Adverlentiën MAANDAG 8 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE A.S. LICHTWEEK Goedkoope tram-avondtarieven Gedurende de Lichtweek zal de Noord- Zuid-Holl. Tram om het avondbezoek aan Leiden te bevorderen, na 18.00 uur haar enkele reisbiljetten naar Leiden geldig ver klaren voor een reis heen en terug. De inwoners der omliggende plaatsen kunnen dus voor weinig geld profiteeren van het mooie, dat Leiden gedurende de lichtweek 's avonds zal laten zien. COMITÉ VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN Een eerste groep van de jeugdige werk- loozen uit Leiden is Maandag naar de Lie- baard te Baarn vertrokken, waarvan zij Zaterdagavond wederom alhier terugkeer den. Niets dan lof weten zy te vertellen van de goede ontvangst en het verblfjf in de Liebaard. Het is voor hen een week ge weest van aangyame verpoozing, welke steeds als een onvergetelijke in hunne her innering zal blijven voortleven. De tweede groep uit Leiden is thans ook samengesteld. Deze zal van Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 October in de Liebaard te Baarn haar intrek nemen. Dinsdag avond te 8 uur precies wordt deze groep in den R.K. Volksbond verwacht ter be spreking van een en ander. Allen zijn dan natuurlijk aanwezig. Wij vertrouwen, dat ook hun verblijf in Baarn voor hen een succes zal worden. R.-K. VER. VAN HANDELSREIZIGERS. Te negen uur opent de voorz de verga dering van bovengenoemde vereeniging en heet allen hartelijk welkom. Ingek. stukken betreffende de propagan da en worden tot punt 4 der agenda aan gehouden. Daarna nogmaals bespreking van de jaarlijksche feestdag. Voor de op beide laatste verg. niet aanwezige leden volge hier een beknopt overzicht: 's Mor gens te Kwart voor negen Gezongen H. Mis met alg. H. Comm. en korte toespraak, in de kapel van het gesticht „De Voorzie nigheid" (Hoogewoerd). Daarna gemeen schappelijk ontbijt in het gesticht. Speciaal wordt de aandacht er op gevestigd, dat de dames der leden hartelijk welkom zijn en, voorzoover aanwezig, mede aanzitten aan het ontbijt. Als gewoonlijk wordt ook dit jaar een tombola gehouden ten bate van het V. O. F. met als hoofdprijs een rijwiel of een electr. stofzuiger. De trekking de zer tombola heeft niet als gewoonlijk plaats op den feestavond, maar den vol genden dag Maandag 12 Nov. in den foyer», van Hotel „Den Burcht" en wel des avonds tusschen zes en zeven uur. waarna t'ot elf uur gelegenheid is tot het afhalen van prij zen. Voor het avondfeest, dat half negen aanvangt, heeft het bestuur een als prima bekend staand duo geëngageerd, terwijl voor een eerste klas muziek-ensemble is zorg gedragen. De leden hebben met hun dames vrij toegang en ieder lid zal in de gelegenheid gesteld worden, vrienden en kennissen te introduceeren tegen 50 cent per programma. Hert geheel belooft een prachtigen avond te worden. Na boven omschreven uiteenzetting werden de loten onder de aanwezige leden ter verkoop verdeeld en medegedeeld dat de leden de nog benoodigde loten bij den heer Jac. An- toni, Jan Lievenstraat 33 kunnen beko men. Daarna volgde bespreking der cir culaire van het hoofdbestuur en werd de noodzakelijkheid van huisbezoek voor zoo ver noodig aangetoond; de leden werden aangespoord zooveel mogelijk de groote prop.-vergadering te DenHaag, op Zaterdag 17 Nov. a.s., bij te wonen (waar zal mid dels het orgaan nader worden bekend ge maakt). Aan ieder lid wordt een pro grammaboekje met formulier verstrekt en een ieder nogmaal aangespoord er een nut tig gebruik van te maken. Van de rondvraag wordt door een der le den gebruik gemaakt. De secretaris dringt aan op een herziening der propaganda- commissie. Na eenige uitgebreide bespre kingen worden als lid der commissie be noemd de heeren Janson en v. Berkel, die onder de beproefde leiding van den heer Nicolai een propaganda-actie zullen voe ren, welke tot betere resultaten moet voeren. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering op gebruikelijke wijze. Leidsche Meccano Club. Zaterdagmiddag hield de L.M.C. weer haar gewone bijeenkomst in „Royal" aan de Doezastraat. Nadat de voorzitter deze vergadering ge opend had, begon de leider met zijn lezing over telegrafie en telefonie. Hij verklaarde de morsesleutel en het ap paraat waarmee meestal de punten en stre pen op papier worden gezet, maar soms ook al de letters zelf. Vervolgens liet hij zien dat als door een draad om een kern electrische stroom ge leid wordt, deze kern meer of minder mag netisch wordt. Bij een microfoon worden nu door het spreken trillingen veroorzaakt in een trilplaatje worden door deze veran derd. In de ontvanger worden door deze veran derde stroom 2 kerntjes meer of minder magnetisch gemaakt. Deze trekken dus een triplaatje ook meer of minder aan. De hier door ontstane trillingen geven dus nu het zelfde geluid weer, dat in de microfoon in trillingen was omgezet. Een eenvoudige microfoon is te maken van een toegespitst koolstiftje, dat vrij kan bewegen in 2 uithollingen in 2 andere kool- stiften. Met deze microfoon kan heel dui delijk het tikken van een horloge worden voortgeplant. De microfoon in de telefoon is veel ge voeliger door het groote aantal contact- plaatsen, die hier gemaakt worden door kogeltjes tegen een plaatje. Op deze bijeenkomst werd met behulp van een zak batterijtje getelegrafeerd en ge telefoneerd, wat zeer in den smaak viel. Het kastje van de gewone telefoon is voor contact, bel etc. De automatische telefoon werkt, doordat VAN ONZE ADVERTEERDERS. HER-OPENING HECK'S LUNCHROOM. Zaterdagmiddag heeft de heropening plaats gehad van de vergroote lunchroom van Heck's aan den Stationsweg. In den betrekkelijk korten tyd van haar bestaan omstreeks 111/2 jaar is de zaak hier gevestigd heeft deze lunchroom en later het ernaast gevestigde Cafetaria een belangrijke plaats in het Leidsche leven in genomen. Dat bleek ook nu wel, nu de directie de hand wist te leggen op nog twee naastge legen panden, waarmede de architect van Heck's, de heer Logemann, het uiterlijke aanzien der zaak niet weinig verbeterd heeft. Er is nu één lijn gekregen langs de straat, waardoor het volle licht over een behoorlijke oppervlakte den Stationsweg verlicht. Met het verbeteren van het exte rieur hield natuurlijk we zouden bijna zeggen in nog grootere mate de verbe tering van het interieur gelijken tred, want door de beschikbaar komende ruimte was de architect in staat de oude zaal na genoeg op dubbele grootte te brengen. Zoo werd voor beide zalen ongeveer een U- vorm verkregen in het midden waarvan de buffetten zijn geplaatst, terwijl daar vóór het orkest plaats heeft gekregen. Door het wegnemen der oude boxen, het aanbrengen van een nieuwe betimmering, geschilderd in frissche kleuren, het plaatsen van nieuw meubilair en het ophangen van fraaie lampen kreeg het geheel een vol komen verschillend aanzien, zoodat de oude zaak haast niet te herkennen is. Op de eerste verdieping is boven de uitbreiding der benedenzaal eey ruim en gezellig ver trek gemaakt, geschikt voor gezelschappen als vergader- of dinerzaal. Ook de keuken onderging een grondige verbouwing, heeft thans een zeer groote capaciteit en voldoet dank zij een afwaschbaar plaatijzeren met aluminum-verf beschilderd plafond aan ie hoogste hygiënische eischen. Ook de hier achter gelegen bakkerij en ijsmakerij, wel ke tevens het met een achteringang aan de lunchroom verbonden Cafetaria voorzien, werden verbouwd, zoodat hel" geheele be drijf thans aanmerkelijk is uitgebreid en aan de eischen des tijds is aangepast. En als men de heer Logemann hoort vertellen, hoe al die veranderingen zijn geschied zonder stagnatie voor de lunch room, dan kan met niet anders dan bewon dering hebben voor het organiseerend ta