VKIJUAG 5 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT GIERDE BLAD. - PAG. 14 DE HARDDRAVERIJEN TE LISSE. Gisteren hadden de jaarlijksche Harddra verijen vanweg de Harddraverijvereeni- ging „Lisse en Omstreken" op de korte baan plaats. Alhoewel er een tamelijk koele Z. W. wind stond liet het weer zich niet verontrustend aanzien. Vroolijk wapperden dan ook de talrijke wimpels en banieren langs de baan beschenen door een heerlijk lerfstzonnetje. Voor de voormiddagdraverij, een prijzendraverij voor Inlandsche Paar den, waren niet minder dan 19 paarden ingeschreven waaronder vele oude beken den van het vorig jaar. Zij werden na loting gerangschikt als volgt: 1. „Roulette" van G. Vos te Mid- woud, ber. J. Vos, afst. 295 m.; 2. „Reva D." van Prins te Zaandam, ber. J. v. Leeu wen Jr., afst. 300 m.; 3. „Konora" van D. Pronk te Hillegersberg, ber. eig., afst. 295 t. „Trotteur" van K. Faams te Amster dam, ber. B. P. ten Hagen, afst. 235 m.; 5. „Quick G." van J. M. Schoon te Medem- blik, ber. F. Broers, afst. 205 m.; 6 „Quet- tevillezoon" van J. in 't Veld te Dubbel dam, ber. A. de Vlieger, afst. 285 m.; 7. „X Doorlooper" van J. de Vlieger te N.- Vennep", ber. eig. afst. 285 m.; 8. „Wil helm" van Fr. Bosveld, Den Haag, ber. J. van Leeuwen Jr., afst. 285 m.; 9. „Wojoca" van A. de Vlieger te N.-Vennep, ber. P. Kaiser, afst. 285 m.; 10. „Vrijbuiter" van Gebr. Knijnenburg te Den Haag, ber. J. B. Knijnenburg, afst. 285 m.; 11. „Uilenspie gel" van J. van Leeuwen Jr., te Benne- broek, ber. eig., afst. 285 m.; 12. „Wel vaart van Duindal" van A. de Vlieger te N.-Vennep, ber. eig., afst. 285 m.; 13. „Idylle" van D. Pronk te Hillegersberg, ber. eig., afst. 300 m.; 14. „Vilatity", van F. R. Sormani te Den Haag, ber. J. de Vlie ger, afst. 285 m.; 15. „Ouail" van K. C. G. Verkijk te Den Haag, ber. eig., afst. 95 m 16. „Miss Everharda" van P. Koster te Jisp ber. eig., afst. 285 m.; 17. „Meleese" van C. Vergay te Amsterdam, ber. J. Vergay, afst. 285 m.; 18. „Rabenhaupt" van R. v. Leeu wen te Oegstgeest, ber. N. v. Leeuwen, afst. 295 m.; 19. „Tambour" van L. Com- bee te Amstelveen, ber. eig., afst. 295 m. Hiervan verschenen er 15 aan de start daar „Roulette", Reva D.", „Konora" en „Idylle" niet waren opgekomen. Onder een dreigende lucht, welke geluk kig spoedig wat opklaarde, nam de wed strijd te half 10 een aanvang. De belang stelling was in den aanvang nog niet groot doch dat werd allengs beter. In den eerste omloop vielen af „Quick GV.", „Ouettevillezoon", „Wojoca", „Wel vaart van Duindal", „Ouail" en „Raben haupt". Na de nieuwe loting won „Tam bour" in de derde rit van „Wilhelm", „Me leese" won in twee ritten van „X Doorloo per"; „Uilenspiegel" moest in drie ritten in „Viteality" haar meerdere erkennen, terwijl „Trotteur" in twee ritten „Mis Everharda" het nakijken gaf! Thans wer den de ritten spannender en kregen we eerst „Meleese" tegen „Tambour". Bij de eerste rit kon „Tambour" de 10 m. achter stelling niet inhalen en kwam alzoo het laatste aan de finish doch daarna won zede twee volgende ritten zij het dan ook op het kantje af. Ook tusschën „Trotteur" en „Vi tality" was de strijd eerst na drie ritten be slecht, nadat zij eerst elk een rit hadden gewonnen. Hierna moesten „Trotteur" en „Tambour" kampen om den len en 2den prijs. Hierbij bleek dat de 10 m. achter stand te zwaar was voor „Tambour" want na twee, zij het dan ook spannende ritten kwam „Trotteur" als wir..ares aan de finis. Aangezie.