MAANDAG 22 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SASSENHEIM. Biljardclub „Oude Post". A.s. Maan dagavond half acht precies in café „De Oude Post" aanvang van den wedstrijd om „Het persoonlijk kampioenschap van Sas- senheim". Deze wedstrijd zal worden ge opend met een eere-partij door onzen wet houder, den heer Bader, tegen een der deelnemers aan het kampioenschap, waar na onmiddellijk eenige andere interessan te partijen zullen worden gespeeld. Voor biljartliefhebbers zal er veel te zien zijn. STOMPWIJK. Propagandaclub „St. Paulus". Het be stuur van de propagandaclub maakt be kend, dat Maandag 22 Oct. (hedenavond) om 7.30 in het St. Vitushuis de eerste cur sus zal gegeven worden. Toeging voor leden en donateurs. Filmavond. Donderdagavond is in café „Het Blesse Paard" een filmavond gehou den ten bate van het Jeugdwerk. Het af wisselend programma gaf ons eerst een spannende één-acter „De Doodenrit". Dan volgde „Metropolis" in 5 deelen. Metropolis, een groote mechanische stad, uitvinding van een vernuftig ingenieur, werd gebouwd met het geld van een rijk man, de heerscher dier stad; en door de handen en krachten der arbeiders, die door hun werk in de groote Centrale Machine fabriek het hart van Metropolis heel de stad in leven hielden. Als slaven wer den zij onderdrukt en hadden onmensche- lijk zwaar werk te verrichten, maar zij die met him verstand en geld, de bezitters wa ren, bekommerden zich niet om hun lot; war ener alleen op uit steeds meer hun eigenbelang te voeden ten koste dier ar beiders. Tusschen verstand en geld aan den eenen kant en de arbeidende handen aan den anderen kant ontbrak de schakel, een warm voelend hart, dat de band der liefde moest leggen tusschen beiden. De verbittering onder de arbeiders neemt toe. Wel poogt een vredelievende dame van rijke afkomst hen tot vrede te brengen door er op te wijzen, dat ook hun tijd eens zal komen, doch haar medelijdende liefde voor hen wordt niet geduld door de heer- schers van Metropolis, die echter in hun satanisch egoïsme zoover gaan dat de ar beiders staken, stoornis brengen in de machines, waardoor de fabriek onder water loopt en geheel de stad met den ondergang bedreigt wordt. Dat veroorzaakt aan beide kanten een geweldige paniek, wat echter op het einde nog goed afloopt met als re sultaat dat voortaan het hart, de liefde zal heerschen tusschen den heerscher over Me tropolis en de arbeiders. In schitterende opnamen werd ons dit •getoond. Tot slot werd nog vertoond een komische film „Met bliksemlicht en camera", n.l. eenige personen die photo's wilden maken van dieren in de wildernis, wat echter niet al te best lukte! VOORHOUT. Gemeente-ftnanciën. De Gemeentere kening over het jaar 1933 sluit met een te kort van ruim 7500 gulden. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Op Vrijdag 19 Oct. ver gaderde de R. K. Vrouwenbond voor 't be spreken van 't Wintenprogram. Deze ver gadering werd door 'n groot aantal leden bijgewoond. De Presidente, Mej. N. v. Geest, opende de vergadering met gebed en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen. Vervolgens vroeg de zeereerw. Geest. Adviseur 't woord, om enkele hartelijke woorden van dank uit te spreken voor 't mooie cadeau door den R. K. Vrouwenbond op zijn 40-jarig Priesterfeest geschonken, n.l. 'n Godslamp. De Presidente deelde vervolgens 't Win- terprogram mee aan de leden n.l.: In Nov. werd 'n avond georganiseerd door de Graalwacht van Voorsohoten. In Dec. 