lent, dat deze verandering teweegbracht. Hij huldigde haar voorts als een voor treffelijke, rustige en bescheiden mede werkster, die hy allen ten voorbeeld stel de. Verder bobd hij haar een orchidee aan, welke zij den geheelen dag op de borst mocht dragen en verzocht haar ver volgens het nieuwe gedeelde der lunch room te willen openen, waartoe hij haar een zilveren schaar overhandigde, die zij als aandenken mocht behouden. Toen mej. Klein het lint, dat de nieuwe van de oude zaak scheidde, doorgeknipt had, liet Walter Weidig zich dadelijk met zijn orchest hooren: de opening was een feit en spoedig stroomden de bezoekers weer binnen. Het geheel is verbouwd door den aanne mer, den heer v. Bergen Henegouwen uit Den Haag met zooveel mogelijk Leidsche firma's voor de verschillende onderdeelen. Bij de heropening Zaterdagmiddag, wel ke plaats had in tegenwoordigheid van het geheele personeel, sprak de adjunct direc teur, de heer F. v. d. Wolk. Hoewel het bij de verschillende openingen en heropenin gen eigenlijk geen gewoonte was officieele openingsspeechen te houden, wilde spreker voor deze zaak een uitzondering maken. We bevinden ons hier, aldus spr., in de eerste Heck's lunchroom van Nederland. Ruim elf jaar geleden werd deze zaak ge opend onder denzelfden directeur en onder denzelfden architect, die ook alle andere za ken bouwde. De operatie van deze patiënt is uitstekend geslaagd en geschiedde zon der dat het publiek de toegang behoefde geweigerd te worden. Voor deze bijzondere prestatie brengt spr. den heer Logemann hulde (applaus). Al zijn trouwe medewerkers en helpers wil spr. in deze hulde laten deelen en zon der iemand afbreuk te doen wilde spreker hier in het bijzonder noemen den heer v. Bergen en Henegouwen. Voorts huldigde spr. het -oudste lid van het personeel, mej. Klein, die ruim 10 jaar aan de zaak werkzaam is. Het bestuur van Heck's had voor deze gelegenheid de Kon. Begeer te Voorschoten opgedragen een zil veren legpenning te vervaardigen en mej. Klein was de eerste aan wie spr. deze ge denkpenning mocht overhandigen. schokjes worden opgenomen in automaten. De automaten zijn voor eenheden, tiental len, honderd/tallen, duizendtallen, enz. apart. Vervolgens werden eenige modellen voor de a.s. tentoonstelling opgegeven, waarna de voorzitter deze bijeenkomst sloot. Sportnieuws. Op hert Haagwegpark is gisteren een korfbal-wedstryd gespeeld tusschen twee sportclubs van de Vrouwelijke Jeugdbewe ging voor Katholieke Actie „De Graal" uit Haarlem en Leiden. Hat was een vlort en spannend spel, voor al toen na de rust werd ingezet met 21 voor Haarlem. Na ongeveer 8 minuten werd deze stand 31 voor Haarlem. Met verwoed spelen van de Leidsche sportleden brachten zij het na 10 minuten op 33. Eindstand werd 43 voor Leiden. Over het algemeen was het een goed ge speelde wedstryd, zeer zeker na de pauze, hoewel hert jammer wast dat Leiden te wei nig dekte waardoor Haarlem veel vrije worpen kreeg, terwijl Haarlem zich te wei nig over het veld had verspreid en daardoor zorgde, dat Leiden vaak te gemakkelijk den bal in handen kreeg. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5404. L. Berk, Leiden, Middelweg 35, bestelhuis, benzinehandel, autobandencentrale, garagehouder. Wijz. uitgeoef. bedr.: het bedrijf garagehouder moet vervallen. 4439. De Ryngids, Alphen a. d. Rijn, Dyk- straat 9, weekblad voor de R. K. bevol king. J. L. H. Boeren (procuratie gewij zigd). 862. H. J. M. de Graaf, Leiden. Lage Rijn dijk 4, distilleerderij le klasse, wyn en cognachandel, slijterij. H. J. M. de Graaf (H.V.). 143. Naamlooze Vennootschap Nettenfa- briek voorheen de Jaeger, Leiden, Lam mermarkt 58. Uittr. Dir.: Ir. A. C. Binnen dijk, Leiden. Uittr. Ged. comm.: Mr. C. J. Leembruggen, Scheveningen. N. Dir.: Mr. C. J. Leembruggen, thans te 's-Gravenhage. 361. 