DINSDAG 2 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 .October 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerst.: 765.6 te Genua. Laagste barometerst.: 747.2 te Röst. Verwachting tot den avond van 3 Oct.: Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen, zwaar be wolkt tot betrokken, tijdelijk lichte regen, weinig berandering in temperatuur. De depressie in het Noorden breidt zich steeds verder naar het Oosten uit. Een langgerekt strookvormig gebied van lagen luchtdruk, reikt van bezuiden Groenland over de Noorsche Zee tot Finland. Ten Zui den van dit gebied van lagen luchtdruk ligt een grimmig gevormde secundaire de pressie, die zich naar het Zuiden tot voor de kust van Portugal uitstrekt. Het conti nentale gebied van hoogen luchtdruk, dat gisteren nog over Frankrijk lag, is bezig zich geheel naar het Middellandsche Zee gebied terug te trekken. In de Alphen is het weer windstil en onbewolkt en is op grooten hoogten de temperatuur zeer hoog met groote helderheid en geringe vochtig heid (Jungfraujoch 4 graden Celsius, San- tis 6 gr. Celsius). In het Westen is het over al bewolkt en regenachtig, zonder zeer groote hoeveelheden regen. Het is te voor zien dat het weer een onstabiel karakter met zware bewolking en nu en dan weinig lichte regen voorloopig zal behouden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags t® half dri® 16.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 7.07 uur tot Woensdagmorgen 6.34 uur; van Woensdag namiddag 7.04 uur tot Donderdagmorgen 6.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 3 October v.m. 11.50 uur en nam. 12.26 uur; op Donder dag 4 October nam. 12.55 uur. „DE WASCH UIT HUIS". Congres van de R. K. Waschindustrieelen. Zaterdag is in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht het dertiende congres gehouden van den R. K. Ned. Bond van Waschin dustrieelen onder voorzitterschap van den heer G. L. Hoes (Haarlem). De voorzitter heette de aanwezigen wel kom, in het bijzonder den nieuwbenoemden adviseur, Rector Vis. De Rijksvezeldienst. Dr. A. ten Bruggencate, directeur van den Rijksvezeldienst, hield een voordracht over het onderwerp: „Wat heeft de Rijksvezel dienst gedaan en wat kan hij nog doen?" De wasschorij leider zal by de problemen die zich voordoen, voorlichting niet kunnen ontberen. De rijksvezeldienst geeft voor lichting over alles wat betrekking heeft op het reinigen van weefsels. De vezeldienst houdt zich bezig met de studie van het vvaschproccs, welke studie van groot belang is voor de waschindustrie in het algemeen. De resultaten van de onderzoekingen welke van belang zijn voor de waschindustrie worden gepubliceerd. Spr. verklaarde een warm voorstander te zijn van „de wasch uit huis'' en wel hoofd zakelijk op grond van sociale en hygiëni sche overwegingen. Het hoofdbestuur van den R. K. Bond, al dus eindigde spr., heeft steeds geijverd voor „kwaliite its wasch" en terecht, want een hel dere wasch met minimum slijtage is een machtige bondgenoot bij den strijd voor het ideaal: De wasch uit huis. Reclame. Prof. Dr. F. Roels, psychotechnisch advi seur van den bond, hield een voordracht over het onderwerp: „Heeft de reclame voor de wasch uit huis zin in tijden van dalen de koop- en betaalkracht?" en behandelde vei-volg ens de vraag: „Welk soort reclame werkt het krachtigst op het vrouwelijk pu bliek in het algemeen en de thuiswasschen- de vrouw in het bijzonder?" De reclame is het slothoofdstuk van den sensationeelen roman die ieder productieproces is. Ook bij het propagceren van het beginsel „de wasch uit huis" is de reclame een onmisbaar mid del. Oudtijds hield de reclame geen rekening me't de behoeften en wenschen van het pu bliek. De