Onvoldoende veiligheidsdienst BUITENLAND INGEZONDEN STUKKEN BINNENLAND ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 De dader en zijn medeplichtigen blijven mysterieus Een gevangene weer ontsnapt. BELGIE. BELGISCHE BEGROOTING IN EVENWICHT Dank bij bezuinigingen der departementen De Belgische ministerraad heeft gisteren ochtend den toestand der begrooting be sproken, benevens de middelen om het de ficit van ruim een milliard op de begroo ting van 1935 weg te werken. De minister van Financiën, Sap, deelde mede, dat hij van alle departementen op gave had ontvangen van de aangebrachte bezuinigingen. Onder de huidige omstan digheden, aldus Sap, kan men de bcgroo- ting als in evenwicht beschouwen. DUITSCHLAND. DE STRIJD IN DE EVANGELISCHE KERK BLsschop Wurm gearresteerd Volgens de laatste berichten over het kerkconflict in Wurtemberg zijn de lands- bisschop Wurm, de prelaat Meyer en de kerkraden Schauffler en Pressor gevangen genomen, mel^t de correspondent van de Telegraaf. Met verlof gezonden zijn de predikanten Buder, Weber en Pfarrverwalter Hoffmann. Verder werden uit hun ambt ontzet als de- kanen, gedeeltelijk vrijwillig en gedeelte lijk met behulp van de politie de stedelijke dekaan te Stuttgart, D. Lempp en de de- kanen Pfisterer uit Marbach, Hermann uit Chalv, Roos uit Bad Kannstadt, Schlatter uit Esslingen en Mildenberger uit Leon- berg. Daar de predikanten zich niet door geweld laten intimideeren zijn nog ver scherpte maatregelen der rijksregecring te verwachten. Den prelaten Hoffmann uit Ulm en Gauss uit Heilbrunn is te kennen gegeven, dat zij zich moesten laten pensionneeren. Van de ongeveer 1220 predikanten van de Wurtem- bergsche landskerk hebben er zich 980, dus meer dan 80 pet. achter landbisschop Wurm geschaard en verklaard dat zij geen beve len van de kerkcommissaris wenschen op te volgen. Bisschop Meiscr onder politiebewaking Landsbisschop Meiser van Beleren is on der politiebewaking gesteld; althans een speciale politiewacht houdt bij zijn woning de wacht om te voorkomen, dat hij haar verlaat. In bijna alle evangelische kerkge meenten van Beieren zijn gisteravond pro- tcstvergaderingen gehouden tegen Mciser's ambtsontheffing. Het kerkpersoneel heeft instructies gekregen, de klokken te luiden als teelten van rouw. De executieve com missies van de Beiersche Evangelische kerkgemeenten zijn bezig met het opstellen van een memorandum waarin zij zich met Meiser solidair verklaren. SPANJE. IS OVIEDO HEROVERD? Tegenstrijdige berichten. De Spaansche premier Lerroux heeft, naar United Press meldt, bekend gemaakt, dat Oviodo, de hoofdstad van Asturië, zich thans goheel in handen van de regeerings- troepen bevindt. De rebellen hebben den Ibinnenrukkenden troep geen weerstand meer geboden. De premier voegde hieraan toe, dat uit deze vreedzame inneming van Oviedo blijkt, dot de socialistische opstand thans definitief is neergeslagen. In tegenstelling met de officieele berich ten schijnen, volgens andere berichten, de troepen Oviedo en Asturië nog steeds niet op de rebellen te hebben heroverd, maar is de stad ondanks de bestoi-ming door de troepen te land, het kanonvuur van de land- hatteijen en van de Spaansche oorlogssche pen op de reede en het bombardement uit <u- lucht door militaire vliegbuigen, nog al tijd in handen van de opstandelingen. De vliegers verklaren, dat in het cen trum van Oviedo verscheidene gebouwen, waaronder er zijn uit de 14de eeuw stam men, zooals de kathedraal, die vele kost bare kunstwerken bevat, en die een be roemde schepping van Gothische kunst is, in vlammen staan. De troepen schijnen nog slechts doorge drongen te zijn in de buitenwijken van Oviedo. In tusschen schijnen zij vele rebel len te hebben gevangen genomen. Te Gijon cn bij Oviedo zijn de