MAANDAG 27 AUGUSTUS 19*% DE LEID SC HE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 UIT DE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN AI.rflEN AAN DEN KUN DE WINKELSLUITING OP ZONDAO B. en W. «tellen voor geen verruiming toe te «taan B. en W. «ch rij ven aan den Raad: In het Staatablad no. 430 van 1934. uit gegeven 14 Aug. jl. la afgekondigd de wet van 27 Juli 1934 tot wijziging der Winkelsluitingswet 1934, waarin de moge lijkheid geopend wordt voor een meer uit- gebrciden verkoop op Zondag. Ter secretarie waren lijsten ter tceke- ning neergelegd, waarop de betrokken winkeliers zich vóór of tegen de verrui ming van den hier bedoelden uitgebreidcn Zondag*verkoop konden verklaren. Uit de lijsten nu, welke alhier geduren de week ter secrtarie ter teekening hebben gelegen, blijkt dat de meerderheid der daarop geieekend hebbende belanghebben den uit de verschillende bcdryven met uitzondering van het brood-, banketbak kers enz. bedrijf, hetwelk een gelijk aan tal voor- en tegenstanders heeft is te gen verruiming van den Zondagsverkoop als hier bedoeld. Het resultaat van de ter teekening ge legen hebbende lysten ia n.l. als volgt: vischwinkels: 1 tegen; fruitwinkels: 4 voor en 9 tegen; brood-, banket enz. win kels: 6 voor en 0 tegen; tabaksartikelen- winkels: 1 voor en 16 tegen; volledige ver gunningen en slijterijen: 1 tegen. Op grond van den uitslag van dit on derzoek stellen B. en W. den Raad voor om een verklaring als bedoeld in artikel 3, le lid, der wijzigingswet, n.l. dat de tegenwoordige buitengewone omstandighe den aanleiding geven tot toepassing van het bepaalde in artikel 4. eerste lid der wijzigingswet, waardoor de daarin be doelde uitgebreide Zondagsverkoop zou worden toegestaan, niet af te leggen. Gemeenteraad. Aanvulling* agenda voor de vergadering van den Raad dezer gemeente, op hedenavond 7 uur. 8. Voorstel van B. cn W. om niet af te leggen de verklaring bedoeld in art. 3 le lid der wet van 27 Juli 1034 (Stbl. no. 430) tot wyziging der winkelsluitingswet. Fokveedag. Op een terrein aan de Hofzichtstraat zal Donderdag 20 September a.a. een fokveedag worden gehouden, voor zwartblaar, zwart en stamboek varkens cn schapen worden gehouden. De vlaggen uit De Burgemeester ver zoekt de ingezetenen Zaterdag aa. ter ge legenheid van den landdag van den Nat Bond „Het Mobiluatiekruia" te vlaggen. In opwinding. Gisteravond omstreeks half zeven werd door zekere H. van een passecrendc auto in de Brugstraat een ruit stuk geslagen. De man verklaarde door de auto te zijn aangereden en wond zich daar over zoodanig op. dat hy de auto achterna rende en het portier wilde openen. Doch toen dit niet gelukte, sloeg hy de ruit stuk, waarby hy zich vri) ernstig aan zijn pols verwondde. Ook een der Inzittenden werd door glasscherven aan het hoofd verwond. De bestuurder der auto A. V. uit Rotter dam deed van het geval aangifte by de politie. Van de rollaag gegleden. Omstreeks half drie gisterenmiddag had in de Brug straat een vorkeers-ongeval plaats, dat be trekkelijk nog goed afliep. Een dogcart be spannen met paard, bestuurd door v. V., bevond rich naby de oprit der Alphenache brug. Van de andere zijde naderde tegeiyk een autobus. De ruimte voor het passeeren der beide voertuigen bleek te klein, zoodat de dogcart van de rollaag der brug raakte, v. V. sprong van de wagen en wist de hit te grypen, een -tweetal Jeugdige kinderen viel echter naar beneden Een byna tweejarig kind bekwam een vry ernstige hoofdwon