MAANDAG 22 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Oct. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.8 te Boedapest. Laagste barometerst.: 728.9 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 23 Oct.: Matige, tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, aan vankelijk weinig of geen regen, later toe nemende kans op re gen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, la ter kouder. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur dee middags t« half drie 13.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 5.22 uur tot Dinsdagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 23 October v.m. 2.25 uur en nam. 2.40 uur. LETTEREN EN KUNST DE ACHTERBLIJVERS. Omtrent de toestellen, die in de race achter de Comet van Scott en Black en het Nederlandsche vliegtuig de „Uiver" liggen, wordt medegedeeld, dat de Boeing van Roscae Turner en Clyde Pangborn heden morgen te 8.50 uur A. T. boven Victoria Pint op het schiereiland Malakka is waar genomen. De Nieuw Zeelander Walker is vannacht te 2.57 uur A. T. met zijn Miler Hawk-vliegtuig te Busjair geland. Het Fairey III toestel van den Engelschman Davies vertrok te 3.25 uur uit Athene kort na zijn landgenoot Wright met de „Lam bert", die reeds te 2.56 uur van Athene vertrokken was. RECORD-TIJDEN. Door Scott en Black was bij aankomst te Port Darwin de afstand Mildenhall Australië afgelegd in den recordtijd van 2 dagen 4 uur en 38 minuten. Het bestaande record tot nu toe werd verleden jaar ge vestigd door den Australischen vlieger Charles Ulm, die het traject aflegde in 6 dagen 17 uur en 45 minuten. Het Douglas- toestel van de K. L. M. de „Uiver" heeft den afstand van Londen naar Batavia af gelegd in den recordtijd van 2 etmalen 4 uur en 21 minuten. De „Pelikaan" maakte de vlucht in ruim 4 dagen. De prestatie van de „Uiver" is buitengewoon, ook in verge lijking met die van de Cornets, aangezien het Douglas-toestel 't eerste verkeersvlieg tuig met post en 7 personen aan boord is, dat het traject in een dergelijken tyd af legt. DE SCHADE VAN DE PANDERJAGER. Geysendorffer, de gezagvoerder van de „Panderjager" heeft hedenmorgen uit Al lahabad het volgende telegram gezonden: „Bij landing Allahabad linker wiel plot seling naar binnen en de schroeven mid den- en linkermotor beschadigd. Niemand gewond. Beschadiging toestel niet zóó ernstig als eerst vermoed." SCOTT EN BLACK STAAN TE DARWIN MET WARMGELOOPEN MOTOR. Uit Darwin wordt geseind, dat het Comet- vliegtuig van Scott en Campbell Black te Darwin wordt opgehouden tengevolge van het warm loopen van een der motoren. Het vliegtuig heeft een groot gedeelte van de Timor-zee op slechts één motor overgevlogen, waardoor vertraging is ont staan. Het staat nog niet vast of de motor te Darwin kan worden hersteld. De chef van den technischen dienst te Schiphol ver klaarde aan een verslaggever van het persbureau Vaz Dias, dat het vastloopen van één motor natuurlijk iedereen kan over komen en dat het buitengewoon jammer was voor de kranige Engelsche vliegers, wanneer zij zich op deze wijze de overwin ning zouden zien ontgaan, al zou een over winning van de „Uiver" in Holland natuur lijk groote vreugde brengen. Met het oog op de mogelijkheid van vast loopen is het altijd verstandig wanneer men zijn motoren niet overbelast door ze voortdurend op volle toeren te laten draaien Uit de bereikte snelheden kreeg men den indruk, dat Scott en Campbell Black voortdurend hun maximum snelheid Lob ben gevlogen. De Douglas heeft, voorzoo ver rnen kon nagaan, gemiddeld ongeveer 300 km. per uur gevlogen en een een re serve van 50 km. per uur gehouden. Men moet er niet aan denken, wat er in een der gelijk geval met de één-motorige vliegtui gen kan gebeuren. Een uitvallen van Scott verhoogt