Oproersvlam nog niet gebluscht INGEZONDEN STUKKEN WILT U IETS WETEN? MARKTBERICHTEN DINSDAG 9 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT IWfctUE BLAD. HAG. 7 Regeering weet zich echter zeker Azana ALGEMEENE SPOORWEGSTAKING MOBILISATIE VAN HET SPOORWEG PERSONEEL GELAST. De socialisten hebben een laatste poging gedaan om de regeering tot aftreden te dwingen. Zy hadden voor vandaag de al- gemeene spoorwegstaking afgekondigd, doch de Spaansche regeering heeft in den afgeloopen nacht de mobilisatie gelast van al het spoorwegpersoneel. De stakers, die aan dezen oproep geen gehoor geven en niet aan het mobilisatie-bevel voldoen zul len beschouwd worden als deserteurs in oorlogstijd, die voor den krijgsraad terecht moeten staan. Door dezen drastischen maat regel heeft de regeering de spoorwegsta king gebroken. Gisteren was vooral in Noord-Spanje de orde nog lang niet her steld. De regeeringstroepen konden in de opstandige gebieden slechts langzaam voor uit komen. Oviedo was nog in handen der revolutionairen en van de openbare gebou wen woeien nog de roode vlaggen. Nabij Bilbao werd een regiment infanterie door de opstandelingen onder vuur genomen. Legerafdeelingen en marinetroepen hebben in de provincie Biscaye na een langdurig gevecht, waarbij een gedeelte van de stad ernstig werd beschadigd, Gijon bezet. Kolanol Antonio Ximenez Arenas is tot president der Catalaansche generaliteit be noemd. DE TOESTAND TE MADRID. In Madrid zijn alle winkels weer geopend. Bioscopen hebben matinée-voorsteilingen gegeven. In de straten is het levendige ver keer teruggekeerd; de bevolking uit op on dubbelzinnige wijze haar sympathie voor politie en militaire patrouilles. Taxi's en trams loopen nog niet regelmatig. De minister zonder portefeuille in het nieuwe kabinet, Martinez Velasco, die in Madrid de bevoegdheden heeft overgeno men van den afgezetten Marxistischen bur gemeester heeft bekend gemaakt, dat de gemeente-ambtenaren, die Dinsdag niet op hun werk komen, worden ontslagen. Maandagochtend is er op een plaats van de stad een schietpartij ontstaan, waarbij een agent werd gedood en een tweede zwaar gewond. In den laten namiddag werd de situatie te Madrid weer ongunstiger. Op een gege ven oogenblik barstte tegelijkertijd op ver scheiden punten der stad hevig geweer- en revolvervuur los. Tot tien uur in den avond duurde het schieten voort. Wat er precies gebeurd is, viel niet vast te stelten, daar de telefonische verbindingen in diverse wijken zijn verbroken. Waarschijnlijk eohter héb ben die reivolutionnairen volgens een voor af opgesteld plan overvallen gepleegd op militaire- en politiepatrouilles, alsmede op eenige voor de handhaving van het verkeer van belang zijnde gebouwen. In de provincie Asturië hebben rebellen een vrachtauto met militairen door middel TURKIJE. FRANSCH-TURKSCH INCIDENT REEDS BIJGELEGD. Het Fransch-Turksche vlootincident te Smyrna is, naar Havas meldt, tot tevreden heid van beide landen bijgelegd. De snelle regeling der kwestie moet in de eerste plaats worden toegeschreven aan de open hartige wijze, waarop de kwestie is bespro ken. Het incident, aldus Havas-mededeeling, is vooral daaraan te wijten, dat men den Franschen admiraal niet te rechter tijd mededeeling heeft kunnen doen van het verbod om de Turksche marinehaven Smyrna aan te doen. De geruchten, dat de beide Fransche torpedo-jagers „Guepard" en „Cassard" wegens het incident bij Smyrna hebben afgezien van een bezoek aan Istanboel, is niet juist. RUSLAND. RUSSISCHE LANDBOUW IN VERZET TEGEN MOSKOU. Dertig collectieve landbouwbedrijven en talrijke staatseigendommen hebben gewei gerd aan den oproep van den staat, het graan af te leveren, gehoor te geven en hebben zich niet aan den termijn waar binnen de aflevering moest geschieden, ge houden. Op last van de regeering werd te Nowosibirks