-f r De nieuwe spoorlijn Gouda-Waddinx- veen-Boskoop-Alphen a. d. Rijn ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BUITENLAND SPANJE. Upstand in Noordelijke provincies. VELE DOODEN BIJ STRAAT GEVECHTEN In Spanje is een socialistische en commu nistische opstand uitgebroken tegen de nieuwe regeering. De centra van dezen op stand bevinden zich in Asturië en de Bas- kische provincies. De gewapende Marxistische opstand wint met het uur veld en neemt een steeds scher- peren vorm aan. Volgens onofficieele ra mingen, die waarschijnlijk nog ver bij de feiten achterblijven, zijn reeds 50 personen aan de algemeene staking ten offer geval len, terwijl 1G0 personen zwaar gewond zijn. In Asturië is de staat van beleg afgekon digd. In Oviedo heeft de staking het karakter aangenomen van een revolutionnaire actie, ken, de geruchten zijn niet te controleeren. De communicaties met Oviedo zijn verbro ken. De opstandelingen schijnen alle kazernes van het mijngebied in Asturië te bestormen In Lyganes schijnt een kazerne te zijn in genomen, in Dyoniego is er een in brand gestoken. GEVECHTEN IN EEN BERGSTAD In het bergstadje Mieres, een van de plaatsen, waar de opstandige beweging zeer sterk is, stormden de rebellen de regee- ringsgebouwen en het stadhuis binnen, waar zij de roode vlag heschen. De politie stond in het begin volkomen machteloos hiertegenover, daar de oproerlingen van de zijde dier inwoners krachtigen steun on dervonden. Nadat troepenversterkingen wa ren aangerukt, werden de openbare gebou wen weer uit handen van de revolution- nairen bevrijd. In dezen strijd, die uren lang met groote verbittering werd gevoerd, werden zes leden der guardica civil en 17 rebellen gedood. In de andere Spaansche provincies heeft de opstand tot nu toe niet zoo erg om zich heen gegrepen. Het feit, dat 't bijna over al tot sporadische onlusten is gekomen, toont echter aan, dat het gevaar voor de nieuwe regeering dreigender vormen gaat aannemen. Overal trachten de extremisten de massa tot revolutie aan te sporen. DE GISTING TE MADRID Ook te Madrid kwam het gisteren tot ern stige botsingen, in den loop waarvan één rebel werd gedood en een groot aantal per sonen door geschoten zwaar werd gewond. In een der postkantoren gingen de amb tenaren tot staking over en wierpen den in houd der postzakken uit het raam. In vele deelen van Spanje is het verkeer bijna volkomen stilgelegd. De treinverbin dingen kunnen niet meer volgens de dienst regeling worden onderhouden. ROODE LEIDERS IN ARREST Nader wordt nog uit Madrid gemeld, dat de politie tot de arrestatie van 400 socialis tische en communistische leiders is overge gaan. Van de zijde der regeering wordt er de nadruk op gelegd, dat door dezen maat regel de ruggegraat aan de opstandige be weging is ontnomen. Doch onpartijdige be schouwers vinden deze uitlating van regee- ringszijde wel wat al te optimistisch. Want ook na de arrestaties werden nog verschei den botsingen gesignaleerd. Te Valencia werden door de revolution- nairen helsche machines neergelegd in een cathedraal, eenige openbare gebouwen en in de drukkerij van een krant, welke de re geering steunt. Zij werden echter ontdekt en konden tijdig worden verwijderd. VRIJHEIDS-STREVEN IN CATALONIE Regeering te Barcelona roept Parlement bijeen. De regeering van- Catalonië is gisteren bijeengekomen en heeft haar zittingen per manent verklaard. Zij heeft volgens in omloop zijnde ge ruchten een manifest opgesteld, waarbij Catalonië tot 'n onafhanklijken staat bin nen het Spaansche staatsverband wordt ge proclameerd onder leiding van ex-premier Azana. Het Catalaansche parlement is reeds bijeengeroepen; men verwacht, dat het de onafhankelijksheidsproclamatie zal goed keuren. De president van Catalonië, Luis Com- panys, heeft per radio de bevolking aange spoord, haar kalmte te bewaren. De staking illegaal verklaard De algemeen staking is door de Spaan sche regeering illegaal verklaard. De