de mo gelijkheid dat de Douglas zoowel de snel heids- als de handicap-race wint. Symbolisch spel van Ludwig Hugin. Woensdag 24 October a.s. zullen „De Vereenigde Haagsche Spelers" (direc tie Pierre Balledux) in de Kon. Schouw burg te 's Gravenhage de Nederlandsche première brengen van „Oogst", een symbo lisch spel van Ludwig Hugin. De vertaling van dit stuk, dat nog altijd zoowel in Wee- nen als in Salzburg enorm succes mag oosten, is verzorgd door Jacques Benoit, terwijl de heer A. Tonnemans de leiding van muziek en koren heeft. De bekende zanger L. v. Tulder zal daarbij als solist optreden. Wat de inhoud van het spel betreft, deze komt in het kort hierop neer. Drie zijn er hoewel in verschillende zin tot de oogst geroepen, doch slechts twee geven aan die oproep gehoor: Walburga, de boerin van Godesberg, die het kind oogst uit haar schoot, maar zelf als een gebroken halm ter aarde zinkt en pater Wolfgang, de jonge missionaris, die aan alles wat hem lief is verzaakt, om zielen voor God te oogsten. Thomas Mijnbrood echter, de boer van Godesberg, laat zijn oogst, het graan op zijn velden, moedwillig in een onweer vernie len, omdat hij de kracht en de wil mist de oude mensch, zijn eigen „ik" uit te ruk ken. „De halm moet sterven, wil zij vruch ten brengen": ziedaar de beteekenis van dit spel. Wee hem, die niet oogst van Ue Heer van de oogst! En Thomas Mijnbrood zou ten onder zijn gegaan, had niet op het laatste oogenblik zijn broer, de missionaris, voor hem in het H. Misoffer de genade ver dient zijn hart te veranderen en het te be reiden tot een nieuwe oogst. Met warmte bevelen wij dit hoogstaand tooneelstuk, bijzonder aan Katholieken, aan. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „O.D.I.". Gisteren had O.D.I. een tamelijk goeden dag. De drie elftallen brachtén 4 puntjes mee naar huis. O.D.I. I speelde tegen V.C.H. I en won met 72; een mooie prestatie, evenals den vorigen Zondag, van een vierde klasser, welke echter zeer zeker in de 3de klas thuis hoort. O.D.I. II speelde tegen een sterker ploeg dan O.D.I. n.l. S.N.A. II en bracht het tot een gelijk spel 22. O.D.I. III speelde tegen V.C.H. II gelijk met 33. De Junioren-wedstrijd was afgelast. SCHAKEN Een vraag opgelost. Een onzer abonné's stelt ons de volgen de vraag: Waar is de plaats der koningin, die ge slagen is en die door de tegenpartij moet worden teruggegeven, als de speler, die zijn koningin kwijt is, met een pion aan den overkant komt. Mijn meening is, dat dan de koningin komt op de beginplaats en niet op de plaats waar de pion is gekomen. Wat is de oplossing van deze kwestie? Het antwoord op deze vraag luidt: Een pion promoveert, wanneer hij op de 8e plaats, dus aan den overkant is geko men, op die plaats tot koningin. Men is niet verplicht een koningin te ne men, men mag ook een toren, een looper, of een paard kiezen. Het kan gebeuren, dat dc tegenpartij bij het kiezen eener konin gin in ruil voor den pion p o t is, in dat ge val neemt men een toren, looper of paard. Van teruggeven eener koningin kan niet gesproken worden, zoowel wit als zwart mogen door het promoveeren van pionnen twee of meer koninginnen enz. tegelijk op het bord hebben. DAMMEN RAICHENBACH WERELDKAMPIOEN. Hij wint de achtste partij. Dc achtste partij in den tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tus- schen Keiler (Nederland) en Raichenbach (Frankrijk) is gisteravond door den Franschman gewonnen. Raichenbach heeft hiermede reeds drie partijen gewonnen, terwijl de vijf anderen in remise eindigden. Raichenbach heeft dus 11 punten tegen Keiler 5. Er moeten nog twee partijen ge speeld worden. Door het resultaat van gis teren is Raichenbach dus reeds wereld kampioen. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden courses luiden: Zevende aanmoedinigsprijs, vierde klasse voor paarden, welke in 1934 nog geen len prijs hebben gewonnen, over een afstand van 1740 Meter: 1. Waltrude S, eigenaresse Mevr. de Wed. P. Knor; 2. Xenon, eigenaar J. de Vlieger. Sieghildeprijs, handicapdraverij 2de en 3de klasse, over 2000 meter: 1. Xilandra G, eig. W. P. v. Look; 2. Vliegende Hollander, eig. J. v. Miltenburg. Sansovinoprijs, ren op de vlakke baan door dames gereden, afstand 2000 meter: 1. Phrynett, eig. K. Hensen; 2. Maluski, eig. M. J. v. d. Velde. San Remoprijs, draverij 3de en 4de klasse over 2040 meter: 1. Xaisine Scott, eig. mevr. de Wed. Joh. Oosting; 2. Xenia, eig. W. P. v. d. Look. Santiagoprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door Ned. officieren en Heerrijders, afstand 2800 meter: 1. Epatant, eig. Luit. G. L. Kepper; 2. Florentin, eig. C. v. 't Hoff. Een-en-twintigste heerrijdersprijs, handi cap-draverij eerste klasse, afstand 1720 meter: 1. Druy, eigenaar Stal R; 2. Begonia, eig. J. Jongejan. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming privaat-docent. Bij Kon. besluit is dr. J. B. Tielrooy te Zwolle, tot wederopzegging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerten aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de mo derne Fransche letterkunde. GELOOF EN WETENSCHAP. Niet morgenavond, maar volgende week! In het bericht omtrent de lezing van Prof. Huib Luns over Leonardo da Vinei is de datum tot onze spijt weggelaten. De lezing wordt gehouden volgende week Dintsdag te 8.15 uur precies in „Den Burcht". VOLKSBONDSNIEUWS. Het Feest van Christus Koningschap. Zondag a.s. is het de dag, dat het feest van Christus Koningschap zal worden her dacht. In verband met dit feit heeft de vereeniging Katholiek Leiden gemeend dit feest niet zonder meer te laten passeeren. Om deze dag te besluiten op waardige wijze zal door „Katholiek Leiden" een her denkingsavond worden gehouden 's avonds te acht uur in de Groote Stadsgehoorzaal. Wij vertrouwen, dat de Volksbonders niet achter zullen blijven en door hun aanwe zigheid blijken van medeleven betoonen. De entreeprijs is zeer laag gesteld, 2 5 c t. per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij den concierge van den R.-K. Volksbond, Steenschuur 15 of Verlengde Bloemisten laan 45 tot Donderdagavond 7 uur. Door het bestuur van „Katholiek Lei den" is de toezegging gedaan, dat zij een aantal toegangsbewijzen gratis ter be schikking stelt voor de R.-K. werkloozen. Zij, die voor zoo'n toegangsbewijs in aan merking wenschen te komen, kunnen zich vóór Donderdagavond 6 uur opgeven bij den concierge van den R.-K. Volksbond. ST. JOSEPH-GEZ.-VER. Het 47ste Stichtingsfeest. In den geest van hun grooten Stichter, Adolf Kolping, weten de Gezellen him fees ten te vieren en gedachtig hun devies „Godsdienstzin" waren zij met circa 200 leden present in de kapel van het Elisabeth- Gesticht. De vice-Praeses, kap. H. Schrama, droeg het H. Offer op voor de levende en overle den leden, aan het rijk versierde altaar. De „Missa de Angelis" werd gemeenschap pelijk gezongen, terwijl het Gregoriaansch zeer verdienstelijk door de Liedertafel „Se bastian Schaffer" werd uitgevoerd. Het ge heel was een blijde uiting van levenwek kend Katholicisme. Vooral toen allen op gingen ter H. Tafel, om te ontvangen de Krachtbron aller genade. Forsch zong men na de H. Mis het „Knielt Christenschaar", waarna met een luide dankzegging de kerkelijke viering gesloten werd. Aaneengereid zag men daarna de geheele Kolpingsfamilie gaan naar het Gezellen- huis, waar alles goed geregeld was. 