WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1934 JE LEIDSCHE COURANT ucKDE BLAD. PAG. 10 HOTELRATTEN TE VLISSINGEN. Voor ruim 10.000 aan sieraden gestolen. Toon Zondagavond con bekend Rotter dammer, die met zijn cchtgcnoote te Vlis- singen logeerde op zijn slaapkamer kwam, bleek, aldus de ,,Tel dat ongowenschte gasten op zijn kamer waren geweest en zich aan een grooten diefstal schuldig had den gemaakt. Vermist worden drie halskettingen, be zet met brillanton en een platinn speld met twee grootc en twee kleine brillanten, to taal een waarde vertegenwoordigende van ongeveer f 10.000. De commissaris van politie, die zich op dat oogenblik in het hotel bevond, stelde onmiddellijk een on derzoek In, dat nog voortduurt. Het gestolene was verzekerd. De verze keringmaatschappij looft 1000.uit voor aanwijzingen, die leiden tot het terugvin den van hot gcstolcno en aanhouding der dieven. INBRAKEN IN MIDDEN-LIMBURG. De Inbrekers eindelijk gearresteerd. In Midden-Limburg is de laatste maand bijna geen nacht voorbijgegaan zonder dat er een Inbraak met diefstal gepleegd werd. Vooral de omgeving der dorpen Neer, Kcs- sel en Roggel scheen voor de inbrekers een uitstekend opcratieterrein te zijn. Dit trok de aandacht der rijks- en ge meentepolitie, die een gezamenlijk optre den en onderzoek beraamde. Verscheidene personen werden verdacht. Al hun doen en laten begon men zeer nauwkeurig na te gaan. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden de 21-jarige P. J.V. uit Kessel en de 26-jarige J. H. S. uit Blerick In eikaars gezelschap gezien. Beide personen stonden onder verdenking. Hun optreden verried bovendien booze plannen. Brigadier Hetterscheidt van Kesscl waar schuwde onmiddellijk zijn collega's uit dc omgeving. Direct begon een kruistocht door dc streek. De nasporingen hadden succes. Even na middernacht trof de politie hot bewuste tweetal aan bij de deur van den coöpera tieven winkel te Roggel. Een van beiden was met een valschen sleutel aan het slot aan het morrelen. Den ander stond op den uitkijk. De politie liet hen begaan. Doch het scheen, dat dc deur voor den valschen sleu tel niet wijken wilde. Na enkele minuten het slot geprobeerd te hebben, toog het tweetal af. De politic volgde hen. Beiden gingen nu naar de sigarenfabriek van de firma Hou- ben in dezclffic gemeente. Hun fietsen gopiden ze langs den kant van den weg. Spoedig hadden ze het slot der fabrieks- deur geforceerd. Zij gingx naar binnen om enkele minuten later terug te komen, ieder beladen met een pak sigaren. Ze gingen in de richting van hun fietsen en wilden de pakken op hun rijwielen bin den. Toen zij hiermee reeds bezig waren, kwamen de politieagenten te voorschijn. Aan ontkomen viel niet meer te denken. Men had hen omsingeld. De beide inbrekers stonden perplex. Veel gelegenheid om van deze verbazing te be komen werd hun niet gegeven. Ze werden aanstonds gearresteerd. De sigaren, maar eventjes 2250 stuks, werden in beslag ge nomen. Het tweetal werd naar het Huls van Be waring te Roermond overgebracht. Den volgenden morgen werd ten huize van S. te Blerick en V. te Kessel huiszoeking ver richt. Hier trof men verscheidene inbre kerswerktuigen aan, benevens voorwerpen, die van vroeger gepleegde inbraken en diefstallen afkomstig bleken te zijn. De beide gearresteerden hebben reeds een bekentenis afgelegd. DIEFSTAL MET INBRAAK TE BREDA ONTHIKT. Snel ingrijpen der politie. Gisternacht ontmoette een surveillee— rend