producent en consument staan niet meer als vijandige grootheden tegen over elkander. Het oude standpunt is ver vangen door het service-standpunit. Het mo derne standpunt veronderstelt, dat men de behoeften van den cliënt kent. Reclame moet het publiek brengen tot het bevredi gen van die behoeften die het publiek eco nomisch gesproken in staat ia te bevredigen. Aanbevelenswaardig is het de reclame zoo eenvoudig mogelijk te houden en ge bruik te maken van aanschouwelijke voor stellingen. Tenslotte moet de macht van de gewoonte worden gebroken en wel door telkens en telkens een beroep te doen op fundamen- teele behoeften, zooals behoefte aan gezond heid en gezelligheid. „Tijd" AAN DE TUINDERS LN ZUID-HOLLAND. Correspondentieadres Tuinbouwteelt regeling Zuid-Holland. Nu de tuinbouwteeltregeling een deel der werkzaamheden der Landbouw Crisis Organisatie is gaan uitmaken, vervallen hiermede de vroegere correspondentie adressen der teeltregelingscommissies, n.l. dat van den heer C. van Spronsen te Ter Aar en den heer J. Barendse, Watering- scheweg 37 te Poeldijk. We vestigen er de aandacht op, dat met ingang van 1 Octo ber 1934 het correspondentie-adres is ge worden: Landbouw Crisis Organisatie voor Zuid-Holland, Afdeeling Tuinbouw, Anna Paulownastraat 22, te 's-Gravenhage. Landbouw Crisis Organisatie voor Zuid-Holland, De Secretaris der Tuinbouwcommissie, Ir. K. T. J. INIA. R'damsche Lloyd Rapide. De R'damsche Lloyd Rapide in aanslui ting met het mailschip „Baloeran" wordt Woensdagmorgen 3 October te 8.44 in den Haag verwacht. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 4 Oct. 1934 des v.m. 10 uur (N. T.). Agenda: 1. Notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling gemeenterekening 1933. 4. Aanbieding be grooting 1935. 5. Vaststelling verordening bezoldiging veldwachters. 6. Voorstel B. en W. inzake verruiming verkoopgelegenheid op Zondag. 7. Instructie gemeente-ontvan ger. 8. Wijziging van het ambtenarenregle ment in verband met circulaire Ged. Sta ten. 9. Comptabel besluit. Baldadigheid? In den nacht zijn bij J. Kerkvliet alhier een tweetal spiegelrui ten ingeworpen. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. LEIDSCHENDAM. Ongeluk. De slagerspatróon G., wo nende aan de Damlaan, had het ongeluk met zijn reehtervingers tusschen een ge haktmolen te geraken, waardoor een twee tal toppen werden afgesneden. In St. An- toniushove te Voorburg werd hem de eer ste hulp verleend. Diefstal. Zaterdag werd ten nadeele van den heer U. in het Park Leeuwenberg te Stompwijk een motorfiets gestolen uit een gesloten schuur. De dader, een zekere S. van E., 21 jaar, werd te Den Haag aan gehouden en aan de politie overgeleverd, terwijl de tweede dader voortvluchtig is. In beslag genomen. Bij een opkooper te Den Haag A.S .werd een fiets, welke hier ongeveer 14 dagen geleden gestolen werd, in beslag genomen. De dader bleek te zijn H. D. G. VOORHOUT. Jubileum. Gisteren vierde de heer H. A. Allard, Hoofd Ier R. K. Jongensschool, zijn 12 1/2-jarig feest. In eenvoud en in- tiemen kring is dit feest herdacht. Deze nog jeugdige en acurate jubilaris wen schen wij van harte nog menig arbeidzaam jaar in het belang van Voorhout's jeugd toe. Personalia. In aansluiting op het be richt van de Inspectie der Dir. Bel. te Den Haag, dat de plaatsvervangend dienst-ge- leider de heer R. Klosse zou worden over geplaatst met ingang van 1 October naar Amsterdam, zij gemeld, dat de gezonds- heidstoestand van den heer Van Hoeven nog niet van dien aard is, dat de heer Klosse deze gemeente gaat verlaten. Bouwvakarbeiders bijeen. Te om streeks half acht opende de heer B, J. Lu- kassen een bijna voltallige vergadering van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, en