers de score wisten te verhoogen tot 100. Tot haar eer moet wor den gezegd dat de Alphia-ploeg tot het ein de moedig bleef strijden en niet bij de pak ken ging neerzitten. De kansen die zij kreeg en aanvallen die zij echter ondernam wist de keeper der gasüheeren onschadelijk te maken. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag luiden: Eerste afdeeling. ArsenalTottenham Hotspur 51 BirminghamChelsea 01 Blackburn RoversSunderland 00 Leeds UnitedEverton 20 LiverpoolGrimsby Town 11 Manchester CityDerby County 01 MiddlesbroughLeicester City 10 PortsmouthPreston North End 40 Sheff. WednesdayWolverhampton 31 Stoke CityAston Villa 41 West Bromwich Alb.Hudd. Town 41 De stand is nu: i.gew.gel.verl.v.t.pnt. 6 4 1 35—14 16 7 1 3 26—15 15 5 4 2 19—10 14 6 2 3 23—16 14 5 3 3 20—11 13 5 3 3 22—16 13 6 1 4 19—14 13 5 3 3 21—20 13 5 2 4 13—16 12 4 3 4 27—22 11 4 3 4 15—15 11 5 1 5 19—25 11 3 4 4 13—17 10 5—6 15—21 10 4 2 5 19—*25 10 3 4 4 16—25 10 3 3 5 14—18 9 2 4 5 17—17 8 3 2 6 21—25 8 2 4 5 13—16 8 4—7 13—22 8 2 18 12—28 5 Arsenal 11 Stoke City 11 Sunderland 11 Manch. City 11 Grimsby Town 11 Sheff. Wednesday 11 Derby County 11 Everton 11 Prest. North End 11 W. Bromw. Alb. 11 Portsmouth 11 Liverpool 11 Blackbunr Rov. 11 Birmingham 11 Aston Villa 11 Leeds United 11 Tottenh. Hotspur 11 Leicester City 11 Wolverh. W. 11 Middlesbrough 11 Chelsea 11 Huddersf. Town 11 Tweede afdeeling. BlackpoolBurnley 10 BradfordSheffield United 13 BrentfordNotts County 41 BuryOldham Athletic 20 FulhamBradford City 31 Hull CityBolton Wanderers 02 Newcastle UnitedManch. United 01 Norwich CityPort Vale 0—0 Nottingham ForestSouthampton 31 Plymouth ArgyleBarnsley 31 West Ham UnitedSwansea Town 20 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. FLUKS VERLIEST OPNIEUW EN WORDT HEKKESLUITER. De korfbaldag van gisteren is voor de Leidsche Rood Witten zeer slecht geweest. Weliswaar hebben zij niet onverdienstelijk tegen het sterke HSV gewerkt door met den oneven goal uit negen doelpunten te verliezen, doch Ons Eibernest bleef de baas over Rozenburg en legde aldus beslag op twee kostbare punten. Het Zuiden ten slot te moest met 32 in Deetos haar meerdere erkennen, zoodat de stand in deze klasse nu is: gesp.gew. gel. verl. v.t. pt H. S. V. 6 5 1 22—12 11 Deetos 5 4 1 23—10 9 Het Zuiden 6 4 2 2011 8 Rozenburg 6 2 4 1723 4 Ons Eibrenest 6 1 2 3 1323 4 H. K. V. 4 112 8—10 3 D. K. C. 5 113 10—15 3 Fluks 6 2 4 17—26 2 De uitslagen. Ie k 1 N. H.: Blauw WitKoog Zaan dijk 41; DTVOlympia 25ó; Sportief Westerkwartier 35. Ie kl. Z.-H.: HSV—Fluks 5—4; Rozen burgOns Eibernest 23; Het Zuiden Deetos 23. 2e kl. B: A.L.O.—Het Zuiden II 2—6; ReadyH.B.S. 16; SpangenFluks II 2—5; Vreewijk O.S.C.R. 1—1. 1 e k 1 G e 1 d e r.: E. K. C. A.Rapidi- tas 4—2. Ie k 1. O v e r ij s s e 1: D. O. S.Rigters- bleek 32; Zwart WitNaas 11. Ie klas Noord: Rood WitDio 23; W. W. M. D.—N. I. C. 7—1. FLUKS—H. S. V. 4—5. Fluks heeft zich op Houtrust van een goede zijde doen kennen door tegen H. S. V. flink partij te geven. Hoewel H. S. V. na een kwartier door van Balen de leiding nam (10) gaf Fluks allerminst den moed op. Vijf minuten later bracht v. Nierop de partijen op gelijken voet (11), waarna de bezoekers in de meerderheid kwamen. De Leidsche aanval wist het echter niet tot doelpunten te brengen. De rood-witte ver dediging had intusschen eenige minder- goede oogenblikken, waardoor eerst Strom jr. en daarna Tas gelegenheid kregen tot scoren. Zoo