Sto° 29.4 PEEK&CLOPPENBURG VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 VD.AGEM OVEQ OHJ GELOOF Vraag 22. Wat is eigenlijk „zinlijkheid?" Is zinlijkheid een kwaad? Antw. Zinlijkheid is het verlangen van onze zintuigen naar bevrediging en genot. Daaruit volgt, dat het onzin is om te zeg gen, dat „zinnelijkheid een kwaad of zon dig" is! Integendeel, God heeft den mensch als een bezintuigd (zinnelijk) wezen ge schapen en heeft juist om wijze redenen dat verlangen naar bevrediging van die zintuigen in de menschelijke natuur ge legd. Het genot bij eten en drinken bijv. brengt den mensch er toe om zijn lichaam door voedsel te onderhouden. Ook de geslachtelijke zinlijkheid is den mensch door God gegeven: uit haar ontspringen de noodzakelijke banden van liefde tus- schen man en vrouw; de bevrediging daar van is een wijs gesteld tegenwicht voor de lasten en zorgen van het vader- en moe derschap. Zonder deze „zinlijkheid" is de voortplanting van het menschelijk ge slacht niet denkbaar! De zinnelijke liefde is een zéér belangrijk element der huwe lijksliefde, zooals een ieder begrijpt. Reeds in het Paradijs bestond natuurlijk de „zin lijkheid", maar zij stond daar onder de volledige heerschappij van het menschelijk verstand Door Adams zonde is deze volledige heerschappij van de menschelijke rede over de zintuigen verloren gegaan: voortaan moest de mensch met groote moeite bewerken, dat zijn zin nen niet gaan heerschen over zijn ver stand. Nu moet de mensch zijn zinnen, min of meer met geweld, beteugelen, en houden binnen de perken, die God heeft gesteld. De deugd van zelfbeheersching, van ver sterving, is daartoe noodzakelijk. Matig heid en kuischheïd worden van ons ver langd d.w.z. bijv. de mensch mag genieten van spijs en drank, maar zóó, dat deze het lichaam ten nutte zijn; God en de rede veroorloven óók het geslachtelijk genot, maar alléén in de door Hem geheiligde hu welijksgemeenschap. Voor dat alles is de hulp van Gods genade noodig, want zon der die hulp is de tot het zinlijke geneigde mensch tot zulke zelfbeheersching niet in staat. Dat is „gezonde" zinlijkheid! Zijn zinlijke verlangens met mate en met inachtneming van Gods gebod en de regels van ons verstand bevredigen, is géén kwaad, gelukkig niet! De macht daar toe is een groote gave van God aan den mensch, welke zijn leven hier op aarde gelukkiger en schooner maakt (denk bijv. eens aan het verheven genot dat het hoo- ren van muziek geven kan of het zien der schoonheid van natuur of kunst!). Vraag 23. U vraagt „iets over inrichting en bestuur van het „Gereformeerde Kerk verband". Eigenlijk is deze vraag moeilijk onder de „vragen over ons Geloof" te rangschikken! Maar dat is het ergste niet: het ergste is, dat ik onmogelijk kan weten welk(e) Kerkgenootschap (pen) u bedoelt. Want behalve dat u misschien met „gere formeerd" meent te zeggen „hervormd" of „Protestantsch" in 't algemeen, (dan zou uw vraag de acht-en-veertig protestantsche sekten in Nederland alléén al betref fen!) blijft zelfs bij een een nadere spe cialisatie tot die Kerkgenootschappen, welke het woord „gerefor meerd" in hun naam voeren, een antwoord in dit bestek onmogelijk. Waarom? Omdat in Nederland, voorzoover ik weet, bestaan: de Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerk „onder Hersteld Kerkverband", de Gereformeerde Gemeen te, de Dordtsche Gereformeerde Gemeente, de Vrije Gereformeerde Gemeente, de Vrije Evangelische Gereformeerden, de Oud-Ge reformeerde Gemeente, de Gereformeerde Gemeente onder, het Kruis, de Oud-Neder- duitsch Gereformeerde Gemeente, de Oud- Gereformeerde Kerk, de Nederduitsch Ge reformeerde Gemeente, de Christelijk-Ge- reformeerde KerkDe verdeeldheid on der de Protestanten is ongeloofelij k. Wij moeten ons daar niet over verheugen, maar blijven bidden, opdat volgens Chris tus' wensch „allen één zijn" en het