minis ter van binnenlandsche zaken heeft dit me degedeeld in een radiotoespraak tot het Spaansche volk, waarbij hij tegelijkertijd het besluit der regeering ter kennis bracht dat de regeering met alle haar ten dienste staande middelen elke poging tot versto ring van de openbare orde en rust in de kiem zal smoren. OOSTENRIJK. NIEUW OPSTANDPLAN ONTDEKT TE WEENEN De politie te Weenen heeft gisteren tot in details plannen ontdekt voor een op stand van revolutionnaire socialisten, die sinds eenige maanden een nieuwe organi satie hadden gevormd uit het extremistische gedeelte der vroegere sociaal-democratie. De plannen, die voor Weenen, Linz, Inns bruck en Graz waren opgesteld, waren zoo gedetailleerd, dat zelfs de opstelling der afzonderlijke machinegeweren was vastgesteld. Talrijke arrestaties zijn verricht BUITENL. BERICHTEN. STORM OVER AZIë. Wervelstormen in Indo-China. Het gebied ten Noord-Oosten van Ton- king in Indo-China is door een hevigen wervelstorm geteisterd. Een groot aantal personen is om het leven gekomen. Ook de materieele schade is ernstig. Het ver keer is volkomen gestremd. Ook aan de kust van Ann am heeft een wervelstorm gewoed. Hier is de schade, die werd aangericht, echter minder groot. Twee typhoons teisteren de kust van Ann am. Twee typhoons hebben op 2 October de kust van Annam geteisterd. De eerste richt te geen noemenswaardige schade aan. De tweede vernielde echter vele huizen, waar bij 60 personen om het leven kwamen. SLOT NABIJ LISSABON AFGEBRAND. Het „Versailles" van Portugal. Het koninklijk slot Queluz, een historisch kasteel in een dal nabij Lissabon, dat wel eens het Versailles van Portugal wordt ge noemd, is gisteravond door het vuur ver nield. De oorzaak van den brand is nog on bekend. Men vreest, dat een groote collec tie kostbare schilderijen en beeldhouw werk geheel verloren is gegaan. DEVIEZENSMOKKEL IN DUITS C HL AND Honderdduizend mark in beslaggenomen. De Duitsche douane-inspectie te Boden- bach, werd er dezer dagen opmerkzaam op gemaakt, dat in een wagon 3e klasse van den D-trein BerlijnPraag, een deviezen- smokkelarij was beraamd. Toen de Prager sneltrein, uit de richting Berlijn komend, het grensstation binnen liep, werd de verdachte wagon, nadat de reizigers in een andere wagon waren over gestapt, uit den trein genomen en op een ander baanvak gerangeerd, terwijl denzelf den nacht nog een nauwkeurig onderzoek plaats vond. Het resultaat was verrassend. Achter den wand, waar zich de noodrem bevindt en achter een wand in het closet waren bankbiljetten ten bedrage van 100.000 rijks- mark verborgen. Een man op leeftijd, die op verdachte wijze naar den afgehaakten wagon informeerde, werd gearresteerd. Deze persoon, een employé van een bank kantoor, bekende het geld gedurende de reis te hebben verborgen. Hij had de wan den onder de reis losgemaakt, het geld er achtergestoken en daarna de wanden weer dichtgeschroefd. Het was zijn bedoeling geweest, het geld na het passeeren van de grens weer bij zich te steken. ANTI-JAPANSCHE EXCESSEN IN ARIZONA. Bomaanslagen op boerderijen. Uit Phoenix (Arizona) wordt gemeld: De campagne welke tegen de in deze streek gevestigde Japansche boeren en zakenlie den wordt gevoerd is wederom aanleiding geweest tot zeer ernstige ongeregeldheden. Op de boerderijen van Japansche boeren te Salt Riverdale zijn vijf bommen ont ploft, ten gevolge waarvan een boerderij zwaar is beschadigd. DE POOLSCHE ZIGEUNERWERELD IN REP EN ROER. De Poolsche zigeunerwereld is in rep en roer in verband met de op handen zijnde verkiezing van een nieuwen „koning". Er hebben zich twee partijen gevormd, die elk uitkomen met een eigen candidaat. Het zijn twee neven, behoorende tot de familie Kwiek, uit wier leden de Poolsche zigeu ners steeds hun koning kiezen. Deze verkiezing van een zigeunerkoning is een oud gebruik. Van de 30.000 zigeuners, die er in de wereld zijn, wonen er onge veer 10.000 in Polen en dezen beschouwen