ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Oct. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerst.: 774.8 te Scilly. Laagste barometerst.: 745.0 te Riga. Verwachting tot den avond van 14 Oct.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind nevelig tot half be wolkt. Weinig of geen neerslag. Kouder des nachts, overdag iets zachter. Het hooge drukgebied, welks kern zich nog steeds te West-Zuid-Westen van ons land bevindt, breidde zich naar het Noor den uit. Een secundaire trok vla Denemar ken naar de Oostzee en veroorzaakt thans nog krachtige tot stormachtige wind aan de Oostzeekust. De barometer stijgt achter deze secundaire snel, zoodat de hooge druk ook over de Noord-Oostzijde in beteekenis zal toenemen. Nabij IJsland vertoonde zich een nieuwe daling. In het hooge drukge bied bleef het rustig bewolkt weer met over het algemeen ochtendtemperaturen boven de normale waarde en weinig neer slag. Zware neerslag bracht in de afgeloo- pen 24 uur de bovengenoemde secundaire (Wis) - t.-> le Danzig 1G en Memel 15 m.m. af). Het weer ten onzent, zal zijn vaste karakter blijven behouden. Wel is het ln de on<' te luchtlagen flirk wat kouder ge word en ls ook een udere nacht te verwachten doch morgen overdag zal de temperatuur wel weer stijgen. De neer- slagka ,-n zijn gering. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur dec middapi te half drie lu.z gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdag middag 5.42 uur tot Zondagmorgen 5.52 uur; van Zondagnamid dag 5.3 J uur tot Maandagmorgen 5.54 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 14 October v.m. 5.20 uur en nam. 5.58 uur; op Maandag 15 October v.m. 6.25 uur en nam. 6.48 uur. eigen bestaan nog een kwantum energie en doorzettingsvermogen, waarop menige jonge vereeniging jaloersch kan zijn. Blijkens het openingswoord v?n den voorzitter dateert de relatie met het ge meentebestuur reeds vanaf 1934. Dat bei den thans nog in goede relatie tot elkaar staan, is zeker een vrucht van de wijze, waarop door de Mij. haar schoone taak is vervuld. Spr. besloot ten slotte met den wensch, dat dit gebouw aan den directeur, den heer Boer en aan zijne talentvolle medewerk sters en medewerkers zeer lang de gele genheid moge bieden hun moeilijke taak met opgewektheid te vervullen. Hiermede verklaarde spr. de school geopend. Andere toespraken. De directeur der school, de heer Richard Boer, vertolkte daarna zijn en der leer krachten vreugde over de ingebruikname dezer school. Ook zij wisten tot voor kor ten tijd niet, dat hun hartewensch in ver vulling zou gaan en met het verkregen re sultaat wcnscht spr. het bestuur van harte geluk. Spr. verheugt er zich ook ten zeer- ste over, dat zij thans een eigen concierge hebben. Na een hartelijk woord van erkentelijk heid aan het adres van het bestuur besluit spr, met den wensch, dat de school een gelukkige toekomst tegemoet moge gaan. I-Iierna werd nog het woord gevoerd door den heer jhr. von Weiier, die namens de zustermij., de Mij. tot Bevordering der Toonkunst, het bestuur hartelijk geluk wensch mei dit eigen gebouw. Reods zestig jaar, aldus spr., staan wü naast elkaar en krukken verder, wachtend, of er niet eens een wonderdokter zal komen, die genezing zal brengen. Ook de zustermij. is arm en kan dus niet met geschenken komen, doch spr. stelde het bestuur voor een collecte-bus in de school te plaatsen voor een te stichten Ra dio-fonds, want hoe men ook over de ra dio mogen denken, een gelegenheid om den leerlingen de werken van groote meesters bij tyd en wgle te laten hooren, ii toch geen overbodige weelde. Spr. hoopte, dat aldus eerlang een radio zal kunnen worden aangoschaft. Hierna werden de aanwezigen in de ge- genheid gesteld het nieuwe schoolgebouw le bezichtigen en we gelooven niet teveel te zeggen, als we beweren, dat de eerste indruk goed is geweest. Beneden bevindt zich de groote concert zaal, terwijl op de twee bovengelegen ver diepingen in verschillende kamers gelegen heid