WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING RIJNSBURG. BLOEMBOLLENBEDRIJF DOOR BRAND VERNIELD. Ook het woonhuis aangetast. Hedenmorgen te ongeveer 4 uur is een groot gedeelte van het woonhuis, bewoond door den tuinder-handelaar Jac. Star, door brand vernield. Ook een bollenschuur met bloembollen en een auto-box, waarin een vrachtauto stond, brandden geheel af. De oorzaak is tot heden nog niet bekend. Ver zekering dekt de schade. HILLEGOM. Zilveren Jubilé. Eerstdaags wordt het 25-jarig bestaan herdacht der Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Ten bate der kas zal een tooneelvoorstel- ling worden gegeven. Voor de Steunverleening. De Wethou der Klaver, belast met de Steunverleening en Werkverschaffing houdt voortaan uit sluitend spreekuur Maandag- en Vrydag- ochtend van 10.3012 uur. HAARLEMMERMEER. Chr. Landbouwwinterschool. Voor het toelatingsexamen van de Chr. Landbouwwinterschool te Hoofddorp zijn geslaagd: L. B. en B. Biesheuvel te Spaarn- dam; W. Blom, P. B. v. d. Ban, J. D. Bulk, C. de Breuk, J. Kamper, E. Knibbe, L. Kranenburg, J. v. d. Marei en J. Tensen, allen te Haarlemmermeer; J. Engel te Mij drecht; J. Kranenburg te Halfweg; A. Maat te Nieuw veen; A. M. Maat te Uithoorn; J. W. v. d. Meene te O e g s t- g e e st; A. Molenman te Aalsmeer; F. E. A. Ravesloot te 's-Gravenhage en T. Troost te Sloterdijk. KATWIJK. Geslaagde collecte. Het Crisis-Comité alhier heeft onder leiding van den Burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop met groote activiteit het winterseizoen in gezet. Behalve door een circulaire en een pro clamatie aan de bevolking, heeft de Burge meester door een Radio-rede de werkzaam heden van het Crisis-Comité uiteengezet en een warm pleidooi gehouden voor de aangekondigde collecte. Aan het slot van zijne rede gaf de Burgemeester te kennen, dat hij op de milddadigheid der bevolking rekende. Het vertrouwen van Z.E.A. is niet be schaamd. De collecte heeft, ondanks het ongunstige weer tijdens de inzameling, het beduiden de bedrag van 2540.82 opgebracht, ter wijl voorts nog verschillende toezeggingen zijn gedaan. De collecte bestond uit de volgende ga ven: 5 ad flOO.—1 ad. f75.—, 1 ad. f50.—, 1 ad. f40.—, 8 ad. f25.—, 6 ad. f20.—, 1 ad. f 15.33 ad. f 10.—20 ad. f5.— en het restant uit kleinere bedragen. Voorts ontving het Comité f 12.50 aan manufacturenbons, van 4 winkeliers elk een partij manufacturen, van 3 inwoners elk een partij aardappelen, van 1 winkelier 25 pond spek, van 1 winkelier 100 pond rijst, van 1 winkelier 25 pond koffie, van 1 handelaar 10 H.L. eierkolen, van 1 win kelier 20 paar schoenen en van een 2-tal ingezetenen een partijtje gedragen klee ding. De Burgemeester heeft er behoefte aan, mede namens het Crisis-Comité, allen har telijk dank te zeggen die èn door hun ga ven èn door hun medewerking, dit mooie resultaat hebben helpen mogelijk maken. Geboren: Adrianus. z. van A. v. Bee- len en P. de Jóng Nicolaas, z. van N. Guijt en A. de Rooij Aaltje, d. van P Oliemans en M. v.#d. Plas Adriaantje, d. van W. Imthom en A. Durieux. Ondertrouwd: D. J. Bakkenes en M. Dubbelaar A. Parel en C. van Dijk. Getrouwd: J. Harteveld en D. Var- kevisser A. Ouwehand en J. Boersma. Overleden: Willempje Plug 59 j., echtgen. van KL van Beelen Cornelis Vooijs, 81 j., wed. van N. van Klaveren. NOORDWIJK. Geboren: Johanna Maria d. van M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Cornelia Martha d. van M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Neeltjc d. van N. v. Rooijen en A. M. Wulf Artje Hen- drika Cornelia d. van P. Plug cn N. Lind- hout Maria Margaretha Clasina d. van