'n feestje voor de kinderen van de leden, met medewerking van de Kruiskin- deren. In Januari Jaarvergadering met 'n de monstratie over „Penjel". In Februari Patroonsfeest, Guido Ge- zelle zal die avond op 't tooneel verschij nen. In de Vasten 'n spreker over 'n Gods dienstig onderwerp. Hierna volgde 'n korte bespreking over het Rustfonds. De verkoop van de speldjes op 't feest van Christus Koning werd sterk aanbevo len; ten eerste om door 't dragen van dat speldje Christus als Koning te eer en en ver volgens, omdat de opbrengst is voor de hulp in de huishouding, wat in deze tijden zoo dringend noodig is. Hierna werd 'n kopje thee aangeboden en er had een verloting plaats van eenige prijsjes. Op 't einde van de vergadering kreeg elk lid een fleschje saladine, dat door de Maat schappij was geschonken, met 't verzoek of de R. K. Vrouwenbond 'n kijkje in de fabrieken komt nemen. Hierna sloot de Presidente de vergadering met gebed. ZILK. Fazantenbout. Bij een Zaterdag j.l. gehouden drijfjacht in het „Haasveld" al hier werden niet minder dan 186 fazanten buit gemaakt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De legaten-regen duurt voort. Naar wij vernemen heeft de chr. wijkverpleging alhier een legaat ontvangen ten bedrage van 500.van wijlen oud-burgemeester C. W. C. Th. Visser. Vleeschkeuring te Aarlanderveen. Met ingang van 1 Nov. tot en met 31 Maart 1935 zullen de keuringen krachtens de vleeschkeuringswet te Aarlanderveen uit sluitend plaats hebben op Maandag, Don derdag en Zaterdag. Middenstandsvereeniging. In de Dins dagavond 8.15 uur in hotel „De Vergulde Wagen" van de vereeniging vanden han- deldrijvenden en industriëelen Midden stand voor Alphen aan den Rijn en omstre ken te houden ledenvergadering zal o.m. aan de orde komen verkiezing voorzitter (vacature D. Raaphorst Sr.); eventueele verkiezing bestuurslid; en mededeelingen betreffenden de winkelweek. Ongelukkige val. De schilder v. W. had het ongeval door het breken van een ladder te vallen. De man kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een ax*m brak en aan het hoofd werd verwond. NIEUWVEEN. Jaarvergadering Groene Kruis. De be langstelling voor de jaarvergaderingen van het Groene Kruis gaat vooruit, zij het dan in slakkentempo. Van de bijna driehonderd contribueerende leden waren er verleden jaar acht en Vrijdagavond tien present, buiten het bestuur. Al was de bezetting dus niet groot, het was toch gezellig. De heer Sprey opende de vergadering, gaf dr. Nout het woord voor lezing de no tulen en jaarverslag. Beide werden goed gekeurd. De vereen, bleek ook dit jaar weer leden verloren te hebben, voorname lijk aan de gemeenteranden. Vereenigin- gen in Uithoorn en Ter Aar, die door hun hoogere contributie meer kunnen berei ken, boeken de meeste uitgetredenen. De dokter constateerde, dat deze leden niet voor verhooging der contributie in hun plaatselijke vereeniging te vinden zijn, maar het blijkbaar wel voor een nabuur over hebben. Een apart dankwoord ont vingen de Zusters der Joh.