- het zich liet aanzien, dat de wedstrijd niet tijdig genoeg zou zijn ge ëindigd maakte het bestuur er een prijs van 10.bij. Daar „Meleese" zich kreu pel had geloopen werd de Dierenarts, die steeds op het terrein aeanwezig is, er bij geroepen, welke het euvel echter niet zoo vlug wist te verhelpen, zoodat „Vita- tily" den 3en prijs gemakkelijk won. Alzoo was de uitslag: „Trotteur" 150.„Tam bour" 75.„Vitatily" 25.en „Me leese" 10.Starter was bij deze cour ses de heer G. Vreeburg, die zich uitste kend van zijn taak kweet. Precies half een was de strijd beslecht en trok men af om den inwendigen mansch te herzien. Voor den namiddagdraverij, een draverij van meet, waren niet minder dan 27 paar den ingeschreven, welke bij loting als volgt werden gerangschikt: 1. „Guy Bin- gen" van S. v. d. Oord te Haarlemmermeer ber. eig., afst. 310 m.; 2. „Sally Harvester" van T. F. Schoenmaker te Wormer, ber. K. Bakker, afst. 310 m.; 3. „Oakland Baron B" van B. ten Hagen te Bussum, ber. E. de Vries, afst. 300 m.; 4. „Rolls Roir" van stal H. te Heerenveen, ber. H. de Vries, afst. 300 m.; 5. „Qualiteit" van J. van Doorn Sr. te Bussum, ber. J. van Doorn Jr., afst. 300 m.; 6. „Rose Morgan" van stal R. te Was senaar, ber. L. Ensing, afst. 310 m.; 7. „Northern Man B.", van J. M. Schoon te Medemblik, ber. J. Vergaaij, afst, 300 m.; 8. „Ago Kan", van H. W. de Jong te Oran jewoud, ber. eig., afst. 300 m.; 9. „Fanfare" van Gebr. Knijnenburg te Den Haag, ber. J. B. Knijnenburg, afst. 310 m.; 10. „Gretchen H." van N. J. Silver te Oudensluis, ber. A. Nottelmun, afst. 310 m.; 11. „Othello" van S. Kuiper te Amsterdam, ber. J. v. Leeu wen Jr., afst. 300 m.; 12. „Queen Ethel", van A. P. Kaiser te Heemstede, ber. W. H. Geersen, afst. 300 m.; 13. „Janet Harves ter" van K. Faams te Amsterdam, ber. B. P. ten Haagen, afst. 310 m.; 14. „Clara Bas- som" van Stal Alcmaria te Alkmaar, ber. J. van Leeuwen Jr., afst. 310 m.; 15. „Malie B." van H. Thies te Hoorn, ber. W. H. Geersen, afst. 300 m.; 16. „Quita" van J. v. Leeuwen Jr., te Bennebroek, ber. eig. afst. 310 m.; 17. „Sire Axworthijk", van L. Com- bce, te Amsterdam, ber. eig., afst. 300 m.; 17. „Weidlooper" van F. R. Sormani te Den Haag, ber. J. de Vlieger, afst. 300 m.; 19. „Uniform" van J. W. Bont te Bakkum ber. Jac. Borst, afst. 300 m.; 20. „Sitter Patrick" van J. Klarenbeek te Amsterdam, ber. L. Ensing, afst. 305 m.; 21. „Fatima", van J. Haan te Wijde Wormer, ber. J. Ver gaaij, afst. 310 m.; 22. „Sir Kerrigan" van stal W. te Wolvega, ber. H. W. de Jong, afst. 300 m.; 23. „Bertha E." van stal H. te Heereveen, ber. H. de Vries, afst. 310 m.; 24. „Brese" van D. Beots te Oostzaan, ber. eig. afst. 310 m.; 25. „Marie P." van J. van Leeuwen Sr. te Bakkum, ber. eig. afst. 300 m.; 26. „Pinkerton" van Mevr. Jacobs te Amsterdam, ber. K. Bakker afst. 310 m.; 27. Betty Worthy van S. v. d. Oord te Haar lemmermeer, ber. eig. afst. 310 m. Deze namiddagwedstrijd werd opgeluis terd door de Harmonie „Trou moet Blijc- ken", directeur de heer M. Bolderdijk te Oegstgeest. Van de 27 ingeschreven paar den verschenen er 26 