ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 JE LEIDSCHE COURANT VIEKpE BLAD. PAG. 15 nederlandsche korfbal bond. OVERZICHT. Het programma wordt morgen in de Zuid- Hollandsche eerste klasse voortgezet met vier wedstrijden, welke de aandacht waard zijn. Fluks krijgt aan den Hooge Rijndijk be zoek van Het Zuiden en we herhalen weer hetzelfde liedje: er zal aangepakt moeten worden om buiten de gevaarlijke zóne te blijven. Immers Ons Eibernest en DKC loe ren eiken keer weer om naar boven te komen en de Delftsche club heeft morgen tegen Rozenburg wel 'n klein kansje. HSV echter zal zich de Eibers wel van het lijf houden, hoewel verrassingen natuurlijk niet uitgesloten zijn. Van Deetos verwach ten we, dat het zich wel aan den kop zal weten te handhaven. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie klasse N.H.: OlympiaSportief; Koog ZaandijkDVD; Westerkwartier DTV; Swift—Blauw Wit. Ie klasse Z.H.: DeetosHKV; Ons Ei bernestHSV; KDCRozenburg; Fluks Het Zuid. 2e klasse B: Fluks IIHet Zuiden II; OSCRReady; HBSSpangen. Ie klasse Geld.: WilskrachtHellas; RapiditasOverschotje; VadaZKC; Onder Ons—EKCA. Ie klasse Over ij se 1: HKCDOS; NaasRigtersbleek; Wit BlauwAchilles (13 Oct.); Zwart Witr-^AKC. Ie klasse Noord: NicWordt Kwiek Dio—Vitesse. WATERPOLO H. P. C. IV—DE ZIJL H Z—2. Gisteravond speelden bovengenoemde zeventallen in „de Regentes" te 's-Gra- venhage den beslissingswedstrijd om het kampioenschap der reserve derde klasse K.N.Z.B., welke wedstrijd oorspronkelijk was vastgesteld op 3 September 1.1. te Hil- legom, maar toen niet kon worden ge speeld wegens het wegblijven van den scheidsrechter. Beide, zeventallen versche nen volledig. Het is een enthousiaste strijd geworden tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders en het gelijke spel geeft de verhouding goed weer. In den aanvang was H.P.C. overwegend in den aanval-en het was dan ook de midvoor van H.P.C., die zijn club met een keurig schót de lei ding gaf (10). Hoewel de Zijl energieke pogingen in het werk stelde gelijk te ma ken, gelukte haar dit voor de rust niet. Spoedig na de hervatting wist Geeve met een schot in den hoek den achterstand van de Zijl te niet te doen (11), nadat een speler van H.P.C. wegens te vroeg wegzwemmen het water had moeten ver laten. Dit doelpunt inspireerde de Zijl tot nog grootere krachtinspanning en de mid voor smaakte het genoegen de Zijl de lei ding te geven (1—2). Met een ver schot, hetwelk den keeper van de Zijl verraste, en in den uitersten bovenhoek van het doel verdween, bracht H.P.C. de partijen op gelijken voet (2—2). Nadat Key nog met een schot van grooten afstand had weten te scoren, welk doelpunt door den scheidsrechter om onnaspeurlijke redenen ongeldig werd verklaard, kwam het einde van dezen door beide partijen fair ge speelden wedstrijd met onveranderden stand. Een tweede beslissingswedstrijd zal als nog moeten worden vastgesteld. SCHAKEN SIMULTAANSEANCE G. BOSSCHA. De simultaanséance, gisteravond in „Na- thanaël" gegeven voor de leden der schaak club T.A.V.E.N.O. door den heer G. Bos scha alhier, was reeds na 2^ uur afgeloo- pen. De uitslag was, dat de heer Bosscha won aan 17 borden, slechts den heer J. Kanbier gelukte het remise te bereiken. VACANTIEGELD. Dit ls het Idee van een Londensch zaken, man. Hij organiseerde een verkoopwedstrijd onder de verschillende afdeelingen van zijn zaak. In de wedstrijdweek werd nagegaan welke afdeeling het meest had omgezet en in de winnende afdeeling kregen alle em- ployé's i 20.op him rekening als vacan- tiegeld. „Ik heb mijn mensohen nog nooit zoo ijverig gezien" vertelde deze zakenman. „Ze doen zoo hun best en zitten er zoo bovenop, dat deze week mijn beste week van het jaar zal worden". Deze man heeft een gouden sleutel ge vonden. Maak het werk interessant. Breng er spanning in en er zal veel meer en veel beter gewerkt worden. GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM Na opening deelt de heer Bisschops me de, dat de heer Verkleij verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Hij verzocht in 't vervolg op een anderen dag te verga deren. De heer Schrama wenscht nog verder te gaan en alleen 's avonds te vergaderen. De voorz. deelt mede, dat door bijzondere om standigheden nu vergaderd wordt. Weth. Warnaar zegt, dat er een besluit ia, om in den winter op den dag te vergaderen. Na een kort discussie wordt nu met de agenda een aanvang gemaakt. De notulen worden goedgekeurd; weder om werd aangedrongen dat deze vlugger zouden verschijnen. 2. Ingekomen stukken. In verband met het aanbrengen van vluchtheuvels heeft de Trammaatschappij gevraagd om een parkeerverbod in de nabijheid der vlucht heuvels. Het plaatsen van borden zou ƒ72 kosten, zoodat de voorz. voorstelt de zaak eerst eens aan te zien. De heer v. Zonneveld wijst erop, dat de verlichting te laat ontstoken wordt; en dat is zeer gevaarlijk. Hij noemt een spe ciaal geval. De voorz.: Hierin is reeds verandering gebracht. Over deze zaak wordt breedvoe rig van gedachten gewisseld. Besloten wordt de zaak nog eens aan te zien. In ieder geval zal de verlichting vroeger ont stoken worden. Het verharden v&n de Lindelaan. Ingekomen is een verzoek van de hee- ren v. d. Geest, die nog een bedrag inzake het verharden van de Lindelaan hadden te vorderen. Hiervoor was hem door den eigenaar ander werk in uitzicht gesteld. Nu de gemeente de zaak in orde heeft ge bracht, vragen zy van de gemeente beta ling van deze bedragen. De voorz. zegt, dat het niet aangaat deze bedragen te betalen en stelt voor het ver zoek terzijde te leggen. De heer Bisschops: Adressanten zijn van meening, dat, als de gemeente het werk niet had uitgevoerd, zij op deze manier hun geld hadden gekregen. De heer Schrama vraagt of het wel de juiste manier is, dat de gemeente een werk gaat uitvoeren, waardoor deze mensohen gedupeerd worden. De voorz.: Door de langdurige lijdensge schiedenis met den weg hebben we zoo moeten handelen. Met wat er te voren ge schied is, kunnen we toch geen rekening houden. Het gaat niet aan dat de gemeente dit bedrag betaalt. De heer v. Breda heeft het verwonderd, dat deze zaak niet in den raad ls behan deld, zelfs niet in de Commissie voor Openbare Werken. De gemeente is als con current van particuliere ondernemers op getreden; dit acht hij verkeerd. Weth. Warnaar: Het was voor het ge meentebestuur een voortdurende bron van ergernis. Wanneer particulieren het werk hadden uitgevoerd, waren er misschien nog meer slachtoffers gevallen. Wij hebben het bedrag vooruit laten betalen. Over dit adres worden eindelooze dis cussies gevoerd, met als resultaat, dat de voorz. pressie zal uitoefenen om betaling voor die menschen te verkrijgen. Alsnu komt in behandeling een bouw plan van 9 huizen aan de Kerkla&n. De voorz. zegt, dat de toestand daar ter plaat se (hoek HoofdstraatKerklaan) zeer zal verbeteren. Er is slechts een tekort van enkele vierkante centimeters aan ruimte, waarvoor dispensatie gevraagd wordt. De heer v. Breda zegt, dat dit niet juist is; er is meer tekort dan enkele c.m. Trou wens er is meer in strijd met de bouwver ordening, zooals hij aantoont. De toestand wordt niet ideaal. En dan: de verbe tering kost geld, doch slechts eens in ons leven wordt de gelegenheid geboden, en die moeten we dan aangrijpen. Laten we afdoende ingrijpen en de zaak niet voor eeuwen bederven. Een wijs woord. De voorz.: Als we het volmaakte niet kunnen bereiken, moeten we met iets min der tevreden zijn. Alsnu ontspon zich een levendig gesprek, waaraan zoo goed als alle leden deelna men en waarin vele toekomst-plannen naar voren komen. Zelfs het verkeer in de lucht werd er bij gehaald. Na eindelooze bespreking wordt dispensatie verleend. Te gen waren de heeren v. Breda en v. Zon neveld. 3. Wijziging aanvulling ambtenaren-re glement. Deze wordt goedgekeurd. 