-stichting voor hun meermalen betoonde medewerking. Het financieel verslag van den penning meester staat ook in mineur. De uitgaven 420.70) overtroffen de ontvangsten met ruim 110, waardoor het batig saldo over vorige jaren tot 448.04 terugliep. De heer Haakman bracht namens de commissie een gunstig rapport uit, zoodat d2 heer de Vries onder dank werd gedechargeerd. De omvangrijke agenda der a.s. alge- meene vergadering van Gr. Kruisvereeni- gingen werd in den kortst mogelijken tijd doorgenomen. De heer D. Roodenburg zal de vereeniging vertegenwoordigen. De begrooting 1934'35 sloot na eenige aderlatingen op 290 aan beide kanten, waaronder slechts 20 voor onvoorzien. Mej. Gersie vertelde over het verplegings- materiaal, dat het meeste in gebruik was en het overige in goede staat bewaard ge vonden werd. De aftredende bestuursleden dr. Nout en H. S. Ran werden met groote meerderheid herkozen. Mej. W. Schrama, eveneens af tredend, bedankte wegens gezondheidsre denen, wat gezien haar vroegere activiteit een beduidend verlies voor de afdeeling inhoudt. De voorz. sprak dienaangaande eenige dankbare woorden aan haar adres. In de vacature werd mej. G. H. Hilders ge kozen, die bereids haar functie in het be stuur der T. B. C.-ver. overnam. De heer P. Koren vroeg bij de rondvraag naar mogelijkheden tot verruiming der geldmiddelen. Een bazar leek hem wel iets. Het bestuur zag de noodzakelijkheid van versterking wel in, maar achtte de mo gelijkheden niet groot. Een verloting, reeds meermalen overwogen, zou vergeleken met de groote rompslomp slechts geringe winst opleveren. Een bazar is pas gehou den door de T.B.C.-ver. Contributieverhoo- ging heeft voor- en nadeelen, waarvan de laatste in de meerderheid zijn. Het beste leek nog persoonlijke propaganda van de leden, trouwens, het water staat nog niet tot de lippen. Tegen tienen sprak de voorz. een sluitingswoord, de zeventien aanwezi gen voor hun opkomst dankend. NOORDEN. Filmavond. Door de L. T. B. werd Woensdagavond een film vertoond voor de K. S. A. Half acht opende de geestelijk ad viseur de weleerw. heer kapelaan Her mens, met den christelijken groet en heette allen welkom. Spreker hoopte, dat de L. T. B. mocht groeien en bloeien en dat al len zich zouden vereenigen in de passende organisaties, niet alleen voor tijdelijke, za kelijke, maar ook geestelijke belangen. Hierna draaide de K. S. A. een schitte rende film, waarom flink gelachen is. On geveer half elf was de film ten einde, waarna de voorzitter, de heer P. M. v. d. Weijden allen dankte voor hun medewer king, alsmede het bestuur van Nieuwkoop en den veilingdirecteur, den heer P. v. Zwieten. ZOETERWOÜDE. Geboren: Willem z. v. W. de Vogel en M. Siera. Wilhelmus Johannes Maria z. v. A. J. Mooijman en H. J. Hooijmans. Benjamin z. v. J. van Vliet en Flora Dorrepaal. Joanna Maria d. v. W. J. Nie- kerk en J. A. de Haas. Jan Petrus An- thonius z. v. P. A. Vink en C. J. Janmaat. Willem Frederik z. v. C. H. v. d. Vel den en B. W. Karstens. Nelly Elisabeth Maria d. v. L. C. Schouten en C., Stam mers. Ondertrouwd: Johannes Cornells de Ridder 23 j. te 's-Gravenhage en Johan na Apolonia van Leeuwen 21 j. Francis- LAND- EN TUINBOUW ALG. VEREEN, v. BLOEMBOLLEN CULTUUR. Drie gewichtige vragen te beantwoorden. De Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur houdt op Maandagmiddag 5 November een buitengewone algemeene vergadering. Op deze vergadering zal het Hoofdbe stuur met het volgende voorstel komen: Het hoofdbestuur stelt voor, dat de alge meene vergadering het hoofdbestuur mach tigt om de wenschen der algemeene ver gadering met betrekking tot de sanerings maatregelen voor 1934'35 ter kennis van den Minister van Economische Zaken te brengen overeenkomstig de beantwoording door de algemeene vergadering van de vol gende vragen: 1. Moeten de maatregelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven? 2. Moeten de minimumprijzen gehand haafd blijven? 