prijst daarbij de goede opkomst der leden. De voorzitter deelt nu mede, dat de 5 cent contributie van werklooze leden niet zal worden geheven. Spreker roemt hierna de activiteit van de diverse gemeentebestu ren om de steun voor de werkloozen ver hoogd te krijgen, en brengt hen daarvoor oprechten dank. (Applaus). De notulen door Secretaris-penningmees ter hierna voorgelezen, worden onveran derd vastgesteld. Bij de ingekomen stuk ken merkten we o.m. op een schrijven in zake de contributie van werkloozen ten behoeve van Ziekenfondsen. Gevraagd wordt nog of men verplicht is aan het ge meentehuis te stempelen bij werkloosheid, ook al kan men geen uitkeering der steun regeling ontvangen. De voorzitter ant woordt dat het van groot nut is en van be lang is van de wèl steuntrekkende werk loozen, indien allen komen stempelen; bo vendien kan men geen kasuitkeering ont vangen, als men bij de gemeente niet is wezen stempelen. Het bestuur had voorgesteld een z. g. feestavond te organiseeren, welk punt in zeer breedvoerig werd besproken; na ge houden bespreking werden gekozen tot commissieleden1 voor de organisatie dezen avond: de heeren A. J. Vlasveld en P. M. Angevaare, die eventueel zelf hun beste krachten in dienst zouden stellen van de feestaovond. In de ontstane vacature, ter benoeming van een kascontroleur, is gekozen de heer G. A. Hekker. Nadat nog eenige opklarin gen waren verstrekt omtrent eenige duis tere zaken, ging men over tot de rond vraag, waarbij de heer P. Vlasveld Sr. een woord van hulde bracht aan het bestuur, voor het vele werk dat zij den laatsten tijd in het belang van de leden heeft verricht, waarep de voorzitter reageert dat het hem aangenaam aandoet, zulke klanken uit de vergadering te mogen beluisteren. Nadat nog eenige vragenstellers bevre digend zijn beantwoord, sluit de voorzitter met de wensch dat de feestavond zal moge slagen, roept aller medewerking in, en sluit hierna met een dankwoord aan de aanwezigen voor de geanimeerde en zake lijke besprekingen in het belang van den Bond, dezen avond gevoerd, op de gebrui kelijke wyze de vergadering. VOORSCHOTEN. Inbraak. Gisteren is ingebroken bij de familie van Wijk aan den Leidsche weg. Een ruit is besmeerd met groene zeep en ingedrukt. In de benedenkamer is alles overhoop gehaald, doch er is niets ver mist. De burgemeester verzoekt opsporing van een als heer gekleed persoon, donker costuum en bolhoed, daar deze wordt ver dacht. Geen licht. Gisteravond te ongeveer tien minuten voor acht uur n.m. verkeerde de gemeente in een volslagen duisternis en werden in de huiskamers petroleumlampen en kaarsen voor den dag gehaald om nog iets te kunnen zien. De storing in het electrisch net duurde ongeveer twintig mi nuten, toen werd men wederom van de duisternis verlost. Geboren: Adrianus z. v. W. Vree burg en B. M. J. G. de Hosson. Getrouwd: J. G. Schrama 24 j. en J. A. Drewes. J. Overduin 26 j. te Lisse en F. Overduin 22 j. Overleden: J. Kuipers 72 j. S. J. L. Coopman vr. 61 j. Ingekomen: J. L. van Vliet van Wassenaar. A. J. M. A. van der Zijden van 's-Gravenhage. W. Hoos van Arn hem. J. C. Koudijs van Leiden. D. C. van Nijmwegen van Leiden. L. en P. J. Segaar van Zwartsluis. J. Zwaan en ge zin van Wassenaar. H. J. Heyligers van Den Haag Wed. MullerOosterweghel van Den Haag. Vertrokken: J. van Osde Bruin naar Den Haag. KJ. C. Vlag naar Den Haag. E. Reifs naar Hillegersberg. C. J. Kuhn naar Delft. L. C. van den Hoek naar Den Haag. F. Overduin naar Lisse. J. van Geenen naar Heerlen. r i 1 STADSNIEUWS DANK EN HULDE. Een kort woord van harbelijken dank voor al hetgeen „De Leidsche Courant" al diie jaren voor de Kath. Charitas deed. Nooit hebben wij te vergeefs bij U aan