de. terwyl ook de andere kleine werd ver wond. Dr. M. verleende de patientjes heel kundige hulp. BODEGRAVEN. Wraakneming. Vorige week waren ge- lyk gemeld, een dertiental eenden ln de MeUe gestolen ten nadeele van de B. Za terdagmiddag wachtte de B. den vader van den persoon, welke ze ontvreemd had, op. Toen hU genaderd was. kwam de B. uit zUn schuilplaats, en gaf hem met een Uzeren voorwerp een klap tegen het hoofd. Hy tuimelde van de fiets af. en snelde naar een nabUgclegen woning. Vandaar uit hoeft men de hulp van dr. B. Ingeroepen. Proces-verbaal werd opgemaakt. BAZEB8WOUDE—GROENENDIJK Geitenkeuring. Op Donderdag 30 Aug. ral op het trreln naast den heer D. G. v. d Voort, des namiddags te 2 uur (zomer- tyd), de eerste geitenkeuring plaats heb ben van de pas opgerichte geitenfokvcr- eeniging. welke gevestigd is te Groenen dijk— Ryndyk. Door den burgemeester Is een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de mooiste en beste melkgelt Deze wis selbeker zal na afloop door den burge meester aan den gelukkigen winnaar wor den uitgereikt. Daar er onder de leden verschillende zyn, welke in 't bezit zyn van goed geiten welke zullen ter keuring worden gebracht, zal het aan belangstel ling zeker niet ontbreken. ZOETF.RWOVDE Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdag 30 Augstus des namiddags 19 uur. ten Gemeentehuize. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2 Voor- loopige vaststelling rekening Waterleiding bedrijf en Gemeentrrekening os-er 1933. 3. Verzoek van Ph. Boot ea. inzake verlich ting Jaagpad, met voorstel B. en W. 4. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. W. Geeaink. Deze opende de vergadering met ambtsgebed. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Vsn den secretaris der Koningin een dankbetuiging voor het rouwbeklag, gezonden by het overiyden van ZK.H. Print Hendrik; van het Gem. Electr. Bedrijf mededeeling, dat de ac countant met verlof la cn nadere gege vens zullen verstrekt worden over ver laging van krachtstroom; van Ged. Staten goedkeuring verhuring stukje grond aan Joh. Janmaat; goedkeuring van Ged. Sta ten van af- en overachryvingen. De voorz. deelde mede. dat mej Bon nog in het zie kenhuis moet blyven. De t.b.c.-vereeni- ging en Evangelisatie-bestuur zyn bereid om nog by te dragen in verpleegkosten, doch B. en W. wcnschcn, dat Bon ook 1 per week bijdraagt in de kosten. Goed gekeurd. Behandeld wordt een schoolgeldreclame van P. Erkelens, Leunuiden. Goedge keurd. De gemeente-ontvanger gaat been. Een achrijven van den gemeente-ontvan ger. den heer W. v. d. Vos. om eervol ontslag als zoodanig. De voorz. zegt, dat de heer v. d. Vos 37 jaar de belangen der gemeente behartigd heeft en stelt voor om het verzoek in te willigen. Goedgekeurd. Aan de orde komt een rooilijnkwestie. Bepaald was, dat de rooilijn vanaf Mug- genlaan in de richting raadhuis, langs de Joh. Stichting zou loopen. maar nu staan er twee huizen in den weg. De gezond heidscommissie stelt voor om de rooilijn toch door die twee pcrccclen te trekken. Goedgekeurd. Een schrUven van den minister van So ciale Zaken, om in samenwerking met omliggende gemeenten een barak te bou wen voor eventueele besmettelijke ziek ten. Goedgekeurd. Aan den heer H. v. EUk Sr. wordt we derom een stukje grond verhuurd voor visschery -doeleinden. De voorz. brengt een schrUven ter tafel van Ged. Staten over het salaris van den keurmeester M Karscmeyer, dat op een minimum van /2300 moet komen. Spr. zegt. dat