4. Havengeldverordening. Goedgekeurd. 5. Verkoopgelegenheid op Zondag. Het afwijzend prae-advies wordt aangenomen. De toestand blijft dus zooais ze was. 6. Verkoop voormalige openbare sohool. De heer v. Breda vindt 7000.een goede prijs. Doch hij wijst erop, dat het besluit tot verkoop aan de Fröbelschool moet wor den ingetrokken. Het besluit tot verkoop wordt aangenomen. Kooper blijkt te zijn het R. K. Kerkbestuur. 7. Overname Beukenlaan, Berkenlaan, Iepenlaan en Lindelaan. Deze worden over genomen. 8. Wijziging begrooting 1934. Deze wordt goedgekeurd. 9. Verslag Commissie tot nazien Gemeen terekening 1933 en voorloopige vaststelling dier rekening. Met de opmerkingen der commissie zal rekening gehouden worden. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM Ik ben a!« de dood voor de Klu Klux Klan en daarom ben ik maar lid geworden, dat il veilig. (Judge)* De Raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag te 1.45 uur. Voorzitter mr. D. F. Pont, Burgemeester; tegenwoordig 12 le den. Wegens ziekte met kennisgeving afwe zig Weth. Vermeer en de heer C. de Wree- de; wegens verblijf in het buitenland de heer Goemans. Na opening met gebed, wordt tot voor stemmer aangewezen de heer Van Deursen. De notulen worden goedgekeurd en de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Het werkliedenreglement wordt zooda nig gewijzigd, dat aan de stokers der Gas fabriek op 55-jarigen leeftijd eervol ont slag wordt verleend en hun een toeslag uit de gemeentekas wordt verleend tot een zoodanig bedrag, dat het toegekende pen sioen plus de toeslag 70 pet. bedraagt van het netto-loon, dat door den gepensioneer den werkman zou zijn genoten, indien hij in dienst ware gebleven. Het instellen van een regeling voor de erkenning van gas- en waterfitters werd goedgekeurd. De verhooging van het voorschot vergoe ding ex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor de Julianaschool vorige maal aangehouden werd toegekend. De verordening tot wijziging van de Al- gemeene Politieverordening werd wat art. 87 betreft, gelezen als volgt: „Het is den bestuurder van een motorrijtuig, een rij wiel op meer dan twee wielen, een rij- of voertuig, geen motorrijtuig of rijwiel zijn de, verboden, deze in stilstand te hebben, anders dan tot het onmiddellijk uit- of In laten, of uit- of instappen van personen, of het onmiddellijk laden of lossen van goederen op de blijkens openbare kennis geving door Burgemeester en Wethouders daarvoor aangegeven wegen". Inzake het zonder verlichting laten stil staan van motorrijtuigen op de openbare wegen werd vastgesteld: „Inachtneming van het voorschrift, vervat in artikel 16, eerste lid van het Motor- en rijwielreglc- ment is niet noodig op de daarvoor door Burgemeester en Wethouders, bij openbare kennisgeving aan te wijzen plaatsen, bin nen de bebouwde kom dezer gemeente". Het pol it ie-ambten ar en-reglement werd in verband met gemaakte opmerkingen thans vastgesteld naar een model van de firma N. Samson te Alphen aan den Rijn. Veel werd er gesproken over de regeling van het schoolgeld ten behoeve van leer lingen uit deze gemeente, die een inrich ting voor Middelbaar- of voorbereidend Hooger Onderwijs te Haarlem of Leiden bezoeken. De voorzitter toonde aan, dat voor de gemeente de voordeeligste regeling is getroffen, waarna deze met algemeene stemmen werd aangenomen. Geen verruiming van Zondags- verkoop. Over de verruiming van de verkoopge legenheid op Zondag, in verband met de Winkelsluitingswet van 1930, waren de meeningen verdeeld. Het prae-advies van B. en W. was, den toestand te laten zoo als deze was, dus voor de banketwinkcls 4 uur open en alle andere winkels geslo ten. De stemming bestendigde den huldi gen toestand met 84. Tegen de heeren Van Lierop, Paase, Spilker en Fijma. De raad voteerde een crediet van /600 voor een trottoir voor de huizen der heeren Damen en W. Vermey aan de Meerstraat. Een adres