't Maakt op den buitenstaander altijd in druk, zoo'n aantal etende menschen te zien; en nog meer, om zulk een massaal ontbijt feilloos te regelen. Een en ander getuigt wel van organisatorisch beleid! Onder het genot van een sigaartje luis terde elkeen naar het feestelijke woord van den voce-Praeses, die eerst allen een „Za lig Hoogtij" wenschte. Spr. ontvouwde daarna de groote waarde van ons geloof, om daarbij te wijzen op onze eenheid in Christus, ook en zelfs meer nog in het Kol- pingsgezin. Nu de Kerk een Missie-Zondag houdt voelt men meer aan, wat anderen missen. Ook in ons land en in onze stad staan de zoekers en dwalers om ons heen. Daarom vraagt spr. van allen vurig en flink katholiek te zijn. En bij dit jaarfeest acht spr. het noodig nog een extra te vra gen meer meeleven en meewerken; bij ont spanning, in maandvergadering en club werk is zulks ontegenzeggelijk hard noo dig. Er is reeds veel gedaan aan ons ge bouw etc., door veeln is en wordt heel hard gewerkt, maar ons doel moet zijn: allên actief! Dat zal ook nut hebben om ons ledental van de afd. Gezellen op te voeren naar de 250. Spr. reikte hierna het „zilver van ver dienste" voor 25 jaren lidmaatschap uit aan Ferd. de Jong en J. v. Valderen. Beide ju bilarissen hadden geluk wenschen en een luide ovatie te aanvaarden. Vervolgens werd medegedeeld, dat voortaan de verplichte maandvergaderin gen plaats hebben op den eersten en twee den Maandag van de maand, dat tot lid van den Raad van Bestuur was benoemd de Weled. heer P. J. van Lis, en dat voor het gouden feest in 1937 een fonds gevormd wordt. Daarvoor ls nuttig en noodig. echter geheel vrijwillig, een contributie-verhoo ging van 3 cent per week. En.... met ap plaus werd het aanvaard! Hierna sprak de Senior, die den vice- Praeses dankte voor het geestelijk werk voor allen, in den morgen verricht. In mar kante woorden wekte hij de Gezellen op, om deel te nemen aan de Kerstretraite, waarbij hij belangrijke wenken gaf. Ten opzichte van de vereeniging vroeg hij ver volgens critiek binnen de muren en nau wer contact met de Onderafdeelingen. Niet één club heeft een buitengewone positie, want allen zijn ondergeschikt aan het groote geheel. Wie leiding geeft of het vol gen moet, doe zulks nooit in eigenwaan. Trouw aan Kolping, aldus besloot hij, vooral in de drie komende jaren; want dan hangt er goud in de lucht, ook voor aureolen. En na het davenrend zingen van het „Vlaggelied" sloot de vice-Praeses met ge bed. 't Was weer een ochtend om dankbaar te zijn! Een collecte voor de R.K. werkloozen bracht op 20.38. Propagandaclub St. Jos.-Gez. Morgenavond wordt de jongste Onderaf- deèling definitief opgericht. Verwacht wor den Gezellen en aspiranten, die in geza menlijk werken veel goeds willen doen in dienst der vereeniging. Aanvang 8.30 uur. VOOR HET N. C. C. Het Nationaal Crisiscomité maakt be kend, dat van het Leidsch Studentencorps weder een belangrijke gift, thans van ƒ566.50, is ingekomen. Aan periodieke bijdragen heeft het Co mité van het Corps reeds meer dan 8000 ontvangen. TARIEFSVERLAGING BIJ DE N.Z.H. Ook van abonnementen. Naar wij vernemen zal in December op de interlocale lijnen der N.Z.H. Tramweg Mij. een verlaging van tarieven voor rei- zigersvervoer worden ingevoerd. Het ligt in de bedoeling ook de houders van abon nementen in deze tariefsverlaging te doen deelen. KLAVERTJE-VIER-AVOND. Een Jeugd-avond in de aula der R.K. H. B. S. De Katholieke jeugd van de Hartebrug- paroohie heeft gisteren in prettige en goe de samenwerking aan een groot getal Ka tholieke ouders de resultaten hunner jeugdactie laten zien en wij mogen getui gen, dat een avond als deze, waarop de band tusschen ouders en jeugd zoo nauw wordt aangehaald, prachtige belangstelling zal hebben gewekt. Er was belangstelling voor dezen avond, zoowei van de zijde der ouders als van die van geestelijken en jeugdleiders. Zoo wa ren bij deze uitvoering aanwezig de Zeer- eerw. Pater Pastoor S. Smitz, de districts directeur, Rector H. v. d. Ven, de weleerw. Paters J. Smits, J. Joma, L. van Lieshout en B. van Genugten, Kapelaan A. J. Leen- ders en voorts verschillende jeugdleidsters en jeugdleiders. Deze bijzondere avond werd geopend met een uitvoerig openingswoord van Pas toor S. Smitz over het werk der jeugdlei ders en de taak der ouders bij de vorming van het kind. De Pastoor zeide tot de ouders, dat het gezinsverband op de eerste plaats komt.