was het bij de rust 31 voor H. S. V. Direct na de hervatting liep Fluks weer een doelpunt in (32), maar voordat de Leidenaars gelijk konden maken, scoorde Gerritsen op fortuinlijke wijze 42. Het laatste kwartier werd nog zeer productief. Van Balen scheen met 52 het laatste doel punt van den wedstrijd te hebben ge maakt, doch Fluks dacht er anders over. Door v. Nierop werd het 53, en in de laatste minuten zorgde een doelpunt van mej. Klarenbeek, dat Fluks met 54 een alleszins eervolle nederlaag leed. HOCKEY INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Een officieus Ned. dames-elftal nam Za terdag en Zondag deel aan een internatio naal hockey tournooi dat te Hamburg ge organiseerd werd door de vereeniging Har- vestehude. Onze landgenooten wisten Zaterdag te gen het sterke elftal van Uhlenhorst een 20 overwinning te boeken. De doelpunten werden gemaakt door de dames Kok en Leeuwenberg, beide na de rust. Gisteren speelde het Nederlandsche da- meshockeyelftal zijn tweeden wedstrijd in het internationaal tournooi vön Harveste- hude. Het damesteam speelde eenzeer goed partij, vooral de voorhoede was uit stekend op dreef. Mej. Broese van Groenau was zeer op dreef evenals Mej. Hofland, terwijl Mej. Bauduin voor de rust en na de rust een doelpunt scoorde. Nadat de rust met 10 was ingegaan won het Neder landsche elftal tenslotte met 21. De overwinning was volkomen verdiend. Het Duitsche doelpunt is ontstaan door een mis verstand in de Hollandsche verdediging. WANDELSPORT R. K. Sportver. „De Bataven". Zor jl. hebben „De Bataven" deelge- norr de 35 km. marsch van „De Ger- mant.. - Warmond. Allen hebben zij deze marsch in goed conditie volbracht, waarvoor de vereeniging een schitterende medaile werd uitgereikt. Tevens mochten alle deelnemers een keurig uitgevoerd di ploma en een medaille in ontvangst nemen. Leidsche Wandel-Sport Vereeniging. Op de 1.1. jaarverg. heeft de L.W.S.V. weder een nieuw bestuur gekregen be staande uit de heer W. Wostenburg, voorz.; mej. S. Bos, 2e voorz.ster; de heeren Joh. v. d. Berg, secr., Hooge Rijndijk 108, Lei den, A. v. Biezen 2e secr. en W. C. de Wek ker, penningm. De Leidsche wandelaar v. d. Walle heeft deelgenomen aan een 100 km. afstand- marsch te Rotterdam, uitgeschreven door de W. S. V. „Charlois" aldaar. Het zeer eentonige parcours werd afge legd in pl.m. 15 uur. Als belooning voor deze prestatie legde hij beslag op een di ploma en een fraaie medaille. WATERPOLO ZWEDEN—HONGARIJE 1—1. De waterpololandenwedstrijd Zweden Hongarije werd gisteren in de nieuwe over dekte zwemhal te Stockholm gespeeld. 2000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij, waaronder de Koning van Zweden. Deze belangrijke interlandwedstrijd werd op uit stekende wijze door onzen landgenoot, den heer Jan de Vries geleid. Met rust leidde Hongarije met 10, doch het einde kwam met gelijken stand, 11. Het resultaat mag voor Zweden een succes worden genoemd. Wat de internationale zwemwedstrijden betreft, de bekende Hongaarsche zwemmer Csik, won de 100 Meter in 1 min. 0,1 sec. 2. Sven Patterson (Zweden) in 1 min. 2,5 sec. 200 Meter schoolslag: 1. F. Jenssen (De nemarken) tijd 2 min. 56.6 sec.; 2. Norman (Noorwegen) tijd 3 min. 0,7 sec. 100 Meter rugslag: 1. Karlssen (Noorwe gen) tijd 1 min. 14,1 sec. 4 x 50 Meter estafette: 1. Hongarije tijd 1 min. 15,8 sec.; 2. Stockholm 1 min. 52,8 sec. WIELRENNEN PIET MOESKOPS OVER DE A.S. „ZES-DAAGSCHE". Oude liefde roest niet! Piet