van de Ouder commissie der Gemeenteschool om een kweekeling met akte per 1 Jan. 1935 aan te stellen werd voorloopig niet aan de orde gesteld. De begrooting wordt in dezen afgewacht. Waar de ateunverleening dit jaar 17 000 hooger zal zyn dan de raming, hebben Gcd. Staten voor dekking toegestemd, dat 7000 uit de post onvoorzien wordt genomen en 10.000 van de reserve van het Gasbedrijf. Waar de heer Paase bedankte als lid der Commissie voor de regeling van credieten voor de Kleine Kweekers werd benoemd de heer C. de Wreede. Wijl geen bezwaren Inkwamen tegen de laatste wijzigingen van het uitbreidings plan, worden deze zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Ingekomen is een adres met zeer veel handteekeningen van bewoners der Weere- steinstraat, om de maximum-snelheid, die daar thans 50 K.M. bedraagt, te verminde ren. Hierover was een uitvoerig rapport van den Inspecteur van Politie. Et werd breed over gediscussieerd, waaruit diverse voorstellen voortkwamen. Dat van den heer Van Deursen, die de snelheid op 25 K.M. wil terugbrengen, werd aangenomen met 84 stemmen. Tegen t' heeren Ma thot, Loerakker, Meskers en W.th. Klaver. B. en W. kunnen zich met het denkbeeld van den heer Paase, om te komen tot het kweeken van bloemen in eigen beheer in bak of kas niet vereenigen, althans voor loopig niet. Besloten wordt, dat de Gemeente den Parallelweg van de Ned. Spoorwegen zal overnemen. Dispensatie wordt verleend aan de Fir ma Van Waverens Graanhandel voor den aanbouw van een betonnen pakhuis aan een niet-bestaanden weg. Rondvraag. De heer Paase informeert, waarom dezelfde menschen tot 2 of 3 maal naar de Rjjksihrichting in het Noorden worden gezonden. Weth. Klaver deelt me de, dat de Inspecteur der Werkverschaffing dit bepaalt en regelt. De heer Spilker wijst op de ziekte van UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Brandgevaar bij filmvoorstellingen. Door den burgemeester en Ir. Waarden- burg. opperbrandmeester, werd aan de verschillende lokaliteiten een bezoek ge bracht om aldaar de situatie op te nemen omtrent het aantal zitplaatsen en veilig heidsmaatregelen ter voorkoming van brandgevaar by filmvoorstellingen. Asphalteeren van wegen. Van ge meentewege werd een aanvang gemaakt met het asphalteeren van een gedeelte van den Kortsteekterweg en Raadhuis straat. In verband met den zeer slechten toestand van dezen weg zal dit aanbren gen van een verhard wegdek voor het ver keer een belangrijke verbetering zyn. NIEUWKOOP. Volksbond. In de door de R. K. Volks bond gehouden vergadering is het program ma opgesteld van de in dezen winter te houden ontwikkelingsavonden. Als algemeen onderwerp is gekozen „Het sterke gezin is de beste waarborg voor de 6ociale vrode", weer onderverdeeld in vijf onderwerpen. Voor het le onderwerp „De schoonheid van het gezin" zal op 26 October aj. spre ken de heer W. Steinmetz, districts-bestuur- der van den R. K. Volksbond. Voor het 2e onderwerp „De gevaren wel ke het gezin bedreigen" zal spreken op 6 November as. de weleerw. heer P. J. Jong, Kapelaan te Alphen aan den Rijn. Voor het 3e onderwerp „De opvoeding en het gezin" zal op 14 December aj. spreken de heer J. J. C. Bökling, Hoofdonderwijzer te Alphen aan den Ryn. Voor het 4e onderwerp „De woning en het gezin", zal de spreker en datum nog nader worden bekend gemaakt. Voor het 5e onderwerp „Godsdienstige ge zinsgebruiken" zal spreker zijn de zeer- eerw. heer Pastoor Blom, Geestelijk Advi seur der Afdeeling, waarvan de datum nog nader zal worden medegedeeld. Het beloven een vijftal mooie en leer zame avonden te worden waarbij alle pa rochianen boven de 18 jaar vrye toegang hebben. In deze drukbezochte vergadering is tevens instemming betuigd met de beide adressen van het R. K. Werkliedenverbond, één inzake de economische crisis en één in zake de ondersteuning van de werkloozen, welke het verbond op 28 September j.l. ver zond aan de Raad