tot lesgeven is. Om het geluid zooveel mogelgk te dempen is op de vloeren kurk- zeil gelegd, terwijl de deuren met asbest- platen zjjn afgesloten. Na de bezichtiging word een kopje thee gepresenteerd, waarna het einde kwam. DE VIJFDE CONFERENTIE VAN PATER IIENDRICHS. Zooals men weet zijn deze conferenties bestemd voor niet-Katholieken op de eer ste plaats, maar steeds zijn veel Katho lieken ook tegenwoordig. Nu zouden wij onze gelofsgenooten, dus de Katholieken, willen aanraden, om de vijfde dezer con ferenties welke gehouden wordt a s. Maan dagavond in de kerk van de Hartebrug, vooral bij te wonen. Waarom? Omdat Pa ter Hendrichs dan, onder den titel: „Het Onderpand" de moderne visie op de Kerk behandelt, die, zooals de eerste tijden van het Christendom, getuige de H. Paulus, in tal ztfher brieven, algemeen deden, de Kerk zagen als het „Lichaam van Christus", Zijn Bruid, Zijn volheid. Dit lijkt ons voor onze Katholieke menschen, vóóral voor de opgaande jeugd een heerlijk iets, een kijk, waarin men algemeen, in dezen tijd, zijn mentaliteit weervindt, iets heerlijk moois, iets heel bovennatuulrenks verhevens, iets zoo stralend van goddelijkheid, dat die den diepen zin verklaart van ons Geloof in de Katholieke Kerk, die als Christus' Lichaam enkel geloofd kan worden. Wij sporen dus gaarne onze Katholieken aan, die Conferentie te gaan hooren. Zij zullen er hun geloof door verdiepen en ten volle begrijpen, wat mogelijk onbewust in hen leeft van geestdrift en ontroering over het groote geheim der eeuwen, dat in de Kerk is vervuld. De Conferentie vangt aan om 8.30 uur, toegangskaarten zijn gra tis te krijgen aan de kerk, 8—8.30 uur. HET KRO-BOYS-FEEST Dr. Schaepman is gewend te bidden en te smeeken. Dat moest eigenlijk nooit het geval behoeven te zijn, maar de nood dwingt ons er altijd toe en tenslotte weten wij niet beter of het hoort zoo. Toch is het wel eens erg prettig iets te organiseeren zonder het welslagen daarvan door middel van smeekbeden te moeten verzekeren. Zoo „iets" is de uitvoering morgenavond te geven door de KRO-Boys in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. De belangstelling daarvoor is overweldi gend. Er zijn nog slechts een beperkt aan tal kaarten verkrijgbaar. Maar nu gaat Dr. Schaepman veel- eischend worden. Nu eischen we dat ook de laatste plaats bezet wordt. Er mag niet één leege stoel te ontdekken zijn. Wij mogen niet voor AVRO en VARA onderdoen. De KRO zal triomfeeren. Katholiek Leiden zal toonen wat het waard is. We zijn daarvoor niet bang, maar het zou ons spijten indien iemand te laat kwam. In dit geval dus geen smeekbede, maar een eisch en een waarschuwing. Het antwoord is nu aan u. Namens Dr. Schaepman: Mr. H. F. A. DONDERS. Voorzitter. H. LOMBERT. Secretaris. A. C. H. SPEEL, Penningmeester P.S. Toegangsbewijzen zijn enkel en uit sluitend te verkrijgen Zondagochtend van 10 tot 1 uur, bij het plaatsbespreken in de Stadsgehoorzaal en indien nog beschikbaar des avonds vóór de uitvoering. TRAMBAAN TEGENOVER DE LELIE STRAAT. In verband met den straataanleg beoos ten den Lammenschansweg moet thans ook tot het maken van den tweede overweg over de trambaan, en wel die gelegen tegenover de Leliestraat, worden overgegaan. De trambaan ter plaatse zal met 0.51 M. worden verlaagd, teneinde een normale aansluiting aan de bestaande straten ten Westen van den te maken overweg te ver krijgen en een normale straathoogte voor de ontworpen straten ten Oosten van de trambaan mogelijk te maken. De trambrug direct ten Noorden van den te maken over weg komt dan te vervallen. Met de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij is ter zake bereids over eenstemming verkregen. De kosten van het maken van den over weg en die van de daarmede verband hou dende werken, begroot op 8500.komen voor rekening van de gemeente en kunnen worden bestreden uit het fonds van bijdra gen, bedoeld in art. 2, 2e lid, onder b, van de verordening op den aanleg van straten en wegen. De uitvoering