een speciaal comité inge steld, dat tot taak heeft gekregen met dwangmiddelen tegen de collectieven op te treden. Talrijke partijfunctionarissen en leiders der colectieven werden uit hun functies ontheven en gearresteerd. CHINA. ROODE TROEPEN IN CHINA WEER IN ACTIE. Het telegraafagentschap Sjimboen Rengo meldt uit China, dat het de in het Zuiden en het Noorden opereerende communisti sche troepen gelukt is zich in de provin cie Szetsjoean te vereenigen. Op het oogen blik worden er gevechten om Tsjoeing aan den Jangtse Kiang geleverd. Van regee- gevlucht naar Frankrijk vam dynamiet in de lucht laten vliegen; 52 soldaten zijn daarbij om het leven gekomen. Te Barcelona heeft generaal Batct, de commandant der regeeringstroepen, don op de reede voor anker liggenden oorlogs schepen order gegeven, het vuur te openen op vier barakken, waar revolutionnairen zich hadden teruggetrokken. Twee der ba rakken gingen in vlammen op, zonder dat de er in gelegerde rebellen kans hadden ge zien, zich in veiligheid te brengen. Alvorens ook het vuur te doen openen op de beide andere barakken, stond generaal Batet den zioh daarin bevindenden revolutionnairen toe, er uit té vertrekken, op voorwaarde dat zij zich onmiddellijk zouden overgeven. Naar verluidt zijn intusschen 1000 man van het Spaansche vreemdelingenlegioen te Barcelona aangekomen en aan wal gezet. Vermoedelijk zullen nog meer troepen uit Marokko worden aangevoerd, ten einde de rebellen tot in hun schuilplaatsen in het ge bergte te vervolgen en zoodoende definitief aan den opstand een einde te maken. Evenals in andere groote steden in het Zuiden is thans te Sevilla de algemeene staking geproclameerd. Anarchisten en so cialisten werken hier nauw samen. De re bellen hebben de Drievuldigheidskerk in brand gestoken. Te Trubia in de provincie Asturië heb ben opstandelingen zich meester gemaakt van een groot munitiedepot. De rebellen worden thans door bommenwerpers dor centrale regeering bestookt. De strijd is tot dusver onbeslist. Te Borruelo in de provincie Valencia heb ben de revolutionnairen, naar verluidt, een kazerne der guardia civil in de lucht laten vliegen. Tal van beambten zouden daarbij met hun gezinnen onder de puinhoopen be dolven zijn. In diezelfde streek lieten de rebellen een weeshuis voor mijnwerkerskinderen in de lucht vliegen. Verscheiden pleegzusters en kinderen kwamen daarbij om het leven. Tot een hevig vuurgevecht kwam het te Villanova y Goltro in de provincie Barce lona. Hier traohtten de revolutionnairen het stadhuis stormenderhand te overmeesteren. Hun aanval werd echter afgeslagen met een verlies van 6 dooden en 9 gewonden. Een kerk in dezelfde stad werd in brand gesto ken, nadat de rebellen eerst een priester hadden vermoord. AZANA GEVLUCHT NAAR FRANKRIJK. Naar uit Barcelona wordt gemeld, is de Spaansche oud-premier Azana die door de revolu/tkmmadren reeds tot president van Spanje was benoemd er in geslaagd, sa men met eenige leden der Catalaansche re geering en een links-georiënteerd politicus per vliegtuig de wijk naar Frankrijk te ne men. HET DOODENCIJFER. Het aantal dooden, in de laatste dagen in geheel Spanje gevallen, wordt thans volgens een bericht van Reuter geschat op 500; 2000 man zijn gewond. ringszijde zijn alle maatregelen getroffen om de stad te behouden. Maarschalk Tsjang Kai-sjek heeft zijn vei'blijf te Koeling af gebroken en is naar Hankau terugge keerd om het commando zelf op zich te ne men. Volgens officieele mededeelingen van Chineesche zijde bevindt zich de stad Tsjin- pin in handen van de Chineesche regee ringstroepen; er heerscht daar volkomen rust. De vereenigde communistische troepen trachtten de provincie Szetsjoean binnen te dringen om de bevolking te plunderen. Op bevel van maarschalk Tsjang Kai-sjek zijn sterke troepenafdeelingen samengetrokken om den communistischen