iff MAANDAG 8 OCTOBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING Noodlottig ongeluk nabij Nootdorp - Twee dooden op on- bewaakten overweg. Gistermorgen omstreeks halftwaalf zijn op den onbewaakten overweg van de Staatsspoor aan den Veenweg te Stomp- wijk twee personen gedood. Aan een door de motorclub „Leiden en Omstreken" uitgeschreven puzzlewedstrijd werd door verschillende motorrijders deel genomen. Reeds waren eenigen van hen den onbewaakten overweg gepasseerd, toen de sneltrein, die om 11.25 uur uit Gouda was vertrokken, in aantocht was. Een der motorijders, de 35-jarige J. F. Boogert met op de duo zijn verloofde, de 23-jarige mej. W. Slingers, beiden uit Hilversum, be merkte niet, toen zy een wegwijzer raad pleegden, dat de sneltrein den overweg passeerde. Met volle vaart reed de motor rijder tegen den trein, met het noodlottig gevolg, dat beiden 24 meter werden mee gesleurd en op slag werden gedood. De motorrijder werd zwaar verminkt langs de spoorbaan gevonden en zijn verloofde eveneens zwaar verminkt in een langs de baan liggende sloot. Een onmiddellijk ge waarschuwde dokter kon slechts bij bei den den dood constateeren. Per ziekenauto zijn de stoffelijke over schotten naar het lijkenhuisje vervoerd. Het motorrijwiel, dat zwaar beschadigd was, is eveneens naar Stompwijk ge bracht. De politie van Stompwijk, die spoe dig ter plaatse was, stelde een nader on derzoek in. De officier van justitie, zoo mede de familie van beide omgekomenen, zijn van het ongeluk op de hoogste gesteld De machinist heeft van het ongeval niets bemerkt en hoorde eerst bij aankomst in Den Haag van het ongeluk. De Veenweg telt op slechts plm. 200 me ter van elkaar verwijderd, twee onbewaak te overwegen; een van den electrischen spoorweg Rotterdam (Hofplein)Scheve- ningen en van de Staatsspoor Den Haag Utrecht. Op beide plaatsen is hot uitzicht vrij ongunstig en bij laatstgenoemden overweg was dit nu nog verminderd, doordat in verband met den aanleg van den ver keersweg Den HaagGouda, een groote berg zand terzijde van den weg ligt. Op den gevaarlijken toestand aan beide overwegen en in het bijzonder aan die der electrische spoor, heeft zoowel de burge meester van Leidschendam, als zyn ambt genoot van Nootdorp, de heer Schölvink, reeds eerder de aandacht van de betrok ken autoriteiten gevestigd, terwijl in de Tweede Kamer hieromtrent ook reeds vragen werden gesteld. Tot weder invoe ren der bewaking is het echter niet geko men. EERSTE STEEN VOOR JEUGDHERBERG TE NOORDWIJK Arbeid voor jonge werkloozen Noordwijk zal weldra verrijkt zijn met een jeugdherberg van de Stichting Haagsch Jeugdhuis. Zaterdagmiddag om drie uur werd op het kampeerterrein Langeveld onder Noordwijk de eerste steen gelegd voor dit nieuwe jeugdhuis. De plechtig heid werd verricht door den minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. Onder de talrijke genoodigden, die met autobussen uit Den Haag naar deze diep in het fraaie Noord wij ksche duinterrein gelegen plek waren gekomen om de eer- ste-steenlegging bij te wonen, waren o.m. prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-gene raal van Onderwijs en voorzitter van de Stichting Haagsch Jeugdhuis, mr. dr. J. J. Boasson, gemeente-secretaris van den Haag, jhr. v. d. Mortel, burgemeester van Noord wijk, de heeren D. v. d. Zee en mr. Joëls, raadsleden en de heer Harms, oud-raadslid van Den Haag. De voorz. der stichting, prof. van Poel je, sprak na een woord van welkom en dank voor de groote belangstelling, waarin het werk van de stichting zich mag ver heugen, zijn vreugde er over uit dat zoo vele menschen in de Residentie blijk ge ven iets voor het Haagsch Jeugdhuis te willen doen. Minister Slotemaker de Bruïne hierna het woord nemend, zeide het pogen om jeugdige werkloozen aan eenigen arbeid te helpen, een zeer belangrijk werk te vin den. Wij zijn ons bewust, aldus spr., dat met dit werk als dit de werkloosheid niet te genezen, doch wel haar er door te leni gen is. Genezing zal alleen op internatio nale wfjze kunnen geschieden, omdat de kwaal ook internationaal ontstaan is. Werk als dat wat deze cursussen thans doen acht spr. van zeer groot nut: het brengt den jeugdigen werklooze méér dan één ideaal. Hierna sprak mr. dr. Boasson namens het gemeentebestuur van Den Haag. Spr. hoopt dat dit bouwwerk met de belangloo- ze medewerking van architect Jan Wils moge slagen en tot nut en gerief worden van onze geheele vaderlandsche jeugd. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door jhr. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk. De minister onderhield zich hierna nog met de werkloozen der vak cursussen, terwijl den genoodigden verver- schingen werden aangeboden. „Tel.-. HILLEGOM. Benoeming. Onze plaatsgenoot ,de weleerw. heer C. Glas, is benoemd tot leeraar aan het St. Joseph-college te Arras (Frankrijk). R. K. Caféhouders. De Afd. Sassen- heim en Omstreken van „St. Petrus", houdt Woensdag in hotel „Flora" alhier een be langrijke ledenvergadering. Er zijn zeer belangrijke punten o.a.: installatie G. A. en een propagandistische rede, te houden door den heer H. v. d. Brule van Rotter dam. We vertrouwen, dat alle leden trouw opkomen en collega's-niet-leden zullen in- trodiuceeren. De nieuwe telefoontarieven. De per 1 dezer gewijzigde telefoontarieven wor den niet algemeen geroemd. Of van de ver laging in heel de Bloembollenstreek gepro fiteerd zal worden, is een open vraag. Op het oude net kon Hillegom voor 2 y, ct. spreken met Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout. Thans kost elk dier ge sprekken 6 ot. Het verkeer der bloemisten met deze plaatsen ie telefonisch uiterst be langrijk, terwijl een briefkaart voor Lisse en Sassenheim slechts 3 ct. kost. Wel staat hier tegenover, dat we thans met Haarlem ook voor 6 ot. kunnen spreken, maar daar staat ook weer tegenover, dat Leiden van 15 op 30 ct. is gekomen. Elke verandering is dus ook hier geen verbetering. KATWIJK Geboren: Jacob z. van C. v. d. Voort en C. van Beelen Cornells z. van H. den Haas en M. Messemaker Huig z. v. P. Ouwehand en A. Plokker Jacob z. v. H. Ouwehand en K. Barnhoorn Alida d. van J. Nijgh en N. v. Bent. Ondertrouwd: A. Verdoes en R. Haasnoot K. Hoek en J. Verhoef L. Blonk en P. Schaap J. v. Rijn en H. W. Ippel. Getrouwd: A. B. Schaap en R. Guijt. Overleden: M. Ros echtgen. van W. van Duijn 72 j. M. v. d. Plas d. v. A. v. d. Plas en A. van Duijn 16 j. WASSENAAR Aangehouden. Van de Haagsche po litie is overgenomen de 37-jarige mej. R., gedomicilieerd te Den Haag, wier aanhou ding door den burgemeester van Wasse naar was verzocht in het Alg. Politieblad, als verdacht van diefstal, door middel van opensluiting, ten nadeele van de familie v. d. W. alhier. Zij heeft bekend en is ter beschikking gesteld van den officier van justitie. UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RUN. De nachtwacht rehabiliteert zichzelf! Zooals gemeld werd de afgeloopen week van een controleur van de nachtveiligheids- dienst, toen de man een rondgang maakte om het St. Joseph Gesticht, diens rijwiel ontvreemd. Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur ontmoette genoemde bewaker een wiel rijder, die behalve zijn eigen rijwiel, nog een tweede fiets bij zich had. Tot zijn ver bazing kwam de controleur to-t de ontdek king dat de wielrijder zijn eigendom be reed. Hij hield den man aan en bracht hem bij de politie. Aanvankelijk gaf hij voor het rijwiel in Rotterdam te hebben gekocht, doch legde later een volledige bekentenis af het rijwiel te hebben ontvreemd. Het zadel en rijwielplaatje was verwisseld en ver dwenen. Het belastingplaatje had hij voor 50 cent verkocht aan zekere G. Tegen den man werd proces-verbaal opgemaakt. Parkeerverbod. Door de politie werd de afgeloopen week tegen verschillende autobezitters en bestuurders proces-verbaal wegens overtreding van het parkeerverbod in onze gemeente, opgemaakt, men zij dus op zijn hoede. Legaat van burgemeester Visser. Zoo wel het R. K. Armbestuur hier als te Aar- landerveen ontving ook inmiddels de toe zegging van een legaat uit de nalatenschap van wijlen burgemeester W. C. Th. Visser. KOUDEKERK. Schouw. In de week van 813 Octo ber a.s. zal in deze gemeente de jaarlijk- sche schouw worden gehouden van rook- geleidingen, stookplaatsen en schoorstee- nen. Belanghebbenden worden aange maand zorg te dragen, dat deze alsdan overeenkomstig de daarvoor vastgestelde bepalingen zijn gereinigd. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdagmiddag te 2.30 uur ten stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Adres Slagershond; 3. Eervol ontslag C. Wester duin, onderwijzer O. L. School; 4. Rekening B. A. 1933; 5. Vaststellen uitbreidingsplan; 6. Winkelsluiting. Holl. Mij van Landbouw. In een ge houden vergadering van de Holl. Maat schappij van Landbouw, afd. Woerden, werd besproken de agenda van de as. al- gemeene vergadering op 4 October te Rot terdam. Besloten werd, voor verkiezing van een hoofdbestuurslid voor Zuid-Holland, de candidatuur A. Stuurman te steunen. De vergadering drong er op aan o.m. dat de heffing op varkensvleesch zal worden in getrokken, de uitbetaling aan veehouders 5.per koe) zal geschieden en de mo nopolierechten op graan zulilen worden op geheven. De vergadering was eveneens tegen de verplichte levering van rundvee, als weer zal worden besloten tot afslachting van rundvee. Betreffende de viering van het 50-jarig bestaan der Woerdensche Kaasmarkt werd medegedeeld dat deze op bescheiden voet zal plaats vinden. Om. zal een tweedaag- RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN. Als eerste verdachte stond terecht B. V. wien blijkens de dagvaarding ten laste was gelegd op 23 Maart dezes jaars op de hoek Conrad-Oranjestraat in de gemeente A1- phen, een aanrijding te hebben veroor zaakt door het verkeer van rechts geen voorrang te verleenen. Als getuigen werden gehoord G. J. L. uit Oegstgeest; J. V. uit Boskoop en A. H. uit Hazers- woude, Getuigen verklaarden dat ver dachte geen signaal had gegeven komende op deze kruising en bovendien blijkbaar met te groote snelheid had gereden, althans niet had geremd. Verdachte ontkende te snel te hebben gereden en zeide wel te heb ben gesignaleerd. Ter zitting bleek echter dat verdachte niet eens in staat was tot het chauffeeren daar hij geen rijbewijs bezat en met een kameraad mede reed. De ambtenaar noemde het schandelijk dat deze jongeman zonder rijbewijs had ge reden en vorderde een geldboete van 15 sub6. 5 dagen. Veroordeeling conform. N. uit Rotterdam had nabij het Goudsche rijpad een ongeval veroorzaakt aan een mo torrijder. Verdachte had bij café „Rijnlust" met zijn auto bij de aldaar staande ben zinepomp benzine ingenomen en was toen van links den weg overgestoken, terwijl uit tegenovergestelde richting een tweetal mo torrijders aankwamen, waarvan 1 door verdachte met zijn auto werd aangereden. Verdachte hield een uitvoerig betoog, dat het uitzicht moeilijk was, hij voorzichtig den weg was overgestoken, maar dat de eerste motorrijder was gepasseerd en ook de andere wel had kunnen passeeren, in dien door hen maar niet zoo snel gereden was. Getuigen, de rijksaccountamt J. B. uit Leiden en diens zoon gaven een heel an- deze lezing, n.l. dat voor verdaohte's auto een vrachtauto stond en verdachte hier plots achter vandaan kwam en den weg overstak. De motorrijders hadden boven dien matig gereden. De eerste motorrijder, het gevaar ziende, wist te remmen, doch de andere motorrijder, die ook had geremd, zijnde getuige B., moest langs den eersten motorrijder rijden om deze niet aan te rijden, maar hij werd toen met het linker spatbord van verdachte's wagen aangere den. Zijn motorrijwiel was dan ook links beschadigd, terwijl hij bovendien zijn been op verschillende plaatsen had verwond. Verdachte ontkende en bestreed deze ver klaringen. Doch getuigen bleven pertinent bij hun zeer duidelijke verklaringen, waar uit maar al te zeer bleek, d'at verdachte zich niet had vergewist of het plotseling oversteken niet gevaar voor het verkeer 'bracht. De ambtenaar van het O.M. was dan ook deze meening toegedaan en eischte een geldboete van 30.subs. 10 dg. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 15 subs. 7 dagen. J. Sch. liet verstek gaan. Deze stond te recht een aanrijding te hebben veroor zaakt door met groote snelheid de Raad huisstraat in de gemeente A1 p h e n a. d. R ij n te zijn uitgereden met zijn auto en komende aan de hoek aan de Bruggestraat plots te hebben gestopt, waardoor hij den bloem en koopman v. D. met zijn bloemen- carrier had aangereden. Genoemde bloe men koopman en de glazenwasscher v. d. V., die zich juist op dat punt had bevonden, verklaarden conform, v. D. had 10. schade aan zijn carrier gehad. Eisch f 15. subs. 5 dg. Veroordeeling 10.subs. 4 dagen met toewijzing van de civiele vorde ring ad 10.aan getuige. D. F. C. V. uit B o s k o o p had eveneens de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht door op 18-3-'34 rijdende in de Raadhuisstraat nabij de fabriek van de fa. D. te Alphen niet te hebben gestopt voor een tegenkomend gespan wagen met daar voor bespannen paard van L. v. d. P. uit Zoeter wonde. Verd. beweerde te heb ben gestopt althans langzaam te hebben gereden doch dat genoemde landbouwer met zijn gespan niet stopte. Genoemde land bouwer en Mej. H. C. B. als getuigen ge hoord, gaven beiden te kennen dat de auto bestuurder had moeten stoppen. De ambte naar meende zulks ook en wees verdachte er op dat hij bovendien had kunnen wach ten in een uitwijkplaats tusschen de aldaar staande tegels. In stede dat te doen was hij doorgereden, waardoor getuige v. d. P., die reeds langs de slootkant van de aldaar ge logen sloot reed, bovendien met zijn gespan was omgevallen. Eisch 10.subs. 5 dg. Veroordeeling 7.subs. 2 dg. met toewij zing civiele vordering ad 21.50 aan v. d. P. voor geleden schade. G. L. te W add in x veen had op 11 Juli j.l. te Boskoop in de Dorpstr. O.Z. in O.Z.-richting roekeloos gereden en toen een jeugdig wielrijder met een 7-jarig meisje aangereden. Verdachte gaf een an dere lezing van het geval, alsmede diens vader, die voorgaf dat de jongen van 12 jaar die een zusje van 7 jaar op zijn rij wiel had gehad, tegen de auto was gere den. De verbalisant K. uit Boskoop, als getuige gehoord, gaf een uitvoerige uiteen- sche kaas- en veetentoonstelling gehouden worden, waarschijnlijk ook een voor fruit Vereenigingen zullen hun medewerking verleenen. Vanuit de vergadering wordt tenslotte nog aangedrongen om te komen tot contri butieverlaging. Crisis-comité. De Zaterdag gehouden collecte ten bate van het Crisis-comité heeft opgebracht ruim 700.Een toezegging werd nog gedaan van 100.aan geld en eveneens 100.— aan kleedingstukken. Een dankwoord aan de milde gevers en de ijverige collectanten is zeker op zijn plaats. zetting omtrent de situatie ter plaatse door de omlegging van de Gouwe. Z.i had verdachte evenwel achter den jongen moe ten blijven rijden. Ook een autobuschauf feur M. A. K. als getuige gehoord ver klaarde dat verdachte achter de kinderen had moeten blijven. Verdachte had den jon gen na de aanrijding bruut geantwoord en was zonder meer doorgereden. De ambte naar overwoog in zijn requisitoir dat ver dachte hoogst roekeloos had gereden, waar door de jongen en zijn zusje feitelijk tus schen auto en 't trottoir bekneld waren ge raakt. Hij had achter de jongen moeten blijven. Bovendien noemde de ambtenaar het onverantwoord dat verdachte, die slechts uit 1 oog kan zien, toch in het bezit van een rijbewijs is. Eisch 15.subs. 10 dg. met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. Uitspraak conform. G. v. K. uit Bodegraven had zich op den avond van 6 Augustus ji. heed held haftig gedragen door een tweetal wielrij ders, den heer C. H. uit Bodegraven en Mej. G. A. K. aldaar, een klomp achterna te gooien. Verdachte gaf toe het feit te heb ben gepleegd, waartoe een en ander had gediend, wist hij zelf niet meer, hij noem de de ergerlijke baldadigheid een soort