DAAD HET GESPREK VAN DE DINSDAG 2 OCTOBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 RECHTZAKEN ROELOFSEN IN HOOGER BEROEP. Gisterochtend is voor het gerechtshof te '•-Gravenhage in hooger beroep behandeld de zaak van den heer H. "rti. Roelofsen, propagandist te Rotterdam, door de Rot» terdamsche rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens eenvou dige beleediging, aangedaan aan een amb tenaar gedurende de rechtmatige uitoefe ning zijner functie. Verdachte was tegen dit vonnis in appèl gekomen. Hij verklaar de thans in hooger beroep te zijn gekomen ter wille van een nader onderzoek der fei ten. HU heeft althans daarvoor stond hij terecht op 15 Januari j.l. in een open bare vergadering van de Nat. Socialistische glagersvereeniging te Rotterdam een be leediging tegen oud-minister Verschuur (dien hU medeplichtig noemde aan zekere handelingen) geuit, en prof. dr. Berger, di recteur van den Veeartsenijkundigen dienst, beleedigd, van wien hij, vermelden de, dat een den natuurlijken dood gestor ven koe in de fabrieken van Zwanenberg was terecht gekomen in plaats van te wor den afgekeurd, beweerde, dat dit geschied was met diens medeweten. Voorts zou hij in een vergadering te Gouda beleedigingen hebben geuit. Prof, dr. H. C. L. E. Berger, hoofdinspec teur van de volksgezondheid, hoofd van het veeartsenijkundig staatstoezicht te 's-CJrgvenhage, werd als eerste getuige ge hoord. Deze zag in de feiten ondei'mijning van het gezag en van het vertrouwen in den dienst der volksgezondheid; tevens met het oog op buitenlandsche belangen had jrpr. een klacht ingediend. Voor zoover spr. had kunnen nagaan, was er frauduleus geslacht in de omgeving van Delft, terwijl een deel van het desbe treffende vleesch was aangetroffen onder in een mand in de fabriek van Zwanen berg. Get. was voorts beleedigd door een uitla ting van verdachte, dat spr. minister Ver schuur zou hebben misleid. Verd. zou ook hebben beweerd: „Prof. Berger en Zwanenberg zijn twee handen op één buik". Ten opzichte van minister Verschuur heeft verd. nog gesproken van landverraad en van medeplichtigheid daar aan. Verdachte kan hierin geen beleediging van den minister zien. De proc.-generaal, mr. J. A. de Vis ser, doet uitkomen, dat bepaalde woorden van verdachte neerkwamen op het beschul digen van prof. Berger van valschheid in geschrifte. Verd. voelt zich niet schuldig en vraagt waarom het Eerste Kamerlid Ruiter, als hij in een vergadering te Etten spreekt van „den ploert Roelofsen" geen proces-verbaal krijgt. De proc.-gen. doet uitkomen, dat er ver moedelijk geen klacht is ingediend. Den directeur van het Gemeentelijk Slachthuis te Wageningen C. van Ginkel, veearts aldaar, als getuige gehoord, wa xen door Roelofsen verwijten gemaakt, wegens diens houding jegens zijn eigen vleeschleverancier. Die beweringen waren onjuist en van beleedigenden aard. Get. zegt, dat de betrokken slager nooit bij hem aan de deur is geweest, terwijl men het deed voorkomen alsof getuige af en toe wel eens een stukje vleesch cadeau kreeg van den slager. Verdachte wyst op de onderlinge slech te verhoudingen van de Wageningsche sla gers, welke verre van gunstig zijn, terwijl deze bovendien wegens een verschil in keurloonen de concurrentie ondervinden van de Bennekomsche slagers. Hij zegt, dat de heer Van Ginkel goed gekeurd heeft een aan miltvuur gestorven varken, waarbij deze gezegd zou hebben: Ik neem de gevolgen voor mijn rekening. Requisitoir. De Proc.