J. A. Caspers en A. M. Vertuin Johan nes Albertus Antonius z. van J. C. Roele- veld en M. C. M. Beuk Johanna Helena Elisabeth d. van P. v. d. Put en J. H. Smee- le Leonardus Theodorus Maria z. van H. C. Hoogeveen en E. C. M. v. Leeuwen Cornelis z. van J. Lindhout cn J. P. Balkenende Marijtje d. van C. v. d. Luijt en D. Leenheer Gerrit z. van G. v. j Weeghel en A. de Mol. Ondertrouwd: Th. G. Steenvoorden en M. v. d. Berg J. P. J. Vink en P. A. Caspers Th. R. v. Rhijn en M. C. Heems kerk E. v. d. Niet en M. Schoneveld J. C. Admiraal en E. v. Exter Th. Ad- j miraal en A. v. Exter. Getrouwd: J. J. Altorf en J. Vink J. G. S. Alkemade en A. J. M. Oehl E. J. Wiecherink en H. Marijt H. M. v. Sprang en A. Haasnoot P. Bedijn en E. G. v. Markveldt P. Neelen en J. v. d. Berg A. T. Wijnands en H. Chr. J. Steen- voorden L. H. M. Steenvoorden en J. C. Th. v. d. Raad J. de Mooy cn M. Wassing N. Kooy en E. G. L. v. Enge len. Overleden: Johanna Sara Helena Brunings 68 j. Elisabeth Scheepmaker 68 j., wed. van B. J. J. Timmers. NOORDWIJK AAN ZEE. Reddings-brigade. De Reddingsbriga de hield in Hotel „De Zeeleeuw" een goed bezochte ledenvergadering onder presi dium van Dr. Hermanides. Na opening en lezing der notulen laat de le secretaris een aantal ingekomen en uitgegane stuk ken de revue passeeren, o.m. was hierbij een schrijven aan het Roode Kruis gericht dato Februari, om de pogingen te staken tot oprichting van een afd. van het Roode Kruis. Medio October was hierop nog geen antwoord gekomen. Door den secretaris was thans nogmaals geschreven, waarop het antwoord is ingekomen, dat op bewust schrijven antwoord overbodig was om re den men tot oprichting is overgegaan. De voorz. bracht dank aan den secreta ris voor het vele werk in de afgeloopen zomermaanden gedaan. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten ook dit jaar weer 200.in de plaatselijke verzekeringskas te storten, met dien verstande dat de ge kweekte rente van het uitstaande kapitaal in de afdeelingskas terugvloeit. Het fonds is hierdoor gestegen tot pl.m. f 2600. Thans werd aan de orde gesteld het be stuursvoorstel, het oprichten van een „Tom-fonds". Dit voorstel werd nader toegelicht door den heer v. d. Wilk. Deze had bij andere kunstbrigades dit hoogst nuttige reddingsmiddel reeds gezien en vond het voor Noordwijk en plicht om te trachten een Tom aan te schaffen en als begin hiervoor f 200.te reserveeren uit de kas. De heer v. d. Niet zag in een der gelijk reddingsmiddel het nadeel dat dit het vrije baden zou bevorderen en zoo doende concurrentie zou worden aange daan aan de badbedrijven, terwijl er vol gens deze spr. ook technische bezwaren waren. Meerdere heeren waren het met deze meening niet eens, terwijl de voorz. er met nadruk op wees, dat de Noordw. Reddingsbrigade nimmer de badbedrijven zal beconcurreeren. Spr. zag in dit voor treffelijke reddingsmiddel een verzekering voor het leven der leden. Met 2 stemmen tegen werd besloten over te gaan tot op richting van een Tom-fonds. Het voorgestelde winterprogramma geeft de activiteit weer, welke de Brigade steeds ontplooit. Het programma bestaat uit een seincursus, waarvoor als instruc teurs zich beschikbaar stellen de heeren v. d. Bent en v. d. Voet; deze cursus zal Woensdag 24 Oct. aanvangen. Vervolgens een cursus E.H.B.O., onder leiding van dr. Niekerk. Deze cursus zal aanvangen Vrij dag 9 November. Een oproep voor beide cursussen zal alsnog worden gedaan. Voor het zwemmen in de „Regentes" te den Haag bestond veel animo, want staan de de vergadering gaven zich reeds 30 le den op. De kosten zullen bedragen voor 10 maal 2.50; voor