militaire gerechtsho ven reeds bijeengekomen om de gevangen revolutionnairen te vonnissen. Door een van de neergeworpen bommen is een trein op de lijn OviedoUjo, die door rebellen bezet was, vernield. Hetzelfde ge beurde met een autocolonne, die uit 14 vrachtauto's bestond. Het aantal onder de rebellen gevallen slachtoffers schijnt in de honderden te loopen. De actie van de troepen in Asturië duurt onverminderd krachtig voort. Eerst na dagenlangen strijd en nadat de artillerie en de vliegers de stellingen van de rebellen zoodanig bestookt hadden dat de infanterie kon stormloopen, is het den regeerings- troepen gelukt het arsenaal Trubia te ne men. De rebellen hebben vele dooden op het slagveld achtergelaten, talrijke opstan- digen moesten zich overgeven. Zij worden scherp bewaakt. CHINA. ROOVERS OMSINGELD. Een bende van duizenden koppen. De troepencontingenten uit de Zuid-Chi- ncesche provincie Kwangsi, die op last van dc Nankingregeering jacht maken op com munistenhorden hebben gisteren in de stad Wukong in de provincie Kweitschou, een schuilhoek voor rooversbenden omsingeld. Zij gingen terstond tot den aanval over en er ontspon zich een regelrechte veld slag in het verloop waarvan meer dan drie honderd communisten werden neergescho ten. Ook de troepen leden zware verliezen. Het betrof hier, naar gemeld wordt, de zelfde rooversbende, welke eenige weken geleden de hoofdstad van de provincie Foekien, Foetsjau bedreigde, wat indertijd tot een interventie leidde van de zijde van Japan, Engeland en de Vereenigde Staten. Een groot deel van de aangevallen roo- versbende slaagde erin in Zuidelijke rich ting te ontvluchten. De troepen zijn onmid dellijk met de achtervolging begonnen. BUITENL. BERICHTEN. TE ST. PlèRRE ZIJN TOT DUSVER 25 LIJKEN GEBORGEN Nog geringe kans op behoud der zeven vermisten Uit de brandende mijn St. Piere-lra-Palud bij Lyon zijn thans in totaal 25 lijken ge borgen. Zeven mijnwerkers worden nog vermist. De Ingenieurs hebben medegedeeld dat het vuur elk oogenblik minder wordt. Ofschoon de kans zeer gering is de ver miste zeven arbeiders levend naar boven te brengen, heeft men de hoop toch nog niet geheel opgegeven. Het is mogelijk, dat de zeven mannen er in gslaagd zijn de wijk te nemen naar een dieper gelegen mijngang. 2 ARBEIDERS GEëLECTROCUTEERD Toen in de steenkolenmijn Ploetz (district Biterfeld) de arbeider Steinberg de elec- trische pompen in werking wilde stellen, kreeg hij bij het aanraken van den schake laar den stroom ter sterkte van 500 volts door het lichaam. Een mede-arbeider, die hem ter hulp snelde en het contact wilde verbreken, werd eveneens doodelijk getrof fen. EEN ENGELSCHE DORUS RIJKERS OVERLEDEN Hij redde 115 menschen het leven Te Great Yarmouth is in den leeftijd van 76 jaar een zekere William Robert Drane overleden, een garnalenvisscher, die vol gens zijn zeggen, 115 menschen van den verdrinkinsgdood heeft gered. Zijn eerste redding volbracht hij op 14- jarigen leeftijd en verleden jaar nog redde hij een jongen, die op het punt stond in de rivier te verdrinken. Gedurende tal van ja ren behoorde hij tot de bemanning van de plaatselijke reddingsboot. Hij bezat 12 red dingsmedailles en is ook vele malen op an dere wijze onderscheiden. EEN BUITENGEWONE METEOOR Door het observatorium te Napels is een buitengewoon mooie meteoor waargenomen. De kop ervan scheen grooter dan Venus, welke planeet zooals men weet, nagenoeg even groot is als de aarde. De meteoor verscheen beneden de ster ren „Alphax Aquilae" en „Alpha Capricor- nl", passeerde op 65 graden breedte, en verdween na 15 seconden ter hoogte van de Plejaden uit het gezicht. Het was rood van kleur en gaf vonken af, die als vuurwerk langzaam uitdoofden. Leiden, 12—10—'34. Geachte Redactie! Mag ik nog één