van Ministers. Hiervan is kennis gegeven aan de Regeering. Eveneens heeft de vergadering na ken nis genomen te hebben van de door Pater Henricus te Helmond op de Sociale Zondag te Helmond gehouden rede „De put uit", hierover haar volle instemming betuigd en hebben hiervan kennis gegeven aan Pater Henricus. Zwerversleed. De 64-jarige zwerver B. gedomicilieerd te Utrecht werd op den Noordschenweg alhier door een hem tege moet rijdende auto zoodanig verblind, dat hij van den goeden weg afdwaalde en in de Voorwetering liep. De man wist zich zelf weer te redden. Door de gemeentepolitie werd de drenkeling van droge kleeren voor zien en nachtverblijf verschaft. ZOETERWOUDE. De ziekte van Weil. Een 35-jarig manspersoon alhier is aan getast door de ziekte van Weil. Op dok tersadvies is de patient vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden en al daar ter behandeling opgenomen. Vermoe delijk is de ziekte ontstaan doordat de man bij het snijden van biezen geinfecteerd is aan een wondje, door besmet water. De gemeentcbegrooting. De aan den raad aangeboden gemeentebegrooting voor den dienst 1935 sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met 125382,55, tegen f 137555.59 in 1934, of ruim 12000,lager. Ondanks de aange brachte bezuinigingen is door B. en W. de begrooting slechts sluitend gekregen door raming van een extra subsidie uit het Werkloosheidsfonds van 4000,welk bedrag wordt aangewend voor den post onvoorziene uitgaven die geraamd is op 4190,14 tegen f 5129,50 in 1934. Hoofdstuk I geeft een batig slot van 1465,91, zijnde het batig saldo van de rekening 1933, terwijl dit voordeelig saldo het vorig jaar 4304,81 bedroeg. Bij Hoofdstuk II zien wy een mindere inkomsten van rond 600,— aan uitkeering uit het Gemeentefonds, zulks in verband met de voorgestelde wetswijziging op dat punt. De totale vermindering bedraagt on geveer 1000,doch wordt deels gecom penseerd door verhooging van het aantal inwoners. Een nieuwe inkomste is voor de gemeente de toepasing van pensioensver- den heer Lycklama, die z.i. erg overwerkt Lr. en wil veranderingen in diens werkkring. Verder informeert spreker naar de even- tueele invoering der Nieuwe Spelling, ter wijl hij bovendien afkeurt, dat nu we voor de stcunverleening in een hoogere klasse gekomen zijn, zieken fondsgeld of ge deeltelijke huur inhouden. De voorzitter geeft uitgebreide inlichtingen. De heer Kerkhof informeert naar den ophaaldienst. De voorzitter beantwoordt hem; het wordt een oogenblik zeer scherp. Ten slotte vraagt de heer Fijma naar het adres der Gascommiasie, waarin ver laging van den gasprijs in uitzicht wordt geateld. De voorzitter zegt, dat een en an der in studie is; het adres is van verstrek kende beteekenis. Hierna sluiting met een passend dank woord. De vergadering duurde van 1.45 6.45 uur. haal voor alle ambtenaren, waardoor in plaata van 1062.17 over 1934 thans 2843,62 kan worden geraamd. Op de posten: schrjjf en bureaubehoeften; druk en bindwerk; aankoop en onderhoud meu belen; verlichting cn verwarming en nog enkele kleinere posten in een verminde ring van raming toegepast, vergeleken met het vorig jaar van rond 800.—. Bij hoofdstuk III is wederom het snoei mes er ingezet en worden behalve enkele kleinere postjes verlaagd de posten: onder houd lantaarns en kosten verlichting met 400.en subsidie Burgerwacht met 100.terwijl bij hoofdstuk IV eene la gere subsidieraming is toegepast voor de t.b.c.-vereeniging 300.Wit Gele Kruis H. R. 50.—) en Wijkverpleging Leiderdorp 25.