DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 DE LEID5CHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 8 e k 1. B: LFC 8—Lugd. 8 10 uur (blj- terrein); LDTS 1—UVS 6 11 uur; Bere- Bteijn 2Alphen 5 2 uur; Roodenburg 3 Zuiderkwartier 12 uur. 4e kl. A: LDWS 4Sportman 4 12 uur; Rouwkoop 3L. Boys 3 12 uur; TONA 3 Lugd. 7 12 uur; Hazersw. B. 2DSO 3 2 uur. 4e kl. B.: Lugd. 8—DSO 4 12 uur (2de terrein); Rouwkoop 4N. Vennep 2 2 uur; DVS 4Douwkoop 5 12 uur; Roodenburg 4—LDTS 3 10 uur. Juniores: AlphenDVS 12 uur; LD WSLugd. a 10 uur; Zuiderkw.Lugd. b. 12 uur. Adsp. A: LTC aAlphen a 12 uur (bij terrein); UVS aLDTS 12 uur (kl. bijter rein); L. BoysSportman a 11 uur. Adsp B: Lugd. bOosterkw. a. 10 uur (3de terrein); UVS bASC 10 uur (kl. byterrein); Zuiderkw. bLFC b 10 uur. Adsp. C: Lugd. dRouwkoop 12 uur (3e terrein); Sportman bRCL 10 uur. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND Overzicht. De Leidsche roodwitten moeten morgen naar Rotterdam om te spelen tegen Rozen burg, een niet te sterke tegenstander. Maar ook D.K.C. was voor de Leidenaars niet te sterk en toch werd slechts gelijk gespeeld. Oppassen is dus de boodschap voor de Lei denaars. Indien zij Zondag verliezen, zak ken zij bedenkelijk ook op de ranglijst, vooral indien ook Ons Eibernest of D.K.C. een puntje zouden weten te bemachtigen. Dit lijkt wel onmogelijk, maar ook het korfbalspel is dikwijls wisselvallig. De grootste strijd in de Zuid-Holland- sche afdeeling wordt in den Haag gestre den tusschen H.S.V. en Deetos. Wat hier van het resultaat zal zijn is moeilijk te voorspellen, doch H.S.V. schijnt er dit 6eizoen zin in te hebben. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag le kl. N.H.: D.V.D.—Olympia; Swift— Sportief; Blauw Wit—Westerkwartier. le kl. Z.H.: H.S.V.—Deetos; Rozenburg- Fluks; D.K.C.—Het Zuiden; Ons Eibernest H.K.V. 2 e kl.Z.H.: Fluks nVreewijk; Ready Spangen; Het Zuiden IIO.S.C.R.; A.L.O. H.B.S. 1 e k 1. Geld.: Onder Ons—Wilskracht; Hellas—Vada; E.K.C.A.—Overschotje le kl. Overijsel: D.O.S.—Naas; Rigters- bleekH.K.C.; Wit Blauw—A.K.C.; Zwart WitAchilles. le kl. Noord: VitesseRood-Wit; Wordt Kwiek—W.W.M.D. HOCKEY DE R. K. HOCKEY-ORGANISATIE. Zondag 14 Oct. oprichtingsvergadering. De voorbereidingen betreffende de R. K. Hockey-organisatie, waarover Teeds eer der in ons blad geschreven werd, zijn thans in een dergelijk stadium gekomen, dat de oprichtingsvergadering kan worden aan gekondigd. Deze vergadering zal worden gehouden op Zondag 14 October a.s. te 2 uur in een der zalen van café-rest. Brink man, Groote Markt, Haarlem. De vergadering is in de eerste plaats toegankelijk voor de R. K. Hockey-vereeni- gingen in het bisdom Haarlem. Voorts voor belangstellende R. K. Hockey-ver- eenigingen buiten het Haarlemsche dio cees. Vervolgens voor zoover er plaats is voor belangstellenden in dezen tak van sport. Een concept van statuten en huish. re glement, hetwelk voor de nieuwe organi satie is ontworpen, wordt aan de be staande vereenigingen, voor zoover ze be kend zijn bij het secretariaat van den Dio cesaan Haarlemschen Voetbalbond, toege zonden WANDELSPORT R.-K. S. V. „De Bataven". Zondag a.s. nemen de Bataven-tippelaars deel aan de 35 K.M. „Druivenmarsch" uit geschreven door de R.-K. W. V. „Cursor" te Den Haag. Het vertrek is vastgesteld 10 uur vanaf de Gijselaarsbank. WINTERSPORT NEDERLANDSCHE SKI-BOND. De Nederlandsche Ski-Vereeniging, aan gesloten bij de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, heeft zich met de Ned. Alpen-Vereeniging verbonden tot den Ne- derlandschen Ski-Bond, die heel skiënd Nederland wil omvatten en wartoe alle vereenigingen in ons land kunnen toetre den, die de ski-sport-men het ski-toerisme beoefenen. De Bond is voornemens op 3 en 4 Fe bruari a.s. te Kitzbühel nationale wedstrij den te organiseeren voor Nederlandsche skiloopers, die, naar de mate van hun ge oefendheid, in drie klassen worden inge deeld. Op 20 October as. houdt de Bond te Am sterdam, in het gebouw van