worde: „één schaapstal en één Herder"! U zult binnenkort in de artikelenreeks „Brieven over ons Geloof", welke nu de „Kerk van Christus" behandelt, over de eenheid van onze Kerk en de betreurenswaardige ver deeldheid onder andere, die zich ook „Christus' Kerk" noemen, méér kunnen le zen. Dan zult u wellicht daarin ook eenig antwoord op uw veelomvattende vraag ontmoeten. Vraag 24. Christus heeft tegen de Sa- maritaansche vrouw gezegd: „Maar toch komt er een uur, en het is er reeds, waarin de ware aanbidders den Vader in geest en waarheid zullen aanbidden" Jo. 4:23) cn Hij zeide dit, nadat die vrouw Hem gesproken had over het aanbidden op den berg van Samaria en in den tem pel van Jeruzalem, m.a.w., nadat zij het had over den uitwendigen eeredienst van God. Bedoelt Christus met die woorden nu niet, dat de godsdienst van het Nieuw Verbond eigenlijk iets louter inwendigs is? Hoe is dat te rijmen met den uitwendigen eeredienst der Katholieke Kerk en met de verplich ting Zondags aan zulk een uitwendige eeredienst deel te nemen? Antw. Christus wilde te kennen geven, dat de godsdienst, waarover de vrouw sprak, de godsdienst dus der Samaritanen, niet de ware was en dat ook de godsdienst- practijk der meeste Joden niet meer de juiste was niet alleen, maar dat voortaan, in het Nieuwe Verbond, een anderen vorm ven eeredienst, niet meer aan een bepaalde plaats (Jeruzalem) gebonden en meer van geestelijken aard, zou gel den, dan de Godsvereering van het Oude Verbond. De Samaritanen hadden bij hun aanbidding nóch den waren „geest" nóch de echte „waarheid". Zij baden en offer den niet op de plaats waar God het wilde (Jeruzalem) en brachten niet de soort of fers, welke God verlangde. De Joden hadden wel de „waarheid" (immers, zij brachten de voorgeschreven offers op de voorgeschreven plaats) maar zij hadden niet meer den waren „geest": alles in hun Godsvereering was „veruiterlijkt", een uitwendigen vormendienst, zonder de in wendige goede gesteldheid. „Maar toch komt er een uur, en het is er reeds"waar in de ware aanbidders, de Christenen (met Christus' persoonlijke geloofspredi- king had het „Christendom" reeds een aanvang genomen) den Vader zouden aan bidden volgens den door God voorgeschre ven regelen en in den waren „geest" van de kinderen Gods. Het Offer (het H. Mis offer) en de Sacramenten, zijn van meer geestelijken aard dan de offers van het Oude Verbond, omdat zij de inwendi ge, onzichtbare (slechts door uiterlijke tee kenen aangeduide) genade geven; ter wijl Christus bovendien de „waarheid" omtrent God vollediger en daarom juister zou openbaren (en toen reeds geopenbaard had) dan onder het Oude Verbond be kend was. Christus' woorden beoogen dus geenszins een afwijzing van allen uitwen digen eeredienst, integendeel: Hijzelf zou .door de instelling Zijner Sacramenten juist ook de uitwendige teekenen geven, waaromheen de geheele katholieke eere dienst is gebouwd. Natuurlijk moet de Godsvereering „uit het hart" komen. Verstand, wil en gevoel moeten God dienen en deel hebben aan de Godsvereering, anders is het een louter „lippengebed", een Offer en een vereering zonder God! Vóór alles ziet God naar „het hart", naar het „inwendige". Maar de mensch is niet alléén ziel, niet alléén geest, maar óók lichaam. Zou het dan niet volkomen onredelijk zijn om dit laat ste deel van den mensch geheel uit de Godsvereering te bannen? Een „gods dienst", die louter wordt „beoefend in de stilte van het hart" is daarom onredelijk. Een Godsvereering op Zondag uitsluitend „in de vrije natuur", waarmee de „niet-kerk- schen" zoo dikwijls schermen onder het motto: „ik vind God liever in Zijn schoone natuur dan in het muffe kerkgebouw", is gemakzuchtige eigenwijsheid: de mensch moet vragen wat zijn Heer en Schepper wil, niet wat hijzelf het liefst doet. Welnu, God heeft ons door Zijn Kerk het bij wonen van het H. Misoffer op Zondag ge boden, door Zijn Kerk, die van Hem de macht tot het geven van geboden ontving: „Al wat gij binden zult op aarde, zal ook in den hemel gebonden zijn" (Matth. 