agent van politie in het Zandberg- kwartier te Breda ccnige verdacht uit ziende personen. By de nadering van den agent schenen beiden lont to ruiken, zet ten een paar handkoffertjes langs het ta lud van den weg en vluchtten een poort binnen. De agent liet de koffertjes voor- loopig op de plaats cn achtervolgde de beide verdachten, welke hU spoedig arres teerde. Overgebracht naar den dichtstbljzljnden politiepost bleken ze te zijn Ch. en B„ bel den uit Breda. Op den een werd een zilve ren taartschep en op den ander een zilve ren vork gevonden, alsmede een vulpen houder. welke in beslag werden genomen. De agent, die dr arrestatie verrichtte, heeft hierna de koffertjes opgehaald, wel ke een groote hoeveelheid tafelzilver ble ken te bevatten. Op het vulpenhouders doosje kwam de naam voor van een der villabewoners van wie de politie wist, dat ze uitstedig waren. De verdachten legden ten slotte een vol ledige bekentenis af. op het bewuste adres den diefstal met inbraak te hebben ge pleegd. Twee inbraken bij eenielfden eigenaar. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in een op hot VinilJantplerin te Den Haag gevestigde banketbakkerij. De daders, die zich toegang verschaften door verbreking van het paneel van de fimschen- deur van een leegstaande woning, boven de bakkery gelegen, maakten door openal ui ting van de wmfaUcNsa een buit van 200. In den zelfden nacht is door openschui- ving van een raam ingebroken in de op de Kepplorstrant te Den Haag gelegen woning van den eigenaar van vorengenoemde ban ketbakkerij. Hier werd ontvreemd een be drag aan geld van circa 160 benevens een gouden horloge met ketting. SPORT LAWN-TENNIS DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Sterke deelneming. De vi*»ndï inschrijvingen zijn ontvan gen V3.* de rnternationale kampioeiischap- pen vin Uuitschland, welke van 4 tot 12 Augustus as. te Hamburg zullen plaats vinden: Dame* enkelspel: Nederland: De dames Rollin Couquerque en van Lindonk. Enge land: Sriven, Lyle. Dearman, Hardwick. Zwitserland: Payot. Frankruk: Adamoff. Denemarken: Sperling-Kahrwinkel. Tsje- cho-Slowakye: Merhautova. Hongarije: Sarkany. Duitschland: Aussom, Hom, San- der, Schomburgk, Von Ende, Schneider Pciz. Heercn-enkclspel: Australië: Hopman, Quist cn Turnbull. Spanje: Maier. Tsjecho- Slowakije: Siba, Vidicaa, Caska. Italië: Sertorio, Taroni. Amerika: Jones cn Bur- well. Engeland: Tuckey, Cooper, Tinkler, Hare. Frankrijk: Bernard, Goldschmidt. Griekenland: Stalios. Waar;chijnlijk zullen nog eemge Poolsche dames cn hoeren in schrijven. OM DEN DAVIS-BEKER 1934. EngelandVcrecnigde Staten 41. De resultaten der beide laatste enkel spelen van de Challenge Round Engeland Vcrecnigde Staten waren: Perry (Engeland) sloeg Shields (V.S.) met 6—4. 4—6, 6—2. 15—13. Austin (Engelahd) sloeg Wood (V.S.) 6—4. 6—0, 6—8. 6—3. Einduitslag 41 voor Engeland, zoodat Engeland den Davlsbeker, welke dit land het vorige jaar gewonnen had, behouden heeft. WANDELSPORT Alwéér een. Te Leiden Is opgericht, aanvankelijk met 25 leden, de W. S. V. „Leidsche Trekkers", waarvan het voorloopig bestuur als volgt is samengesteld: J. Brittijn, voorz., C. H. v. <i Hoek, secr., Th. Akerboom, penningm. Leider is de heer Joh. v. d. Linden, aLs 2e leider is benoemd de heer I. v. d. Walle.. Trainen iedere Dinsdag half acht vanaf Korte Schoolsteeg, kleedgelegenheid en rij wielstalling aanwezig. Het secretariaat is gevestigd Boerhaave- straat 6. WATERPOLO DE ZIJL III—H