zal deels door de Tramwegmaatschappij, deels door de ge meente plaats hebben. B. en W. geven den Raad, in overeen stemming met het advies van de Commis sie van Fabricage, in overweging een be drag van 8500.te hunner beschikking te stellen ten behoeve van het maken van een overweg over de trambaan Leiden's-Gra- venhage tegenover de Leliestraat. ONTHULLING GEDENKSTEEN. Van de wonlngbouwvcreenigtng „De Eendracht". Hedenmiddag te 4 uur zal aan perceel Ambonstraat 14 een gedenksteen onthuld worden, bij gelegenheid van de voltooiing van het achtste bouwplan der woning bouwvereniging „Dc Eendracht", tevens ter herdenking van het vierde dustrum Ier vereeniging. De onthulling van dezen gedenksteen zal door enkele autoriteiten worden bijge woond. EEN PALESTRINA-KOOR. Hier ter stede worden pogingen aange wend, om tot de oprichting te komen van een R. K. Leidsch Palcstrina-koor. Het koor zal staan onder leiding van onzen oud-stad genoot den heer Jan Smit, dlje reeds jaren als dirigent in Utrecht werkzaam is. Een vijf-en-twintig-tal dames en heeren ver klaarden zich bereid eventueel toe te tre den. Binnenkort hopen wij nader het doel en de beteekenis van een dergelijk en semble uiteen te zetten. BOTSING TUSSCIIEN AUTO EN MOTOR Motorrijder zwaar gewond Gisteravond te even half zeven heeft op den Haagweg ter hoogte van de fa. Noord- man een ernstige botsing plaats gehad tus- schen een auto en een motor, waarbij de motorrijder zwaar gewond werd. In de richting Den Haag reed een Ford auto van de N.V. Haagsche Broodfabriek, bestuurd door den 31-jarigen J. P. uit Den Taag, terwijl uit de, richting Den Haag een motor naderde, bestuurd door den 66-jari- gen B. G. B. uit Alphen aan den Rijn, ter wijl op de duo was gezeten de 25-jarige zoon van den berijder T. J. B. Toen de auto een bakfiets achterop reed en passeerde botste de motor tegen de auto op en de schok was zoo hevig, dat de lin ker stuurhelft en de linkertreeplank wer den afgesneden, terwijl de motor verder in tact bleef. De motorrijder werd zwaar ge wond. Hij liep een zeer ernstige beenfrac tuur en een hersenschudding op en werd in zorgelijken toestand naar het Acad. Zie kenhuis vervoer. De duo-zitter liep slechts een schaafwondje op, terwijl de autobe stuurder geen letsel kreeg. Vermoedelijk is het ongeluk te wijten aan verblindende auto-verlichting. DE LEIDSCHE WINKELWEEK Dt slechte inzet van de Leidsche Winkel en Lichtweek is gelukking slechts bangma kerij geweest, want Donderdag en gisteren was het uitstekend weer, overdag zoowel als des avonds. Zijn het overdag natuurlijk alleen de uit stekend verzorgde étalages, welke de aan dacht trekken, des avonds heeft ook de ver lichting veel bekijks en de drukte op straat is wel het beste bewijs, dat de belangstel ling groot is. Vooral gisteravond toen de muziek van „Werkmans Wilskracht" door de straten trok waren er weer duizenden menschen op de been. De beurt is nu aan de Post Harmonie, welke M a a n d a g-avond vanaf 8 uur rondtrekt volgens onderstaande route: Noordeindsplein, Noordeinde, K. Rapen burg, Prinsessekade, Haarlemmerstr., Don kers teeg, Hoogstr., Maarsmansteeg, Breestr., Hoogewoerd, Kraaierstr., N. Rijn, Koren - beursbrug, Botermarkt, Gangetje, Breestr., K. Rapenburg, Prinsessekade, Steenstr., Stationsweg, Stationsplein (K.), Stations weg, Binnevestgraohit, Lammere rnnarkt, Turfmarkt, Haarlemmerstr., Mare, Oude Vest, Jan Vossensteeg, Haarlemmerstr., Ha venplein (E.). MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. Prof. dr. J. de Vries tot voorzitter gekozen. In de gisteravond gehouden maandelijk- sche vergadering van de Mij. der Neder landsche Letterkunde is tot voorzitter ge kozen (inplaats van den heer Bothenius Brouwer), prof. dr. J. de Vries. Dr. M. A. van Andel hield een voor dracht over „Heksenwaan en Geneeskun dig Volksgeloof'. LEIDSCHE PLUIMVEE-VEREENIGING. Gisteravond hield de Leidsche Pluim vee Vereeniging in „De Harmonie" haar 26ste jaarvergadering. Daar de voorzitter, de heer