zich daar als een afzonderlijk volksdeel met speciale wetten en privilegiën. Zij staan vijandig tegenover rasgenooten uit andere landen. Als het een enkele maal eens voorkomt, dat vreemde zigeuners de Poolsche grens overschrijden, dan is dit aanleiding tot een verbitterden strijd. Meestal dienen zij bij de politie aanklach ten tegen den nieuweling in, dikwijls zon der dat deze zich aan eenig vergrijp heeft schuldig gemaakt. Natuurlijk moeten de zigeuners zich onderwerpen aan de wet ten van hun land. Dit neemt echter niet weg, dat zij bovendien hun eigen wetten hebben, hun eigen staatsrecht en hun eigen rechtspraak. Hun „koning" zetelt meestal in de omgeving van Warschau en wordt ge kozen voor den tijd van vijf jaar, zooals gezegd, steeds uit de familie Kwiek, die trouwens heel wat leden telt. ANTI-SEMIETISCHE WANDADEN IN ROEMENIë. Gisteravond zijn te Boekarest eeruge jongelieden, die lid zijn van de anti-semie- tische liga van Cuza, het redactie-bureau van het onafhankelijke blad „Cacla" bin nengedrongen, waar zij den heelen boel kort en klein hebben geslagen en den di recteur en de leden der redactie hebben mishandeld. Het schijnt dat de anti-semieten voor dit optreden aanleiding hebben gevonden in verband met de in het blad geuite beschul diging, dat zij in relatie zouden staan met de Roemeensche vrij-metselaars. De indringers zullen worden vervolgd. Eenige hunner zijn bij de politie bekend. Er zijn bevelen tot in hechtenisneming te gen hen uitgevaardigd. Heden officieel geopend. Met ingang van den winterdienst bij de Ned. Spoorwegen op Zondag 7 October wordt de nieuwe spoorlijn, die Gouda met Waddinxveen, Boskoop en Alphen a. d. Rijn verbindt voor het verkeer openge steld. Het heeft lang geduurd eer deze lijn tot stand is gekomen. De stuwkracht om Wad dinxveen en Boskoop aan het spoorwegnet aan te sluiten door een lijn die Gouda met Alphen a. d. Rijn verbindt is meer dan 30 jaar geleden van Boskoop uitgegaan. In dit belangrijk kweekerscentrum werd toenmaals sterk de behoefte aan de aan sluiting aan het spoorwegnet gevoeld. Om streeks 1910 werd daarvoor onder leiding van den toenmaligen burgemeester mr. V. H. Rutgers, een spoorwegcommissie in het leven geroepen en dank zij de voortduren de actie mocht deze commissie ongeveer 20 jaar geleden van den toenmaligen Mi nister van Waterstaat dr. C. Lely, de toe zegging erlangen, dat de spoorwegverbin ding er zou komen, indien de Provincie en de localiteit die bij deze lijn belang heb ben, voor 800.000.in de kosten zouden bijdragen. Dat bedrag is er, zij het na veel moeite, gekomen. In 1916 heeft de Kamer de benoodigde gelden voor den aanleg van deze lijn toegestaan. Daarmede was de lijn er nog niet. Eerst in 1925 is men begonnen met den bouw van-de kunstwerken: bruggen, via ducten van dezen spoorweg, welke bouw twee jaar heeft gevorderd. In deze periode waren de tijdsomstandigheden zoodanig veranderd, dat ernstigen twijfel ontstond of het wel gewenscht was dezen spoorweg af te maken. Er ontstond een strooming. die het denkbeeld voorstond den spoorweg niet af te bouwen, maar inplaats daarvan te maken een weg voor snelverkeer, die in het groote wegenplan zou kunnen wor den opgenomen. Gedurende het onderzoek naar de wenschelij kheid daarvan, is het werk stilgelegd. De jaren 1927 en 1928 zijn voorbij gegaan, zonder dat een spade in den grond is gestoken voor den aanleg van den aarden baan. Het resultaat viel echter ten gunste van den afbouw van den spoorweg uit en daar op is in 1929 de bouw van de spoorbaan met groote voortvarendheid ter hand ge nomen. In 1929 werd eerst het baanvak Alphen Boskoop gereedgemaakt, daarop is het ge deelte BoskoopWaddinxvefen gevolgd en ten slotte is het derde vak Waddinxveen Gouda ter hand genomen en in 1934 ge reed gekomen. Was in den aanvankelijken opzet opge nomen de bouw van een nieuw station te Gouda, wegens de aanzienlijk kosten daar aan verbonden, is daarvan afgezien. Ook de