aan de start, daar „Faterna" niet was opgekomen. Reeds bij den aanvang stonden ter weerszijden van de baan honderden belangstellenden. On der de opgewekte tonen der Harmonie nam de wedstrijd te ruim 1 uur een aanvang. In den eersten omloop vielen af: Guy Bin- gen", „Oakland Baron B.", „Qualiteit", „Northern Man B.", „Fanfare". „Qacen Ethel", „Janet Harvester", „Matre B.", „Sire Axworthy K", „Sister Patrick H.", „Bertha E.", „Brix" en „Pinkerton". Hier na had een nieuwe loting plaats en kregen we allereerst „Sir Kerrigan" tegen „Uni form". Nadat ieder eers een rit had ge wonnen bleek „Sir Kerrigan" bij de derde rit de sterkste. „Weidlooper" en „Clara Bascom" kwamen vervolgens gelijk aan de finish doch hierna liet „Weidloopjer", de bei de volgende ritten „Clara" achter zich. „Marie P." wist „Betty Worthie" in twee ritten te verslaan evenals „Othello" „Sally Harvester". Voor „Roze Morgan" bleek 10 m. achterstand te veel tegen „Rolls Roid", terwijl „Quita" met dezelfde achterstand „Ago Kan" wist te kloppen, terwijl „Gret chen H." het geluk had alleen de baan te mogen afleggen. Na de volgende nieuwe loting won „Gretchen H." in twee ritten van „Weidlooper" en „Sir Kerrigan" van „Marie P.", „Rolls Roid", daareentegen moest driemaal kampen voor zij de meer dere bleek en „Othello". Thans was het „Quita" welke door haar stilstaand num mer gemakkelijk spel had. Voor de vier prijzen waren alzoo nog vier paarden aan. „Quita" toonde zich in twee ritten de meerdere en „Gretchen H." terwijl „Rolls Roid" met haar 10 m. voorsprong „Sir Ker rigan" het nakijken gaf. Deze laatste won vervolgens na drie ritten van „Gretchen" terwijl least not least „Quita" ondanks haar 10 m. achterstand zich in twee ritten de meerdere toonde van „Rolls Roid", zoodat „Quita" den len prijs f 400.behaalde; „Rolls Roid" de 2e pr. 200.—; „Sir Ker rigan" de 3e pr. 100.en „Gretchen H." de 4e prijs 50. Aangezien de laatste omloopen niet vlug werd gestart was het 7 uur eer de strijd was beslecht. De lucht werd alreeds drei gend en toen de prijsuitreiking plaats had vielen de eerste druppels. Aangezien de voorzitter der vereeniging, de heer C. Lan- geveld ernstig ziek is werden de prijzen uitgereikt door den heer J. C. de Haan, welke allereerst dank bracht aan het pu bliek dat in zoo'n groote getale was opga- komen, aan de eigenaars der paarden en hunne pikeurs, aan de Harmonie voor hare muzikale medewerking, aan den heer K. Hoek te Hoogwoud wilde bij de namiddag- courses de starter was geweest en voorts aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze Paardensportdag weLke, naar hij meende, naar ieders genoegen was verloopen. Onder fanfares reikte hij ver volgens met een hartelijk felicitatiewooid de prijzen aan de winnaars uit. Aan het loket werden, groote en kleine bij elkaar, ongeveer 1100 entreekaaxten verkocht. Voeg daarbij het groot aantal leden en men kan zich eenigszins een denk beeld vormen van de enorme belangstel ling. Dat er weer heel wat is gegokt be hoeft nauwelijks vermeld. Intusschen ging hët er op het terrein van de „Kermesse d'Eté" vroolijk naar toe, het welk tot laat in den avond voortduurde. Wjj sluiten dit verslag met de overtuiging uit te spreken dat deze harddraverij weer uitmuntend is geslaagd! WANDELSPORT DE N. U. W.