het salaris eertijds in den Raad besproken is, en dat het toen een behoor- 1 ijk salaris genoemd werd, doch later is Zevenhoven er by gekomen. De heer Plomp vrasgt hoe of de Rasd toen het salaris geregeld heeft. De oude notulen worden voor den dag gehaald en daaruit blykt, dat het toen een proefjaar was. De Raad legt zich by de uitspraak van Ged. Staten neder. Het Raadhui* en de Borge- meesterswonlng. De voorz. deelt mede. dat de gemeente opzichter een rapport heeft opgemaakt van den toestand, waarin de burgemees terswoning en raadhuis verkeeren, en komt tot de conclusie, dat veel beter een nieuwe woning voor den burgemeester en een raadhuia gebouwd kan worden, daar herstelling van het oude veel te duur komt. Een nieuwe woning voor den bur gemeester zou op ƒ6000 komen. Een nieuw raadhuia eveneens op 6000. De secreta rie heeft voldoende ruimte voor uitbrei ding. De lieer Bokkestei)n vindt dat men voor ƒ6000 een heel goed huis kan hebben. De heer Plomp is van meening. dat als men bouwen gaat. meteen maar een flink ge bouw geplaatst moet worden. De jaariyk- scha onkosten voor het oude raadhuis en woning zyn veel te hoog. Verder vindt spr. het geen punt om zoo maar ineena te beslissen. De voorz. zegt nog. dat een huls met raadhuis op 13000 zal komen. Wethou der Ryiaarsdam vindt dit bedrag vreemd. De secretarie zou dan alleen op 9000 ko- V er roek van het bestuur der Wilhelmlna- vereenigmg inzake verhuren van een schuur en om subsidie, met voorstel B. en W. 3. Voorstel van B. en W. inzake be zoldiging veldwachters en wijziging ver ordening veldwachters, in verband met 'n schrUven van den Commissaris der Ko ningin. 6. Verzoek van H. M. Sterrenburg ea caféhouders, om wyziging te brengen In de belastingheffing volgens de grond slagen der Prrsoncelr Belasting, ten aan zien van biljarten, met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot op nieuw vaststelling eener verordening op de heffing van besmettelijke ziekten-gel- den en de desbetreffende invorderings verordening. 8 Als voren, tot onderhand- sche aanbesteding van schilderwerken en dempen eener sloot. 9. Benoeming leden Waterleidingcommissie. 10. Rondvraag. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM M Uil i m. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan: te Rotterdam (H. Will den Weleerw. heer F. Bollin ger; te Venhuizen, den Weleerw. heer A. Loerakker; te NoordwUkerhout (St. Victor): den Weleerw. heer P. Hof stede (Neom). K. J. M. V. In het Bisdom Haarlem. Naar wtf vernemen heeft Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem den Zeereerw. heer JJ. Mol, als Diocesaan Directeur van het geheels Mannelyke Jeugdwerk benoemd tot gecstelyken leider der Diocesane K. J. ML v. men. De voorz. zou direct antwoord willen hebben ln deze zaak. De heer en De Geus en Plomp wenachen het punt aan te hou den tot volgende vergadering. Aangeno men. De voorz. deelt mede, dat thans by de Vereen iging van Ned. Gemeenten geld geleend kan worden tegen 4K pet. Schoonheidscommissie voor een schutting. De R K. Sportvereen. Nlcolaaa Boys heeft een terrein gehuurd aan den Sta tionsweg. Om nu het betalen van entree gelden te bevorderen wordt er een schut ting langs de weg-sloot gezet, maar de bewoners van den Stationsweg hebben een schrijven gericht aan B. en W. om te ver hinderen, dat bedoelde schutting er komt. De voorz. heeft met het bestuur van Nic. Boys onderhandeld en een stuk proef- schutting is geplaatst van z.g. raggelwerk. waar men nog door