3. Blijven maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk? Toelichting. Nu het handelsseizoen 1934 overzien kan worden, acht het hoofdbe stuur het gewenscht een behandeling van de saneeringsmaatregelen voor het bloem- bollenbedrijf in een buitengewone alge meene vergadering aan de orde te stellen, ten einde een uitspraak dier vergadering uit te lokken over de vraag, of en in hoe verre die maatregelen voor het plant jaar 1934'35 moeten worden gehandhaafd. Ter bevordering van een uitspraak, die het best de meening der meerderheid van onze leden weergeeft, is de vorm gekozen van drie vragen, waarop de antwoorden bij stemming door de algemeene vergade ring zullen worden gegeven. Het hoofdbestuur stelt er prijs op zijn standpunt ten opzichte van deze vraagpun ten hieronder weer te geven. De bedoeling der regeeringsmaatregelen, ■waarom het georganiseerde bloembollenbe- drijf in December 1932 heeft gevraagd, is om in den kortst mogelijken tijd het vak gezond te maken en terugkeer tot den normalen toestand in cultuur en handel mogelijk te maken en voor te bereiden. De uitkomst van de maatregelen voor het plantjaar 1932'33 wordt, ondanks de gebrekkige uitvoering en het te laat be kend worden van vele maatregelen, over 't algemeen gunstig beoordeeld. Ook in het plan tj aar 1933'34 zou men over 't al gemeen de maatregelen nog niet hebben wilen missen. Evenwel hebben zich in toenemende ma te bezwaren doen kennen, die het noodig maken zich ernstig te bezinnen over de al of niet voortzetting der maatregelen in de naaste toekomst. Een kleine minderheid van het hoofdbe stuur staat op het standpunt, dat onver wijld aan allesaneeringsmaatregelen een einde moet worden gemaakt, en ziet alleen heil in volledige vrijheid van teelt en handel. De meerderheid acht het oogenblik voor loslating van het stelsel nog niet gekomen. Zij wenscht in ieder geval de beperkende maatregelen op de teelt te zien gehand haafd, zoowel wat betreft de door ieder te beteelen oppervlakte, als wat aangaat de overdracht van teeltbewijzen. Ten opzichte van de minimumprijzen is de meening van het hoofdbestuur verdeeld. Voor- en tegenstanders van de handhaving der minimumprijzen zijn in het hoofdbe stuur nagenoeg even talrijk. Het meent daarom zich te moeten bepalen tot een uit eenzetting der vóór- en nadeelen en geen advies in een bepaalde richting aan de al gemeene vergadering te moeten voorleg gen. De voorstanders der minimumprijzen betoogen, dat daardoor teelt en handel nog eenigszins loonend zijn geweest en prijsin- zinking en dumping voorkomen werd. Bij vrije prijsvorming zou, naar hunne mee ning, Engeland onmiddellijk door contin- genteering en (of) verhooging van invoer rechten onzen invoer belemmerd hebben. Ofschoon zijn niet blind zijn voor de na deelen aan de minimumprijzen verbon den, zouden zij huiverig zijn om thans reeds tot de afschaffing der minimumprij zen over te gaan. De tegenstanders der minimumprijzen vreezen, dat bij handhaving de teelt van bloembollen, die in Engeland reeds op groote schaal wordt uigeoefend, en in min dere mate in Duitschland en België nabij de Nederlandsche grens, zich in toenemen de mate naar het buitenland zal verplaat sen. Zij achten voorts de minimumprijzen wegens de onmogelijkheid van afdoende controle, een bron van toenemend geknoei en een ernstig gevaar voor de handelsmo raliteit. Zij meenen, dat door afschaffing der minimumprijzen de normale gang van zaken het spoedigst hersteld zal kunnen worden. •Voor- en tegenstanders der minimum prijzen in het hoofdbestuur zijn beiden be ducht