-Het jeugdwerk helpt echter en hier zien wij de fiere jongens en de bid dend dansende meisjes. Spr. herinnert aan het gezegde, dat men aan een man een jongen moet wagen, d.w.z. dat de jongen een crisis moet door staan. Een jongen of meisje is zich dat niet ten volle bewust. Die gaan met vaart het volle leven in, dat is de levenskracht, de vitaliteit. Het wordt de werkelijkheid van het spelletje groote menschen te willen zijn. En het is moeilijk dan niet in de stroom onder te gaan. Daarvoor is de jeugdactie. En de Kerk geeft een priester mee als leidsman, de ouders geven een levensregel mee en de jeugdleiding is er om die overgang te vergemakkelijken. De Pastoor richt zich dan tot de ouders, zeggende dat de oude degelijkheid geleden heeft. De ouders kunnen hun kinderen le vensvreugde meegeven, zij moeten goed zijn en streng. De jeugdorganisaties willen u helpen. De Pastoor brengt tenslotte lof en hulde aan de leidsters en leiders onzer jeugdor ganisaties en bracht hen mede namens de ouders dank. Hierna werd begonnen aan het program ma, dat uitgevoerd werd door de Welpen, de Jonge Wacht (Kruisvaart), de Graal- meisjes en de Verkenners. Ook de Katho lieke sportvereenigingen waren dezen avond vertegenwoordigd. Het eerst waren de welpen aan de beurt, frissche, flinke jongens in hun aardige pak jes, die zich om hun Akela schaarden, met hun hoidenroep en hun jachtavonturen van herten- en olifanten jacht en natuurlijk veel succes hadden. Een afdeeling sport voor jongens gaf hierna oefeningen te zien aan de brug. Hierna trad de Jonge Wacht op, die met hun godsdienstig program een mooie groep liet zien onder leiding van den heer van Eisen. Het begon met het gebed bij het kruis, daarna inspectie, waarna de leider, met zijn mede-leiders op de boomstam gezeten, een kort woord sprak over de eenvoud en de flinkheid. Daarna volgden enkele verma kelijke spelen en werden nog enthousiaste jeugdliederen gezongen. De Sportafdeeling van de Graal gaf voor de pauze nog mooie, gelijk uitgevoerde bc- wegings-oefeningen te zien. Dit waren oefeningen, geheel aangepast aan het ka rakter der uitvoerenden, n.l. gratievol, soe pel en toch beheerscht en zeker. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Leidsche Kunstkring „Voor Al len", Willem Andriessen. Stadsge hoorzaal 8.15 uur. Vrijdag. R.K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", Volksbondgebouw 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dar apotheken wordt van Maandag 2E «of en met Zondag 28 October a.s. waar genomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85; en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tele foon 274. Na de pauze zong eerst het zangkoortje van de Graal eenige liederen, die begeleid werden door den heer Mizee. De heer Mi- zee heeft in korten tijd deze zang op groo- tere hoogte weten te brengen. Hier domi neerde de voorname factor van het gevoel, dat de aardige liedjes, vooral die van Hul- lebroeck, een genoegen deed zijn te aan- hooren. Daarna kwamen de religieuze dansen en spreekkoren van de Graal. En hier zagen wij weer een gedeelte uit „Nu gaat de Heer voorbij, met de prachtige boetedans, in zeer sterke uitdrukking gedanst op het ge zang der Miserere met orgelspel begeleid. Het groote bloedroode kruis tegen den achterwand maakte nog sterker de idee, welke in het vervolg werd uitgebeeld, n.l. te gaan