-generaal vestigt er de aandacht op, dat verd. driemaal veroordeeld is we gens beleediging. Het vonnis van de Rotter- damsohe rechtbank ten opzichte van het Wageningsohe vonnis teri laste gelegde is volgens spr. niet juist, daar het hier niet gaat om „smaad" zooals erin vermeld wordt m,aar om een eenvoudige belee diging. Daarom doen de desbetreffende fei ten zelf in dezen niet ter zake. Spr. acht de dagvaarding niet juist gesteld. In verband hiermede verwijst spr. naar een gelijksoor tige zaak, voor den Hoogen Raad behan deld. Een klacht van den heer Van Ginkel is er wel, doch deze voldoet niet aan de bij de wet gestelde vereischten, daar zij niet behelst een verzoek om strafrechterlijke vervolging. Het vonnis van de Rotterdamsohe recht bank kan te dezer zake niet in stand wor den gehouden. Het Hof zal, opnieuw recht doende, den officier van justitie niet ont vankelijk moeten verklaren. Wat de overige zaken betreft, oordeelt spr. het duidelijk, dat de opzet aanwezig is geweest, om minister Verschuur te be- leedigen en niemand anders. Wat verd. heeft gezegd, is objectief beieedigend ge weest voor dien oud-minister. Hetzelfde geldt voor de beleedigingen van prof. Ber ger. Wat verd. in een openbare vergadering heeft gezegd van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie, is gezegd in beleedigenden vorm. Het vonnis van de rechtbank behoort dus te worden vernietigd en, opnieuw recht doende, behoort het Hof verdachte te ver- oordeelen tot twee maanden gevangenis straf, evenals in eerste instantie. Verdediger aan het woord. De verdediger, mr. Duijs, keurt den vorm der critiek van Roelofsen af. Zelfs wordt hun, die de waarheid niet willen zien, door hem munitie aangedragen, om tegen hem te worden gebruikt. Verdachte is niet „nourri dans le sérail", maar „nourri dans l'abattoir". Verdachte doet door den vorm zijner woorden zich zelf schade. Verdachte beroept zich op een artikel van prof. Van Oyen uit Utrecht in het „Alg. Handelsblad", waarin den verdediger verweten wordt dat hu verzuimd zou hebben, in een beleedi- gingszaak een grondig onderzoek naar de feiten te hebben gelast. Hier had spr. eerst getuigen willen voor brengen. Maar spr. erkent, dat verdachte het anders had moeten zeggen. Practisch is de opzet der beleediging echter niet aan wezig. Formalistische rechtspraak kan het rechtsgevoel ook niet bevredigen. Spr. zegt dat het reeds lang bekend was aan regeeringshoofdambtenaren, dat niet- goedgekeurd vleesch in de fabrieken van Zwanenberg werd verwerkt. Men heeft rekening te houden met den gemoedstoe stand van verdachte. Bovendien is één der door verdachte genoemde gevallen ambts halve onderzocht en juist bevonden (het in Nederland blijven van voor België be stemde bacon). Verdachte heeft dus te dien aanzien een nuttig werk verricht. De Cri- sis-Varkenswet is in de practUk geworden niet een steun van de boeren, maar van enkele fabrikanten. Spr. wil de omstandig heden en de feiten meer in de strafmaat verrekend zien. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. „Hbld." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Aardappelen vervoerd zonder vergunning, A. P. te K a t w ij k aan Zee, heeft 4 zakken aardappelen vervoerd, waarvan 2 zakken z.g. „krielen", bestemd voor vee voeder en 2 zakken pl.m. 80 K.G. voor de consumptie, zonder dat hij daarvoor een geleidebiljet had. Verdachte erkent het feit, maar voegt er aan toe, dat hij de aardappelen zelf ge teeld had en ze op ©en wagen van een neef vervoerde over een afstand van 50 M. naar een schuurtje, staande op een stukje land van zijn oom, om ze daar zoolang op te slaan. Eisch ƒ15 sub. 10 dagen met verbeurd verklaring van de in beslag genomen aard appelen. Uitspr. over 8 dagen. F. v. D. te K a t w ij k a. Zee moest te recht staan voor een zelfde feit. Verdachte had met een paard en wagen 40 zakken aardappelen vervoerd, zijnde 1800 K.G., zonder vergunning. Bij het ge tuigenverhoor kwam vast te staan, dat do opdracht tot het vervoer was gegeven door een broer van verdachte, die tezamen met twee andere broers een zaak dreef onder den naam Gebr. v. D. De verdachte was op dat moment ziek en toen heeft een knecht van de gebr. v. D. de aardappelen vervoerd. Eisch 40 sub. 20 dagen met verbeurd verklaring der inbeslag genomen aardap pelen. De raadsman van verdachte, hierna het woord verkrijgend, wijst er op, dat ver dachte niet kan worden veroordeeld. Ver dachte was ziek en heeft met zijn broer afgesproken, dat die de zaak zou opknap pen, zoodat hij er totaal buiten staat. Plei ter vroeg daarom vrijspraak, mede op een onduidelijkheid in de dagvaarding. De kantonrechter, onmiddellijk vonnis wijzend sprak verdachte vrij. J. G. te Katwijk had ook aardappelen vervoerd, maar deze had 't te water ge daan in een roeiboot zonder ook in 't be zit te zijn van de vereisohte vergunning. Verdachte geeft toe, dat hij 325 K.G. aardappelen heeft vervoerd, maar dat deze aardappelen bestemd waren voor varkens voer. Deze zaak wordt 14 dagen uitgesteld tot het hooren van getuigen. H. d. H. te Leiden heeft 's nachts met een bootje, gelegen in 't vaarwater van de Kagerplas, zonder dat het schuitje voor zien was van een verlichting en dus als zoodanig gevaar opleverde voor het ver keer te water. Eisch 10 sub.. 10 dagen. Uitspr. 5 sub. 3 dagen. G. A. B., ijsventer te Leiden en ge boren in Italië, heeft te Leiden zonder vergunning standplaats ingenomen met zijn ijs wagen. Daar verdachte geen woord Hollandsch spreekt was er een tolk uit den Haag aan wezig, die voor beide partijen woordvoer der was. Eisch 1 sub. 1 dag. Uitspr. conform. L. D. te Delft heeft op de Hoogewoerd te Leiden links van den weg gereden. Verdachte voerde aan, dat hij in een file heeft gereden achter de auto van een dok ter, die van de politie het doorrijdings- teeken had gekregen en dat hij dus achter deze auto was aangereden. De verbalisant als getuige gehoord ver klaarde, dat een file auto's stond achter een stilstaande tram, dat hij den dokter, die zonder dat hij een teeken had ontvangen, de stilstaande tram passeerde, had aange houden. De medicus, die kon aantoonen, dat hü een spoedgeval moest gaan behan delen mocht toen doorrijden, maar ver dachte, die geen teeken gekregen had, had ^noeten wachten achter de stilstaande tram. Eisch ƒ3 sub. 2 dagen. Uitspr. ƒ5 sub. 3 dagen. A. B. te K a t w ij k heeft door onacht zaamheid een voor hem rijdende auto, die tijdig door zijn richtingaanwijzer uit te steken kenbaar had gemaakt, dat hij rechts af wilde gaan, aangereden en beschadigd. Eisch 10 sub. 10 dagen. Uitspr. 