heen kan kyken, al ia het niet veel. De heer De Geus, zelf be woner tegenover het terrein, had liever een geheel dicht schut gezien, want nu wordt het een gewarrel voor het gezicht. Overigen» valt de heer De Geus het proef- achut wel mede, wat de hoogte betreft. Beter had spr. het gevonden als de Nic. Boys een ander terrein gekozen hadden. De voorz. heeft dit ook met het bestuur besproken. De heer Plomp zegt zich best te kunnen voorstellen, dat de bewoners het niet pleizierig vinden zoo'n schutting voor de ramen en dat ze er tegen opko men. De voorz. deelt mede, dat de Raad een schoonheidsbepaling kan Instellen. De secretaris leest artikelen voor. De heer De Geus meent, dat een afscheiding ge heel uit losse schotten het bezwaar zou ondervangen. De voorz.: ..Dat koet de vereenlging elke week veel geld voor opbouwen. De Raad kan ook voorstellen om een ander stuk land te huren en dan van gemeentewege werkloozen aan te stellen voor graven van één sloot en dempen van een andere. De heer Bokkesteijn wil het stuk en het geval voor kennisgeving aannemen. De heer Plomp wil het geval in handen van een schoonheidscommissie stellen en maakt er ook een voorstel van. Het voorstel wordt aangenomen met 43. Tegen stem den de heeren Hogervorst, Ran en Bok- kesteljn. De voorz. leest het rapport voor van de Commissie tot onderzoek der Gemeente rekening .1933. De Commissie heeft slechts aanmerking op één punt en wel punt 8. Leermiddelen voor de Openbare School 400, o». ia er een naaimachine en een projectie-lantaarn aangeschaft. Hoewel de Commissie deze voorwerpen wel goed acht, komt het toch voor, dat ln een tijd als deze de aanschaffing wel achterwege had kunnen blUven. De heer Groeneweg maakt de opmerking, dat ƒ25 per leer ling hoog ls. Onlangs is er nog opgewe- zen. dst wU bezuinigen moesten. Spr. vindt 10 per leerling voor leermiddelen voldoende. De voorz. zegt, dat een school met weinig kinderen altyd duurder komt als een grootere school. De rekening wordt goedgekeurd. De voorz. deelt mede. dst bU de RK. Kerk een kleine verzakking in de straat komt Wij hebben nog tot 1 October ga rantie op de straat. Dit zal dus wel ver holpen worden. De heer Plomp vindt uit de cijfers, dat er meer als ƒ900 bijwerk geweest is. De secretaris baalt verschillende stuk ken te voorschijn, totdat de voorzitter vraagt dit punt aan te mogen houden tot de volgende vergadering tot rustig onder zoek. By de rondvraag spreekt de heer Groe- neweg zijn misnoegen uit, dat de voorz. I toestemming heeft gegeven voor het ge- houden feest. De voorz. zegt den Raad daarvoor geen verantwoording schuldig te zyn. Hierna sluiting. MOEDER CLARA FEY. Het ikoffelUk overschot opgegraven. In verband met het Ingezette proces van heiligverklaring van zalige moeder Clara Fey, stichteres der Congregatie van de Zusters van het Arme Kind Jezus, wier Moederhuis te Stanpelveki is gevestigd, ia Donderdag het stoffelyk overschot opge graven op het kloosterkerkhof en in pro cessie overgebracht naar een nieuw graf in de Kloosterkapel. Roermond» Bisschop was hierbij tegenwoordig, evenals by de opening en verzegeling van de lijkkist. Mgr. Dr. LEMMENS 26 JAAR PRIESTER Een sobere maar plechtige huldiging. Gisteren vierde Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, zyn zil veren priesterfeest. Verleden Zondag reeds had Z. H. Excellentie ln het Kruiswegpark aan de Kapel in 't Zand de hulde ln ont vangst te nemen van 2200 Limburgsche K. J. V/er*. Op uitdrukkeiyk verzoek van den