16:19). Vraag 25. Wat is feitelijk de beteekenis van het „Imprimatur" op boeken van gods- dienstigen aard? Als op een „heiligen leven" of op een verzameling „heiligen levens" dit „imprimatur" voorkomt, betee- kent dit dat dat de Kerk de verhaalde ge beurtenissen wonderen enz. als waar-geschied bevestigt? Antw. Het Latijnsche woord „imprima tur" beteekent: „kan gedrukt worden". Het is géén aanbeveling van het boek, wél een getuigenis van het kerkelijk gezag dat in het boek niets tegen de katholieke geloofs- of zedenleer geschreven staat. De Kerk wil niet, dat de geloovigen al tijd weer door allerlei geschrijf over ge loofszaken in gevaar worden gebracht, tot ernstige geloofstwijfels te komen. Wat zou er niet op los geschreven worden in dit op zicht indien er geen „imprimatur" be stond! Er zijn altijd een aantal katholieke schrijvers die „langs de kantjes" der ka tholieke geloofs- en zedenleer loopen: ge lukkig, dat deze een redelijke beteugeling hebben! Juist de hoogachting voor het Geloof en de vervulling van de kerkelijke gezags- taak: het Geloof zuiver te bewaren, deed deze verstandige censuur ontstaan. Het is duidelijk, dat de Kerk, die van haar Stich ter leergezag en bestuursgezag heeft gekregen het recht, maar ook de plicht van deze controle heeft. Weigert de Bisschop het „Imprimatur" dan is het mogelijk, dat daardoor een levenswerk van een geleerde wordt vernietigd; maar hier gaat het „algemeen welzijn" onvoor waardelijk voor het persoonlijk belang (indien men in zoo'n geval van een „per soonlijk belang" kan spreken!). Wanneer de Bisschop deze wijst meestal voor elk boek een censor aan, die in zijn naam het boek keurt zijn „im primatur" verleent aan een boek met „hei ligenlevens", dan waarborgt de Bis- schop daarmede geenszins de ge loofwaardigheid van die geschiede nissen, waarin het „legendarische" (dat is: het niet strikt-historisch bewezene) dik wijls een groote rol speelt. Het „imprima tur" immers wil, zooals wij boven zagen, alléén zeggen, dat het boek volgens zijn oordeel geen dwalingen in de katholieke geloofs- en zedenleer bevat. Volledigheidshalve wil ik er nog op wij zen, dat de Bisschop, wanneer hem of zijn gemachtigde een boek ter verkrijging van het „imprimatur" wordt aangeboden, niet oordeelt over de stijl of de letterkundige waarde van het boek. Als de Bisschop het „imprimatur" weigert kan de schrijver zich beroepen op den oppersten Rechter op aar de der Kerk: den Paus. De Paus heeft zich daarenboven de censuur over sommi- GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER ONDER EEN AUTO. Aan de gevolgen overleden. Woensdagmiddag had op den hoek Sport- laan en Fahrenheitstraat te 's-Gravenhage een aanrijding plaats tusschen een perso nen-auto, bestuurd door den 28-jarigen H. S. uit de Sonoystraat en een rijwiel, waar op mej. A. E. van de Prins, Mauritslaan was gezeten. Deze laatste kwam onder de auto terecht en moest met inwendige kneu zingen door den Geneeskundigen Dienst naar het Roode Kruis Ziekenhuis worden vervoerd, alwaar zy later is overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG Bakker door een trein gegrepen en gedood Gistermiddag even na vijf uur heeft op den onbewaakten overweg bij Mutsaers 'a 't Zand een ernstig ongeluk plaats gehad. De 31-jarige bakker A. A. Korthout, die aldaar per bakfiets den overweg overstak, werd door een juist aankomenden trein gegrepen^ Het slachtoffer was op slag dood. Zijn fiets was totaal vernield. Het slachtoffer was gehuwd en vader van eenige kinderen. BRAND TE AMSTERDAM Gisteravond tegen tien uur werd brand ontdekt op de tweede verdieping van per ceel Binnen Bantammerstraat 24 te Am sterdam, bewoond door