sport. Genoemde wielrijders als getuigen verklaarden dat zij tegen verdachte had den gezegd en hadden gewezen op het ge vaarlijke voor het verkeer door een fiets dwars over den weg te gooien. Verdachte had hun toen een klomp achterna gegooid. Voorts was hij hen met een vriend gevolgd en hen onderhaald hebbende, had hij boven dien getuige H. nog mishandeld. De ambtenaar vond deze laffe daad een schandelijke kwajongensstreek, om na deze ergerlijke baldadigheid bovendien nog over te gaan tot mishandeling. Eisch 10.subs. 20 dg. daar helaas geen principale hechtenis kon worden gevorderd. Uitspraak conform, waarbij de kantonrechter er nog aan toe voegde, dat deze les meer dan noodig was om deze ergerlijke dingen af te leeren. G. K. uit Noorden liet verstek gaan. Deze had in ergerlijke staat van dronken schap ruzie gezocht en was toen door een tweetal personen naar de cel overgebracht. Deze 2 burgers, zekere v. H. en N. B. kwamen nu als getuigen een en ander be vestigen. K. die volgens getuigen wel meer te diep in het glaasje keek had oneenigheid gezocht met eenige arbeiders die in contra prestatie bezig waren met het asphalteeren van het wegdek. Daar verdachte door zijn waggelende gang slecht op het nieuwe wegdek kon loopen en weggleed, was hij aan het schelden en vloeken gegaan, v. H. had verdachte toen aangemaand naar huis te gaan. Het werd echter van kwaad tot erger, telkens kwam hij terug, waarop ge tuigen, die K. „koloniaaldronken" noemden, hem hadden beet gepakt en naar de cel hadden gebracht, waardoor zij dus de taak der politie hadden verlicht. De ambtenaar en kantonrechter brachten hun hiervoor een oompliment en noemde een en ander een wijze daad. Eisch 15.subs. 15 dg. Ver oordeeling 10.subs. 10 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen. G. C. v. KI. had met zijn tractor en aan hangwagen een onder Nieuwerbrug rechts van den weg en stilstaande auto aangereden. Verdachte gaf zijn groote ver wondering te kennen dat hij als verdachte moest terecht staan. Hij had niets van de aanrijding gemerkt en toen eerst een week later de rijksveldwachter by hem was ge komen voor een proces-verbaal, had hij gezegd: alls ik schade heb gereden dan zal deze worden vergoed. Over de zaak zelf of hij al of niet had aangereden liet hij in het midden en be weerde met een snelheid van hoogstens 10 K.M. gereden te hebben, daar zijn wa gen met 7 ton hout was geladen. Als getui gen werden gehoord H. de Kr. uit Bode graven en J. v. W. uit Nieuwerbrug, die beiden verklaarden, dat verdachte met een lange Treiler geladen met hout had gere den en wel had kunnen passeeren, doch blijkbaar met te groote snelheid had gere den. Bovendien verklaarde een der getuigen dat de aanrijding een groote klap had ver oorzaakt, zoodat hij zich slecht kon begrij pen, dat verdachte niets van de aanrij ding had gemerkt. Aanvankelijk had hij gedacht, dat verdachte zou stoppen, doch plots gaf hij vol gas en reed door. Verdachte bracht deze verklaringen in twijfel en noemde de verklaringen onder ling tegenstrijdig. De ambtenaar was ech ter van meening, dat verdachte niet vol doende had uitgeweken en onvoorzichtig had gereden. Eisch 20, subs 10 dg. Ver oordeeling 15 subs. 4 dg. met toewijzing van de civiele vordering aan de Kr. ad 18.Op mededeeling van den kanton rechter dat verdachte binnen 14 dagen in hooger beroep kon gaan, antwoordde hij hier van af te zien, want met zulke getui gen „leg je het toch altijd af', geef hen echter maar niet te veel getuigengeld, want die schipper is op de fiets en die an dere is boer „die heeft heelemaal niet veel noodig." De waterleiding te Nieuwkoop. Voor het kantongerecht stonden eenige personen terecht wegens het niet aanslui ten aan de waterleiding, hetwelk zooals men weet bij gemeenteverordening is voor geschreven in de gemeente Nieuwkoop. Een tweetal bewoners uit deze gemeente wer den veroordeeld tot 6.subs. 1 dg. met een proeftijd van een halfjaar om alsnog gelegenheid tot aansluiting te hebben. G. V. was verschenen en