tot Christus. Het hoogtepunt kwam met een gedanst „Verbum Supernum" en de uitroep van het spreekkoor: „Wij aanbidden U, Chris tus, en loven U, omdat Gij door Uw kruis de wereld verlost hebt". Er zat climax in deze uitvoering, maar bovenal zielvolle ontroering, die diepen in druk maakte. Dit was een ontroerende meditatie. Besloten werd deze mooie avond met het optreden der Verkenners, die rond het kampvuur geschaard allerlei spelen lieten zien en liederen deden hooren. De heer Aal- ders had hier de leiding. Ook Pater J. Smits had hier met de leiders bij het kampvuur plaats genomen. Aan het einde sprak Pater Smits eenige woorden, de ouders opwekkend tot samen werking. Wat de leidsters en leiders doen, aldus spr., doen zij voor uw kinderen. Dat vraagt enthousiasme en liefdevolle toewij ding. Deze tuoht, orde en discipline vormt menschen van karakter en dat moet een gunstigen invloed uitoefenen op het huis gezin. Spr. vraagt van de ouders medewer king, belangstelling en daadwerkelijke sympathie. Houdt de leidsters en leiders steeds hoog voor uw kinderen. Er moet contact zijn tusschen u en den aalmoeze nier. Door uw belangstelling zal de band tusschen huisgezin en jeugdleiding sterker worden tot heil van uw kinderen en heel Katholiek Leiden. Hiermede kwam het einde van dezen mooien en vruchtbare Klavertje-vier avond, die voor de R.K. Jeugdbeweging zeker goede resultaten zal afwerpen. Ned. R. K. Bond van Kraamverzorgsters. De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield dezer dagen onder groote be langstelling der leden haar 5de jaarverga dering. De voorzitter, dr. W. Simons, open de de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom. De secretaresse las de notulen der vorige vergadering welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Thans kwamen de jaarverslagen aan de beurt en wel eerst dat van de secretaresse. Daaruit bleek, dat het aantal leden met één was vooruitgegaan. Ook het aantal do nateurs was vooruit gegaan. Een woord van welgemeenden dank werd ook ge- hracht aan den voorzitter en geest, advi seur den weleerw. heer kap. W. Hessing, die resp. op geneeskundig- en op geestelijk gebied een causerie hielden. Dr. W. Simons dankte de secretaresse voor haar verslag. Daarna volgde het jaarverslag van de penningmeesteresse mej. Zr. J. v. d. Ploeg, waaruit bleek, dat door een zuinig beheer nog een aardig batig saldo was bereikt. De voorzitter dankte de penningmeesteres se voor haar beheer. Vervolgens had wegens het periodieke aftreden van den voorzitter een bestuurs verkiezing plaats. Met algemeene stem men werd dr. Simons tot voorzitter herko zen. Deze dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Met genoegen nam hij l.et voorzitterschap weer op en zegde weder om zijn volle medewerking toe. In 't begin van dit jaar zijn de officieele Rijksinsignes voor de gedipl. kraamver zorgsters uitgekomen, waardoor men nu duidelijk de gedipl. verzorgster kan her kennen. Na nog een poosje gezellig samenzijn werd deze zeer geanimeerde vergadering met den chr. groet gesloten. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 5007. Boekhandel De Violier, Voorhout, Rijnsburger weg, boek en kunsthandel. W ij z i g i n g: 242. Th. J. Ketel, Alphen a. d. Rijn, Gouwsluischeweg 73, handel in manufacturen. Overl. E.: Th. J. Ketel, d.d. 5 Sept. 1933. Wijz. handelsn. in: Wed. Th. J. Ketel. N. E.: Wed. A. A. Ketelvan Hemsbergen, Alphen a. d. Rijn. N. Inschrij vingen: 6500. A. M. v. Kimmenaede, Oegstgeest, Laan van Oud- Poelgeest 20, gouden en zilveren werken. E.: A. M. van Kimmenaede, Oegstgeest. 6510. „Quicker than quick" (f.), Leiden, Haarlemmerstraat 215, hoofdz.: Den Haag, Vaillantlaan 330332, stoomerij, ajouren, plisseeren enz.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2