Aan- en verkoop van Effecten. WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 KERKNIEUWS DRIEVOUDIG ZILVEREN .PROFESSIE- FEEST. In het Pensionaat „Bijdorp" (Notre Da me de Lourdea) van de Zusters Dominica nessen te Voorschoten, werd j.l. Zon dag een drievoudig professiefeest gevierd. Zilveren jubilare <n waren dien dag de Zusters Quirina van Lottum, Laetitia Luijckx en Colctta Geutjes, voor wie des morgens een gezongen 11. Mis werd opge dragen door den rector van het pensi<ytaat, mgr. Th. M. P. Bekkers, Huisprelaat van Z. H. den Paus. In het vervolg van den dag werd deze zeldzame gebeurtenis met een huiselijke viering in het klooster herdacht. Pastoor Colla bediend. Dc zecrecrw. heer pastoor H. N. Colla van de parochie van de H. Maria Magdale- nn te Amsterdam, wien onlangs op zijn verzoek door den Bisschop ontheffing van zijn pastoorsambt is verleend, is opnieuw ingestort. Uit voorzorg heeft men den pas toor gistermiddag, op advies van den be- handelenden geneesheer, van de laatste Sacramenten voorzien. „Msbd." RECHTZAKEN OUD-GERECHTSBEDIENDE VERVALSCHT STUKKEN. De voormalige bureauchef ter griffie van de Maastricht.'-che Rechtbank R. H. E. werd Madndag door de strafkamer van voor noemde Rechtbank ter zake van het voort gezet misdrijf van valschheid in geschrif te en het voortgezet misdrijf van verduis tering veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, zulks met aftrek van het voorarrest. Verdachte had na zijn ontslag uit zijn functie stukken vervalscht betreffende een onbeheerde nalatenschap en zich daaruit gelden toegeëigend. De eisch was 2 jaren gevangenisstraf. Nog een zaak-Roelofsen. De 29-jarige propagandist H. Th. R. te Rotterdam is door de rechtbank aldaar ter zake van eenvoudige beleediging tijdens ecne openbare vergadering van den vroege- ren minister van Economische Zaken mr. T. J. Verschuur en van het hoofd van 't veeartsenijkundig toezicht prof. dr. Berger en van den directeur van het slachthuis te Wageningcn, den Keer van Ginkel, veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof te 'a Gravenhage heeft thans dit vonnis met verbetering van gron den bevestigd. SPORT LEIDSCHE POLITIE SPORT- VEREEN1GING. Den Ilaag legt beslag op de Van Spall- wissclbekcr. Gisteren werden op het N. B. L. O.-ter- rein aan den Zoeterwoudsche Singel te Leiden de aangekondigde scriewedstrijden dor Leidsche Politusportvereeniging om den Van Spall-wisselbekcr gehouden. Behalve de L. P. S. V. namen Den Haag en Delft aan deze wedstrijden deel, terwijl C. G. W. als vierde elftal dc halve compe titie volmaakte. Voor den aanvang der wedstrijden sprak de heer Frank als voorz. der L. P. S. V. een woord van welkom tot den heer A. P. A. Eskens, die den commissaris van politie vertegenwoordigde, alsmede tot do deelne mende elftallen. Spr. wees daarbij op de successen der H. P. S. V. en bood den voorzitter dezer vereeniging, de heer Roza, een mand rozen aan, welke attentie door dezen ten zeerste op prijs werd gesteld. Hierna sprak dc hoofdinspecteur, dc heer Eskens, een kort woord tot de spelers en uitte den wcnsch, dat deze dag een be vredigend verloop mocht hebben. Dc voorz. der C. G. W.. dc heer Crama, bood hierna den oudsten L. P. S. V.-speler, den heer Slot een bouquet bloemen aan. Hierna vingen de wedstrijden aan met de partij: L. P. S. V.—C. G. W. 5—2. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Toen de L. P. S. V. na her haalde vergeefsche aanvallen het doel wist te vinden (10), maakte C. G. W. onmid dellijk gelgk (l—1). Na de hervatting waren de politic-mcn- schen veel productiever. Zij wisten den stand tot 41 op te voeren. Daarna scoor de C. G. W. tegen (4—2), maar de politie voegde nog een doelpunt aan de score toe, toe, zoodat zij met 52 won. n. P. S. V«—D. P. S. V. 2—0. De tweede wedstrijd ging tusschen de Ha.i r i 1fallen. Na 15 min. nam Den Haag de Leiding (10). en kort voor de rust verhoogden de Hage naars den voorsprong (20). Na de her vatting ging het spel meer gelijk op en door stug verdedigen verhinderden de Delftenaars verdere doelpunten, maar hun voorhoede kon evenmin het doel der tegen partij vinden, zoodat Den Haag met 20 won. C. G. W.—DELFT 2—1. Reeds kort na den aanvang had de Leid- «fhe ploeg tegenslag. Toen nl. de linksback van C. G. W. den bal, die achter de lijn was geweest, opnam om hem als doelschop te doen uittrappen, gaf de scheidsrechter, die niet afgefloten had, penalty, welke werd benut (0—1). Deze tegenslag werkte uit stekend op de Leidenaars en zij togen fana tiek ten aanval. De linksbinnen maakte spoedig gelijk (11) en met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft was C. G. W. sterker, doch er werd slechts één maal gedoelpunt door den linksbuiten (2—1). LEIDEN—DEN HAAG 0—2. Beide elftallen stelden zich voor de fi nale volledig op onder leiding van scheids rechter J. Crama. Dadelijk is Den Haag in den aanval en tot tweemaal toe redden paal en lat. Na 15 minuten schoot de linksbinnen der gas ten keihard in, doch dit doelpunt werd ge annuleerd wegens buitenspel. Met Den Haag steeds in de meerderheid komt de rust. Na de hervatting krijgen we hetzelf de spelbeeld, doch de linksbinnen der gas ten heeft dan eindelijk met een fraai schot succes (01). Bij de Leidenaars valt een speler uit en met tien man wordt verder gespeeld. Desondanks houden zij moedig vol en hebben bgna zelfs succes, doch de Haagsche keeper redt uitstekend. Als er nog vijf minuten te spelen is, heeft de linksbinnen der H. P. S. V. opnieuw suc ces en met 20 in het voordeel van Den Hr ig komt tenslotte hel einde. De voorzitter der L. P. S. V., de heer Frank, reikte hierna de prijzen uit: le prijs H. P. S. V. (zilv. van Spall-beker met ex tra prgs (verzilverde bal), 2e prijs L. P. S. V. (beker), 3e prijs C. G. W. (zilv. med.), 4e prijs (bronzen voetballer). De heer Crama bracht tenslotte nog een woord van dank aan de directeur der Gem. Arbeidsbeurs, die het mogeliik had ge maakt, dat de leden van C. G. W. konden spelen. ZWEMMEN NIEUW NED. RECORD VAN RIE MAS TENBROEK OP DE 200 M. RUGSLAG. Bij de wedstrijden van Z.I.A.N. In dé overdekte zweminrichting „De Re gentes" te Den Haag vonden gisteravond onder goede belangstelling de jaarlijksche internationale wedstrijden van Z.I.A.N. plaats. Het was voor de talrijke aanwezigen een groote teleurstelling dat Willy den Ouden wegens ziekte niet kon uitkomen, daar men er vast op gerekend had, dat zij een nieuw record zou vestigen. Het publiek is echter voldoende schadeloos gesteld en heeft van fraaie sport kunnen genieten. Rie Mastenbroek deed een poging om het ten name van mevrouw Philipsen-Braun staande Ned. record 200 Meter rugslag te verbeteren. Zij slaagde hierin ten volle en bracht het van 2 min. 59 1/5 sec. op 2 min. 55 2/5 sec., hetgeen een fraaie prestatie ge noemd mag worden. De 100 M. vrije slag voor heeren was we derom een mooi nummer en Kreffer van D.J.K. slaagde er wederom in van onzen recordhouder Mooi te winnen en een tijd te maken van 1 min. 2 sec., waarmede hij dus maar slechts 1/5 sec. boven het record van Mooi bleef. Het lgkt ons dan ook geens zins uitgesloten dat op dit nummer eerst daags door den Amsterdammer een nieuw