366. Naamlooze Vennootschap Sa- jetfabriek en Breierij J. Parmentier Zo nen, Leiden, Lammermarkt. Uittr. Dir.: Ir. A. C. Binnendijk, Leiden. Uittr. Ged. comm. Mr. C. J. Leembruggen, Scheveningen. N. Dir.: Mr. C. J. Leembruggen, thans ie 's-Gravenhage. 6408. N.V. Leidsche Kousen, en Tricota- gefabriek Key in oprichting, Leiden, Hoo- ge Morschweg 50. Deze handelszaak is thans omgezet in een naamlooze vennoot schap onder den naam: N.V. Leidsche Kou sen en Tricotagefabriek Key (Ned. Staats courant: 10 September 1934, Bijvoegsel Nr. 1638). Dir.: R. Key, Leiden. Maatsch. kap.: 10.000.—. Opheffingen. 6102. Bloembollen- kweekery en Handel „Merkara". Sassen- heim, Teylingerlaan 9. 4985. A. van Wagtendorff van Rijn, Noord wij kerhout, Havenstraat 16. Kantoor-, school- en teekenbehoeften; tabak, sigaren en sigaretten. Nieuwe inschrijving 6491. W. Mulder, Leiden, Lange Diefsteeg 15, handel in vreemde postzegels en aanverw. artike len. E.: W. Mulder, Leiden. LAATSTE BERICHTEN CLEARING MET DUITSCHLAND. De enquête van het Departement van Economische Zaken. Voor de laatste maal wordt de aan dacht van belanghebbenden gevestigd op de enquête van de afdeeling Handel en Nijverheid van bovengenoemd departe ment. Een ieder, die vorderingen wegens of in verband met gedane leveringen op Duitschland heeft uitstaan, welke vorderin gen vóór 24 Sept. j.l. zijn vervallen, wordt aangeraden daarvan mededeeling te doen op de daartoe door de Kamers van Koop handel beschikbaar gestelde formulieren. Ook van de in de toekomst vervallende vorderingen werden opgaven ingewacht. De inzending der ingevulde formulieren moet uiterlijk 10 October a.s. geschieden. Met inzendingen, welke na den 12den Oc tober binnenkomen, kan wanneer het de Regeering mogelijk zou blijken een bepaalde regeling in het belang der bona fide exporteurs te treffen daarbij geen rekening worden gehouden. EEN GESLOTEN OVERWEG. Niet gesloten. Men meldt ons uit Amsterdam: Ongeveer half vier gistermiddag is door toevallige omstandigheden een ernstig ongeluk voor komen. Uit de richting Utrecht naderde in volle vaart een trein en over den overweg aan de Over Amstelstraat ging het verkeer zijn gewonen gang. Door het mistige weer ontdekte de machinist van den trein dit pas, toen hij het kruispunt op een paar honderd meter was genaderd. Hij begreep onmiddellijk, dat de spoorboomen niet ge sloten waren en begon dadelijk krachtig te remmen. Gelukkig hebben een paar voet gangers den naderenden trein opgemerkt. Zij waarschuwden naar beide richting de naderende voertuigen en konden nog juist een auto en een dame met een kinderwagen tegenhouden. De trein reed in matigen gang over den overweg en bleef daar staan. De spoorweg wachter, iemand die was ingevallen, moet verklaard hebben, dat er geen beLsein is geweest. Zoowel door de politie als door de afdeeling Weg en Werken der Spoorwe gen wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak, dat de boomen niet zyn neer gelaten. AUTOBUS IN EEN SLOOT GEREDEN. Angstig oogenblik voor de Inzittende., hengelaars. Tusschen Oudijk en Westwoud is in den nacht van Zaterdag op Zondag een autobus tegen een boom gereden en vervolgens in een sloot geraakt. De bestuurder van de bus, waarin twee en twintig hengelaars uit Amsterdam zaten, die zich op weg naar Medemblik bevonden is vermoedelijk den goeden weg kwijtgeraakt met bovenstaand noodlottig gevolg. Doordat een der zijwanden van de bus bezweek, geraakten alle inzittenden in de vry diepe sloot en het gelukte eenige dren kelingen die aan den kant konden komen na veel moeite ook de andere inzittenden op het droge te brengen. By de buiteling hadden zeven mannen lichte verwondingen bekomen, terwijl twee hengelaars ernstiger gewond werden. De een bekwam verwondingen aan de borst cn de ander kreeg een groote hoofd wonde. Beiden zijn naar het Ziekenhuis te Hoorn gebracht. Den anderen werd ter plaatse medische hulp verleend, waarna alle drenkelingen by een boer werden on dergebracht en voor zoover als mogelijk van droge kleeren werden voorzien. De chauffeur is door de Hoornache politie aan een verhoor onderworpen. De autobus werd vry wel geheel vernield. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Ar ie z. van J. Stikkelorum en N. v. d. Zaan. Ondertrouwd: W. Prins jm. 25 j. en C. S. M. Arnoldus jd. 21 j. C. Turen- hout jm. 31 j. en F. Kühn jd. 22 j. K. J. de Jaeger jm. 29 j. en J. Jansen jd. 27 j. H. Ruytenbeek jm. 23 j. en M. de Wit jd. 23 j. P. Ressenaar jm. 27 j. en C. de Haas jd. 28 j. TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN SPANJE Verdere maatregelen der regeering MADRID, 8 Oct. (V.D.) Volgens mede deeling van het Spaansche ministerie van oorlog wordt te Gyon nog gevochten en hebben de opstandelingen zich in de ver sterking Santa Catalina teruggetrokken, die in den loop van den dag door den uit Ferrol gekomen kruiser „Libertas" onder vuur is genomen. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de pre sident der Catalaansche generaliteit Com- panys na zijn arrestatie heeft verklaard, dat hij de volledige verantwoordelijkheid op zich neemt voor alles, wat in de gene raliteit is geschied. Ook de gearresteerde burgemeester van Barcelona verklaart zich volledig verantwoordelijk voor alle gebeur tenissen ten stadhuize. Naar uit Barcelona verder gemeld wordt, zijn de regeeringstroepen tamelijk uitge put. Als versterking zijn een bataillon in fanterie, een compagnie van het Vreem delingenlegioen en een eskader vliegtuigen naar Barcelona gezonden. Vier torpedojagers liggen in de haven van Barcelona en meer oorlogsschepen zijn onderweg. Gedurende den geheelen nacht was alle verkeer in de straten van Barcelona Het aantal arrestaties te Barcelona zou de 500 overschrijden. Een overste is met de leiding der Catalaansche generaliteit be last en een majoor heeft de leiding van het stadsbestuur in Barcelona gekregen. In den loop van den nacht kwam het nog tot schietpartijen in de straten der stad. SLUITING VAN KERKEN IN MEXICO. MEXICO CITY, 8 Oct. (V.D.) In het of ficieele staatsblad wordt wederom de slui ting van 58 kerken gepubliceerd. Deze ker ken liggen verspreid over verschillende staten, doch de meeste ervan bevinden zich in den staat Chispa. ALGEMEENE 24-UURS STAKING OP CUBA AANGEKONDIGD. HAVANNA, 8 Oct. (V.D.) Het Cubaan- sche vakverbond heeft een algemeene 24- uurs staking aangekondigd, waardoor Zon dag in het land een gespannen toestand heei"schte, hoewel Havanna zelf kalm was. De staking zou Zondagavond tegen mid dernacht ingaan. De militaire troepen zijn in de kazernes geconsigneerd. KANIBALISME IN DE BELGISCHE CONGO. KARTOEM, 8 Oct. (V.D.) Zoowel de ge kleurde als de blanke bewoners van het Wamba-district in de Belgische Congo wor den geterroriseerd door troepen kanibalen, die den Belgischen autoriteiten groote zorg baren. De politie vond eenige dagen gele den de lijken van drie inboorlingen, die door kanibalen vermoord waren. De poli tie organiseerde een strafexpeditie en 29 leden van een kanibalenstam, onder wie het opperhoofd, werden gevangen geno men, schuldig verklaard en ter dood ver oordeeld. Zij werden allen onmiddellijk r.a het uitspreken van het vonnis opgehangen. DE VORST-AARTSBISSCHOP VAN SALZBURG OVERLEDEN. WEENEN, 8 Oct. (V.D.) De Vorst-Aarts- bisschop van Salzberg, dr. Ignatius Rieder, is hedenmorgen vroeg overleden. Hij werd op 1 Februari 1858 te Gross-Arl geboren. Na langdurig als zielsverzorger werkzaam te zijn geweest, werd hij profes sor In de kerkgeschiedenis aan het pries ter-seminarium te Salzburg, terwijl hy veertien jaar lang hoogleeraar in de theo logie aan de theologische faculteit te Salz burg was. In 1911 werd hij tot bisschop ge wijd en in 1918 werd hy Vorst-Aartsbis- schop van Salzburg. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 Oct. Vee. 