opmarsch te stui ten. Twee vliegtuigeskaders bevinden zich op weg naar Tsjinpin. OPSTANDELINGEN IN MANDSJOEKWO Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Chi neesche pers voortgaat mededeelingen te doen over de ontwikkeling der opstandige beweging in Mandsjoekwo. Een der bladen meldt, dat in het Noordelijke deel der pro vincie Heiloenkiang ongeveer 9000 goed gewapende insurgenten de macht in han den hebben en er de Japansche troepen niet toelaten. Het Japansche garnizoen van Moekden is een strafexpeditie begonnen tegen de in surgenten, die in het Z.W. deel der pro vincie Moekden opereeren. Volgens Ja pansche mededeelingen zouden er 10.000 insurgenten in de provincie Moekden ge concentreerd zijn. JAPAN. JAPAN ZAL VLOOTPARITEIT EISCHEN. Nieuwe verklaring van Jamamoto. Admiraal Jamamoto, de leider der Ja pansche delegatie naar de voorbereidende vlootbesprekingen te Londen, zal zich Woensdag te New York met bestemming naar Engeland inschepen. Naar hij verklaarde, zal Japan gaarne het initiatief nemen met betrekking tot een vermindering van de bewapeningen ter zee, doch het zal blijven staan op gelijk heid met de Vereenigde Staten en Groot- Brittannië. BUITENL. BERICHTEN. GROOTE MISDADIGHEID IN VOOR- INDIë. Ruim 50 moorden per maand in N.W.- provincies. Volgens zoo juist gepubliceerde offi cieele statistieken zijn dit jaar in de Noord- Westelijke grensprovincies van Voor-Indië gemiddeld meer dan 50 moorden per maand gepleegd. Gedurende hetzelfde tijdvak hebben voorts 35 diefstallen met geweld pleging en 1037 inbraken plaats gevonden. Ofschoon het gemiddelde aantal moorden in verhouding tot het aantal inwoners, in de Noord-Westelijke provincie het grootst is, is het aantal moorden en diefstallen met geweldpleging ook in de overige dee- len van Britsch-Indië zeer aanzienlijk. De bedrijvers er van zijn meer end eels noma den, wier aantal op 4.000.000 personen wordt geschat. Pogingen worden aangewend, deze menschen te maken tot vredelievende en ordelijke burgers, doch hiermede wordt slechts langzaam voortgang gemaakt. .STOPZETTING VAN MIJNEN IN HENEGOUWEN. Te Gosselies 1600 huizen beschadigd door de ontginningen. Thans wordt bevestigd, dat de steenkool mijnen van Grand Bonty te Gosselies i He negouwen) Woensdag as. het bedrjjf zul len stopzetten; 850 arbeiders, onder wie C00 Belgen, worden hierdoor werkloos. Door de stad Gosselies, waar 1600 huizen als gevolg van de steenkoolontginningen scheuren vertoonen, werd besloten bedoel de maatschappij een proces aan te doen om schadevergoeding te krijgen. IN DEN TREIN MUENCHEN—HOEK VAN HOLLAND. 30.000 Mk. effecten en bankbiljetten gevonden. In den trein MiinchenHoek van Hol land zijn in een coupé tweede klasse in een kussen verborgen effecten en bankbil jetten ter waarde van 30.000 Mk. gevon den. De eigenaar kon nog niet worden op gespoord. Men heeft natuurlijk met het smokkelen van deviezen te doen. Mijnheer de Redacteur, Als lezer van „De Leidsche Courant" las ik de ruim twee kolommen, die u wijdt aan de rede van den zeereerw. pater Henricus O Cap. Echter bevreemde het mij, dat u. als redactie van een R. K. dagblad, letter lijk alles verzwijgt van de motie, die de R.K. kiesvereeniging te Helmond met al gemeene stemmen heeft aangenomen. Ook in uw alinea: „Een radicaler geluid bij de R. K. Staatspartij" mis ik weer wat, en wel dat pater Henricus van zijn eerste rede te gen de regeering (waarin hy van leer ge trokken is) verklaarde, geen letter terug te nemen, en dat hij verder woordelijk zei- de: „een Katholiek hoeft geen schoothondje te wezen. Het is nu tijd om een bulldog te zijn, die bijt voor Onzen Lieven Heer. We moeten niet in de R. K. Staatspartij mee- loopen als schapen, maar we moeten vech ten". Gaarne zag ik alsnog de motie in haar geheel in uw blad vermeld. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, hoogachtend A. B. DONK. Duivenbodestr. 2. De bedoelde motie behoeft niet te wor den verzwegen! Wy achtten de publicatie ervan, eerlijk gezegd, niet van eenige waarde, omdat men een motie met een dergelijke strekking door iedere plaatse lijke afdceling der R. K. Staatspartij zou kunnen laten aannemen, zeker als men te voren een geestdriftige inleiding houdt! Maar, nu men, naar 't schijnt, veronder stelt, dat wij die motie niet zouden.... durven publiceeren, plaatsen wij haar gaarne, In haar geheel! „De R. K. kiesvereeniging in de parochie van het H. Hart te Helmond, besprekende de ondanks den steeds nijpender worden den toestand van het oeconomische leven in ons land nog steeds door kabinet-Colijn gevoerde negatieve aanpassingspolitiek; dringt er bij de katholieke kamerfractie ten sterkste op aan, een wijziging in deze politiek, die ons land steeds verder zal ver armen, aan het kabinet-Colijn voor te stellen; vertrouwt, dat bij niet slagen van deze pogingen de R. K. Kamerfractie elke steun aan het kabinet-Colijn zal onttrekken, en zelfs het initiatief zal nemen voor een po sitieve reconstructie-politiek met gebruik making van al de factoren die in ons land en zyn overzeesche gewesten voor'dat doel kunnen worden aangewend". Ziehier, de befaamde motie. „Positieve reconstructie-politiek" willen wij allen. Het komt aan op een concre te, een duidelijk en voldoend-volledig aangegeven manier waarop die poli tiek feitelijk gevoerd zou kunnen worden, maar door gebrek aan juist in zicht of sociaal gevoel of energie en acti viteit niet wordt gevoerd! De geachte inzender is, naar zijn mee ning, ontevreden, omdat hij ontevreden wil zijn. Wij hebben uitvoeriger dan bijna elk ander blad gepubliceerd wat pater Hen ricus heeft gezegd. Nu is 't nog niet naar inzenders zin! Hij mist in het verslag eeni ge zinnetjes, welke aan den inhoud niets, letterlijk niets veranderen. Wij behoeven hierop niet verder in te gaan. Red. Leiden, 7 Oct 1934. Jammer, zeer jammer is 't dat de rede van dien Pater Capucyn te Helmond niet op gramophoonplaten is vastgelegd. Want 't is toch werkelijk hard noodig, dat deze gedachten, deze woorden over geheel Ne derland worden uitgebazuind, en vooral daar waar 't noodig is. Helaas is deze rede voor een beperkten kring van menschen uitgesproken, ook heb ben verschillende dagbladen deze opgeno men, doch zoo spoedig is 't weer vergeten. Dat deze rede nog eens herhaald zal wor den, is uitgesloten, immers dezen Pater zal het niet meer geoorloofd zyn. (Zoo, zoo! Red.) Zoo zijn er al meer geweest. (Om zulke redevoeringen? Ons onbekend. Red.) Daarom komen wij ook nooit de put uit, omdat zulke gedachten niet voldoende aandacht kunnen krygen en meerdere ma len geuit mogen worden. (Iedere katho liek zal het toejuichen, als er gedachten worden geuit, die onswerkelijk uit den put kunnen helpen. Red.). Verandering ten goede komt er dan ook niet en daarom hunker ik naar die revolu tie, waarvan in die rede sprake is. Niet dat de toestand daardoor beter wordt, maar uren, dagen, maanden en jaren te wachten op uitkomst, op een toekomst, die toch niet komt, is ondragelijk. Wat voor doel heeft een werklooze toch om langer zoo te blijven leven? (Wat inzender met de „revolutie", waar van „sprake is", bedoelt, is ons niet duide lijk. Iets te willen, waarvan men van te voren veronderstelt, dat de toestand daar door toch niet beter wordt, is misschien verklaarbaar, maar onredelijk. Red.) LIGORIUS." ST. JOSEPHS GEZELLENVEREENIGING LISSE I (ST. AGATHA) Help hen een handje! Woensdag 17 October is het de trekking onzer groote loterij, maar.... er zijn nog eenige loten ongeplaatst, welke wij nog gaarne geplaatst zagen. Eenige dames heb ben zich beschikbaar gesteld om het res tant nog te verkoopen, en wy hopen dat zij hierin slagen mogen, maar dit hebt