25 sub. 15 dagen. VAN ....een qihofóljei jenden aan fiat J. C. H. P., timmerman te Haarlem, heeft zonder vergunning van B. en W. van Noordwük daar ter plaatse op het kam peerterrein een houten gebouwtje neergezet van 5 x 3 M. Verdaohte erkent het feit, maar voert aan, dat het geen gebouwtje was, maar een tent, aangezien het los op den grond stond en niet was ingegraven. Eisch 10 sub. 5 dagen. Uitspr. over 8 dagen. R. K. te Lelden heeft zich te Rijns burg, terwijl hij gezeten was op een rij wiel zich laten sleepen door een vracht auto. Eisch ƒ5 sub. 5 dagen. Uitspr. conform. J. B. v. P., aannemer te Noord w ij ker h o u t, heeft in die gemeente' niet vol daan aan den onderhoudsplicht, om zijn sloot te ontdoen van vuil en de kanten schoon te maken van biezen enz., voorge schreven door het bestuur van den Hoo- geveensche polder. Eisoh 5 sub. 5 dagen. Uitspr. 10 sub. 5 dagen. T. E. en M. E., belde woonachtig te L e i- d e n, hebben 's nachts te Alkemade ge- vischt met een peur zonder vergunning en zonder vischacte. Eisch voor elk 2 x f 1 sub. 2x1 dag met verbeurd verklaring van 't is beslag ge nomen vischtuig. Uitspr. voor ieder 2 x ƒ2 sub. 2x1 dag met verbeurd verklaring van 't vischtuig. C. v. d. P. te K a t w ij k a. Zee heeft laten rijden met een auto zonder dat het motorrijtuig was ingeschreven. Eisch 10 sub. 5 dagen. Uitspr. 6 sub. 3 dagen. HILLEGOM. Weer één. Gisteren is door den heer J. M. G. een lichtpaaJ over de Van Tets- atraat stukgereden. De automobilisten moe ten het vermijden der palen blijkbaar nog leeren: dit is reeds de 3e binnen enkele weken! Mooie opbrengst, Dg bazar ten bate der Protestantse he Ziekenverpleging alhier bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan dier instelling gehouden, heeft bruto 1700 opgebracht; een waarlijk schitterend be drag. KATWIJK. Crisis Comité Katwijk. De verloting van het Crisis-Comité welke zou plaats hebben op 1 October a.s. is uitgesteld tot 1 December a.s., aangezien alle loten nog niet zun verkocht. Geboren Cornelis, zoon van IJsbr. v. Duijvesnboden en N. v. d. Plas Agatha, dochter van T. v. d. Plas en A. van Aalst Klazina, dochter van C. van Duijn én J. A. van der Niet Maarten, zoon van M. v. d. Plas en J. van Beelen Pieter, zoon van C. v. d. Plas en L. Voogs Johan z. van J. Schaart en G. Kuijt Margtje, dochter van J. den Hollander en W. de Vries Jacob, zoon van J. Pluimgraaf en L. Meijvogel Jacob, zoon van J. Zuijder- duijn en C. Pluimgraaff. Ondertrouwd: A. Ouwehand en J. Boersma G. C. van Houten en A. Aan- hane. Getrouwd: B. v. d. Oever en D. van Duijn N. Hoek en J. P. Taal. Overleden: Neeltje Zugderduijn, weduwe van Dirk v. d. Plas, oud 81 jaren Nicolaas den Haas, echtg. van W. van Beelen, oud 58 jaar M. E. heul echtg. van M. Bonefaas, oud 49 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Al te nieuwsgierig? Een paard van v. P. uit de Kerkstraat wilde schijnbaar een kijkje nemen in de woning van J. M. in het Commamdeurspad. Hier kon de ruit niet tegen. Een schadepost voor v. P. WASSENAAR. Been gebroken. In den competitie wedstrijd C.W.P.Postel f tal, op een terrein aan den Buurtweg, heeft de 21-jarige Ha genaar B., speler van C.W.P., het rechter- onderbeen gebroken. Na eerste hulpver leening door dr. Hubbeling, is hij per zie kenauto van den heer Goemans overge bracht naar het Ziekenhuis Zuidwal te den Haag. Onder voorzitterschap van burgemees ter Keijzer kwam de Raad der gemeente Veur op Vrijdag 28 September in openbare vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft, aanwezig alle leden. Opening met gebed. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen zijn: Goedkeuring van Ged. Staten ruiling van grond tusschen de Provincie en de gemeente. Goedkeuring is verleend door Ged. Staten van de verhu ring Gemeentehuls aan den heer A. Schuijt. Goedkeuring van Ged. Staten van af- en overschrijvingen en van aanvul ling en verlaging geldleening, enz. Op voorstel van B. en W. worden de stukken voor kennisgeving aangenomen, terwijl de ingekomen begrooting 1935 van den schoolartsendienst zal worden behandeld bij de begrooting en een verzoek van het Wit-Gele Kruis tot bijdrage van 1/3 in de kosten voor vervoer van een achterlijk kind en enkele verzoeken om ontheffing Straatbelasting worden gezonden naar B. en W. om praeadvies. Aan de orde komt de vaststelling nieuwe bouwverordening, waarbij B. en W. dank brengen aan de 2 heeren, die met zooveel ambitie met den voorzitter de verordening hebben ontworpen en voor de prettige sa menwerking en de wüze. waarop deze bouwverordening is tot stand gekomen. De heer Koerts dankt den voorzitter voor de hartelijke woorden; de samenwerking is voor hem een van de meest aangename geweest. HU is verheugd, dat de bouwver ordening er is en hoopt, dat het een stuk werk zal zijn, waardoor wij de gemeente op het peil zullen kunnen brengen, waar op deze hoort. De heer Sehrader sluit zich aan bij den heer Koerts en merkt op, dat de voorzit ter ln deze een groote rol heeft gespeeld. Hij dankt ook de wethouders en raadsle den voor het vertrouwen in hen gesteld en brengt eveneens dank aan den gemeen te-opzichter en ook de firma Samson, waardoor zg zulk een goede leiddraad hebben gekregen. De heer Raaphorst wil art. 62 wijzigen en wel zoo, dat geen geslagen doch gegoten ijzeren buizen worden gebruikt; verder wil hij art. 22 vijfde lid er heelemaal af laten. De voorzitter en ook de heer Sehrader lichten deze zaak nader toe; waarop dc voorzitter mededeelt, dat art. 62 gewijzigd zal worden en daarin gelezen zal worden gegoten ijzeren mofbuis; art. 22 moet ech ter gehandhaafd blijven; de geheele nieu we bouwverordening wordt z. h. s. aange nomen. De Zondag-sluiting. Ter tafel komt het voorstel tot aanvul ling algemeene politieverordening (melk- venten op Zondag). De heer Zuijdwijk prijst het voorstel van B. en W„ doch vertrouwt, dat er door de politie nu ook de hand aan gehouden zal worden. De heer Borst brengt een woord van dank aan B. en W. voor dit ontwerp, doch hij ziet er eenige moeilijkheden in en vraagt, of het niet raadzaam zou zijn, als er alleen gesproken werd over Zondag zonder meer. De voorzitter antwoordt, dat de veror dening in beide gemeenten toch dezelfde dient te zijn. Hij wil het daarom eerst eens voor 1 jaar probeeren; wel wil hij laten vervallen de woorden Dinsdag en Zater- GEMEENTERAAD VAN VEUR dag en dus in de bewuste linea alleen le zen: „Het verbod geldt niet voor de 2de feestdag". Hiermede gaat de heer Borst geheel accoord, waarna het voorstel van B. en W. z.hs. wordt aangenomen. Aan de orde komt dan het voorstel ter zake verruiming verkoopgclegenheid op Zondag (Winkelsluitingswet), waarbij de heer Borst opmerkt, dat op de lijsten voor verruiming handteekeningen stonden van menschen, die geen fruit-, doch groenten- winkels hebben; dit vindt hij niet juist. HU is trouwens niet