degenen die zich hier toe niet verbinden 0.50 per keer. Deze zwemoefeningen hebben plaats Donder dagavonds van 89 uur vrij zwemmen, van 910 uur reddend zwemmen, onder leiding van de Haagsche Brigade. Begon nen zal worden Donderdag 25 Oct. r.s. Het vertrek zal plaats hebben kwart voor zeven. De voorz. deelde hierna mede, dat het bestuur het voornemen heeft om dit jaar voor de leden een feestavond te organi- seeren, waarvoor reeds enkele plannen en- der de loupe zijn genomen. Dit vond de volle instemming der vergadering. Ver volgens bracht de voorz. ter sprake, dat het bestuur zich genoodzaakt had trezien een ingezonden stuk aan de plaatselijke en gewestelijke pers te zenden om hierin te belichten de tegenwerking, die de Red dingsbrigade ondervondt van de dit jaar opgerichte afd. van het Roode Kruis. Nog een typeerend feit meende de voorz. te moeten belichten en wel dat door het Roode Kruis een cursus E.H.B.O. is opgericht, waarvoor aan de gemeente de cursuszaal boven het politiebureau is aan gevraagd. Vóór de gemeenteraadsvergade ring van Donderdag 11 Oct. 1.1. echter had den er toen al 2 lessen in genoemde zaal plaats gevonden. Tevens zijn alle politie agenten verplicht aan deze cursus deel te nemen, terwijl telken jare de Reddings brigade bij het uitschrijven van een E. H. B.O.-cursus heeft aangeboden, dat de po- litie-agenten hieraan gratis konden deel nemen. Toen had men er schijnbaar geen behoefte aan, althans nimmer is het aanvaard. Hierna volgde sluiting. Gezellig bleef men hierna nog een poosje bijeen, waarbij de heer de Groot een serie mooie filmopnamen afdraaide waardoor de roem van Bart als filmoperateur wel gevestigd zal zijn. LISSE. Een pittige jazz. Men verzoekt ons na mens het Plaatselijk Comité van „Herwon nen Levenskracht" mee te deelen, dat op de a s. Vrijdagavond ten bate van de plaat selijke kas te houden Bouwmeesteravond, de heer J. Reewijk zich aangeboden heeft dien avond zijn medewerking te verleenen met zijn volledige Jazzband. Hierdoor is men verzekerd, dat de verzorging van het muzikale gedeelte tip-tip in orde is! VOORSCHOTEN. Openbare verkooping. Op de gehou den openbare verkooping van gisteren in Hotel Deurloo ten overstaan van notaris W. A. Caron van alhier werd perceel I het heerenhuis aan de Papelaan no. 26 in bod op 3950 gemijnd op f 550. Kooper de fa milie Schaper. Perceel II een heerenhuis aan de Papelaan no. 38 in bod op f 4000 werd opgehouden op 4475. Perceel III een heerenhuis aan de Burgem. Treub- straat no. 1 in bod op 3000 werd gemijnd op 200. Kooper J. Pen voor 3200. Per ceel IV twee perceelen bouwterrein aan de Duivenvoordestraat in bod op 1000 en 3000 werden opgehouden. NOORD WIJKERHOUT. AUTO-ONGELUK LOOPT GOED AF. Dank zij onbreekbaar glas. Dinsdagmiddag heeft op den Gooweg, nabij het bosch van Jhr. Gevers een auto ongeluk plaats gehad, dat, gezien de om standigheden, bijzonder goed is afgeloo pen. Een personen-auto welke met een gang van pl.m. 50 K.M. in de richting Noordwijk rechts van den weg reed, weid door een andere personen-auto achterop gereden met een razenden vaart van on geveer 80 K.M. De laatste auto, bestuurd door den heer R. uit V., schoot naar links om te passeeren. De chauffeur kon de wa gen niet meer houden en botste tegen een langs den weg staanden boom, een rem spoor achterlatend van ongeveer 46 M. Ge lukkig was de wagen een nieuwe Buick voorzien van z.g. onbreekbaar glas. De botsing was zoo hevig, dat het kussen van den achtersten bank los sloeg en door den tusschenruit bij den chauffeur terecht kwam. De geheele tusschenruit was stuk. De eenigste pasasgier, de heer V. alhier, die