keer voor een klein stuk je van de plaatsruimte in „De Leidsche Courant" gebruik maken? Mijn hartelijken dank aan het bestuur der Kath. Jonge Middenstandsvereeniging voor zijn nauwkeurig onderzoek en mijn gelukwensch, dat het geen leden van deze vereeniging zijn, op wie ik doelde. Men er kent echter, dat er jonge middenstanders bij aanwezig waren. Ik wil dan ook den nog ongeorganiseerden R.K. jongen mid denstanders aansporen, lid te worden van de R.K. Jonge Middenstandsvereeniging en zich ook als hun georganiseerde collega's te gedragen. Dan zijn wij er. L. P. de G. Noordwijkerhout, 12 Oct. '34. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u opname van het vol gende in uw blad. In het gemeenteraadsverslag van Noord wijkerhout komt tot mijn groote verbazing o.a. de zinsnede voor: „Bij de rondvraag wees de heer J. v, d. Berg op het feit, dat de resultaten van het onderwijs in deze.ge- meente op lager peil staan, dan op andere plaatsen". In verband hiermede zou ik den heer J. v. d. Berg willen verzoeken, of het juist is, dat hij dat gezegd heeft. Zoo ja, dan zou ik hem willen vragen op welken grond hij dat beweert en of hij kan aantoonen dat het onderwijs op onze Ned. Herv. School op lager peil staat dan in andere gemeenten. Ik heb niet de eer, den heer v. d. Berg te kennen en voor zoover ik mij herinneren kan, heeft hij nog nooit een be zoek aan onze school gebracht. U dankend voor de verleende plaatsruim te, verblijf ik, met de meeste hoogachting: P. J. ARENDS, Hoofd der Ned. Herv. School te Noordwijkerhout, nOE DE VEILIGHEIDSDIENST TEKORT SCHOOT. De derde der gezochte medeplichtigen, de man, die eenige minuten in handen van de gendarmen op het station te Fontaine- bleau is geweest, doch wist te ontsnappen, blijkt in tegenstelling met de berichten van gisteren nog steeds zoek te zijn. Een oude zwerver, bij Fontainebleau gesignaleerd, was niet de gezochte. Het schandaal van die ontsnapping komt zich nog voegen bij de vele andere schan dalen, van het tekortschieten van den vei ligheidsdienst. De beide gendarmen waren door een Paryschen chauffeur uitstekend gewaarschuwd. Hij had den gendarmen verteld, dat de man voor de reis naar Fon tainebleau 200 francs had betaald en dat zijn heele houding uiterst verdacht was. Hij had vijftig francs fooi gegeven. De chauffeur had tegen een spoorwegbe ambte gezegd, den man in de gaten te hou den, terwijl hij naar het commissariaat ging om de politie te waarschuwen. Zijn verklaringen werden daar eerst ingeschre ven, maar men vergat zelfs den naam van den chauffeur en het nummer van den auto te noteeren. Het rapport bleef op het bureau van den commissaris liggen, die niet aanwezig was. Het was toen Woensdagnamiddag. Uur na uur verliep, zonder dat er iets gedaan werd, maar de gendarmerie was intusschen ook gewaarschuwd en om tien uur 's avonds was de verdachte nog altijd op het station, blijkbaar op den nachttrein wachtend. Hij had toen al uren geleden een kaartje voor Evian genomen. Toen hij door twee gendarmen werd aan gesproken, rukte hij zich los en verdween in de bosschen. Om elf uur twintig, dus twintig minuten na de ontsnapping kwamen inspecteurs van de mobiele garde aan het station en er was toen nog niets gedaan om de andere sta tions te waarschuwen en ook de gendar men en de mobiele brigade in den omtrek waren toen nog niet gewaarschuwd. Genoemde, inspecteurs gingen onmiddel lijk de hotels afzoeken en vernamen toen, dat den achtsten twee Tsjechen waren ko men logeeren in hotel de Londres en dat zij den negenden naar Evian waren ver trokken. Fontainebleau was dus waarschijn lijk als schuilplaats gekozen voor het ge val de aanslag te Marseille mislukte en te Parijs moest worden overgedaan. Wat de beide verdachten van Thonon betreft deze zijn nog