gij, parochianen, voor het grootste gedeelte in uw handen. Wij verzoeken u dan ook be leefd, indien de dames bij u komen aan kloppen. hen niet teleur te willen stellen, maar een of meerder loten te willen koo- pen. De prijs is zeer gering, slechts 10 ct. per lot en de prijzen zyn schitterend mooi, wy noemen hier slechts de hoofdprijzen: een heeren- of dames-rijwiel, naar keuze, een schemerlamp compleet, een rookstoel. en verder nog vele waardevolle pryzen. In dien u dus deze prijzen winnen wilt en te vens een goed werk wilt doen, koopt dan s.v.p. een lot. Loten zijn verkrijgbaar tot en met de trekking, welke Woensdag, 17 October, des avonds te half negen in het Patronaat plaats vindt. Wij vertouwen dat u ons niet teleur zult stellen, en zeggen u bij voorbaat reeds onzen dank. U steunt hierdoor het jeugdwerk!! Met Kolpingsgroeten; H. TABINK, Pr.. Vice-Praeses. G. A. RANDSDORP. Senior. P. v. d. LANS Mzn., Secr. H. G. WALRAVEN, Penn. De droeve toestand van de Ter Aarsche tuinders. Ter Aar, 4 October 1934. Geachte Redactie. Mag ik een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat myn dank. Daar het seizoen byna weer is afgeloo pen en de diep bedroevende resultaten van den arbeid weer op niets zijn uitgeloopen, kan ik het niet nalaten eens een klein overzicht te geven van de ellende en de bijna ondragelijke druk die op verschil lende ouders rust. Zoo kwam ik dezer dagen in een gezin met zes kinderen, waarvan de oudste ze ven jaar was cn die zich nota bene behel pen moesten met één Liter melk per dag en niet in staat waren er dagelijks een Li ter bij te koopen. Nu vraag ik mijzelve af: Wat komen zulke kinderen toch veel tekort om hun wasdom te bereiken. Maar ja, steeds was de wacht op den avond, dat vader naar de bank ging, om de paar onnoozele centen nog te incassec- ren van de producten die hy die week ter veiling had gebracht. (Als ze tenminste nog niet doorgedraaid of op de belt zijn terecht gekomen). Maar dat is nu ook gedaan, want vader brengt niet meer aan de veiling. Dus er valt ook niets meer te halen. Hij tracht zich nog een paar weken te behelpen en laat zijn bedrijf in de steek, om zich elders bij een of anderen landbouwer nog voor een paar weken te verhuren om suikerbieten of iets dergelijks te rooien, daar hy anders totaal zonder eenig inkomen is. En de za- kenmenschen hem ook niet meer op cre- diet geven, daar er van het vorige jaar, en soms wel van meerdere jaren rog, een ta melijke rekening te betalen staat en tot heden nog niets is afbetaald, vanwege de geringe opbrengst der producten. Sommi gen worden bedreigd met gerechtelijke vervolging, omdat ze te veel huur van huis of land ten achter zijn. Maar ach, wat baot dit alles. De menschen zijn machteloos, want ik voor mij ben er van overtuigd, dat er geen vijf op de honderd onwillig, maar wel negentig van de honderd on machtig zijn! Daar ik zooeven in uw blad gelezen heb, dat op korten termijn de steun- uitkecring aan den tuinbouw zal beginnen, zou ik vriendelijk willen verzoeken, zoo veel het in uw vermogen is, geachte Redac tie, er aan mede te werken, dat ook hier in Ter-Aar cn omstreken een flink per centage van de steun uitkeering zal worden verleend, daar ik er weemoedig van door drongen ben, dat het niet alleen de gjas- cultuur, maar ook terdege den anderen tuinders toekomt Nogmaals myn dank voor de verleende ruimte, Een Ter-A arse he Midden stander. Steunt het Plaatselijk Crisis-Comité te Noord wijkerhouL Wanneer we onze blikken richten Over velden, dreven, wei, Dan moeien we weemoedig zeggen: De schoonste tyd 'is weer voorbij. De bladeren aan boom en struik Verliezen hunne kleur, En roepen ons als 't ware toe: De wintertijd staat voor de deur. Die tijd, gezellig voor degeén, Dit niets op aard ontberen, Maar laten we, geachte vrienden, De kaarten ook eens kecren. Denkt eens aan