naast de chauffeur zat, viel met zijn hoofd door de voorruit en verwondde zich flink, terwijl zjjn gebit dusdanig werd toe getakeld, dat 5 tanden los stonden. Dr. Wösten heeft hem verbonden. De chauf feur mankeerde niets. De auto is van vo ren geheel uit elkaar gerukt. Waren de ruiten niet van onbreekbaar glas geweest, dan was de ramp niet te overzien. De ge- meente-politie was ter plaatse aanwezig en stelt een onderzoek in. WOUBRUGGE. Personalia. De heer J. Stoof nam af scheid als machinist-wegwerker en bode van den polder Oudendijk, bij welks be stuur hij in veertigjarig dienstverband stond. Door het voltallig bestuur, in het electrisch gemaal aanwezig, werd hij bij monde van den dijkgraaf, den heer F. Kroes, toegesproken, terwijl hem daarbij een gratificatie werd overhandigd. De heer Stoof blijft te Woubrugge wonen; moge hem en zijn gezin nog vele rustige jaren zijn beschoren. Diefstal. De aannemer H. uit Leid- schendam deed bij de politie aangifte van het feit, dat uit een in aanbouw zijnde wo ning aan den Woudschedijk alhier ecnige stukkgp gereedschap en verschillend mate riaal was ontvreemd. WARMOND. Opening bazar. Onder groote belang stelling had hedenmiddag de officicele ope ning plaats van de bazar, uitgaande van de Warmondsche Wijkverpleging, tevens vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder alle gezindten. De bazar wordt ge houden in de zaal van Hotel de Zon, aie voor deze gelegenheid door den heer Papot op zeer billijke voorwaarden is afgestaan en welke geheel belangloos door de heeren v. d. Meij en van Tongeren feestelijk is ver sierd. Door den heer Houweling was een keuri ge feestverlichting aangebracht, hetgeen het aspect zeer verhoogde. Ook de War mondsche Radiocentrale heeft haar mede werking verleend door het verstrekken van gratis muziek. Nadat de genoodigden op de gereserveer de plaatsen zitting hadden genomen, nam mevr. Lange laar geboren Landsman, se cretaresse der Warmondsche Wijkverple ging het woord om de aanwezigen een har telijk welkom toe te roepen. Inzonder heet te zij welkom den Burgemeester met zijn echtgenoote, wier aanwezigheid door de vereeniging op zeer hoogen prijs werd ge steld. Spreekster sprak de hoop uit, dat deze bazar voor de Warmondsche Wijkver pleging een groot succes zou worden, op dat zij nog meer zou kunnen doen, om het leed onder de minder bedeelden tc kunnen verzachten. Zij wees er op, dat, wat hier thans geëxposeerd wordt, een voorberei ding heeft gehad van vijf jaren en dat al les door vrijwillige handen is vervaardigd en ten geschenke is gegeven, waarvoor zij allen die hier aan hadden medegewerkt een woord van bijzonderen dank bracht. Vervolgens was het woord aan den Bur gemeester, die in een kernachtig speeche den werkkring der Wijkverpleging schet ste en in het bijzonder tot uitdrukking liet komen wat de vereeniging doet ten bate van de arme T.B.C.-patiënten. Een ieder, aldus spreker, kent de beide Wijkzusters mej. Tempelaar en Zuster Rabana cn een ieder weet hoe beiden ijveren om verzach ting te brengen en hulp te bieden waar dit noodig is. Hierna verklaarde spreker de bazar voor geopend, daarbij den wensen aan toevoegende, dat het beoogde doel zal worden bereikt n.L verster van de kas der vereeniging. Al aanstonds werden door de bezoekers de verschillende stands be zocht en werden direct goede zaken ge maakt. Vanzelf ontbrak ook niet de tom bola, welke een ware attractie bleek te zijn, evenals het touwtje trekken. Daartoe in dc gelegenheid gesteld door de firma van Nclle werd aan de aanwezigen een heerlijk kopje I koffie of thee gepresenteerd. Wij kunnen een ieder aanraden eens een bezoek aan de bazar te brengen en zijn er van over- tuigd, dat zij hiervan geen spijt zullen heb ben. Buiten de reeds genoemde attracties zijn er nog verschillende andere, doch deze moeten voor -do eventueele bezoekers een verrassing blijven. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield dc afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hare maandelyksche ledenver gadering. Door den voorzitter, den heer Polder man, werden de aanwezigen hartelijk wel kom geheeten in het bijzonder de heer C. van Drent die hedenavond een causerie zal geven over den snoei van fruitboomen, In afwijking van de aangekondigde lezing, die mede wegens het onbruikbaar zyn van de lantaarn wordt uitgesteld tot de Januari vergadering. De voorzitter is er evenwel van over tuigd, dat de leden uit deze causerie veel leerzaams zullen weten te putten en dat van de gelegenheid tot het stellen van vra gen veel goods naar voren zal komen, cn zal leiden tot een prettige gedachtenwis- seling. Na het voorlezen der notulen komen eenige ingekomen stukken ter tafel zooals de beschrijvingsbrief voor de algemeene Bondsvergadering te houden op 25 Octo ber as. te Leiden waarheen als afgevaar digde zal gaan de voorzitter met als plaats vervanger de heer D. de Gans. Voorts merkt de voorzitter op, dat voor de as. Novembervergadering staat uitge schreven een dagtentoonstelling van Chry santhemums. Het bestuur stelt evenwel voor de dagtentoonsteling te laten verval len en in plaats van de bloemstukken voor tuinknechts ter opluistering, hiervan een prijsvraag te maken, hetgeen wordt goed gevonden. Op die vergadering die gehouden zal worden in Kasteel Oud-Wassenaar zal te vens de uitslag bekend gemaakt worden van de prijsvraag der tuinenkeuring. Op die vergadering wordt een groot bezoek verwacht en den leden wordt verzocht voor al zoo voor de prijsvragen als ter opluis tering te willen inzenden. Hierop wordt het woord verleend aan den heer van Drent tot het houden van zijn causerie over de toepassing van de snoei bij fruitboomen. Allereerst stelt spreker de vraag moet er gesnoeid worden. Hierover zijn vele mee ningen, maar zij die de laatste jaren goed acht gegeven hebben op het gebeuren in den lande zullen hebben kunnen ontdek ken, dat het op het gebied van toepassing van de snoei momenteel een groote chaos is. Voor eenige jaren werd er in het geheel niet meer gesnoeid. Langzamerhand komt een ieder hiervan weer terug en worden verschillende methodes toegepast waarvan spreker de drie voornaamste de revue laat passeeern. Allereerst laat spreker zien dat bij niet snoeien wordt bereikt, dat de boom zich zoo snol mogelijk tracht te vergrooten, mits natuurlijk de omstandigheden gunstig zijn, het gevolg is veel bladen die onvol doende licht krijgen, met tot gevolg on voldoende assimilatie met tot eindresultaat het afsterven van het zwakke hout, en dit hout is het dat juist de vruchten moet ge ven. Door snoei daarentegen bereikt men, dat de bladeren grooter van stuk worden en dus beter aan het gestelde doel beantwoor den, hetwelk de vruchtzetting zeer ten goe de zal komen. Snoeit men niet dan worden de boomen voorts te hoog, worden vatbaar voor wind terwijl het bestrijden van ziekten en het plukken der vruchten een kostbare ge schiedenis is en dus niet meer loonend kan worden. De korte methode zooals die veel en ook op onze buitenplaatsen wordt toegepast op korte vruchttakken heeft evenwel ook ecni ge bezwaren t.w. dat de boom in de jeugd veel wordt ingekort en eerst op oudere leeftijd tot volle vruchtbaarheid kan ko men, maar aLs voordeelen daartegenover staan, dat iedere