voor de enorme lasten die aan het bloembollenbedrijf uit hoofde van de sa neering zijn en zullen worden opgelegd. Ofschoon, om formeele redenen, in 1934 geen heffing schijnt te zullen worden ge daan, is volgens de Miniaterieele beschik king van 31 Juli 1934 een heffing van f 12 per Are voor Hyacinthen en van 4 per Are voor Tulpen en Narcissen over het plantjaar 1934'35 te wachten. Ofschoon te kennen is gegeven, dat deze cijfers als maxima op te vatten zijn en dus voor ver laging vatbaar zouden zijn, zal men daar op niet te veel moeten vertrouwen, daar cus Martinus Vermeulen 31 j. te Boskoop en Ermelinda Johanna de Boer 28 j. Overleden: Jacobus van Leeuwen 49 j. echtg. van M. Th. van Buur en. Cas- pert Schilperoort 68 j. die heffing ofschoon dit principieel vol komen onjuis is d ekosten der saneering het opkoopen van surplus daaronder be grepen, over twee jaar zal moeten dek ken, omdat over het plantjaar 1933'34 geen heffing is voorgeschreven, behalve voor den export. Tenslotte acht een sterke meerderheid in het hoofdbestuur maatregelen van con trole op den uitvoer noodzakelijk, waaron der voornamelijk is te verstaan het voor komen onjuist is de kosten der saneering het buitenland, het tegengaan van het zen den van bloembollen naar aucties in het buitenland, het beletten van dumping en leveren aan buitenlandsche wanbetalers. Ofschoon uit handhaving der minimumprij zen een controle op den buitenlandschen handel vanzelf voortvloeit, acht het hoofd bestuur het gewenscht, dat onder alle om standigheden de noodige aandacht aan een dergelijke controle gegeven wordt. Het hoofdbestuur vertrouwt dat deze voor ieder vakman zoo hoogst belangrijke vraagstukken in de afdeelingen grondig zullen worden besproken, dat men ernstig het vóór en tegen zal afwegen, en dat op deze wijze de algemeene vergadering een welberaden besluit zal kunnen nemen, dat de overgroote meerderheid der vakgenooten kan bevredigen. Wordt een dergelijk besluit met een aan zienlijke meerderheid genomen, dan lijdt het geen twijfel of de Minister van Econo mische Zaken zal daarmede ernstig reke ning houden bij het vaststellen van maat regelen voor de toekomst. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Wegens ziekte van den kantonrechter, den heer Nicolai, fungeerde als pl.v. kan tonrechter de heer R. Oerbeek. W. v. d. St. was ten laste gelegd de vei ligheid van het verkeer in gevaar te heb ben gebracht door zich per rijwiel achter een auto te hebben laten meesleepen. Ver dachte ontkende en beweerde dat de auto veel te veel rechts van den weg reed, zoo dat het onmogelijk was geweest om zich te laten sleepen. De verbalisant, de agent van politie G. N. bevestigde echter de fei ten als omschreven in het proces-verbaal. Eisch 5 subs 2 d. Uitspraak 4 subs. 2 d. W. W. te Nieuwveen stond achter eenvolgens voor twee zaken terecht, al lereerst voor het feit, dat hij in staat van dronkenschap een auto had bestuurd, waarmede hij een verkeersongeval had ver oorzaakt, althans tegen een boom was gereden, en voor het feit, dat hij na het sluitingsuur voorgeschreven voor de café's te Ter Aar, in de keuken van zijn perceel sterke drank of zwak alcoholische dranken zou hebben getapt of verstrekt. Wat het eerste feit betreft, gaf de getuige mej. St. uit Mijdrecht een heel omslachtig verhaal dat getuige met nog meerdere per sonen in genoemde keuken een of meer biertjes had gebruikt, en dat W. hen toen met een auto had weggebracht. Verdachte zou hierbij woest en snel hebben