-MARSCH OP 13 EN 14 OCT. Om te voldoen aan de vele aanvragen, heeft de Commissie tot het organiseeren van de N. U. W.-marschen te Leiden besloten, gelegenheid te geven deze 30 K.M.-marsch ook op Zaterdag te loopen, dus nu is de mogelijkheid daar om of op Zaterdag 13 October of op Zondag 14 October aan de marschen deel te nemen. Er wordt echter nadrukkelijk op gewezen, dat des Zaterdags waarschijnlijk het laatste gedeelte in het duister zal moeten worden geloopen. Des Zaterdags wordt om 2 uur gestart, 's Zondags om 11 uur, beide malen vanaf de Theetuin „Oud-Hortuszicht" aan de Witte Singel." Inschrijving kan geschieden tot 7 October bij BV. van Rooy, v. d. Duynstraat 18 (be halve Zaterdag), P. Dijkstra, Bronkhorst- straat 20a, C. H. v. d. Hoek, Boerhaavestr. 6 sn W. J. Woestenburg, de Kempenaer- straat 31, Oegstgeest. AUTOMOBILISME DE VELDTOCHT DER K.N.A.C. TENEINDE. EEN GROOT SUCCES. Ruim 32.500 keuringen. In het najaar van 1933 besloot de K.N.A.C. om als een der belangrijkste propaganda middelen voor een veiliger verkeer van automobilistische zijde, een z.g. veiligheids- i laan in te richten. I Deze laan, welke volgens het voorbeeld van de in Amerika bekend staande „safety lanes" zou worden opgebouwd, zou in den Haag worden geplaatst. Alle automobilis ten. die zulks wenschten zouden kosteloos in de gelegenheid worden ges'.eld om in deze laan hun auto's door de K.N.A.C.-con- troleurs te doen onderzoeken, op de veilig heid van de meest essentieele deelen. Het Lag voor de hand, dat velen gehoor gaven aan den cproop van de K.N.A.C. De gevaren voor het verkeer weLke het na- j.ar nu eenmaal altijd met zioh brengt waren voor de automobilisten een aanspo ring te moer om te dren wat in h-un ver mogen lag teneinde de gevaren kans tot een een minimum :-rug te brengen. De goede wil van de Haagsche autorijders deed de veili^heidslaan uitgroeien tot een succes, hetwelk de hoogst gespannen ver- i wachtingen te boven ging. Lang ryet allen die kwamen konden worden geholpen. J Velen moesten worden teruggestuurd om- j dat er tenslotte slechts een maximum aan- tal auto's kon worden onderzocht zonder Idat de nauwkeurigheid van het onderzoek daarbij in het gedrang kwam. Aangemoedigd door d:t groote succes be sloot het bestuur der K.N.A.C. de geheele apparatuur voor een veiligheidslaan, welke voor de Haagsche laan welwillend door de firma Stokvis was afgestaan, aan te koopen om er in 1934 gedurende een halfjaar heel Nederland mee rond te trekken. Tocht van een half jaar Dat de voorbereidingen welke voor een dergelijk plan noodig waren, lang niet een voudig zijn lag voor de hand. De K.N.A.C. werd hierin echter van alle kanten bijge staan. Gemeentebesturen, politie - a utor i t ei - ten, plaatselijke vereenigingen voor veilig Verkeer, vereenigingen voor vreemdelin gen verkeer, ja overal waar de K.N.A.C. om medewerking verzocht werd deze graag en op doeltreffende wijze verleend. Maar met deze medewerking alleen kon men er van zelfsprekend nog niet komen. Er was een staf van geschoold personeel noodig om met de verschillende apparaten door het land te trekken, deze vakkundig op te stellen en de auto's welke zich ter keuring kwamen melden, snel en nauwkeurig te onderzoe ken. Ook hierin slaagde de K.N.A.C., zoodait