gemaakte vrucht kan volgroeien en behouden blijven, terwijl iedere vrucht groot wordt en volgroeit, men dus le kwaliteit verkrijgt, terwijl de boomen op zichzelf gemakkelijk te onder houden zijn en alle vruchten het volle licht en zon toekomen. Het nadeel van minder blad maakt hier bij geen overwegens bezwaar. Voorts behandelde spreker de vrije vor men, kroonboomen en komt dan terug op dc z.g. Wcstlandsche snoeimethodc, welke methode geheel berust op het vormen van sporen. Deze methode is evenwel alleen op lichte, betrekkelijk droge grond toe te passen en geeft geen resultaten op zware en vochthoudende bodem. Deze methode heeft voor dat tegen de muuroppervlakte vele takken kunnen worden geplaatst die allen dc noodlge lucht cn licht bekomen terwijl alle knoppen zeer kort bij de hoofd takken zitten, zoodat alle knoppen ook vruchten worden. Tot conclusie stelt spreker ten slotte dat dc korte snoei op krachtige takken leidt tot het bekomen van het beste en meest uit gegroeide fruit. Na het beantwoorden van eenige vragen werd dc heer van Drent met een warm ap plaus beloond. Hierna sluiting. ZILK. Vergadering R. K. Kiesvcrceniglng. Gisteravond hield de R. K. Kicsvereeniging „Dr. Schaepman" alhier haar 4<le jaarver gadering in het parochiehuis. Wanneer dc vergadering bijna een half uur over tijd door den voorzitter, den heer J. Remmers- waal, wordt geopend, met het bidden van een Onze Vader cn Wees Gegroet tot be houd der Katholieke eenheid, blijkt, dat niet veel loden ter vergadering aanwezig waren en was deze slechts matig bezocht. De voorzitter spreekt een rede uit, waar in hij allen aanspoort samen te werken m het belang van de R. K. Kicsvereeniging, van de R. K. Staatspartij, en, door die een drachtige samenwerking, in het belang van de H. Kerk. Spr. dringt erop aan door on gemotiveerde critiek niet alles af te kam men en af te breken, maar door eendrach tige samenwerking te bevorderen de groei cn bloei van Gods Kerk. De secretaris, den heer C. J. Ruigrok, leest vervolgens de notulen der laatstge houden ledenvergadering voor, welke be houdens een opmerking van den heer L. Nederstigt, onder dank van den voorzitter worden goedgekeurd. De heer H. Nederstigt vraagt dan waar om het bestuur verzuimd of geweigerd heeft om propaganda te maken voor het winnen van nieuwe leden, hetgeen door het bestuur in de vorige vergadering was toegezegd en waartoe was besloten. Da voorzitter zet deze kwestie nader uiteen. Er biykt in deze van de zyde van het be stuur geen nalatigheid of onwil in het spel tc zijn, wuarop door den heer H. Nederstigt de door hem gemaakte opmerking wordt teruggetrokken. De voorzitter heet dan den Z.eerw. heer Pastoor en Kapelaan der pa rochie van harte welkom en dankt hen voor het blijk van meeleven, hetwelk zy door hun aanwezigheid in de vergadering van de kiesvereeniging toonen. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Th. van Gylswijk, blijkt, dat de vereeniging over ecy batig saldo be schikt van slechts 18.86. De voorzitter dankt den penningmeester voor diens cor rect financieel beheer en licht, wat betreft het kleine batig saldo, een cn ander na der toe. Vooral door het bedanken van een groot aantal leden, zijn als logisch gevolg de inkomsten sterk afgenomen, terwijl de uitgaven in vele gevallen stationair blij ven. Bij punt 5 der agenda, verslag com missie tot nazien der boeken enz. van den penningmeester der Centraio Kiesvereeni ging Noordwykerhout, blykt, dat de daur- toe gekozen zync commissie nog niet tot daden overgegaan is en het uitbrengen van een verslag derhalve verzet moet worden tot een volgende vergadering. Uit