de A. M. V. J., Vondelstraat hoek Stadhouderskade, een algemeene vergadering waar de Zwitser- sche ski-autoriteit Josef Bahinden, die het ski-onderwijs in Zwitserland heeft georga niseerd en thans directeur is van de Ski- Schule te Arosa, voor den Ned. Ski-Bond een voordracht zal houden over ski-tech niek en alpinisme. Ter illustratie van deze voordracht zal de film worden vertoond: „Menschen im Schnee". De voordracht is toegankelijk voor leden van de Ned. Ski-Vereeniging, de Ned. Al pen-Vereeniging en den A. N. W. B. Toe ristenbond voor Nederland. WIELRENNEN „SWIFT". Morgenmiddag om 12 uur organiseert de A.S.C. „Olympia" een grooten open pe- leton-wedstrijd, welke ia bedoeld als een revanche van de club-kampioenschappen van Nederland. Er wordt in twee categoriën gestart, t.w. A-team en B-team, de eerstgenoemden rij den 88 K.M. (4 blokken van 22 K.M.) en de B-teams rijden 66 K.M. (3 blokken van 22 K.M.) in den Haarlemmermeer. De weg is geheel afgezet, verkeerd ryden is du» uit gesloten. De start heeft plaats by den heer M. de Vries, Spaarnwouderweg hoek Aalsmeer weg, 12 uur precies. De loting heeft plaats om half elf. Het Swift A-team zal bestaan uit: A van Egmond, team-leider, Chr. Vink, Chr. de Roode, A. Collee, A. Strijk, J. Rietbroek. Het B-team zal samengesteld zijn als volgt: J. Wezel, team-leider, C. Groz, C. van Ruiten, Th. de Roode, J. Droog en W. Ka- paan. Als reserves zijn aangewezen: 1. J. Schuier, 2. Verwoerdt, 3. C. de Haas. De renners worden verzocht om geza menlijk om half negen vanaf het clublo kaal te starten. De C-klassers kunnen de twee teams naar de Haarlemmermeer ver gezellen. LAWAAI Het K.N.A.C.-schildje voor voorstanders van meer stilte Met het oog op haar actie voor meer stil te, heeft de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club een plaquette laten ont werpen, waarvan de bedoeling is, dat deze door alle automobilisten en notorrijders, die sympathiseeren met de rctie tegen het straatlawaai, op hun voertuig zal worden aangebracht, teneinde op deze wijze een duidelijke propaganda voor meer stilte te voeren. Het spreekt vanzelf, dat zy, die dit schildje zullen voeren, daarmede zekere verplichtingen op zich nemen. Zij geven daarmede te kennen, dat zij het hunne bij dragen om te komen tot vermindering van het straatlawaai en zich dus scharen bij de groep van automobilisten en motorrij ders, die met de K.N.A.C. van meening zijn dat ook al zal het straatlawaai, dat door andere weggebruikers wordt veroorzaakt, daardoor niet verminderen, zij toch tot plicht hebben om op automobielgebied alles te doen, wat in hun vermogen ligt om tot meer stilte op straat en weg te komen. Het schildje is op uiterst eenvoudige wij ze uitgevoerdè De ontwerper heeft op so bere wijze de anti-lawaai actie in deze pla quette weten vast te leggen. Het hoofd-mo- tief er van wordt gevormd door een roode S, in vorm gelijkend op de nieuwe waar schuwingsborden. Die S van Stilte wel ke ook in andere landen zijn volle beteeke- nis zal behouden, aangezien in vertaling de woorden eveneens met een S beginnen zal ongetwijfeld ook voor den buitenstaan der ten volle de beteekenis weergeven, welke er aan moet worden gehecht. Wij twijfelen er niet aan, of deze S zal binnen korten tijd gemeen goed worden en het publiek er van doordringen, dat er van de zijde van automobilisten en motorrijders iets positiefs wordt gedaan, om te komen tot meer stilte. Aangezien de K.N.A.C. in haar actie zoo wel automobolisten als motorrijders wenscht te betrekken, werd het noodig ge oordeeld de plaquette ook in twee verschil lende grooten te doen vervaardigen, met dien verstande, dat de grootste bestemd is voor het gebruik op automobielen en de kleinere op motorrijwielen. De prijs van het schildje behoeft nie mand van de aanschaffing ervan te weer houden. Deze bedraagt 1. voor K.N.A.C.- leden, terwijl niet-leden 1.50 moeten be talen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de pla quettes zoowel in mat-nikkePWs in vergul de uitvoering verkrijgbaar zijn. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wanneer jonge fazanten elkaar plukken, wat is daartegen te doen? Antwoord: Jonge fazanten van dit jaar, welke elkander plukken, hanen en hennen, van elkander scheiden, hoogstens één haan erby laten. Veel vleeschafval geven, met groen voer, jonge brandnetels, dit laatste zal in de moestuin wel te vinden zyn. De jonge hennen niet in een te kleine ruimte laten loopen, veel afleiding geven, b.v. dat het voer op verschillende tijden van de dag gegeven wordt. De jonge hanen zullen waarschijnlijk bij elkander niet zoo'vredelievend blijven, dan is opruimen het beste middel. Wanneer de ruimte groot genoeg is, waar de jonge fa zanten loopen, verdient het aanbeveling een enkele groen blijvende heester, den of spar in de loop te planten. GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wielrijder door trein gedood. Woensdagavond werd M. Grond uit Oudebildtzijl (Fr.) die per rijwiel naar Hallum ging en daar den onbewaakten overweg overstak, door den trein, die om 16 uur 45 uit Hallum vertrekt, aangere den, meldt de „Leeuw. Crt.". De man sloeg met groote kracht tegen een paal en bleef bewusteloos liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch deze mocht niet meer baten. De man overleed spoedig. Paard verpletterd, voerman ongedeerd. Door den sneltrein ZwolleGroningen, welke te ongeveer 12 uur Beilen passeert, is gistermiddag een paard en wagen ge grepen. De voerman, een knecht van den land bouwer Bos, uit Beilen is wonder boven wonder ongedeerd gebleven. Het paard werd onder den trein verpletterd. FIETSER DOOR AUTO GEDOOD. Gisteren is te Sloten de 50-jarige aard appelventer W. Stegenga uit Wijchel (Fr.) terwijl hij per fiets om een stilstaande auto heen reed, door een uit de tegenover gestelde richting komende auto, bestuurd door den heer de Boer uit St. Nicolaasga, gegrepen. De man werd tegen den grond geslingerd en onmiddellijk gedood. VERKEERSONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks kwart over acht heeft op den Bosscheweg onder gemeente Berkel Enschot een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuur door een chauf feur van de directie van een leerfabriek uit Oisterwijk reed door nog onopgehelderde oorzaak tegen een handwagen aan, welke werd voortgeduwd door den 17-jarigen Joh. Martelaar. Deze werd gegrepen en zeer ernstig gewond. Hij overleed enkele oogenblikken na het gebeurde. Het lijk is naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. ERNSTIGE AANRIJLING TE OSS. Gisteravond te omstreeks half negen heeft op het gevaarlijke kruispunt, hoek Heesche Weg, Kertvoortsche straat, nabij de Ma rechaussee-kazerne te Oss een zeer ern stige aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een fietser. De twintigjarige wiel rijder v. d. Voort uit Oss, die uit de rich ting Heesch kwam wilde den weg over steken om de Molenstraat in te slaan, toen van deze richting een luxe auto naderde, die den Heeschen Weg wilde oprijden, met het onvermijdelijke gevolg, dat een aanrijding ontstond, v. d. Voort werd te gen den grond geslingerd en bleef bewus teloos liggen. Het slachtoffer werd de ka zerne binnengedragen, waar dokter Stolz uit Oss de eerste hulp verleende. Met een zwaren hersenschudding en in zeer zorg- wekkenden toestand is de jongeman naar het St. Annaziekenhuis te Oss vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De auto is in beslag genomen. POSTAUTO VERONGELUKT. Gistermorgen ongeveer vier uur is op den Rijksstraatweg bij Santpoort een post auto uit Amsterdam door de gladheid ge slipt. De wagen kwam op den berm te recht en sloeg zijdelings over den kop. Bij het ongeluk werd de chauffeur bewuste loos. Even later kwam uit de richting Alk maar een vrachtauto aan, waarin de in strumenten zaten van Kovacs Lajos' band. Er waren twee mannen op den wagen, die onmiddellijk hulp verleenden. Een wijdde zijn zorgen aan den chauffeur, een ander waarschuwde politie en dokter, welke laatste den chauffeur spoedig had bijge bracht. Een andere postauto is later in den mor gen gekomen om de post over te nemen. KINDJE IN DE MODDER GESTIKT Vrijdagmiddag is een 3'4-jarig kind van den heer K., wonende in de Ceramstraat te Enschedé spelende voorover in het putje achter de woning gevallen. Nadat direct toegeschoten hulp na veel moeite het kind uit zijn hachelijke positie had weten te bevrijden bleek het reeds in de modder te zijn gestikt. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Moordaanslag te Zwolle. DANSLEERAAR MET EEN DOLKMES GESTOKEN. Gisteravond omstreeks 8 uur Is te Zwol le een aanslag gepleegd op den danslee- raar Meyer Nord. Deze heeft op den Jufferwal een dans instituut, waar hij bezig was met les ge ven. Doordat eenige opgeschoten jongens steenen tegen de ruiten wierpen, werd de heer Nord naar buiten gelokt. Toen hy de deur opende, en zich op straat vertoonde, om de baldadigen te verjagen, werd hy door eenige jongens van 1518 jaar aan gevallen, waarop één van hen den heer N. met een dolkmes in den linkerborst stak. Gesteund door eenige zyner leerlingen, die toegeschoten waren, kon de heer N. nog naar binnen strompelen, waar hy ineen zakte. Anderen hadden inmiddels politie en geneeskundige dienst gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. De heer N. werd naar het Sophia Ziekenhuis overge bracht waar bleek, dat de steek hoewel niet doodelijk, toch ernstig was geweest. Het slachtoffer had veel bloedverlies, ter wijl de linker borstholte zich vulde met bloed. Direct levensgevaar is niet aanwe zig, doch de toestand van den heer Nord is zeer ernstig. Door de politie werd direct een uitge breid onderzoek ingesteld en door de re cherche werden inmiddels vyf vermoede- lyke daders aangehouden. Omtrent de oor zaak van het misdryf tast men nog vol komen in het duister. DRIE WONINGEN IN DE ASCH GELEGD Donderdagavond brandden te Ootmarsum een drietal aan elkaar gebouwde perceelen af. De brand ontstond door tot nu toe on bekende oorzaak in het perceel, bewoond door den heer J. L. Sander en breidde zich oogenblikkelijk tot de twee naastgele gen perceelen, bewoond door de wed. Ha- nevelt en het gezin Harperink, uit. De kinderen alsmede het vee van den heer S. werden nog alleryl in veiligheid ge bracht. Overigens verbrandde de geheele inboedel. De Ootmarsumsche brandweer was met de motorspuit en twee slangen op de wa terleiding spoedig ter plaatse en bestreed het vuur, dat in den beginne fel oplaaide, met twee stralen. Een tweetal belendende perceelen, die aan weerszijden op nog geen 50 c.M. afstand van de brandende percee len stonden, konden worden behouden. De bewoners, die geheel overstuur waren, zyn by buren ondergebracht. Alles was verzekerd. TWEE SCHUREN VERBRAND. Gistermiddag zyn in de gemeente Py- nacker twee schuren, eigendom van de tuinders Roodenburg en Leurs, die 75.000 K.G. stroo en 200 broeiramen bevatten, in vlammen opgegaan. De assistentie van van de Delftsche brandweer werd inge roepen, die het vuur met acht stralen be streed. Door de geweldige rook- en warm- te-ontwikkeling werden de blusschings- werkzaamheden zeer bemoeilykt. De schu ren werden geheel in de asch gelegd. Een aantal varkens kon worden gered. De ver- moedelyke oorzaak van den brand is het wegwerpen van een brandende sigaret. JACHT OP SMOKKELAARS Man in het been geschoten Uit Maastricht wordt aan de „Vooruit" gemeld: Er heeft hier een razende jacht plaats ge had op een smokkelauto van de molen van Gronsveld tot aan de grens van Amby by Maastricht. De smokkelauto moet ergens in de buurt van St. Geertruid de Belgische grens zijn overgekomen. Ter hoogte van de windmo len op den Ryksweg MaastrichtBatice, haalden de ambtenaren de wagen in. De smokkelaars beschikten echter ook nog over een „versperringsauto" die achter de smokkelauto reed. Deze trachtte, door zig zag te rijden, de ambtenaren te beletten de smokkelwagen in te halen. Uit de auto der ambtenaren werd gere geld geschoten. Zoo raasden de