voor verruiming en zou den verkoop op Zondag nog liever willen inkrimpen tot 2 uur dan uitbreiden tot 6 uur. De voorzitter antwoordt, dat het moeilijk is, omdat het niet juist te bepalen is; z.i. Is een groentenwinkel ook een fruitwin kel; wij kunnen dit niet zoo juift nemen. Hij zet op duideluko wijze uiteen, waarom B. en W. voor de verruiming zijn; het zü» hoofdzakelijk de zeer benarde tijdsomstan digheden. Hu deelt mede. dat in Stomp wijk de bakkers geen verruiming hebben gekre gen. Hjj zou het echter jammer vinden voor de sigarenwinkeliers, daar deze er zeer zeker onder lijden; hu wil in dezen noodtoestand do meniohen holpen, daar het toch niet blüvend is; hij had liever gehad, dat de Minister het zelf had gedaan. De heer Borst vraagt, welke waarde B. en W. hechten aan de handteekeningen op de lijsten; hij is bang voor groote concur rentie; hü i* overtuigd, dat 4 uren vol doende is. De heer Kranenburg vindt het gek, dat dit voorstel hier zonder stemming wordt aangenomen, omdat het in Stompwijk an ders is. Hierover worden nog enkele be sprekingen gevoerd; de heer Kranenburg wenscht echter geen voorstel te doen, waarna het voorstel wordt aangenomen met 92 stemmen. Bij het voorstel betreffende pnlitie-vak- onderwijs merkt de heer Zuidwijk op, dat hij het van groot belang acht, dat do po litie op de hoogte is, doch hij is bang. dat de gemeente hierdoor in gevaar komt, als de politie tweemaal in de maand pl.m. 5 uur afwezig is. De voorzitter zegt, dat op die tijden voor politie gezorgd wordt, zoodat de gomeents dan niet zonder politie-toezicht zijn zal. Na enkele bespreking wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Voorloopige vaststelling gemoonte-reke- nlng 1932 (gewijzigd). Wordt z.h.s goedge keurd. De voorzitter deelt roede, dat hij dezen morgen berioht heeft ontvangen van de Bank van Ned. Gemeenten, dat dc ge meente weer geld kan verdienen door renteverlaging; hü kan n.l. een geldlee ning. waarvoor thans een rente wordt be taald van 5 1/8 pet., omzetten tegen een rente van 4 1/2 en een andere leening van 4 3/4 pet. tegen 4 1/4 pet.; een en ander wordt z.h.s. goedgekeurd. De voorzitter deelt mede. dat het gewü- zigde uitbreidingsplan is binnengekomen en thans ter visie ligt. Er volgen dan nog lange besprekingen betreffende een ontvangen achrüven van den Minister betreffende werkloozenuitkee- ring. De minister bepaalt de minima en de maxima uitkeeringen en hij wil. dat zijn voorstellen gehandhaafd worden en hier van niet wordt afgeweken. Na lange be sprekingen wordt z.hs. goedgekeurd met de voorstellen van den Minister accoord te gaan. Hierna sluiting. LISSE. Plotseling dood. Gisteravond te onge veer 7 uur stond de ruim 60-jarige heer B., wonende op den Grachtweg alhier, in de Molenstraat te praten met de aldaar wo nende heer Sch., toen hü plotseling ineen zakte. Men droeg hem binnen bü den heer J. v. d. B. en haalde direct dr. de Graaf. Deze kon echter slechts don dood consta- teeren, vermoedelijk door hartverlamming. De Volksbond dezen winter. Wü ont vingen het Winterprogramma van onze af- deeling van den R. K. Volksbond. Wü stip pen or uit aan, dat op 7, 8 cn 9 November een Triduum wordt gehouden hetwelk op Zondag 11 Nov. met een Alg. H. Communie wordt gesloten. Maandag 12 en Dinsdag 13 November wordt het Willibrordnafeest in een feestelijke vergadering herdacht waar op de Tooneelolub „Nut en Genoegen" haar medewerking zal verleenen. Voorts wor den er vier ontwikkelingsavonden gehou den en wel op 27 Nov., 11 Dec., 8 Januari en 14 Februari. Op de eerste avond zal wor den ingeleid „De taak van den Standsorga nisatie inzake het gezinsleven". Op den 2en avond „De taak der Stadsorganisatie ten opzichte van het Staatkundig leven". Op de 3e avond „De taak der Standsorganisatie op sociaal cn economisch terrein" en op den organisatie in de toekomst". 