DINSDAG 2 OCTOBER 193* DE LEIDSCHE COUKAm TWEEDE BLAD. - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig alle leden. De vergadering vangt niet aan op het vastgestelde tijdstip, daar er storing is in het electrisch net en alles gehuld is in groote duisternis, doch te 8.15 uur blijkt de storing wederom hersteld te zijn en begint de vergadering. Na opening der vergadering leest de waarnemende secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wor den vastgesteld. Ingekomen stukken: Een tweetal missi ven van Ged. Staten goedkeurende eenige genomen raadsbesluiten. Uitgeloot worden drie obligaties groot ieder f 500 en één obligatie groot 100 en wel No. 37. 119 en 5 en No. 129. Voor de benoeming van één lid der com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs bieden B. en W. de volgende voor dracht aan: No. 1. J. den Herder, No. 2 W. A. Caron. Benoemd wordt de heer J. den Herder met 10 stemmen, één stem wordt uitge bracht op No. 2 van de voordracht. In de vorige raadsvergadering is besloten tot aankoop van een terrein kadastraal be kend sectie C. No. 241, doch het nummer is foutief en moet zijn N. 141, zoodat dit besluit moet worden herzien. Aldus goed gevonden. Door den raad is een nieuwe verorde ning vastgesteld op het beheer der bedrij ven, doch Ged. Staten hebben eenige op merkingen gemaakt en meenen dat sub I en n kunnen vervallen en daarvoor in de plaats te stellen het volgende: „Voor de na te noemen takken van dienst, als zoodanig aangewezen bij besluit van 8 December 1931, ingevolge de artikelen 122 en 252 der gemeentewet, de volgende regelen vast te stellen: enz. en Art. 21. Deze verordening geldt voor de eerst volgende jaren 1934 tot en met 1938. Aldus aangenomen. De levering van gas en electriciteit. Thans komt aan de orde punt 5 der agen da n.1. „Overeenkomsten inzake levering van gas en electriciteit door de stedelijke fabrieken te Leiden. Het college van B. en W. adviseeren den raad, naar aanleiding van besprekingen met de directie der stedelijke fabrieken van gas en electriciteit omtrent verlenging VSn den duur der gas- en electriciteitsgvereen- komsten, die loopen tot en met 31 Decem ber 1940 en vóór 31 December 1937 kun nen worden opgezegd, deze contracten te verlengen, daar de directie bereid is nu reeds over te gaan tot wijziging met be langrijke tariefsverlagingen, doch dan wordt vereischt den duur te bepalen van de contracten tot 31 December 1950. B. en W. achten deze wijziging zeer aan nemelijk voor de gemeente, daar dit een voordeel zal beteekenen voor het gasbe drijf van 4100 en voor het electrisch be drijf groot 3627 ingaande op 1 Januari 1935 bij tijdige afsluiting der contracten. Weshalve B. en W. den raad adviseeren het college te machtigen tot het aangaan van de noodige wijzigingsovereenkomsten. De heer J. Braggaar acht hét voorstel van B. en W. allerzins aannemelijk, daar het verlaging brengt bij de inkoopsprijs, doch meent, dat er een gevaar aan ver bonden is, daar volgens mededeeling der "directie de gashouder zal moeten worden vergroot. De voorzitter deelt den heer Braggaar mede, dat de kwestie van het vergrooten van den gashouder hier betrekkelijk bui ten staat, want reeds lang is de gashou der voor de gemeente te klein, zoodat on danks alles toch tot vergrooting moet wor den overgegaan, waarna het praeadvies van B. en W. met algemeene stemmen en zon der hoofdelijke stemming wordt aangeno- De winter in Door de IJsvereeniging „Voorschoten" is een verzoek gericht tot den raad, inzake aanleg ijsbaan, gecombineerd met speel tuin. B. en W. stellen den raad voor afwij zend te beschikken op dit verzoek, zonder te oordeelen over de wenschelijkheid, meent het college dat er in de tegenwoor dige omstandigheden om wille der finan- cieele verplichtingen niet aan gedacht kan worden aan dit verzoek te voldoen. De heer D. Limburg begrijpt niet dat dit adres, reeds 8 