Z. P. C. V 2—5. Voor dc competitie speelde de Zyl thuis oen slechte wedstrijd tegen de Hagenaars Na goede aanvallen der thuisclub, komt het eerste doelpunt voor de Zijl (10). Wan neer dan met zeven tegen zes gezwommen moet worden, krijgt de Zijl een niet te missen kans, maar Kraaijenbrink faalt. Spoedig weten de gasten gelijk te maken om nog voor de rust de leiding te nemen (12). De tweede helft is geheel voor de gasten. Door slecht plaatsen en de tegen partij geheel vrij te laten komen de doel punten regelmatig en zoo voert de H. Z. A P. C. de stand op tot 14. Wel weet de Zyl nog eenmaal tegen te scoren (24), maar dan is het opnieuw H. Z. P. C. (25), waarna spoedig het einde komt. L. Z. c. Ill—S. V. H. II 1—3. Voor dezen wedstryd kwam L. Z. C. met het volgende zevental te water: doel: F. Edelhart; achter: W. Fleerkamp, N. Over- devest. P. Lepelaar; voor: N. Ouwerkerk, J. Meijeraan en S. Ouwerkerk. Direct na het ultzwemmen wordt de Leidsche keeper door een ver, houdbaar schot verrast (0—1) Daarna wegen de partyen beter tegen elkaar op, hoewel S. V. H. iets sterker is, welk overwicht in een goed doelpunt van Korink wordt uitgedrukt. L. Z. C. trekt nu ten aanval en de opgezwommen Fleerkamp scoort een keurig tegenpunt (12). Het spel wordt, voornamelyk van S. V. H.-zijde zeer ruw, wat tot gevolg heeft, dat zoowel Korink als Lepelaar het water moeten ver laten. Weer een goed opgezette L. Z. C.-aan- val. doch 't schot faalt, en dan krijgt de op 4 meter van het doel vryliggcnde S. V. H. linksvoor een prachtige kans om den voorsprong te vergrooten. Zijn schot gaaf echter naast. Even daarna Is het rusten. Vlak na de rust moet N. Ouwerkerk zeer terecht het water uit. en met 6 te gen 5 man heeft S. V. H. nog geruimen tyd noodig voor zij de stand op 13 weet te brengen. S. Ouwerkerk en een S. V. H.'er moeten dan om vrij onbegrijpelijke rede nen (bet was niet de eenige wonderlijke beslissing) het water uit. en met L. Z. C. in de meerderheid komt 't einde van dezen onprettigen wedstrijd. DE A.Z.C.-BEKER. De wedstrijden om den zilveren A Z.C.- heker welke werden uitgesteld, zullen nu plaats vinden in Alphen's zwembad op Za terdagmiddag a.s. VOETBAL Liefdadigheidswedstrijd LEIDEN- -ALPHEN. Op Woensdag 8 Augustus *.s. des avonds 7 uur wordt op het N. B. L. O -terrein een wedstrijd gespeeld tusschen het Leidsch en het Alphensch Elftal. De geheele netto-opbrengst van dezen wedstrijd komt ten goede aan het Leidsch- Vacantie-Kinderfeest. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om de Leidsche Courant-beker. De uitslagen van Zondag 15 Juli luiden: Kleine beker (derde ronde). S.JC III—ODI I 4—4; ASC I—Teylin- gen II 33; 16 minuten voor het einde door den scheidsrechter gestaakt. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Hoofdbeker (finale). VVL I—DOS I 2 30 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Sportpark Haagweg te Leiden. Kleine beker (tweede ronde). Leiden IIIForeholte I 12.30 uur, P. Angevaarc. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penn. WIELRENNEN STADION-WIELERBAAN. De wielerwedstrijden, welke Donderdag avond a s. 8 uur in het Stadion gehouden zullen worden beloven met het oog op de aanstaande wereldkampioenschappen zeer interessant te worden. Niet minder dan 13 candidaten voor Leipzig bevinden zich on der de deelnemers. Voor den wedstrijd achter groote moto ren zijn ingeschreven: Metze, kampioen van Duitschland 1934, gangmaker Karl Saldow. Ronsse, kampioen van België 1934, gang maker Pasquier Jr. Severgnini, kampioen van Italië 1934, gangmaker Pasquier Sr. Leddy, kampioen van Nederland 1934, gangmaker Ceurremans. Snoek Jr., deelnemer aan de wereldkam pioenschappen te Leipzig, met gangmaker Wiersma. Domhof, recordhouder 20 K.M., gangma ker Kaser. Lorië, tweede in het kampioenschap der n.w.u., gangmaker Bustraan. In den internationalen sprint wedstrijd voor professionals, welke in matches deun wordt verreden, starten Michard, kampioen van Frankrijk 1934, Richter, kampioen van Duitschland 1934, van Eg- mond, kampioen van Nederland 1934, van der Heuvel, afgevaardigde voor Leipzig. De vier amateurs A. v. d. Linden, B. Leene, A. van Vliet en J. Kremers, welke door de n.w.u, naar Leipzig worden ge zonden, rijden elk in een serie van vyf deelnemers, daar ook in Leipzig het aan tal deelnemers in elke serie wel niet ge ringer zal zijn. Zij hebben hierin dus een goede oefening. In de finale vari dezen amateurswed- stryd komen 4 deelnemers en deze wordt verreden in drie ritten. „■wilt". De Rotterdamsche rennersclub „Feijen- oord", heeft het plan opgevat om op 79 Au gustus as. een team-race te organiseeren tegen „Swift". Het ligt in de bedoeling de amateurs 140 km. en de nieuwelingen 90 km. te laten rijden. Hedenavond te acht uur precies zal de wekelijksche tijdrace over 20 km. worden gehouden. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE ALPENRIT. Twaalf Nederlandsche deelnemers. De K. N. A. C. meldt, dat voor den Inter nationalen Alpenrit, welke van 7 tot 12 Augustus a.s. zal worden gehouden de vol gende Nederlandsche ryders hebben inge schreven. J. van oer Meulen te Eind loven, J. A. van Beeck Calkoen te Maartensdijk, G. Bakker Schut te Voorburg, E. Mutsaerts te Tilburg, P. Glcrum te Amsterdam, A. P. van Strien te Culemborg, P. J. Nortier te 's-Gravenhage, N. Fissette te Maastricht, S. D. Posthumus te Amsterdam en A. Wie- leman te Heerlen (allen met Ford); Dr. J. Sprenger van Ejjk te Valkenburg met Hotch' -ss en E. A. C. Cornelius te Arnhem met D. K. W. Meisterklasse. De ryders van der Meulen, van Beeck Calkoen en Bakker Schut vormen het offi cieel door de Nederlandsche Ford Automo biel Fabriek te Amsterdam ingeschreven team. dat in de klasse hoven 3 Liter cylin- der-inhoud den strijd zal moeten aanbin den tegen een Delahaye ploeg. POSTDUIVEN „De ZwaJuw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Bordeaux (Fr.), afstand hemelsbreed 892 K M. 830 M. In concours 23 duiven, welke lasgelaten werden Za- terdagnam. 15 uur. De eerste prijswinnaar bereikte het hok Zondag om 2 uur 14 min., terwijl de laatste prijswinnaar Maandagmorgen werd ge klokt. De prijzen werden als volgt behaald. J. A. A. v. d. Elskamp. Ie. 2e. 8e en 9e prys.. G. A. v. Adrichem 3e, 4e, 6e en 7e prijs A. de Graaf 5e prijs. Tevens werd een wedvlucht met jonge duiven vanaf Ct. Cathrien Wavre (Bel gië) gehouden, afstanstand hemelsbreed 117 K.M. 240 M. In concours 154 vogels welke met Z.W. wind om 7 u. 30 min. voorm. werden los gelaten. De eerste prijswinnaar werd geconsta teerd om 9 uur 9 min. 8 sec. De laatste prijswinnaar werd om 9 uur 25 min. 11 sec. geklokt. De prijzen werden als volgt behaald: G. A. van Adrichem le. 16e en 25e prys. J. A. A. v. d. Elskamp 2e, 3e, 8e. 11e, 15e, 22e 24e en 27e prijs. G. Zwaan 4ee en 19e prijs. H. v. d. Meer 5e, 7e. 9e en 12e prijs. Jans- son 6e prijs. W. le Mair 10, 26, 28e en 31 prijs. H. H J. v. Klaveren 13e, 14e en 29e prijs. W. Kölme 17 