aanleg van een spoorweghaven op Gouwepeil, welke de gemeente Waddinx veen gaarne had gewenscht, is uit de plan nen geschrapt. Een haven op polderpeil voor de gemeente is mede op grond van practische overwegingen uit de gemeen te Waddinxveen zelve, uit de plannen ver dwenen, waaraan toen ook geen behoefte meer werd gevoeld. Hoewel de geheele opzet, waar mogelijk werd vereenvoudigd, alleen Waddinxveen en Boskoop hebben nieuwe stations met goederenloodsen en emplacementen gekre gen, terwijl in Boskoop voor het goederen vervoer een spoorweghaven is gemaakt op Gouwepeil en een op polderpeil, heeft dit 17 H K.M. lijntje toch nog een bedrag ge vorderd van zes millioen gulden. Het aan vankelijk plan zou ongeveer het dubbele hebben gekost. Dit aanzienlijk bedrag vindt zijn oorzaak in de bodemgesteldheid. Om den slappen bodem te bedwingen zijn voor de 17 X K.M. baan niet minder dan I.750.000 kub. Meter zand moeten worden gestort, dat vanuit de duinen bij Katwijk is gehaald. Ter voorkoming van verrassin gen zijn over de geheeTe baanlengte op 50 M. afstand van elkander grondboringen verricht, welke aantoonden, dat vrij con stant op 813 M. N.A.P. een zandlaag werd aangetroffen, terwijl bij de Ringvaart van den Zuidpias slappe blauwe klei werd aangeboord en nabij de Puttepolder zeer slappe klei aanwezig bleek. Al het zich bo ven de zandlaag bevindende veen moest door de zandstortingen worden wegge perst, teneinde den bodem tot rust te bren gen. Het is zeer merkwaardig, dat de bereke ningen omtrent de werking van den bo dem bij de zandstortingen vrijwel zijn uit gekomen, zoodat de uitvoering van het werk, op normale wijze voortgang heeft kunnen hebben. Onder de hoofdleiding van ir. Cuperus en drie toezicht houdende ambtenaren KINDERMOORD TE LEIPZIG. De 11-jarige Hanna Sieglinde Stetz te Leipzig, die sedert Dinsdag j.l. verdwenen was, is thans in een kelder gevonden. Het kind was Dinsdag door zijn moeder op een boodschap uitgezonden en sindsdien niet meer thuis teruggekeerd. Het onderzoek der politie voerde op het spoor van den in de Schlagerstrasse wonende Bruno Nietzschmann, daar een ander kind ver teld had, dat het door een man bedreigd geworden was. De beschrijving, welke het kind van den man gaf, paste geheel op Nietzschmann. De politie stelde een on derzoek in en vond m zijn kelder het lijk van de kleine Hanna Stetz, verborgen in een zak. Nietzschmann is gearresteerd. hebben in de eerste periode 200 man aan dezen spoorweg gewerkt, terwijl op het laatste baanvak in 1933 daarvan een 100- tal arbeiders werk hebben gevonden. De exploitatie van deze nieuwe spoor lijn geschiedt met motortractie. Volgens de dienstregeling zullen op werkdagen 17 treinen uitsluitend 3e klasse het traject AlphenGouda rijden, terwijl er 16 trei nen loopen in de richting GoudaAlphen. Op Zon- en feestdagen loopen er 10 treinen in beide richtingen. Alle treinen stoppen aan de stations Waddinxveen en Boskoop. Door dezen dienst wordt nu een directe verbinding verkregen van Gouda met Lei den, terwijl er ook aansluiting is met de lijn AlphenNieuwkoopUithoornAm sterdam. Het is van algemeene bekendheid, dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen niet enthousiast is over deze nieuwe lijn. Zijn de plannen tot stand gekomen, in een periode toen goede verwachtingen over een gunstige exploitatie werden gekoesterd, thans is voor zulk optimisme geen reden aanwezig. De Boskoopsche handel in bloe men en planten is lamgeslagen en in het industrieele Waddinxveen is de toestand evenmin rooskleurig. De nieuwe lyn, te gen welker afbouw de huidige Minister van Waterstaat zich toen hij nog Directeur- Generaal van de Ned. Spoorwegen was, heeft verzet, zal naar alle waarschijnlyk- heid financieel een zorgenkind zijn. Dat neemt niet weg, dat de totstand gekomen spoorwegverbinding een schakel vormt in het verkeer, welke uit algemeen oogpunt voor de streek van Gouda tot Alphen en ook voor het achterland van