niet naar Parijs over gebracht maar den geheelen nacht heeft hun verhoor voortgeduurd. Toch een bekentenis? Volgens den correspondent van de „Tel." heeft een der bij het meer van Genève ge arresteerden een bekentenis afgelegd. Toen hij geconfronteerd werd met een hoogge plaatst politiebeambte uit Belgrado, die hem als een bekend terrorist identificeerde, verloor hij zijn zelfbeheersching. Hij be kende, dat zijn ware naam Poetitsjil Zvoni- mir, dat hij in Joegoslavië geboren en 30 jaar oud is. Hij had wegens medeplichtigheid aan een politieken moord eenige jaren geleden het land moeten verlaten. Sindsdien had hij een tijdlang in Boedapest gewoond, om daarna aan de Hongaarsche grens met an dere terroristen aanslagen te beramen, waaronder ook dien op het leven van wij len koning Alexander van Joegoslavië. Toen de reis van koning Alexander naar Parijs bekend werd heeft hij zich met Be- nesj, Kalemen en een zekeren Silny via Zürioh naar Lausanne begeven, waar zij een onbekende ontmoetten, die hen van Tsjechische valsche passen voorzag. Zij gingen vervolgens over het meer van Ge nève naar Evian en vandaar naar Parijs, waar zij uiteengingen en in twee hotels hun intrek namen. Kalemen en Silny bega ven zich op den dag vóór de aankomst van den koning naar Marseille, alwaar zy den aanslag pleegden. Ook Zvonimir bekende nadrukkelijk, dat hij, wanneer de aanslag te Marseille mis lukt zou zijn, getracht zou hebben koning Alexander te Parijs te dooden. In toonaangevende Joegoslavische krin gen te Genève acht men vooral het feit van belang, dat de aanslag te Marseille door personen is gepleegd, die langen tijd in het buitenland hebben vertoefd, alsmede dat hij in het buitenland is voorbereid. ONVOLDOENDE POLITIEBEWAKING TE MARSEILLE. De film toont het aan. Zooals reeds werd gemeld is het moge lijk geweest den misdadigen aanslag op koning Alexander en minister Barthou te filmen. Deze film, die den autoriteiten zeer kostbare ophelderingen verschaft over de regeling van den ordedienst en de afzon derlijke fasen der misdaad, is thans in vele exemplaren gereed gekomen en zou Woensdagavond in alle Parijsche bioscopen gedraaid worden. Op het laatste oogenblik echter heeft de politie de openbare vertoo ning van de film verboden. De in Londen vertoonde film is niet de origineele, maar een sterk besnoeide. Slechts één Parijsche bioscoop is de po litieverordening niet nagekomen en heeft de film ondanks het verbod der politie ver toond. Ooggetuigen berichten, dat uit dit document duidelijk blijkt, hoe gebrekkig de veiligheidsdienst was georganiseerd. De „Paris Soir" schrijft: Men kan niet van een keten van politie-beambten spreken, die de bevolking terughield, doch ziet slechts hier en daar een beambte, die alle moeite heeft de straat vrij te maken. Bovendien constateert men met behulp van deze film met verbazing, dat de auto, waarin zich de koning en Barthou bevonden, slechts door twee hooge officieren te paard was begeleid en dat de auto zeer dicht langs de menschenrij reed. KONING ALEXANDER WAS GEWAARSCHUWD. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat koning Alexander herhaalde malen te gen een bezoek aan Frankrijk is gewaar schuwd, omdat hij daar zijn noodlot tege moet zou gaan. Toen hij zijn reis naar Pa rijs zou ondernemen, aldus verhaalt Alexanders kamerdienaar, die hem reeds van zijn jeugd af heeft gediend, heeft de koning een gesprek gehad met koningin Maria, die hem bezwoer niet naar Parijs te vertrekken, omdat hem daar iets vree- selijks te wachten stond. De koning, aldus ging de bediende voort, antwoordde echter, dat hij zijn voorgeno men reis niet kon opgeven, daar zij van groot belang was voor de politiek van vre de op den Balkan. Maar ook van andere zijde heeft men den koning gewaarschuwd. De