maanden geleden inge diend, zoolang is blijven liggen. Spr. meent ook dat dit verzoek te kostbaar zal worden voor de gemeente, doch zou wenschen, dat het verzoek niet geheel zou worden afge wezen en gelegénheid zou worden gege ven aan het bestuur met minder kostbare plannen te komen. De voorzitter meende dit adres te behan delen bij de begrooting, doch daar aange drongen is op behandeling, heeft het col lege van B. en W. thans praeadvies uitge bracht, Het inwilligen van dit verzoek brengt onvermijdelijk financieele lasten mede voor de gemeente, wat onder de te genwoordige omstandigheden niet oor baar is. Wethouder J. A. Mens meent dat de op zet van deze vereeniging niet de juiste is. Men heeft een comité opgericht tot het st-ichten van ijsbaan enz., een perceel grond heeft men opzicht en zonder verder nog iets te hebben gepresteerd, waaruit de groote noodzakelijkheid blijkt en zonder getracht te hebben de burgerij financieele offers te doen brengen, klopt men maar heel eenvoudig aan bij de gemeente om de noodige gelden, wat zeer gemakkelijk is. Spreker meent dat dit echter niet de juiste weg is. Het geldt hier toch zuiver een vermaak. De heer J. Braggaar spreekt in denzelf den geest en meent, dat de mogelijkheid van een ijsbaan en tegelijk speelterrein niet goed mogelijk is. Spreker is het eens met het uitgebracht praeadvies van B. en W. en meent op het verzoek van de ijsvereeni- ging niet te moeten ingaan. Daarna wordt het praeadvies van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. De winkelsluiting op Zondag. Vervolgens komt aan de orde de verkla ring inzake winkelsluitingswet. De voor zitter deelt den raad mede, dat de regis ters ter teekening op het raadhuis zijn ne- dergelegd, waaruit blijkt, dat er geen be- teekenende meerderheid is om tot ver ruiming voor Zondagsverkoop over te gaan weshalve B. en W. den raad adviseeren de verklaring bedoeld in artikel 5 der wij zigingswet niet af te leggen. De heer W. G. Duijnisveld meent, dat de sigarenhandelaren in meerderheid zijn voor verruiming van verkoop op Zondag en vraagt of het niet mogelijk is voor hen een uitzondering te maken om eenige uren op Zondag te kunnen verkoopen. De voorzitter heeft persoonlijk hier te gen geen bezwaar, doch meent, dat dit niet de bedoeling der wet is en wijst op de cir culaire van den Minister, welke eischt een beteekenende meerderheid der handelaren en deze is er niet. Wethouder J. A. Mens heeft ook juist deze zaak besproken bij het vaststellen van het praeadvies, daar ook hij de mee ning was toegedaan, dat de sigarenhande laren zelf verruiming van verkoop wen- schelijk achten, doch na kennisname van de geteekende registers is hem gebleken, dat van een beteekenende meerderheid geen sprake was, zoodat spr. geen aanlei ding heeft gevonden om tot verruiming van verkoop op Zondag over te gaan. De heer J. Braggaar vindt ook dat nu ge bleken is, dat belanghebbenden zelf geen prijs stellen op verruiming van verkoop op Zondag, ofschoon hy geen principieel bezwaar heeft, ook niet te moeten over gaan tot verruiming en kan zich met het praeadvies van B. en W. vereenigen, waar na met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor zich in principe uit te spreken voor de verlenging van den schoolartsendienst in den kring Katwijk, welke eindigt op 1 Januari 1936, al dan niet gewijzigd, wat later kan worden behandeld. De heer W. G. Duynisveld juicht dezen dienst toe, doch vraagt zich af of de ge meente dezen dienst kan blijven bekosti gen voor 5 jaren of langer. De heer J. Braggaar zegt, dat juist dit instituut zulk een ontzettend goed werk verricht en het dus z.i. wenschelijk is deze dienst te doen voortbestaan. De voorzitter merkt op, dat de raad thans geen uitspraak doet voor 5 jaar of langer. De regeling komt later aan de orde. Zon der hoofdelijke en met algemeene stem men wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Naar