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken: 511 vette koeien, waarvan de prijzen waren, le kw. 5760, 2e kw. 4856, 3es kw. 4046 cent per kg. slachtgewicht, 140 melk- en kalf- koeien f 155190 per stuk, 156 vette kal veren: 2e kw. 4050, 3e kwal. 3040 cent per kg. levend gewicht, 97 nuchtere kalve ren f 3.005.50, 95 schapen f 1316 per stuk, 620 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 3637 ccsnt, zware 3435 en vette varkets 3334 cent per kg. slachtgewicht, 32 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel kalm, met iets lagere prijzen. Vette kalve ren voor den Maandag flinke aanvoer, han del vlug, doch de prijzen nagenoeg het zelfde. Varkens matige aanvoer, handel slecht met lagere pryzen. ROTTERDAM, 8 Oct. Vee. Totale aan voer 2353 stuks. Vette runderen 446, 327 vette kalveren, 594 schapen en lammeren, 975 varkens, 11 nuchtere kalveren, 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 5658, 4650 en 3538 cent, vette ossen 5054, 4547 en 40 cent, Vette kalveren 6575, 5060 en 4045 cent. Varkens (levend gewicht) 2930, 27—28 en 2526 cent, schapen 39, 34 en 31 cent, lammeren 38. 35 en 30 cent Pryzen per stuk: Schapen f 16128, lam meren f 1087. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen lager plus 2 cent. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen la ger pl ir 5 cent. Schapen en lammeren, aan voer korter, handel kalm, pryzen als vori ge week. Varkens, aanvoer grooter, handel lui. prijzen iets lager. BOSKOOP, 6 October Bloemen. Ro zen: Golden Ophelia 1016, Marcel Rouyer 014. Hadley 2040, Claudius Pernet 30 50, Columbia 1020, Butterfly 1530, Mac Keiler 1221, Mme Jules Bouché 8 14, Rosalandia 2036, Florex 1425, Phoe be 20—45, Chas. P. Kilham 15—31, Edith Helen 2040, Aug. Noack 1017, Else Poulsen 4070, Gloria Mundi 2035. In- gra Olson 20—35. Briaircliff 12—20. Ellen Poulsen 1018. Chrysanthen. gr. bloemig 00130, id. tros 30—60, Clematis Durandii 10—13, id. Pr. Hendrik 100—130, id. The President 3050, id. l'Azursten, Ligustrum 815, Fritsma 1015. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlyn 59.82l/a Londen 7.20l/? New York 1-4H-'16 Parijs 9 72";g Brussel 34 4 4 Zwitserland 48.13 Milaan 12 65 Madrid 20.15 Oslo 36.20 Kopenhagen 82 15 Stockholm 37.15 Weenen Praag 6 16 Boedapect Getrouwd: B. J. HOGENBOOM E. M. IIESSLER, die voor de bij hun huwelijk betoonde belangstelling har telijk dank zeggen. 3462 Ter Aar, 6 October 1934. Heden overeled, na een langdurig lijden, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten dor Stervenden, onze gelief de Echtgenoot, Vader on Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder cn Oom, JACOB VOGELZANG, in den ouderdom van 37 jaar. Uit aller naam: M. VOGELZANG— MOERKENS. Leiden, 5 October 1934, Haarlemmerstraat 24. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dinsdag 9 October 1934 in de Parochiekerk van O. L. Vrouwe aan de Haarlemmerstr. De stille H. Mis te 8.20 uur, waar na de begrafenis zal plaats hebben van uit de kerk op de R.K. begraaf plaats aan de Zijlpoort. Eenige en algemeene kennisgeving. 3461 Heden overleed tot onze diepe droefheid, gesterkt door de Genademidde len der H. Kerk, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Grootvader en Oom, in den ouderdom van 70 jaar JOHANNES JACOBUS VAN PARIDON. Uit aller naam: C. M. VAN PARIDON— v. d. VALK Kinderen en Kleinkin deren. Noord wykerhout, 8 October 1934. 3470 DANKBETUIGING. Voor de vele hartelijke be wijzen van belangstelling, on dervonden bij gelegenheid van mijn Zilveren Jubilé als onderwijzer aan de school Ra penburg, breng ik ook na mens mijn vrouw aan hee ren leden van School- en Kerkbestuur, dames cn hee ren Collega's, leerlingen, oud- leerlingen cn ouders, vrien den en kennissen, hartelijk dank. 3458 J. G. TENEU.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3