groot nut zal zyn. De opening. Heden is de lyn op officleele wijze ge opend. Op uitnoodiging van een comité on der voorzitterschap van den burgemeester van Gouda, den heer E. G. Gaarlandt, heb ben een groot aantal genoodigden zich mst een door de Nederlandsche Spoorwegen daarvoor beschikbaar gestelden speciaeln trein te 13.45 naar Boskoop begeven, na dat eerst te Waddinxveen en te Alphen a. d. Rijn de plaatselijke autoriteiten waren opgenomen. Zoowel te Waddinxveen als te Boskoop was de aankomst van den of- ficieelen trein tot een feestelijkheid ge maakt. Te Boskoop werd het groote gezel schap ontvangen in de groote goederen loods, die alvorens haar bestemming te kry- gen, tot feestelijk ontvangstlokaal was in gericht. i De Minister van Waterstaat, die aanvan kelijk had toegezegd deze lijn te openen, bleek door ambtsbezigljeden daarin verhLn- derd; in zijn plaats was de administrateur, chef van de afdeeling vervoer en spoor wegen, de heer Silvergieter Hoogstadt aan wezig. Ook de Directeur-Generaal der Ne derlandsche Spoorwegen kon wegens ambts aangelegenheden niet tegenwoordig zijn. Tot de aanwezigen behoorden de burge meesters van Gouda, Waddinxveen, Bos koop en Alphen a. d. Ryn, vele leden van de raden dier vier gemeenten, de dagelijk- sche besturen der beide Kamers van Koop handel voor Gouda en voor Rijnland en tal van andere autoriteiten. Nadat de voorzitter van het Comité, bur gemeester Gaarlandt, de gasten had ver welkomd, werd de thee geserveerd. Uit naam van den Minister van Water staat heeft daarop de heer Silvergieter Hoogstadt met een korte rede den spoor weg GoudaAlphen geopend verklaard. Daarna sprak de burgemeester van Wad dinxveen, de heer P. A. Troost, vervolgens de burgemeester van Alphen a. d. Rijn, de heer P. A. Colijn, de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, de heer H. A. Schreu- der, de voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, de heer D. ten Cate Brouwer, en tenslotte de bur gemeester van Boskoop, de heer mr. P. E. Verkerk. Alvorens deze offjcieele bijeenkomst werd gesloten heeft de voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Gouda, de heer G. J. J. Pot, mede namens de Middenstandscentrale voor Gouda en Omstreken, aan de vertegenwoordigers van den Minister en van den Directeur-Ge neraal der Spoorwegen, alsook aan de bur gemeesters der vier gemeenten een voor deze gelegenheid speciaal vervaardigd ge denkbord aangeboden, waarop het feit van de opening van de lijn Gouda—Waddinx veenBoskoopAlphen a. d. Rijn is vast gelegd. Na deze vriendelijke attentie begaf het gezelschap zich te 16.25 naar den gereed- staanden trein, die te Gouda te 16.45 arri veerde, waar ieder zijns weegs ging. UIT DE OMGEVING POMTIE-STOPTEF.KENS Voor verkeer, dat den agent nadert. Voor verkeer, dat den agent HILLEGOM. Sanecrlngsbollen. De massa's bloem bollen, opgetast achter hert Hill mentor rein, worden thans weggehaald. Daar de bollen reeds tot ontbinding zijn overgegaan, ver spreidt dit goedje een ondragelijke lucht, reeds op verren afstand aan de Meerstraat merkbaar. Laat ons hopen, dat alles vlug verdwijnt. Bouwen. Aan de firma Veenman-Vink alhier, is opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis aan de Beeklaan te Zilk voor rekening van de fa. Vreeburg aldaar. Geboren: AcLrianus, z. v. A. van Kam pen en A. J. van Wetering. Flora Maria Frederica, d. v. J. A. van Haaster en J. M. Brouwer. Jacobus Adrian us, z. v. J. Weijers en E. M. van Berkel. Freddy, z. v. J. F. Hijkoop en P. W. van der Wei. Antoon Piet, z. v. K. A. Kalkera en L. P. van Echiteld. Emerentiana Maria, d. v. H. A. Seijsener en C. M. Stokman. Ondertrouwd: H. J. E. van Es en C. J. de Groot. A. G. van de Poll en J. M. Goemans. J. G. vain de V enen M. M. Benkemper. Getrouwd: A. Geerliings en D. E. Lom mer se. Overleden: A. M. Klinkenberg, 50 J. v. G. van Beek, 85 j. m. Gevestigd: Joh.a Blom, Haarlemmer straat 52; M. T. M. van Genmip-Galama, Hoofdstraat 