record gevestigd zal worden. Bij de 3 x 50 M. wisselslag estafette voor heeren wist de ZIAN-plocg bestaande uit P. v. d. Hoek, K. P. Jongbloed en J. H. de Haas het te name van D.J.K. staande Ned. record met 1 min. 36 2/5 sec. te evenaren. In de toekomst belooft het dus tusschen deze twee sterke ploegen een spannenden strijd te worden. Op den rugslag moest de recordhouder Scheffer, die momenteel door zijn militai ren dienst zeer gehandicapt is, in den jon gen Hagenaar en tevens zijn grootsten en gevaarlijksten concurrent v. d. Hoek in het nummer 100 M. zijn meerdere erkennen. De tijd van den Hagenaar was echter nog ver boven het record van Scheffer. Bfj de 5 x 50 M. estafette vrije slag werd het een strijd tusschen de twee Haagsche vereenigingen ZLAN en H.Z. en P.C. die in het voordeel van eerstgenoemde beslist werd, die won in den tijd van 2 min. 23 sec. D.J.K. die met invallers uitkwam werd derde. De buitenlandsche gasten hadden niet veel succes en moesten bij alles in de Hol landers hun meerderen erkennen. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag dames: 1. A. Timmer mans (RDZ) 1 min. 10 2/5 sec.; 2. N. Mud- de (ODZ) 1.13 3/5; 3. N. Jansen (ODZ) I.15. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Kreffer (DJK) 1 min. 2 sec.; 2. S. L. Mooi (HPC) 1.02 2/5; 3. G. Rcgter (RZC) 1.05 2/5. 3 X 50 M. wisselslag esetafette dames: 1. O.D.Z. met de dames B. Martin. C. Eyken- broek en R. Mastenbroek in 1.49; 2. R.D.Z. in 1.53; 3. Het Y in 1.55. Idem heeren: 1. ZIAN met de heeren P. v. d. Hoek, K. P. Jongbloed en J. H. de Haas in 1.36 2/3. 200 M. rugslag dames: 1. R. Mastenbroek (ODZ) 2.55 2/5 (nieuw Ned. record); 2. P. Oversloot (idem) in 3 min. 2 3/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. P. v. d. Hoek (ZIAN) 1.14 1/5; 2. J. C. Scheffer (DJK) 1 14 3/5; 3. C. G. van Aelst (HZ en PC) 1.15 3/5. 5 x 50 M. estafette vrije slag dames: 1. R.D.Z. met de dames Bauineister, Olsen, van Leeuwen, Brouwers en Timmermans in 2 min. 42 2/5 sec 2. O.D.Z. in 2.45; 3. O.D.Z. (2e ploeg) in 2.55 idem heeren: 1 ZLAN met dc heeren van Duin, Jongbloed, v. d. Hoek, Vermeer en de Haas in 2 min. 23 sec.; 2. H.Z. en P.C. in 2.24 3/5; 3. DJK In 2 25 2/5. 3 X 100 M. esetafette schoolslag voor heeren: 1. ZIAN met van Duin, Jongbloed en van Woerkom in 4 min. 114/5 sec.; 2. Duisburger Schwimmvercin '98 in 4.13; 3. RZC in 4.20 2/5. Waterpolo: ZIAN H—Z.C.G. 7—1 (5—0); ZIAN IDuisburger Schwimmvercin '98 8—6 (5—2). GYMNASTIEK DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN D. H. G. B. Op 11 November te Amsterdam. De bondswedstrijden van den Diocesanen Haarlemschen Gymnastiekbond zullen dit jaar worden gehouden op Zondag 11 Nov. a.s. te Amsterdam. Jarenlang zijn deze wedstrijden niet meer in de hoofdstad gehouden. In 1921 geschiedde dit voor het laatst, maar op de jongste bondsvergadering werd de orga nisatie voor de bondswedstrijden 1934 toe gewezen aan de Amsterdamsche R. K. Sport vereeniging „Jong Leven" die het volgend jaar tien jaren bestaat en dit bondstournooi dus kan beschouwen als een uitstekenden inzet der viering van haar tweede lustrum. Deze actieve sportvereeniging zal alles in het werk stellen om deze wedstrijden te doen slagen. Energiek heeft men de voor bereiding ter hand genomen en niets wordt nagelaten, wat er toe kan bijdragen om van deze wedstrijden een groote propaganda voor de katholieke turnbeweging te doen uitgaan. Door de centrale ligging van de hoofdstad ten opzichte van het bisdom is het voor alle vereenigingen ook practisch mogelijk om aan het tournooi deel te ne men. Om ook de