geklopt, om de lezers op te wekken, hun gaven aan ons liefdewerken te schenken. Redactie en administratie waren ons ter wille. Daarvoor hartelijk dank: uit naam der geheale St. Vincentius-Vereenigmg, uit naam van hen, die met die gaven geholpen werden, en ook uit naam vam hen, die op- garven aan onze liefdewerken te schenken, daar zij zich een on vergankelij ken spaarpot hébben gevormd voor bun eeuwig heil. Dat Uwe lezerskring zich steeds moge uit breiden en de goede God U moge vergel den voor wat gij voor de misdeelden deed. Jac. Creyghton. Pres. Bijz. Raad der St. Vincentius- Vereeniging. STEUNT HET WERK VAN HET N. C. C. Morgen inzet der geld-inzameling. De collecte, welke in de morgenuren van 3 October hier ter stede voor het Cri sis-Comité zal worden gehouden, wordt bij goed weer waarschijnlijk opgeluisterd door het bezoek van een „hemelschrijver", die door E. Osterman en Co.'s Handelmaat schappij N.V. te Amsterdam daartoe ter beschikking is gesteld. De woorden „Helpt N. C. C." zullen door hem in de lucht wor den geschreven. Deze groote collecte, bestaande uit een straatcollecte in den ochtend en een in zameling 's avonds in de Stadsgehoorzaal en Schouwburg, sluit zich aan bij de groo te nationale inzamelings-week, die over heel het land in de periode van 3 tot 10 October zal worden gehouden. Gelijk be kend wordt deze ingeluid door de groot- sche radio propaganda van hedenavond over alle zenders, waarbij H. K. H. Prin ses Juliana het woord zal voeren. Laten allen zich morgen tooien met het vlaggetje van het N. C. C. en dit nationale werk steunen. Examen natuurkunde enz. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeene ken nis, dat het mondeling gedeelte van de examens tot het verkrijgen van een akte van bekwaamheid tot het geven van on derwijs in de beginselen der natuurkunde, der scheikunde en der kosmographie (K III) en in de beginselen der delfstof-, aard-, plant- en dierkunde (K. IV), voor zoover die dit jaar in het openbaar zullen worden gehouden, zal worden afgenomen: voor de akte K IV te Leiden, in het Geo logisch Mineralogisch Laboratorium, op 5, 6, 7, 26, 27 en 28 November, telkens van 911 uur en van 1315 uur. HET 3 OCTOBERFEEST. Programma der feestelijkheden. Wij laten hieronder in het kort het pro gramma volgen der feestelijkheden op het 3 Octoberfeest van morgen: 7.uur v.m. Reveille van het balcon der Stadsgehoorzaal. 8.uur v.m. Koraalmuziek Van der Werf park. 8.9,30 uur v.m. Uitdeeling van Ha ring en Wittebrood. 8.— uur v.m. Kanowedstrijden in den Oude Singel tusschen Turfmarkt en Mare. 10 .11.30 v.m. Springen van de Fon tein op de Vischmarkt. 1.4.30 uur n.m. Optocht „De Elf Pro vinciën". 7.30 uur n.m. Cabaret Louis Davids Stadsgehoorzaal) 7.30 uur n.m. Avondfeest Schuttersland. 11.uur n.m. Luisterrijk Vuurwerk. Politie-maatregelen tijdens den kano-wedstrijd. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat in verband met den kano-wed strijd morgenochtend van 7.30 uur tot om streeks 11 uur de Oude Vest en de Oude Singel tusschen de Turfmarktbrug en de Marebrug afgesloten zijn voor alle voertui gen, motorrijtuigen en rijwielen. Voorts wordt het -veirkeer van voetgangers alleen toegelaten op de Oude Vest in de richting naar de Marebrug en op de Oude Singel in de richting naar de Turfmarktbrug. DE EMANCIPATIE DER KATHOLIEKEN IN DE LETTERKUNDE. Voordracht Anton van Duinkerken. De R. K. Studenten ver eeniging „Sanctus Augustinuis" alhier hield gisteravond in heit „Eigen Huis" aan het Rapenburg haar eerste ledenvergadering van het nieuwe seizoen, alwaar als spreker optrad die heer Anton van Duinkerken, die een voordracht hield over: „de Emancipate der Katholie ken in de Letterkunde". In de inleiding tot zijn