die jonge mannen, Wier schoonste plannen schipbreuk lijden, En wat de reden hiervan is: Werkloosheidszorg en crisistyden. Denkt eens aan zoovele vaders, Hoofden van een groot gezin, Die zoo zwaar worden getroffen In hun tydelijk gewin. Denkt eens aan zoovele moeders, Die, vol zorgen, dag en nachten, Nu reeds maanden, jarenlang Op betere tijden wachten. Denkt eens aan die arme kleinen. Die onschuldig lijden, Zonder nog het minst besef Van deze droef'ge tijden. Maar gelukkig voor hen allen, Dat 'n plaatselijk Comité bestaat, Wiens werken, zwoegen, strijden, Niets te wcnschen overlaat. Dus, laten we van onzen kant Dat Comité steeds steunen En om een geldelijk offertje Ons zei ven niet bekreunen. Komt, brengen wij ons wekelijksch offer In deze maanden, welgemeend, Wij krygen het toch ééns terug, Het is aan God geleend. F. DE VROEGE. St. Bavo-Stichting, Noordwykerhout. Vraag inzake een gevonden roeiboot. Antwoord: De eigenaar van de roei boot heeft gedurende drie jaar het recht zijn eigendom op te eischen tegen vergoe ding van de kosten, welke gemaakt zijn om zijn eigendom te behouden (zooaLs adver- tentiekosten, liggeld en noodzakelijke repa raties). Na drie jaar kan hij wettelijk zijn eigendom niet meer opcischcn. Vraag. Wat is de bcteekenis van een talisman? Antwoord. Het woord talisman is af geleid van het Arabische woord tilsam, een bescherm- cn betooveringsmiddel, voort spruitend uit een oud bijgeloof, dat leven- looze voorwerpen van bijzondere oorsprong of vorm (b.v. nagel van een doodkist, een roode steen!) geladen zyn met een geheim zinnige kracht, die schadelijk of heilzaam werken kan. Het oude bijgeloof was on redelijk en dwaas het moderne bijge loof met zijn poppetjes, hoefijzers etc. nog veel méér! LEIDEN, 8 Oct. Groentcnvelling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.80, kroten f 0.601.30, komkommers f 1.005.00, bloemkool I f 4.109.40, bloemkool II f 1.50 4.20, witte kool f 4.005.10, roodekool f 3.005.30, savoyckool f 3.005 50, groe- nekool f 1.103.10, Chinakool f 3.50—4.tO meloenen 3860 cent, pieterselie f 1.00 1.60, prei f 1.00—1.90, radijs f 0.60—2.80, kropsalade f 0.300.80, selderie 1921 cent, bleekselderie f 2.003.50, uien f 1.50 5.60, per 100 kg.: kroten f 1.90—2.80, id. gekookt f 46, snijboonen f 1020, stok- boonen f 1022, pronkboonen f 15, stam- boonen f 514, boerenkool f 25, poste lein f 3—9, spinazie f 4, tomaten A f 4. B f 6.40, C f 3.80, CC f 2 uien f 1.50 3.20, spruiten I f 5 -8, idem II f 13. 9 Oct. Vette Varkens. Totale aanvoer 290 stuks, 284 zwaar 2930 cent en 6 licht 28 cent per kg. levend gewicht. Handel vlug. ZOETERWOUDE, 9 Oct. Veiling „Ik leer nog." Aanvoer 1600 eieren. Prijzen: kip peneieren f 4.305.00, kuikeneieren f 3.30 —3.60, eendeneieren f 3.30 per 100 stuks, kaas 1726 cent per pond, kippen 3560 cent, hanen 3040 cent, duiven 6 cent, ko nijnen f 0.Q81,15 per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 8 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg spinazie f 2.508.30, heerenbooncn 510, snijboonen f 1518. postelein f 2.80—5.00, uien f 1.00—2.60, per 100 bos: peen f 2.104 0, kroten f 1.70—» 2.10, andijvie f 0.801.70, per 100 stuks: kropsla I f 0.50—1.20, bloemkool f 211, savoyekool f 6.20—7.80, roodekool f 5.30— 6.30, meloenen f 210. ROELOFAKENDSVKEN, 8 Oct. Groen- tenveiling. Bloemkool 27 cent per stuk, sla 1 0.501.90 prr 100 krop, snijboonen f 1.05—1.85 per 10 kg., tomaten A f 2.30 3 00, B f 2.50—3.40, C. f 1.00—1.70 per 30 kilo. KATWIJK a. d. RIJN. 8 Oct Groenten- veiling. Aardappelen per kist 80—95 cent, Drielingen 45—60 cent, plus f 0.25, bloem kool I 5.40—8.70, idem II f 1.50—2.40, boa- peen f 4.306.10 per 100 boa, waschpcen per kist f 0.70—1.05, sla per 100 f 0.90— 20. kroten per kist 20—30 cent. Aanwr blaemkoo' 64088 stuks.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7