het ver slag van dc commissie tot nazien der boe ken cn bescheiden van den penningmees ter blijkt, dat een en ander in dc boste con dities is aangetroffen, waarvoor dc voor zitter woorden van dank spreekt. Wegens periodiek aftreden van de be stuurleden L. de Winter, A. van Graven en J. Bon, de lautate niet herkiesbaar, werden na stemming en herstemming gekozen de heeren L. dc Winter, Fr. van der Ploeg cn A. van Graven, die hun benoeming als zoo danig aannamen. De voorzitter dankt het scheidende lid J. Bon voor datgene wat hy in zyn functie als bestuurslid voor de kicsvereeniging heeft gedaan en sprnk den wensch uit, d.it hy, in het voor hom in de plaats tredende bestuurslid Fr. van der Ploeg, een woardig vervanger mag vinden. Voor deze toespraak bracht de heer J. Bon den voorzitter dank. Voor het nazien der boeken enz. van den penningmeester der Centrale te NomdwiJ- kerhout wordt benoemd de heer L. Neder stigt, die zijn benoeming aannam. De hee ren S. Klinkenberg en J. v. Kampen wor den belast met de controle op de beschei den van den penningmeester, welke taak zy aannamen. Punt 10, Reglementswyziging, bracht veel stof tot spreken. Voorgesteld werd door het bestuur met dc as. verkiezing in twee groepen tc stemmen cn wel groep A- arbeiders cn groep B-burgers. Dc voorzitter licht een en ander breedvoerig toe, maar het bestuursvoorstel kan alsnog geen In stemming der vergadering verkrygen, waarop de voorziter voorstelt de vergade ring tc schorsen, opdat het bestuur dc ge maakte bezwaren eerst kan overwegen. Hiertoe werd besloten. Na heropening wordt na veel wikken en wegen het voorstel van het bestuur, na stemming, met groote meerderheid aange nomen. Tot afgevaardigde naar de Centrale tc Noordw ykerhout worden na gehouden herstemming gekozen de heeren D. de Win ter en L. Nederstigt, die hiermede accoord gingen. De voorzitter deelt mede. dat van den heer J. Geerlings een schrlfteiyk ver zoek bij het bestuur is binnengekomen, waarin hy verzoekt als lid der kii*vereeni- ging te worden toegelaten. Door het be stuur is op dit verzoek echter afwijzend beschikt, daar dc heer Geerlings eerst het reglement moet nakomen en zoodoende als nog niet als lid kan worden ingeschreven. Van de rondvraag wordt slcchta~"door twee leden gebruik gemuakt. De heer H. Nederstigt verzoekt, dat, wan neer wederom wyziging van het reglement plaats zal vinden, dc aan tc brengen wyzi ging eerst aan dc leden bekend gemaakt zal worden, zoodat de nieuwe reglementee ring beter bestudeerd en besproken kan worden. Tevens verzoekt hy aLsnog propa ganda te maken om nieuwe leden voor de vereeniging te winnen, voor welke propa ganda de heer Jac. Hoogkamer zich inmid dels beschikbaar stelt. De voorzitter zegt met een en ander rekening tc zullen hou den cn dankt den heer Hoogkamer voor de toegestane steun cn medewerking. De heer J. v .d. Weijden vraagt of geen stappen godaan kunnen worden om den heer A. J. Loerakker, het Kamerlid, een bespreking alhier te doen houden over do R. K. Staatsparty. Zulks naar aanleiding van de door genoemden heer gehouden re de o.a. te Noordwyk. De voorzitter wijst op het financiccle be zwaar, waarna wordt besloten met het be stuur van een andere vereeniging alhier overleg te plegen, teneinde gezamenlijk lot het bereiken van dat doel tc komen, het geen zeer zeker veel nut zal heoben en ve len tot beter inzicht omtrent wcrkwyzo enz. der R. K. Staatsparty zal brengen. De voorzitter dankt tot slot de aanwezi ge leden voor hun opkomst en zakelijke besprekingen, waarna hy de vergadering met den chr. groet sluit.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11