tenslotte op 9 April 1934 de goed voorbe reide veldtocht een aanvang kooi nemen. Amsterdam stond ais eerste plaats op het programma. Reeds dadelijk bleek, dat de belangstelling der Amsterdammers niet voor die der Hagenaars onderdeed, zoodat met goede hoop het verdere verloop van de tournee kon worden tegemoet gezien. De verwachte resultaten bleven dan ook niet uit. 24 steden werden bezocht. In totaal vonden er 32560 keuringen plaats. Hieronder geven wij een gespecificeerde lijst van de resultaten welke in de verschil lende steden werden geboekt. In de grootste steden de veilig ste auto's. Opmerkelijk is het feit, dat het percentage der auto's welke reeds bij het eerste onder zoek konden worden goedgekeurd in de groote steden hooger is dan in de kleinere. Wij zien uit de uitvoerige statistische ge gevens den Haag als veiligste stad op auto- mcibilistisch gebied boven aan de ranglijst staan. 59,60 procent der auto's kon daar onmiddellijk worden goedgekeurd. Een minder gunstig teeken is het echter, dat in deze stad de automobilisten wier wagens waren afgekeurd, in tegenstelling met dit uit andere steden, „het verder dan ook wel geloofden". Van de 1250 auto's welke wer den afgekeurd kwamen er slechts 383 terug zoodat het cijfer hetwelk het percentage aanduidt der auto's die tenslotte met den wimpel konden worden gesierd, met 77.49, ver beneden dat van andere steden blijft. Hoewel het genoemde percentage van den Haag het gunstigste was dat kon wor den geboekt, zou men toch niet vermoe den, dat het ongunstigste percentage daar ongeveer 40 procent beneden zou liggen. Toch blijkt dat het geval te zijn. 's-Herto- genbosch is gedoemd om met een percen tage van 20.37 ineens goedgekeurde wagens, de laatste plaats voor geen ander meer te kunnen ruilen. Met dat percentage blijft den Bosch dan ook het verst beneden het ge middelde. Hallo, weet u ook hoe het weerbericht luidt? (Fantnsio) Vergelijken wij het totaal aantal ineens goedgekeurde automobielen met dait der afgekeurde wagens dan blijkt dat slechts 36,89 procent der auto's dadelijk door den beugel kon. Een schril licht op de veiligheid der auto's in Nederland. Dit werpt dan ook een bijzonder schril licht op de veiligheid der auto's in Neder- j land, die dag in dag uit langs Neer Lands I wegen toeren en deze met recht in zeker opzicht onveilig maken. Wij moeten hierbij nd. wel in aanmerking nemen, dat het de goedwillende automobilisten waren, die een bezoek brachten aan een der plaatse lijke veiligheidslanen en dat degenen, die er van overtuigd waren, dat hun auto toch wel zou worden afgekeurd weg bleven. Het zoo juist gegeven percentage zal dan ook niet toonaangevend zijn voor een statis- j tick waarin alle in Nederland rondrijdende wagens zouden zijn opgenomen. Zonder twijfel zou het percentage dan nog aanmer kelijk lager zijn. De preventieve werking van de veiligheidslaan. De mooiste post welke op de rekening van de veiligheidslaan kan worden geboekt is wel de preventieve werking. 13910 auto mobielen werden op het een of andere ge brek aan veiligheid afgekeurd. 