was reeds eerder veroordeeld tot 2.subs. 1 dg. De man voerde tot zijn verdediging aan, dat hij zonder werk was, niet van den steun kon trekken en kortom bittere armoede leed en geen geld had om zich aan te laten sluiten of 't waterverbruik te kunnen betalen. De ambtenaar, blijkbaar overtuigd van 's mans armoede, vorderde ook thans 2.subs. 1 dg. Verdachte repliceerde: Ik had liever, POLITIE-STOPTEEKENS Voor verkeer. I Voorverkeer, dat I Voor verkeer, dat den agent I I ^at den «gent van achteren I nadert. I van voran nadert. I I nadert. dat u mij een maand hechtenis gaf, dan had ik ten minste te eten; het was boven dien beter dat de gemeente mij brood gaf, dan deze verplichting tot waterleiding aansluiting. De kantonrechter ging met den eisch mede en veroordeelde de man conform. VERDUISTERING Door candidaat-notaris De Haarlemsche rechtbank heeft de zaak behandeld van den 44-jarigen candidaat- notaris uit Driebergen, die terecht stond terzake van verduistering. Hij had ver schillende malen o.m. in Jauari 1931 en Mei 1932 groote geldsbedragen ontvangen, die in tweede hypotheek moesten worden be legd van mevr. de wed. Dekker uit Velzen. In totaal had hij ongeveer 15.000 van haar en haar zoon ontvangen. De opdracht was, dat verd. deze gelden zou storten bij nota ris Boerlage te Velzen. Dit was echter niet geschied. Notaris Boerlage was daarna eens bij de dame gekomen, om te vragen of het geld nog werd gestort. Een onderzoek bracht toen de verduistering aan het licht. De boekhouder van het notariskantoor werd als getuige gehoord. Hij verklaarde, dat in Mei 1931 inderdaad een hypotheek van 4500 was afgesloten op naam van ver dachte. Het geld bleef echter uit. Toen hij aangemaand werd, zei hij, dat diegene, die de gelden beheerde, in moeilijkheden zat, maar dat er wel een oplossing zou worden gevonden. Eenige maanden later was een klein bedrag gestort, doch daarna waren de betalingen stop gezet. Getuige zei voorts, dat verdachte steeds verschillende bedra gen uit de kas kon opnemen, zonder eenige opgaaf van redenen. Daarna werd notaris Boerlage gehoord. Deze had bij controle der boeken ontdekt, dat deze niet klopten: de weduwe Dekker (dië een hypotheek zou afsluiten) zou nog ettelijke duizenden moeten storten. Bij on derzoek bleek echter, dat mevr, Dekker reeds ongeveer tienduizend gulden had af gedragen, die niet door den verdachte wa ren verantwoord. De vordering van mevr. Dekker was naderhand door notaris Boer lage, de rente inbegrepen, terugbetaald. Verdachte verklaarde, dat hij de ontvan gen bedragen niet had geboekt, omdat hij zelf het geld noodig had gehad. Hij was wel van plan geweest, dit aan notaris Boer lage te zeggen, doch dit was nooit gebeurd, Het geld had hij gebruikt om een tegenvor- dering te dekken. Verd. noemde de verklaringen van nota ris Boerlage absoluut gelogen; deze zou n.l. wel geweten hebben, dat verd. een te- genvordering had. Notaris Boerlage verklaarde dat de z.g. „tegenvordering" volkomen gefingeerd was Verd. stond in rekening-courant met den notaris en meende vrij te kunnen hande len met de gelden, die onder zijn beheer stonden. De officier van justitie meende, dat de op zet tot verduistering bewezen was. Spr. re- quireerde zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. „N. Rott. Crt." WILT U IETS WETEN? V r aa gHeeft een weduwnaar, die ge trouwd is geweest met een eenigste dochter (er zijn geen kinderen) recht op de erfe nis van haar moeder, die ook weduwe is. Antwoord. Wanneer de moeder eer der gestorven is, dan de dochter, heeft de echtgenoot van die dochter recht op het gedeelte, wat aan de dochter toekomt, om dat hij erfgenaam is van zijn vrouw. Sterft de dochter eerder, dan is zij geen erfgena me en kan haar echtgenoot ook geen aan spraak maken op haar toekomende deel. FAILLISSEMENTEN Opgeheven wegens gebrek aan actief: Chr. J. Akkerman, Leiden. zeggen ault ah er gaaten by zijn, dat ii te loi ben om kachelhoot tg. bakken,

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10