aanleiding van een circulaire van den minister van sociale zaken, meldende dat de minister zich wel kan vereenigen om een gedeelte van de contributie voor de werkloozen voor een ziekenfonds door de gemeente te laten bijdragen, hebben B. en W. getracht een overeenkomst te slui ten, en stellen B. en W. den raad voor de verzekerde werkloozen te doen betalen 50 pet. van de contributie, de gemeente 35 pet. en het fonds 15 pet. De heer J. Braggaar juicht dit voorstel toe, doch het gaat hem niet ver genoeg, daar de steunnormen een verlaging hebben ondergaan, komt het hem voor, dat de ge meente 50 pet. moet betalen voor de werk- looze arbeiders. Ook de heer D. Limburg vindt, dat men verschillen kan van meening omtrent 't te betalen gedeelte der gemeente bedoeld in de circulaire van den Minister. Spr. vindt de bijdrage van het fonds n.l. 15 pet. zeer gering, doch daar zal niet veel aan te doen z\jn. De voorzitter zegt dat hem geen wettelijk bezwaar bekend is inzake het te betalen gedeelte door de gemeente, doch het is na tuurlijk ook wederom een financieele kwestie. Wethouder J. A. Mens stelt voor deze zaak aan te houden tot de volgende ver gadering, opdat kan worden onderzocht welk bedrag er mede gemoeid is en het col lege van B. en W. ook deze zaak nog eens dieper zal kunnen bezien. Aldus aangeno men. Vervolgens worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. Een klacht bij de Provincie over de Leidsche weg. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboom hoe het staat met de aanleg van een pad door het Burgemeester Vernède- park langs de overzijde van de trambaan, daar de toestand op den Leidsche weg on houdbaar wordt. De voorzitter deelt den heer Verboon mede, dat deze zaak reeds in een vergevor derd stadium is, doch wacht nog op het antwoord van één instelling. Wethouder J. A. Mens is het volkomen eens met den heer Verboon inzake de toe stand van den Leidsche weg naby het Burgemeester Vernèdepark. Des Zondags moeten de menschen zich verschuilen tus- schen de boomen om het lijf te bergen voor het steeds drukker wordende verkeer. De toestand van den provincialen weg is wer kelijk onhoudbaar! Spr. vraagt zich af of het niet wenschelijk is dat de Raad zich wendt tot de Provinciale Staten met een sterk gedocumenteerd adres aandringende Un DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Een nagemaakt spoorwegongeluk! De plaatselijke Afdeeling Stompwyk- Veur van het Ned. Roode Kruis hield Za terdagmiddag een zeer goed geslaagde de monstratie, waarbij de Afdeeling Den Haag en de Haagsche Watercouts, onder leiding van den heer Weijer haar medewerkingen verleenden. Naast Burgemeester Keijzer en het Be stuur dier plaatselijke afdeeling waren aan wezig, Generaal Bakker, Dr. Benze Jr., led der van de afdeeling Den Haag, Dr. van Buuren, Adj. Roel, allen uit Den Haag, Dr. v. d. Koogh, leider van de Afdeeling Voor burg en Dr. Reijers, medisch leider van de afdeeling Stompwijk-Veur. Gedemonstreerd werd een spoorwegon geluk langs de lijn Den HaagUtrecht. De hulppost van het Roode Kruis was geves tigd in hotel „De Zwaan" te Leidschendam. Nadat het ongeluk gemeld was, vertrokken de Roode Kruismannen naar het terrein van het ongeluk, waarheen zij met auto's wer den heengebracht, zoodat het terrein van de ramp spoedig bereikt was. Ter plaatse van het ongeluk lagen een 13-tal gewonden, benevens 1 doode. De gewonden werden, na verbonden te zijn, met de z.g. doode per auto's vervoerd naar den hulppost. Hier was het moment gekomen, waar blijken zou, dat zij, die hulp hadden ver leend, daarin op de goede wij 2e waren ge slaagd. Dr. Benze, Reijers en v. d. Koogh onder zochten de wijze, waarop de diverse ver banden waren gelegd, enz. en wezen daarby op de gemaakte fouten. Over het geheel ge nomen wa6 er echter zeer goed werk ge leverd. Tot dot sprak Burgemeester nog een woord van dank tot