M. v. Mens, verhinderd was, heette dr. Sillevoldt te half negen de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden daarna met alge- meene stemmen goedgekeurd. Zoo ook de rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Het volgende punt der agenda was het jaarverslag waaraan wij het volgende ont- leenen: Het ledental liep eenigszins terug, waar aan de tijdsomstandigheden niet vreemd zullen zijn, daar de pluimveeliefhebberij toch altijd nog eenige kosten meebrengt. Maar de kern, die nog over is, bestaat uit de ware liefhebbers, die de toekomst der vereeniging geheel in handen hebben. Deze getrouwen der L. P. V. moeten aaneenge sloten blijven daar ook voor de pluimvee- sport weer een betere tijd aan zal breken, zoodat de vereeniging weer met haar ouden roem tentoonstellingen zal kunnen organiseeren e.a. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren A. G. Boekwijt en D. J. v. Driessum, die hun benoeming aanna men. Het volgende hamerpunt was de verkie zing van twee bestuursleden. De heeren P. C. Taconis en M. G. Emeis hadden voor hun functie bedankt, maar op aandringen der vergadering besloot de secretaris, de heer Emeis, alsnog zijn functie te blijven waarnemen, waarvoor de voorzitter hem dank bracht, daar hij de man is, die de vereeniging door den moeilijken tijd heen helpt. In plaats van den heer Taconis werd ge kozen de heer F. v. d. Mark Jr., die tevens benoemd werd als afgevaardigde voor eventueele vergaderingen. Besproken werd voorts een agendapunt van den Raad van Beheer en Toezicht d.i. de hoogste instantie van de pluimveesport. Dit punt luidde, dat een week voor of na #een tentoonsteling der vereenigingen Avi- 'cultura cn Ornithophilia geen andere natio nale tentoonstelling georganiseerd mag worden, wat practisch hierop neerkomt, dat de mooiste maand voor tentoonstellin gen zoodoende voor andere vereenigingen verloren gaat. Besloten werd, dat de af gevaardigde tegen dit voorstel zou stem men. Bij de rondvraag werd besloten aan de konijnenfokkersvereeniging L. E. O. een zilveren medaille te schenken voor haar te houden nationale tentoonstelling, waar bij ook de aanwezige leden nog een zilve ren medaille toezegden. Zoo ook werd aan de vereenigingen Avi- cultura en Ornithopillo een geldprijs toe gezegd voor haar te houden show. Hierna werd de geanimeerd? vergadering door den voorqziter met cenig aanmoedigende woor den gesloten. Leidsch studententooneel. De plannen van het Leidsch Studenten tooneel om In samenwerking met de Frtiz Hirsch Operette een operette op te voe ren ten bate van de plaatselijke crisisco- mité's zijn thans in een meergevorderd sta dium gekomen. De opvoeringen zullen plaats vinden op Vrijdag 16 November te 's-Gravenhage, Zaterdag 17 November te Rotterdam, Zon dag 18 November te Haarlem en Maandag 19 November te Amsterdam. Opgevoerd zal worden „Die Fledermaus" van Joh. Strauss, waarbij de koren, ballet ten en kleinere rollen vervuld zullen wor den door Leidsche studenten, terwijl ook de décors door het L. S. T. worden ontwor pen en vervaardigd. Het orkest wordt ver sterkt door het Leidsch Studenten Muziek gezelschap „Sempre Crescendo". De vooraanstaande artisten uit het Fritz Hirsch Gezelschap zullen de hoofdrollen vervullen. Wij vragen ons met verwondering af, waarom de Leidsche Studenten den Leid- schen Schouwburg voorbij zijn geloo- pen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6502. Maison „Henry", Leiden, Breestraat 56a, dameskapsalon. E.: B. J. F. Louwe, Leiden. 6503. Alkemade van Bragt, Noord wijk, Nieuwe Zeeweg 47, bloembollenkweekerij, handel en export. E.: A. W. C. Alkemade Jzn., Noordwijk. (H.V.). Opheffing. 