zwakkere vereenigingen aan te moedigen en er voor te zorgen, dat zij ook kunnen uitkomen, wordt een spe ciale wedstrijd gehouden alleen voor derde graadturners. Men heeft besloten de wedstrijden te houden in de Turnhal aan de Passeerder- straat. Beide zalen zullen worden gebruikt en daar de indeeling zeer geschikt is, kan men ook inderdaad de beschikbare ruimte geheel benutten. Men rekent er op het ge- heele programma in drie en een half uur af te werken. De wedstrijden zullen dus belangrijk korter duren dan bij vorige ge legenheden, hetgeen de publieke belang stelling slechts ten goede kan komen. Na tuurlijk zal, daar overal tegelijk gewerkt wordt, de jury grooter moeten zijn dan ge woonlijk, maar dit zal ongetwijfeld geen bezwaren opleveren. De wedstrijden zelf bestaan uit acht af- deelingen: a. Vijfkamp in drie graden, waaraan de allersterkste vereenigingen uit het bisdom zullen deelnemen. Men kan hier flinke deelname tegemoet zien, daar ook verschil lende vereenigingen, die vorig jaar nog in de b-afdeeling van de partij waren, thans hier uitkomen. De oefenstof is zwaarder gemaakt, wat men gemeend heeft te kun nen doen, omdat het turnpeil in het bisdom Haarlem de laatste jaren flink vooruitgaat. Elke vereeniging neemt deel met een ploeg van zes turners (van eiken graad twee). De voorgeschreven oefeningen zijn: vrije oefening, hoogrek, ringen, hooge brug en paardvoltige. Zooals men weet, gaat in de afdeeling de strijd om den grooten wisselbeker, door Mgr. Aengenent uitgeloofd; b. vijf kamp in twee graden (ploegen van drie tweede graadsch en drie 3de graadsch turners; c. vijfkamp in een graad voor derde graadsch turners; d. vierkamp voor junioren (12 tot 15 jaar) De oefeningen bestaan uit: vrije oefening, ringoefening, brugoefening en paardsprong; e. vierkamp voor junioren (1517 j.) De bond heeft gemeend twee afdeelingen te moeten maken voor de junioren, daar er vroegger wel eens geklaagd is, dat het werk voor de jongeren te zwaar was; f. en g. eigen gekozen werk senioren. De vereenigingen komen in dit nummer uit met ploegen van acht turners. Men heeft dit nummer gesplitst in twee afdeelingen om ook voor de minder sterke vereenigin gen de animo grooter te maken. Verschil lende vereenigingen schreven dikwijls niet in, omdat zij vooruit wisten toch niet voor een prijs in aanmerking te komen. De deelname aan wedstrijd f. is voor alle ver- I eenigingen opengesteld, maar vereenigin- j gen, die in wedstrijd a. deelnemen, mogen l niet in wedstrijd h. uitkomen; h. eigen gekozen werk junioren, i De voorbereidingen van de bondswed strijden zijn in vollen gang en men be ijvert zich ervoor om den dag van J1 Nov j a.s. te maken tot een gymnastiekgcbeuite- j nis van he* Haarlemsche oiorees. Laat een ïedei meewerken om d -n dag te doen sla- gen. Geen katholieke gymnastiek/ereeni- ging uit het Bisdom Haarlem mag dien dag te Amsterdam op het appèl ontbreken. Ook Katholiek Amsterdam mag zich niet on betuigd laten. Hier wordt werk te zien ge geven, dat engetv i:leld de belangstelling heeft van iederen katholieken sportliefheb ber. Het werk van den D. II R B. en van de organisatoren verdient het ten volle. AUTOMOBILISME NIEUW WERELDRECORD VAN RAYMOND MAYS. Op de Brook land baan. De Engelsche coureur Raymond Mays heeft gisteren op da Brooklandbaan te Lon den, met een 2-Liter Era-Speciaal wagen, een nieuw v/eraldrecord staande start ge vestigd van 24.93 sec., hetgeen een ge middelde uursnelheid beteekent van 144.285 km. Het oude record in deze klasse stond op naam van den Zwitser Ruesch met MaseratL. DAMMEN KELLER—RAICIÏENBACH. Vierde