allen zonder uitzonde ring, die hadden medegewerkt deze demon stratie te doen slagen en hij sprak de hoop uit, t.z.t. met medewerking van andere af- deelingen meerdere dergelijke demonstra ties te kunnen houden. Het was een goede geslaagde middag, of schoon wij voor deze noodzakelijke en nut tige instelling toch zeker veel meer belang stelling hadden verwacht bij een dergelijke demonstratie van de plaatselijke afdeeling. Moge door meerdere demonstraties en pro paganda deze belangstelling worden opge wekt en moge om deze te doen slagen zich meerdere ingezetenen als lid opgeven. De gehouden collecte en bloempjesdag heeft, dank zij de activiteit der dames, het mooie bedrag van 120.52 opgebracht. K.J.M.V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K.J.M.V. te Leidschendam Maandag een algemeene ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering met den K.J.M.V.-groet en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder ook den Moderator, Kap. Dunsel- op zeer spoedige verbreeding van den weg, opdat dat college doordrongen worde van den hoogst gevaarlijken toestand aldaar om aldus te trachten verbetering te ver krijgen. De gemeente betaalt per jaar ƒ600 per K.M. aan de Provincie voor onderhoud enz. van den weg en dan mag men toch wel beschikken over een weg die aan rede lijke eischen voldoet. De voorzitter kan zich geheel vereenigen met het betoog van wethouder Mens en on dersteunt dit voorstel en vraagt den raad aldus te besluiten. Wordt aldus aangeno men. De heer J. Braggaar heeft klachten ver nomen over enkele lantaarns, waarvan de kousjes stuk zijn op de Papelaan. De voorzitter zal er de aandacht van den chef der bedrijven op vestigen, waarna de openbare vergadering wordt gesloten en de raad in besloten zitting overgaat. man. Nu de kano op het droge is gebracht en cLe flanellen brook is opgeborgen, aldus de voorzitter, kunnen wij vol geestdrift ons winterseizoen openen. Wy gaan nu over schakelen op hoogere spanning en activi teit en ons nief onderdompelen in futloos heid. neen wy gaan nu een kern vormen en werken en de kantjesloopers bewerken om aotieve leden te worden en mede te wer ken aan ons ideaal. Zeer zeker hebben wij by vele leden reeds een andere mentaliteit geweekt. Wij gaan vormen een gemeen schap van broeders, die o>p de bres durven en kunnen springen, als het geloof wordt aangerand: een gemeenschap van broeders, die leven voor Christus, onzen Koning. By zijn inleiding leest de voorzitter nog voor een opwekkend schrijven van Rector Timp, „Hoe veroterken wy het hart der K.J.M.V." Notulen worden gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd. In behandeling komen enkele ingekomen stukken, om. betreffende de Jaarvergade ring van den Bond; over het werkprogram ma 1934/1935; over het heengeen wegen6 zijn benoeming tot Pastoor van Rector Timp en het afscheid nemen en de aanbieding van een huldeblijk aan den Bondsmoderator op 12 October in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Een voorstel van het Bestuur om in hot vervolg na alle onitwikkeliingsavonden een couplet van het Bondslied te zingen, wordt z.h-s. aangenomen. In bespreking komt hert winterprogram- ma: de voorzitter zet uiteen, waarom hert Bestuur maand programma's heeft daarge- steld; het geheele programma is echter gereed tot Paschen; de voorzitter noemt diverse namen van vooraanstaande spre kers, die dezen winter zullen spreken voor de K.J.M.V. Voorgelezen worden de afscheidswoorden van rector Timp en de rede van rector van Kampen op de Bondsvergadering te Amers foort. Aan de orde komt prijsvraag clubvlag. De voorzitter deelt mede, dat de inzendin gen moeten geschieden onder motto en ver zegeld. Inzendingen moeten voor 15 Novem ber as. des avonds 6 uur binnen zyn. Alle inzendingen zijn vrijblijvend en voor kos ten van de inzenders, terwijl de ontwer pen, enz. het eigendom der K.J.M.V. wor den; alleen K.J.M.V.