onderwerp zet spr. in het kort uiteen wat.de emancipatie der katholieken beteekent en geeft vervol gens een exposé van de verdrukking der katholieken in de 17e, 18e en een gedeelte der 19e eeuw, van welken druk zich men niet zonder strijd heeft weten vrij te maken. Velen hebben van die verdrukking een ge heel verkeerd idee, hetgeen zijn oor zaak vindt in het feit, dat wij uit die tijden heel weinig getuigenissen heb ben van een schuurkerk-parochiaan of -pas toor, die beter dan de geschiedenis zou hebben kunnen zeggen wat die verdrukking voor de katholieken beteek ende. Lezen we Vondel, dan vinden we bij hem herhaaldelijk uitgedrukt de reactie tegen de verdrukking der katholieken. Zoo o.a. bij de inname van 's-Hertogenbosch in 1629 door Prins Frederik Hendrik, naar aanlei ding waarvan hij o.m. schreef: men make Brabant niet tot een wingewest, maar tot een mede-lid der overige provincies. Spr. wees vervolgens op hetgeen een Stalpaert van der Wiele e.a. hebben gedaan voor de katholieke zaak, hoewel het optre den van verschillenden ook aanleiding was tot verschil van meening in eigen kring. Behalve van pastoor Joh. Nanming en en kele sporadische proeven van letterkundig werk, heeft men van 17001800 weinig bij zonder oorspronkelijk werk van katholieke letterkundigen gezien. Eerst met Cornells Broere, die in 1845 zijn Dythirambe dichtte op het H. Sacra ment des Altaars, hetwelk in 1572 officieel uit Nederland was verbannen, begon een nieuw tijdperk, want dit gedicht, afgezien van zijn letterkundige waarde als zoodanig, bracht het katholiek-zijn weer naar voren. In zijn tijdschrift „De Katholiek" ging Broere verder en hij verzamelde om zich heen een kleine schare van getrouwe lezers, die weer leven in zich voelden, 'n eigen tijdschrift hadden, waarin voor de belangen der katholieken werd opgekomen. Dan volgde Jozef Alberdingk Thijm, de fijngevoelige dichter, door velen niet begre pen, ook door Broere zelf niet en tenslotte kwam daar de groote Schaepman, die zijn Pauslied de wereld inzond. Om dit drie manschap is veel strijd geweest en niet ten onrechte misschien, maar van hen uit werd .het katholiek bewustzijn meer en meer levendig. Zij wisten, dat zij er niet waren voor zichzelf, doch voor het volk, waaruit zij waren voortgekomen. Dat besef van re presentatie heeft de letterkunde geëman cipeerd en daarmede de katholieken zelf. De vice-praeses van „Sanctus August in us" dankte den heer van Duinkerken, nadat deze nog enkele gestelde vragen naar ge noegen had beantwoord, hartelijk voor zijn voordracht en uitte de verwachting, dat zijn woorden aanleiding voor de studenten mo gen zijn, om de geschiedenis der katholieke emancipatie in de letterkunde nog eens na der te beschouwen. R.-K. COÖPERATIE „EENDRACHT" U.A. Bovengenoemde verbruiksvereeniging hield haar zeventiende jaarvergadering in het gebouw van den R.-K. Volksbond. De voorzitter, de heer P. Heemskerk, ver welkomde in z'n opennigswoord de opge komen leden en memoreerde de vorig jaar gehouden vrouwenvergadering. Ook dit jaar zal weer zulk een bijeenkomst worden belegd. Verder spoorde spr. aan tot pro paganda voor verhooging van het ledental en vermeerdering van deu omzet. Nadat de notulen gelezen waren, werden er 21 nieuwe leden geïnstalleerd. Daarna werd door den secretaris 'n uitgebreid jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de coöperatie in het afgeloopen jaar met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad, ter wijl werd aangespoord tot meer verbruik. Naar aanleiding van het jaarverslag werd door enkele leden het woord gevoerd, waarna de balans werd behandeld. De voorzitter verdedigde deze op mees terlijke wijze, zoodat na een enkele op merking de geheele