Moeskops is een dagje ouder gewor den. Zijn haren werden schaarsch en zijn omvang grooter. Maar zijn belangstelling voor de wielersport is nog even warm als vroeger en het was dus geen wonder, toen hij dezer dagen eensklaps het RAI-gebouw binnenstapte. Hij had er niets te doen, maar kwam maar eens een kijkje nemen bij de voor bereidingen van den derden Amsterdam- schen Zesdaagsche. Het „luie leventje" bevalt hem echter maar half en half. Het liefst zou hij nog maar weer op de fiets springen en mee doen en vooral jeuken hem de handen, als hij hier en daar op de banen ziet, hoe links en rechts door de jongeren fouten gemaakt worden. Goede leiding, dat is het, wat de wielersport in Holland naar het oordeel van Moeskops ontbeert. Overal in het bui tenland zijn „scholen" en al doet Guus Schilling in dit opzicht zeker veel en goed werk, zijn mogelijkheden zijn te beperkt om alles te kunnen overzien. Het ontbre ken van een vaste winterbaan is daarbij een der groote moeilijkheden. Wij vragen hém zijn opinie over de sprint, die z.i. achteruit gegaan is door de populariteit der koppelwedstrijden en be landen via deze als vanzelf bij den Zes daagsche, op welk gebied Moeskops ook zijn sporen verdiend heeft hij heeft n.l. zes Zesdaagschen in Amerika en Europa gereden en vandaar op den komenden Amsterdamschen Zesdaagsche, waarover Moeskops als volgt zijn meening gaf: „In de eerste plaats is het in hooge mate verheugend, dat in Amsterdam zooveel jonge renners een kans gegeven wordt om te toon en, wat zij in hun mars voeren. Jong bloed", vervolgde de „Hollandsche reus", „is van het allergrootste belang en is het eenige wat de sport noodig heeft om te bloeien en de interesse van het publiek op den duur wakker te houden. Neem b.v. renners als De Wolff en Slaats, wien ik beide een groote toekomst voorspel, en die ik beide in staat acht om het werelduur record te verbeteren, Wat zou het mooi zijn", verzucht onze vijfvoudige ex-wereld kampioen blijkbaar als commentaar op zijn eigen woorden, „als een Hollander het fa meuze record op zijn naam kon brengen". „In ieder geval is het echter een geluk kig keus van de Zesdaagsche-directie, dat de beide fenomenen, en dat zijn ze, gecon tracteerd zijn voor den a.s. Zesdaagsche, omdat zij door hun prestaties getoond heb ben tot de allergrootsten te behooren". En Moeskops slaat aan het waarzeggen, als hij daarop laat volgen: „Let eens op. die twee zullen in Groot-Mokum een ge weldigen koers rijden". „Wat mij vooral voor de sport veel ple zier gedaan heeft", gaat Moeskops verder, „is, dat de directie getoond heeft haar op de tanden te hebben, door zelf te beslis sen, hoe de koppels zullen worden samen gesteld. Hiervan toch hangt bizonder veel af, voor het sportief slagen of mislukken van een Zesdaagsche. M.i. is de beste com binatie voor de Hollanders tegenover de sterke buitenlandsche bezetting het koppel PijnenburgWals. Daarnaast zal een kop pel SlaatsVan Kempen zeker opgang ma ken en met PijnWals een duo vormen, waartegenover geen natie een gelijkwaar dig tweetal zou kunnen stellen. Twee kop pels, welke stuk voor stuk in staat zijn om de Hollandsche kleuren hoog te houden te gen de sterkste buitenlandsche combinaties en die voor een Nederlandsche zege kun nen zorgen. Ook Van Hout zal in dezen Zesdaagsche een duchtig woordje mee weten te spreken. Ik denk hierbij", ging Moeskops voort, „aan een combinatie Van Nekvan Hout, v/aarbij de wel is waar niet meer zoo jon