Roer- mondschen Kerkvorst werd dit Jubileum zoo sober mogelijk herdacht. Om half 10 stelde zich gistermorgen op de Markt een plechtige stoet op, welke ge opend werd door de Kon. Harmonie van Roermond. Hierachter volgden twee groe pen bruidjes met voorstellingen van de Ster in het bisschoppelyk wapen en van den offerkelk der H. Mis. Hierachter volgde de geestelijkheid in grooten getale. Nadat de geestelijkheid, komende uit den Kathedraal, zich hier had aangesloten, trok de stoet door de Markt straat, de Neerstraat en de Paredisstrast naar het Bisschoppelyk Paleis, waar de Jubtleerende Bisschop in den stoet plaats nam. Langs den Steenweg, Var kaasmarkt en Markt, werd onder het feest gelul der klok ken, naar de Kathedraal getrokken, waar Z. H. Excellentie een pontificale Hoogmis van dankzegging celebreerde. Het koor der kerk zong de gezangen der H. Mis. Na deze pontificale Hoogmis werd het Te Deum ge zongen. In het Bisschoppelyk Palels had een re ceptie plaats, waarop tal van geestelijke en wereldiyke autoriteiten uit de heele provincie verschenen. Wy noemen van de cadeaux die aan Mgr. Lemmens zijn aangeboden, het gebrand schilderde glasraam, vervaardigd door den Roermondcna^r Nicolaa en het portret van Mgr., hem aangeboden door het hoogwaar dig kapittel en te schilderen door den Roer- mondschen kunstschilder Paul Windhau- sen. In den namiddag tegen vier uur sloeg Mgr. Lemmens. staande op het bordes van het stadhuis, het défilé gade van ongeveer 2500 Credo-Pugno-mannen. Ook verschil lende geestelijke en wereldiyke autoritei ten waren hierby aanwezig. Hier werd ge defileerd en de vaandelgroet gebracht, waaraan toegevoegd de wapenspreuk van Z. H. Exc. nl. „Stella Duce". Van hieruit werd naar het Kruisweg park getroken, waar in een maasa-bljeen- komst de huldiging plaats vond door de Credo-Pugno-mannen. Verschillende spre kers voerden hierby het woord. Een plech tig Lof besloot deze huldiging. Des avonds om half negen bood de Kon. Harmonie van Roermond op de binnen plaat* van het Louisahuis den jubileeren den Bisschop oen serenade aan. „Maandagmorgen" Nieuwe Parochie te Utrecht. Door het kerkbestuur der SL Antonlus- parochie aan de Kanaalstraat te Utrecht ia aangekocht de boomgaard van Diemers, gelegen ten Westen van het park Oog in Al. welke 3 H.A. groot ia. Het ligt in de bedoeling na verloop van eenige jaren al daar een parochiekerk te bouwen, ten ge rieve van de bewoners van het zich steeds uitbreidende stadsgedeelte „Oog en Al". „Msb." in het voorjaar kuikens had gekocht Wie nu jonge hennen heeft loopen. zal. als hy ze goed en krachtig heeft gevoed, straks bemerken, dat ze al aardige roode kamme tjes gaan krijgen en druk de legnesten be zoeken. Oppa&sen dan, dat te niet le vroeg aan den leg gaan, want hoe trotach velo kippenhouders ook op hun vroeg leggende dieren zyn deze worden toch een stropt Alle kans, dat ze in hei najaar gaan ruien en den leg voor een paar maanden onder breken. Vóór half-September moet men acker geen eieren van jonge hennen verlangen. Als ze ons te vroeg dreigen te verrassen, dan houden we het meel voer maar een veertien dagen in en verplaatsen we ze, aoo mogelijk, ven ren en hok. Een vreemde omgeving doet het begin ven den leg ver tragen. Voer ze steeds volop groen, trench en gesneden. Gras moet heel kort gesneden zyn. Ze mogen er zooveel van hebben als ze lusten, maar we laten de restanten met verdrogen; neem deze er tydig weg. Koop nog wat jonge boerekoolplanten. Die din gen hebben haast geen verzorging noodig en als we ze in den tuin uitzetten, hebben we van den winter het kostelijkste groen voer voor de kippen, dat maar denkbaar is. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Tal van verkeersovertredingen J. L-, melkhandelaar te Stompwljk, heeft met zyn auto op den Broek weg te Zoeterwoude een tegenligger aangereden. Verdachte reed achterwaarts een brug op, waarby de tegenligger, die reeds gedeel- telyk op de brug was, werd beschadigd voor 30.45. Een tweetal getuigen ver klaarden. dat de schuld geheel by ver dachte lag. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. 20 subs. 10 dagen met toewy- zing van da toegebrachte schade. LAND- EN TUINBOUW JONGE HENNEN. Merkwaardig, zooveel Jonge kuikena als we thans nog zien loopen, niettegenstaan de de maatregelen der regeering, waarby het fokken van kuikena per broedmachine vroegtydig verboden werd in dit seizoen. Velen hebben daardoor op een tekort van jonge hennen gerekend en op een goeden prys voor eigenlijk te laat geboren dieren, die alsnog met behulp van kloeken werden verkregen. Voor liefhebbers in de stad kan het bezit van jonge kuikens in dozen tyd van het jaar nog wel worden verklaard; zy verlangen niet in de aller eerste plaats voordeel van hun kippen, ze zoeken dat althans meestal niet; aoo'n klein koppeltje kuikens „doet het" in den zomerdag over het algemeen beter in de stadstuinen dan in het vroege voorjaar, als de zon m die ingesloten ruimten nog maar kortstondige bezoeken aflegt. Maar men ziet thans buiten nog zooveel van het don zige goedje loopen en daar houdt men de hoenders toch om het voordeel. Veelal weet men dus blijkbaar nog steeds niet, dat van zomer kuikens nooit voordeel te be halen la, nog minder van Augustuskuikens, welke in goed boeren-vertrouwen nog al eens als bijzonder „sterk" worden aange merkt De zaak zit zóó: jonge hennen beginnen ln het najaar, omstreeks September/Octo ber, als ze dan tenminste legryp zyn, eie ren te produceeren en gasn in dat geval by goede behandeling, vooral goede huisves ting. met den leg dóór, ook al treedt de echte winterkoude in. Hennen evenwel, welke omstreeks den genoemden tyd nog niet l^ryp zyn, zullen hare productie als regel verschuiven tot het vroege voorjaar, ook al zouden ze intusschen den leeftyd van legrypheid hebben bereikt. De eerste leg. welke het voordeeligst is. voor den kippenhouder, zal dus, waar alle dieren omstreeks Augustus van het volgend jaar gaan ruien en den leg staken, voor op tyd geboren Jonge hennen over circa 10 II maanden loopen, voor te laat geboren ech ter over circa 3 a 4 maanden minder. De productie van de eersten zal derhalve als regel veel grooter zyn; bovendien zal een deel der productie worden „afgeleverd" in de wintermaanden» als de eieren prys het hoogst is. Lichte rassen zyn op 3 k 6 maan den leef tyd legryp en hennen daarvan moeten dus op het allerlaatst half-Mei zyn geboren; hennen van middonzware raseen 1 2 maanden vroeger. Tot deze laatste re kenen wy b.v. de Barnevelders, Reds en Wyandottcs, tot de eerste de leghorns. Kuikens fokken en koopen heeft voor het oogeoblik volstrekt geen zin meer; ze kunnen ons alleen maar stroppen besor- gen. Wel is het zeer aan te bevelen om thans jonge hanen te koopen; hoe oud deze moeten zyn, kan men uit bovenstaande ge gevens nu gemakkeiyk narekenen. Als men ze van een goed geleid hoenderpark koopt, weet men. dat ze ook oordeelkundig zyn opgefokt en gevoed, zoodat men krachtige dieren mag