-ers en donateurs kun nen deelnemen. De grootte van de vlag moet zyn 1 X 0.80 Meter; de grootste grootte mag zjjn 1.15 x 0.95 Meter. Na de uitspraak der Jury is alles efgeloopen. Tot afgevaardigde naar de Bondsverga dering wordt op voorstel van het Bestuur benoemd de heer J. Roozenburg. Mededeeling wordt gedaan van de indee- ling der lezing- cn clubavonden. Nieuwe leden worden niet eerder geïnstalleerd, voor zij den Oriëntatiecursus geheel zullen door- loopen hébben. De voorzitter deelt mede, dat de collecte op den feestavond heeft opgebracht het mooie bedrag van 37.50, terwyl op de di verse avonden der vereeniging reeds is bij eengebracht een bedrag van plm. 80. De voorzitter vraagt nog eens bijzonder de aandacht voor de Spaarkas en de diver se vakcursussen. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt; alle vragen worden naar genoegen en duidelijk door den voorzitter beantwoord, terwijl de voorzitter nog mede deelt. dat er dit jaar, indien er voldoende liefhebbers zijn, wederom een bookhGud- cursus zal gehouden worden. De Moderator richt een .hartelijk cn op wekkend woord tot de leden cn roept aller medewerking in voor het nieuwe seizoen; hy vertrouwt op een prettige samenwer king De voorzitter sluit zich aan bU de woor den van den Moderator en hoopt dat het winterprogramma moge welslagen en een groot succes moge worden voor de K.J.M.V. Hierna volgt sluiting van deze vruchtbare en welgeslaagde vergadering met den K.J. M.V.-groet cn het zingen van een couplet van het Bondslied. |pERS0NEELj GEVRAAGD net R. K. Meisje, leeftijd 15 jaar van v.m. 9 tot nam. 2 uur. J. BAKKER, Vrouwen- weg E 47, Zoeterwoude. 1253 BIEDT ZICH AAN een R. K. Boerenknecht, goed kunnende melken, en met alle boerenwerk bekend, in diensttreding begin Novem ber. Brieven onder no. 3239 bureau van dit blad. R. K. JUFFROUW 23 jaar, biedt zich aan voor interne betrekking bekend met de geheele huishouding, goed kunnende naaien en stoppen. Prima referentiën ten dienste. Brieven onder no 3302 bureau van dit blad. GEVRAAGD Dagmeisje 1516 jaar, voor direct, Nieuwe Beestenmarkt 23, Leiden. 1238 NET MEISJE gevraagd, leeftijd 1415 jaar voor den dag of dag en nacht Zuidsingel 35. 1250 ER BIEDT ZICH AAN terstond een R. K. Boeren- dienstbode, oud 16 jaar. Brie ven aan agent L. Crt. J. v. DIEMEN, Rijpwetering. 3304 |~VRftftG EN flflMOoj BOEKHOUDEN 97 geslaagden voor de „Fede- ratie"-examens (Mercurius) en „Ver. van Leeraren". Spe ciaal eigen opleidings-sys- teem en repetitiemethode Condities 5.per maand per wekeL lesuur. Bureau voor Boekhouden. J. A. JAN SEN. Nieuwsteeg 4a, Leiden. Te^eioon 2811. 437 BOEKHOUDEN Volledige opleiding praktijk examens. Elk examen ge slaagden. Condities 5.per maand; wekelijks per per soon 1 lesuur, 2 personen 1 3 personen 2, en 4 of meer personen 2J^ uur. J. A. JAN SEN, Nieuwsteeg 4a, Leiden Tel. 2811. 1037 TE KOOP GEVRAAGD Vlet 20 ton of grooter, aanbie dingen met prijsopgaaf onder no. 3191 bureau van dit blad. DUITSCHE PIANO Bushaard. Ter overname Duitsche kruissnarige piano, prachtklank, heeft gekost 850 nu 110.Rolbushaard met koperen deuren heeft ge kost 95.nu slechts 25. Mechelsch buffet S 25, kasre gister 38, koffiemachine 5 L. inh. 20. Te zien Heeren gracht 25, Leiden. 1244 WINTERJASSEN jekkers, demi-saisons, regen jassen, leeren jekker, aange boden (weinig gedragen en chem. gereinigd). Alles zeer billijke prijzen. Tevens streep zwarte en blauwe pantalons 1.80, jas en vesten, costuums, smoking, rok en jaquetcos- tuums, ook in huur. CORN. VAN VALDEREN, Oude Rijn 176. 1254 BAD- en HANGGEIJSER Brandkast. Ter overname bad en hanggeijser in prima staat 45, en een bad met hang geijser voor 20, ook prima in orde. Brandkast in goede staat 55. Te zien Heeren gracht 25, Leiden. 