ge Klaas in zijn huidige krachtige conditie met zijn routine en zijn uithoudingsvermo gen, met den vurigen Van Hout voor de sensatie zou kunnen zorgen". „Direct wil ik hier nog aan toe voegen de jonge ploeg MatenaHeslir.ga, die het geheele seizoen zich steeds onder de aller grootsten wist te handhaven. Al zie ik di rect in hen nog geen winnaars, toch voor spel ik, dat zij bij goede verzorging en een goeden manager het een heel eind kunnen orengen. Ziehier een veld van koppels, waarbij, zooals wij dat noemen, men van „goeden huize" moet komen om ze te kloppen. En tenslotte zullen „treinloopers" als Pellenaars en Bogaart en jonge „strebers" als Jazet en Visser, die van geen ophou den zullen weten, voor de noodige span ning zorgen en een sportief welslagen waarborgen". De „lange" is uitgesproken, zooals hij op de baan genoemd werd. Maar op het „middenveld" bekijkt hij de courses nog als de beste, omdat hij in de vele jaren, dat zijn ster aan het wielerfirmament schitterde, een ondervinding opdeed als weinig anderen. WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. In het Sportpaleis te Antwerpen werden Zaterdagavond internationale wielerwed strijden gehouden, waaraan ook door een aantal Nederlanders werd deelgenomen. De resultaten hiervan waren als volgt: Tandemrace: le manche: 1. Kremers en Van Zundert (Nederland); 2. De Graeve en Verdyck (België) op 1 lengte. 2e manche: v. d. Horst en Riethoven (Ne derland); 2. Baleman en Michielsen (Bel gië) op 1 lengte. 3e manche: 1. Geerink en Meerschaert (België); 2. v. d. Reydt en Kamp (Neder land) op 1 lengte. Finale: 1. v. d. Horst en Riethoven (Ne derland) tijd laatste 200 m. 11.8 sec., 2. GeerinkMeerschaert (België) op halve lengte, 3. Kremersvan Zundert (Neder land). Tandemraces over 1 km.: 1. Pelser en Domhof (Nederland); 2. De Graaf en Pie- ters (Nederland); 3. van Schijndel en Boc- kum (Nederland); O. Rozemond en Rolus; 5. De BruynLauwers. Tijdrace over 1 ronde op tandem: 1. Kre mers en Van Zundert; 2. Geerink en Meer schaert; 3. v. d. Horst en Riethoven allen 14.4 sec. Internationale omnium race: algemeen klassement: 1. Lemoine 2 punten, 2. Ehmer 5 punten; 3. Uilenburg 7 punten; 4. Hamer- linck 8 punten; 5 en 6. De Ryeck en Richard 10 punten. Achtervolging voor koppels over 5 km.: 1. Lemoine Richard halen Pijnenburg in na 3.40 m. in 3 min. 40.6 sec. Wedstrijd achter groote motoren in drie manches resp. over 20, 30 en 40 km.: 1. Ronsse 5 punten, 2. Severgnini 8 punten; 3. Wambst 8 punten; 4. Schindler 11 punten; 5. Kroeller 13 pnt. AUTOMOBILISME HERFSTTOCHT VAN DE KNAC. 134 deelnemers gestart De belang^lling voor den jaarlijkschen herfstocht van de KNAC was ditmaal bui tengewoon groot. Er werd in twee klassen gereden In de A-klasse startten degenen, die nog geen enkelen herfstocht hadden meegereden, in de B-klasse zij, die reeds een of meermalen den tocht hadden mee gemaakt. Om zeven uur Zaterdagavond werd in de Slotlaan te Zeist het eerste startsein ge geven Er startten steeds twee deelnemers tegelijk, een uit de A- en een uit de B- klasse, en telkens een tweetal om de mi nuut. Een tiental seconden voor elke start reikten de heeren mr. J. LindhorstHoh- mann, voorzitter van de KNAC en ir. E. C. L. Schiff, vroeger voorzitter van de KNAC de eerste gedeelten van de route kaarten uit. De geheele tocht, die in twaalf uur totaal gemaakt moest worden, werd in drie gedeelten gesplitst Op verschillende plaatsjes op de Veluwe, in den