voorzitter van het Joegoslavische Huis van Afgevaar digden, Koemanoedisj, heeft speciaal daar voor zijn verblijf te Istaniboel onderbroken. Hij is in allerijl naar Belgrado terugge keerd om den koning voor zijn reis naar Parijs te waarschuwen, omdat er een sa menzwering bestond, die zich ten doel stel de op Franschen bodem een aanslag te ple gen op zijn leven. De koning antwoordde ook Koemanoedisj, dat hij niet van zijn reis naar Parijs kon afzien. REGELING VAN 'S KONINGS BEGRAFENIS Gisteravond laat is het programma voor de plechtige bijzetting van koning Alexan der bekend gemaakt. Alle eenheden van de Joegoslavische vloot, die in de haven van Split worden samengetrokken, zullen den kruiser „Du- brovnik" tegemoet varen. Met een extra trein, waarmee ook de of ficieele persoonlijkheden zullen reizen, wordt 's avonds Zagreb bereikt, vanwaar men 's morgens om vijf uur naar Belgrado vertrekt. Daar zal de trein tegen half twee in den middag aankomen, opgewacht door den regentschapsraad, afgevaardigden en autoriteiten. Militaire troepen zullen opge steld zijn in de straten waarlangs de stoet dan naar het koninklijk paleis trekt, waar de kist in de groote zaal op een katafalk \yordt geplaatst. Twee dagen blijft zij daar om aan de be volking gelegenheid te geven een laatsten groet te brengen. Te middernacht, 17 October, wordt dan het stoffelijk overschot naar de kathedraal overgebracht, waar 's morgens vroeg de doodenmis wordt gelezen. Om acht uur wordt de kist uitgedragen naar den berg Oplenatsj, waar zij 's middags in het fami liegraf met militaire eerbewijzen wordt bJjgezef. PRINS PAUL HEEFT EEN GOEDE PERS De Juiste man om het werk van koning Alexander voort te zetten In de geheele Joegoslavische pers wordt de persoon van prins Paul, die in het tes tament van koning Alexander in de eerste plaats als regent wordt benoemd, bespro ken. De bladen juichen die beschikking ten zeerste toe. Prins Paul is immers niet al leen het naaste familielid van den koning, maar heeft jaren lang aan diens zijde ge werkt, zoodat hij beter dan wie ook, op de hoogte is van diens werk en streven. Hy bezat het volle vertrouwen van den koning en meermalen had hij vertouwelijke zen dingen te vervullen, waarvan hij zich steeds met groote tact kweet. De half-officieele „Vreme" schrijft, dat niemand vollediger en getrouwer de laatste woorden van Alexander I: „Waak over Joegoslavië", kan ten uitvoer leggen, dan prins PauL HET VERSLAG VAN HET WERKFONDS 1934. TOTAAL 646 PLANNEN INGEDIEND. Daarmee een kapitaal van 191 millioen gemoeid. Thans zijn aldus meldt het driemaan- delijksch verslag van het Werkfonds 1934, dat tot 15 September loopt, bij de leiding van dit fonds door provincies, gemeenten, waterschappeji en particulieren totaal 646 plannen tot werkverruiming ingediend. Het totaal benoodigde bedrag voor de uitvoe ring van deze plannen zou een kapitaal van ruim 191 millioen eischen. Van dit bedrag betreft ruim 154 mil lioen de uitvoering van openbare werken en ruim 36 millioen industrieele plannen. Ruim 48 millioen zou de voorgestelde aanleg van kanalen, havens en kanalisa tie van rivieren vragen. Voor landaanwin ning, aanleg van vliegvelden en plantsoe nen zou totaal bijna 16 millioen noodig zijn. Voor bruggenbouw zijn plannen inge diend, die totaal de 4 millioen overschrij den. Een omvangrijk aantal andere verkeers- verbeteringen als de aanleg van tunnels, viaducten, enz. zou een kapitaalsuitgave van ruim 23 millioen vragen. Voor rioleering wordt ruim 3 millioen voor utiliteitsbouw ruim 10 millioen noo dig geacht. Wat de industrieeele plannen betreft, voor de uitbreiding van de gas-, water- en electriciteitsnetten werden plannen tot een totaal van 19 millioen ingediend. Daarenboven zou voor de vestiging van nieuwe