drie auto's met een snelheid van meer dan honderd kilometeiv door het dorp Heer, waar de straat vol menschen en schoolkinderen was. Een groentcnkoopman werd door een kogel in het been getroffen en bleef langs de weg liggen. Tegen muur gevlogen Aan de grens van Amdy wilde de smok kelwagen, die bestuurd werd door een ze keren v. B., een zwenking maken in de richting naar Valkenburg. Hier stond even wel een juffrouw op de autobus te wach ten. De bestuurder moest toen, óf de vrouw overryden óf tegen een huis belandden. HIJ koos het laatste. Stukken steen werden uit de muur geslagen door de as van den wa gen. Dadelijk stonden de ambtenaren met de revolver voor den bestuurder en maakten proces-verbaal op. In de volksoploop en tydens do woorden wisseling zag de bestuurder toch nog kans te ontkomen. In den wagen bevonden zich 400 kilogram margarine. De bestuurder, zoomede de inzittenden van de „versperringsauto" liepen lichte kwetsuren op. Op denzelfden dag werden aan de grens te Eysden een paard en kar, beladen met fruit, uit België gesmokkeld, in beslag ge nomen. De boerenknecht wist over de grens te ontkomen. BUITENKANSJE VAN 7500 Trommeltje van een Chinees door Diemer ingezetene in zijn tuin gevonden Nu algemeen geklaagd wordt over tegen vallers en slechte tyden, zal de heer D. Bui tenhuis te Diemen wel tot de uitzonderlijke personen gehooren, die nog reden tot jui chen hebben. Heden, Zaterdag 6 October, wordt hy n.l. in het bezit gesteld van een bedrag van niet minder dan 7500. Dit geld werd door hem één jaar en zes weken geleden gevonden in het tuintje vóór zyn woning in de Ouderkerkerlaan te Diemen, cn wel in een trommeltje, dat bleek te liggen onder de heesters en daar moet zyn neergeworpen door een Chinees, die langs de huizen liep te venten. Het geld werd door den heer B. gedeponeerd by den bur gemeester, en daar binnen den wettelijk vastgestelden termyn zich geen eigenaar voor dat geld heeft aangemeld, zal het hem heden ter hand worden gesteld. „Tyd". MARKEN-MISèRE. Een duur uitstapje naar DuiLschl&nd. Een paar weken geleden keerde dr. G. uit Eindhoven met zijn echtgenoote en kin deren na een verblyf in Duitschland per auto uit Heerlen naar zyn woonplaats te rug. Aan de grens werd hem gevraagd of hy marken bij zich had. Dr. G. trok zon der bedenken een paar honderd mark uit zyn zak. Het gevolg was, dat hy vastge houden werd, dat er op het geld en de auto beslag werd gelegd. De familie van dr. G. mocht met een andere auto, die passeerde, naar Nederland terugkeeren. 's Anderen daags werd een waarborgsom van 300 by de douane gedeponeerd, waarop de ar restant losgelaten werd. Thuis terug nam dr. G. een advocaat en een Ned. consul in den arm, met het resultaat, dat de auto deze week vrygegeven is, doch niet dan nadat de heele geschiedenis aan den be trokkene ongeveer 1000 had gekost. „M*b." IN HONGERSTAKING Een werklooze arbeider, zekere W. Rog geveen, wonende aan het Rubroekspad te Rotterdam, heeft dezer dagen door aan plakking van een geschrift by het stempel lokaal in de Koopmansstraat medegedeeld, dat hy op 2 dezer in hongerstaking is ge gaan, omdat dc dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon hem zyn steunuitkeering heeft onthouden. De man vast thans reeds drie dagen. Hy heeft zyn woning voor lederen be langstellende opengesteld. D« wereldvermaarde spiritist zorgt voor de aanwezigheid van een kellner. 251.. En later ontmoetten Piet en Drein echter een heu- I 252. Goed, antwoordde Drein, dit zag dat er wat te ver- veltje een meneer, die daar een aoort van fabriekje had dienen was. De meneer bracht hen nu in een aoort kiat staan. Laboratorium stond op de deur geschreven. Zeg eens, met allerlei pijpen en buizen en hij wees hun aan wat ze zei de meneer, ik heb een nieuw model vliegmachine ge- doen moeaten, om met die kiat door de lucht tc vliegen bouwd, maar ik weet niet of het ding gaat. Voelen jullie ervoor om het eens te probeeren?

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15