Achterhoek in de Betuwe en in Noord— en Zuid-Holland waren geheime controleposten opgesteld, opdat de deelne mers niet van de voorgeschreven route kon den afwijken De weersomstandigheden waren bij het vertrek buitengewoon gunstig, en alle deel nemers, er waren 54 wagens in de A- en tachtig in de B-klasse gestart, vertrokken vol goeden moed den donkeren nacht te gemoet In een miezerigen regen, die in de eerste morgenuren was gaan vallen, kwamen de eerste auto's op Schiphol aan. Weldra bleek, dat maar weinig deelnemers op tijd en met passeering van de verplichte route- controles aan de finish waren aangekomen. De resultaten luidden: Nieuwelingenklasse. Prijswinnaars: P. J. Vuyk, Lunteren, mede-inzittende S. A. Appel met „Stude- baker", K. Ton, Utrecht, mede-inzittende J W. Wittenberg met „Chevrolet". B-klasse (degenen, die reeds 1 of meer malen den Herfsttocht hadden meege maakt: W. Spree te Bilthoven, mede-inzit tende F. W. Olland met „Plymouth Chrys ler", J. van der Heyden, Den Haag, mede- inzittende H. van der Heyden Jr. met „Stu- debaker". E. W. van Wessem te Bussum, mede-inzittende H van Steenis met „Che vrolet", H. J. Davids, Rotterdam,*mede-in zittende J. Sybrandy met „Railton Ter- raplan^". Andere resultaten niet-prijs-winnaars waren: Nieuwelingenklasse: H. A. H. Sijthoff te Wassenaar met „Alvis", op tijd, 1 con trole gemist; mevr. G. J. Olree Peereboom te Warnsveld met „Chrysler", 36 minuten te laat, 0 fouten; Dr. J. Wetsema, Den Haag. 27 minuten te laat, 0 fouten, met „Ford"; A. D. Bruin te Zegveld met „Chevrolet", 9 minuten te laat, 0 fouten; -H E A. v. d. Velde te De Bilt met „Wolse- ley Hornet", op tijd, 1 controle gemist; W. H. baron Taets van Amerongen te Baarn, op tijd, 1 controle gemist, met „Chevrolet" B.-klasse (degenen, die reeds meer Hertstochten hebben meegemaakt): H. Müller, Den Haag met „Ford", op tijd, 1 controle gemist, C. Borsten te Overschie, met „Chevrolet", 35 minuten te laat, 0 fou ten; J. de Beer Jr. te Overschie met „Ford", 3 controlefout en op tijd; mr. D. Kaars Sy- pesteyn te Groenekan met „Horch", op tijd, 1 controle gemist; F. W. N. baron van Tuyll van Serooskerken met „Ford", op tijd, 1 controle gemist; A. C. Jurgens te Nijmegen met „Ford", op tijd, 1 controle gemist; A. Ph. van Strien te Culemborg, met „Ford", op tijd, 1 controle gemist; J. J Wesselman te Utrecht met Lancia", op tijd, 1 controle gemist; R. W. Hiel te Rot terdam met „Ford", op tijd, 1 controle ge mist. VIJF NIEUWE WERELDRECORDS. Zaterdag heeft Hans Stuck met Auto- Union op de Avu^baan te Berlijn vijf nieuwe wereldrecords gevestigd n.l.: 1 K.M. met staande start: 22.30 sec. d.w.z. 163,143 K.M. gem. per uur. Oud wereld record Ruesch met Maserati 25,17sec. d.w.z. 143,027 K.M. gemiddeld per uur. 1 Mijl met staanden start: 30,84 sec. d.w.z. 187,86 K.M. gem. per uur. Oud record Copp met Napier-Railton 35,11 sec. d.w.v. 164,99 K.M. gem. per uur. 50 K.M. met staanden start: Tijd 12 min. 24,6 sec. d.w.z. 241,73 K.M. gem. per uur. Oud wereldrecord 13 min. 39,25 sec. gem. 217,12 K.M. per uur. 50 Mijlen met staanden start: tyd 19 min. 47,8 sec. 'd.w.z. 243,88 K.M. gem. per uur. Oud wereldrecord 21 min. 39,30 sec. d.w.z. 224,680 K.M. gem. per uur door Frame op Union. 100 K.M. met staanden start: tijd 24 min. 29,8 sec. d.w.z. gem. 244,91 K.M. per uur. Oud wereldrecord Eyston met Panhard tijd 27 min. 50,34 sec. d.w.z. gem. 216,823 K.M. per uur.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8