10517 auto mobielen kwamen gereviseerd weer terug en wij vragen ons af hoeveel van deze auto's wel eens de oorzaak van een of an der ongeluk geweest zouden kunnen zijn, indien het verborgen gebrek niet tijdig aan het licht was gebracht? Het wil toch wel iets zeggen dat van alle wagens welke ver schenen en waarvan er eerst slechts 33,89 procent kon worden goedgekeurd tenslotte 84,15 procent den controleurs kon bevredi gen. Talrijk zijn dan ook de automobilisten, die hun dankbaarheid hebben betuigd voor het feit, dat de KN.A.C. hen in staat had gesteld om door middel van de veiligheids laan de „onveiligheidsverstekeling" welke reeds geruim en tijd in den wagen mede- reed, uit te bannen. De meest voorkomende ge breken. De gebreken welke zich herhaaldelijk voordeden waren: onvoldoende en ongelijk matig verdeelde remcapaciteit, verkeerd ge stelde Lantaarns en slechte wielsparihg. In totaal moesten er 8372 automobielen ten gevolge van het eerstgenoemde euvel naar den reparateur, terwijl bij 7016 wagens het koplampenstelsei niet op veiligheid bleek te zijn ingesteld. Bij 4120 auto's mankeerde het aan een goede wielsporing. Hoéwei an dere gebreken niet zoo veelvuldig aan het licht kwamen waren deze uit veiligheids- oogpunt toch minsténs even erg. Dat er nog 279 automobielen waren waarbij de stuur- inirichting niet aan de eischen beantwoord de en 841 auto's waarvan het rempedaal on voldoende was, geeft toch wel te denken. Tenslotte laten wij hieronder een statis tiek volgen welke in een klein bestek alle belangrijke cijfers en resultaten geeft. Bij nadere bestudeering zal blijken dat er vol doende stof voor merkwaardige conclusies in te vinden is. BILJARTEN O. v. S. I—EXCELSIOR I 1—2. Onder groote belangstelling speelde Ex celsior I (Lisse) voor de comp. der F. B. H. O. 1ste klasse tegen het sterke O. V. S. I te Haarlem. Na een zeer spannenden strijd, waarbij alle partijen weinig krachtverschil te zien gaven, won Excelsior deze ontmoeting met 21, en heeft zij hiermede haar derde overwinning behaald. Het resultaat is -Is volgt: VAN M'N BOEKENTAFEL pnt. brt. h.s. gem. J. Wasdorp (Exc.) 200 58 20 3.44 J. de Winter (OVS) 185 57 21 3.24 BV. Duivenvoorden 150 49 23 3.06 J. Huiboom 139 48 17 2.90 W. v. Nimwegen 125 22 25 5.68 J. Duivenvoorden 105 22 26 4.77 Dinsdag a.s. spelen Excelsior I't Groe- newoud I te Lisse. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: T. v. d. Burg, Woerden. Cur. mr. F. v. d. Bosch, Woerden. Het Schild. Apologetisch Maand schrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. „Het Schild" van deze maand opent met een vervolg-artikel van pater Mag. B. Luyckx, O.P. over „Onze eenheid in Chris tus" inhoudende de voortzetting van des schrijvers beschouwingen over Christus als hoofd van het Mystieke Lichaam, waar van de geloovigen de ledematen zijn. Interessant is de kleine bijdrage van prof. N. Greitemann uit Warmbond over eenige brieven van de dochter van den bekenden schrijver Multatuli, welke brie ven in het Italiaansch (zij woonde het grootste gedeelte van haar leven in Italië) zijn gebundeld en uitgegeven te Rome. De dochter van den Nederlandschen ongeloo- vigen schrijver vond in Italië het ware geloof en verhaalt in haar brieven hoe zij den weg gevonden heeft. Prof. dr. L. Bender O.P., die in de vori ge aflevering het vraagstuk der Sterilisa tie aan een principieele beschouwing on derwierp, behandelt thans een speciaal ge val, dat nogal eens als objectie wordt op geworpen tegen de stelling, dat de R.