de familie H. Jans sen. De bewoner was een oogenblik bij overburen, waar zich ook zijn vrouw en dochter bevonden. De 67-jarige man ging naar zijn woning terug en kwam daar tot de ontstellende ontdekking, dat in de achterkamer de petroleumkachel in lich terlaaie stond. Het vuur had zich reeds aan het vloerkleed medegedeeld. De man deed nog pogingen de vlammen te doo- ven, waarbij hij brandwonden aan gelaat, hals en armen opliep. Het gelukte hem niet en ijlings moest hij de vlucht nemen. Onmiddelijk werd de brandweer gewaar schuwd en de motorspuit van de post De Ruyterkade onder bevel van hoofdbrand meester Hardtdorff was spoedig ter plaat se. Weldra werd het vuur met twee stra len bestreden. Eén slang was binnendoor gelegd, terwijl de andere over de Magy- rus-ladder was geleid. Het vuur had zich intusschen ook uitgebreid tot de naast aan gelegen kamer en was overgeslagen naar de zolderverdieping. Weldra was de brandweer de vlammen echter meester. De twee kamers van de familie Janssen brandden bijna geheel uit en ook op de derde verdieping was aanzienlijke schade. Huis en inboedel waren verzekerd. De brand trok in de drukke Binnen Bantammerstraat vele nieuwsgierigen en een groot aantal Chineezen dat in deze wijk woont, sloeg het blusschingswerk be langstellend gade. Na drie kwartier rukte de brandweer in. SUIKERWERK-FABRIEK AFGEBRAND. In de Waardstraat te Helmond is giste- middag door onbekende oorzaak brand uit gebroken in het suikerwerkfabriekje van den heer P. van Riet. In korten tijd stond de geheele fabriek in lichte laaie. Het licht brandbare materiaal, zooals suiker, stroop enz., ging verloren. De brandweer bestreed het vuur met één straal. De heer Van Riet was niet verzekerd te gen bedrijfsschade. Eenige arbeiders wor den door den brand werkloos. BOERDERIJ AFGEBRAND Gistermiddag omstreeks drie uur ont stond brand in de woning van den stil levenden bakker D. de Boer te Eext (Drente). In een minimum van tijd stond de geheele woning in lichterlaaie. Zij brandde dan ook tot den grond toe af. Een naast de, woning gelegen schuur kon door het doortastend optreden van de brand weer behouden blijven. Van de inboedel kon niets worden gered. Een varken kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand is vermoede lijk kortsluiting. De schade wordt door verzekering gedekt. De bewoners waren bij het uitbreken van den brand afwezig. SMOKKELARIJ VAN MENSCHEN NAAR DE VER. STATEN Complot ontdekt Den laatsten tijd heeft de Rotterdam- sche Rivierpolitie een uitgebreid onder zoek ingesteld inzake het clandestine ver voer van personen naar de Vereenigde Staten. Hierbij is gebleken, dat Rotter dam en Antwerpen centra waren van een wijdvertakt complot van smokkelaars, waarbij voorts voornamelijk aangesloten IONGELUI! Speciale Aanbieding voor onze klanten en voor hen, die het willen worden. EEN PRIMA COSTUUM ONS EIGEN ATELIERWERK SPORT ge werken bij uitsluiting voorbehouden (b.v. vertalingen van de H. Schrift zon der de aanmerkingen welke dienaangaande bij de Vaders erkende kerkelijke schrij vers uit de eerste eeuwen en eenige uit later tijd te vinden zijn). Men kan vragen ter beantwoording in deze rubriek inzenden bij: Mr. A. Diepen- brock, Pr. Seminarie Hageveld, Heem stede. waren schepelingen van Amerikaansche vrachtbooten. Te Rotterdam was een vertrouwensman van het complot, die gegadigden, die naar Amerika wilden, maar geen officieele toe lating konden krijgen, met de smokke laars in verbinding bracht, waarvoor hij dan honderd gulden berekende. De gesmokkelde persoon moest dan bo vendien driehonderd dollars betalen, waar voor men hem als verstekeling op een Amerikaansche boot verborg en tijdens de reis verzorgde, zonder dat de officieren dat in de gaten kregen, om hem in Ame rika, zonder dat de imigratie autoriteiten dit konden beletten, aan wal te brengen. De menschen, die