103; C. J. de Groot, Julian astr. 19; C. G. M. van dor Linden-Huijg. Haven 24; M. Mos en gezin, Weerosteinstraat 101; J. Prikkel met vr., Middenstraat 25; J .de Rooy, Lapinenburgstraat 36; A. S. Wan ders, Van Telsstraat 17; J. de Graaf-Kok met zoon, Hoofdstraat 125b. Vertrokken: D. E. Lammen», naar Lisse; N. Peetoom, naar Egmand-Binnen; J. C.Zwartjens, naar Haarlem; G. A. J. Huussen, naar Amsterdam; M. J. Manshan- de. naar Lisse; A. Stotter, naar Eupen (Bel gië). KATWIJK AAN DEN RIJN. Politiepost. Wegens verbouw van het voormalig raadhuis werd de politiepost tij delijk verplaatst naar het nieuwe gemeen tehuis. In de practijk blijkt deze regeling echter niet te voldoen. Thans wordt deze post gehuisvest in het kantoor van het slachthuis aan de Voorstraat. NOORDWIJ KERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel van Burgemeester en Wethouder» tort het benoemen van den heer J. van der Werf als havenmeester in vasten dienst der gemeente; 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om te verklaren, dat de tegen woordige buitengewone omstandigheden aanleiding geven tot toepassing van het be paalde in artikel 4, eerste lid der wet van 27 Juli 1934 (Staatsblad 450), tot wijziging dor WinkeMiutingswet 1930; 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herzie ning van de Verordening, regelende de hef fing eener wegenbelasting; 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tort het op nieuw vaststellen der verordening op de heffing van besmettelijke ziekt ongel den; 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tort vaststelling der vergoeding aan de besturen van de bijzondere scholen als be doel din artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over hert jaar 1932; 7. Vaststelling van hot kohier der Reinigingsrechten 1934. VOORHOUT. Wckelljksche veiling. Voor veel belang- stellenden werd een talrijk aantal inzen dingen geveild. Er waren 62 konijnen voor den prijs van 15 cent tort 1.20; 24 kippen welke gemiddeld 40 cent per stuk opbrach ten, terwijl tevens een 40-tal diverse num mers vlot van de hand gingen. Voor belanghebbenden wordt er op ge wezen, dat het veilinggeld voor leden van D.V.V. 2 cent en voor niet-leden 4 cent per inbreng bedraagt, terwijl de koopers boven hun koopsom 5% moeten betalen voor de kosten. In verband met het komende wintersei zoen wordt de veiling in den vervolge we kelijks gehouden op Donderdag om half cht uur in café Boerhaave. Voor kerk en armen. Het R. K. Kerk en Armbestuur doet een beroep op alle Voorhoutsche ingezetenen, om een partijtje bloembollen voor dit doel af te staan. Alle soorten zijn vam harte welkom en zullen dankbaar worden aanvaard, mits de kwa liteit maar goed is. Voor kweekers is dirt een gelegenheid bij uitstek om bekendheid te geven aan hun nieuwe soorten bollen, want zij kunnen er van verzekerd zijn, dat elk bloemenlief hebber in Voorhout op de as. kerk- cn ar men veiling gaat koopen. Ver boven dit zakelijke motief uit, staat een hoogor be lang, dat men verwacht, dat elk V oor hou- ter zal begrijpen. De bloembollen zullen door den heer G. M. Prins voor dit doel gaarne worden afgehaald of te zijnen huize aan de Engelsehe laan in ontvangst worden genomen. Eenieder die kan, steunt natuur lijk dit mooie doel. Geboren: Petrus Johannes Paul, z. v. P. J. van den Berg en Ch. M. Steinbach. Eugenius Leo nardus, z. v. P. A. van Reijscn en E. A. Cuelenaere. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Petrus Spronssen, 22 jr. te Wassenaar en Cornelia Hoogervorst, 21 j. wonende te Voorhout. Bernardus Antonius Boskamp, 29 j. te Katwijk en Petronella Cornelia van den Berg, 22 j. wonende te Voorhout. Theodorus Re:nardus van Rhijn, 26 j. te Noordwijk en Maria Catharina Heemskerk 25 j. wonende te Voorhout. Jeroen Pe trus van Dyk, 29 j. en Apolonia Johanna Anthonia van der Post, 26 j. beiden wonen de te Voorhout.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9