verwachten. Er is ook dit jaar nog wel een koopje te halen aan jonge hen nen. De groote hroederyen hebben in het voorjaar nog volop ingelegd. Voor Jon ga hennen tot 3 maanden behoeft men op het oogen blik niet meer dan een daalder uit te leggen. Als men de esnschaffingakosten rekent van ééndaagskuikens. plus de kosten van verwarming (af kloek), de sterfte, hanen, uitval, het dure opfokvoer enz-, dan geloo- ven wy. dat men voordeel tg er uit ia. als men jonge hennen koopt, dan wanneer men P. B. chauffeur te Bodegraven, had op het kruispunt Vrouwensteeg, Aalmarkt, Kippenbrug te Leiden, links van den weg gereden en een wielryder met op den last drager nog een persoon, aangeroden en diens rywiel volkomen vernield. De fietsryder stelt zich civiele party voor een bedrag van 1574, waarby verdachte opmerkt, dat de fiets nog geen ryksdaal- der waard was. Nadat door eenige getuigen de schuld van verdachte was aangetoond, vroeg het O M. 10 subs. 5 dagen. Uitspraak over 8 dagen. A. J. B„ garagehouder te Noordwyk, heeft op de Haagbrug te Leiden, nadat de hekken voor het verkeer te land wareii vry gegeven, zonder teeken van den brug- wachtcn deze brug opgereden, waarby voetgangers cn wielryder», die voorrang hebben, zich ylings in veiligheid moesten stellen. Na een aantal getuigen gehoord te hebben, werd dc zaak 14 dagen uitgesteld om verdachte in de gelegenheid te stellen nog eenige getuigen mede te brengen. J. E. K. te 'sGravenhagc heeft met zUn auto zonder noodzaak links op de Bree- straat te Leiden gereden. Eisch 4 subs. 2 dagen Uitspr. 5 subs. 3 dagen. A. D.. die verstek liet gaan. heeft op de overweg by de Vink onder Voorscho ten, terwyl de rechterspoorboomen reeds waren gesloten, getracht links onder de nog niet gesloten boomen door te rijden en daarby een jongetje aangereden, geluk kig zonder dat deze werd verwond. Eisch 19 subs. 10 dagen. Uitspr. ƒ20 subs. 10 dagen. J. P. den H., melkhandelaar te Lei den, heeft met zyn transportrywiel ge heel zonder reden op den Morschwcg links gereden en daarby een fietsryder aange reden en diens rijwiel een schade toege bracht van 13 75. Eisch ƒ10 subs. 5 d Uitspr. over 8 dagen. A. C. D. te Boskoop, heeft te Leiden op bevel der verkeerspolitie geen geldig rybewys kunnen toonen. Om reden dat het procesverbaal 's middags om half vier was opgemaakt on verdachte kon aan too nen, dat zyn geldig rybewys den anderen dag om half acht te hebben ontvangen, sprak het O. M. verdachte vrU. De kan tonrechter kon verdachte niet vrUsprcken, omdat de overtreding begaan was cn vroeg 1 subs. 1 dag. Overtreding crtsis-raivelwri. J. P. d. H-. melkhandelaar te Leiden heeft een hoeveelheid boter laten vervoe ren zonder dat deze boter voorzien was van een voldoende merk, voorgeschreven by de crisis-zuivelwet en zonder een geleide- 1 Verdachte heeft rijn knecht medege bracht, die verklaarde, dat de schuld bij verdachte'.* vrouw lag. die door haarman verschillende malen gewaarschuwd was om beter uit te zien by het maken van de boter. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Leerplichtig tot 14 Jaar A. N. F. koopman te Alkemade heeft zyn kind niet de school laten be zoeken gedurende den tyd van twee maanden. Verd. voerde aan. dat zyn kind met goed gevolg 7 klassen door loopen had, maar dat bij ontbreken van een achtste klas zijn dochtertje voor de tweede maal de zevende klas moest Hoor loopen. E:sch 10 subs. 10 dagen. Uitspr. ƒ6 subs. 3 dagen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12