industrieën een bedrag van 12 mil lioen beschikbaar dienen te worden ge steld. Scheepsbouwprojecten tot een beloop van 2.6 millioen werden eveneens inge diend. Ten slotte werd aan steun voor bestaan de industrieën een bedrag van 2.1 millioen gevraagd. STRIJD OVER DE NIEUWE SPELLING. Vereeniging van tegenstanders opgericht. De invoering van de vereenvoudigde spel ling, laatstelijk gewijzigd en pasklaar ge maakt voor het dagelijksch gebruik door minister H. P. Marchant, schijnt nog geen onverdeelde instemming te hebben gevon- 'den. Thans is weer een vereeniging opge richt, welke zich ten doel stelt de handha ving van de schrijfwijze volgens De Vries en Te Winkel behoudens de gebruike lijke afwijkingen in zake de verbuiging van „een, geen, mijn enz.", zoolang niet is tot stand gekomen een hervorming die het ka rakter draagt van een nationaal werk. Zij zal zich met alle gepaste middelen verzetten tegen de verbreiding van de zoo genaamde examenspelling aldus de doel stelling van deze vereeniging, waarvan het bestuur bestaat uit prof. mr. B. M. Taverne', raadsheer in den Hooge Raad der Neder landen, H. A. Höwelen en C. J. J. Wester- mann. Bij de oprichting van de vereeniging zijn o.m. de volgende personen toegetreden: Mr. L. Ch. Besier, procureur-generaal bij den Hooge Raad der Nederlanden, mr. H. J. Biederlack, mevr. Ina Boudier-Bakker, dr. P. C. Boutens, voorzitter van de Ver eeniging van Letterkundigen, prof. dr. H. Brugmans, M. J. Brusse, Antoon Coolen, prof. dr. P. A Diepenhorst, lid van de Eer ste Kamer, mr. dr. J. Donner, raadsheer in den Hooge Raad der Nederlanden, oud-mi nister van Justitie, Jan Engelman, ir. L. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer, wet houder te 's-Gravenhage, dr. H. E. van Gel der, directeur van den Dienst van Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage, prof. dr. Jac. van Ginneken, S.J., dr. mr. L. J. C. van Gorkom, conrector gymn. te 's-Herto- genbosch, prof. dr. F. W. Grosheide, hoofd bestuurslid v. h. Ned. Bijbelgenootschap, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer, dr. E. Heldring, oud-voor zitter v. d. Kamer v. Koophandel en Fabrie ken te Amsterdam, mr. D. A. P. N. Koo- lid van den Raad van State, oud-minister van Arbeid, prof. dr. H. H. Kuyper, prof. dr. J. W. Muller, luit.-gen. P. J. van Mun- nekrede, prof. dr. G. S. O verdiep, dr. Henri Polak, lid van de Eerste Kamer, prof. mr. V. H. Rutgers, oud-minister van Onderwijs, K. en W., prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, lid van de Eerste Kamer, prof. dr. F. Sassen, Arthur van Schendel, prof. dr. K. Schilder, mr. J. Schokking, lid van den Raad van State, oud-minister van Justitie, prof. mr. Paul Scholten, prof. dr. Jos. Schrijnen, prof. dr. A. Sizoo, prof. dr. Z. W. Sneller, generaal C. J. Snijders, oud opperbevelhebber der land- en zeemacht, prof. dr. H. Visscher, lid van de Tweede Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steen- wijk, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, prof. dr. J. Wille, rector magnificus van de Vrije Universiteit, prof. dr. R. H. Woltjer. voorzitter van den On derwijsraad, A. Zijlstra, lid van de Tweede Kamer. KONINKLIJKE BESLUITEN Burgemeesters Benoemd is tot burgemeester van Olde- broek de heer A. Bakker, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Koudekerke. Op verzoek is eervol ontslagen de heer P. J. Bosch, als burgemeester van Schin- veld. Notariaat. Benoemd is tot notaris te Eindhoven A. Haenen, candidaat-notaris te Amsterdam. Botercrisismerk. Behoudens tusschentijdsche wijziging zal voor de week van 13 tot en met 19 October de prijs van het crisis-botermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter 1 per K.G. bedragen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10