4en en laatsten avond „De taak der Stads- Hioruit blükt dat het gverige bestuur on zer Volksbondafdeeling haar tijd begrijpt en niets opbeproefd laat de leden de noodige ontwikkeling bü te brengen. AJs de leden van hun kant nu eensgezind met het be stuur medewerken dan zal het wintersei zoen zeer zeker vruchtbaar zun! De namen der inleiders zijn ons nog niet bekend. Winkelsluitingswet. Ten aanzien van de verkoopverruiming op Zondag hebben 18 winkeliers uit de betrokken bedrijven geteekend en wel brood-, banketwinkels enz. 2 voor en 3 tegen; winkels voor tabaks- artikelen 8 voor en 5 tegen. Lerttende op het aantal verklaringen, af gelegd door winkeliers in brood, banket enz., meenen Burgemeester en Wethouders deze categorie als belanghebbenden te kun nen uitschakelen. Met betrekking tot de winkeliers in tabaksartikelen zün zü van oordeel, dat zich geen beteekenende meer derheid voor openstelling op Zondag heeft verklaard. Bovendien zün Burg. en Weth. van meening, dat de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden don Raad geen aanleiding geven, een verklaring tot toe passing van de bepalingen omtrent verrui ming Zondagsverkoop af te leggen, omdat de meeste winkeliers in tabaksartikelen deze bedrüven als nevenbedrgven uitoefe nen en het belang van hun zaken daarbü weinig is betrokken, omdat buiten den z.g. bioementgd het vreemdelingenverkeer in deze gemeente van geen beteekenis is. Met betrokking tot don bloemcntijd ligt het in de bedoeling van Burg. en Weth. den Raad opnieuw eone verordening tot afwg- king van de winkelsluitingswet aan te bie den, hetgeen ingevolge artikel 2 van ge noemde wijzigingswet noodig is, omdat thans van kracht zijnde plaatselijke veror deningen, aLs bedoeld in artikel 0 en 9, le lid, der Winkelsluitingswet 1930, ophouden te gelden na verloop van 6 maanden na het tijdstip van in werkingtreding van meege noemde wijzigingswet. In verband met bovenstaande stellen Burgemeester en Wethouders den Raad dezer gemeente voor meergenoemde ver klaring, tot verruiming Zondagsverkoop, niet af te loggen. TER-AAR. „Adolf Kolping". De leden van Adolf Kolping" worden eraan herinnerd, dat a.s. Dinsdagavond een begin wordt gemaakt met de z.g. indoartraming, door den be kenden athleet Vriesekoop van Alphen aan den Rijn. Deze avond is voor eenieder toe gankelijk, zoowel voor de Senioren als Ju nioren en verder ook de donateurs en com missie van orde. Deze nuttige oefeningen worden gehouden ln het het R. K. Ver- eenigingsgebouw cn vangen aan precies om acht uur. De leden moeten in sportcos- tuum zijn. Zü, die nog lid wenachcn te worden van Adolf Kolping, kunnen zich opgeven bü het Bestuur en dan reeds Dins dagavond deelnemen aan deze training. Voortaan zullen iedere week deze oefenin gen plaats hebben. Voorzeker een stap in de goede richting, waarvan succes niet zal uitblijven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11