gereden en zij achtte hem niet in staat een auto te besturen. De andere getuigen waren echter niet zoo pertinent in hun verklaringen, al thans konden zij niet verklaren, dat ver dachte onder den invloed zou zijn geweest. Ook de verbalisant de rijksveldwachter U. gaf een uitvoerige uiteenzetting, doch deze had proces-verbaal opgemaakt op aangifte van getuige mej. S. De ambtenaar achtte het eerste feit niet bewezen, zoodat hij voor dit feit vrijspraak vorderde. Ook de kan tonrechter sprak verdachte voor dit feit vrij. Wat het tweede feit betreft, ver klaarden de getuigen nog al wat verschil lend, doch zeker kwam vast te staan, dat er bier was gedronken. Verschillende getuigen deden het voor komen, dat zij omtrent den sluitingstijd het restant van den inhoud van hun bier glas mede naar den keuken hadden geno men. Anderen verklaarden, dat zij nog al wat biertjes hadden genuttigd, Getuige K. was aangekomen met verzoek om hem thuis te brengen, daar zijn rij wiel of band daar van stuk was. Hij was toen uitgenoodigd om binnen te komen en verdachte had hem een biertje geoffreerd. Waar dit vandaan was gekomen was hem onbekend. Ver dachte gaf dit toe en deelde mede, dat dit uit de bijkeuken was gekomen, doch niet uit het café. 'Hij had een en ander gedaan, aldus zijn relaas, omdat getuige een goede klant was en men tegenwoordig toch wat over moet hebben om zijn klanten te hou den. Hij had echter een en ander niet uit winstbejag gedaan, want hij had niets ont vangen. De ambtenaar vond de overtre ding echter wettig en overtuigend bewezen en vorderde een geldboete van 40 subs. 10 dagen. Verbalisant deelde tevens nog me de, dat verdachte het nu niet zoo direct precies met het sluitingsuur neemt, wat verdachte bestreed. De kantonrechter da delijk uitspraak doende veroordeelde ver dachte tot 25 subs. 10 d. J. B. te Hoogmade had gevischt zon der vergunning. Deze beweerde echter al leen in het land te hebben geloopen. Ver balisant de rijksveldwachter D. gaf ech ter een andere verklaring. Eisch 5 subs. 2 d. Uitspraak 4 subs 2 d. H. J. v. D. en F. v. D. uit N i e u w k o o p stonden voor eenzelfde overtreding te recht. Verbalisant de agent van politie B. deel de mede, dat verdachten aanvankelijk had den gezegd vergunning te hebben gehad van den eigenaar, die echter een en an der had tegengesproken en had gevraagd proces-verbaal op te maken. Eisch voor ieder 5 subs. 2 d. Uitspraak 4 subs. 2 d. Verbalisant merkte nog op dat verdach ten niet bijzonder snugger bekend staan en hen door den een of ander was gezegd te moeten zeggen, dat zij wel vergunning hadden. L. H. Kr. v. L. die te Bodegraven tijdens het rijden in een file een aanrij ding had veroorzaakt, werd na het hooren van de chauffeurs T. v. R. en F. R. uit Zeist veroordeeld tot 8 subs. 4 d. C. Th. F. die te Hazerswoude met een auto zonder behoorlijke verlichting had gereden tot 4 subs 2 dagen. Een drietal jeugdige personen, inderdaad veel belovende jongelui G. O., P. O. en v. K. waarvan twee reeds voorwaardelijke veroordeelingen achter den rug hebben en nog onder reg'eeringstoezicht staan hadden ergerlijke baldadigheid gepleegd, door bij v. D. te Nieuwerbrug voor de deur van diens woning takkenbossen en een paal te plaatsen; daarna hadden zij steentjes op het dak gegooid om de bewoners uit hun huis te lokken, v. D. en de rijksveldwachter P. N. als getuigen gehoord gaven een uit voerige lezing. Getuige v. D., de bewoner dus, had een en ander gemerkt en had ge tracht verdachten te achterhalen, waarop