4015. Firma J. G. Pulle, Leiden, Oude Rijn 34, uitgeverij. BIOSCOPEN. Trianon. „Bleeke Bet" in Leiden. De tweede Hol- landsche film waarover reeds veel gespro ken is en kolommen vol geschreven zijn. Het Trianon-theater heeft het genoegen de première vor Lelden te brengen en gisteravond is deze tweede Nederlandsche film voor een zeer talrijk publiek voor het eerst vertoond. Het is merkwaardig, dat deze film, ge maakt met het uitsluitende doel om te wor den vertoond in het Nederdandsche taal gebied, omin den smaak te vallen van Hollanders en van Vlamingen, waarbij in geen enkel opzicht rekening is gehouden met het buitenland en den smaak van bui tenlanders, dat juist voor deze film in het buitanland groote, onverwachte belang stelling bestaat. Dit is het bewijs, dat het buitenland zoo zeer is getroffen door het karakteristieke beeld van deze Nederlandsche film, dat de onbekendheid van de taal als geen bezwaar wordt gevoeld. „Bleeke Bet" is een volksstuk, een stuk van humor en van tragiek van men schen uit het volk, van Bet, die een groen- tenwinkel drijft, van Tinus, die voorzitter is van de buurtvereeniging, van Ko, die vaart, van Sally, die ijscoman is, van Jans, van Ka, die met een student loopt, van Lucas en tante Trui. Dat zijn de menschen, die wonen in de Jordaan, in die oude buurt met zijn trap- geveltje, zijn buikbruggen, zijn grachtjes, zijn markt, zijn Westertoren; en die op bollen-Zondag er uit willen, naar buiten en hun oogen vergasten aan het kleuren- rijk tapijt van Hollands bollenland., en die gaan potverteren en gaan varen over Hol lands stroomen en rivieren, waar de zon diamanten toovert in de opspattende golf jes en achter de dijken de polders zich uit strekken tot aan den horizon, gestoffeerd met dorpjes met roode daken en weiden met koeien en paarden. Kunnen wij Nederlanders iets beters ver filmen dan onze eigen menschen in deze oude stadsbuurt van Amsterdam, waar de laatste resten van een eigen romantiek zijn bewaard voor wie weet hoe kort nog, om dan ook te verdwijnen in de vervlak king van onzen tijd van huizenblokken met flats en winkelgalerijen en automa tische verkeerssignalen? Zoo bezien is in deze film een sterke vooruitgang in beeld en opname te con- stateeren en het blijkt ook in deze film, hoe wij een spelersmateriaal bezitten, waarmee in de film zeer veel te bereiken valt. Want het spel van Sally, de roomijs- man (Sylvain Poons) is wel boven alle lof verheven. Zijn verschijnen in deze film en hg is bijna doorloopend op het witte doek present verwekt telkens lachsal vo's, hij is een rasartist, die uitmunt door natuurlijkheid en geest. Hetzelfde kan gezegd worden van Ka (Fientje de la Mar), Bleeke Bet (Aaf Bou- ber) en Tinus (Joh Elsensohn), die geheel passen in het kader van deze film en het meest het cachet aan deze film geven. Maar het mooist blijven ln deze film de karakteristieke opnamen van oud-Am- sterdam, de zon op de oude grachten, de ochtend over het water, de bruggetjes en oude gevels en de glanzende kanalen zullen voor velen 'n openbaring zijn en een nieuwe visie geven op het onvolprezen Amsterdam. Voor deze film gaan nog spannende journaals met een gedeelte van het 3-Oc- toberfeest, een tweetal teekenfilms, waar onder een prachtige gekleurde: „Koning Neptunus" en wat muzikaal allerlei. Casino. Als we kennis hebben genomen van het voornaamste binnen- en buitenlandsche nieuws, dat de journaals ons aanbieden en genoten hebben van een mooie natuurfilm, gaan we met „De Jantjes op stap". Dat wordt voor ons een gezellig uitstapje en al zijn deze matroosjes wel eens wat erg lol lig en luidruchtig, we vergeven hen dit gaarne om 't amusement, dat ze ons onder wijl verschaffen. Nu pauseeren we een poosje en gaan dan onze aandacht wijden aan „Heldenlevens te koop", een film, waarvan 't begin zich afspeelt in de eerste oorlogsjaren bij de Amerikaansche troepen in Frankrijk en waarvan we het vervolg zien in Amerika, waar de gebeurtenissen AGENDA LEIDEN. Zondag. Opvoering „Suikerfreule" door de N.V. „De Rotterdammers", Schouw burg, 8.15 uur. Zondag, Concert KRO-Boys o.l.v. PietLus- tenhouwer, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag. Eerste abonnementsvoorstelling, „Vorstelijke Emigranten" door de Tooneelgroep „Het Masker", Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", rede Pater Borromaeus de Greeve, Groote Burchtzaal, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: De Graaff, De Jager, Polak, Renaud en Winkler. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Oct. a s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. zich verder afwikkelen. Deze zijn zóó veel vuldig, dat we ze hier niet kunnen beschrij ven. Toch moeten we even zeggen, dat het een zeer interessant filmwerk is, waarin de hoofdrollen op uitstekede wijze vervuld worden door Richard Barthelmess als de soldaat Tom, Gordon Westcott als luitenant Winston en Lorette Young als de vrouw van Tom. Voor volwassenen. Luxor. Na het journaal krijgen we in het pro gramma van deze week toch nog 'n stukje 3 Octoberfilm van dit jaar, waarin voorna melijk enkele grepen uit den optocht wor den gedaan. Voor de pauze wordt gegeven „De groo te, kleine Man", een Warner Brosfilm met Eduard Robinson in den hoofdrol. Deze film begint bij de verkiezing van Roose velt tot president van Amerika en de op heffing van het drankverbod. Daardoor ko men heel wat boeven-dranksmokkelaars zonder werk en een van hen is Eduard Ro binson, die tracht „eerlijk" zijn brood te gaan verdienen en van het mitrailleur- geweld verhuist hij naar een bank, waar van hij. alleen-directeur geworden is. Het blijkt echter, dat men hem danig heeft beet gehad. Dat feit: de grootste boef uit Chi cago, opgelicht door vooraanstaande „hee ren" brengt hem ertoe op echt Amerikaan sche wijze zijn geld „terug te halen". Voor volwassenen. Ook „De dochters van hare Excellentie" leggen we dit voorbehoud op. Die twee dochters van een Generaals-weduwe zijn Hansi Niese en Kathe von Nagy, de goede en de slechte dochter. Deze Ufa-filmcome- die speelt in Weenen en is dus ook in Ween- sche sfeer gehouden, 'n Luchtige film, waarin bijna 'n bedenkelijk tintje zou ko men, indien alles niet op het juiste mo ment ten goede gekeerd wordt. Intusschen bewonderden we vooral het prachtige spel van Hansi Niese en hoewel in een zeer korten rol van Adèle Sandrock, terwijl Willy Fritsch en Kathe von Nagy de eigen lijke hoofdrollen vertolken. ACADEMIENIEIJWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie de heer G. Meyer Drees, Zutphen; doctoraal examen Indisch Recht de heer A. W. Hazenberg, Den Haag; candidaatsexamen Theologie de heer C. D. Moulijn, Leiden; artsexamen 1ste gedeelte: A. S. de Wit, den Haag; J. C. Hage, Rotterdam; apothekers-assistent examen mej. L. J. T. H. v. d. Kuil, Rotterdam en de heer P. Boomsma, Rotterdam. Bevorderd: tot arts: H. G. Werkman, Boskoop, L. J. v. Lakerveld de Heus, den Haag, Pauw Kwat Sin, Indramajoe. Niet mej. E. J. A. G. Bakker, maar mej. H. A. A. Bakker te Rijswijk is geslaagd voor het doctoraal examen Wis- en Na tuurkunde hoofdvak Pharmacie. LAATSTE BERICHTEN BRAND BIJ DE NEDERLANDSCHE LINOLEUMFAI5IUEK TE KROMMENIE Twee droogkamers uitgebrand In den afgeloopen nacht te ongeveer 4 uur werd brand ontdekt in de droogkamers van de Nederlandsche Linoleum-fabriek te Krommenie. Arbeiders, die werkzaam waren in de zoogenaamde linoleum-fabriek Noord, het complex der Nederlandsche linoleum-fa briek, dat gelegen is aan de Padlaan te Krommenie, ontdekten tegen 4 uur, dat rook en vlammen sloegen uit de, beide droogkamers. Onmiddellijk waarschuwden zij de brandweer en alarmeerden de eigen fabrieksbrand weer van de Nederlandsche linoleum-fabriek. De beide droogkamers bleken toen al in lichterlaaie te staan. Het zijn gclijkvloer- sche gebouwen, die een oppervlakte hebben van ongeveer 75 bij 10 meter en waarin het bijna afgewerkte linoleum gedroogd wordt. Toen de brand ontdekt werd, waren beide droogkamers gevuld met een vrij groote li- noleum-voorraad. De fabrieksbrandweer was spoedig ter plaatse, evenals de brandweer vau Krom menie en met verscheidene stralen werd water gegeven. Men slaagde erin den brand tot de beide droogkamers te beperken, hoe wel niet kon worden voorkomen, dat zij geheel uitbrandden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2