—). De subsidie voor uit zending van kinderen naar vacantiekolo- nies is geheel geschrapt. Hoofdstuk V (volkshuisvesting) ver meld slechts 2 uitgaafposten en geen ont vangstpasten. Aan rente en aflossing van geldleeningen wordt geraamd f 678,59. Bij hoofdstuk VI zijn wederom enkele posten verlaagd geworden, waardoor B. en W. de beschikking kregen over f 500,—. Dit hoofdstuk (weg en werken) geeft een inkomste van f 827,07 tegen cene uitgave van 19347,86. Bij hoofdstuk VII hebben B. en W. een bedrag van f 1300.meenen te vinden door de verplichte aankoop van inschrij vingen Grootboek voor 1935 achterwege te laten. Ged. Staten zullen hierover moe ten beslissen, zoodat deze f 1300.nog niet vast zijn. Hoofdstuk VIII (onderwijs) moet ook een aanmerkelijk deel leveren voor een sluitende begrooting. Behalve bezuiniging op onderhoudswerken, schoolmeubelcn en leermiddelen voor openbare lagere school wordt nog een bedrag van f 3200.— ge vonden door slechts te ramen aan „voor schot vergoeding voor de schoolbesturen" de helft van het voorschot. Bij de aanbie ding der begrooting hebben B. en W. op gemerkt dat met de schoolbesturen ter zake nog overleg moet plaats hebben, zoo dat ook die 8200 nog niet vast staan. Ten aanzien van de vergoeding voor reis kosten aan kinderen die eene school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden bezoeken, is van het college een voorstel tot verlaging te verwachten, zooals de toe lichting vermeldt. Geen subsidie wordt meer voorgesteld voor een landbouwcur- sus en voor subsidie aan bijzondere scho len voor Middelbaar onderwijs (R. K. en Chr. H. B. S. te Leiden), waardoor een bedrag van 282,50 wordt bezuinigd. Bij de uitgaven valt op eene raming van 1000.—, die de gemeente moet betalen voor kosten Nijverheidsonderwijs, welke over 1933 ongeveer 1200.hebben be dragen. Ook wordt geen subsidie meer ge- raomd voor Vrijwilligen Landstorm en voor de Ver. S.A.C., als bijdrage in de kos ten voor het geven van gymnastiekonder wijs. Hoofdstuk IV (ondersteuning aan be- hoeftigen) geeft in afdeeling I een ont vangst van 4645,04 tegen eene uitgave van 12585,58, terwijl afdeeling II (on dersteuning van werkloozen) een ont vangst geeft van 4200.en cene uit gave van 11340.—. Hier zien wc in ont vangst een memoriepost geraamd voor „Bijdrage uit het Werkloosheidsfonds", waaruit dus blijkt dat de nieuw voorge stelde regeling Inzake subsidieering werk- loozensleun 1935 voor Zoeterwoude eene verslechtering brengt, die nog te erger is nu een gedeelte van de inkomsten door het Rijk worden ingepalmd; te weten; aan grondbelasting f 8250.vermogensbelas ting 100.classificatieuitkccring rond 2000.waartegenover slechts eene nieu we inkomste staat van f 2107.als uit keering uit het gemeentefonds volgens het nieuwe wetsontwerp. Inmiddels is echter wederom eene wijzi ging gekomen in de belastingheffing waar mede nog geen rekening is gehouden bij het opmaken der ontwerpbegrooting. doch die, volgens onze berekening de gemeente nog eene mindere inkomste van minstens f 8000.zal geven. De overige hoofdstuk ken geven ons geen aanleiding tot bespre king. STOOMVAARTBERICKTEN KON. IIOLL. LLOYD. EEMLAND, Durban n. Rott. vertr. 12 Oct. v. Walvischbsai. KON. NED. STOO.MB MAATSCHAPPIJ AGAMEMNON, vertr. 11 Oct. v. Smyrna n. Malta. AURORA arr. 12 Oct. v. Rott. te Lissabon BAARN vertr. 12 Oct. v. Curasao n. Li verpool. COSTA RICA (thuisr.) vertr. 12 Oct. 11 u. v. Plymouth n. Havre. FAUNA arr. 12 Oct. v. Bari te Patras. HERCULES vertr. 12 Oct. v. Varna n. Constanza. ODYSSEUS vertr. 12 Oct. v. Hamburg n. Stettin. OBERON, New York n. Londen en- Amst. 11 Oct. op 200 mijl W. van Land's End. TRITON arr. 11 Oct. v. Bcyrout te Pi raeus. VAN RENSSELAER (Lhulsr.) vertr. 12 Oct. 1 u. v. Plymouth n. Havre. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. LE MA IRE arr. 11 Oct. v. Port Natal te Zanzibar. NIEUW ZEELAND vertr. 10 Oct. v. Sin gapore n. Batavia. SAWAHLOENTO arr. 11 Oct. v. Bangkok te Lorenzo Marques. STAGEN vertr. 10 Oct. v. Madras n. Co lombo. HOI.LAND-AMERIKA-LIJN. NEBRASKA, PaciLckust n. Rotterdam, 10 Oct. op 930 myl Z.W. ten Z. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SrBAJAK (uitr.) vertr. 12 Oct. nam. 3 u. v. Marseille. TAPANOELI vertr. 12 Oct. v. Rott. n. Batavia.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15