hier te lande aan deze praktijken meededen, zijn volgens de wet wel niet strafbaar, maar nu men achter hun praktijken is gekomen, kan toch in den vervolge verijdeld worden, dat men schen op clandestiene wijze te Rotterdam aan boord van Amerikaansche schepen worden gebracht. Wel is aan het licht gekomen, dat vóór de ontmaskering van dit complot een vrij groot aantal menschen op deze clandesti ne wijze vanuit Rotterdam en vanuit Ant werpen naar Amerika is getransporteerd. OUDE MENSCHEN OPGELICHT TE GRONINGEN. Een 35-jarige vrouw aangehouden. Een oude man werd opgenomen in het Verzorgingshuis te Groningen. Men maak te hem wijs, dat hem daar al zijn geld zou worden afgenomen en dat hij geen zak geld zou ontvangen. Hij had een paar spaarcentjes en gaf daarvan 60.in be waring aan een buurvrouw en ook eenig geld aan een buurman. Dezen beloofden hem voor dit geld zoo nu en dan versnape ringen te zulen brengen. Eenige weken ging dat goed, maar het duurde niet lang of de oude man kreeg geen bezoek en geen versnaperingen meer. Toen hij daar werk van maakte, bemerkte hij, dat de goedge zinde buren zijn geld voor zichzelf hadden gebruikt. Aangifte bij de politie volgde en toen kwam nog meer aan het licht De buurvrouw n.L had een oude vrouw, die in een gasthuis te Groningen werd ver pleegd, wijs gemaakt, dat zij naar het Ver zorgingshuis zou worden gebracht, hetgeen heelemaal niet juist was. Ook haar vertel de zij, dat zij daar haar geld zou kwijt ra ken en met dezelfde beloften van bezoeken en versnaperingen. Zij wist van het vrouw tje 30.los te krijgen. Ook dat geld werd opgemaakt. Als verdacht van deze oplich ting en verduistering is aangehouden de 38-jarige H. M., geboren W. aldaar. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. VECHTPARTIJ MET EEN INBREKER. Gisteravond hebben twee dieven te Rot terdam een uiterst brutaal stukje uitge haald. Aan den Crooswijkschen Weg aldaar is het schoenenmagazijn gevestigd van de firma Aarden. De familie Aarden woont boven den winkel. Gisteravond omstreeks kwart over zeven bevond de heer A. zich in zijn winkeL De overige leden van het gezin waren afwezig, zoodat de woning leeg was. Tot zijn groote verwondering hoorde de heer Aarden plotseling eenig gestommel in de woning en hij besloot eens te gaan kijken. In zijn woning trof hij toen twee mannen aan, die op zijn komst aan den haal gingen. De hoer A. zette hen dadelijk na; de eerste inbreker wist te ontkomen, maar de heer A. kreeg den tweede in het trapportaal te pakken. Hij wilde hem vasthouden, maar de man verzette zich hevig. Hierop is tusschen bei de mannen een geduchte vechtpartij ont staan. Deze trok de aandacht van een voorbijganger, die, doordat de eerste inbre ker uiteraard de buitendeur achter zich open had gelaten, gemakkelijk binnen kon komen. Het gelukte hem den heer A. te ontzetten. Samen hebben zij den inbreker aan de politie overgegeven. Het bleek een beruchte recidivist te zijn. Hij is in het po litiebureau aan de Meermanstraat opge sloten. Naar den tweeden inbreker wordt nog gezocht. Bij onderzoek bleek, dat de beide man nen de buitendeur van hert woonhuis, wel ke deur dus naast dan winkel is waar de heer A zich bevond, hebben geforceerd. In de woning is alles overhoop gehaald. Er wordt evenwel niets Termiet. „Vad." VOETBAL W LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: ARC 1LRC 1, 3.30 uur; F. Pacta 1—Ter Leede 1. 3.30 uur (N.BA.O.- terrein); Noordwljk 1—SCO 1, 5 uur; Quick Boys 1SLF 1, 3.15 uur. 2e klasse: F. Pacta 2—Katwijk 1, 3.30 uur; O. Clubje 1—SCO 2, 5 uur; Woubrugge 1—ARC 2, 3.30 uur. 2e klasse B: LRC 2—Sleutels 1. 