partij wederom remise. De vierde partij van de match om het we reldkampioenschap Dammen, welke giste ren om vier uur in het Carlton Hotel te Amsterdam is aangevangen, vertoonde dit keer een ander beeld dan de drie vooraf gaande partijen. Thans heeft Keiler zich niet in de verdediging laten dringen, maar integendeel het initiatief tot den aanval genomen. Keller is met zijn rechtervleugel opgedrongen en bezette hij speelde met wit het strategische veld 24, zoodat zijn spel over de flanken werd geleid. Om dat spel genre steun te bieden wilde hij op het centrum attaqueeren, doch Raichenbach wist handig dezen aanval te pareeren. Het werd een spel van wisselende kansen, waarbij Keiler eenig overwicht behield. Toen geen bijzondere kansen meer aanwe zig waren accepteerde Keiler het remise- aanbod van Raichenbach. De stand is nu Raichenbach 5, Keiler 3. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. Inschrijvingen. De Commissie van Eigenaren tot voort zetting van de Courses op Duindigt heeft, blijkens het O. B. in Het Paard, voor Zon dag 21 October a.s. de navolgende inschrij vingen ontvangen: I. Zevende Aanmoedigingsprijs: Pr. dr. 4de kl. 1740 m. Prijzen 300 en 25. 1. Waltrude S.; 2. Xenia; 3. Wilfrieda; 4. White Darling; 5. Xerxes; 6. X. Hollo A.; 7. Xsia; 8. Xenou, alle 1700 m.; 9. Kitty Scott, 1720 m.; 10. Victoria J. A.; 11. Va lence; 12. Petrarca; 13. Northernman B., alle 1740 m.; 14. Tom Mix; 15 Varia; 16. Reva D, alle 1760 m.; 17. Vorstin Maria 1780 m. II. Sieghildeprijs: Handicap 2de on 3de kl. 2000 m. Pr. 250 en f 25. 1. Vita Lieda; 2. Xuthus; 3. Vitesse S. W.; 4. Voici; 5. Numas M.; 6. Welkom; 7. Xilandra G.; 8. Prodigal St. L.; 9. Qui Vive; 10. Ulysses; 11. Urusula V.; 12. Vliegende Hollander; 13. T. Akista; 14. Up to Date; 15. Siem Claudy; 16. Vitality. Handicap nader vast te stellen. III. San Remoprijs: Pr. dr. 3e en 4e kl. 2040 m. Pr. 250 en 25. 1. Varia 2020 m.; 2. Xenia G 2040 m.; 3. Willy Duffy; 4. Windekind; 5. Winnie Scott; 6. Xantippe; 7. Welvaart van Duindal; 8. Welkom van Aduard; 9. Snel, alle 2060 m.; 10. Vita Lieda; 11. Wladimir; 12. Theoduffy; 13. Vassal; 14. Kaisine Scott, alle 2080 m.; Niet gequalificeerd: Weeskind S. W. IV. 21ste Heerrijdersprijs: Hand, heat le kl. 1729 m. Prijs 500 en 50. 1. Maitrank; 2. Determination; 3. Trumpfkönig; 4. Epi- nard III; 5. Aeschylos; 6. Begonia; 7. Par- menio; 8. Caid; 9. Ironsides; 10. Trotteur, 11. Druy; 12. Rose Morgan; 13. Fatima; 14. Mixerin; 15. Fanfare; 16. Quitewell Stal Lancier; 17. Kotur; 18. Glockenblume; 19. Guy Bingen; 20. Edzard; 21 Calumet Bastle. Voor Zondag 4 November 1934, den een en twintigsten dag, is het volgende pro gramma samengesteld: I. Achtste Aanmoedingsprijs: Pr. dr. 4e kl. voor paarden, welke in 1934 nog geen lsten prijs wonnen, 1740 m., Pr. 300 en 25 II. Unionprijs: Handicap le kl. voor paar den. welke in 1934 op Duindigt nog geen 500 wonnen. 200 m. Pr. 250 en 25. III. 23ste Heerrijdersprgs: Pr. dr. 2de en 3de kl. 2040 m. Pr. 250 en 25. Heerr- ders. TV. Uppertenprijs: Hand. le kl. voor paarden, welke in 1934 op Duindigt reeds f 250 of meer wonnen. 2000 m. Pr. 250 en 25. V. Urbaineprgs: Pr. dr. 3e ei 4e klasse 2040 m. Pr. 250 en 25. Sluiting der inschrijvingen: Vrijdag 19 October. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wie is de uitgeefster van „de Waterkampioen"? Antwoord: Uitgeefster is de fa. H. A. M. Roelants te Schiedam. De administratie is gevestigd Parkstraat 18, Den Haag. Vraag: Bestaat er een courant of tijd schrift over snij bloementeelt? Waar wordt een dergelijke uitgave verzorgd? Antwoord: Bij de N.V. Uitg. Mij C. Misset, te Doetinchem, wordt uitgegeven „De Bloemisterij", weekblad gewijd aan den teelt van en den handel in bloemen, planten en heesters. Verder bestaat er nog „Bloem en Plant", maandblad, uitg. N.V. v/h Drukkerij Levl- son, Hofwijckstraat 9, Den Haag. Vraag: Tot wien moet ik mij wenden om de Engelsche taal thuis te leeren? Kunt u eenige adressen opgeven? Antwoord: Dergelijke adressen mogen we in de courant niet opgeven. Herhaalde lijk bevat de advertentierubriek aanbiedin gen. U zult dus goed doen de advertenties goed na te lezen. Vraag: Bestaat er in Leiden gelegen heid een cursus te volgen als opleiding tot etaleur? Antwoord: Op het oogenblik bestaat er geen cursus. De K.J.M.V. St. Peter Kanis heeft wel een dergelijken cursus georgani seerd, doch deze is ten einde. Wellicht komt er bij genoegzame deelname een nieuwe. Vraag: Welke vereenigingen van E.H. B.O. zijn er in Leiden gevestigd en waar kan men zich aanmelden als lid? Antwoord: Er bestaan in Leiden twee dergelijke vereenigingen: de E.H.B.O. (lei der dr. E. Renaud, Lammenschansweg 30) en de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. (secretaris de heer A. Scheffer, Acad. Ziekenhuis). Vraag: Hoe kom ik in *t bezit van een rijbewijs voor automobielen en hoeveel be dragen de kosten? Antwoord: Ter gemeente-secretarie Rapenburg 12, kunt u gratis een formulier bekomen, waarop alle bijzonderheden staan vermeld. De eerste kosten zijn 3.50, doch er zit nog meer aan vast, zooals u op be doeld formulier kunt lezen. Vraag: Kunt u mij zeggen waar de fa briek der „Senoritas" sigaartjes No. 4000 J. R. K. A. is gevestigd. Antwoord: Voor oningowijden zijn die nummers geheim. Zij zgn echter bekend bg het Centraal Bureau voor den Tabaks accijns te Den Haag. Probeert u het daar eens. Vraag: Wie heeft het voorstel van de belasting voor de doode hand ingediend? Antwoord: Dit voorstel is door den minister van financiën, mr. Oud (V.D.), in gediend namens de regeering. Vraag: Waarom is de vereen vdudigde spelling ingevoerd? Antwoord: Teneinde de geschreven taal meer in overeenstemming te brengen met de gesproken taal en een logische schrijfwijze te bereiken. Vraag: Brengt de invoering van de vereenvoudigde spelling op scholen e.d. nog kosten met zich mede in deze zoo op ieder aandringende tgd van bezuiniging? Antwoord: Neen, er zgn geen kosten aan verbonden. De leerlingen moeten hun boeken zelf in de vereenvoudigde spelling omzetten, wat niet zoo moeilgk is, daar het hier slechts gaat om het wegschrappen van o's, e's en n's. Vraag: Ik wist niet beter of de herfst begon op 21 September, maar van deskun dige zijde verneem ik dat de herfst begint op 23 September. Is dat juist? Antwoord: Ja. Voor het Noordelijk halfrond duurt de lente gemiddeld 92 dagen, de zomer 94 dagen, de herfst 90 dagen en de winter 89 dagen. De winter begint op 22 December, de lente op 21 Maart, de zomer op 21 Juni en de herfst op 23 September. Deze datums kunnen ook wel eens een dag vroeger of later vallen. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 269. In de gemeenteraad van 't stadje zeiden ze, dat het een schandaal was. dat 2 zulke beroemde mannen gevangen waren gezet Onmiddellijk na de vergadering gingen twee wethouders naar de gevangenis om Drein en Piet te be vrijden. 270. Er brak voor Piet en Drein een prettige tgd aan. In t stadje en de heele omgeving werden ze met veel eerbied en onderscheiding behandeld. Ze hadden de heele dag niets anders te doen dan lange wandelingen te maken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10