-K. Kerk steeds de sterilisatie heeft afge keurd. De schrijver toont overtuigend aan, dat deze tegenwerping geen steek houdt, maar dat het een eisch van goed beleid is om niet steeds alle middelen aan te wen den in den strijd tegen hetgeen men prin cipieel verwerpt, omdat men in speciale gevallen door te groote rigoureusheid wel eens het tegendeel zou kunnen bereiken van hetgeen men wel. Het is niet altijd gemakkelijk om de dingen juist te zien. Zoo worden maar al te vaak natuurlijke heiligheid en abnor male psychose dooreen verward en heili gen op één voet gesteld met hysterici en psychopathen. Een artikel van dr. A. A. v. d. Kroon toont het onderscheid tus schën beide categorieën, die niet naast elkaar doch zelfs geheel tegenover elkaar staan. De artikelen-serie besluit met een bespiegeling van F. A. Brunklaus over „Nieuwe Strijdperken". In de rubriek „Op den Uitkijk" vinden wij o.a. de aandacht gevestigd op de merkwaardige rede, welke minister Mar- chant gehouden heeft op 3 Sept. j.l. ter ge legenheid van de opening der abdij van Egmond-tentoonstelling te Den Haag. De Vragenbus is, zooals immer, leerrijk, o.a. treffen wij er een raak antwoord aan op een vraag over de geoorloofdheid van smokkelen. Het is een onjuiste opvatting, als zou smokkelen geen kwaad zijn. Tot slot een uitgebreide Boekbespre king en Correspondentie. 1 Richting-Verkeer Dit roode bord met witte streep be nt: gesloten voor a. ver keer in deze richting RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haagschen Politierechter stond terecht K. D. uit Ter Aar die een assis tent der directe belastingen met een mes over zijn had zou hebben gesneden, om dat deze verdachte zou hebben aangehou den bij een controle op de rijwielplaatjes. Verdachte beweerde, dat het mes uit zijn zak zou zijn gevallen dat op die manier getuige bloedend werd verwond. Gezien den ernst van het feit, eischte de officier zes maanden gevangenisstraf waarvan 3 maanden onvoorwaardelijk en 3 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. De Politierechter veroordeelde verdach te eveneens tot zes maanden gevangenis straf waarvan twee maanden onvoorw. en vier maanden voorwaardelijk. Terecht stond o.m. nog de 54-jarige kap persbediende M. v. d. W. uit Leiden, wien ten laste was gelegd, dat hij zich in het tijdvak Mei-Juni van dit jaar verschil lende geldsbedragen heeft toegeëigend van zijn patroon E. H. de B., kapper te Oegst geest. Verdachte bekende. De officier van justitie eischte twee maanden gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. De politierechter Veroordeelde verdach te tot drie maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. 249. We wisten heuscn niet dat het een fort was, meneer de commandant, zei Piet bedeesd. Goed, bromde de com mandant, dan zal ik jullie voor deze keer gelooven, maar denk er om, dat ik je hier nooit meer in de buurt zie, want dan ga je aan de galg. 250. Nou Piet, zuchtte Drein, toen ze weer buiten stonden, daar zijn we goed afgekomen. Ik dacht al, dat we vast en zeker doodgeschoten zouden worden. Weh.ee, antwoordde Piet trotsch, als je zulke gevalletjes maar door mij laat opknappen, dan gebeurt er nooit wat.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14