5 uur; Noord wijk 2—Katwijk 2, 3.15 uur; Rjjnsb. Boys 2Quick Boys 3, 5 uur; SLF 2Ter Leede 2, 3.30 uur. 3e klasse A: Noordwijk 8Weter. B. 1, 3 30 uur (bijterrein); Quick Boys 4—O. Clubje 2, 5 uut; Katwijk 3—Koudekerk 2, 3.30 uur. 3eklasseB: Quick Boys 5—O. Clubje 3, 5 uur bijterreinSCO 3LRC 3, 5 uur; Ter Leode 3—Noordwijk 4, 3.30 uur; Weter. B. 2Rijnsb. B. 3, 3.30 uur. 4e klasse: Koudekerk 3Quick B. 6, 3.30 uur; LRC 4—Woubrugge 3, 3.15 uur; Sleutels 2—Noordwijk 5, 3.30 uur. Juniores: Rijnsb. B.Quick B., 3.15 uur; SCO—Noordwijk, 3.15 uur; Ter Leede —F. Paota, 3.30 uur (bijterrein). Adsp. A: Quick B.(a)—Katwljk(s), 3.30 uur (bijterrein). Adsp. B: Katwijk (b)—Koudekerk, 3 30 uur (bijterrein); O. ClubjeQuick B.(b) 3.15 uur; RouwkoopAlphia, 3.30 uur. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. Zondag rullen te Duindigt wederom ren nen en draverijen worden gehouden. Te 14.15 uur zal worden begonnen met een serieprij zen-draverij, vierde klasse over 1740 meter, gevolgd door een handicap-dra verij eerste klasse over 2000 meter, te rij den door heerrijders en een handicapdra- verij tweede en derde klasse over 2800 m. Het belangrijkste nummer is het Matado- ren-draven 1934, een heat-prijzendraverij eerste klasse over 1720 meter. De eigenaar van het winnende paard zal een gouden hoefijzer met inscriptie ontvangen. Voor deze draverij zijn de snelste dravers van ons land ingeschreven. Voorts staan er nog twee rennen op het programma, één te rijden door dames, over 2000 meter en één voor officieren en heerrijders over 1800 meter. Voor beide rennen zijn in het geheel achttien paarden ingeschreven. HET INTERNATIONALE CONCOURS- HIPPIQUE TE WEENEN. Lult. G re ter eerste in het Concours de Puissance. In het gisteren voortgezette Internationale concours-hippique te Weenen valt weer een Nederlandsche overwinning te notee- ren, nl. in het Concours de Puissance om den Prins Eugen Prijs, een hoog-breed en hoogspringen met zes hindernissen van 1.40 meter tot 1.60 meter. Twee paarden brachten het er zonder fouten af, „Trixie" van Luitenant Greter en „Henri VI" van ritmeester Clavé (Frankrijk), die den eer sten prijs deelden. In het andere nummer, geluk-jachtsprin- gen, waaraan deelnamen Luit. Greter, Luit. Van Lennep en Luit. van Schaick, slaagden deze er niet in zich te plaatsen. De gedetailleerde uitslag luidt: Gelukjachtspringen: 1. Ritmeester Keck- ler (Italië) met Coclite; 2. Overste OlivierI (Italië) met Valforisien; 3. Comte de Cas tries (Frankrijk) met Tenasse, 24 hinder nissen, allen nul fouten. Prins Eugen Prijs, Concours de Puissan ce, zes hindernissen, hoog-breed en hoog springen, 1 401.60 meter: 1. Luit. Greter (Nederland) met Trixie en ritmeester Clavé (Frankrijk) met Hen ri VI. Omtrent het verloop van dit nummer kan nog het volgende worden gemeld: In totaal liepen twaalf paarden het par cours met nul fouten, waaronder de vier Nederlandsche paarden Trixie (Luit. Gre ter), Danseuse Rose (Luit. van Lennep), Santabel (Luit. van Schaick) en Denis (Luit. van Schaick). Daarna werd overgesprongen, met twee hindernissen, n.l. een hek met boomen ter hoogte van 1.70 meter en een oxer, breed 2.20 meter, hoog 1.60 meter. Hierbij bleven nog vier paarden zonder fouten, drie Fran- sche paarden en Trixie. Toen werd voor de tweede maal overge sprongen over een hek met boomen, hoog 1.80 meter en een oxer, breed 2.30 meter en 1.70 meter hoog. De twee paarden, die ook hierbij geen enkele fout maakten wa ren Trixie van Luit. Greter en Henri VI van ritmeester Clavé, welke den eersten prijs hebben gedeeld. Zaterdag wordt het ruiterfeest voortge zet met een Winnaars-Concours, waaraan zullen deelnemen de Nederlandsche paar den Danseuse Rose (van Luit Van Lennep) en Trixie, Ernica, en Piocolo Amore (van Luit. Greter). Ernica zal starten in een Championnat, hoogspringgen over één hindernis, waarbij gepoogd zal worden het wereldrecord te verbeteren. Zondag staat een landen wedstrijd op het programma en een couooum om troostprij zen, waarmede hert lasflt zal worden be sloten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13