1245 FILIAAL gevraagd 2 dames of Wed. met dochter met eenig kapi taal, liefst bekend met Krui- deniersbedrijf. Brieven onder no. 1240 bureau van dit blad. WINTERJASSEN Van H.H. Studenten kan al léén JAN SLOOS U billijk aanbieden, zéér ruime sortee ring Winterjassen, Jekkers Demi's Regenjassen, Costu mes enz. Uitsluitend 2de handsch chem. gereinigd. Rouw- en trouwkleeding in huur. Adres Stille Rijn 11, Leiden t. o. Aalmarkt. 1247 TE KOOP AANGEBODEN Autobus, Chevrolet 1929, 18 pers. in prima staat. Garage P. BURG, Zo eter meer Tel. 92 3314 PIANO GEVRAAGD Familie die zich hier vestigt .aagt piano of vleugel te koop a -ontant. Aanb. WIN KELMAN, Loosduinschekade 105, Tel. 333779 Den Haag. 1256 HANDNAAIMACHINE gasfornuis enz. Nieuwe Hand machine. slechts 38, als nieuw wit gasfornuis 19. mooie boekenkast f 17, gasin- sluithaard f 12, kinderwagen f 12. Behalve Woensdag Thor- beckestraat 48. 1246 jjjANDEJ OP 3 OCTOBER ROOKT U 'n 3 Octoberpijp, gestopt met FRANCHIMON'S geu rige tabak; uitsluitend na- tuurtabakken en toch goed koop. Sigaren, alle prijzen, licht, middel, donker. Mac- Donaldpijpen van 2.tij delijk 1.Haarlemmer straat 204. 1243 AQUARIUMS! KANARIES! ..Schitterende sorteering vo gelkooien, verchroomd, koper, tin en lacé. Vluchten, inzet- kooien enz. GROENEVELD, Hoogl. Kerkgracht Telefoon 2590. Pluimveevoeders alle aanverw. artikelen. Jonge hennen, Witte Leghorn, Pa trijs leghorns, Exequers, keus uit 300 stuks. 2470 BEKENDMAKING. Thans omlijsten van platen, foto's 30 cent. Zie verder on ze aanbieding kleuretsen, pastels enz. Vraagt prijsop gaaf. Voor groote kwantums. Electr. Lijstenmakerij Rem brandt, Haarl. straat no. 208 Tel. 2919. 3095 U VIERT GEZELLIG FEEST als U FRANCHIMON'S heer lijke dranken schenkt. Alles best, alles goedkoop, Haar lemmerstraat 204, Tel. 1611. Maathoudende flesschen wijn 75 cent, Kinobrandy, oranje- brandy 90 cent. Eerste kwali teit Oranjebitter, Citroen, Genever, Brandewijn, Cognac enz. 1243 BAKFIETSENKOOPJES Nog enkele prima open en gesloten bakfietsen, b. ban den en prima remmen, alle maten voor* alle doeleinden vanaf 30. Te zien Donder dag en Vrijdag, Schoolstraat 74, Voorschoten. 1252 VOOR AL UW overtollige Heerenkleeding als costumes, Jassen, Ind. pak ken enz. enz. betaal ik U een zeer behoorlijken prijs. Bel U even 868 op of brieven onder no. 1248 bureau van dit blad. 1248 OPRUIMING PATHÉFOONS en feestartikelen, prachtig spelende Gramofoons m. pla ten 6.504.50 en 3.50. Gramofoonplaten 10 cent, ruilen 5 cent, reparaties ook goedkoop, wie 50 cent besteed een aardig feestartikel ca deau. Janvossensteeg 41, Lei den. 1251 TE HUUR een Café met verlofzaak, met woonhuis en schuur aan den Rijksstraatweg gemeente Alphen aan den Rijn. Te be-, vragen bij C. L. VAN DIJK, Hoorn 115. 1175 [|W|] IN AANBOUW U kunt zich op zeer gunsti ge voorwaarden een practi- sche gezellige woning aan schaffen, vanaf 3600.vlak by stad. 5 kamers, voor- en achtertuin, waschtafcls enz. Alle gemakken. Alle werkda gen v. d. VELDEN, Leider dorp. 973 DRIE OCTOBER Wilt U met 3 Oct. gezellig uit gaan bezoekt dan Café BREM MER, Beestenmarkt 34, Be legde broodjes. Gezellige muziek. Billijke consumptie. 1242 WISKUNDE Opleiding L. O. en K.. of bij les. Mej. L. TUMMERS. Em- manlaan 46, Oegstgcast. 1170 VEILING D. V. V. Voorhout. Donderdag a.s. vei ling van konijnen, kippen, duiven en aanverwante arti kelen in een zaal van café Boerhaave. 2585 HET BESTUUR. DRIE OCTOBER Rijwielstalling „Cito" Stations weg 16. Ook op deze dag slechts 10 cent per rijwiel. Alle wegen door de stad zijn vry voor Rijwielen en Motor rijwielen. Alle fietsen in rek ken en onder garantil. L. v. d. MEEL. 1208 SANCTA VERONICA. Donderdag, 4 October a.3. zitting van de Ver. Sa. Vero nica van 35 uur, in het Vlncenuus^wjuw, Hooglar l- sche Kerkgracht 32. Vriende lijke uitnoodiging tot een be- ..^ek ae i alle Dames. 1255 ZOETERWOUDE WEIPOORT Abonnementen en Ad- vertentiën worden aan genomen door G. v. d. AKKER

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7