en 18 prijs. J. Caspers 20e prijs. J. Schrijvers 21e prys. J. Ver hoeven 23e en 30e prys. LEGER EN VLOOT Dienstplichtigen, die thuis willen slapen. De dienstplichtingen, die in September a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen en gedurende dien tijd thuis wenschen te slapen, moeten daar toe een maand voor de datum van opkomst 'n verzoek aan hun Regimentscommandant indienen, waarin tevens moet worden ver meld: Of verzoeker al dan niet gehuwd Is.1 Plaats, straat en No. waar zal worden overnacht en niet gehuwd zijnde bij wicn. Zy die niet gehuwd en niet meerderja rig zyn, moeten bij het verzoek een ver klaring van toestemming van ouders of voogd daarbij overleggen. Is de woning waarin zal worden over nacht verder gelegen dan 8 K.M. van de kazerne, dan moet het verzoek met re den omkleed rechtstreeks worden gezon den aan den Minister van Defensie te 's-Gravenhage. LAND- EN TUINBOUW Nationale Tweedaagsche Tuinbouwbeurs te Utrecht. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar door de Vereenlging „De Nederlandsche Tuin- bouwbeurs" een speciale Tweedaagsche Tuinbouwbeurs worden georganiseerd. Als data zijn daarvoor vastgesteld 3 en 4 October as. Naast de gewone-leden zal op ruime schaal ook aan niet-leden, mits tuinbou wers of neven-bedrijven, gelegenheid wor den gegeven aan deze tweedaagsche beurs deel te nemen. Doel van deze tweedaagsche beurs is het houden van een soort handelstentoonstel ling, waartoe dus uitsluitend vakgenooten, bloemisten, boomkweekers, bloembollen- kweekers, zaadhandelaren enz. toegang hebben. Aan particulieren kan geen toegang wor den verleend. Daarnaast zal echter aan nevenbedrij- ven, zooals fabrikanten van bedrijfsbenoo- digdheden, gereedschappen, verwarmings artikelen, kassenbouw en dergelijke gele genheid worden geboden op deze beurs hunne producten te exposeeren. Inlichtingen worden verstrekt door het Secretariaat Ned. Tuinbouwbeurs. Sneeuw- baistr. 106, 's Gravenhage, Tel. 336346. RECHTZAKEN AVONTURIER KRIJGT ACHT MAANDEN. Oplichter van internationale vermaardheid veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft Dins dag acht maanden gevangenisstraf opge legd aan den in het Huis van Bewaring te Rotterdam gedetineerde 34-jarigen kellner, P. J., die den restaurateur A. R. in Maart van het vorige jaar voor duizend gulden had opgelicht. Men zal zich herinneren, dat P. J. na eenige jaren naar Amerika te zyn gegaan, by zijn terugkeer in Nederland den heer R., zijn vroegeren patroon, onder het mom. dat hy een fortuinlijk man was. ertoe h3d weten te brengen, dat hij in den familie kring werd opgenomen. Hy had deze gast- vryheid beloond door een radiokastje van duizend gulden weg te nemen. J. is daarna weer naar Amerika uitgeweken, optreden de onder den naam B. P.. en zich uitgeven de voor journalist. De politie te New York had hem op verzoek van haar Rotterdam sche collega's aangehouden en hem met het stoomschip „Veendam" naar Neder land teruggezonden. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Heer Redacteur, Zoudt U zoo goed willen rijn het volgen de m Uw blad op te nemen en dit naar aanleiding van net Ingezonden Stukje van den heer L. Kaak? De toestand in de Marnixstraat en omge ving is voor de omwonenden inderdaad soms ondraaglijk. Van de zijde der bewo ners en ook vanwege ons Bestuur is daarop reeds verschillende malen Heeren Autori teiten gewezen. Van deze reclames werd dan ook inderdaad nota genomen en zij had den dan meestal tot gevolg dat de zandhoo- pen uit de straten werden verwijderd en in de „Sahara" zooals de heer Kaak haar noemt werden teruggestort. Bij enkele dagen droog weer en eenigen wind stoof het zand echter weer over de straten en in de huizen. Het eemge afdoende mid del daartegen lijkt ons dat het terrein spoe dig bebouwd wordit. En daaraan wordt door onze Vereeniging hard gewerkt. Evenwel hadden wij met onze twee vorige plannen nog niet veel succes. Ze waren óf te be krompen óf te royaal van opzet en konden helaas, de goedkeuring van Heeren Auto riteiten niet wegdragen. Nu is door ons Be stuur al eemgen tijd geleden een derde plan bij het Gemeentebestuur ingediend, dat, naar onze meening, wart den opzet betreft, inderdaad wel kans van slagen heeft. Als B. en W. met dit plan nu eens inder daad spoed betrachten om dit derde door ons ingediende Bouwplan ook bij de Regee ring er door te krijgen, dan kunnen wij den heer Kaak en den omwonenden verzeke ren dat de toestand daar spoedig meer ideaal zal worden dan hij nu is. Wij hopen dan ook van harte dat wij spoedig de. verzekering van B. en W. ont vangen, dat ons Vide bouwplan daar ver wezenlijkt zal worden. Met dank voor de plaatsing, Met de meeste Hoogachting, Het Bestuur der Woningbouwver. „Ons Belang" te Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Inzake St. DomLnicuskerk aan de Haarlemmerstraat te Leiden. Antwoord: Reeds in 1606 was Hendrik Wildemans, Pater van de Domi nicanerorde te Leiden, werkzaam met ver lof der Kerkelijke Overheid, 30 jaar la ter, met verlof der Wereldlijke Overheid, Albert Jansz. de Man, na 1629 Joan David. Het staat niet vast, door wien de Statie der Dominicanen te Leiden gevestigd is; in ieder geval begint het doopboek van deze Statie, n.l. het doopboek van de kerk aan de Bakkerssteeg. den 28en Maart 1642: van dien tijd af kan men spreken van een of- ficieele vestiging der Statie te Leiden. Deze Bakkerssteeg-kerk werd door P. Robart in 1846 geheel afgebroken en op dezelfde plaats door een heel nieuw ge bouw vervangen en zoo ingericht, dat on der de kerk het verblijf voor den pastoor was aangebracht. Het bouwen dier kerk werd, in Februari 1846 begonnen en reeds den 9den November daaraanvolgende werd zij ingezegend door den Vice Superior Fer- rieri; de feestpredicatie werd gehouden door den WelEerw. Heer Sjouke. Intus- schen hadden de godsdienstoefeningen der Dominicanen plaats gehad in de voorma lige Jesuietenkerk. Tien jaren daarna, n.l. bij besluit van den BLsschop Van Haarlem, d d. 21 Nov. 1856. werd bij de parochiale indeeling van de stad de Statie van den H. Dominicus opgeheven. Den 2en Februari 1857 werd de laatste godsdienstofening gehouden en P. Robert als Rector verplaatst naar de kerk „de Toren" te Amsterdam. Bij besluit van den Bisschop werd den 18en Maart d.a.v. voor de gesupprimeerde H. Dominicuskerk een commissie van li quidatie ingesteld. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 145. En toen Piet binnenkwam, draaide Drein zich lang haam naar hem toe. Krijg je het nu lekker warm? vroeg Piet met zyn liefste glimlach. Ben je mal, antwoordde Drein bedaard Ik heb 't koud. Wil je nog even zoon kacheltje brengen? 146. Piet begon hard te lachen en Drein ook. Het gevolg was. dat de vrienden maar weer vrede sloten, en een wan delingetje gingen maken, natuurlijk naar de zee, waar ze altyd droomden van het vaderland, dat nu zoo ver weg was.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10