twee van de drie hun rijwiel lieten liggen, v. D. had deze rijweilen medegenomen, zoo dat zij vanzelfsprekend voor den dag moes ten komen. De ambtenaar vond deze bal dadigheid een groot schandaal en vorder de tegen ieder een boete van 15 subs. 30 d., daar helaas geen hechtenis kon wor den gevraagd. Uitspraak voor ieder 10 subs. 20 dagen. P. O. uit L e i d e n, bestuurder van een tractor, die in de Pr. Hendrikstraat te Al phen een aanrijding had veroorzaakt, door in plaats van een auto beladen met hooi waar hij achterreed niet voorbij te rijden maar toen deze stopte te passeeren en daardoor een autobus had aangereden, werd na het hooren der getuigen veroor deeld tot 20 subs. 10 dg. Eisch was 30 subs 20 d. G. A. en D. Sch. twee jongelui hadden in den boomgaard van den garagehouder v. E. achter diens woning gelegen appelen ontvreemd. Op heeterdaad betrapt zijnde had Sch. de appelen teruggegeven, doch de ander verdachte had ze behouden. Na het hooren van verbalisant de brigadier der rijks veld wacht J. K. en getuige v. E. was ontkennen moeilijk. Een der verdachten gaf echter als reden voor, dat hij evenals zijn vader reeds lang werkloos was. Thuis kreeg hij geen fruit terwijl hij hierin toch wel eens trek had. Op een vraag van den ambtenaar of men meer last had van deze jongens, deelde de verbalisant mede, de rijksveldwacht niet, doch de poltyie wel. Verdachten merkten toen op eerder nim mer appelen te hebben ontvreemd, zoodat de politie geen last van hen had. Ver dachte v. A. werd veroordeeld tot 4 subs. 2 d. en Sch. tot 2.50 subs. 1 week tucht- schoolsatraf. Waar geen woonplaats vermeld, wonen verdachten te Alphen aan den Rijn. ST00MVAARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) pass. 19 Oct. Gibraltar. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.)) vertr. 19 Sept. van Singapore. POEL AU LAUT (uitr.) vertr. 20 Octo ber van Napels. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA arr. 20 October van Zuid Ame rika te Amsterdam. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ IRENE arr. 20 Oct. van Napels te Savona NEREUS arr. 20 Oct. van Amsterdam te Rotterdam. ORPHEUS arr. 20 Oct. van Amsterdam te Kopenhagen. VEST A arr. 20 Oct. van Napels te Ca tania. TEBERIUS arr. 20 Oct. van Kopenhagen te Aalborg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. LEMATANG arr. 17 Oct. van Port Natal te Singapore. TASMAN vertr. 18 Oct. van Port Natal naar Tamatave. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. DAMSTERDIJK arr. 18 Oct. van Rotter dam te Vancouver. DINTELDIJK arr. 18 Oct. van Seattle te Portland (Oo). NEBRASKA, Vancouver naar Rotterdam pass. 20 Oct. Prawlepoint. VOLENDAM vertr. 20 Oct. van Rotter dam naar New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) wordt 23 Oct. voorm. 7 uur te Marseille verwacht. KOTA AGOENG (thuisr.) pass. 19 Oct. Ouessant. KOTA NOPAN arr. 20 Oct. van Rotter dam te Batavia. KOTA NOPAN (uitr.) vertr. 18 October van Singapore. MODJOKERTO (thuisr.) pass. 20 Oct. Kaap del Armi. SIBAJAK (uitr.) pass. 20 Oct. Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMIRIKA LIJN. ALPHACCA vertr. 20 Oct, van Rotterdam naar B. Aires. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENESTHEUS, Japan-Rotterdam vertr. 20 Oct. van Penang. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandOost-Aaië Lijn). GROOTEKERK (thuisr.) pass. 20 Oct. van Ouessant. SEROOSKERK (thuisr.) vertr. 19 Oct. van Dairen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10