balans en resultaten- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN De Directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken brengt ter al gemeene kennis, dat op Woensdag 3 Oc tober de kantoren van dien Dienst en van de Gemeentelijke- en Districts-Arbeids- beurs den geheelen dag gesloten zullen zijn. De Directeur voornoemd: P. C. G. A. WIJKMANS. Leiden, 2 October. Ophalen huisvuilnis. De Directeur van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat, in verband met den 3 Octoberdag. het ophalen van huis vuilnis uit die perceelen, welke gewoon lijk op Woensdag worden bediend, nu zal plaats vinden op Vrijdag d.a.v. Bewoners van die perceelen worden der halve verzocht Donderdag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. De Directeur, J. H. DE JONG. Leiden, 2 October 1934. Kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp aan Onvermogendcn. De Directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Leiden brengt ter kennis van hen, die op grond van onvermogen in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen, zoo noodig van kostelooze genees- en heel kundige hulp gedurende het jaar 1935, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs moeten aanmelden in het Elisabethshof aan de Oude Vest No. 25 op Woensdag 10 October 1934 en Donder dag 11 October 1934 van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur, en van das na middags 2 tot 4 uur. Mede te brengen: le. Trouwboekje; 2e. eventueel in bezit zijnde oude kaart over 1934; 3e. steunkaart door ondersteunden van Maatschappelijk Hulpbetoon. De Directeur, S. ROZEMOND. Leiden, 2 October 1934. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat N. Ouwarsloot, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcol\olischqn drank in het klein in het perceel Nieuwe Rijn no. 19, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 October 1934. AGENDA LEIDEN. Woensdag „Smaadschrift", opvoering door Het R'damsch Hofstandtooneel. Schouwburg, 8 uur. Donderdag. Zitting van de R. K. Reclassee- ringsvereeniging 89 uur in het St. Vincentiusgebouw, Hoogland- sohe Kerkgracht. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers „St. Pancratius", Bondsgebouw 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Woensdag 3 Oct. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523; Van Donderdag 4 tot en met Zon dag 7 O c t. a.s. nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807 en E. M. de Metz, Korecvaarstraat 51, tel. 3553. rekeningen van bakkerij en winkel wer den goedgekeurd. Het uit te keeren dividend werd daarna bepaald op 13 pet. voor de leden en 11 pet. voor de verbruikers. Er is dus weer een kleine stijging waar te nemen. De bestuursverkiezing, die daarna volg de, had tot resultaat dat de aftredende bestuursleden J. A. van Oyen en W. La- gerberg werden herkozen. Ook het aftredende lid van de commis sie van toezicht, de heer B. Impelmans werd opnieuw benoemd. Als secretaris werd op voorstel van den voorzitter onder applaus der vergadering herkozen de heer J. A. van Oyen. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om een zoodanige wijziging aan te brengen in het uitbetalen der winkelkortingbcns, dat deze slechts 2 maal per jaar, 1 Juni en 1 Dec. inwisselbaar zyn. Na de rondvraag, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter, met een krachtige aansporing tot meerdere activiteit deze zeer goed geslaagde jaarver gadering. „Sancta Veronica" Wij verwijzen naar een kl. advertentie van deze Ver., waarin de zitting van over morgen wordt aangekondigd. Het bestuur hoopt dat er een drukke bij eenkomst zal zijn en 't na den 3-October- feestdag niet vergeten wordt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2